HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 12 lis 2024, 08:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 13 svi 2024, 22:42 
Offline

Pridružen/a: 13 ruj 2022, 22:46
Postovi: 258
Robbie MO je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

slika


Baš zanimljivo kako u Srednjoj Bosni najveće zlo su oni Hrvati koji su se obranili od muslimanske Armije.

Ovi koji nisu, odmah su nekako čovjeku i bolji ljudi.


Da, interesantno je to. Ovi iz Bugojna ili Kaknja su ogrezli o UZP zbog zlih Hercegovaca, pa sad tih par stotina staraca što je još ostalo od Hrvata valja blago i prijateljski podučiti o vrijednostima graDŽanstva i Republike BiH (a onda nastaviti sa pljačkanjem kuća i skrnavljenjem grobalja).

Dok su s druge strane ovi iz Viteza i Žepča nepopravljivi UZP-ovci, nabili se u enklave pa iz njih kao iz snajperskog gnijezda tukli po nevinim pripadnicima jedine gradžanske i najčasnije armije na ovim prostorima zabivši im nož u leđa kad su najmanje očekivali.

Doduše, ako ludi Travničani opet prebace 30% za hrvatske stranke na nadolazećim lokalnim izborima i ako se ispostavi da je u Varešu stvarno toliko dobar povratak Hrvata kao što ljudi pričaju, mogle bi i te dvije općine u ubrzo preći u žarkiju nijansu crvene :herceg_bosna

_________________
Turski bezobrazluk:

- "Srbi vas očistili iz 20 općina, zašto se mirite s njima?"

- "Sami ste sebe očistili iz 20 općina pod gradžanskom alahuekber Armijom"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 13 svi 2024, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74287
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Patriota je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Muslimanska gradacija Hrvata na dobre i zle, detaljizirano :

Hrvati iz Bosanskog Broda, Dervente : Najbolji Hrvati (borili se protiv Srba, a najviše od svega cijenimo što su nestali iz BiH i ne mogu danas glasati za HDZ i Čovića)
Hrvati iz Orašja, Odžaka: zloćke (borili se protiv Srba, ali ostali u BiH jebemim, drže nam Odžak, jačaju Čovića)
Hrvati iz Bugojna, Vareša: Zli Hrvati (dijelili teritorij s muslimanima, HVO izgubio rat)
Hrvati iz Mostara, Stoca: djeca Sotone, fašisti i najveće Zlo na svijetu (dijelili teritorij s muslimanima, HVO dobio rat)

:thumbup :thumbup :thumbup

1. Na naslovu teme si napisao Hrvati a ocigledno se radi samo o bosanskim hrvatima
2. Ustavom BiH,Muslimani ne postoje,postoje Bošnjaci.


Kod Hrvata u RH je lako.

Koliko općina u BiH znaju nabrojati, toliki je level zla.

:thumbup

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 13 svi 2024, 23:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74287
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Francuz Hrvatu: “Da znam gdje je Dubrovnik, čuo sam i za Zadar, Split, Korculie,…”
Hrvat: Vau! :zivili


Dalmatinac Bošnji: “Je, znam da je Sarajevo na Miljacki. Koja se ulijeva u Bosnu, i onda prolazi kroz Visoko, Zenicu, Maglaj, Žepče, Zavidoviće i Doboj”.
Bošnjo: :scared :scared :scared . :001_unsure :001_unsure . :sneaky2 :sneaky2 :sneaky2

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 13 svi 2024, 23:18 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2024, 16:12
Postovi: 430
Citat:
BIHAĆ – GRAD U KOJEM HRVATI I BOŠNJACI ŽIVE KAO ROĐENA BRAĆA


Citat:
Dakle, iskrena volja i želja Bošnjaka i Hrvata za suživotom ovdje bila je ključna i Hrvati ovdje nisu isti kao Hrvati u Stocu i Mostaru. Oni jesu jedan narod, ali njihova percepcija Bošnjaka muslimana potpuno je drugačija”,


https://handzar.jimdofree.com/2019/12/2 ... ra%C4%87a/

:zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 13 svi 2024, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74287
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Robbie MO je napisao/la:
Francuz Hrvatu: “Da znam gdje je Dubrovnik, čuo sam i za Zadar, Split, Korculie,…”
Hrvat: Vau! :zivili


Dalmatinac Bošnji: “Je, znam da je Sarajevo na Miljacki. Koja se ulijeva u Bosnu, i onda prolazi kroz Visoko, Zenicu, Maglaj, Žepče, Zavidoviće i Doboj”.
Bošnjo: :scared :scared :scared . :001_unsure :001_unsure . :sneaky2 :sneaky2 :sneaky2


Orban vibes

slika

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 14 svi 2024, 01:13 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 02:53
Postovi: 4212
To je spika izgleda samo za medije. Većina Hrvata za njih su sve ustaše,kao što su većina Srba za njih sve četnici koje treba pobiti i protjerati.
Bez obzira gdje ti Hrvati žive da li Livno ili Sarajevo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 14 svi 2024, 04:42 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2024, 16:26
Postovi: 83
Lutorčina je napisao/la:
To je spika izgleda samo za medije. Većina Hrvata za njih su sve ustaše,kao što su većina Srba za njih sve četnici koje treba pobiti i protjerati.
Bez obzira gdje ti Hrvati žive da li Livno ili Sarajevo.


Ne laži.

Hrvati katolici s kojima sam odrastao i podijelio život, dobro i zlo, su za mene moja braća i sestre, a tako misli svatko normalan. To što nas je politika raznijela po svijetu, ne umanjuje našu zajedničku prošlost i trajnu vezu.

Zato HDZ (i dio muslimanskih fanatika) inzistira na podijeljenom društvu u BiH, da ljudi ne bi bili braća jedni drugima i vidjeli se kao saveznike i prijatelje. Da ne bi imali klasnu svijest i bilo kakvu drugu svijest.

Da ne bi bili slobodni.

Ne može meni abu-babu-kibubu, neki arapski, afrički ili turski imigrant biti bliži od mojih prijatelja iz djetinjstva.
Ne može.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 14 svi 2024, 04:44 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2024, 16:26
Postovi: 83
Hrvati iz Hrvatske imaju među normalnim Bošnjama kultni status i divljenje za borbu u Domovinskom ratu i za Oluju. Zaslužili su poštovanje i imaju ga.

Dečki su ostvarili veliki uspjeh, dali veliku žrtvu i BiH je danas kudikamo sigurnija zemlja zbog Oluje i ograničavanje srpske sile preko Drine na hrvatskom teritoriju.

Ne smijemo mi u BiH biti ljubomorni i zavidni na to, niti imalo omalovažavati.

Zašto ne bi bili zahvalni za eliminaciju zajedničkog neprijatelja?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 14 svi 2024, 08:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25676
Lokacija: Heartbreak Hotel
Fire Dragon je napisao/la:

Zato HDZ (i dio muslimanskih fanatika) inzistira na podijeljenom društvu u BiH, da ljudi ne bi bili braća jedni drugima i vidjeli se kao saveznike i prijatelje. Da ne bi imali klasnu svijest i bilo kakvu drugu svijest.

Da ne bi bili slobodni.




Ma jok. Dio muslimana inzistira na miješanom društvu u kojemu bi nestalo klasne svijesti i bilo kakve svijesti.

Da ne bi bili slobodni.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 14 svi 2024, 08:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25676
Lokacija: Heartbreak Hotel
Fire Dragon je napisao/la:
Hrvati iz Hrvatske imaju među normalnim Bošnjama kultni status i divljenje za borbu u Domovinskom ratu i za Oluju. Zaslužili su poštovanje i imaju ga.

Dečki su ostvarili veliki uspjeh, dali veliku žrtvu i BiH je danas kudikamo sigurnija zemlja zbog Oluje i ograničavanje srpske sile preko Drine na hrvatskom teritoriju.

Ne smijemo mi u BiH biti ljubomorni i zavidni na to, niti imalo omalovažavati.

Zašto ne bi bili zahvalni za eliminaciju zajedničkog neprijatelja?



Samo da pitam... Jeste li vi svjesni da možebitne dobre odnose između Hrvata i muslimana vi ne možete graditi na relaciji BiH-Hrvatska, već BiH muslimani sa BiH Hrvatima.
Onaj potencijalni most između dva naroda se ne gradi između Senada iz Sarajeva sa Ivanom iz Zagreba već npr Suad iz Visokog sa Antom iz Kiseljaka.

Jer "prvo sapun pa onda parfem."

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 14 svi 2024, 08:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 12:39
Postovi: 2191
Evo još jedan loš hrvat:

https://www.klix.ba/sport/nogomet/sucic ... /240514026

_________________
Pravi narodi imaju jednu državu koja je cijela njihova. Bolji narodi imaju svoju konstitutivnost u bar još jednoj državi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 14 svi 2024, 09:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 5417
Ukratko najbolji su im hrvati kojih ima šašica i imaju preko 65 godina. Mogu ih istolerirat dok ne umru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 00:09 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 02:53
Postovi: 4212
Fire Dragon je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
To je spika izgleda samo za medije. Većina Hrvata za njih su sve ustaše,kao što su većina Srba za njih sve četnici koje treba pobiti i protjerati.
Bez obzira gdje ti Hrvati žive da li Livno ili Sarajevo.


Ne laži.

Hrvati katolici s kojima sam odrastao i podijelio život, dobro i zlo, su za mene moja braća i sestre, a tako misli svatko normalan. To što nas je politika raznijela po svijetu, ne umanjuje našu zajedničku prošlost i trajnu vezu.

Zato HDZ (i dio muslimanskih fanatika) inzistira na podijeljenom društvu u BiH, da ljudi ne bi bili braća jedni drugima i vidjeli se kao saveznike i prijatelje. Da ne bi imali klasnu svijest i bilo kakvu drugu svijest.

Da ne bi bili slobodni.

Ne može meni abu-babu-kibubu, neki arapski, afrički ili turski imigrant biti bliži od mojih prijatelja iz djetinjstva.
Ne može
.

Prvo boldirano je laži i zašto imaš potrebu lagati na forumu ? Gdje su ti Hrvati koje susrećeš i sa kojima si odrastao ? Travnik,Mostar ? Ne znam gdje se susrećete. Glavni grad je gotovo očišćen od Srba i Hrvata. Ne znam kakva je situacija u Zenici i Tuzli ali vjerujem da je tu negdje bara bar sa Sarajevom.

Drugo boldirano je takođe velika laž pa bar 70 - 80% vas u krug porodice radije prihvata Turke i Arape nego Srbe i Hrvate. Na području kantona Sarajeva više se upiše prvačića turskog i arapskog porijekla u osnovne škole nego srpske i hrvatske djece. Pobjeda Erdogana u Sarajevu proslavljena uz kolone turskih zastava i auta. Može li pobjeda nekog hrvatskog presjednika da se u Sarajevu proslavi uz kolone hrvatskih zastava ?? Kako bi to završilo ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 02:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5477
Superstarr je napisao/la:
Citat:
BIHAĆ – GRAD U KOJEM HRVATI I BOŠNJACI ŽIVE KAO ROĐENA BRAĆA


Citat:
Dakle, iskrena volja i želja Bošnjaka i Hrvata za suživotom ovdje bila je ključna i Hrvati ovdje nisu isti kao Hrvati u Stocu i Mostaru. Oni jesu jedan narod, ali njihova percepcija Bošnjaka muslimana potpuno je drugačija”,


https://handzar.jimdofree.com/2019/12/2 ... ra%C4%87a/

:zubati


Napravit glupost prima Hrvatiman u Bihaću (Bišću) koji je praktično tik uz hrvatsku granicu nije pametna zamisal.
Vidili su šta je snašlo Srbe kad su radili sr*nja Hrvatima pod noson. A put traktoriman do iračke granice je dalek.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 03:22 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2024, 16:26
Postovi: 83
Bobovac je napisao/la:
Fire Dragon je napisao/la:

Zato HDZ (i dio muslimanskih fanatika) inzistira na podijeljenom društvu u BiH, da ljudi ne bi bili braća jedni drugima i vidjeli se kao saveznike i prijatelje. Da ne bi imali klasnu svijest i bilo kakvu drugu svijest.

Da ne bi bili slobodni.




Ma jok. Dio muslimana inzistira na miješanom društvu u kojemu bi nestalo klasne svijesti i bilo kakve svijesti.

Da ne bi bili slobodni.


Prvo ja od identiteta poznam samo onaj biološki i meni su svi Europljani bliski ako nisu ostrašćeni religijom i glupim nacionalizmom.

Mi smo svi na jednom brodu, i ili plovimo ili tonemo svi zajedno.

Ja nisam kriv što je BiH prostor razmeđa svijetova i što stanovništvo ima jako slabu svijest o realnom svijetu i bavi se tuđinskim religijama i oko njih gradi identitet.
I što ih podosta biološki pripada svijetu Male Azije i Levanta, pa i dalje.

To je nisko stanje svijesti i jako primitivno, ali svatko će pokusati što je sebi skuhao.

Kao individualac nisam dužan da slijedim manipulatore i lažace.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 04:25 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2024, 16:26
Postovi: 83
Bobovac je napisao/la:
Fire Dragon je napisao/la:
Hrvati iz Hrvatske imaju među normalnim Bošnjama kultni status i divljenje za borbu u Domovinskom ratu i za Oluju. Zaslužili su poštovanje i imaju ga.

Dečki su ostvarili veliki uspjeh, dali veliku žrtvu i BiH je danas kudikamo sigurnija zemlja zbog Oluje i ograničavanje srpske sile preko Drine na hrvatskom teritoriju.

Ne smijemo mi u BiH biti ljubomorni i zavidni na to, niti imalo omalovažavati.

Zašto ne bi bili zahvalni za eliminaciju zajedničkog neprijatelja?



Samo da pitam... Jeste li vi svjesni da možebitne dobre odnose između Hrvata i muslimana vi ne možete graditi na relaciji BiH-Hrvatska, već BiH muslimani sa BiH Hrvatima.
Onaj potencijalni most između dva naroda se ne gradi između Senada iz Sarajeva sa Ivanom iz Zagreba već npr Suad iz Visokog sa Antom iz Kiseljaka.

Jer "prvo sapun pa onda parfem."


Hrvati u Hrvatskoj su imali i imaju velikosrpskog neprijatelja i izborili su se za neovisnost i suverenitet u borbi sa njima. Mi se u BiH možemo izuzetno identificirati sa njima.

Hrvati katolici u BiH su priča za sebe.

1. HDZ BiH je kao politička elita Hrvata u BiH monopolizirao odnose među "narodima" koji se svode na dogovore političkih mafija i tajkuna oko podjele plijena (vlast, kladionice, tenderi itd.). Politika HDZ BiH je išla u smjeru odvajanja naroda i po horizontali i po vertikali i vrlo su rijetka mjesta gdje katolici i muslimani žive više zajedno, a i ako žive katolici idu u svoje škole i usmjeravaju se u aktivnosti koje organizira Crkva. Društvo je potpuno podijeljeno i ne postoje mjesta i prilike za susrete. Kako da pravimo mostove i surađujemo gdje nam se interesi poklapaju i gdje ???

Za HDZ BiH su "muslimani" strateški neprijatelj, a ne Srbi, koji su prijatelji i saveznici, i oni se slažu sa srpskom državom nakon rasapa BiH, pod uvjetom da se ostvari Banovina Hrvatska.

Mi nemamo ništa zajedničko, čak niti neprijatelja.

Nemojte se praviti naivni.

2. Moj osobni kontakt sa Hrvatima katolicima se svodi na posjete Hrvatskoj bilo na odmoru ili poslovno, i službene odnose sa poslovnim partnerima. Popije se koje pivo, čaša vina i kava, izađe na službeni ručak, neki seminar i kud koji mili moji. Imam nekoliko poznanika, nađemo se na kavi i pivu usput i to je to. Bude i nekih shema sa polovnjačama, ali vrlo slabo i to. U BiH nemam mogućnosti za kontakt sa Hrvatima katolicima, jer ih više slabo ima u Sarajevu. Dometi su koncerti HKD Napredak za Božić, ili neka manifestacija, to su stariji ljudi, provrtiš se i na vrata.

3. Hrvati katolici iz Srednje Bosne su Sarajevu najbliži, ali se radi o seoskom stanovništvu koje je i prije rata bilo zatvoreno za komunikaciju sa Sarajevom i Bosancima, a kamoli nakon ratnih događanja. Zadrti katolici prilično, sa ogromnim predrasudama. Moj kontakt sa njima se svodio na posjete FIS Vitezu nakon rata, ali ne idemo više jer imamo sve u Sarajevu i tamo se povoljno mogla kupiti polovna računalna oprema prije 5-6 godina pa sam kupovao što mi je trebalo. Sad i to imamo, pa ne idemo u Kiseljak više.

Surađivao sam poslovno sa strancima koji su išli na seminare po Franjevačkoj teologiji u Neđarićima, ali nikada nisam pozvan ni da uđem tamo. Dovezem ih do vrata i bok. Dosta su ih pozivali na druženja po Kiseljaku i Vitezu, ali ja nikada nisam pozvan tamo, iako su svi dobro znali da postojim. Ne bi im pala kruna sa glave da su me par puta pozvali na kavu, ali ni toliko odgoja i kulture nemaju. Pa ti vidi sa kakvim "ljudima" mi imamo posla. To je kanom "duhovna elita" rvatskog naroda. :eek

Ja nisam kriv što su vaši veliki primitivci i vjerski fanatici i što ne komuniciraju ni sa kim tko nije kršćanin, i što nemaju kritičku distancu prema HDZ i "svojima". Katotalibani. Nemaju niti elementarnu kulturu civiliziranog ophođenja. Čudni ljudi.

Ne može se ljubav isforsirati, kad sami Hrvati katolici u BiH ne žele ništa da imaju sa "muslimanima" i sve gledaju kroz religiju. To je bolesno, ali je tako.

To je u Hrvatskoj puno manje izraženo izvan Rimo-katoličke Crkve i društvo ipak ima potencijal za integraciju i asimilaciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 04:35 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2024, 16:26
Postovi: 83
Lutorčina je napisao/la:
Fire Dragon je napisao/la:

Ne laži.

Hrvati katolici s kojima sam odrastao i podijelio život, dobro i zlo, su za mene moja braća i sestre, a tako misli svatko normalan. To što nas je politika raznijela po svijetu, ne umanjuje našu zajedničku prošlost i trajnu vezu.

Zato HDZ (i dio muslimanskih fanatika) inzistira na podijeljenom društvu u BiH, da ljudi ne bi bili braća jedni drugima i vidjeli se kao saveznike i prijatelje. Da ne bi imali klasnu svijest i bilo kakvu drugu svijest.

Da ne bi bili slobodni.

Ne može meni abu-babu-kibubu, neki arapski, afrički ili turski imigrant biti bliži od mojih prijatelja iz djetinjstva.
Ne može
.

Prvo boldirano je laži i zašto imaš potrebu lagati na forumu ? Gdje su ti Hrvati koje susrećeš i sa kojima si odrastao ? Travnik,Mostar ? Ne znam gdje se susrećete. Glavni grad je gotovo očišćen od Srba i Hrvata. Ne znam kakva je situacija u Zenici i Tuzli ali vjerujem da je tu negdje bara bar sa Sarajevom.

Drugo boldirano je takođe velika laž pa bar 70 - 80% vas u krug porodice radije prihvata Turke i Arape nego Srbe i Hrvate. Na području kantona Sarajeva više se upiše prvačića turskog i arapskog porijekla u osnovne škole nego srpske i hrvatske djece. Pobjeda Erdogana u Sarajevu proslavljena uz kolone turskih zastava i auta. Može li pobjeda nekog hrvatskog presjednika da se u Sarajevu proslavi uz kolone hrvatskih zastava ?? Kako bi to završilo ?


Pročitaj moj prethodni post.

Ja ne lažem, već imam svoje vlastito mišljenje i put mimo uobičajenih kalupa.
Moji prijatelji iz djetinjstva i mladosti, Hrvati katolici, kao i Bosanci kao i Srbi su danas vani, imam pun FB tih ljudi.
Moja generacija se gotovo sva iselila.

Ne susrećemo se nigdje, sem slučajno vani ako se sretnemo.

Ja u svom krugu obitelji ne prihvaćam Turke i Arape, niti radikalne muslimane, i nemam kontakt ni sa kim takvim sličnim.
Nismo svi isti, i nemamo iste principe.

Kada bi se iskreno radilo na suradnji BiH i Hrvatske, to bi se vidjelo i na ulici, a pošto se već 30 godina produbljuje mržnja i podjele, to se vidi na ulici također.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 05:20 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2024, 16:26
Postovi: 83
Dužnost svakog čovjeka je da učini sve da pruži ruku suradnje, mira i dobra drugim ljudima, a do njih je da li je žele prihvatiti ili ne. Svatko je samo odgovoran za sebe.

:neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 07:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32641
Robbie MO je napisao/la:
NekoIme je napisao/la:
Evo, napravio sam i informativnu kartu:


slika


:smajl007 :smajl007 :smajl007 :smajl007 :smajl007 :smajl007 :smajl007 :smajl007


Nisam ni sumnjao da sam najgori. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

979 of 2558 - 38.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 08:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37134
Lokacija: Gl. grad regije
Dobar je ovaj FD pa uzdiže 'Hrvate u Hrvatskoj' u odnosu na nas.

A ne znaju jadni da postoji razlog zašto skoro otomanski kamen nije ostao u Hrvatskoj.

Mi smo naviknuli na Muslimane, danas Bošnjake. Na ono što jesu i što nisu. Živimo jedni pored drugih godinama odvojeno u puno stvari ali i zajedno.

Kad dođu u Hrvatsku živjeti oni i njihova djeca će biti kao i u Sloveniji pod strašnim asimilacijskim pritiskom. Iako formalno postoji podrška manjinama to baš i ne funkcionira u praksi. Ili si naš ili seli. Već prva generacija se poluasimilira, druga skoro potpuno, treću ne kužiš osim ako ne ispituješ.

Kad dođu tu, bosanski muslimyni lijepe se za mene a ne za domaće. :D

Ako bi se slučajno Hr proširila na Federaciju, vidjeli bi oni što su 'Hrvati iz Hrvatske', i to sve na fin način, bez prisiljavanja. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 10:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8430
Lokacija: Na rubu egzistencije
dudu je napisao/la:
jesmo li sigurni da su Stočani i Mostarci gori od ZHŽa i Čitluka? nekako mi je to Mordor, epicentar švercerske i prevarantske Hercegovine zbog koje su jeli konzerve i koja je dok su oni ratovali zauzela sve uvozne poslove. :D

tu je i glavni grad HZHB Grude te notorne kolovođe Boban i Šušak.


ta se priča prepustula hrvatima iz ovih rozih područja.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60336
Lokacija: DAZP HQ
Slažem se s Junuzom, moja su iskustva slična.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 10:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8430
Lokacija: Na rubu egzistencije
Bobovac je napisao/la:
Fire Dragon je napisao/la:
Hrvati iz Hrvatske imaju među normalnim Bošnjama kultni status i divljenje za borbu u Domovinskom ratu i za Oluju. Zaslužili su poštovanje i imaju ga.

Dečki su ostvarili veliki uspjeh, dali veliku žrtvu i BiH je danas kudikamo sigurnija zemlja zbog Oluje i ograničavanje srpske sile preko Drine na hrvatskom teritoriju.

Ne smijemo mi u BiH biti ljubomorni i zavidni na to, niti imalo omalovažavati.

Zašto ne bi bili zahvalni za eliminaciju zajedničkog neprijatelja?



Samo da pitam... Jeste li vi svjesni da možebitne dobre odnose između Hrvata i muslimana vi ne možete graditi na relaciji BiH-Hrvatska, već BiH muslimani sa BiH Hrvatima.
Onaj potencijalni most između dva naroda se ne gradi između Senada iz Sarajeva sa Ivanom iz Zagreba već npr Suad iz Visokog sa Antom iz Kiseljaka.

Jer "prvo sapun pa onda parfem."


:palacgore1

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 10:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8430
Lokacija: Na rubu egzistencije
Fire Dragon je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:


Samo da pitam... Jeste li vi svjesni da možebitne dobre odnose između Hrvata i muslimana vi ne možete graditi na relaciji BiH-Hrvatska, već BiH muslimani sa BiH Hrvatima.
Onaj potencijalni most između dva naroda se ne gradi između Senada iz Sarajeva sa Ivanom iz Zagreba već npr Suad iz Visokog sa Antom iz Kiseljaka.

Jer "prvo sapun pa onda parfem."


Hrvati u Hrvatskoj su imali i imaju velikosrpskog neprijatelja i izborili su se za neovisnost i suverenitet u borbi sa njima. Mi se u BiH možemo izuzetno identificirati sa njima.

Hrvati katolici u BiH su priča za sebe.

1. HDZ BiH je kao politička elita Hrvata u BiH monopolizirao odnose među "narodima" koji se svode na dogovore političkih mafija i tajkuna oko podjele plijena (vlast, kladionice, tenderi itd.). Politika HDZ BiH je išla u smjeru odvajanja naroda i po horizontali i po vertikali i vrlo su rijetka mjesta gdje katolici i muslimani žive više zajedno, a i ako žive katolici idu u svoje škole i usmjeravaju se u aktivnosti koje organizira Crkva. Društvo je potpuno podijeljeno i ne postoje mjesta i prilike za susrete. Kako da pravimo mostove i surađujemo gdje nam se interesi poklapaju i gdje ???

Za HDZ BiH su "muslimani" strateški neprijatelj, a ne Srbi, koji su prijatelji i saveznici, i oni se slažu sa srpskom državom nakon rasapa BiH, pod uvjetom da se ostvari Banovina Hrvatska.

Mi nemamo ništa zajedničko, čak niti neprijatelja.

Nemojte se praviti naivni.

2. Moj osobni kontakt sa Hrvatima katolicima se svodi na posjete Hrvatskoj bilo na odmoru ili poslovno, i službene odnose sa poslovnim partnerima. Popije se koje pivo, čaša vina i kava, izađe na službeni ručak, neki seminar i kud koji mili moji. Imam nekoliko poznanika, nađemo se na kavi i pivu usput i to je to. Bude i nekih shema sa polovnjačama, ali vrlo slabo i to. U BiH nemam mogućnosti za kontakt sa Hrvatima katolicima, jer ih više slabo ima u Sarajevu. Dometi su koncerti HKD Napredak za Božić, ili neka manifestacija, to su stariji ljudi, provrtiš se i na vrata.

3. Hrvati katolici iz Srednje Bosne su Sarajevu najbliži, ali se radi o seoskom stanovništvu koje je i prije rata bilo zatvoreno za komunikaciju sa Sarajevom i Bosancima, a kamoli nakon ratnih događanja. Zadrti katolici prilično, sa ogromnim predrasudama. Moj kontakt sa njima se svodio na posjete FIS Vitezu nakon rata, ali ne idemo više jer imamo sve u Sarajevu i tamo se povoljno mogla kupiti polovna računalna oprema prije 5-6 godina pa sam kupovao što mi je trebalo. Sad i to imamo, pa ne idemo u Kiseljak više.

Surađivao sam poslovno sa strancima koji su išli na seminare po Franjevačkoj teologiji u Neđarićima, ali nikada nisam pozvan ni da uđem tamo. Dovezem ih do vrata i bok. Dosta su ih pozivali na druženja po Kiseljaku i Vitezu, ali ja nikada nisam pozvan tamo, iako su svi dobro znali da postojim. Ne bi im pala kruna sa glave da su me par puta pozvali na kavu, ali ni toliko odgoja i kulture nemaju. Pa ti vidi sa kakvim "ljudima" mi imamo posla. To je kanom "duhovna elita" rvatskog naroda. :eek

Ja nisam kriv što su vaši veliki primitivci i vjerski fanatici i što ne komuniciraju ni sa kim tko nije kršćanin, i što nemaju kritičku distancu prema HDZ i "svojima". Katotalibani. Nemaju niti elementarnu kulturu civiliziranog ophođenja. Čudni ljudi.

Ne može se ljubav isforsirati, kad sami Hrvati katolici u BiH ne žele ništa da imaju sa "muslimanima" i sve gledaju kroz religiju. To je bolesno, ali je tako.

To je u Hrvatskoj puno manje izraženo izvan Rimo-katoličke Crkve i društvo ipak ima potencijal za integraciju i asimilaciju.


Meni je ovaj tvoj upis jako stupnjevan, počinje lagodno, a završava prijezirom.

Kako to?

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 10:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 5417
Vidi ovog poremećenog islamista. pripadnik religije di je dan danas kamenovanje i odsjecanje glava normalna stvar priča o toleranciji. nešto tako bezobrazno i beščašno ne obitava u svemiru, ono da otkrijemo vanzemaljsku civilizaciju negdi naišli bi na normalnija bića s više obraza.

Bosanski franjevci su prema vama pretolerantni i maltene pucaju od ulizivanja pa ste ih klali i iživljavali se nad njima. A ovi zatucani iz Kiseljaka su sačuvali glavu okruženi vašim krvožednim fanatičnim hordama, zato su valjda i zatucani.

Hrvati iz Hrvatske vas ne znaju, tolika ste egzotika, jer Hvala Bogu nakon rekonkviste u Hrvatskoj od islama i osmanlija nije osta kamen na kamenu. Doslovno imaju 2 i po ruševine, ko da vas nikad na teritoriju RH bilo nije.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Tomba17 i 33 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO