HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 02:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 20 srp 2009, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Haaski sud je danas osudio Milana Lukica na dozivotnu kaznu dok je Sredoje Lukic osudjen na 30 godina zatvora za zlocine pocinjene nad muslimanima u Visegradu!

Dal zivoti muslimana koji su postali zrtve ratnog zlocina vrijede vise od zivota Hrvata koji su postali zrtva ratnog zlocina? Inace se ne mogu objasniti presude koje donosi Haaski tribunal, maltene nonsalantno, bez nekog pravila!


http://www.vecernji.hr/vijesti/milanu-l ... lanak-4876

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 20 srp 2009, 18:39 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
Općepoznata stvar je da hrvatski život u očima Haškog suda vrijedi manje od srpskog i muslimanskog, samo treba pogledat broj optužbi za zločine nad Hrvatima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 20 srp 2009, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Der_Stürmer je napisao/la:
Općepoznata stvar je da hrvatski život u očima Haškog suda vrijedi manje od srpskog i muslimanskog, samo treba pogledat broj optužbi za zločine nad Hrvatima.


Ta poruka nam se salje iz Haaga od samog postojanja tog suda, al se postavlja pitanje, zasto nasa politicka elita ne reagira na to?! Nama se kao narod na taj perfidan nacin namece kolektivna krivnja dok nam omalovazavaju zrtve. Oni klimaju glavom i potvrdjuju.

Sto je rezultat toga kod maloga covjeka? Neki koji su slabi na te politicke lazi pocnu vjerovati u iste!
Povijest nam se ponavlja!

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 20 srp 2009, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
četničkih koljača mi nije ni najmanje žao.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 20 srp 2009, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
dudu je napisao/la:
četničkih koljača mi nije ni najmanje žao.


Kake veze tvoj osjecaj prema cetnickim koljacima ima sa hrvatskim zrtvama? :neznam

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 20 srp 2009, 20:25 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
kakvo mišljenje sud u Haagu ima o Hrvatima napisala je Carla Del Ponte u svojoj knjizi kada nas je nazvala "kurvinim sinovima"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 20 srp 2009, 20:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
markozzz je napisao/la:
ovih dana sam intenzivnije pratio praljkovo unakrsno ispitivanje u haagu i po onome što sam vidio nemogu reći da sam optimist da će ta presuda povoljno završiti po optuženu šestorku..a ta presuda bi značila da je hrvatska izvršila agresiju na bih...


To je cilj Haaske politike od samog pocetka. Srbija nije izvrsila agresiju nasilno zauzimajuci trecinu hrvatskog teritorija i stvarajuci zlocinacku SRAO Krajinu, dok su Hrvati BiH bez potpore JNA branili svoj teritorij, sto se po njima tretira kao agresija Hrvatske na BiH. Ta logika je jasna samo vodjama Haaskih marioneta.
Na taj nacin se prebaciva krivnja na Hrvatsku da bi se Srbiju oslobodilo krivnje.
Takvo osudjivanje nikad nije postojalo niti je medjunarodni sud u Haagu stvoren za takve komedije. Al valjd smatraju ljude s ovih podrucja barbarima, poludivljim plemenima koji ne zasluzuju pravdu, jer bi casna i slavna "Europa" bila cista ko suza i ne bi imala zrtve u koje moze pokazivati prstom, kao u sve zlo koje je krivo za svaku nedacu.

Ovaj sud je jedini sud u svjetskoj povijesti koji sudi zrtvu agresije koja je igrom slucaja na kraju stajala na pobjednickoj strani, za agresiju. Barem smo po tom svjetski fenomen! :hrvatinic

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 20 srp 2009, 21:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Srpske žrtve se vrednuju više od hrvatskih, a Naser Orić i Ramuš Haradinaj oslobođeni svih optužbi. Koji zaključak. :smajl007 Rekao bi da haaški sud provodi politiku po kojoj se najviše ili možda čak jedino vrednuju žrtve Bošnjaka i Albanaca. Što se tiče hrvatskih žrtava, zamjetno je da ih se valorizira kao manje značajne ili manje vrijedne od albanskih i bošnjačkih žrtava(1. presuda Šljivančaninu je skandalozno niska recimo, no da je taj zločin bio počinjen nad Bošnjacima ili Albancima, sigurno je da bi odmah dobio drakonsku kaznu), a srpskih žrtava po haškom sudu valjda i nema ili ih ima minimalno, ako se pogleda broj osuđenih za zločine nad Srbima. Jasno da će svi subjektivno gledati ovu temu pa će 1 Bošnjak sigurno reći da se ne vrednuju dovoljno bošnjačke žrtve, Srbin će reći da se ne vrednuju dovoljno srpske žrtve, a Hrvat će isto reći za hrvatske žrtve. Vjerojadno bi i Albanci rekli da se ne vrednuju dovoljno njihove žrtve, ali tako je to, drugo od ljudi ne treba ni očekivati. Objektivno rečeno, odgovor na pitanje iz naslova je da, no ja se s postavljačicom teme ne slažem u tome da se srpske žrtve vrednuju više od hrvatskih, ali se slažem da se bošnjačke i albanske žrtve vrednuju više od hrvatskih, a itekako više od srpskih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 20 srp 2009, 23:07 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
Cort0 Maltese je napisao/la:
Srpske žrtve se vrednuju više od hrvatskih, a Naser Orić i Ramuš Haradinaj oslobođeni svih optužbi. Koji zaključak. :smajl007 Rekao bi da haaški sud provodi politiku po kojoj se najviše ili možda čak jedino vrednuju žrtve Bošnjaka i Albanaca. Što se tiče hrvatskih žrtava, zamjetno je da ih se valorizira kao manje značajne ili manje vrijedne od albanskih i bošnjačkih žrtava(1. presuda Šljivančaninu je skandalozno niska recimo, no da je taj zločin bio počinjen nad Bošnjacima ili Albancima, sigurno je da bi odmah dobio drakonsku kaznu), a srpskih žrtava po haškom sudu valjda i nema ili ih ima minimalno, ako se pogleda broj osuđenih za zločine nad Srbima. Jasno da će svi subjektivno gledati ovu temu pa će 1 Bošnjak sigurno reći da se ne vrednuju dovoljno bošnjačke žrtve, Srbin će reći da se ne vrednuju dovoljno srpske žrtve, a Hrvat će isto reći za hrvatske žrtve. Vjerojadno bi i Albanci rekli da se ne vrednuju dovoljno njihove žrtve, ali tako je to, drugo od ljudi ne treba ni očekivati. Objektivno rečeno, odgovor na pitanje iz naslova je da, no ja se s postavljačicom teme ne slažem u tome da se srpske žrtve vrednuju više od hrvatskih, ali se slažem da se bošnjačke i albanske žrtve vrednuju više od hrvatskih, a itekako više od srpskih.


Ovo nije loše napisano jer je činjenica da u Hagu Bošnjačke i Albanske žrtve vrijede više od hrvatskih i srpskih, nećemo sad ulazit u raspravu koje od ove dvije potonje se manje vrednuju iako ja mislim da su to hrvatske.
Haški sud vjerojatno želi od ova dva naroda napravit žrtve koje su okrutni, zljoćesti Hrvati i Srbi ubijali na najokrutnije načine :smajl004 :pistolji :smajl037 :gun_bandana :smajl006 :smajl041 :hang :2guns
To se posebno očituje kod Bosanskih muslimana koji se nisu pravovremeno organizirali i popili su najveće žrtve.
Alija Izetbegović je napisao/la:
Ovo nije naš rat


Činjenica je da su nad Bosanskim muslimanima učinjeni zločini, ali to se događalo i nad Hrvatima i Srbima, ali zločini nad Hrvatima se prešućuju, ne znam zašto ali vjerojatno da se ne okrnji slika Bosanskih muslimana, jer po međ. zajednici oni su samo žrtve a ne zločinci


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 20 srp 2009, 23:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Der_Stürmer je napisao/la:
Općepoznata stvar je da hrvatski život u očima Haškog suda vrijedi manje od srpskog i muslimanskog, samo treba pogledat broj optužbi za zločine nad Hrvatima.


Haški sud mi je bio pristran, ali nakon što su za jedan slučaj dali objašnjenje da se zločini nad Hrvatima neće istraživati ZBOG NEDOSTATKA VREMENA (!!!) za mene je taj sud i lakrdija. :kava

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 21 srp 2009, 00:41 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Ma taj sud je običan cirkus.Naša je greška što smo dopustili da nam odvedu generale tamo.
:smajl026

Hrvatska i hrvatski narod su vođenim promašenom politikom otišli u neku stvar i to poodavno.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 21 srp 2009, 06:53 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2009, 15:41
Postovi: 54
Ja bi samo napomenuo da je odjel međunarodnog suda pravde u Hagu,koji se odnosi na zločine počinjene na području bivše YU,osnovan na inicijativu dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 21 srp 2009, 06:55 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2009, 15:41
Postovi: 54
Samo jako! je napisao/la:
Ma taj sud je običan cirkus.Naša je greška što smo dopustili da nam odvedu generale tamo.
:smajl026

Hrvatska i hrvatski narod su vođenim promašenom politikom otišli u neku stvar i to poodavno.


Ali ''dijaspora'' i dalje zdušno glasa za HDZ predvodnika te promašene politike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 21 srp 2009, 07:19 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Koja hrpa govana!....infantilne i nemušte rasprave o "našim" i "vašim" žrtvama...
Sve ih jednako žderu crvi,a oni su daleko veći oportunisti nego će to i jedan političar ikada postati.
Što se očekivalo kad se potpisivala suradnja sa Haagom?..Pravda!?..sam potpis je bio ništa drugo doli isforsirana farsa nas malih,jadnih i nesposobnih...
"Ko' vas jebe stoko balkanska kad niste u stanju ništa riješiti sami!Želite istinu?Želite pravdu?...ok...mi ćemo vam dati istinu i pravdu!...A tko smo mi?...sudac Mugabe Mekeke naravno, i sutkinja Fak Ju.

I sad slušamo....tja,to što slušamo....uostalom,što još želimo?...fino smo oprostili što smo ih tukli,pa zašto im nebi i Haag oprostio?...
"Zakon o kurčevom oprostu!"....o tome pričajte,a ne o onome što je usljedilo.Da smo bar uveli simbolične novčane kazne zbog sudjelovanja u pobuni,pa da se bar zna kako se radilo o nečem protuzakonitom i kažnjivom....neeeeee,sve je to igra i zabava....naravno tu i tamo je i netko izgubio oko,al' sve je to za ljude,zar ne!?

....I slijedom ove logike,eto ti rata gdje su "iz nekog nejasnog" razloga svi ubijali sve...pa onda,ajmo ih fino sve pokažnjavati i "MIRNA BOSNA"....kako to samo ironično zvuči!!!!

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 21 srp 2009, 07:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
anđelko je napisao/la:
Samo jako! je napisao/la:
Ma taj sud je običan cirkus.Naša je greška što smo dopustili da nam odvedu generale tamo.
:smajl026

Hrvatska i hrvatski narod su vođenim promašenom politikom otišli u neku stvar i to poodavno.


Ali ''dijaspora'' i dalje zdušno glasa za HDZ predvodnika te promašene politike.



Na zadnjim izborima se pokazalo da to nije samo dijaspora! :kava

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 21 srp 2009, 08:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
boogyman je napisao/la:
Koja hrpa govana!....infantilne i nemušte rasprave o "našim" i "vašim" žrtvama...


Da rasprava ne bi bila infantilna i nemusta, imamo doogya koji nam to sve mudro docara! :zubati :ucelo

boogyman je napisao/la:
Sve ih jednako žderu crvi,a oni su daleko veći oportunisti nego će to i jedan političar ikada postati.
Što se očekivalo kad se potpisivala suradnja sa Haagom?..Pravda!?..sam potpis je bio ništa drugo doli isforsirana farsa nas malih,jadnih i nesposobnih...


Jedino im je zajednicko sto ih jednako zderu crvi!
Od samog pocetka rata, neocekivano jake obrane Hrvatske, prebacivanja ratnih zbivanja u Bosnu i Hercegovinu, zrtve Hrvata se minimaliziraju, postaju nebitne. Stvara se lobi u svijetu. Kad se danas u svijetu spomene Bosna, malo tko, tko nije upucen zna da u BiH postoje i Hrvati i Srbi. Za RSK jos manje neupucenih zna.
U svijetu danas ljudi vise ne znaju da je Hrvatska bila zrtva krvavog rata. Ima tu nesto pozitivno, nismo neka mala ratom razorena drzavica, koja samo kuka a ne mici se s mjesta.
To ne znaci da se trebamo odreci svojih zrtava. Nasa politika ne cini dosta u zastupanju interesa obitelji poginulih i nestalih. Jedino sto smo u stanju a za to nas grobovi i jame duze, je trazenje "pravde"!

Hrvatska nije imala izbora, morali smo potpisati suradnju s Haagom, pritisak je bio jak, a tome je uzrok vodjenje politike u tom smjeru. Sva ta politika je sjebana, pa tako i suradnja s Haagom! Cvrste ruke i odluke tu nije bilo, samo klicanje na koljena!


boogyman je napisao/la:
"Ko' vas jebe stoko balkanska kad niste u stanju ništa riješiti sami!Želite istinu?Želite pravdu?...ok...mi ćemo vam dati istinu i pravdu!...A tko smo mi?...sudac Mugabe Mekeke naravno, i sutkinja Fak Ju.
I sad slušamo....tja,to što slušamo....uostalom,što još želimo?...fino smo oprostili što smo ih tukli,pa zašto im nebi i Haag oprostio?...
"Zakon o kurčevom oprostu!"....o tome pričajte,a ne o onome što je usljedilo.Da smo bar uveli simbolične novčane kazne zbog sudjelovanja u pobuni,pa da se bar zna kako se radilo o nečem protuzakonitom i kažnjivom....neeeeee,sve je to igra i zabava....naravno tu i tamo je i netko izgubio oko,al' sve je to za ljude,zar ne!?


Nismo mi njih tukli nego oni nas, a to im je oprosteno s tim skandaloznim zakonom.
Taj prokleti zakon je fundament pada na koljena!

boogyman je napisao/la:
....I slijedom ove logike,eto ti rata gdje su "iz nekog nejasnog" razloga svi ubijali sve...pa onda,ajmo ih fino sve pokažnjavati i "MIRNA BOSNA"....kako to samo ironično zvuči!!!!


To je politika onog ludog suda! Ironicno, al nasa sudbina!

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 21 srp 2009, 08:35 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Otprilike ovako, da je negdje u Kninu ili Livnu zivo spaljeno oko 200 srpskih ili muslimanskih civila, danas bi se citala presuda kompletnom hrvatskom vrhovnistu i narodu u cjelini, genocidnom a kako drugacije.

Ovako, na dozivotnu robiju je osudjen pojedinac, lokalna visegradska budala, siledzija.

Ma uostalom, cemu rasprave o haskom sudu, postoji li znacajniji i medijski poznat bivsi uposlenik suda ili tuziteljstva, a da nakon prestanka radnog odnosa na tom sudu, ne iznosi citav nit frapantnih i sokantnih podataka sa tog suda "pravde"?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 21 srp 2009, 08:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
vanjushka je napisao/la:
Otprilike ovako, da je negdje u Kninu ili Livnu zivo spaljeno oko 200 srpskih ili muslimanskih civila, danas bi se citala presuda kompletnom hrvatskom vrhovnistu i narodu u cjelini, genocidnom a kako drugacije.

Ovako, na dozivotnu robiju je osudjen pojedinac, lokalna visegradska budala, siledzija.

Ma uostalom, cemu rasprave o haskom sudu, postoji li znacajniji i medijski poznat bivsi uposlenik suda ili tuziteljstva, a da nakon prestanka radnog odnosa na tom sudu, ne iznosi citav nit frapantnih i sokantnih podataka sa tog suda "pravde"?



Ta lokalna budala je imala sam "peh" sto su zrtve bile muslimani, da su igrom slucaja karte drugacije poredane ne bi dobio toliko.
Kad je Sljivancanin dobio u prvom krugu sam pet godina za Ovcaru, jer mu nisu mogli dokazati odgovornost :ucelo unatoc svjedocenjima prezivjelih s Ovcare i ostalih svjedoka, nista nije vise zacudjujuce!

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 21 srp 2009, 08:56 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Ja mislim da kod Sljivancanina nije problem sto je dobio toliko za Ovcaru, vec sto je optuznica sama po sebi debilna.

On je trebao biti optuzen za kompletan Vukovar, Ovcara je samo jedna grobnica, ima tamo grobnica "malo vise". Medjutim, valjda to i jeste poanta, "sposobno" tuziteljstvo sroci debilnu optuznicu, i covjek se izvuce jer za to mu ne mozes dokazati krivicu. Kao sto lopova sto ukrade par milijuna necega, optuze za kradju deset necega a za sto mu ne mozes nista dokazati. I onda on nevin.

Da je tuziteljstvo toliko smotano, ne vjerujem, itekako se oni znaju upinjati u trazenju dokaza, kada im to odgovara. Pogledati slucaj topnickih dnevnika iz Oluje, tu ne odustaju i na kraju ce ih neki Mesic izmisliti, te dnevnike. Ili ako je i to nemoguce, onda ce "dokazati" da je neko iz hrvatske vlasti, a vjerovatno i sam Gotovina, dnevnike unistio. I tako sam sebi presudio, jer zasto unistiti dokaze ako si nevin.

Seselju kao da namjerno na sudjenje dovode debile, nepismene svjedoke, koje Seselj ispreskace tako da i onaj sudac iz Angole pomisli "pa vidi ti to, ovaj Vojislav je nevin covjek, a uz to i jako pametan".
Na sudjenjima muslimanskim casnicima namjerno izostavljaju dokazni materijal, "zagube ga", ili misteriozno nestane, ili se tek ne uzima u obzir i razmatranje. I onda, nedostatak dokaza, nevin je, ajde kuci Rasime, Nasere, Sefere.

Srbima moraju suditi (ipak su se ponasali kao slonovi u staklarskoj radnji), a najradije nebi, pa se onda sudi ovim sitnim pacovima, a krupne ribe dobiju casan uzmak sa omcom oko vrata ili sa "izmijenjenom optuznicom" kao u slucaju Karadzica, kojem ce sad suditi samo za ono za sto bas moraju. Ako on, naravno, prestane ponavljati tezu o dogovoru sa Holbrukom. Malo je nezgodno, Radovane, nemoj to vise spominjati, nismo se tako dogovorili. Sudimo ti za ono sto moramo, nisi se trebao slikati toliko pred kamerama, ali ne brini, kad te osudimo ides u svedski dvorac pa igraj tablica sa Biljanom, kopkajte basticu, i ne obracajte paznju na ono par cuvarcica sto vas cuvaju, to je reda radi, nemojte nam otezavati.

To je kao ono kad Srbi kazu "jeste, toliko nas Englezi vole da su nas bombardovali". Nonsens, ne voli oni vas zbog vas, vec zbog sebe i svojih interesa. Bombardovali su vas da vas disciplinuju, niste shvatili da je vrijeme Milosevica proslo, istrosena mustikla, odradio je svoj dio posla za velike gazde, pa ce vam to objasniti bombama. Kao kad veliki tata istuce dijete pa ga onda zagrli i kaze "no no, sad je sve u redu, naucio si lekciju".
Ne vodi se njihova rabota u Hagu emocijama, vec samo i iskljucivo interesima. A koji su, znaju samo oni. I ne govorim sada samo o Englezima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 21 srp 2009, 09:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Nisu oni nesposobni nego je nalog takav, takav im je plan a njima je lakse. Unaprijed si sve pripreme i onda nema iznenadjenjda. I budala zna da nije nikakav problem u toku sudjenja izmjeniti optuznicu.
Ak se u toku procesa dodje do zakljucka da po tocki X optuznica ne drzi vodu, ista se mjenja, ak se u toku sazna za nova zlodjela, nadoda se, sam to kod Haaskog suda ne vrijedi.
Tamo vrijede druga pravila!

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 21 srp 2009, 09:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
vanjushka je napisao/la:
To je kao ono kad Srbi kazu "jeste, toliko nas Englezi vole da su nas bombardovali". Nonsens, ne voli oni vas zbog vas, vec zbog sebe i svojih interesa. Bombardovali su vas da vas disciplinuju, niste shvatili da je vrijeme Milosevica proslo, istrosena mustikla, odradio je svoj dio posla za velike gazde, pa ce vam to objasniti bombama. Kao kad veliki tata istuce dijete pa ga onda zagrli i kaze "no no, sad je sve u redu, naucio si lekciju".
Ne vodi se njihova rabota u Hagu emocijama, vec samo i iskljucivo interesima. A koji su, znaju samo oni. I ne govorim sada samo o Englezima.


Ccc, opet ovo klonirano razmišljanje u `Rvata, i pitke teorije zavere za puk.
Baš šteta što Srbi nisu masovnije upućeni u činjenicu da su pod stalnom zaštitom velikog tate, kako li bi se tek onda razmahali.. :001_rolleyes

A što se Haškog suda tiče, vrlo je diskutabilno reći da je njegovo postojanje uzaludno. Ja bi ga nazvala bar delimično učinkovitom farsom, ne vagajući dalje čijim je žrtvama dala veću ili manju satisfakciju. Ako stvari (kao i obično) posmatramo subjektivno i sa nekog idealističkog stanovišta, razloga za nezadovoljstvo suđenjima i presudama imaju i Hrvati i Srbi.
No, da ponovimo još jednom već otrcanu frazu da su pravo i pravda dve sasvim različite stvari, koje su se, da apsurd bude veći, još više međusobno udaljile pod kvazi-liberalnim svetskim političkim trendovima. Treba ipak zarad poštenja, dodati i to da niko ne može poreći da bi domaći pravosudni organi u svim Ex-Yu državama bili mnogo gori. I onako, da nema spoljnih pritisaka, ne bi obavljali ni ovo što su do sad.
Skoro pogledah dokumentarac o generalu Trifunoviću, koji je predao kasarnu u Varaždinu 1991. i spasio živote 300 vojnika, odbivši naređenje iz Beograda.
Za obe "vajne" države - Hrvatsku i Srbiju - on je formalno još uvek zločinac. U Srbiji osuđen kao izdajnik na 11 godina, u Hrvatskoj kao ratni zločinac - na 15.
Krasno! :yinyang
Evo vam link, ako nekog interesuje.. http://www.b92.net/video/video.php?nav_ ... _id=371343

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 21 srp 2009, 10:18 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
mara je napisao/la:
boogyman je napisao/la:
Koja hrpa govana!....infantilne i nemušte rasprave o "našim" i "vašim" žrtvama...


Da rasprava ne bi bila infantilna i nemusta, imamo doogya koji nam to sve mudro docara! :zubati :ucelo

boogyman je napisao/la:
Sve ih jednako žderu crvi,a oni su daleko veći oportunisti nego će to i jedan političar ikada postati.
Što se očekivalo kad se potpisivala suradnja sa Haagom?..Pravda!?..sam potpis je bio ništa drugo doli isforsirana farsa nas malih,jadnih i nesposobnih...


Jedino im je zajednicko sto ih jednako zderu crvi!
Od samog pocetka rata, neocekivano jake obrane Hrvatske, prebacivanja ratnih zbivanja u Bosnu i Hercegovinu, zrtve Hrvata se minimaliziraju, postaju nebitne. Stvara se lobi u svijetu. Kad se danas u svijetu spomene Bosna, malo tko, tko nije upucen zna da u BiH postoje i Hrvati i Srbi. Za RSK jos manje neupucenih zna.
U svijetu danas ljudi vise ne znaju da je Hrvatska bila zrtva krvavog rata. Ima tu nesto pozitivno, nismo neka mala ratom razorena drzavica, koja samo kuka a ne mici se s mjesta.
To ne znaci da se trebamo odreci svojih zrtava. Nasa politika ne cini dosta u zastupanju interesa obitelji poginulih i nestalih. Jedino sto smo u stanju a za to nas grobovi i jame duze, je trazenje "pravde"!

Hrvatska nije imala izbora, morali smo potpisati suradnju s Haagom, pritisak je bio jak, a tome je uzrok vodjenje politike u tom smjeru. Sva ta politika je sjebana, pa tako i suradnja s Haagom! Cvrste ruke i odluke tu nije bilo, samo klicanje na koljena!


boogyman je napisao/la:
"Ko' vas jebe stoko balkanska kad niste u stanju ništa riješiti sami!Želite istinu?Želite pravdu?...ok...mi ćemo vam dati istinu i pravdu!...A tko smo mi?...sudac Mugabe Mekeke naravno, i sutkinja Fak Ju.
I sad slušamo....tja,to što slušamo....uostalom,što još želimo?...fino smo oprostili što smo ih tukli,pa zašto im nebi i Haag oprostio?...
"Zakon o kurčevom oprostu!"....o tome pričajte,a ne o onome što je usljedilo.Da smo bar uveli simbolične novčane kazne zbog sudjelovanja u pobuni,pa da se bar zna kako se radilo o nečem protuzakonitom i kažnjivom....neeeeee,sve je to igra i zabava....naravno tu i tamo je i netko izgubio oko,al' sve je to za ljude,zar ne!?


Nismo mi njih tukli nego oni nas, a to im je oprosteno s tim skandaloznim zakonom.
Taj prokleti zakon je fundament pada na koljena!

boogyman je napisao/la:
....I slijedom ove logike,eto ti rata gdje su "iz nekog nejasnog" razloga svi ubijali sve...pa onda,ajmo ih fino sve pokažnjavati i "MIRNA BOSNA"....kako to samo ironično zvuči!!!!


To je politika onog ludog suda! Ironicno, al nasa sudbina!



:sega :sega :sega

hahahahaha........DUGI!!!.......znao sam da je to uzrok svih tvojih problema..... :sega :sega :sega

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 21 srp 2009, 11:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Dugi, hoćeš li kratki li dugi ban..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 21 srp 2009, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
boogyman je napisao/la:
:sega :sega :sega

hahahahaha........DUGI!!!.......znao sam da je to uzrok svih tvojih problema..... :sega :sega :sega


sorry, jedno o previse :zubati

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haaski sud - Da li vrijednost zivota zrtve raste sa pripadnosti jednom narodu
PostPostano: 21 srp 2009, 18:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:57
Postovi: 169
Da se mene pita haškog suda ne bi bilo nego bi postojala hrvatska tajna služba koja bi pronašla i likvidirala sve koji su činili zločine nad Hrvatima.

Kome je do cirkusa od suda neka se sudi, nama to ne bi trebalo.

Ali kada je već ovako kako je onda nam jedino preostaje da se istina o domovinskom ratu prenosi s koljena na koljeno u usmenom obliku ili preko interneta jer nisam zadovoljan s odnosom naše države prema slučaju domovinski rat, a pogotovo s abolicijom neprijatelja.

_________________
Teško Klisu na kamenu i kamenu jer je Klis na njemu!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 480 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO