HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 06:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 566 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 09 tra 2021, 18:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9377
zbl je napisao/la:

Mogao je izdavati jer je imao talenat i niko ga nije pitao šta je po nacionalnosti.


Priče za malu djecu

_________________
Dom svoj čuva Zrinski 115


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 09 tra 2021, 18:43 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2021, 20:02
Postovi: 2143
Karabaja je napisao/la:
zbl je napisao/la:

Mogao je izdavati jer je imao talenat i niko ga nije pitao šta je po nacionalnosti.


Priče za malu djecu


To nije nikakav odgovor.

Dakle, imamo rijetko nadarenog književnika koji je se može u svakom momentu izjasniti kao Jugosloven jer je to politički oportuno.
Ali ne, on se izjasnjava kao Srbin.
Zašto?

Bošnjaci ne bi trebalo da prave problem od toga.
Bio je Srbin musliman.
To ne znači da današnji Bošnjaci nemaju pravo da ga smatraju svojim piscem.
Imaju, jer je bio musliman.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 09 tra 2021, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Trola temu džamijaš. Džemal Bijedić je bio Jugoslaven pa ga vole. Ako im neko napiše što ne vole pročitati onda ga mrze jako.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 09 tra 2021, 22:31 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2021, 20:02
Postovi: 2143
Jasno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 09 tra 2021, 22:49 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Lutorčina je napisao/la:
karadzic je napisao/la:
Od Muslimana srpsku nacionalnu ideju su prigrlili oni najumniji poput Kusturice, Selimovića ili Bazdulja danas.
Od Srba bošnjačku nacionalnu ideju su prigrlili najveći hoštapleri i dezerteri poput Divljaka, komunistički aparatčici poput Lazovića i Pejanovića i mentalno obolele osobe poput Bursaća.

Bursać je kamilica u odnosu na Srđana Puhala. :D

Ne bih rekao.Bursać se sasvim Muslimani što se za Puvala ne bi moglo reći..Bursać se i preselio u Sarajlabad.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 09 tra 2021, 22:59 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Lutorčina je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:
Mnogo Muslimana je vjerovalo da Divjak srpski spijun tj.da ga u harmiju pih dosao po nalogu nekadasnjeg KOS-a sto i nije sasvim nemoguce.

To oni i danas zovu peta kolona. Tako zovu sve Srbe koji su ostali među njima ( špijuni,peta kolona). Divjak je tu bio samo ikebana u tzv ARBiH.

Pa sad i nisam sasvim siguran da je bio ikebana sve vrijeme.Prema izjavi njegovog kolege Šibera,Divjak je sklonjen u jednom momentu ali vjerovatno je dok je bio pomoćnik komandata mudžahedina tj agresora imao pristup prilično važnim informacijama.Ne kažem da jeste podmenut ,nego samo konstatujem da nije nemoguće da je tako.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 09 tra 2021, 23:02 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Forumski softver riječi потурчио i потурио pretvara u ovo ********

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 09 tra 2021, 23:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Srpsčanin je napisao/la:
Forumski softver riječi потурчио i потурио pretvara u ovo ********


To je neki hodžin zapis napravio bag na forumu.
Napiši "potturčio" i proći će.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 10 tra 2021, 12:13 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Ko je ova nova gradonacelnica sarajeva?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 10 tra 2021, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9252
Burbon je napisao/la:
Ko je ova nova gradonacelnica sarajeva?


Bosanka :D

https://www.vkbi.ba/index.php/en/o-nama/savjeti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 10 tra 2021, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21
Postovi: 4112
Većina halal Srba i Hrvata ne vjeruje u "bosanstvo" i multietničnost, bratsko i jedinstvo već vide jedino imovinski interes, nadalje dio njih je ucijenjen, dok daleko najmanji udio čine oni koji u to uistinu vjeruju.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 10 tra 2021, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To nije istina. Da je onda bi vam kontrirali i inaltili sa kad ostanu bez posla i mjesečnih primanja. A takvih perioda prolaze na hrpu.
Radi se o iskonskom strahu kod ljudi koji žive u društvu šovinista i fašista. Strah za svoju imovinu i svoj život.

Eto Komšić je potpuno vaš pa dok mu kćerka bila mala kao u Južnoj Americi sa državnim tjelohraniteljima išla u školu i nazad. Ne jer bi joj Hrvati naudili, već zbog vas muslimana.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 03 svi 2021, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27386
Još jedan njihov žeton opet piša po "Bosni", muslimanima...
Kad ih život prođe, onda dođu k pameti. Dosta primjera
zadnjih godina: Divjak, Lovrenović, Jergović, Bogićević, Kukić...
A tek oni koji se zbog sramote ne smiju ni javiti.
Postaje tradicija.

Citat:
03. 05. 2021. u 13:45:00L.S.
Nekadašnji član Predsjedništva Republike Bosne i Hercegovine, političar, novinar, pisac, istinski patriota Stjepan Kljujić za Radiosarajevo.ba kratko je komentarisao aktuelna dešavanja i bolne datume.

"Duboko sam razočan i gadi mi se trenutna politička situacija u Bosni i Herecegovini. Sramotno je da se 2. maj u Sarajevu nije obilježio na dostojan način, toliko je loših uspomena. Žao mi je branitelja, beskrajno sam tužan, boli me kad vidim u kakvoj su situaciji, koliko samo nepoštovanja", ističe Kljujić.

Naglašava kako nema intelektualne ekipe koja će se zalagati za ideju cjelovite, suvere Bosne i Hercegovine, za napredak i bolje uslove života.

Prema njegovim riječima, referendum o nezavisnosti BiH je najznačajniji događaj u historiji BiH i najveći uspjeh Bosne.

"Mi smo govorili po cijenu glave ne damo Bosnu, kakve podjele. Alija Izetbegović je pogriješio, Dayton se nije smio desit. Bio je referendum, pisao sam o tome u svojoj knjizi, gdje su i Srbi rekli DA za cjelovitu Bosnu i Hercegovinu. Ali, čemu sad priča o tome. Dodik nije inteligentan čovjek kad traži odvajanje, sve je besmisleno. Ovo što je ostalo na vlasti to su mali fašisti, izdajnici, nema zdrave pameti", kazao je Kljujić i poručio kako zaborav ne smijemo dozvoliti.

Izdani su najbolji ljudi naglašava Kjujić, otišle su ljudske gromade, mladost također odlazi, neko to mora zaustaviti, a perspektiva se mora promijeniti.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 03 svi 2021, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27386
Mala rekapitulacija.

Divjak:
Sve je otišlo u “helač” onog momenta kada je na vratima u Štabu Armije BiH oficir stavio “Kad ulaziš u kancelariju moraš da kažeš selam”. Kad sam obilazio naše jedinice, u Tuzli Sarajevu, gdje god sam išao pozdravljao sam s pozdrav ili pozdrav domovini. Iza mene je išao čovjek iz Štaba koji je govorio selam”, rekao je Divjak dodajući da je tada pala u vodu ideja o “multi-multi” i svemu onome što znači Bosnu i Hercegovinu, prema njegovom viđenju.

General tzv. Armije ustvrdio je da upravo zbog takvih stvari BiH danas nalazi u nezavidnoj situaciji.

Kljujić:
"Duboko sam razočan i gadi mi se trenutna politička situacija u Bosni i Herecegovini. Sramotno je da se 2. maj u Sarajevu nije obilježio na dostojan način, toliko je loših uspomena. Žao mi je branitelja, beskrajno sam tužan, boli me kad vidim u kakvoj su situaciji, koliko samo nepoštovanja", ističe Kljujić.

Naglašava kako nema intelektualne ekipe koja će se zalagati za ideju cjelovite, suvere Bosne i Hercegovine, za napredak i bolje uslove života. Ovo što je ostalo na vlasti to su mali fašisti, izdajnici, nema zdrave pameti", kazao je Kljujić

Jergović:
Nije toliki problem u toj, inače prilično neuravnoteženoj nesretnici, pa čak ni u televizijskim urednicama koji su joj omogućili vrijeme i prostor za hajku. Problem je, barem što se mene tiče, u tome što nije bilo nijedne reakcije na taj čin protjerivanja jednoga građanina i pisca iz Sarajeva. Nakon ovog sam pomalo izgubio interes za češće posjete Sarajevu. Svako od nas ima samo jedan život, i nije pametno trošiti ga na mjestima gdje ste nepoželjni.

U međuvremenu se, naime, dogodio slom ne samo cjelokupnoga našega svijeta, nego i slom načina na koji mi taj svijet percipiramo. Recimo, na jedan ste način doživljavali to kad bi vas do 1990, u vašem gradu, neka budala opsovala na ulici, a na sasvim ćete drugi način to doživjeti danas, pogotovo ako je vaše ime i prezime u međuvremenu poprimilo neki čudan prizvuk.

Meni ne pada na pamet da trpim da mi po Sarajevu psuju mater ustašku– što je, recimo, učinio jedan bošnjačkomuslimanski pisac, inače zaslužni ratni veteran, koji se kasnije pokušavao pravdati da mi je ustvari psovao mater četničku, što je valjda u psovačkom bontonu bošnjačkih nacionalista tog trenutka bilo poželjnije – dok mi je s druge strane poprilično svejedno hoće li mi u Zagrebu netko nešto opsovati.

Kukić:
"Jučer su pale sve maske. I bošnjačkih
nacionalista i islamskih fundamentalista.
I kakvo Sarajevo i kakvu BiH zagovaraju."


Bogićević: "Još jednom su pogazili moje dostojanstvo."

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 03 svi 2021, 13:49 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Kljujić:
"Žao mi je branitelja, beskrajno sam tužan, boli me kad vidim u kakvoj su situaciji."
Takav čovjek.Ne podnosi nepravdu pa to ti je :smijeh

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 03 svi 2021, 16:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2020, 18:26
Postovi: 5220
novem je napisao/la:

Jergović:

Nakon ovog sam pomalo izgubio interes za češće posjete Sarajevu. Svako od nas ima samo jedan život, i nije pametno trošiti ga na mjestima gdje ste nepoželjni.

Meni ne pada na pamet da trpim da mi po Sarajevu psuju mater ustašku– što je, recimo, učinio jedan bošnjačkomuslimanski pisac, inače zaslužni ratni veteran, koji se kasnije pokušavao pravdati da mi je ustvari psovao mater četničku, što je valjda u psovačkom bontonu bošnjačkih nacionalista tog trenutka bilo poželjnije...


Tako je. Ova dejtonska tamnica je i previše trajala. Normalno da ne treba provesti život u njoj sa šizofreničarima koji gradiraju uvrede u zavisnosti od toga da li su upućene Srbima ili Hrvatima.

_________________
Sponzor lige hokejaških prvaka, brzog klizanja i ostalih zimskih sportova - vaš Gazprom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 03 svi 2021, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
novem je napisao/la:
Još jedan njihov žeton opet piša po "Bosni", muslimanima...
Kad ih život prođe, onda dođu k pameti. Dosta primjera
zadnjih godina: Divjak, Lovrenović, Jergović, Bogićević, Kukić...
A tek oni koji se zbog sramote ne smiju ni javiti.
Postaje tradicija.

Citat:
03. 05. 2021. u 13:45:00L.S.
Nekadašnji član Predsjedništva Republike Bosne i Hercegovine, političar, novinar, pisac, istinski patriota Stjepan Kljujić za Radiosarajevo.ba kratko je komentarisao aktuelna dešavanja i bolne datume.

"Duboko sam razočan i gadi mi se trenutna politička situacija u Bosni i Herecegovini. Sramotno je da se 2. maj u Sarajevu nije obilježio na dostojan način, toliko je loših uspomena. Žao mi je branitelja, beskrajno sam tužan, boli me kad vidim u kakvoj su situaciji, koliko samo nepoštovanja", ističe Kljujić.

Naglašava kako nema intelektualne ekipe koja će se zalagati za ideju cjelovite, suvere Bosne i Hercegovine, za napredak i bolje uslove života.

Prema njegovim riječima, referendum o nezavisnosti BiH je najznačajniji događaj u historiji BiH i najveći uspjeh Bosne.

"Mi smo govorili po cijenu glave ne damo Bosnu, kakve podjele. Alija Izetbegović je pogriješio, Dayton se nije smio desit. Bio je referendum, pisao sam o tome u svojoj knjizi, gdje su i Srbi rekli DA za cjelovitu Bosnu i Hercegovinu. Ali, čemu sad priča o tome. Dodik nije inteligentan čovjek kad traži odvajanje, sve je besmisleno. Ovo što je ostalo na vlasti to su mali fašisti, izdajnici, nema zdrave pameti", kazao je Kljujić i poručio kako zaborav ne smijemo dozvoliti.

Izdani su najbolji ljudi naglašava Kjujić, otišle su ljudske gromade, mladost također odlazi, neko to mora zaustaviti, a perspektiva se mora promijeniti.


Gadi mu se ono što je pomogao sam stvoriti ? Odlika niske inteligencije. Ili se pravi mutav da ne razume.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 30 svi 2021, 10:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Slavo Kukić se dobro srušio sa mentalnim kapacitetom, ostario je prije svog vremena.
Razgovor koji je dao za Avaz nije ni blizu na razini jednog akademika, profesora. Valjda se previše druži sa muslimanima pa poprimio dosta njihovog mentaliteta i ponašanja.

Čitam taj interview i retorika i formulacija rečenica kao da ih Slobodan Vasković sastavlja. A Vasković je klošar, ne akademik, profesor.

Ti neki ljudi i sami znaju da ako žele doprijeti do muslimanskih (pardon, pro-bosanskih) srca moraju se srozati na njihovu razinu sa retorikom. Inače će ih ovi kite razumjeti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 08 lip 2021, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kako su muslimani halal Hrvate i Srbe doživljavali u ratu. Tako su stalno pratili šta Divjak i Kljuić rade.
Tako danas rade sa Komšićem, Martinom i ostalim.

Citat:
Ovi druge vjere koji su na našoj strani, vala im se brazere ne vjeruje, ne povjerljivi su, moraš ih stalno motriti tako da ne primjete, to stalno viću naši glavni.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 08 lip 2021, 15:25 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
BBC je napisao/la:
Kako su muslimani halal Hrvate i Srbe doživljavali u ratu. Tako su stalno pratili šta Divjak i Kljuić rade.
Tako danas rade sa Komšićem, Martinom i ostalim.

Citat:
Ovi druge vjere koji su na našoj strani, vala im se brazere ne vjeruje, ne povjerljivi su, moraš ih stalno motriti tako da ne primjete, to stalno viću naši glavni.

U pravu su. Ako su ovi izdali spostveni narod, izdace i svakog drugog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 08 lip 2021, 17:03 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2021, 13:58
Postovi: 540
Iskoristili ih i bacili kao kondom, tako i treba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 08 lip 2021, 22:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
„Danas kada je Haški tribunal pred zatvaranjem možemo reći da njegova uloga nije ispunjena. Činjenica je i da nažalost ovaj sud kao ni ova presuda nisu doprinijeli pomirenju među narodima Bosne i Hercegovine“ – zaključio je Šarović.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 25 lip 2021, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ode im ovaj četnik koji liči na transvestita.

Predrag Kojović: Ostavku sam podnio iz ličnih razloga

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 25 lip 2021, 14:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2406
Lokacija: HR
IvanIS je napisao/la:
Iskoristili ih i bacili kao kondom, tako i treba.

Sejdo KondOMŠIĆ još je u upotrebi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Halal Srbi i halal Hrvati više ne trebaju Muslimanima
PostPostano: 25 lip 2021, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
BBC je napisao/la:
Ode im ovaj četnik koji liči na transvestita.

Predrag Kojović: Ostavku sam podnio iz ličnih razloga


Ogavna faca.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 566 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 387 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO