HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 06:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Osobno sam se dao u potragu i pokušavao otkriti identitete mnogih trolova koji su širili mržnju prema Hercegovcima na 24 sata, Večernjaku, index i jutarnjem te sam svašta otkrio.

Upijao sam i pratio mnoge tragove njihovog spama prožetog najodvratnijim primitivizmom i vulgarizmom na račun Hercegovaca da bi mogao shvatiti i razumijeti njihove crte osobnosti, kao i modele njihove percepcije i razmišljanja o okolini, Hercegovcima i samima sebi koji se izražavaju kroz razne socijalne poremećaje.

U početku sam imao dojam da masa pojedinaca mrzi Hercegovce, ali u mnogim slučajevima se uspostavilo da pet šest pojedinaca s višestrukim računima i klonovima spamaju mržnju prema Hercegovcima.

Na 24 sata sam otkrio dvojicu sa stotinama profila što mi je potvrdio i admin 24 sata preko fejs profila kada sam prijavio desetak nadimaka gdje se potvrdilo da iza desetak profila koje sam prijavio stoje svega dvije IP adrese. Administrator ih je odmah pobrisao, ali ostalo je tom dvojcu bolesnika još stotine profila preko kojih i dan danas štancaju lajkove i stvaraju dojam da se mnogi komentatori s njegovim negativnim komentarima o Hercegovcima slažu.

Isto i na večernjaku dežura bolesnik pod orginalnim nadimkom "kamocemo" te preko tisuću profila širi svoj spam o Hercegovcima.

Došao sam i do glavnog izopačenog ideologa te mržnje prema Hercegovcima koji se zove Nenad Grbac, ovo je njegov fejs profil https://www.facebook.com/nenad.grbac i njegov portal koji posjeti troje ljudi dnevno https://nema-kompromisa.com/?p=759

Uglavnom, pojedince koje sam otkrio, a koji stoje iza spam mržnje prema Hercegovcima na hrvatskim portalima je potrebna pomoć nekih ustanova zatvorenoga tipa jer su nevjerojatni bolesnici.

Netko se definitivno treba pozabaviti uzrokom patološke mržnje prožete zavičajnim kontekstom prema nekome koja se kod nekih pojedinaca manifestira često na hrvatskim portalima. Treba prema takvima pristupiti stručno i etiološki da bi se utvrdio izostanak socijalnih i moralnih normi kod takvih osoba.

Kroz ta etiologijska istraživanja se treba baviti prije svega genetikom takvih osoba popularno zvanih "jugo-šovinisti" te njihovom interakcijom s okolinom od najranije dobi. Obavezno treba istražiti i možebitne traume iz djetinjstva tih osoba te utvrditi jesu li te osobe neizgrađene svijesti s moralnim defektom zapravo žrtve psihičkog, fizičkog i emocionalnog zlostavljanja u obitelji, vrtiću, školi itd.

Također treba uzeti u obzir njihovo etničko, obrazovno, kulturološko i socijalno podrijetlo da bi bolje upotpunili sliku kada prosuđujemo osobnost jugo-šovinista kao i uzroke njihove socijalne devijantnosti.

Osobno polazim od teorije da su sva bića pa tako i trolovi komentatorski koje "seciram" puni ljubavi i dobrote od rođenja, ali razno razne traume te indoktrinacije u nezdravim obiteljima i okolini u ranoj dobi poremete njihov duhovni i socijalni razvoj zbog čega dolazi do neurofizioloških abnormalnosti kao i specifičnih deficita u afektivnom i kognitivnom funkcioniranju koje treba liječiti psihijatrijskim i farmakološkim tretmanima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 21:12 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
hrvati HB i dalmatinske zagore su većina i u zagrebu i u splitu. a komentari šake jada jugočetnička sa degeneričnih ljevičarskih portala to samo čine još slađim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 21:16 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13446
Lokacija: ZG
Stisni mu kaznenu prijavu za govor mržnje i stvar riješena, pratiti što će i kako policija odraditi.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58615
Lokacija: DAZP HQ
s one strane dinare je napisao/la:
hrvati HB i dalmatinske zagore su većina i u zagrebu i u splitu. a komentari šake jada jugočetnička sa degeneričnih ljevičarskih portala to samo čine još slađim.


da, suđeno im je da budu donji. :zubati

Hercegovac je u Zagrebu brand, imam jednog frenda koji je jedan od rijetkih Hercegovaca koje znam, a da nije osobito situiran i njegova cura kaže kako je bilo uzbuđena kad je čula da je Hercegovac, a onda je shvatila da je naletila na jednog jedinog koji nije bogat. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 21:19 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
robelec je napisao/la:
Osobno sam se dao u potragu i pokušavao otkriti identitete mnogih trolova koji su širili mržnju prema Hercegovcima na 24 sata, Večernjaku, index i jutarnjem te sam svašta otkrio.

Upijao sam i pratio mnoge tragove njihovog spama prožetog najodvratnijim primitivizmom i vulgarizmom na račun Hercegovaca da bi mogao shvatiti i razumijeti njihove crte osobnosti, kao i modele njihove percepcije i razmišljanja o okolini, Hercegovcima i samima sebi koji se izražavaju kroz razne socijalne poremećaje.

U početku sam imao dojam da masa pojedinaca mrzi Hercegovce, ali u mnogim slučajevima se uspostavilo da pet šest pojedinaca s višestrukim računima i klonovima spamaju mržnju prema Hercegovcima.

Na 24 sata sam otkrio dvojicu sa stotinama profila što mi je potvrdio i admin 24 sata preko fejs profila kada sam prijavio desetak nadimaka gdje se potvrdilo da iza desetak profila koje sam prijavio stoje svega dvije IP adrese. Administrator ih je odmah pobrisao, ali ostalo je tom dvojcu bolesnika još stotine profila preko kojih i dan danas štancaju lajkove i stvaraju dojam da se mnogi komentatori s njegovim negativnim komentarima o Hercegovcima slažu.

Isto i na večernjaku dežura bolesnik pod orginalnim nadimkom "kamocemo" te preko tisuću profila širi svoj spam o Hercegovcima.

Došao sam i do glavnog izopačenog ideologa te mržnje prema Hercegovcima koji se zove Nenad Grbac, ovo je njegov fejs profil https://www.facebook.com/nenad.grbac i njegov portal koji posjeti troje ljudi dnevno https://nema-kompromisa.com/?p=759

Uglavnom, pojedince koje sam otkrio, a koji stoje iza spam mržnje prema Hercegovcima na hrvatskim portalima je potrebna pomoć nekih ustanova zatvorenoga tipa jer su nevjerojatni bolesnici.

Netko se definitivno treba pozabaviti uzrokom patološke mržnje prožete zavičajnim kontekstom prema nekome koja se kod nekih pojedinaca manifestira često na hrvatskim portalima. Treba prema takvima pristupiti stručno i etiološki da bi se utvrdio izostanak socijalnih i moralnih normi kod takvih osoba.

Kroz ta etiologijska istraživanja se treba baviti prije svega genetikom takvih osoba popularno zvanih "jugo-šovinisti" te njihovom interakcijom s okolinom od najranije dobi. Obavezno treba istražiti i možebitne traume iz djetinjstva tih osoba te utvrditi jesu li te osobe neizgrađene svijesti s moralnim defektom zapravo žrtve psihičkog, fizičkog i emocionalnog zlostavljanja u obitelji, vrtiću, školi itd.

Također treba uzeti u obzir njihovo etničko, obrazovno, kulturološko i socijalno podrijetlo da bi bolje upotpunili sliku kada prosuđujemo osobnost jugo-šovinista kao i uzroke njihove socijalne devijantnosti.

Osobno polazim od teorije da su sva bića pa tako i trolovi komentatorski koje "seciram" puni ljubavi i dobrote od rođenja, ali razno razne traume te indoktrinacije u nezdravim obiteljima i okolini u ranoj dobi poremete njihov duhovni i socijalni razvoj zbog čega dolazi do neurofizioloških abnormalnosti kao i specifičnih deficita u afektivnom i kognitivnom funkcioniranju koje treba liječiti psihijatrijskim i farmakološkim tretmanima.


Citat:
Zaštitimo Hrvatsku djecu od svećenika i vjeroučitelja iz Bosne i Hercegovine i zaustavimo daljnju kolonizaciju Hrvatske!


Citat:
Prvi pokušaj kolonizacije Hrvatske od strane Bosansko Hercegovačke crkve neslavno je propao!


Citat:
Prodana duša Franjo Tuđman omogućio je ponovnu okupaciju Hrvatske


Citat:
Nakon Kuharićeve smrti teror BiH crkve i Ustaških svećenika je mogao početi


Citat:
Hercegovačka hobotnica se širi unutar crkve


Citat:
u navodno Hrvatskoj crkvi koja se naravno financira iz Hrvatskog državnog proračuna zaposleno više od (97 %) Bosanaca i Hercegovaca).

No, kolonizacija Hrvatske od strane Bosansko Hercegovačka crkva tek je počela


https://nema-kompromisa.com/?p=1727

:w00t :klanjam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 21:21 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
dudu je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
hrvati HB i dalmatinske zagore su većina i u zagrebu i u splitu. a komentari šake jada jugočetnička sa degeneričnih ljevičarskih portala to samo čine još slađim.


da, suđeno im je da budu donji. :zubati

Hercegovac je u Zagrebu brand, imam jednog frenda koji je jedan od rijetkih Hercegovaca koje znam, a da nije osobito situiran i njegova cura kaže kako je bilo uzbuđena kad je čula da je Hercegovac, a onda je shvatila da je naletila na jednog jedinog koji nije bogat. :zubati


:laugh
upravo, brand, arijevski hrvati :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 21:27 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
slika

slika

slika

:sega lud je preblaga riječ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 21:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
limach je napisao/la:
Mi hercegovci smo ti židovi, al stvarno.. imamo istu politiku kao i oni, isti mentalitet, ako bi nam ijedan narod bio slicniji onda smo to mi i oni.. židov uvijek gura židova, mi isto.. sta mislite odaklen u americi toliko židova i zasto su utjecajni?! isti odgovor je i za nas hercegovce u Eu i hrv.. dode jedan, snade se, zovne rođu ovo ono povezu se, suraduju, zovnu jos rođa i rođa.. i kad se jedan popne na neku visoku poziciju odman nekom nasem pruzi ruku da se i on popne.. mislim to je sve uredu za nas al ovako u globalu to i nije bas dobro za funkcioniranje jedne drzave jer je za dobit posao onda vaznija krvna veza neg strucna sprema..


e da smo se mi hercegovci ovako ponasali prije 70 godina budite sigurni da bi i nas hitler gonjao :zubati

sad zasto smo im krivi, zato sto ovo radimo, brate i meni bi bili siptari krivi da se nama uplicu ovde u biznis i postaju utjecajniji neg mi


izabran narod

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Taj Nenad Grbac nije problem dok svoje nebuloze izopačene širi samom sebi na svom portalu, međutim problem postaje kada taj jadnika širi tu svoju propagandu preko desetak i više profila na hrvatskim portalima, bez ikakvih sankcija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
s one strane dinare je napisao/la:
slika

slika

slika

:sega lud je preblaga riječ


Me gusta. :smajl007

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
PCM je napisao/la:
Stisni mu kaznenu prijavu za govor mržnje i stvar riješena, pratiti što će i kako policija odraditi.


Moderatori 24 sata i večernjaka, pogotovo index-a i jutarnjeg rijetko reagiraju na govor mržnje prema Hercegovcima, ali ako u negativni kontekst staviš Bošnjake i Srbe ili istaknute SDP-ovce, možeš zaboraviti na komentiranje na tim portalima. Mene su davno blokirali na jutarnjem i indexu i to upravo zato jer sam stao u obranu Hercegovaca.

Kasnije sam otkrio da iza lažnih fejs profila s kojima sam se sukobljavao na jutarnjem i indexu stajao upravo izvjesni Nenad Grbac.

Pogledajte profil na večernjaku npr. trola pod nickom "dobry", takvih kao on je desetak na večernjaku,ali imaju hrpu klonova pa je dojam da tih trolova koji mrze Hercegovce ima stotinu https://www.vecernji.hr/vijesti/maras-d ... /komentari.

Nitko od admina njegovo šovinističko etiketiranje na večernjaku ne šljivi ni 1%. Inače, radi se o Bošnjaku ili nekakvom mješancu, mnogi misle da je desničar jer pljuje i Srbe, međutim, smrad se uvijek razotkrije kada komentira islamiste i svoje bošnjakistance.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 21:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
pagan je napisao/la:
limach je napisao/la:
Mi hercegovci smo ti židovi, al stvarno.. imamo istu politiku kao i oni, isti mentalitet, ako bi nam ijedan narod bio slicniji onda smo to mi i oni.. židov uvijek gura židova, mi isto.. sta mislite odaklen u americi toliko židova i zasto su utjecajni?! isti odgovor je i za nas hercegovce u Eu i hrv.. dode jedan, snade se, zovne rođu ovo ono povezu se, suraduju, zovnu jos rođa i rođa.. i kad se jedan popne na neku visoku poziciju odman nekom nasem pruzi ruku da se i on popne.. mislim to je sve uredu za nas al ovako u globalu to i nije bas dobro za funkcioniranje jedne drzave jer je za dobit posao onda vaznija krvna veza neg strucna sprema..


e da smo se mi hercegovci ovako ponasali prije 70 godina budite sigurni da bi i nas hitler gonjao :zubati

sad zasto smo im krivi, zato sto ovo radimo, brate i meni bi bili siptari krivi da se nama uplicu ovde u biznis i postaju utjecajniji neg mi


izabran narod


Etnički nepotizam, kojeg ima i kod Zidova, Albanaca i Armenaca, ali i kod djece komunisticke elite iz bivseg sustava. No, ja i dalje tvrdim da je minimalan, a pogotovo nema smisla u situaciji kad se Hercegovci toliko miješaju s Hrvatima iz drugih regija. Većina današnje djece u Zagrebu nema jednostruko regionalno porijeklo.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 22:12 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13446
Lokacija: ZG
robelec je napisao/la:
Taj Nenad Grbac nije problem dok svoje nebuloze izopačene širi samom sebi na svom portalu, međutim problem postaje kada taj jadnika širi tu svoju propagandu preko desetak i više profila na hrvatskim portalima, bez ikakvih sankcija.


Kaznena prijava DORH-u. Kratko i jasno. Materijala ima klliko hoces.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4291
Ovaj nenad grabac mi je odnekud poznat.
Vec sam mu vidio sliku,mislim da je netko dijelio njegov link na fb ili mu je netko spustio na nekoj fb stranici.
Uglavnom nisi jedini koji za za njega.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nisam odavno vidio tako konfuznu web stranicu. Pravi bućkuriš svih mogućih tema. Pošalji nekog sa engleskog govornog područja na taj link provučen kroz Google Translate. Čovjek će se potpuno izgubiti. Ništa mu neće biti jasno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Eminencija je napisao/la:
Ovaj nenad grabac mi je odnekud poznat.
Vec sam mu vidio sliku,mislim da je netko dijelio njegov link na fb ili mu je netko spustio na nekoj fb stranici.
Uglavnom nisi jedini koji za za njega.



Ma taj lik Nenad Grbac je teški psiho i usamljenik, pas mu je jedino društvo.

Sjećam se kada sam imao rasprave s njime na indexu, uvijek bi branio Bošnjake i Srbe te isticao da su Hercegovci nad njima izvršili genocid u BiH. On bi uvijek na nekakve moje, analize, argumente, činjenice i stavove u komentarima odgovarao nesuvislim nebulozama, pa nasrtao na mene izopačenim provokacijama u obliku šovinizma, a vrhunac su čudne konstrukcije temeljene na nekakvim zavičajnim predrasudama koje je on u svom mozgu stvorio.

Tad sam se uvijek pitao kakva trauma je oblikovala njegove stavove i takvo izopačeno socijološko ponašanje.

Mnogi ljudi u stvarnom životu imaju nekakve maske da bi sakrili svoje zle namjere, ali taj bolesnik Grbac se odlučio totalno ogoliti na svom portalu odnosno u virtualnom svijetu i na pladanj svima dati svoje bolesne i izopačene stavove prožete najodvratnijim primitivizmom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 22:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
I ja sam primjetio da je djelu dežurnih komentatora na facebooku po istim portalima svima zajednički prijatelj neka osoba koja na profilnoj ima hajdukov grb sa petokrakom zvjezdom. Vjerojatno ih koordinira ili sl. Može biti i da su članovi nekih bolesnih udruga ili stranaka tipa nova ljevica.

Nebi vjerovali imaju svoje zatvorene grupe na facebooku u kojima opominju svoje drugove tko je ustaša, podjele profil i zajedno ga prijave za fašizam nakon čega vam naravno blokiraju profil...

Pored takvih i ovakvih koje je naveo robelec, postoje i razne osobe s margine društva, neprihvaćeni, babe i djedovi s preko 60 godina, nekad polu-Srbi(žive u Hrvatskoj) ili Srbi(ne žive u Hrvatskoj).

Takvih se ljudi ne bojim, ali se bojim portala koji svršavaju na takve komentare, a to su zapravo svi portali


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 05 pro 2018, 00:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Zanimljivo kako ti ljevičarski-šovinisti napaljeni na Hercegovce misle da je doseljavanje Hercegovaca kao i Hercegovačka "dominacija" počela početkom devedesetih. Ti ljevičari su kronično neobrazovani i pojma nemaju o migracijskoj i demografskoj povijesti Zagreba. Još kada krenu glumatati purgere, mrak mi padne na oči.

Uglavnom, kod ono malo Zagrepčana starosjedilaca koje komunisti nisu uništili i protjerali 1945. postoji jedna tolerantnost i otvorenost jer svi stari Zagrepčani znaju svoje podrijetlo kao i to da su i njihovi preci bili doseljenici u Zagrebu jer je Zagreb uvijek bio doseljenički grad, tako je rastao i starosjedioci kojih nema ni 1% znaju da doseljenici samo oplemenjuju grad i gospodarski ga jačaju.

S druge pak strane imamo tzv. Zagrepčane i njihove potomke (poput ovih koji mrze Hercegovce) koji su 1945. nasilno naselili Zagreb i njihovi potomci najviše prodaju spike o dotepencima te njih najviše krasi primitivizam i malograđanština jer ne poznaju demografsku, migracijsku i kulturnu povijest Zagreba i Hrvatske.

Zagreb je grad doseljenika kao i svi gradovi u Hrvatskoj jer je prije 100 godina 85% Hrvata živjelo na selu, a 1945. su komunisti iz svih gradova u Hrvatskoj protjerali 80% stanovnika i naselili partizane i stanovništvo sa sela. Istarski gradovi su bili pustoš jer je 150 tisuća talijana napustilo Istru. Rijeka i Zadar su također potpuna ispražnjeni 1945. Slavonski gradovi u kojima su većinom živjeli folksdojčeri su također ispražnjeni. 49% stanovnika Rijeke nije rođeno u Rijeci, a od 51% rođenih, njih 95% su potomci ovih 49% doseljenih, u Puli 55% stanovnika nije rođeno u Puli. Zagreb, Split i Osijek su na 47% onih koji nisu rođeni u tim gradovima, a 90% onih koji su rođeni u nabrojanim gradovima su potomci doseljenika nakon 1945.

Prije 100 godina u Zagrebu je živjelo nešto malo više od 100 tisuća stanovnika, a 50% stanovnika Zagreba su činili Austro-ugari (Austrijanci, Nijemci,i, Česi, Mađari), koje su 1945. partizani protjerali ili pobili u Gračanima ili križnom putu. Čiste Hrvate u Zagrebu su prije drugog svjetskog rata predstavljali Turopoljci, Zagorci, Prigorci i Hercgovci, da Hercegovci, bilo ih je oko 15 do 20 tisuća u Zagrebu, npr. komuniste je i pohodu na gradsku skupštinu 1927. predvodio Ivan Krndelj iz Čitluka https://hr.wikipedia.org/wiki/Ivan_Krndelj, a desničare Pavelić.

Ljevičarski šovinist napaljeni na Hercegovce, a oni dominirali u Zagrebu i prije 100 godina, kulturno ga uzdizali (Antun Branko Šimić), te naseljavali u prvom velikom valu prije prvog svjetskog rata.

Prema jugo popisu stanovnika 1981. mislim da je 150 tisuća Zagrepčana bilo rodom iz BiH, a prema zadnjem popisu 2011. oko 100 tisuća Zagrepčana je rodom iz BiH. U Zagrebu ima najviše danas Hercegovaca druge, treće i četvrte generacije koji imaju jednog od roditelja iz drugih zavičaja, a takvih u Zagrebu odnosno Hrvatskoj je dva milijuna Hrvata, odnosno prema demografima od 3,8 milijuna Hrvata u 2017., dva milijuna Hrvata ima nekakve veze s BiH.

Jugo-ljevičarski šovinisti napaljeni na Hrvate BiH podrijetla očito imaju problema sa većinom Hrvata. Trebaju se moliti Titi da u Hrvatskoj nikada ne dođe do ideološkog građanskog rata jer bi ti stari ljevičarski trolovi bili pometeni u 24 sata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 05 pro 2018, 01:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
robelec je napisao/la:

Istarski gradovi su bili pustoš jer je 150 tisuća talijana napustilo Istru. Rijeka i Zadar su također potpuna ispražnjeni 1945. Slavonski gradovi u kojima su većinom živjeli folksdojčeri su također ispražnjeni. 49% stanovnika Rijeke nije rođeno u Rijeci, a od 51% rođenih, njih 95% su potomci ovih 49% doseljenih, u Puli 55% stanovnika nije rođeno u Puli.

E majko mila svašta sam se na forumima načitao ali da na hrvatskom forumu netko žali za nacifašistima i pohrvaćivanju Istre i Slavonije a da ga automatski ne baniraju ....
E svašta

Citat:
Jugo-ljevičarski šovinisti napaljeni na Hrvate BiH podrijetla očito imaju problema sa većinom Hrvata. Trebaju se moliti Titi da u Hrvatskoj nikada ne dođe do ideološkog građanskog rata jer bi ti stari ljevičarski trolovi bili pometeni u 24 sata.

E sad su tu kladioničarskim rječnikom rečeno kvote različite
Naime tko bi visio na banderama u tom slučaju
'Ljevičarski trolovi' ili HDZ ovci


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 05 pro 2018, 02:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
vipera ammodytes je napisao/la:
robelec je napisao/la:

Istarski gradovi su bili pustoš jer je 150 tisuća talijana napustilo Istru. Rijeka i Zadar su također potpuna ispražnjeni 1945. Slavonski gradovi u kojima su većinom živjeli folksdojčeri su također ispražnjeni. 49% stanovnika Rijeke nije rođeno u Rijeci, a od 51% rođenih, njih 95% su potomci ovih 49% doseljenih, u Puli 55% stanovnika nije rođeno u Puli.

E majko mila svašta sam se na forumima načitao ali da na hrvatskom forumu netko žali za nacifašistima i pohrvaćivanju Istre i Slavonije a da ga automatski ne baniraju ....
E svašta

Citat:
Jugo-ljevičarski šovinisti napaljeni na Hrvate BiH podrijetla očito imaju problema sa većinom Hrvata. Trebaju se moliti Titi da u Hrvatskoj nikada ne dođe do ideološkog građanskog rata jer bi ti stari ljevičarski trolovi bili pometeni u 24 sata.

E sad su tu kladioničarskim rječnikom rečeno kvote različite
Naime tko bi visio na banderama u tom slučaju
'Ljevičarski trolovi' ili HDZ ovci


Koji je pak sad tvoj problem, tko žali za nacifašistima? Očito ti nešto ne štima s logikom i imaš problema s procesuiranjem stvarnosti, argumenata i činjenica kada čitaš moje komentare. Tvoja akribija vezana za moje komentare pati od kronične insuficijencije bitnih informacija koje ne vidiš ili ne želiš vidjeti u mojim komentarima jer formiraš mišljenje i zaključke kao da ti je mozak indoktriniran zločinačkom, rušilačkom i staljinističkom ideologijom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 05 pro 2018, 02:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Citat:

Koji je pak sad tvoj problem, tko žali za nacifašistima? Očito ti nešto ne štima s logikom i imaš problema s procesuiranjem stvarnosti, argumenata i činjenica kada čitaš moje komentare. Tvoja akribija vezana za moje komentare pati od kronične insuficijencije bitnih informacija koje ne vidiš ili ne želiš vidjeti u mojim komentarima jer formiraš mišljenje i zaključke kao da ti je mozak indoktriniran zločinačkom, rušilačkom i staljinističkom ideologijom.


Pa jasno si i glasno, crno na bijelo napisao da žališ
što Rijeka, Pula, Poreč, Zadar, Vukovar nemaju talijanskonjemačku većinu umjesto hrvatske većine!
Moderacija, šta ovaj trol radi ovdje!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 05 pro 2018, 02:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
vipera ammodytes je napisao/la:
Citat:

Koji je pak sad tvoj problem, tko žali za nacifašistima? Očito ti nešto ne štima s logikom i imaš problema s procesuiranjem stvarnosti, argumenata i činjenica kada čitaš moje komentare. Tvoja akribija vezana za moje komentare pati od kronične insuficijencije bitnih informacija koje ne vidiš ili ne želiš vidjeti u mojim komentarima jer formiraš mišljenje i zaključke kao da ti je mozak indoktriniran zločinačkom, rušilačkom i staljinističkom ideologijom.


Pa jasno si i glasno, crno na bijelo napisao da žališ
što Rijeka, Pula, Poreč, Zadar, Vukovar nemaju talijanskonjemačku većinu umjesto hrvatske većine!
Moderacija, šta ovaj trol radi ovdje!?


Napisao sam da žalim? Kako si mutav! Moj komentar o praznim gradovima nakon 1945. se odnosio na činjenicu da se nitko nema danas pravo kititi nekakvim urbanim pedigreom, a likovi koji šire netrpeljivost prema Hercegovcima i općenito Hrvatima BiH podrijetla prodaju najviše spike o građanštini, dotepencima i urbanosti. Jel ti sad nešto jasnije?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 05 pro 2018, 08:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Robelec je u pravu glede tzv HR portala. Tu se radi umrezeno i koordinirano. Mislim da vise od godinu nisam komentirao na indexu jer nema smisla. Tu je 90% lažnjaka. Sami autori tekstova imaju vise profila I kenjaju okolo. Na temama gdje se govori kontra Hrvatske uglavnom se javljaju isti trolovi. Imaju iste prijatelje I tako to. Dakle organizirano pljuvanje. Ali skuženi su.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 05 pro 2018, 08:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Sveučilište u Mostaru, EU papiri su drastično smanjili doseljavanje Hercegovaca u Zagreb. Ako koji i zaluta to su obično u nečemu jaki ljudi a ne nepismene sirovine. Općenito su nakon rata od Era u prvi plan iskočili Rojsovi i sl. a danas dominiraju osim navedenih Čila, Martina...

Uglavnom, u Zg se priča uvijek protiv onih koji najviše dolaze. Čuo sam mnoštvo starih viceva o Dalmatincima, a kada sam ja došao početkom 90-ih još su viceve o Slavoncima pričali. Hercegovci su poslije toga došli na red. Mislim da smo gotovi s velikim doseljavanjem Hrvata u Zagreb. Nemaju više otkud.

Sad su migranti in. Oni su na tapeti.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 05 pro 2018, 08:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ovo je novo jelo u Zg, vidi sam ga na meniju u par restača:

HERCEGOVAČKI ODREZAK - odrezak punjen fetom, vratinom i pršutom.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 91 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO