HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 10:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 03:18 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Srpsčanin je napisao/la:
Niko razuman ne želi biti Bosancom.Jedina asocijacija koja ide uz tu riječ su vicevi.


Ima li ista gore nego gubiti diskusiju za diskusijom od glupog Bosanca?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 03:21 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

A kako su Bosnjaci mogli biti glavni u drzavi u kojoj se Srbi i Hrvati vecina i koja je skljestena izmedju Srbije i Hrvatske?

U strahu su velike oci...

Jel treba da postavljam slike vezivanja zastava?

Nama je sada udobno na pola BiH gde se o svemu samo mi pitamo, a vi se jebite na drugoj polovini ko će koga. Mi ćemo uvek podržavati slabije da sranje u Federaciji što duže traje i da problemi ostanu tamo i ne prenose se na našu polovinu.


Ne razumijem sto vi kriscani niste vezali zastave. Juga bi jos uvijek postojala i niko ne bi ni nastradao. Sto se niste pridruzili tefericu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 03:25 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Kačamak je napisao/la:
Kakvo sranje od teme.
Šta će ovo na HB forumu?
Temu obrisati provokatora trajno banovati.

Ko gubi ima pravo da se ljuti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 03:31 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
NiceBoyZg je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Ako u Njemackoj zive Nijemci a u Francuskoj Francuzi, zasto u Bosni ne zive Bosanci nego Srbi, Hrvati i Bosnjaci?


Bože budale. =)) Takija kvalitete jogurt s isteklim rokom trajanja na sirijskom suncu.


Oni koji pate od kompleksa inferiornosti misle da je za njih nemoguce ono sto je drugima normalno, lako i ostvarljivo.

Oni koji pate od osjecaja manje vrijednosti ne mogu kontrolisati nagon da vrijedjaju druge...

Mnogo bi bolje bilo da ste se pridruzili konstruktivnom dijalogu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 03:32 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
SDS je rastjerao nekoliko tisuca ljudi koji su se okupili pred parlamentom BiH 1992 godine i protestvovali protiv rata sa nekoliko snajperskih hitaca sa Holiday Inna...

Misliš na ove "gradjane" ?
https://historija.info/wp-content/uploa ... 677821.jpgslika

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 04:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Jel treba da postavljam slike vezivanja zastava?

Nama je sada udobno na pola BiH gde se o svemu samo mi pitamo, a vi se jebite na drugoj polovini ko će koga. Mi ćemo uvek podržavati slabije da sranje u Federaciji što duže traje i da problemi ostanu tamo i ne prenose se na našu polovinu.


Ne razumijem sto vi kriscani niste vezali zastave. Juga bi jos uvijek postojala i niko ne bi ni nastradao. Sto se niste pridruzili tefericu?

Ratujemo u Hrvatskoj već godinu dana i ti ne razumeš zašto nismo vezali zastave.....

Ajde idi pa zajebavaj nekog drugog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 07:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30478
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:

ODGOVOR:
Nismo Nijemci

PITANJE:
Zašto nismo Švicarci?


Nismi Svicarci zato sto oni govore tri potpuno razlicita jezika - njemacki, francuski i italijanski, a mi jedan te isti sa razlicitim dijalektima.

Svi mogu biti Nijemci ako implementiraju iste principe kao Nijemci.

To je osnovni kredo vjere. Svi mogu biti vjernici ako hoce...


Zato jer je biti Hrvat puno ljepše. :zubati

Molimo da poštujete naš izbor, i pustite nas na miru.

To ti je nešto kao kad momak pozove curu na izlazak, i ona ga odbije. Može on njoj objašnjavati u čemu griješi, ali to mu nema previše koristi.

Isto vrijedi i obrnuto, ako se momku ne sviđa cura, džaba sva racionalna objašnjenja zašto je ona odličan izbor, zašto bi bila dobra majka i supruga, zašto je realno zgodna i dobra kao osoba. Džaba sve kad ona druga cura ima "ono nešto". :zubati

Mi smo odabrali hrvatsku naciju. Mi smo nacionalno Hrvati. Znam da ti nije ugodno biti odbijen, nikome nije. Ali budi odrastao čovjek i prihvati to.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 09:51 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Nema Bosanaca sa istog razloga zbog koga nije bilo ni Austrougara,Sovjeta,Cehoslovaka i sl.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 12:19 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Ne razumijem sto vi kriscani niste vezali zastave. Juga bi jos uvijek postojala i niko ne bi ni nastradao. Sto se niste pridruzili tefericu?

Ratujemo u Hrvatskoj već godinu dana i ti ne razumeš zašto nismo vezali zastave.....

Ajde idi pa zajebavaj nekog drugog.


Pitam te a zasto niste vezali zastave sa svojim komsijama i susjedima od samog pocetka umjesto da ratujete i mrzite se.

Kada razgovarate sa mnom znajte da vas uvijek vracam na sami pocetak knjige da bi prepoznali sopstvene greske.

Jedina efikasna zastita je preventiva. Sto bi nasi stari rekli, bolje sprijeciti nego lijeciti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 12:22 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Srpsčanin je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
SDS je rastjerao nekoliko tisuca ljudi koji su se okupili pred parlamentom BiH 1992 godine i protestvovali protiv rata sa nekoliko snajperskih hitaca sa Holiday Inna...

Misliš na ove "gradjane" ?
https://historija.info/wp-content/uploa ... 677821.jpgslika


Ne interesuju me vasi linkovi jer sam bio na tom skupu i sjecam se ljudi koji su nosili Titine slike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 12:26 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Srpsčanin je napisao/la:
Nema Bosanaca sa istog razloga zbog koga nije bilo ni Austrougara,Sovjeta,Cehoslovaka i sl.


Svi se mi sluzimo sopstvenim idealima i sistemom vrijednosti. Neki to nazivaju i vjerom.

Vjernici navode primjere u kojim je zajednistvo pobijedilo. Oni bez nje se fokusiraju na oblasti u kojima je mrznja prevladala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 12:45 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
ja sam bosanac i hercegovac !

ne znam, previše neprirodno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ja sam Austrijac i Ugarac
Ja sam Trinidac i Tobažanin.
Ja sam Sao Tomac i Principalac.
Ja sam ...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 12:53 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Nismi Svicarci zato sto oni govore tri potpuno razlicita jezika - njemacki, francuski i italijanski, a mi jedan te isti sa razlicitim dijalektima.

Svi mogu biti Nijemci ako implementiraju iste principe kao Nijemci.

To je osnovni kredo vjere. Svi mogu biti vjernici ako hoce...


Zato jer je biti Hrvat puno ljepše. :zubati

Molimo da poštujete naš izbor, i pustite nas na miru.

To ti je nešto kao kad momak pozove curu na izlazak, i ona ga odbije. Može on njoj objašnjavati u čemu griješi, ali to mu nema previše koristi.

Isto vrijedi i obrnuto, ako se momku ne sviđa cura, džaba sva racionalna objašnjenja zašto je ona odličan izbor, zašto bi bila dobra majka i supruga, zašto je realno zgodna i dobra kao osoba. Džaba sve kad ona druga cura ima "ono nešto". :zubati

Mi smo odabrali hrvatsku naciju. Mi smo nacionalno Hrvati. Znam da ti nije ugodno biti odbijen, nikome nije. Ali budi odrastao čovjek i prihvati to.


Meni je licno svejedno. Samo objasnjavam gdje i kako grijesimo. A i vjera mi propisuje da se ovako ponasam. Voli svoje bliznje! Ako ih volim, kako cu se razdvajati od njih? Pred Bogom nema ni suplje price ni laganja ni hipokrizije.

Sta je dobra stvar sa Jugoslovenima? Relativno bi bili veliki i snazni. Kada smo vec kod djevojaka, da li vam je poznat onaj stari vic sa poentom "Dzaba sto je tehnicar kad je mali"...

Sto Modric ili Mandzukic ne igraju u Dinamu ili Hajduku nego po bijelom svijetu? Pa ovi klubovi su mali...

Sa ovih prostora se tokom zadnje tri decenije iselilo jedno tri miliona ljudi. Zasto? Pa misle da su srpska, hrvatska ili bosnjacka kultura bezvrijedne. Vise im se svidjaju njemacka, svedska, kanadska, americka ili australijska...

Imamo li pravo ignorirati tri miliona pojedinacnih misljenja? Koliko bi ih se tek iselilo sa ovih prostora da im Zapad sirom otvori vrata i ponudi sve potrebne papire?

Vjernik nikada ne laze ni sebe ni druge.

Oni koji tvrde da su muslimani a zive u Austriji, Danskoj, Italiji i Francuskoj lazu sami sebe. Zasto ne zive u Turskoj ili Egiptu sa stopostotnom muslimanskom kulturom i obicajima?

Ne podnose ih i bjeze od njih ali nemaju hrabrosti da se suoce sa istinom te vole da se kite tudjim perjem... Da je islam dobar, onda bi ekonomije po arapskim zemljama bile bolje i bogatije od zapadnih...

I muslimani bi vam rekli pustite nas da budemo ono sto hocemo ali njihova djela pokazuju da zele nesto drugo.

Kada je islam tako dobar, a sto se kriscani masovno ne iseljavaju u muslimanske zemlje?

Bas kao i Srbi, Hrvati i Bosnjaci koji se masovno iseljavaju na Zapad.

Da li je grijeh govoriti istinu ili lagati sam sebe?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 12:58 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
s one strane dinare je napisao/la:
ja sam bosanac i hercegovac !

ne znam, previše neprirodno.


Skrati i budi Bosanac...

Ili budi sta god hoces dokle god volis svoje bliznje.

Mrznja unistava...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30478
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Zato jer je biti Hrvat puno ljepše. :zubati

Molimo da poštujete naš izbor, i pustite nas na miru.

To ti je nešto kao kad momak pozove curu na izlazak, i ona ga odbije. Može on njoj objašnjavati u čemu griješi, ali to mu nema previše koristi.

Isto vrijedi i obrnuto, ako se momku ne sviđa cura, džaba sva racionalna objašnjenja zašto je ona odličan izbor, zašto bi bila dobra majka i supruga, zašto je realno zgodna i dobra kao osoba. Džaba sve kad ona druga cura ima "ono nešto". :zubati

Mi smo odabrali hrvatsku naciju. Mi smo nacionalno Hrvati. Znam da ti nije ugodno biti odbijen, nikome nije. Ali budi odrastao čovjek i prihvati to.


Meni je licno svejedno. Samo objasnjavam gdje i kako grijesimo. A i vjera mi propisuje da se ovako ponasam. Voli svoje bliznje! Ako ih volim, kako cu se razdvajati od njih? Pred Bogom nema ni suplje price ni laganja ni hipokrizije.


Ja sa svojim prijateljem odem na kavu, lijepo se razgovaramo i pazimo. A onda svaki ode svojoj kući. Ako se volimo i pomažemo, ne znači da moramo spavati u istom krevetu.

Volimo Bošnjake, bit ćemo vam dobri susjedi. Lijepo molimo ne tjerajte nas silom da budemo što ne želimo. Hvala unaprijed. :palacgore1

Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Sta je dobra stvar sa Jugoslovenima? Relativno bi bili veliki i snazni. Kada smo vec kod djevojaka, da li vam je poznat onaj stari vic sa poentom "Dzaba sto je tehnicar kad je mali"...

Sto Modric ili Mandzukic ne igraju u Dinamu ili Hajduku nego po bijelom svijetu? Pa ovi klubovi su mali...

Sa ovih prostora se tokom zadnje tri decenije iselilo jedno tri miliona ljudi. Zasto? Pa misle da su srpska, hrvatska ili bosnjacka kultura bezvrijedne. Vise im se svidjaju njemacka, svedska, kanadska, americka ili australijska...

Imamo li pravo ignorirati tri miliona pojedinacnih misljenja? Koliko bi ih se tek iselilo sa ovih prostora da im Zapad sirom otvori vrata i ponudi sve potrebne papire?


Pa ne ignoriram ih. Ako im se više sviđa njemačka kultura, neka idu u Njemačku. To je njihov izbor koji ja poštujem. :palacgore1

Isto tako, ne želim da mene netko tjera u nekakvu centraliziranu Bosnu. Jednostavno sam alergičan na to, pa se nadam da ćeš prestati. Obzirom da si čiste vjere, ne radi ono što drugim ljudima izaziva alergijsku reakciju.

Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Oni koji tvrde da su muslimani a zive u Austriji, Danskoj, Italiji i Francuskoj lazu sami sebe. Zasto ne zive u Turskoj ili Egiptu sa stopostotnom muslimanskom kulturom i obicajima?


Zato što je Europa demokratska i dopušta svima da budu što žele. U Europi se cijeni sloboda. Shvatam ako to tvoj islamistički um ne može pojmiti.

Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Ne podnose ih i bjeze od njih ali nemaju hrabrosti da se suoce sa istinom te vole da se kite tudjim perjem... Da je islam dobar, onda bi ekonomije po arapskim zemljama bile bolje i bogatije od zapadnih...


Islam je bezveze, slažem se. :zivili

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 13:49 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Kvacice,

Zar je moguce da moj um smatrate islamistickim nakon svega sto sam napisao?

Zar je moguce da smatrate da sam za centraliziranu Bosnu?

Ja sam za drustvo bez granica a to je cista negacija Bosne ili bilo kakve centralizacije...

Samo preporucujem da ljudi vise paznje obrate vjeri da bi se zastitili a manje ljudskoj kulturi ako ih ona gura u medjusobne sukobe.

Naci pravi miks vjere i kulture je proces koji traje stoljecima i milenijumima jer se na greskama uci...

Ljudska kultura je prolazna i promjenljiva bas kao i tehnicka pomagala kojima se sluzimo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:02
Postovi: 533
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Ako ni jedna od tri glavne religiozne struje nije mogla prevladati na ovim prostorima tokom zadnjih pola milenijuma, onda znaci da su sve podjednako lose te da Bog ne podrzava ni jednu od njih.


Iz ove rečenice se vidi da si Musliman. Islamsko učenje je da je teritorijalno širenje dokaz ispravnosti vjere. Dokaz da je Alah na strani Muslimana.

Kod kršćana međutim toga nema. Kršćanstvo je istina taman da na svijetu ostanu svega tri kršćanina. Da čitav svijet potone u poganstvo, to ništa ne govori o ispravnosti ili neispravnosti kršćanstva. Sam Isus kaže:

Ali kad Sin Čovječji dođe, hoće li naći vjere na zemlji?

https://www.prostorduha.hr/node/186949


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 18:41 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
gušter je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Ako ni jedna od tri glavne religiozne struje nije mogla prevladati na ovim prostorima tokom zadnjih pola milenijuma, onda znaci da su sve podjednako lose te da Bog ne podrzava ni jednu od njih.


Iz ove rečenice se vidi da si Musliman. Islamsko učenje je da je teritorijalno širenje dokaz ispravnosti vjere. Dokaz da je Alah na strani Muslimana.

Kod kršćana međutim toga nema. Kršćanstvo je istina taman da na svijetu ostanu svega tri kršćanina. Da čitav svijet potone u poganstvo, to ništa ne govori o ispravnosti ili neispravnosti kršćanstva. Sam Isus kaže:

Ali kad Sin Čovječji dođe, hoće li naći vjere na zemlji?

https://www.prostorduha.hr/node/186949


Kako ce vjernika nestati ako je Bog na njihovoj strani?

Ovo nije pitanje vjere nego ciste logike...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 18:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30478
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
gušter je napisao/la:

Iz ove rečenice se vidi da si Musliman. Islamsko učenje je da je teritorijalno širenje dokaz ispravnosti vjere. Dokaz da je Alah na strani Muslimana.

Kod kršćana međutim toga nema. Kršćanstvo je istina taman da na svijetu ostanu svega tri kršćanina. Da čitav svijet potone u poganstvo, to ništa ne govori o ispravnosti ili neispravnosti kršćanstva. Sam Isus kaže:

Ali kad Sin Čovječji dođe, hoće li naći vjere na zemlji?

https://www.prostorduha.hr/node/186949


Kako ce vjernika nestati ako je Bog na njihovoj strani?

Ovo nije pitanje vjere nego ciste logike...


Po kršćanstvu ljudi imaju slobodnu volju. Ljudi se slobodno opredjeljuju za Krista, slobodno mogu i otići. To je suprotno od islamista koji za pokušaj napuštanja prijete smrtnom kaznom.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:02
Postovi: 533
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
gušter je napisao/la:

Iz ove rečenice se vidi da si Musliman. Islamsko učenje je da je teritorijalno širenje dokaz ispravnosti vjere. Dokaz da je Alah na strani Muslimana.

Kod kršćana međutim toga nema. Kršćanstvo je istina taman da na svijetu ostanu svega tri kršćanina. Da čitav svijet potone u poganstvo, to ništa ne govori o ispravnosti ili neispravnosti kršćanstva. Sam Isus kaže:

Ali kad Sin Čovječji dođe, hoće li naći vjere na zemlji?

https://www.prostorduha.hr/node/186949


Kako ce vjernika nestati ako je Bog na njihovoj strani?

Ovo nije pitanje vjere nego ciste logike...


To je islamska logika. :zubati

Kršćanska logika je da ti Bog daje potpunu slobodu da biraš hoćeš li biti vjernik ili ne i kakav tj. želiš li u raj ili u pakao. Za razliku od Alaha, Bog nikoga neće prisiliti da štuje i ne služi se sredstvima poput rata i širenja teritorija da bi ojačao svoj kult.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 19:02 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
gušter je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Kako ce vjernika nestati ako je Bog na njihovoj strani?

Ovo nije pitanje vjere nego ciste logike...


To je islamska logika. :zubati

Kršćanska logika je da ti Bog daje potpunu slobodu da biraš hoćeš li biti vjernik ili ne i kakav tj. želiš li u raj ili u pakao. Za razliku od Alaha, Bog nikoga neće prisiliti da štuje i ne služi se sredstvima poput rata i širenja teritorija da bi ojačao svoj kult.


Kolega, a da li ste culi za krizarske ratove?

Moralo bi vam biti poznato da na svijetu nema tri kriscanina nego jedno tri milijarde...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:02
Postovi: 533
Razlog za križarski rat nije bio širenje kršćanstva, već zaštita kršćana hodočasnika od islamskih zuluma. Velika razlika u odnosu na džihad u pogledu motivacije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 19:13 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Kako ce vjernika nestati ako je Bog na njihovoj strani?

Ovo nije pitanje vjere nego ciste logike...


Po kršćanstvu ljudi imaju slobodnu volju. Ljudi se slobodno opredjeljuju za Krista, slobodno mogu i otići. To je suprotno od islamista koji za pokušaj napuštanja prijete smrtnom kaznom.


Molim vas, nemojte da trosimo dragocijeno vrijeme na zadrte budale kojim nije jasno da je vjera iskljucivo dobrovoljna...

Kako neko moze napustiti vjeru ako samo Bog odredjuje ko je vjernik?

Kako to obicni smrtnici mogu zakljuciti ili odrediti?

Jel po marami koju nose na glavi?!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hoce li BH svestenici barem zajedno u pakao?
PostPostano: 28 lip 2019, 19:16 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
gušter je napisao/la:
Razlog za križarski rat nije bio širenje kršćanstva, već zaštita kršćana hodočasnika od islamskih zuluma. Velika razlika u odnosu na džihad u pogledu motivacije.


Da je centar kriscanstva bio Jerusalem a ne Rim, onda Jerusalem nikada ne bi ni pao u arapske ruke...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: mrnjav, Tomba17 i 203 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO