HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 12:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 21:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30491
sheitan je napisao/la:
Hrvati su 92., barem oficijelno, glasali za suverenu RBIH (ako lazem ispravite me), pa se poslije igrala neka druga igra. Na kraju su ti njihovi interesi zamjenjeni za monetu koja je sluzila za potkusurivanje: rezultat FBIH. Pitanje je sta bi bilo da su se zaista borili za ono za sta su se deklarativno izjasnili..
Ali tesko je sada reci sbbkbb. Steta.


Nisu Hrvati glasovali za suverenu BiH nego je pitanje bilo:

Citat:
"Jeste li za suverenu i nezavisnu Bosnu i Hercegovinu, državu ravnopravnih građana, naroda BiH - Muslimana, Srba, Hrvata i pripadnika drugih naroda koji u njoj žive?"


Podebljao sam ti bitne dijelove da se ne zbuniš.

Dakle, mi (a i vi), smo glasovali za državu sa ravnopravnim Hrvatima, a ne samo građanima. Bošnjaci su ti koji krše dogovor i pokušavaju obespraviti Hrvate. Izvolite poštujte dogovor.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 21:31 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Za zapad RS treba dogovoriti neki sporazum da doticni nece gomilat neko naoruzanje a zauzvrat im necemo dirat koridor i mirno spavaju i BL i ZG,
Doduse i dalje bi bio dobar dio hrvata iz RH kojima bi bila neprihvatljiva srbija na uni... Ne znam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 21:36 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Naša Kvačica je napisao/la:
sheitan je napisao/la:
Hrvati su 92., barem oficijelno, glasali za suverenu RBIH (ako lazem ispravite me), pa se poslije igrala neka druga igra. Na kraju su ti njihovi interesi zamjenjeni za monetu koja je sluzila za potkusurivanje: rezultat FBIH. Pitanje je sta bi bilo da su se zaista borili za ono za sta su se deklarativno izjasnili..
Ali tesko je sada reci sbbkbb. Steta.


Nisu Hrvati glasovali za suverenu BiH nego je pitanje bilo:

Citat:
"Jeste li za suverenu i nezavisnu Bosnu i Hercegovinu, državu ravnopravnih građana, naroda BiH - Muslimana, Srba, Hrvata i pripadnika drugih naroda koji u njoj žive?"


Podebljao sam ti bitne dijelove da se ne zbuniš.

Dakle, mi (a i vi), smo glasovali za državu sa ravnopravnim Hrvatima, a ne samo građanima. Bošnjaci su ti koji krše dogovor i pokušavaju obespraviti Hrvate. Izvolite poštujte dogovor.


Da li se krajem 92., dakle u jeku rata protiv Srba, mogao razaznati Komsic (Komsic kao sinonim za borbu koju Hrvati trenutno vode)?

Da se razumijemo, meni je jasno da su Hrvati 92. maltene morali glasati za suverenu RBiH jer su se na taj nacin nadali da ce ostati u zajednici s vecinom Hrvata (svi su se tad bojali da ostanu kao manjina nekoj drzavnoj zajednici koje su nastajale raspadom SFRJ..ono..idemo uz RH pa sta bude, ili kako Tudjman nalaze, a on je nalagao da Hrvati izadju na referendum o nezavisnosti), nije vecini Hrvata na kraj pameti bila nekakva suverena RBiH (barem ja tako mislim, moze biti da se i varam) ali je bilo nelogicno povjerovati da ce takva dvolicna politika izaci na dobro kad se uzme u obzir da je to ipak brojcano daleko najmanji narod u BiH.


I dalje cvrsto vjerujem u to da za rat izmedju Hrvata i Bosnjaka (na vecem dijelu tada neokupirane teritorije RBiH - jedino se Posavini vodila zajednicka borba protiv VRS) nisu krivi Bosnjaci. Jednostavno nema nikakve logike. (Poznata mi je prica o nadomjestavanju teritorijalnih gubitaka na konto Hrvata. Smatram je supljom pricom. Hrvati su jednostavno krajem 92. u BiH mislili da je to to i da su se oni razgranicili sa Srbima, a Bosnjake, da izvinete, ko jebe. Znamo kako se sve zavrsilo.)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 21:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30491
sheitan je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Nisu Hrvati glasovali za suverenu BiH nego je pitanje bilo:



Podebljao sam ti bitne dijelove da se ne zbuniš.

Dakle, mi (a i vi), smo glasovali za državu sa ravnopravnim Hrvatima, a ne samo građanima. Bošnjaci su ti koji krše dogovor i pokušavaju obespraviti Hrvate. Izvolite poštujte dogovor.


Da li se krajem 92., dakle u jeku rata protiv Srba, mogao razaznati Komsic (Komsic kao sinonim za borbu koju Hrvati trenutno vode)?

Da se razumijemo, meni je jasno da su Hrvati 92. maltene morali glasati za suverenu RBiH jer su se na taj nacin nadali da ce ostati u zajednici s vecinom Hrvata (svi su se tad bojali da ostanu kao manjina nekoj drzavnoj zajednici koje su nastajale raspadom SFRJ..ono..idemo uz RH pa sta bude, ili kako Tudjman nalaze, a on je nalagao da Hrvati izadju na referendum o nezavisnosti), nije vecini Hrvata na kraj pameti bila nekakva suverena RBiH (barem ja tako mislim, moze biti da se i varam) ali je bilo nelogicno povjerovati da ce takva dvolicna politika izaci na dobro kad se uzme u obzir da je to ipak brojcano daleko najmanji narod u BiH.


I dalje cvrsto vjerujem u to da za rat izmedju Hrvata i Bosnjaka (na vecem dijelu tada neokupirane teritorije RBiH - jedino se Posavini vodila zajednicka borba protiv VRS) nisu krivi Bosnjaci. Jednostavno nema nikakve logike. (Poznata mi je prica o nadomjestavanju teritorijalnih gubitaka na konto Hrvata. Smatram je supljom pricom. Hrvati su jednostavno krajem 92. u BiH mislili da je to to i da su se oni razgranicili sa Srbima, a Bosnjake, da izvinete, ko jebe. Znamo kako se sve zavrsilo.)


Nije bitno u što ti vjeruješ, ni što tko misli. Ugovor je jasan: Hrvati kao narod trebaju biti ravnopravni, a ne samo građani.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 21:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
sheitan je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Nisu Hrvati glasovali za suverenu BiH nego je pitanje bilo:



Podebljao sam ti bitne dijelove da se ne zbuniš.

Dakle, mi (a i vi), smo glasovali za državu sa ravnopravnim Hrvatima, a ne samo građanima. Bošnjaci su ti koji krše dogovor i pokušavaju obespraviti Hrvate. Izvolite poštujte dogovor.


Da li se krajem 92., dakle u jeku rata protiv Srba, mogao razaznati Komsic (Komsic kao sinonim za borbu koju Hrvati trenutno vode)?

Da se razumijemo, meni je jasno da su Hrvati 92. maltene morali glasati za suverenu RBiH jer su se na taj nacin nadali da ce ostati u zajednici s vecinom Hrvata (svi su se tad bojali da ostanu kao manjina nekoj drzavnoj zajednici koje su nastajale raspadom SFRJ..ono..idemo uz RH pa sta bude, ili kako Tudjman nalaze, a on je nalagao da Hrvati izadju na referendum o nezavisnosti), nije vecini Hrvata na kraj pameti bila nekakva suverena RBiH (barem ja tako mislim, moze biti da se i varam) ali je bilo nelogicno povjerovati da ce takva dvolicna politika izaci na dobro kad se uzme u obzir da je to ipak brojcano daleko najmanji narod u BiH.


I dalje cvrsto vjerujem u to da za rat izmedju Hrvata i Bosnjaka (na vecem dijelu tada neokupirane teritorije RBiH - jedino se Posavini vodila zajednicka borba protiv VRS) nisu krivi Bosnjaci. Jednostavno nema nikakve logike. (Poznata mi je prica o nadomjestavanju teritorijalnih gubitaka na konto Hrvata. Smatram je supljom pricom. Hrvati su jednostavno krajem 92. u BiH mislili da je to to i da su se oni razgranicili sa Srbima, a Bosnjake, da izvinete, ko jebe. Znamo kako se sve zavrsilo.)


Ima smisla, jer je HVO poveo obranu i zapovjedao obranom i u mjestima gdje je više Muslimana bilo od Hrvata (Bugojno, Konjic, Fojnica, Kakanj, Uskoplje...). To su kasnije bile točke na kojim je počeo sukob. Muslimani nisu mogli gledati da HVO vodi obranu, iako su se tek nakon 2 mjeseca od početka rata trznuli.
Mislim, da je jasno tko ga je počeo.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 21:48 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Da li je HVO, koji je ruku na srce bio spremniji od TO za rat (iskustvo iz RH a i neke "nezgode" tipa Ravno, tenkovi kroz Siroki itd.), u tim mjestima koja si nabrojao priznavao vladu u Sarajevu? Ako jeste, i ako je sukob rezultat "ambicija lokalnih bosnjackih kabadahija", onda si u pravu. Ukoliko nije, a mislim da nije, onda je to cisto pravno gledano - pobuna. Iako shvatam to da sad neko ko je jos 91. uzeo pusku u ruke ne zeli da mu komanduje sad tu neko iz tamo nekog Sarajeva, ali drzava je drzava. I kakva god da ona bila, za nju si, barem oficijelno, glasao. Ali sve su to naravno mutni pojmovi u "drzavi" koja 92. maltene da nije ni postojala sem na papiru. Gdje su svakorazne Juke, Tute, Cele, Cace i slicno, izmilili iz haosa koji je nastao, bili gospodari zivota i smrti. Shvatam i jednu i drugu stranu. Daleko najbolja opcija je tada bila ispaliti se iz svega toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 21:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Stvar je prosta. Srbi su vojno napali Hrvate u bejha. Sarajevo i muslimani nisu znali gdje im guzica a gdje glava. Zato HVO.
Da se vas čekalo danas bi BiH bila čitava srpska.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 22:16 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
sheitan je napisao/la:
Da li je HVO, koji je ruku na srce bio spremniji od TO za rat (iskustvo iz RH a i neke "nezgode" tipa Ravno, tenkovi kroz Siroki itd.), u tim mjestima koja si nabrojao priznavao vladu u Sarajevu? Ako jeste, i ako je sukob rezultat "ambicija lokalnih bosnjackih kabadahija", onda si u pravu. Ukoliko nije, a mislim da nije, onda je to cisto pravno gledano - pobuna. Iako shvatam to da sad neko ko je jos 91. uzeo pusku u ruke ne zeli da mu komanduje sad tu neko iz tamo nekog Sarajeva, ali drzava je drzava. I kakva god da ona bila, za nju si, barem oficijelno, glasao. Ali sve su to naravno mutni pojmovi u "drzavi" koja 92. maltene da nije ni postojala sem na papiru. Gdje su svakorazne Juke, Tute, Cele, Cace i slicno, izmilili iz haosa koji je nastao, bili gospodari zivota i smrti. Shvatam i jednu i drugu stranu. Daleko najbolja opcija je tada bila ispaliti se iz svega toga.

Šta su Hrvati u bih trebali uradit nakon čuvene alijine izjave "zapamtite ovo nije nas rat" ?? Mozda da se naivno uzdaju u to isto sarajevo ili da sami pokrenu samoobranu s ciljem vlastitog opstanka??. Kako komentiras cinjenicu da je alija stalno odbijao tuđmanov prijedlog o zajednickoj obrani u bih?? Jedna od nasih najvecih greski je ta da smo vas smatrali "nasima" kako 40 tih tako i 90 tih sto nam se jako obilo o glavu i zbog cega smo u teskim *** i dan danas...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
sheitan je napisao/la:
Da li je HVO, koji je ruku na srce bio spremniji od TO za rat (iskustvo iz RH a i neke "nezgode" tipa Ravno, tenkovi kroz Siroki itd.), u tim mjestima koja si nabrojao priznavao vladu u Sarajevu? Ako jeste, i ako je sukob rezultat "ambicija lokalnih bosnjackih kabadahija", onda si u pravu. Ukoliko nije, a mislim da nije, onda je to cisto pravno gledano - pobuna. Iako shvatam to da sad neko ko je jos 91. uzeo pusku u ruke ne zeli da mu komanduje sad tu neko iz tamo nekog Sarajeva, ali drzava je drzava. I kakva god da ona bila, za nju si, barem oficijelno, glasao. Ali sve su to naravno mutni pojmovi u "drzavi" koja 92. maltene da nije ni postojala sem na papiru. Gdje su svakorazne Juke, Tute, Cele, Cace i slicno, izmilili iz haosa koji je nastao, bili gospodari zivota i smrti. Shvatam i jednu i drugu stranu. Daleko najbolja opcija je tada bila ispaliti se iz svega toga.


Zašto ne bi sami sebe priznavali, kad je HDZ dio vladajuće koalicije i HDZ je dio Vlade?

Iako je u ratu smiješno govoriti o legalnosti i legitimnosti, jer je rat reset postojećeg stanja i svi nakon rata priznaju novo stanje, koliko god to licemjerno negirali.

Današnja BiH nije stvorena referendumom, nego Daytonskim sporazumom i ona je de facto ugovor BH Hrvata, BH Muslimana i BH Srba. Ako hoćemo tražiti neki kontinuitet, onda je kontinuitet od ZAVNOBiH, koji nije poznavao da će se jedan narod političkom odlukom nazvati po najvećoj regiji države, da će BiH biti odvojena od zajedničke države i mnoštvo drugih stvari. Totalno druge okolnosti.

Vi koji dolazite iz sarajevskog medijskog diskursa, nikako da posložite stvari na pravo mjesto. ZAVNOBiH i Dayton su temelji suvremene BiH. Referendum iz 1992. ne.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 22:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24674
Lokacija: Heartbreak Hotel
sheitan je napisao/la:
Da li je HVO, koji je ruku na srce bio spremniji od TO za rat (iskustvo iz RH a i neke "nezgode" tipa Ravno, tenkovi kroz Siroki itd.), u tim mjestima koja si nabrojao priznavao vladu u Sarajevu? Ako jeste, i ako je sukob rezultat "ambicija lokalnih bosnjackih kabadahija", onda si u pravu. Ukoliko nije, a mislim da nije, onda je to cisto pravno gledano - pobuna. Iako shvatam to da sad neko ko je jos 91. uzeo pusku u ruke ne zeli da mu komanduje sad tu neko iz tamo nekog Sarajeva, ali drzava je drzava. I kakva god da ona bila, za nju si, barem oficijelno, glasao. Ali sve su to naravno mutni pojmovi u "drzavi" koja 92. maltene da nije ni postojala sem na papiru. Gdje su svakorazne Juke, Tute, Cele, Cace i slicno, izmilili iz haosa koji je nastao, bili gospodari zivota i smrti. Shvatam i jednu i drugu stranu. Daleko najbolja opcija je tada bila ispaliti se iz svega toga.


BiH vlast se bila raspala još početkom rata. Nismo imali zakonodavnu vlast ni parlament. Nije bilo sudske hijerarhije, tj sudske vlasti. Nije bilo ni zakonite izvršne vlasti jer se i Predsjedništvo raspalo. Vlada bez srpskih ministara uskoro i bez hrvatskih, potpuno nelegalna. Kadrovske zamjene za navedene pozicije iz reda Alijinih Srba i Hrvata su bile potpuno nelegalne - jednostavno nisu bili postavljani na zakoniti način. Ovo vrijedi za 1992. 1993 nakon nestanka Hrvata koji su davali kakav-takav privid legaliteta smiješno je bilo i pomišljati na nekakvu "zakonitu vlast u Sarajevu".
A sav međunarodni legalitet je izvirao iz volje i interesa SAD-a.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 22:30 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13486
Lokacija: ZG
Tocno ZAVNOBIH je definirao konstitutivnost triju naroda i "vanjske granice", a Dayton interne odnose, instituicije i nadleznosti navedena tri naroda. BiH je primarno konstrukt iz 1995 a ne kojekakve hiljadugodisnje gluposti i mitovi.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 26 ožu 2019, 11:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
1986 je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Ovo je potpuno deplasirano i sasvim očekivano. No na tom terenu ne možeš dobiti, jer ni u jednoj od tih struktura % Hrvata nije iznosio manje od 50%, dok u BiH, ovisno o kojoj se instanci vlasti radi, to varira od 0% (predsjedništvo i uskoro diplomacija) do možda 40% (Vlada FBiH).

I također se ne mogu složiti da je reprezentacija kroz institucije Republike Hrvatske nama adekvatna. Naime, mi smo sebi najvažniji, dok ćemo za Republiku Hrvatsku uvijek biti jedan od nekih 5-10 prioriteta. I to je bila velika Tuđmanova greška (u moru greški koje se tiče BiH), gdje je napravio sustav koji je bio OK za BH Hrvate samo dok je on bio među živima i nije bio institucionalno zaštićen. Apsolutno ništa ne može nadomjestiti vlastite institucije.

Opet, da ne bude da tebe nešto napadam, ti si vrhunski primjer Hrvata iz RH. Tema je donekle i plastično karikiranje koja bi ukazala ipak žestoko licemjerje kod dobrog dijela hrvatske desnice. Hrvatsku ljevicu ne moram ni prozivati, jer su konzistentni...oni su protiv raspada velike i male YU. Dok desnica koristi neke čudne aršine koji samo impliciraju postojanje nekakvih kasti (gdje je uloga nižih kasti da se pate kao manjina u okruženju naroda kojih je 4% kod vas (i na što stalno kukate) a kod nas od 35% do 85%).


Komšić je Hrvat. Račan je Hrvat. Jel postoji razlika? Ne. Jer niti jednog Hrvati nisu izabrali. Vama su Komšića izabrali Muslimani, a nama komunisti, ne znaš šta je gore.

I nema se tu šta pričat, vi ste dio Hrvatskog korpusa jednako kao i Dalmatinci i Međimurci i ostali. Ti bi radio sad neku svoju reprezentaciju... ili ste Hrvati ili niste, ako jeste Zagreb vam je glavni grad i sve vam je u Zagrebu. A ako ne želite proglasite se Herceg-Bosancima, maknite iz znakovlja crven bijeli plavi i šahovnicu i radite šta hoćete.

Ja vjerujem da se ja i ti slažemo u 90% stvari, ali uspoređivati SRH u Jugoslaviji i Hrvate u BiH je besmislica.


Ovo apsolutno odbacujem, jako ružne i netočne paralele koje u pokušaju stvaranja neke "solidarnosti" (eto, jadni i mi u RH, isto vam ko u BiH) zapravo stvaraju ogromnu štetu i banaliziraju stvar. Jedina egzaktna paralela je ta da su vam Srbi za predsjednika RH izglasali Franka Simatovića (s otprilike 98% srpskih i 2% hrvatskih glasova).

Slažem se da je besmisleno, jer bi 99% Hrvata potpisalo da u BiH imamo ono što je imala Hrvatska u SFRJ (odnosno što RS ima u BiH), a što je nabrojano u uvodnom postu.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 26 ožu 2019, 12:41 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
sheitan je napisao/la:

Da li se krajem 92., dakle u jeku rata protiv Srba, mogao razaznati Komsic (Komsic kao sinonim za borbu koju Hrvati trenutno vode)?

Da se razumijemo, meni je jasno da su Hrvati 92. maltene morali glasati za suverenu RBiH jer su se na taj nacin nadali da ce ostati u zajednici s vecinom Hrvata (svi su se tad bojali da ostanu kao manjina nekoj drzavnoj zajednici koje su nastajale raspadom SFRJ..ono..idemo uz RH pa sta bude, ili kako Tudjman nalaze, a on je nalagao da Hrvati izadju na referendum o nezavisnosti), nije vecini Hrvata na kraj pameti bila nekakva suverena RBiH (barem ja tako mislim, moze biti da se i varam) ali je bilo nelogicno povjerovati da ce takva dvolicna politika izaci na dobro kad se uzme u obzir da je to ipak brojcano daleko najmanji narod u BiH.


I dalje cvrsto vjerujem u to da za rat izmedju Hrvata i Bosnjaka (na vecem dijelu tada neokupirane teritorije RBiH - jedino se Posavini vodila zajednicka borba protiv VRS) nisu krivi Bosnjaci. Jednostavno nema nikakve logike. (Poznata mi je prica o nadomjestavanju teritorijalnih gubitaka na konto Hrvata. Smatram je supljom pricom. Hrvati su jednostavno krajem 92. u BiH mislili da je to to i da su se oni razgranicili sa Srbima, a Bosnjake, da izvinete, ko jebe. Znamo kako se sve zavrsilo.)


Itekako...

Marijan podsjeća da je Izetbegović već u predizbornoj kampanji 1990. godine tvrdio da nema alternative za "ideal građanske republike". Ili "građanska republika" ili "građanski rat".
https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/Hrvatski-istoricar-Rat-u-BiH-bio-gradjanski-poceo-ga-je-Izetbegovic/513038

Analogno, govoriti o nekakvoj agresiji je besmisleno.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 00:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Kada je Maglaj prvi puta napadnut od Srba, gradonačelnik poziva HVO Žepče da đođu u Maglaj i brane, jer su Muslimanski mladići ispijali kahve i saburali. Jedino gdje su se Muslimani u početku odlučnije naoružavali bilo je u Sarajevu i to da bi mogli harati po gradu i pljačkat stanove.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 00:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
s one strane dinare je napisao/la:
Za zapad RS treba dogovoriti neki sporazum da doticni nece gomilat neko naoruzanje a zauzvrat im necemo dirat koridor i mirno spavaju i BL i ZG,
Doduse i dalje bi bio dobar dio hrvata iz RH kojima bi bila neprihvatljiva srbija na uni... Ne znam

A zašto se vi toliko plašite od Srbije na Uni? Hrvartska granica je sat vremena lagane vožnje do Beograda, pa niko ne oseća ni najmanju nelagodnost zbog toga, a kamoli egzistencijalni strah. Niste mi jasni, iskreno očekujete invaziju ako se RS spoji sa Srbijom? Koji je vama ***, iskreno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 00:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
ivica je napisao/la:
I dalje cvrsto vjerujem u to da za rat izmedju Hrvata i Bosnjaka (na vecem dijelu tada neokupirane teritorije RBiH - jedino se Posavini vodila zajednicka borba protiv VRS) nisu krivi Bosnjaci. Jednostavno nema nikakve logike. (Poznata mi je prica o nadomjestavanju teritorijalnih gubitaka na konto Hrvata. Smatram je supljom pricom. Hrvati su jednostavno krajem 92. u BiH mislili da je to to i da su se oni razgranicili sa Srbima, a Bosnjake, da izvinete, ko jebe. Znamo kako se sve zavrsilo.)
ako se BIH sastojala od tru ravnopravna naroda, zašto teritotiju pod kontrolom jednog od tih naroda nazivaš "okupiranom"?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 00:55 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Posmatrano iz ugla Hrvata i Bosnjaka u ovom slucaju.

A uopsteno, kad u neko mjesto tipa Visegrad, Prijedor, Bijeljina, Rogatica, Foca, Zvornik, Doboj, Bratunac, Kozarac, Sanski Most, itd., u kojima je u najmanju ruku dvotrecinsko stanovnistvo nesrpskog porijekla, dodje vojska, bivsa JNA, preuzme sve poluge vlasti (nekad nasilno a nekad "ko od sale"), iste preda u ruke jedne stranke koja reprezentira jedan veci dio Srba (iako ne sve), naouruza ih do zuba, pa nakon toga krene sve ono sta je krenulo a za sta su poosudjivani mnogi, onda je to itekako neka vrsta okupacije. A da i ne ulazimo u pravne detalje i to da je tada RBiH ipak bila medjunarodno priznata drzava. Cak ju je i Rusija priznala.

Naravno ne klasicno kao kad jedna zemlja napadne drugu ili kad se igra Rome Total War pa s Rimljanima napadnes Kelte i okupiras ih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 00:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Carmello Šešelj je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
Za zapad RS treba dogovoriti neki sporazum da doticni nece gomilat neko naoruzanje a zauzvrat im necemo dirat koridor i mirno spavaju i BL i ZG,
Doduse i dalje bi bio dobar dio hrvata iz RH kojima bi bila neprihvatljiva srbija na uni... Ne znam

A zašto se vi toliko plašite od Srbije na Uni? Hrvartska granica je sat vremena lagane vožnje do Beograda, pa niko ne oseća ni najmanju nelagodnost zbog toga, a kamoli egzistencijalni strah. Niste mi jasni, iskreno očekujete invaziju ako se RS spoji sa Srbijom? Koji je vama ***, iskreno.

Zato što se ljudima diže kosa na glavi na bilo kakvo širenje Srbije prema zapadu. Iako bi se pritom i Hrvatska proširila, ljudi misle da imamo pravo na puno više, pa i na ovaj dio RS-a zapadno od Brčkog.

Najbolje 3 republike, punktove između, status quo ko Ukrajina i to je to. Svi sretni zadovoljni


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 01:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
1986 je napisao/la:
Zato što se ljudima diže kosa na glavi na bilo kakvo širenje Srbije prema zapadu. Iako bi se pritom i Hrvatska proširila, ljudi misle da imamo pravo na puno više, pa i na ovaj dio RS-a zapadno od Brčkog.

Najbolje 3 republike, punktove između, status quo ko Ukrajina i to je to. Svi sretni zadovoljni


Možete vi misliti šta hoćete, ali niko vas u vezi toga neće ni pitati.
Kakva RS zapadno od Brčkog i slične bolesne ustašoidne idiotarije?
Jeste li vi svjesni da vas je 360.000 u BiH. Nema vas dovoljno ni da svoj entitet dobijete, koji vam niko neće "dati na lijepe oči". Pogotovo jer ste ga se sami odrekli 1994.
A cijela Hrvatska stane u jednu Atinu, neš ti faktora.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 01:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Diže kosa na glavi...

Nama je potpuno svejedno da li je Kiseljak ili Kreševo u Hrvatkoj ili Bošnjakistanu. Vaša opterećenost Srbijom i Srbima je iracionalna i patološka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 01:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
sheitan je napisao/la:
Posmatrano iz ugla Hrvata i Bosnjaka u ovom slucaju.

A uopsteno, kad u neko mjesto tipa Visegrad, Prijedor, Bijeljina, Rogatica, Foca, Zvornik, Doboj, Bratunac, Kozarac, Sanski Most, itd., u kojima je u najmanju ruku dvotrecinsko stanovnistvo nesrpskog porijekla, dodje vojska, bivsa JNA, preuzme sve poluge vlasti (nekad nasilno a nekad "ko od sale"), iste preda u ruke jedne stranke koja reprezentira jedan veci dio Srba (iako ne sve), naouruza ih do zuba, pa nakon toga krene sve ono sta je krenulo a za sta su poosudjivani mnogi, onda je to itekako neka vrsta okupacije. A da i ne ulazimo u pravne detalje i to da je tada RBiH ipak bila medjunarodno priznata drzava. Cak ju je i Rusija priznala.

Naravno ne klasicno kao kad jedna zemlja napadne drugu ili kad se igra Rome Total War pa s Rimljanima napadnes Kelte i okupiras ih.

Svi su izgubili deo teritorije u ratu, vi u Podrinju, Hrvati u Posavini i delu Srednje Bosne, Srbi u visokoj Krajini. Ako ćemo da koristimo termin "okupacija", onda treba biti dosledan. Ovako ispada da ono što smo mi uzeli, to je okupacija, a ono što ste vi uzeli, to je oslobađanje. IIli su svi slučajevi okupacija (što u suštini i jesu) ili nije nijedan. Ja nemam problem da vi tvrdite da smo okupirali Podrinje, ali nemojte onda licemerno da trvdite da ste oslobodili DDG. Bila je nasilna zamena teritorija, putem okupacije, slažem se, ali sve tri strane su to uradile, ne samo Srbi, kao što Hrvati i Muslimani licemerno tvrde.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 04:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Svi su izgubili deo teritorije u ratu, vi u Podrinju, Hrvati u Posavini i delu Srednje Bosne, Srbi u visokoj Krajini. Ako ćemo da koristimo termin "okupacija", onda treba biti dosledan. Ovako ispada da ono što smo mi uzeli, to je okupacija, a ono što ste vi uzeli, to je oslobađanje. IIli su svi slučajevi okupacija (što u suštini i jesu) ili nije nijedan. Ja nemam problem da vi tvrdite da smo okupirali Podrinje, ali nemojte onda licemerno da trvdite da ste oslobodili DDG. Bila je nasilna zamena teritorija, putem okupacije, slažem se, ali sve tri strane su to uradile, ne samo Srbi, kao što Hrvati i Muslimani licemerno tvrde.


niko se seljacki ne pravi budala ko srbi. pobili najvise ljudi, vicu svi su ubijali. glume nevinost, a najvise krivi. zauzeli najvise tudje teritorije, sad vicu, svi su zauzimali. pokusavaju da se prave budale. jazavci. jazavac pred sudom itd. daj da bosnjaci drze sve sto su drzali 1991 + 6500 km2 srpske teritorije, pa da vicemo svi smo zauzimali, tike, tacke nema vise vracke ... ne pravi se budala, i ne pokusavaj da minimiziras opasnost, zlo i nepravdu koju srbi u bih predstavljaju. nemas posla sa djecom i strancima.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 04:09 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Carmello Šešelj je napisao/la:
Diže kosa na glavi...

Nama je potpuno svejedno da li je Kiseljak ili Kreševo u Hrvatkoj ili Bošnjakistanu. Vaša opterećenost Srbijom i Srbima je iracionalna i patološka.


A kakvi bi vi bili da je srbija oblika kroasana i da je imala hrvatsku verziju RSK posred toga kroasana koji je time bio pocjepan na 2 da ne kazem 3 komada? I to ne prije 500 nego prije 25 godina.
I RS je RSK 2.0 za dobar dio hrvata, barem ovaj zapadni komad+ trebinje :D
Ljudima je nepojmljivo da tu bude neka srbija iza dubrovnika i na uni. Ali ovo je sve vec prezvakano. Ali eto. Tako je. Valjda treba smjena generacija. Sta li.
Mislim da ima neke veze i to sto kod nas ustaljeno misljenje da nas amerikanci nisu zaustavili da ne bi bilo ni RS i sve ostalo, ukratko na taj teritorij se kod nas gleda isto kao sto vi gledate na kosovo, s tim da opet postoji jasna geostrateska razlika izmedju toga sta je kosovo za srbiju i zapad rs za hrvatsku. Uglavnom nema te sta cudit zasto je ovako kako je...
I molim ministra da me ne optuzi da mu miniram temu, ne znam sta ima veze s temom ako ne ovo, sve se svodi na teritorij i to je valjda svima jasno, ne kacim mape i ne predlazem nikakve nove sporazume, samo kazem zasto su stavovi u zagrebu takvi kakvi jesu... jel to opravdano, tesko mi je reci jer se i u meni stalno budi "dodrinas" iako sam odje vec 8. Godinu :|


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 04:36 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
s one strane dinare je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Diže kosa na glavi...

Nama je potpuno svejedno da li je Kiseljak ili Kreševo u Hrvatkoj ili Bošnjakistanu. Vaša opterećenost Srbijom i Srbima je iracionalna i patološka.


A kakvi bi vi bili da je srbija oblika kroasana i da je imala hrvatsku verziju RSK posred toga kroasana koji je time bio pocjepan na 2 da ne kazem 3 komada? I to ne prije 500 nego prije 25 godina.
I RS je RSK 2.0 za dobar dio hrvata, barem ovaj zapadni komad+ trebinje :D
Ljudima je nepojmljivo da tu bude neka srbija iza dubrovnika i na uni. Ali ovo je sve vec prezvakano. Ali eto. Tako je. Valjda treba smjena generacija. Sta li.
Mislim da ima neke veze i to sto kod nas ustaljeno misljenje da nas amerikanci nisu zaustavili da ne bi bilo ni RS i sve ostalo, ukratko na taj teritorij se kod nas gleda isto kao sto vi gledate na kosovo, s tim da opet postoji jasna geostrateska razlika izmedju toga sta je kosovo za srbiju i zapad rs za hrvatsku. Uglavnom nema te sta cudit zasto je ovako kako je...
I molim ministra da me ne optuzi da mu miniram temu, ne znam sta ima veze s temom ako ne ovo, sve se svodi na teritorij i to je valjda svima jasno, ne kacim mape i ne predlazem nikakve nove sporazume, samo kazem zasto su stavovi u zagrebu takvi kakvi jesu... jel to opravdano, tesko mi je reci jer se i u meni stalno budi "dodrinas" iako sam odje vec 8. Godinu :|


Pa mi smo imali NDHaziju na pola današnjeg Beograda, isto nije bilo pre 500 godina. :neznam

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 04:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
A kakvi bi vi bili da je srbija oblika kroasana i da je imala hrvatsku verziju RSK posred toga kroasana koji je time bio pocjepan na 2 da ne kazem 3 komada? I to ne prije 500 nego prije 25 godina.
I RS je RSK 2.0 za dobar dio hrvata, barem ovaj zapadni komad+ trebinje :D
Ljudima je nepojmljivo da tu bude neka srbija iza dubrovnika i na uni. Ali ovo je sve vec prezvakano. Ali eto. Tako je. Valjda treba smjena generacija. Sta li.
Mislim da ima neke veze i to sto kod nas ustaljeno misljenje da nas amerikanci nisu zaustavili da ne bi bilo ni RS i sve ostalo, ukratko na taj teritorij se kod nas gleda isto kao sto vi gledate na kosovo, s tim da opet postoji jasna geostrateska razlika izmedju toga sta je kosovo za srbiju i zapad rs za hrvatsku. Uglavnom nema te sta cudit zasto je ovako kako je...
I molim ministra da me ne optuzi da mu miniram temu, ne znam sta ima veze s temom ako ne ovo, sve se svodi na teritorij i to je valjda svima jasno, ne kacim mape i ne predlazem nikakve nove sporazume, samo kazem zasto su stavovi u zagrebu takvi kakvi jesu... jel to opravdano, tesko mi je reci jer se i u meni stalno budi "dodrinas" iako sam odje vec 8. Godinu :|


svi kljucni srbijanski urbani i industrijski centri, pa i sporedni provincijalni centri imaju stratesku dubinu, uokolo po 50 do 100 km je njihova teritorija, i to se podrazumijeva, ali bi po bosni i posljedicno hrvatskoj pravili podjelu ko na kipru i po bejrutu. da vjecito bude ucjena, nestabilnost i nesigurnost. mi bosnjaci to necemo prihvatiti nikada, a mozda ni tada, a koliko znam stanje svijesti u hrvatskoj, nece ni kroasani. ne moze svaki bosnjacki grad prakticno biti na granici, a sarajevo podijeljeno, a u predgradjima srbija, i sve i jedan strateski vis koji drzi sarajevo na dlanu ponovo srbija, necu da pricam o snabdijevanju vodom i strujom i ugrozenosti putnih komunikacija. to je gotova palestina. potpuno je nezamislivo da srbija bude 15 km od dubrovnika i drzi strateski u saci dubrovacko-neretvansku zupaniju, i visove da drze, i vodu i struju i jos putnu komunikaciju. jednako tako je nezamislivo da srbija bude zracnom linijom 78 kilometara od zagreba, putnom 92 kilometra. a sta je sa ugrozom autoceste kroz slavoniju a3 koju dijete sa minobacacem od 82 mm moze zatvoriti ako ispali dvije mine. gdje ce to hrvatska prometno bjezat ? na papuk ? hrvatska bi bila glupa zemlja da kad pocne rat u bosni propusti priliku da oslobodi dobar dio istocne hercegovine i osigura tok rijeke save na obje obale. sava je bila i ostala hrvatska rijeka. nek to vazda bude hrvatsko ko siroki brijeg sto je, ali je bitno da nije srpsko, i svaki ce ti to bosnjak potpisat odmah. preferiramo hrvatsku kao susjeda, a ne srbiju.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: korne, Naša Kvačica, pakovic, Tomba17, VBA2024 i 492 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO