HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 21:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 05:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
s one strane dinare je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Diže kosa na glavi...

Nama je potpuno svejedno da li je Kiseljak ili Kreševo u Hrvatkoj ili Bošnjakistanu. Vaša opterećenost Srbijom i Srbima je iracionalna i patološka.


A kakvi bi vi bili da je srbija oblika kroasana i da je imala hrvatsku verziju RSK posred toga kroasana koji je time bio pocjepan na 2 da ne kazem 3 komada? I to ne prije 500 nego prije 25 godina.
I RS je RSK 2.0 za dobar dio hrvata, barem ovaj zapadni komad+ trebinje :D
Ljudima je nepojmljivo da tu bude neka srbija iza dubrovnika i na uni. Ali ovo je sve vec prezvakano. Ali eto. Tako je. Valjda treba smjena generacija. Sta li.
Mislim da ima neke veze i to sto kod nas ustaljeno misljenje da nas amerikanci nisu zaustavili da ne bi bilo ni RS i sve ostalo, ukratko na taj teritorij se kod nas gleda isto kao sto vi gledate na kosovo, s tim da opet postoji jasna geostrateska razlika izmedju toga sta je kosovo za srbiju i zapad rs za hrvatsku. Uglavnom nema te sta cudit zasto je ovako kako je...
I molim ministra da me ne optuzi da mu miniram temu, ne znam sta ima veze s temom ako ne ovo, sve se svodi na teritorij i to je valjda svima jasno, ne kacim mape i ne predlazem nikakve nove sporazume, samo kazem zasto su stavovi u zagrebu takvi kakvi jesu... jel to opravdano, tesko mi je reci jer se i u meni stalno budi "dodrinas" iako sam odje vec 8. Godinu :|

Nije mi baš sasvim jasno ovo uvećano. Ako može dodatno objašnjenje, molim.

I ne, nije opravdano. Vi ozbiljno mislite da mi planiramo invaziju na vas? Na osnovu čega to mislite? Mi ćemo morati još neko ne malo vreme da čekamo da RS postane Srbija. Vi nemate kapacitet da na to utičete kada dođu uslovi da do tog ujedinjenja dođe. Do tada će već tvrde granice između naših zemalja da postanu istorijski tradicionalne i invazija na Hrvatsku će biti realna kao rat između Srbije i Bugarske zbog nerašćišćenih računa iz Drugog balkanskog rata.

To što se budi dodrinaš u tebi znači da razmišljaš manje nego racionalno i da često kucaš postove koristeči samo levu ruku. Na Drinu možeš da dođeš jedino kao turista, isto kao i ja na Plitvice.

Vi nešto prebacujete Muslimanima da još uvek ne mogu da prevaziđu mržnju iz prošlog rata, ali izgleda da veliki deo vas treba da se pogleda u ogledalo i uoči isti poremećaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 05:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
A kakvi bi vi bili da je srbija oblika kroasana i da je imala hrvatsku verziju RSK posred toga kroasana koji je time bio pocjepan na 2 da ne kazem 3 komada? I to ne prije 500 nego prije 25 godina.
I RS je RSK 2.0 za dobar dio hrvata, barem ovaj zapadni komad+ trebinje :D
Ljudima je nepojmljivo da tu bude neka srbija iza dubrovnika i na uni. Ali ovo je sve vec prezvakano. Ali eto. Tako je. Valjda treba smjena generacija. Sta li.
Mislim da ima neke veze i to sto kod nas ustaljeno misljenje da nas amerikanci nisu zaustavili da ne bi bilo ni RS i sve ostalo, ukratko na taj teritorij se kod nas gleda isto kao sto vi gledate na kosovo, s tim da opet postoji jasna geostrateska razlika izmedju toga sta je kosovo za srbiju i zapad rs za hrvatsku. Uglavnom nema te sta cudit zasto je ovako kako je...
I molim ministra da me ne optuzi da mu miniram temu, ne znam sta ima veze s temom ako ne ovo, sve se svodi na teritorij i to je valjda svima jasno, ne kacim mape i ne predlazem nikakve nove sporazume, samo kazem zasto su stavovi u zagrebu takvi kakvi jesu... jel to opravdano, tesko mi je reci jer se i u meni stalno budi "dodrinas" iako sam odje vec 8. Godinu :|


svi kljucni srbijanski urbani i industrijski centri, pa i sporedni provincijalni centri imaju stratesku dubinu, uokolo po 50 do 100 km je njihova teritorija, i to se podrazumijeva, ali bi po bosni i posljedicno hrvatskoj pravili podjelu ko na kipru i po bejrutu. da vjecito bude ucjena, nestabilnost i nesigurnost. mi bosnjaci to necemo prihvatiti nikada, a mozda ni tada, a koliko znam stanje svijesti u hrvatskoj, nece ni kroasani. ne moze svaki bosnjacki grad prakticno biti na granici, a sarajevo podijeljeno, a u predgradjima srbija, i sve i jedan strateski vis koji drzi sarajevo na dlanu ponovo srbija, necu da pricam o snabdijevanju vodom i strujom i ugrozenosti putnih komunikacija. to je gotova palestina. potpuno je nezamislivo da srbija bude 15 km od dubrovnika i drzi strateski u saci dubrovacko-neretvansku zupaniju, i visove da drze, i vodu i struju i jos putnu komunikaciju. jednako tako je nezamislivo da srbija bude zracnom linijom 78 kilometara od zagreba, putnom 92 kilometra. a sta je sa ugrozom autoceste kroz slavoniju a3 koju dijete sa minobacacem od 82 mm moze zatvoriti ako ispali dvije mine. gdje ce to hrvatska prometno bjezat ? na papuk ? hrvatska bi bila glupa zemlja da kad pocne rat u bosni propusti priliku da oslobodi dobar dio istocne hercegovine i osigura tok rijeke save na obje obale. sava je bila i ostala hrvatska rijeka. nek to vazda bude hrvatsko ko siroki brijeg sto je, ali je bitno da nije srpsko, i svaki ce ti to bosnjak potpisat odmah. preferiramo hrvatsku kao susjeda, a ne srbiju.

Hahaha, vidi Muslimana što se uspalio pa počeo da agituje. Sve će proći mirno, spokojno spavaj i ne žuljaj mozak oko stvari koje te se ne tiču.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 06:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Hahaha, vidi Muslimana što se uspalio pa počeo da agituje. Sve će proći mirno, spokojno spavaj i ne žuljaj mozak oko stvari koje te se ne tiču.


mirno, a da bude po vasem, bogami nece proc. i mi se spremamo za rasplet i cekamo svoju sansu, a ona ce doci kad-tad. nemate ni uticaj ni snagu u bosnjackom narodu da to sprijecite. mi nismo sandzak.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 06:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Vi nemate šansu. Vi ste nejač.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 07:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Vi nemate šansu. Vi ste nejač.


neizmjerno mi je draga srpska samouvjerenost. samo nastavite tako. :zubati

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 07:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ako je pretnja da ćete vi, sa skoro nepostojećom vojskom, krenuti u ofanzivu, a vojska će vam biti još jadnija u srednjoročnoj budućnosti o kojoj ja govorim, a šta drugo da budemo nego samouvereni. Biće mir, i vi ćete samo mahati sa izveštačenim kezom i iznutra pucati od muke, to vam je domet, koliko god vi sebe samozavaravali. Mislim, znam ja da si ti svestan toga, ali i razumem da moraš da se kurčiš bez pokrića, kao i Bakir, to je prirodno, očekivano i ukalkulisano, junačino iz dijaspore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 08:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Ako je pretnja da ćete vi, sa skoro nepostojećom vojskom, krenuti u ofanzivu, a vojska će vam biti još jadnija u srednjoročnoj budućnosti o kojoj ja govorim, a šta drugo da budemo nego samouvereni. Biće mir, i vi ćete samo mahati sa izveštačenim kezom i iznutra pucati od muke, to vam je domet, koliko god vi sebe samozavaravali. Mislim, znam ja da si ti svestan toga, ali i razumem da moraš da se kurčiš bez pokrića, kao i Bakir, to je prirodno, očekivano i ukalkulisano, junačino iz dijaspore.


hoce, hoce, zato uskoro nabavljamo novo naoruzanje za osbih, i inace gradimo namjensku industriju da je gledamo kako je lijepa i kako lijepo radi. kad 1992 niste mogli, necete upamti vise nikada, sad ste samo sjena stare snage ... srednjerocno i ja govorim.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 08:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Srbi i Hrvati su vam odobrili sredstva u budžetu da nabavljate novo naoružanje za OSBiH?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 08:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
Carmello Šešelj je napisao/la:
Srbi i Hrvati su vam odobrili sredstva u budžetu da nabavljate novo naoružanje za OSBiH?


:laugh

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 09:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
s one strane dinare je napisao/la:

A kakvi bi vi bili da je srbija oblika kroasana i da je imala hrvatsku verziju RSK posred toga kroasana koji je time bio pocjepan na 2 da ne kazem 3 komada? I to ne prije 500 nego prije 25 godina.
I RS je RSK 2.0 za dobar dio hrvata, barem ovaj zapadni komad+ trebinje :D
Ljudima je nepojmljivo da tu bude neka srbija iza dubrovnika i na uni. Ali ovo je sve vec prezvakano. Ali eto. Tako je. Valjda treba smjena generacija. Sta li.
Mislim da ima neke veze i to sto kod nas ustaljeno misljenje da nas amerikanci nisu zaustavili da ne bi bilo ni RS i sve ostalo, ukratko na taj teritorij se kod nas gleda isto kao sto vi gledate na kosovo, s tim da opet postoji jasna geostrateska razlika izmedju toga sta je kosovo za srbiju i zapad rs za hrvatsku. Uglavnom nema te sta cudit zasto je ovako kako je...
I molim ministra da me ne optuzi da mu miniram temu, ne znam sta ima veze s temom ako ne ovo, sve se svodi na teritorij i to je valjda svima jasno, ne kacim mape i ne predlazem nikakve nove sporazume, samo kazem zasto su stavovi u zagrebu takvi kakvi jesu... jel to opravdano, tesko mi je reci jer se i u meni stalno budi "dodrinas" iako sam odje vec 8. Godinu :|


Nikog previše ne tangira je li vama pojmljivo ili nepojmljivo.

Pitanje je jednostavno: jeste li spremni da ostavite svoje kosti u agresorskom pokušaju sprečavanja prisajedinjenja Srpske Srbiji? Jeste li spremni da poginete kako bi zaustavili ujedinjenje srpskog naroda?

Pogotovo onaj matori @Inkvizitor koji je već jednom nogom u grobu, a stalno drobi istu priču. On bi slao mladež da gine za njegove ustaške snove, a oni pobjegoše u Irsku i Njemačku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
no no gospodine Vujadine

slika


U sve mi dirajte, samo mi u napaćenog gospodina Autonomijicu ne dirajte.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 10:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30441
Vujadin je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:

A kakvi bi vi bili da je srbija oblika kroasana i da je imala hrvatsku verziju RSK posred toga kroasana koji je time bio pocjepan na 2 da ne kazem 3 komada? I to ne prije 500 nego prije 25 godina.
I RS je RSK 2.0 za dobar dio hrvata, barem ovaj zapadni komad+ trebinje :D
Ljudima je nepojmljivo da tu bude neka srbija iza dubrovnika i na uni. Ali ovo je sve vec prezvakano. Ali eto. Tako je. Valjda treba smjena generacija. Sta li.
Mislim da ima neke veze i to sto kod nas ustaljeno misljenje da nas amerikanci nisu zaustavili da ne bi bilo ni RS i sve ostalo, ukratko na taj teritorij se kod nas gleda isto kao sto vi gledate na kosovo, s tim da opet postoji jasna geostrateska razlika izmedju toga sta je kosovo za srbiju i zapad rs za hrvatsku. Uglavnom nema te sta cudit zasto je ovako kako je...
I molim ministra da me ne optuzi da mu miniram temu, ne znam sta ima veze s temom ako ne ovo, sve se svodi na teritorij i to je valjda svima jasno, ne kacim mape i ne predlazem nikakve nove sporazume, samo kazem zasto su stavovi u zagrebu takvi kakvi jesu... jel to opravdano, tesko mi je reci jer se i u meni stalno budi "dodrinas" iako sam odje vec 8. Godinu :|


Nikog previše ne tangira je li vama pojmljivo ili nepojmljivo.

Pitanje je jednostavno: jeste li spremni da ostavite svoje kosti u agresorskom pokušaju sprečavanja prisajedinjenja Srpske Srbiji? Jeste li spremni da poginete kako bi zaustavili ujedinjenje srpskog naroda?

Pogotovo onaj matori @Inkvizitor koji je već jednom nogom u grobu, a stalno drobi istu priču. On bi slao mladež da gine za njegove ustaške snove, a oni pobjegoše u Irsku i Njemačku.


Trebalo bi svakoga tangirati. Puno je jeftinije živjeti u dobrim odnosima sa susjedima, nego računati koliko kostiju će koga koštati novi sukob.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Glede Srbije na Uni, a đe bi kao trebala biti ako ne na njoj, ta neće na Temzi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Agathonikos je napisao/la:
no no gospodine Vujadine

slika


U sve mi dirajte, samo mi u napaćenog gospodina Autonomijicu ne dirajte.


Takvi kao on su bili najveći koljači u endehaziji.

Kolike mu samo frustracije slobodna Republika Srpska zadaje, u sebi ključa, a ne može povodom toga ama baš ništa. :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 11:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69040
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Carmello Šešelj je napisao/la:
Srbi i Hrvati su vam odobrili sredstva u budžetu da nabavljate novo naoružanje za OSBiH?


Ne znam jeste li vi, ali mi nismo. :zubati

Previse im je potpisa za skupiti. :kava

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Naša Kvačica je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Nikog previše ne tangira je li vama pojmljivo ili nepojmljivo.

Pitanje je jednostavno: jeste li spremni da ostavite svoje kosti u agresorskom pokušaju sprečavanja prisajedinjenja Srpske Srbiji? Jeste li spremni da poginete kako bi zaustavili ujedinjenje srpskog naroda?

Pogotovo onaj matori @Inkvizitor koji je već jednom nogom u grobu, a stalno drobi istu priču. On bi slao mladež da gine za njegove ustaške snove, a oni pobjegoše u Irsku i Njemačku.


Trebalo bi svakoga tangirati. Puno je jeftinije živjeti u dobrim odnosima sa susjedima, nego računati koliko kostiju će koga koštati novi sukob.


Sukob inicira onaj kome smeta integracija Banjaluke i Beograda.
Drugoj strani je svejedno hoće li zapadni Mostar biti u Federaciji ili trećem entitetu ili Hrvatskoj ili Bošnjakistanu.

Do vas je, ne do nas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
Vujadin je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:

A kakvi bi vi bili da je srbija oblika kroasana i da je imala hrvatsku verziju RSK posred toga kroasana koji je time bio pocjepan na 2 da ne kazem 3 komada? I to ne prije 500 nego prije 25 godina.
I RS je RSK 2.0 za dobar dio hrvata, barem ovaj zapadni komad+ trebinje :D
Ljudima je nepojmljivo da tu bude neka srbija iza dubrovnika i na uni. Ali ovo je sve vec prezvakano. Ali eto. Tako je. Valjda treba smjena generacija. Sta li.
Mislim da ima neke veze i to sto kod nas ustaljeno misljenje da nas amerikanci nisu zaustavili da ne bi bilo ni RS i sve ostalo, ukratko na taj teritorij se kod nas gleda isto kao sto vi gledate na kosovo, s tim da opet postoji jasna geostrateska razlika izmedju toga sta je kosovo za srbiju i zapad rs za hrvatsku. Uglavnom nema te sta cudit zasto je ovako kako je...
I molim ministra da me ne optuzi da mu miniram temu, ne znam sta ima veze s temom ako ne ovo, sve se svodi na teritorij i to je valjda svima jasno, ne kacim mape i ne predlazem nikakve nove sporazume, samo kazem zasto su stavovi u zagrebu takvi kakvi jesu... jel to opravdano, tesko mi je reci jer se i u meni stalno budi "dodrinas" iako sam odje vec 8. Godinu :|


Nikog previše ne tangira je li vama pojmljivo ili nepojmljivo.

Pitanje je jednostavno: jeste li spremni da ostavite svoje kosti u agresorskom pokušaju sprečavanja prisajedinjenja Srpske Srbiji? Jeste li spremni da poginete kako bi zaustavili ujedinjenje srpskog naroda?

Pogotovo onaj matori @Inkvizitor koji je već jednom nogom u grobu, a stalno drobi istu priču. On bi slao mladež da gine za njegove ustaške snove, a oni pobjegoše u Irsku i Njemačku.


Pa upravo zato i imamo puno pereca-cvjećara koji žive u zaludnoj nadi da će zgaziti RS preko muslimanskih kostiju, sanjajući da će iskoristiti Muju i Sulju kao topovsko meso i da oni rako neće puno okrvariti gaće. U slavu Muje i Sulje su spremni žrtvovati i svoj narod u BiH u stilu da je bitno da susjedu crkne krava a vlastitu ko hebe.
Misle budale da imaju posla sa Mujicama iz viceva, to su sada neki prošli snjegovi.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 11:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nije mi baš sasvim jasno ovo uvećano. Ako može dodatno objašnjenje, molim.

I ne, nije opravdano. Vi ozbiljno mislite da mi planiramo invaziju na vas? Na osnovu čega to mislite? Mi ćemo morati još neko ne malo vreme da čekamo da RS postane Srbija. Vi nemate kapacitet da na to utičete kada dođu uslovi da do tog ujedinjenja dođe. Do tada će već tvrde granice između naših zemalja da postanu istorijski tradicionalne i invazija na Hrvatsku će biti realna kao rat između Srbije i Bugarske zbog nerašćišćenih računa iz Drugog balkanskog rata.

To što se budi dodrinaš u tebi znači da razmišljaš manje nego racionalno i da često kucaš postove koristeči samo levu ruku. Na Drinu možeš da dođeš jedino kao turista, isto kao i ja na Plitvice.

Vi nešto prebacujete Muslimanima da još uvek ne mogu da prevaziđu mržnju iz prošlog rata, ali izgleda da veliki deo vas treba da se pogleda u ogledalo i uoči isti poremećaj.

Ja recimo nisam dodrinaš i realan sam da i da se uđe u BL ( a može se)nebi tamo imo tko živit. Ali ne mogu reći istovremeno da mi ne smeta da se na karti Srbija proteže do te granice.

Kad nas već napadaš što gladnim oćima gledamo zapad RS-a, koji nam je btw trbuh, što vi gledate Kosovo? Što ste navrli tamo? Da nije to možda povijesna srpska zemlja? Što vam smeta? Ugrožava vas čak manje nego nas recimo Slovenija. I da uzmete, koga će te naseliti tamo?

I još nešto, ja tvrdim iz vojne perspektive da je upad HV-a u Banja Luku, a istovremeno obrana od Srbije u Slavoniji mačiji kašalj. Jedino kada Hrvatska to nebi učinila bilo bi ili hrvatsko-srpski dogovor o granicama, ili da MZ zajedno s Rusijom se složi da se RS treba pripojiti Srbiji. Ti očito tvrdiš suprotno pa bih te molio da mi na to odgovoriš, može i na drugoj temi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 13:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30441
Vujadin je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Trebalo bi svakoga tangirati. Puno je jeftinije živjeti u dobrim odnosima sa susjedima, nego računati koliko kostiju će koga koštati novi sukob.


Sukob inicira onaj kome smeta integracija Banjaluke i Beograda.
Drugoj strani je svejedno hoće li zapadni Mostar biti u Federaciji ili trećem entitetu ili Hrvatskoj ili Bošnjakistanu.

Do vas je, ne do nas.


Kad već dođe do sukoba, nije ni bitno tko ga je inicirao. Svakako će obje strane tvrditi da je ona druga. Vidiš da se ne možemo dogovoriti ni tko je počeo prošli rat. :zubati

Poanta je uskladiti interese tako da za sukob nema potrebe. To je win-win za oboje i najsigurniji put.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 13:59 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Carmello Šešelj je napisao/la:
sheitan je napisao/la:
Posmatrano iz ugla Hrvata i Bosnjaka u ovom slucaju.

A uopsteno, kad u neko mjesto tipa Visegrad, Prijedor, Bijeljina, Rogatica, Foca, Zvornik, Doboj, Bratunac, Kozarac, Sanski Most, itd., u kojima je u najmanju ruku dvotrecinsko stanovnistvo nesrpskog porijekla, dodje vojska, bivsa JNA, preuzme sve poluge vlasti (nekad nasilno a nekad "ko od sale"), iste preda u ruke jedne stranke koja reprezentira jedan veci dio Srba (iako ne sve), naouruza ih do zuba, pa nakon toga krene sve ono sta je krenulo a za sta su poosudjivani mnogi, onda je to itekako neka vrsta okupacije. A da i ne ulazimo u pravne detalje i to da je tada RBiH ipak bila medjunarodno priznata drzava. Cak ju je i Rusija priznala.

Naravno ne klasicno kao kad jedna zemlja napadne drugu ili kad se igra Rome Total War pa s Rimljanima napadnes Kelte i okupiras ih.

Svi su izgubili deo teritorije u ratu, vi u Podrinju, Hrvati u Posavini i delu Srednje Bosne, Srbi u visokoj Krajini. Ako ćemo da koristimo termin "okupacija", onda treba biti dosledan. Ovako ispada da ono što smo mi uzeli, to je okupacija, a ono što ste vi uzeli, to je oslobađanje. IIli su svi slučajevi okupacija (što u suštini i jesu) ili nije nijedan. Ja nemam problem da vi tvrdite da smo okupirali Podrinje, ali nemojte onda licemerno da trvdite da ste oslobodili DDG. Bila je nasilna zamena teritorija, putem okupacije, slažem se, ali sve tri strane su to uradile, ne samo Srbi, kao što Hrvati i Muslimani licemerno tvrde.



Pa nije isto, jbg. Dakle zanemarujes kao prvo pravni faktor i medjunarodno priznanje. Ok znam, Srbi ne priznaju UN i referendum (osim u slucaju Kosova, tu je UN bitan).

Drugo, sad ti kazem da nije isto kad imas vlast automatski, kao u Travniku gdje je ogromna vecina Hrvata/Bosnjaka, ili, sta ja znam, Trebinju gdje su Srbi bili vecina ionako, ili Bihacu u kojem je 80% Bosnjaka, i kad s druge strane uletis u gore pobrojane gradove (Visegrad, Zvornik, Doboj, itd.) i "oslobidis ih" dvotrecinskog stanovnistva.

Govorimo o 92. godini. Barem sam ja u postu na koji si ti po prvi put replicirao ovdje o 92. godini govorio.

Ali ovo sad je ionako uopsteno. I nije tema rasprave. Ja sam samo spomenuo okupaciju u raspravi s Hrvatima, dakle u vezi tog hrvatsko-bosnjackog odnosa 92. godine. Okupacija gledano iz ugla Hrvata i Bosnjaka. U istim kamionima i autobusima su transportovani Bosnjaci i Hrvati Banjaluke, Doboja, Kotor Varosi, itd., u istim logorima su zavrsili u Manjaci, Omarskoj itd. Dok se s druge strane dosta Srba isparilo jos prije pocetka rata, da, bas "na mig", iz ovih podrucja koja nisu bila zacrtana da budu zauzeta i posrbljena (Novi Travnik primjera radi, ili sta ja znam Cazin, Maglaj, Zavidovici, Livno i slicno..mjesta u kojima su ne-Srbi cinili ogromnu vecinu i koja nisu bila strateski vazna za SDS).

Jbg i sam kazes, spremali "ste" se, bili naoruzani do zuba, i napali. Ja sam samo dodao pojam okupacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
I ti zanemaruješ da je rat u BiH bio građanski, što je činjenica koja međunarodno priznanje čini nebitnim. Naravno, mi iz Srbije smo pomagali svoju stranu, Hrvati iz Hrvatske su pomagali svoju stranu (daleko direktnije nego mi, jer mi nismo upadali sa vojskom osim na samom početku). Uostalom, BiH je ostala međunarodno priznata suverena država, a njeno unutrašnje uređenje je rezultat građanskog rata. Tako da ti je argument o međunarodnom priznanju nebitan. Spoljnje granice BiH su ostale nepromenjene, BiH nije izgubila status nezavisne države nakon međunarodnog priznanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 15:17 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Carmello Šešelj je napisao/la:
I ti zanemaruješ da je rat u BiH bio građanski, što je činjenica koja međunarodno priznanje čini nebitnim. Naravno, mi iz Srbije smo pomagali svoju stranu, Hrvati iz Hrvatske su pomagali svoju stranu (daleko direktnije nego mi, jer mi nismo upadali sa vojskom osim na samom početku). Uostalom, BiH je ostala međunarodno priznata suverena država, a njeno unutrašnje uređenje je rezultat građanskog rata. Tako da ti je argument o međunarodnom priznanju nebitan. Spoljnje granice BiH su ostale nepromenjene, BiH nije izgubila status nezavisne države nakon međunarodnog priznanja.


Gradjanski rat je sve to i po meni, ali ne van konteksta ukupnih dogadjanja, dakle raspada Jugoslavije. Gradjanski rat je poceo 1991. godine jos u Hrvatskoj, i ono sto se dogadjalo u RBiH 1992. godine je samo jedan dio hrvatsko-srpskog sukoba za teritorije (odlicna definicija, procitao sam je kod jednog stranca, sad vise i ne znam vise kojeg), prebacenog na teritoriju BiH (Ravno primjera radi je napdnuto jos 1991. god.)
Bosnjaci su u to "upali", bili uvuceni ako tako hoces. Pomalo i vlastitom gluposcu, pomalo manjkom alternativa.

S pravnog aspekta, opet, imas na papiru medjunarodno priznatu drzavu i dio politickog establishmenta koji istu ne priznaje vec uz pomoc susjedne drzave, dakle Srbije, preuzima vlast na 70% teritorije u roku od pola godine.

Ali koliko je ta prica o pravnom aspektu realna i bitna pokazuje i sama cinjenica da se i Zapad na istu pokakao i priznao postojanje RS, iako ne njenu nezavisnost.To moze samo Bosnjacima sluziti kao utjeha, eto, napali nas, izvrsili agresiju na medjunarodno priznatu drzavu..hm

Da, BiH je ostala u svojim granicama, ali da li je to, posmatrano iz srpskog ugla, tada, ono sto se htjelo ili ono sto je na kraju krajeva iznudjeno, ratom, itd.? Ostajanje BiH u svojim medjunarodno priznatim granicama nije nesto "bogom dato", ili nesto sto je SDS zapocinjavanjem ratnih sukoba htio, vec dio "bosnjackog ratnog plijena", ili dio ustupka sa srpske strane iznudjenog na pregovorima. Svako je morao nesto dobiti i nesto izgubiti. Tako to biva u gradjanskim ratovima.

Ali ostaje ovo sto ti govorim o "oslobadjanju" gradova s dvotrecinskom nesrpskom vecinom. To je okupacija u kojoj sam govorio. Cisto da zakljucimo i vise ne trolamo temu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa jel npr Drvar oslobođen ili okupiran? Slažem se da ste vi strana koja je najmanje "oslobađala", ali ako si pošten, to je bilo pitanje prilike i mogućnosti, a ne moralnih namera. Mislim, ajde da se ne zajebavamo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 16:16 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Hrvati u RH i Hrvati u BiH. Otprilike je taj odnos ovakav

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa jel npr Drvar oslobođen ili okupiran? Slažem se da ste vi strana koja je najmanje "oslobađala", ali ako si pošten, to je bilo pitanje prilike i mogućnosti, a ne moralnih namera. Mislim, ajde da se ne zajebavamo.

Suština svega. Muslimani da su bili u mogućnosti i prilici "oslobodili" bi čitavu BiH od Srba,a i Hrvata. Tad ih ne bi zanimo ni moral,ni međunarodno pravo.
Pošto su popušili baljezgaju o moralu i pravu.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, Eminencija, mirusvijetu, Patriota, Tomba17 i 491 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO