HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 01:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 131 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 31 pro 2018, 21:59 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2018, 10:57
Postovi: 60
korrisnik je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:


I ti bi trljao da imas priliku.

PS, ovdje u blizini u Bjalistoku zivi jedna muslimanska zajednica porijeklom Tatari, cudne im dzamije i imena, nikad ne bi rekao da su muslimani. Imaju redovno struje za bajram :)

JAh i šta hoš reći reci.
Nemoj mi petljati, znam ja vas Hrvate vrlo dobro, profesor praktične nastave mi je 2 godine bio Hrvat i razredni starješina. Tako da sam naučio te neke taktike i karafeke od njega. Doduše bila je i Željka Srpkinja nastavnica geografije, bitno je da dobro obavljaju i kvalitetno posao, jedan je Bošnjo fušerio prakticnu nastavu puno u 2 razredu srednje.


Nis ti videl H od Hrvata. :hrvatinic :HercegBosanac
Doduše, malo su i Hrvati zaboravili tko su i što su, kad se sjetimo toga što smo i tko smo sve će sjesti na svoje u mjesto, čuči to negdje unutar nas.

Man in Black, što ova spominje u Husinim šumama što nije za priču?
Upoznavam se sa gradžanštinom i informiram ljude u kraju koji nema veze sa protektoratom pa me zanima ako znaš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 31 pro 2018, 22:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Nisu Husine sume , vec Husinske sume, radi se o tome da se Husinjanima upada u privatne sume i ista nemilosrdno sijece od strane ilegalnih trgovaca ogrevnim drvetom, a opcinske i kantonalne sluzbe nista ne poduzimaju, jednostavno su pustili da se drvokradice izivljavaju nad vlasnicima imanja. Dobro je netko rekao, da se tako nesto desi gdje su hrvati vecina, o tome bi brujali mediji, a hrvati bi opet bili proglaseni fasistima, kao i u slucaju Husinjana koji su se zalili.

sad ce me sarajka optuziti za fasizam :kava

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 31 pro 2018, 22:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
korrisnik je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Jbt, ovo je post godine! :zubati


Od nastavnika naučio te neke "hrvatske kerefeke".

:laugh

Daj korisnik, reci da se zajebavaš, nisi valjda toliko glup??
Razočarao si me i kao čovjek i kao islamist.


Ne znam koliko ti treba gluposti?
Ma vi Hrvati takijate ne kažete uvijek ono što mislite čak ima mesčini u katoličanstvu to dozvoljeno

Ne lupaj gluposti i ne postiri ove kvaziteološke ponjave.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 01 sij 2019, 00:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
Hrvatska karafeka koju je naucio: govori bosnji ma ja!, aha,ja ja, OK,kimaj glavom a nejebi ga ni strucno vec mu upisi keca !!Ko bajagi se slazes s njim ali opet ga smatraj budalom =)) Ta ga je karafeka jebala pola zivota :osama
Ali kasnije je progledao,negdje na zadnjoj godini na popravnom :sega :ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 01 sij 2019, 01:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Mar-kan je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:

Ne znam koliko ti treba gluposti?
Ma vi Hrvati takijate ne kažete uvijek ono što mislite čak ima mesčini u katoličanstvu to dozvoljeno

Ne lupaj gluposti i ne postiri ove kvaziteološke ponjave.


Sta sa katekizmom i ovakvim izlaganjem, reci da je hereza.
Sta sa kanonom? Sto si izbrisao post?
Eto vidi i sam da ima ako hoces opet
https://www.catholic.com/magazine/print ... ever-right
Obriši cezuriši ponjavu, kad ne znaš obrazložiti, mada to nije ni tema. Poenta je da Hrvati mrze Bošnjake iz dna duše samo to nekako "pokajmače" da se ne primijeti kao. A primijeti se itekako, kobejagi kulturan narod, moš misliti.
Samo im "Hrvati islamske vjere" trebali da ganjaju se do Drine i hajmo uvijek na Srbe, ne ulizujem se Srbima, oni su makar ikreni dušmani, a ne kao Hrvati.
Da nisu Bošnjaci i Srbi bili glupi, da nije bilo krvavog Bajrama 4 Aprila u Bijeljini, i da nije bilo ubojstva srpskog svata, i da nije bilo guslanja o dahijama i vlasima, bolje bi prošli.
NEgo idi ti Alija traži nakon Slovenije i Hrvatske kad vidiš šta se dešava sa Hrvatskom, traži nezavisnost, kad vidiš šta biva sa Vukovara, i čak šta više ima nekih boraca Bošnjaka iz BIH koji su došli u Hrvatsku se borili u HVO-u.
Za šta se borili?
Pa sutra da bi im rekli oni prekosavci da su ekstremisti.
Jesu više zločina počinili nad Bošnjacima i genocid, ali makar nisu zabijali nož u leđa, jedna politika u Zagrebu druga u BIH. I kao alijansa, moš misliti.
Zato nećete ni dobit 3 entitet, eto vam sad sa Srbima se dogovarajte protiv Bošnjaka i u ******** i u Šumskoj.
Bošnjaci da budu zauzeti na bojištu u BIH sa Srbima a mi ćemo čistiti Republiku Srpsku Krajinu od Srba, i kasnije ćemo roviti po Republici BIH i ratovati sa Bošnjacima, a imamo aminovanje sa Zapada, čak šta više pusti ćemo mudzahedine preko Zagreba da dolaze u BIH, i onda opet govoriti eno vidiš, preko Save ima ekstremista i Kolinda će brojeve uvećavati.
Nisu nama džaba preci držali granicu gore na Savi da prekosavci ne uđu i još imaju oni nazii " Predziđe Kršćanstva " i Bedr Islama, kao mali narodi nešto bitni na međama dviju civilizacija koje se sudaraju.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 01 sij 2019, 01:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
Place ko godina =))



Neka,neka u redu je olakšati dušu.
Evo rame samo za tebe.
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 01 sij 2019, 01:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Korisnik =))
Koja kmečidba...
A dobro, sad vam dižu vize, pa kad u BiH opet bude 20-30% muslimana, onda možda postanete normalniji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 01 sij 2019, 01:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Eto bila ne bila kmečidba, sad znate zašto nemate treći entitet.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 01 sij 2019, 02:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
Pusti treci entitet prvo raskrinkavanje finansija našije drgih visokih predstavnika.
Eto to prezivite za domacu zadacu a kasnije ovi teži zadaci <3


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 01 sij 2019, 02:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
Ceha je napisao/la:
Korisnik =))
Koja kmečidba...
A dobro, sad vam dižu vize, pa kad u BiH opet bude 20-30% muslimana, onda možda postanete normalniji.

Jesi vidio ceha ovo :001_cool možda ste vi becka skola ali mi smo kulturni i kad mrzimo :gunsmilie


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 02 sij 2019, 00:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Strašno...prime mudžahedine u svoju vojsku i okrive nas jer govorimo okolo kako imaju mudžahedine u svojoj vojsci, a danas u svome društvu.

Vidim da ih posebno smeta to sto smo jedini nosioci europskih vrijednosti u BiH, to treba sve češće naglašavat.

Izgleda i da su jako ljubomorni što smo mi imamo svoju etnički čistu državu jedan čovjek jedan glas, a njihovu rovarimo iznutra(kulturno)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 02 sij 2019, 00:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
1986 je napisao/la:
.. a njihovu rovarimo iznutra(kulturno)

Nije to njihova država, nego sviha nas, što bi rekli stari Bošnjani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 02 sij 2019, 03:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Kako je krenulo, fBiH=hrvatski entitet kroz par godina.
Muslimani=nac. manjina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 02 sij 2019, 11:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
Ceha je napisao/la:
Kako je krenulo, fBiH=hrvatski entitet kroz par godina.
Muslimani=nac. manjina.

Amen. :smajl007

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 02 sij 2019, 12:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
korrisnik je napisao/la:
Poenta je da Hrvati mrze Bošnjake iz dna duše samo to nekako "pokajmače" da se ne primijeti kao. A primijeti se itekako, kobejagi kulturan narod, moš misliti.
Samo im "Hrvati islamske vjere" trebali da ganjaju se do Drine i hajmo uvijek na Srbe, ne ulizujem se Srbima, oni su makar ikreni dušmani, a ne kao Hrvati.


Nije to do Hrvata nego do vas. Vi ste ti koji ste prevrtljvi. Ujutro jedno navece drugo, malo bi sa jednim pa malo sa drugim. Hrvati su izuzetni iskren narod pa i iskreni neprijatelji, i mi i vi mozemo od njih uciti o nacionalizmu. Cak ni u onoj Jugoslaviji nisu glumili da su nesto sto nisu a vi sve uvijek i svakom prodali vjeru za veceru, sutra cete biti i Amerikanci ako vidite kratkorocni interes.

Ako ce ti biti lakse i mi vas mrzimo iz dna duse. I nije to nista nenormalno mrznja je prirodna ljudska emocija, svi mi imamo pravo na mrznju. Mrzite i vi nas i Hrvate iz dna duse tako da nemojte ni planirati ulizivanje da se ne brukate dzaba.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 02 sij 2019, 13:06 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
Nama bošnjaci nikada nisu predstavljali nekakvu prijetnju već samo MZ. Pitanje je kakvu će politiku ista imati kada na europskim izborima u 5 mjesecu dodje desnica(mrzitelj islama) na vlast. Tada će se i Hrvati "morati" prilagoditi njihovoj politici :D

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 02 sij 2019, 17:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6901
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Bobovac je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Nemoj mi petljati, znam ja vas Hrvate vrlo dobro, profesor praktične nastave mi je 2 godine bio Hrvat i razredni starješina. Tako da sam naučio te neke taktike i karafeke od njega.


Jbt, ovo je post godine! :zubati


Od nastavnika naučio te neke "hrvatske kerefeke".

:laugh

Daj korisnik, reci da se zajebavaš, nisi valjda toliko glup??
Razočarao si me i kao čovjek i kao islamist.



ja sam zapamtio da je već i ranije spominjao tog jednog svog profesora ,Hrvata... :neznam

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 03 sij 2019, 00:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
ManInBlack je napisao/la:
Dao sam si truda pogledati komentare i objave na fb povodom ovog slucaja. Sve vrvi od fasizma, izmisljanja navoda o ugrozenosti hrvata, da su bosnjaci iskljucili struju, itd. Za oko su mi zapeli sljedeci komentari Bosnjaka preko kojih fasisti olako predju:

Imena nisam stavio, komentari su sa fb profila tuzlarija.

Citat:
Zena je u pravu 100 posto. Zivim u blizini, i u poslednjih nekoliko godina ista stvar uvijek.Ovog puta niti je bilo nevremena niti je iko najavio iskljucenje -jednostavno nema struje. Proteklih godina se ista stvar desavala i na Spreci gdje mnogo katolika zivi. Znaci ljudi zena je u pravu samo sto to niko do sada nije iznio u javnost.


Citat:
Lijepo bi bilo, kad bi naš prosječni čovjek pročitao od početka do kraja neki prilog, pa onda uz kafu lupao po tastaturi svog kompijutera do mile volje, i usput napadao svakog ko upre prstom u nešto što nije uredu. Budimo realni i pošteni pa priznajmo sami sebi neke stvari, jer rečeno u ovom intervjuu je fakat tačno. I naravno odmah počnu lupanja o diranju u bratstvo i jedinstvo, a poštenije bi bilo kazat koju o uvažavanju i ljuskoj toleranciji a ne lijepit nekoga pogrdnim riječima i vrijeđat mu ljudsko dostojanstvo. Moj punac i punica zive u Brgulama i ponosan sam na njihove komšije, koji su 80 posto katolici sa bosanskom i tuzlanskom dušom. I odlično znam kada i koliko mistrioznih kvarova bude, kad nestane voda u pola ljeta ili kad čamite u mraku dok grad sija. To nije udar ma nesto sto se zove Tuzlanski đir to su fakta.



Citat:
Ljudi kako Vas nije sramota porediti situaciju u drugim selima. To su naše komšije koji jednom godišnje imaju svoj blagdan. Sramota je da Vi Bošnjaci branite ED u kojoj ima manglupa i nedodirljivih. Istina je ovo što je Jasminka napisala ali 4 godine zeredom ne može biti slučajno kao programirano da se ljudima isključuje struja na njihov sveti blagdan. Očekivao sam da ćete svi osuditi i ako treba komšijama agregate odvući a ne lupati gluposti. To su naše komšije, molim Vas poštujte ih maksimalno i u ovim teškim vremenima ostanite jedni uz druge kako smo živjeli stoljećima. Vaši komentari pokazuju primitivazam, nacionalizam i malograđanstvo. To što u redovima ED ima kretena ovo je poziv SIPI da istraži slučaj. Ti ljudi nikome nikada nisu štete učinili, i ne s... više, sramotite sve nas...Šume od Husina su istrebljene ima tu svašta što nije za priču. Nemojte da se otvorim. Ima tu elemenata i za ugroženost. Podrška komšijama maksimalna.



Citat:
Sad lijepo svi komentatori pročitajte sve komentare koje ste napisali, ali sve. Sram vas bilo. Sram vas bilo zbog nekulture, bahatosti, primitivizma. Vi govorite o multikulturalnosti, a niste u stanju komentarisati da ne vrijeđate. U čemu je problem? Evo ja sam Bošnjakinja, moji roditelji žive u naselju Brgule, 99% stanovnika su katolici. Ovo što je Jasminka Jasna Vidaković Mijatović napisala je istina. Zašto je to tako, treba da se zapitamo a ne da u svemu vidimo širenje nacionalizma i mržnje. Ono što je indikativno je da se to redovno već dešava u vrijeme božićnih i uskršnjih praznika. Ko je za to kriv? Je li Jasminka? Jesam li ja što isto to vidim a nisam katolkinja? Zašto svako ukazivanje na problem vidite kao rušenje antifašizma. O kakvom antifašizmu, suživotu i toleranciji govore vaši komentari... De malo, analizirajte sebe. Bilo bi dobro da ste odgovornima u elektroprivredi uputili apel da preispitaju te nestanke struje u vrijeme praznika u zadnjih par godina. Možda bi se i moj otac razrahatio i svi bi živjeli sretno i lijepo multikulturalno kako dolikuje 21. Vijeku. I opet da ponovim, na komentarima, sram vas bilo


Koliko je ova situacija naljutila "bosanske katolike", pokazuju privatne fb grupe u kojima traju rasprave od bozica. Jedno je sigurno "katolici" ce od sada voditi detaljnu evidenciju nestanaka struje, da se ne desi da ponovo predstavnik EPBIH mase papirom eto za prosli bozic nije bilo struje samo 10 minuta, a uz katolike i muslimani svjedoce da se to ponavlja iz godine u godinu.

Zanimljivo kako do pada opskrbe el.energijom zbog ukljucenih rerni nije doslo zadnji dan prosle godine, iako se i taj dan masovno spremalo za novogodisnju noc! Sto li?

Neki novinari u Tuzli su na privatnim profilima i odabranim prikazima komentirali potez "tuzlanskih katolika" i zasto se ista reakcija objavila na "covicevom" dnevnik.ba ??? (Zanimljivo da su njihove komentare "katolicima" prenijeli "muslimani")

Koliko je meni poznato iz gore spomenutih privatnih fb grupa, mjestani su zvali tuzlanske medije ukljucujuci i one gdje rade dusebrizni novinari, no oni nisu pokazali zanimanje za problem gradjana MZ udaljene od centra grada 3km, jer bitnije je pisati o mjestima 50-60 km udaljenim od Tuzle iz kojih su novinarcici dopeljali u Tuzlu.

Dvoje mjestana koji su dali izjavu, naslo se na udaru toboznjih cuvara antifasizma, iako su ljudi samo branili pravo da kao gradjani Tuzle progovore o problemima. Zato su pojedini Bosnjaci shvatili da "bosnjaci iskljucuju struju hrvatima" iako to u izjavama nigdje nije navedeno, ostaje nejasno. Boli ih takodjer ono "Hrvatima u okolici Tuzle.. ", zbog cega su davatelje izjava javno nazivali fasistima, no kada u tim istim medijima gdje su ostavljeni komentari, objavi tekst "U Bratuncu Bosnjacima ..." onda to nije fasizam, nego su fasisti oni koji su nesto uredili Bosnjacima????

Ima li kraja ludilu?

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 03 sij 2019, 07:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Mislio sam da su tuzlanski Hrvati nesto drugaciji, jesu šipak.
Poslovao sam sa njima, i vidio kako zaposljavaju ljude iz Bosne tamo i kako rade.
Eto konkretno Franc Mont firma, u kojim uslovima ljudi rade i sa kojim pravima, došli u Hrvatsku ovi "naši Hrvati" i osilili se, ne govorim ja ovo onako.
SGH iz BHIH produžnica od Franc Monta u HR i Josići zajedno sa Lovrićima što dilaju diplome iz BIH a ove budale балијске ih kupuju i još jedna banda iz Teočaka gdje ih štampaju.
Diploma dođe iz BIH putem autobusa za Zagreb i onako kupljenu pošto zašto prime tamo radnike.
Da vidiš pravo lice Hrvata samo pusti ga da pređe Savu.
Nije to dobro ni za BIH ni za Hrvatsku ali hebi ga, može proći radna snaga sa falsifikovanim diplomama, i Hrvati koji odoše u Njemačku iz BIH.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 03 sij 2019, 08:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Ti si počeo alkohol trošit. Nije to za pravog vjernika. Alkohol je zlo. Sudeći po postu i tvoja je diploma kupljena. Više knjige a manje alkohola.

Jedino što mi se sviđa je to što si naveo da du Hrvati isti. Jesu. Baš iz Tuzle, Sarajeva, BL je najviše Hrvata i nestalo. Ne da se ljudima disat spržene gume i slušat selamanje...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 03 sij 2019, 09:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Nije, ja nisam htio kupiti diplomu, pa sam napustio.
Problem sa tz Hrvatima sto se ne zna sta hoce.
Evo ovaj Poljak presao granicu i sad umislio nest, vidi mu potpisa.
Hrvati su neke dijelove Tuzle kupili od jednog bega, radili i kupili, i sta sad.
Autotohno hrvatsko stanovnistvo je uvijek bilo u tk smjesteno pretezno u selima, mada ima i bosnjackog i srpskog stanovnistva smjestenog po selima, jer.takav je teren.
Postovat cu te kao covjeka dok god ti mene smatras tako , ako ti mene ne smatras insanom onda se i ja ponasam kao hajvan.
Muslimanima nije problem bio ni spasavati Srbe i Jevreje kad su ustase planirale da za Bozic dignu u zrak crkvu.
A isto tako nije im bio problem zarobiti te Srbe na Lisači i razmijeniti ih. Ili ratovati protiv tih Srba.
Čast svakome, veresija nikome.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 03 sij 2019, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Pa kad vam nije problem gdje vam nestadoše? Srbi, Hrvati, Židovi?

Hrvati hoće Hrvatsku. Što tu nije jasno?

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 03 sij 2019, 10:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
@ korrisnik, de matere ti ne trolaj i ne lupetaj.

Vidi mi potpisa, vidi ti potpisa. Hrvati su neke dijelove Tuzle KUPILI od jednog bega (kojeg ?), a ta ista begovska loza dosla na konjima iz Srbije kao janjicari, porusili samostane gradovrh i onaj u danasnjoj gornjoj tuzli, crkvu u donje soli (danasnja tuzla), samostane u Teocaku, Koraju, zvorniku, Srebrenici,.. Crkvu u starom Srebreniku, Ratis je postao doviste, cije se manifestacije kalendarski podudaraju sa krscanskim (kojim cudom),... Nestali brojna katolicka naselja za vrijeme begova,..

Citat:
Autotohno hrvatsko stanovnistvo je uvijek bilo u tk smjesteno pretezno u selima...


Nije istina, ne poznajes cinjenice. Jednom uredbom osmanlija u bosanskom pasaluku zabranjeno je da muslimani i krscani zive zajedno u istim kucama, posljedicno i naseljima. Tada se formiraju muslimanske carsije oko dzamija, a krscani ostaju okolo da obradjuju imanja.

citaj https://pl.scribd.com/document/18273024 ... em-Handzic

- U Tuzli i danasnjem TK dominantnu vecinu ustasa cinili su muslimani, izmedju ostalog tvoj zemo Ibrahim je bio ustaski kolovodja i pukovnik https://hr.wikipedia.org/wiki/Ibrahim_P ... jani%C4%87
ili tuzlak https://hr.wikipedia.org/wiki/Muhamed_H ... endi%C4%87

Ante i Petar iz Tuzle sigurno nisu htjeli zapaliti srpsku crkvu, a to su pokazali i na prijmeru kada su ustase iz Kalesije napale srpsko selo Jeginjev Lug i tamo pocinili pokolj onih koji nisu uspjeli pobjeci. A oni koji jesu uspjeli, spas su nasli upravo kod hrvata u Par Selu i D.Pascima.

I da mi smo svi isti. Treba li te podsjetiti koliko smo buntovni protiv vlasti? Husinska buna protiv vlasti KJ, Operaciju Fenix protiv SFRJ vodili su dva tuzlanska Hrvata. Mi mozemo dugo trpjeti, ali kada prekipi, onda bude problema za vlast.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 03 sij 2019, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Hebi ga onda ti nemas problema sa Bosnjacima muslimanima nego sa Bosancima komunjarama koje glasaju za Komsica, i meni govore zasto nisam htio za komsica i cude se zasto nisam.
Mogli smo zivjeti jedni pored drugih prije a ne jedni sa drugima.
Znas i sam da se nikad nismo mijesali, imas rijeku i nase i vase selo to je granica, i sta ce katolicka zena u muslimanskoj kuci, i obratno.
Do toga se je drzalo medjutim dolaskom Sfrj imas to sto imas u bosnjackom stranom, neoliberali i ljude korumpirane koji koriste religiju, tako je slicno nestoi kod drugih i trecih.
Sda nije stranka 4 pravedne halife, nit je onaj ko ne glasa za njih ćafir, niti je odma Sdp eovac.
Ali to je unutarbosnjacka strana.

Sto se tice ratisa ne bi rekao da su bili katolici, ako im je Sultan dozvolio da "imaju te obicaje"
Kad vec spomenih ti Srebrenik sta sa imenom Babunovići_ Babuni?
Nije tacno da je uglavnom stanovnistvo bilo katolickopravoslavno, iako istina vise je bilo onih koji su se izjasnili katolicima nego pravoslavnih u danasnjoj Zvornicko Tuzlanskoj eparhiji.


Hoces se buniti protiv vlasti, svejedno mi je nisam ja Sarajlija begovskog mentaliteta.
To je tvoje pravo, ali nemoj lobirati iz Hrvatske jer tim cinom govoris da ovo nihe tvoja drzava.
Nelojalan si, rijesi to u BiH bez pomoci zagreba jer ne gleda se istim ocima to dvoje, ili bez pomoci i uticaja Livna.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatima u okolici Tuzle namjerno isključuju struju za Božić
PostPostano: 03 sij 2019, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
korrisnik je napisao/la:
Mogli smo zivjeti jedni pored drugih prije a ne jedni sa drugima.
Znas i sam da se nikad nismo mijesali, imas rijeku i nase i vase selo to je granica, i sta ce katolicka zena u muslimanskoj kuci, i obratno.


Nikad mi nismo MOGLI ziviti ni jedni sa drugima niti jedni pored drugih nego smo MORALI pod ovim ili onim okupatorima.
To moranje je stvorilo neprirodnu situaciju koja se kako tako rijesila 1992-95. ali i dalje MORAMO ziviti jedni pored drugih zbog stranih okupatora.
I onda se ti strani okupatori kao cude sto Mile hoce da unisti protektorat, licemjerje do kraja. Al dobro, unisticemo mi BiH kad tad. Ni jedna tiranija nije vjecno trajala.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 131 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 537 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO