HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 05:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 129 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 19 vel 2020, 12:50 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
Rasparcavao bi jednu od najuspjesnijh cjelina (ZHŽ) te je pripajao bijedi iz imotskog ili ljubusake na drugu stranu? Sta zelis s time postic? Ajde daj nam nekakvu zdravu argumentaciju, mani se karata...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 19 vel 2020, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20700
Diablo je napisao/la:
Rasparcavao bi jednu od najuspjesnijh cjelina (ZHŽ) te je pripajao bijedi iz imotskog ili ljubusake na drugu stranu? Sta zelis s time postic? Ajde daj nam nekakvu zdravu argumentaciju, mani se karata...

Najpametnije bi bilo što manje mjenjati postojeći ustroj. Neka ostanu županije takve kakve jesu, slićne su veličinom i brojem stanovnika onim u RH. Sve što bi ja napravio je pripojio Neum Dubrovniku i posavinu slavonskim županijama ( samo zato što su premale ). Nema nikakvog razloga sad pravit kaos kad su se ljudi već navikli na sadašnji ustroj a isti očigledno funkcionira. Prije bi ja mijenjao RH županije nego vaše u HB.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 19 vel 2020, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21528
Diablo je napisao/la:
Stvarno ne razumijem ovo tvoje prekrajanje zupanija, kakvog ima smisla da Posusje i Grude idu imotskom, bare mostaru a uopce nisu s njime povezane ?? Zasto nebi ostala HB županija u ovakvom formatu?
Razumijem povezivanje ravnog s dubrovnikom, pa donekle i široki s mostarom iako je i to krajnje upitno, nema nekog smisla...

Posjede u srednjoj bosni i sjeverni dio hnž možeš dobit ratom il dugim saburom kojeg treba pametno odigrat a ne ovako traljavo...

Valjda misliš ZHŽ?

HBŽu sam uzeo samo Uništa.
To je ionako preko Dinare.

Za ZHŽ....
Široki je ionako predgrađe Mostara, a za Bare treba povezati

Iako, misliš da bi u Ramu trebalo ići?
https://www.google.com/maps/dir/Mostar+ ... 48!1m0!3e0

https://www.google.com/maps/dir/43.7889 ... 04!1m0!3e0

https://www.google.com/maps/dir/Posu%C5 ... 41!1m0!3e0

Diablo je napisao/la:
Rasparcavao bi jednu od najuspjesnijh cjelina (ZHŽ) te je pripajao bijedi iz imotskog ili ljubusake na drugu stranu? Sta zelis s time postic? Ajde daj nam nekakvu zdravu argumentaciju, mani se karata...

ZHŽ je umjetni prostor, stvoren je samo da Hrvati ne bi činili dominantnu većinu u ZHŽ.
Imotski, Grude i Posušje su jedno polje.
A više ima smisla da vi skupa idu pod Split nego Mostar.

weasel je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Rasparcavao bi jednu od najuspjesnijh cjelina (ZHŽ) te je pripajao bijedi iz imotskog ili ljubusake na drugu stranu? Sta zelis s time postic? Ajde daj nam nekakvu zdravu argumentaciju, mani se karata...

Najpametnije bi bilo što manje mjenjati postojeći ustroj. Neka ostanu županije takve kakve jesu, slićne su veličinom i brojem stanovnika onim u RH. Sve što bi ja napravio je pripojio Neum Dubrovniku i posavinu slavonskim županijama ( samo zato što su premale ). Nema nikakvog razloga sad pravit kaos kad su se ljudi već navikli na sadašnji ustroj a isti očigledno funkcionira. Prije bi ja mijenjao RH županije nego vaše u HB.

Slično sam i ja napravio, samo što je meni i ZHŽ malen, pa sam ga pripojio Splitu.
Minus Široki naravno.
Neretvu sam pripojio HNŽu, a Neum i Ravno Dubrovniku.

I još sam pripojio zapadnu Slavoniju (Daruvar, Novsku i Novu Gradišku) Požegi.
To je manje-više to.

Plješivička sela su vraćena u liku, koje selo u Pounju i Kladuša Sisku...
Male promjene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 19 vel 2020, 17:38 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
Gornje bare većinom pripadaju stanovnicima sela Gradac(Široki Brijeg) a dojnje bare selu Crnač(također ŠB) tako da nema nikakvog smisla pripajanje Mostaru kao ni Rami, nije njihova zemlja...

Zašto je ZHŽ umjetni prostor ako ga čine identicni ljudi,njihovi obicaji,jezik,kultura,vjera?Upravo je ZHŽ ona teška skutorija gdje su svi istog kova,identicnog mentaliteta :D Također o kakvom zaleđu splita pricas ako im je mostar puno blizi?U jugoslaviji granica nekakvog utjecaja splita i mostara je bila granica tg i posusja gdje nitko od nasih nije imao apsolutno nikakve veze sa splitom, dok su livnjaci,duvnjaci taj grad dozivljavali kao nesto svoje.Taj grad je bio njihovo gravitacijsko srediste gdje su kupovali kuce,stanove,studirali,trgovali itd...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 20 vel 2020, 08:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 745
Zapadni dio općine Posušje (Vir, Podbila i Zagorje) uvijek gravitirao Splitu. Dok su Broćanac i Rastovača više gravitirali Mostaru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 20 vel 2020, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 745
Srbi bi dobili Višegrad i Trebinje te Jahorinu kao top turističke destinacije. Možda još Foču sa svojim raftingom. Ajde kanjon Drine je zanimljiv.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 20 vel 2020, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21528
Bivša juga nije isto kao i proširena RH.
Srbi bi dobili fini komad :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 21 vel 2020, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2233
Lokacija: Negdi na granici svitova
Diablo je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Sve ovisi koliki komad pripadne.
Ajmo po županijama.

HBŽ će biti kombinacija;
*nove Like (DGG), a tu ima i par starohrvatskih ruševina koje bi se trebale obnoviti
*skijališta (kupres, iako i to spada pod Liku, po broju stanovnika)
*novog Sinja (TG i Buško blato)
*Livno vuče na Gospić, jbg :D

ZHŽ;
*novi Imotski (Posušje i Grude; Bekija)
*novi Vrgorac+ (Ljubuški, a tu ima još i prirodnih ljepota)
*Široki bi vjerojatno užao u HNŽ (kao i istok Posuške općine, oko Bara), vjerojatno bi se i sve općine rascjepkale. S time da postoji i mogućnost da se preostale 3 općine pripoje SDŽu

*HNŽ;
*Neum i Ravno bi se pripojili Dubrovniku, kao što je i bilo za NDH https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... s_1943.png
*pitanje je kaj bi bilo s Neretvom u RH, potezom od Ploča do Metkovića. Realno bilo bi prirodnije da i ona završi u HNŽu. Dio s granicom Metković-Čapljina je neprirodan.
*pitanje je granice par sela oko Stoca i Ravnog, koja su prije rata bila hrvatska, a sada su ruševine.
*pitanje je i granice u Mostaru, Jablanici (zapadni komad čini par hr sela) i Konjicu (izgani Hrvati posjeduju većinu zemlje, kada bi se cijeli vratio, krenula bi i reintegracija).
*Rama je drugi Sinj, isto.
*sjeverna Hercegovina, potez Konjic-Jablanica-istok Mostara je kanjonski, toga baš nema u RH u tom obujmu. Ostatak su dodaci Dubrovniku i nešto što bi se moglo protumačiti kao kombinacija šibensko-kninske (Krka), zadarske (ravni Kotari) županije i splitsko-dalmatinske (Cetina s Perućom).


*SBŽ;
*pitanje granica. Kanjon vrbasa je slična stvar kao i kanjon Neretve. Jajce je kraljevski grad. Dogodila bi se i reintegracija, povratak Hrvata, od Biograda/Novoselca-->današnjeg Donjeg Vakufa do Uskoplja. Dobretići s kanjonom Ugra su isto lijepa šuma
*dogodila bi se i mirna reintegracija (barem staraca, rat je bio prije 25 godina) u Travniku i Fojnici. Hr je uložila malo previše tamo da se samo pusti.
*opet pitanje granica sa RSom. Postoji par sela (Liskovica, Majdan, Korinćani) uz granicu s RSom, a Šipovo je stara hr. župa Pliva.
*tu imamo skijališta na Vlašiću, stare samostane u Fojnici i Kreševu (te Gučaj Gori)....
*imamo i pitanje granice prema ZDK. Da li bi ušlo Žepče i Usora, Vareš (sa starim kraljevskim gradom) i kraljeva Sutjeska sa starim samostanom...

*Posavina;
*ona bi se vjerojatno ukinula, premalena je kao županija, a nije ni Međimurje. Odžak bi otišao Brodu, a Orašje Županji.
*postoji i pitanje granica. Ukoliko bi vratili Brod, on bi pripao BPŽu, naravno, Šamac bi možda odvukao Domaljevac isto Brodu. Derventa i Modriča, ili njihova sela bi isto završila u BPŽu.
*Brčko bi s druge strane završilo u Srijemu, prema Županji

*USK;
*e ovo je pitanje. Od pučanstva, pa nadalje
*Kladuša i Cazin su slični Slunju i Glini, Bihać ima veze prema Plitvicama, Petrovac je nešto slično Lici, Ključ je kraljevski grad, Sanski most je šuma, Novi je druga strana Dvora (Zrinjskih). Pitanje je granice u Pounju.

Uglavnom imamo ovo;
slika

Ja bi malo modificirao, na ovo, odnosno jednu od opcija;
https://imgur.com/a/1XHx3Km

Stvarno ne razumijem ovo tvoje prekrajanje zupanija, kakvog ima smisla da Posusje i Grude idu imotskom, bare mostaru a uopce nisu s njime povezane ?? Zasto nebi ostala HB županija u ovakvom formatu?
Razumijem povezivanje ravnog s dubrovnikom, pa donekle i široki s mostarom iako je i to krajnje upitno, nema nekog smisla...

Posjede u srednjoj bosni i sjeverni dio hnž možeš dobit ratom il dugim saburom kojeg treba pametno odigrat a ne ovako traljavo...


Spajanje Širokog i Mostara je preglupa ideja, što se tiče Blidinja, ako se već ne uzme cijela Jablanica, onda Risovac Posušju, Doljani Rami. Ovako jako Posušje dati SDŽ je isto besmisleno, ne bi ja tu ništa dirao što se tiče današnje Hercegovine.

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 21 vel 2020, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 745
[/quote]

Spajanje Širokog i Mostara je preglupa ideja, što se tiče Blidinja, ako se već ne uzme cijela Jablanica, onda Risovac Posušju, Doljani Rami. Ovako jako Posušje dati SDŽ je isto besmisleno, ne bi ja tu ništa dirao što se tiče današnje Hercegovine.[/quote]


Risovac obavezno Posušju i HE Doljani i tu udarit granicu. Ramu isto podilit između Uskoplja i Posušja, jer se kupaju u proračunu a ne znaju konkretno s njim ništa napravit. Bago čuda radi s 9 mil maraka proračunom u Posušju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 21 vel 2020, 17:21 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
maradot je napisao/la:


Spajanje Širokog i Mostara je preglupa ideja, što se tiče Blidinja, ako se već ne uzme cijela Jablanica, onda Risovac Posušju, Doljani Rami. Ovako jako Posušje dati SDŽ je isto besmisleno, ne bi ja tu ništa dirao što se tiče današnje Hercegovine.[/quote]


Risovac obavezno Posušju i HE Doljani i tu udarit granicu. Ramu isto podilit između Uskoplja i Posušja, jer se kupaju u proračunu a ne znaju konkretno s njim ništa napravit. Bago čuda radi s 9 mil maraka proračunom u Posušju.[/quote]

Malo offtopica:

Jel istina da Bago(Posušje) koči izgradnju ceste Široki - Rakitno? Svašta se šuška a kao glavno opravdanje bi bilo brutalno smanjenje prometa preko Posušja jer bi ih vecina zaobilazila...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 21 vel 2020, 17:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 745
Ma to su gluposti. Prvi put čujem da se hoće raditi ta cesta. Priča se o proširenju treće trake za Posušje iz Rakitna i dalje proširenje ceste Doljani Jablanica.

Nema to smisla jer je granica u Posušju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 21 vel 2020, 18:07 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Ceha nećeš razbojniče cijepati Škutoriju, nije ti to tzv. Bejha. :D Može jedino Imotski pod ZHŽ s obzirom da su ista geografska cjelina i vole Mercedes. Jugozapad TG isto, nema to veze sa bosancima iz Duvna, niti imamo muslimana niti se priča po bosanski. Naravno treba uzet i Brotnjo, Risovac, i još na par mjesta podebljat i zaokružit Škutoriju, utvrdit se na Čabulji i Čvrsnici. To bi bila najjača regija na planeti.
Ostalo komadajte kako oćete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 21 vel 2020, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2233
Lokacija: Negdi na granici svitova
Diablo je napisao/la:
maradot je napisao/la:


Spajanje Širokog i Mostara je preglupa ideja, što se tiče Blidinja, ako se već ne uzme cijela Jablanica, onda Risovac Posušju, Doljani Rami. Ovako jako Posušje dati SDŽ je isto besmisleno, ne bi ja tu ništa dirao što se tiče današnje Hercegovine.



Risovac obavezno Posušju i HE Doljani i tu udarit granicu. Ramu isto podilit između Uskoplja i Posušja, jer se kupaju u proračunu a ne znaju konkretno s njim ništa napravit. Bago čuda radi s 9 mil maraka proračunom u Posušju.[/quote]

Jedino ako oćeš da onda Ramci prave svoj entitet :kava inače Doljane obavezno Rami jer su od Posušja predaleko a inače nikakve veze sa Posušjem nemaju, dok su Rama i Jablanica prije bili dosta povezani.

Malo offtopica:


Jel istina da Bago(Posušje) koči izgradnju ceste Široki - Rakitno? Svašta se šuška a kao glavno opravdanje bi bilo brutalno smanjenje prometa preko Posušja jer bi ih vecina zaobilazila...[/quote]

To su gluposti nema uopće smisla gradit cestu Široki - Rakitno, jedino Široki koči iz nekog razloga širenje ceste Posušje - Široki.

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 21 vel 2020, 18:31 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Doljani idu pod Ramu naravno, tamo su i bili prije prekrajanja granica u Šugoslaviji.
Vidi ovog Posušaka kako nema smisla ta cesta kad su Bare i pola Blidinja Širokobriješki posjed, nije Blidinje samo vaša prčija. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 21 vel 2020, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2233
Lokacija: Negdi na granici svitova
Politikant je napisao/la:
Doljani idu pod Ramu naravno, tamo su i bili prije prekrajanja granica u Šugoslaviji.
Vidi ovog Posušaka kako nema smisla ta cesta kad su Bare i pola Blidinja Širokobriješki posjed, nije Blidinje samo vaša prčija. :D


Ma najbolje udarit most Trn - Konjsko.

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 21 vel 2020, 19:12 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
saskia je napisao/la:
Ma najbolje udarit most Trn - Konjsko.


:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 21 vel 2020, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 745
Ceste Federacije odvoje novce za cestu treću traku Kočerin(ŠBrijeg) - Vranić(Posušje). Posušje odradi u svojoj općini eksproprijaciju u zadanom roku, a Miro Kraljević se češe. I naravno sad će se odraditi samo taj dio u Posušju. Ostatak novaca će se preusmjeriti na cestu Grude Posušje jer je prekategorizirana u federalnu cestu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 21 vel 2020, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21528
Politikant je napisao/la:
Ceha nećeš razbojniče cijepati Škutoriju, nije ti to tzv. Bejha. :D Može jedino Imotski pod ZHŽ s obzirom da su ista geografska cjelina i vole Mercedes. Jugozapad TG isto, nema to veze sa bosancima iz Duvna, niti imamo muslimana niti se priča po bosanski. Naravno treba uzet i Brotnjo, Risovac, i još na par mjesta podebljat i zaokružit Škutoriju, utvrdit se na Čabulji i Čvrsnici. To bi bila najjača regija na planeti.
Ostalo komadajte kako oćete.

Ali u općini Široki su predgrađa Mostara :D

Što se mene tiče, ako pripojite Imotski i Vrgorac, to je vaša stvar, ali;
https://imgur.com/a/HZkC48E
Pogle kako to izgleda.
Kako ćeš pripojiti Doljane bez parka u Drežnicama, ili bez Rame?
S time da čak s tunelom bi tu lagano i Makarska ušla.

Zemljopisno bi bila čak i zanimljiva veza na Mostar, ali bi onda Stolac i Čapljina završili u Dubrovniku.
https://imgur.com/a/3XhncEb


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 21 vel 2020, 23:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21528
Iako bi se po tome mogao i HBŽ podijeliti;
https://imgur.com/a/TbqTmr1
A i Lika;
https://imgur.com/a/D4EO3w7


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 22 vel 2020, 00:43 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Ceha direktore nešto si krivo razumio;
- Doljani i Sovići idu Rami, spoj imaju dole kod Slatine
- Risovac, Stipića Livade, cijela Velika Čvrsnica, cijelo Dugo Polje idu Škutoriji
- granica sa TG i Ramom ide po Vranu
- Crvenice, Mesihovina, Roško Polje i potez do Buškog Jezera idu Škutoriji, znači granica ide po Midenoj i onoj pustari iza Zaljuti i Dobrića
- Čabulja i Bogodol isto pod Škutoriju, Mostaru ostavit samo Gorance i Vrde
- Polog i praktički cijelo Mostarsko Blato pod Škutoriju, znači sve do Čula i Krivodola, mostarski Jugoslaveni nek crkaju dole u rupi, Cim im je dosta
- Čitluk, Međugorje, Šurmanci, Zvirovići Škutoriji, granica po Neretvi
- za Vrgorac ne znam, može i ne mora, ali Imotski, Proložac i ona jezera obavezno Škutoriji
- Studenci, ili barem sva Vinička sela i Aržano Škutoriji

To ti je ovako nešto;
slika

Velika Škutorija, 100% čista Hrvatska Dinarska, Široki Brig glavni grad, najmoćnija regija na planeti.
Ja bi od toga nezavisnu državu napravio, odhebat sve ove niže podrase Hrvata, šta ćete nam iskreno. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 22 vel 2020, 01:21 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
U malo ozbiljnijem tonu, administrativne granice su sporedna stvar i uglavnom ovise o tome što sve uzimamo i kakvo će točno bit kusuranje sa Muslimanima. Ne bi bio problem ni da me stave pod Donji Vakuf ako se prave nove hrvatske županije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 22 vel 2020, 02:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21528
Politikant je napisao/la:
Ceha direktore nešto si krivo razumio;
- Doljani i Sovići idu Rami, spoj imaju dole kod Slatine
- Risovac, Stipića Livade, cijela Velika Čvrsnica, cijelo Dugo Polje idu Škutoriji
- granica sa TG i Ramom ide po Vranu
- Crvenice, Mesihovina, Roško Polje i potez do Buškog Jezera idu Škutoriji, znači granica ide po Midenoj i onoj pustari iza Zaljuti i Dobrića
- Čabulja i Bogodol isto pod Škutoriju, Mostaru ostavit samo Gorance i Vrde
- Polog i praktički cijelo Mostarsko Blato pod Škutoriju, znači sve do Čula i Krivodola, mostarski Jugoslaveni nek crkaju dole u rupi, Cim im je dosta
- Čitluk, Međugorje, Šurmanci, Zvirovići Škutoriji, granica po Neretvi
- za Vrgorac ne znam, može i ne mora, ali Imotski, Proložac i ona jezera obavezno Škutoriji
- Studenci, ili barem sva Vinička sela i Aržano Škutoriji

To ti je ovako nešto;
slika

Velika Škutorija, 100% čista Hrvatska Dinarska, Široki Brig glavni grad, najmoćnija regija na planeti.
Ja bi od toga nezavisnu državu napravio, odhebat sve ove niže podrase Hrvata, šta ćete nam iskreno. :D


https://imgur.com/a/IICNZv6
Zgleda smiješno :D

http://www.statistika.ba/?show=12&id=11410
http://www.statistika.ba/?show=12&id=10421
:D

Politikant je napisao/la:
U malo ozbiljnijem tonu, administrativne granice su sporedna stvar i uglavnom ovise o tome što sve uzimamo i kakvo će točno bit kusuranje sa Muslimanima. Ne bi bio problem ni da me stave pod Donji Vakuf ako se prave nove hrvatske županije.

:D
http://www.kartabih.com/karta-jablanica/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 22 vel 2020, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 745
Grude dobivaju najmoderniji hotel u regiji čiji je glavni investitor vlasnik Violete.

Hotel bi trebao biti na mjestu starog hotela.

U ovaj projekt se poduzetnik obvezao uložiti čak 8 milijuna KM do kraja 2022. godine.

:herceg_bosna


Sad kad pogledam onaj žalosni pokušaj hotela u Posušju i ovaj u Grudama, to je nebo i zemlja.

Kod prvog se je pitao lokalni siledžija, a u Grudama se očito pita struka.


Privitak/ci:
hotel grude.jpg
hotel grude.jpg [ 208.87 KiB | Pogledano 3196 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 22 vel 2020, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ko će koristiti te sobe u Grudama. I zašto na ovoj temi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska i srbijanska Nova stečevina nakon RS-exita i raspada BiH
PostPostano: 22 vel 2020, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 745
Učinio mi se projekt zanimljivim za širu javnost nego što su same Grude, a tema je pozitivna, te to što Hrvatska dobiva s nama.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 129 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 184 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO