HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 19:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 11:32 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/aktu ... u-jedinicu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23305
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Betandwin je napisao/la:
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/aktuelno/hrvati-moraju-dobiti-federalnu-jedinicu


Već mišljah izjaviti, evo znam za koga ću glasati, kad ono dodatak izjavi - tipično muslimanski: "Cijela BiH je na stolu!"

Pa da mi budemo opet taoci muslimansko-srpskih bilateralnih odnosa i muslimanskih gubitaka i frustracija iz istih.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 11:36 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
ja sam to skonto kao za treci entitet se trazi i komad od RS -a ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32131
Jedina domovina
Tvrdi da je nju uvijek obilježavala probosanska orijentacija i da će na tom fonu i nastaviti raditi.
- Hrvatima se vrlo često spočitava da BiH ne doživljavaju dovoljno kao svoju. Ja to apsolutno opovrgavam. To su zli jezici. BiH je naša jedina domovina i mi ćemo učiniti sve da popravimo stanje u njoj i stvorimo klimu za suradnju, suživot... - rekla je Lovrić.


BiH je naša domovina,ali i HR.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23305
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Betandwin je napisao/la:
ja sam to skonto kao za treci entitet se trazi i komad od RS -a ...


Onda nije loše, ako bude moguće neke zamjene sa RS-om. Što se tiče teritorije više smo mi Srbima capnuli površinski, nego oni nama.

Neke zamjene - šta da ne. Dapače!

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Sjećam se ove od prije 3-4 g. kad je još bila mlada nada, kako je odgovorila jednom mladom HDZejcu, na temu o 3. entitetu, da nju zanima standard i ekonomija, a da se terbamo ostaviti nacionalističkih politika, i tada je bila miljenica FTV i bilo je očito da radi prema uputama međunarodnih mentora! Tada je mz pokušla podvaliti nju i slične za svrgavanja nepoćudnih nacionalista s programom mlade, neoptrećene nacionalizmom i ekonomski orjentirane političarke!
Naravno, kad ta demagogija nije pala na plodno tlo, pokušava se s drugom demagogijom, fedrealna jedinica formirana na cijelom tritoriju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32131
NHI je popušio kod naroda,ovdje kod nas nemaju ama baš nikakve šanse.HSS je više manje nepoznata stranka ovdje.
Kad je HSP ušao u koaliciju sa NHI na jednim izborima,ljudi nisu htjeli da glasaju za njih zbog NHI.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 12:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Ovdje je pozitivno to što ovakvi, suradnici mz , političari ,novinari i sveprisutni instalirani analitičari s istančanim osjećajem za promjene trenda i osjećam gdje se treba prikloniti, poput nje, Slave Kukića, Bakira 60 Minuta...počinju pričati drugu priču i ne snebivaju se nad spomenom 3. entiteta, nego čak o toj nacionalističkoj ideji konstruktivno raspravljaju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 12:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
zaba1111 je napisao/la:
Ovdje je pozitivno to što ovakvi, suradnici mz , političari ,novinari i sveprisutni instalirani analitičari s istančanim osjećajem za promjene trenda i osjećam gdje se treba prikloniti, poput nje, Slave Kukića, Bakira 60 Minuta...počinju pričati drugu priču i ne snebivaju se nad spomenom 3. entiteta, nego čak o toj nacionalističkoj ideji konstruktivno raspravljaju!


U sridu! Pitanje "trećeg entiteta" iliti "hrvatske federalne jedinice" je davno prestala biti tabu tema. To je već prva faza odrađena, cementiranje tog pojma u kolektivnoj svijesti sve tri javnosti u BiH.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 12:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32131
Valjda planiraju,kad dodje 3.E da se uvale u vlast preko MZ,pa sjaši Murta da uzjaši Kurta...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Prvo entitet, a onda na plaži u Neumu davit one nazovi "naše" koji su se kompromitirali zadnjih 15 godina.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23305
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
zaba1111 je napisao/la:
Ovdje je pozitivno to što ovakvi, suradnici mz , političari ,novinari i sveprisutni instalirani analitičari s istančanim osjećajem za promjene trenda i osjećam gdje se treba prikloniti, poput nje, Slave Kukića, Bakira 60 Minuta...počinju pričati drugu priču i ne snebivaju se nad spomenom 3. entiteta, nego čak o toj nacionalističkoj ideji konstruktivno raspravljaju!


Po meni je to isto jasan znak, odakle vjetar puše. Vidjet ćemo još Zvonimira Jukića u narednom periodu. :zubati Kad i on počne divaniti o trećem entitetu, onda je promjena u javnosti stopostotna. :biceovodobro

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 13:35 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
Eto i ona takva, probosanska politicarka kao, ne odgovara mundjosima sudeci po komentarima ispod teksta.

Njima odgovaraju samo Mesic i Komsic, i takve spodobe. A Komsic je smece, da ne moze biti vece, znam iz prve ruke. HDZ lopovi su male mace za ovog prodavaca magle, taj je dooobro naplatio svoje "multietnicarenje".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ide mi na živce što bilo što da dolazi iz Bosne odmah ne valja. Dajte ljudima priliku. Sve što je napisala je u redu i za nas i za MZ a to je teško postići...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Pa svi koji su se javili na topicu su Bosanci, izuzev zabe i lidera, tako da ti ta kritika nema smisla.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ide mi na živce što bilo što da dolazi iz Bosne odmah ne valja. Dajte ljudima priliku. Sve što je napisala je u redu i za nas i za MZ a to je teško postići...



junuze, zašto se ti ponekad praviš malko blesav. zanima me je li to namjerno ili slučajno.

ovdje nema razdjelnice, bosanski Hrvati, hercegovački Hrvat, bosanska politika, hercegovačka politika

sad ako je ti želiš umjetno stvoriti, to je druga stvar.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Dobro ona govori.. Sada..Bolje ikad nego nikad...

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 13:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ma ne! Meni je samo dosta HDZ-ova...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 14:00 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
simptomaticno je da neki pljuju samo zato sto to nije HDZ izjavio javno , kad izjavi tamo neki drugi sto mana mu nadju , evo ima mjesec dana polemisemo kako nitko od hrvatskih politicara neizjavljuje javno da zeli treci entitet i kad konacno neko to izjavi sto mu mana nadjete , te ovaki te onaki , da je Čović to izjavio vjerujem da bi ovdje oduševljenje bilo svenarodno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Betandwin je napisao/la:
simptomaticno je da neki pljuju samo zato sto to nije HDZ izjavio javno , kad izjavi tamo neki drugi sto mana mu nadju , evo ima mjesec dana polemisemo kako nitko od hrvatskih politicara neizjavljuje javno da zeli treci entitet i kad konacno neko to izjavi sto mu mana nadjete , te ovaki te onaki , da je Čović to izjavio vjerujem da bi ovdje oduševljenje bilo svenarodno



mogao si citirati to pljuvanje pa bi bio uvjerljiviji.

ti konstantno nastojiš unijeti razdor među Hrvate. Žao mi je ako u tome bude sudjelovao i Junuz .

Čović je jedan od ismijavanijih ljudi na ovom forumu, o njegovom potpisivanju ćirilicom postoje eseji, o njegovom beskičemnjaštvu postoji eseji, o njegovom ucjenjenošću možebitnim kriminalom postoje eseji.

Dakle na osnovu čega ti tvrdiš da bi se Čoviću pisali panegerici. Pa na osnovu ničega. To napišeš samo da bi provocirao i trolao.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32131
Betandwin je napisao/la:
simptomaticno je da neki pljuju samo zato sto to nije HDZ izjavio javno , kad izjavi tamo neki drugi sto mana mu nadju , evo ima mjesec dana polemisemo kako nitko od hrvatskih politicara neizjavljuje javno da zeli treci entitet i kad konacno neko to izjavi sto mu mana nadjete , te ovaki te onaki , da je Čović to izjavio vjerujem da bi ovdje oduševljenje bilo svenarodno



Kako nije rečeno i prije?ovo je staro godinu,a još i prije je pokrenuta rasprava u Domu naroda..

17.11. 2008.

Spajanje dviju županija s većinskim hrvatskim stanovništvom, Zapadnohercegovačke (ZHŽ) i Hercegbosanske (HBŽ), u jednu, moglo bi biti prvi korak ka stvaranju trećeg entiteta, potvrdio je u izjavi za Dnevni list predsjednik Vlade ZHŽ-a Zvonko Jurišić.

“Iako entitetsko rješenje nije jedino, spajanje županija mogao bi biti put, odnosno prvi korak ka trećem entitetu, naravno ukoliko ga prihvate svi narodi”, istaknuo je Jurišić. Dodaje kako bi sam spomen stvaranja trećeg entiteta prije nekoliko godina doveo do političkih kazni, međutim da je danas to jedna posve realna opcija. Jurišić naglašava kako se i predstavnici političkih stranaka iz ostala dva konstitutivna naroda slažu da ovakva BiH ne može dalje. “BiH je trenutačno preskupa i troma, previše je administracije i nitko tko živi u ovoj zemlji nije zadovoljan”, kazao je Jurišić.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Pa da, evo šta ja napisah o Ljubiću i Čoviću:

RajvoSa je napisao/la:
Easternborder je napisao/la:


Iskreno rečeno čitajuči neke forumaše ovdje , uključujući i tebe, nisu političari ništa inteligentniji od recimo opet tebe nego jednostavno djeluju pragmatićno a nekada samo za svoj partikularni interes. Nekad mi u politici imamo širu sliku od ljudi izvana ali da među političarima ima i potpunih debila pa čak i polupismenih, to je istina.

Nadalje , moraš znat da nas večina ima i svoj redovni posao pa se ne stignemo informirati u mjeri u kojoj ti možeš. Ja se na forumu aktiviram onih dana kad se i intenzivno informiram kroz desetak svjetskih business i politics foruma i portala. Dani kad boravim ovdje su za mene nešto prekrasno jer sam sa ljudima koji dijele moju ideju, a vjeruj mi da je pola predstavnika i odbornika Hrvatskog naroda kao ja davno bi mi već entitet imali. Nažalost stranke su prostor stege i discipline, svako djelovanje je u zadanim okvirima a ti okviri često nisu čak niti smjer stranke nego refleksija opčeg stanja i mogućnosti.

Ukratko da nasamo pitaš Ljubića, jesi ti Božo za Herceg Bosnu bez ove nakaze od države , uvjeravam te da bi te njegov odgovor obradovao.


Mislim da je ovdje došlo do elementarnog sporazuma. Naime, ja nisam tražio potvrdu da sam zaslužio disati isti zrak kao naša "božanska bića" tipa Čović i Ljubić, ili tapšanje po glavi u stilu "Ako budeš dobar, možeš i ti biti kao Ljubić jednog dana kad odrasteš" :evotigana :biceovodobro

Pitao sam te samo za tračak nade da stanje nije tako katastrofalno kako se meni čini, jer iz mog kuta ja vidim neinformirane i priglupe poltrone, beskičmenjake, kriminalce, kmetove, manipulatore, režimske ljude, ogavne i metiljave čovječuljke tipa Ljubića koji djeluje ko da se plaši vlastite sjene :ujko

Politika je izuzetan primjer negativne selekcije, *** koja isplutaju na površinu zbog činjenice da svi iole sposobni, inteligentni, poduzetni i dobrohotni ljudi završe na drugim područjima gdje zaista na koristan način pomažu boljitku svog naroda, za razliku od ove parazitske klike.

Šta znači -
Citat:
moraš znat da nas večina ima i svoj redovni posao pa se ne stignemo informirati u mjeri u kojoj ti možeš.
... svi ljudi ovdje na forumu imaju poslove pa se opet doimaju 100x informiraniji od naših "predstavnika", ja ti recimo radim 12-14 sati dnevno.

Na koji način Ljubić i Čović zarađuju svoje zastupničke plaće, i uopće čime su zavrijedili povjerenje hrvatskih glasača?

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9554
Lokacija: HR HB
Jedina stvar koja može garantirati provedbu stvaranja hrvatskog entiteta unutar BiH, jeste jedinstvo svih hrvatskih stranaka u BiH, potpora Zagreba (na Mešu ne računam) i naravno naroda.

Svako cjepkanje i stranačko razmimoilaženje po ovom pitanju, daje prostora "pijavicama" kao što su Komšić, 'H'NV, Zvonimiru Goebels Jukiću, Kukiću i sličnima da nastave svoj igrokaz muslimanskih marioneta i jugo-recidiva...

Sveopći stranački konsenzus za entitet i nema te sile da spriječi ono što hrvatski narod hoće, a hoće,...milom ili silom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ajde bar mi je ljepša od Čovića, Ljubića...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 14:26 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
Inkvizitor je napisao/la:
Betandwin je napisao/la:
simptomaticno je da neki pljuju samo zato sto to nije HDZ izjavio javno , kad izjavi tamo neki drugi sto mana mu nadju , evo ima mjesec dana polemisemo kako nitko od hrvatskih politicara neizjavljuje javno da zeli treci entitet i kad konacno neko to izjavi sto mu mana nadjete , te ovaki te onaki , da je Čović to izjavio vjerujem da bi ovdje oduševljenje bilo svenarodno



mogao si citirati to pljuvanje pa bi bio uvjerljiviji.

ti konstantno nastojiš unijeti razdor među Hrvate. Žao mi je ako u tome bude sudjelovao i Junuz .

Čović je jedan od ismijavanijih ljudi na ovom forumu, o njegovom potpisivanju ćirilicom postoje eseji, o njegovom beskičemnjaštvu postoji eseji, o njegovom ucjenjenošću možebitnim kriminalom postoje eseji.

Dakle na osnovu čega ti tvrdiš da bi se Čoviću pisali panegerici. Pa na osnovu ničega. To napišeš samo da bi provocirao i trolao.

ti ako nevidis da u ovom topicu ima pljuvanja ove ideje samo zato jer dolazi od stranke iz naslova onda si ti jedini koji to ne vidis ...

ps ako ko provocira i trola to si lično ili osobno ti , uvijek tebi smeta nesto sto pišemo mi Hrvati iz Sarajeva ili Zenice , koji je tvoj problem s nama ? to što smo smo ostali svoji na svome , ili neki drugi ? redovno nas optužuješ da mi neki razdor unosimo , podsjecaš me na obračune koje sam imao 95 -96 u hercegovini sa velikim hrvatima koji nikako nisu mogli progutati da sam ostao u sarajevu (osim male kiseljacke epizode) i da se redovno vracam jkuci , vjerujem da si ti bio jedan od tih i takvih koji su me ubjedjivali da svi isto treba da mislimo i radimo ,. e pa komunizam je neslavno propao , danas svi mislimo svojom glavom i nitko nam nece nametati svoje misljenje

hvala


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: D. Zvonimir, Fredericktown, Karabaja, Patriota, Robbie MO, Tomba17 i 445 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO