HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Betandwin je napisao/la:
ti ako nevidis da u ovom topicu ima pljuvanja ove ideje samo zato jer dolazi od stranke iz naslova onda si ti jedini koji to ne vidis ...

ps ako ko provocira i trola to si lično ili osobno ti , uvijek tebi smeta nesto sto pišemo mi Hrvati iz Sarajeva ili Zenice , koji je tvoj problem s nama ? to što smo smo ostali svoji na svome , ili neki drugi ? redovno nas optužuješ da mi neki razdor unosimo , podsjecaš me na obračune koje sam imao 95 -96 u hercegovini sa velikim hrvatima koji nikako nisu mogli progutati da sam ostao u sarajevu (osim male kiseljacke epizode) i da se redovno vracam jkuci , vjerujem da si ti bio jedan od tih i takvih koji su me ubjedjivali da svi isto treba da mislimo i radimo ,. e pa komunizam je neslavno propao , danas svi mislimo svojom glavom i nitko nam nece nametati svoje misljenje

hvala


Ko je šta "guto" nekome u ratu, bolio je nekoga qrac, bitno je bilo samo glavu sačuvati, da se pitalo Hercegovaca bila bi HB do Pekinga, a ne do Sarajeva,...prođi se te priče.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 14:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Iako sam ja osobno najviše za varijantu ukidanja entiteta i ostanak samo kantona kao i BiH. Kao da su MZ-jci odustali od mirenja zadnjih dana, evo ovaj Kuljišev tekst. NHI javno zaziva treći po načelima Kreševske deklaracije. Pitanje je koliko BiH kao država može uopće podnijeti federalnih jedinica ekonomski. Očito je stanje još puno puno gore nego nam se čini...

Fakat se valja iza brda EU pragmatizam. Možda stvarno dobijemo i entitet. Doduše nadam se da će biti i obujma kakvog želimo.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 14:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Junuz Djipalo je napisao/la:
Iako sam ja osobno najviše za varijantu ukidanja entiteta i ostanak samo kantona kao i BiH. Kao da su MZ-jci odustali od mirenja zadnjih dana, evo ovaj Kuljišev tekst. NHI javno zaziva treći po načelima Kreševske deklaracije. Pitanje je koliko BiH kao država može uopće podnijeti federalnih jedinica ekonomski. Očito je stanje još puno puno gore nego nam se čini...

Fakat se valja iza brda EU pragmatizam. Možda stvarno dobijemo i entitet. Doduše nadam se da će biti i obujma kakvog želimo.


Čemu malodušnost?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 15:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Betandwin je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:


mogao si citirati to pljuvanje pa bi bio uvjerljiviji.

ti konstantno nastojiš unijeti razdor među Hrvate. Žao mi je ako u tome bude sudjelovao i Junuz .

Čović je jedan od ismijavanijih ljudi na ovom forumu, o njegovom potpisivanju ćirilicom postoje eseji, o njegovom beskičemnjaštvu postoji eseji, o njegovom ucjenjenošću možebitnim kriminalom postoje eseji.

Dakle na osnovu čega ti tvrdiš da bi se Čoviću pisali panegerici. Pa na osnovu ničega. To napišeš samo da bi provocirao i trolao.

ti ako nevidis da u ovom topicu ima pljuvanja ove ideje samo zato jer dolazi od stranke iz naslova onda si ti jedini koji to ne vidis ...

ps ako ko provocira i trola to si lično ili osobno ti , uvijek tebi smeta nesto sto pišemo mi Hrvati iz Sarajeva ili Zenice , koji je tvoj problem s nama ? to što smo smo ostali svoji na svome , ili neki drugi ? redovno nas optužuješ da mi neki razdor unosimo , podsjecaš me na obračune koje sam imao 95 -96 u hercegovini sa velikim hrvatima koji nikako nisu mogli progutati da sam ostao u sarajevu (osim male kiseljacke epizode) i da se redovno vracam jkuci , vjerujem da si ti bio jedan od tih i takvih koji su me ubjedjivali da svi isto treba da mislimo i radimo ,. e pa komunizam je neslavno propao , danas svi mislimo svojom glavom i nitko nam nece nametati svoje misljenje

hvala


nemam ja šta vidjeti ili ne vidjeti, citiraj sokole pa onda tvrdi nešto.

meni smeta što pišu Hrvati iz Zenice il Sarajeva, što bi to meni smetalo, ja nikakav problem nemam s tim, što se mene tiče ostanite gdje hoćete.

Samo nećete unositi razdor među Hrvate sa stalnim podmetanjem izmišljanjem i laganjem. Bar ne na ovom forumu.

uvijek sam pitao tebe i još neke, da date dokaze za vaše tvrdnje ali nikad nisam dočekao osim dokaza tipa " sve se vidi, sve se zna".

dakle, daj citat gdje se to napada, valjda si to u stanju, imaš opcije.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Podjele stvarno nikome ne koriste, pa ih i ne treba izmišljat tek da bi se kontriralo.

Ovo je zaista Forum svih Hrvata BiH, naglašavam da Bosanaca ima koliko i Hercegovaca :HercegBosanac

Dakle, samo opušteno, svačiji glas i mišljenje isto vrijedi.

Nemojte vi naši Hrvati iz gradova ovdje dolazit sa unaprijed izgrađenim stavom da vas se ovdje neće slušat. Naprotiv.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Ministry of Sound je napisao/la:
Podjele stvarno nikome ne koriste, pa ih i ne treba izmišljat tek da bi se kontriralo.

Ovo je zaista Forum svih Hrvata BiH, naglašavam da Bosanaca ima koliko i Hercegovaca :HercegBosanac

Dakle, samo opušteno, svačiji glas i mišljenje isto vrijedi.

Nemojte vi naši Hrvati iz gradova ovdje dolazit sa unaprijed izgrađenim stavom da vas se ovdje neće slušat. Naprotiv.



Podjele postoje a ako se ignoriraju , neće s time nestati.

nek postoje, ali da mi netko ovdje stalno podmeće i izmišlja, jednom rječju laže, to neće ići.

A možda će i ići, ko zna.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
Po meni cura je sve dobra rekla i tu se nema niti što dodati, niti oduzeti. Kao prvo jasan stav da Hrvati u BiH moraju dobiti svoju federalnu jedinicu. Nadalje da se treba uzeti u obzir da ima puno Hrvata u Srednjoj Bosni, što Bošnjacima daje do znanja da Hrvati neće pristati na hrvatsku jedinicu, koja bi obuhvaćala tek Zapadnu Hercegovinu. I treće, vjerojatno najbitnije, to da je cijela BiH na stolu i da Hrvati i Bošnjaci neće pristati na promjene isključivo u F BiH. Sve pet!

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 19:05 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
ko će znati ...nesreća je da je demokracija , pa svako može kazati šta misli , jelda ...e da je jednoumlje to bi već bilo super :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 02 stu 2009, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Vuco je napisao/la:
Po meni cura je sve dobra rekla i tu se nema niti što dodati, niti oduzeti. Kao prvo jasan stav da Hrvati u BiH moraju dobiti svoju federalnu jedinicu. Nadalje da se treba uzeti u obzir da ima puno Hrvata u Srednjoj Bosni, što Bošnjacima daje do znanja da Hrvati neće pristati na hrvatsku jedinicu, koja bi obuhvaćala tek Zapadnu Hercegovinu. I treće, vjerojatno najbitnije, to da je cijela BiH na stolu i da Hrvati i Bošnjaci neće pristati na promjene isključivo u F BiH. Sve pet!

To je O.K. tako razmišljanje, da u državi ima logike. Ali avaj. To cijela BiH je na stolu znači da će i Muslimani tražiti dijelove istočne Bosnu od Srba, što im ovi ne vjerujem da će ikad pustiti i ostaje status quo.

Što se tiče bilateralnog odnosa Hrvata i Srba tu su stvari jednostavnije i mogle bi se puno lakše riješiti.

Da su Srbi pametni, mogli bi zamijeniti onih dvadeset do trideset hrvatskih sela uz samu granicu entiteta, koja njima ne igraju ulogu i zauzvrat dobiti također dio koji Federaciji ne igra ulogu, a bila su srpska područja i moglo bi se onda reći da je bila cijela BiH na stolu i jedan nigdjevezni adut izbiti Muslimanima iz ruku.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 03 stu 2009, 10:02 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
Zaboli dodika ona stvar za Grahovom i Glamocem, nebi on dao Derventu za pet Pasuljeva, tako da nista od toga.

Mislim, bi on, kad bi ga neko stisnuo, ali valjda je jasno da se on ponasa kao kabadahija zato sto mu maltene cijela MZ stoji iza ledja, na ovaj ili onaj nacin.

Kao sto se i muslimani ponasaju kao kauboji, jer im serif stoji iza ledja.

Samo Hrvatima niko ne drzi stranu, pa ni Hrvatska.

To su cinjenice, i dok je tako, treci entitet je puka utopija. Na zalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 03 stu 2009, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8099
Prisutan je nekakav animozitet prema NHI, ali nije to toliko ni bitno,
puno je bitnije da se ova ideja sve više javno eksponira u medijima i
da se o njoj javno i konstruktivno priča na javnim mjestima i TV-u.

Zbog toga ova izjava Lovrićke ima puno veću vrijednost u promicanju
ideje trećeg entiteta kao nečeg sasvim uobičajenog, nego što ova
stranka ima pravu političku težinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 03 stu 2009, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
i_jopet je napisao/la:
Zbog toga ova izjava Lovrićke ima puno veću vrijednost u promicanju
ideje trećeg entiteta kao nečeg sasvim uobičajenog, nego što ova
stranka ima pravu političku težinu.


To jeste vrijednost ove izjave. Treći entitet je non stop u uporabi u medijima u BiH i od tzv. umjerenih hrvatskih stanaka, tj. onih stranaka koje je Ćaršija procijenila kao umjerene.

Kreće se.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 03 stu 2009, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24530
Lokacija: Heartbreak Hotel
i_jopet je napisao/la:
Prisutan je nekakav animozitet prema NHI, ali nije to toliko ni bitno,
puno je bitnije da se ova ideja sve više javno eksponira u medijima i
da se o njoj javno i konstruktivno priča na javnim mjestima i TV-u.

Zbog toga ova izjava Lovrićke ima puno veću vrijednost u promicanju
ideje trećeg entiteta kao nečeg sasvim uobičajenog, nego što ova
stranka ima pravu političku težinu.



Animozitet je razumljiv jer su se u razdoblju Hrvatske Samouprave stavili na raspolaganje muslimanima i time se zauvjek diskvalificirali kod Hrvata. Također i HSS.
A što se tiče toga da HSS-NHI jeste prva stranka koja to traži, to nije točno, još je prije 10 godina onaj Petar Milić ispre HNS-a to javno govorio

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 03 stu 2009, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8099
Bobovac je napisao/la:
Animozitet je razumljiv jer su se u razdoblju Hrvatske Samouprave stavili na raspolaganje muslimanima i time se zauvjek diskvalificirali kod Hrvata. Također i HSS.
A što se tiče toga da HSS-NHI jeste prva stranka koja to traži, to nije točno, još je prije 10 godina onaj Petar Milić ispre HNS-a to javno govorio


Animozitet je prisutan ali i razumljiv kako ti kažeš,
ali Petra Milića danas nema ni u tragovima a netko mora
popuniti političku scenu. Ako se ovakve izjave danas
daju od nekada diskvalificiranih znači da je
treći sve bliže.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 03 stu 2009, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
U ime zajednistva Posavine, Srednje Bosne i Hercegovine, bilo bi zbilja dobro vidjet na kormilu oba HDZ-a ljude koji nisu samo iz jedna grada/kraja. Volio bih osobno vidjet vise ljudi iz Viteza, Broda, Bugojna, Travnika...Stoca..Livna. Ne samo da odrzimo sto imamo, vec se i o povratku pobrinemo.

Najbolji nacin da se ne dijelimo je da sva vlast ne bude u rukama ljidi iz ista kraja. Eto, rekoh. Nadam se da nikoga ovim cinjenicama ne vrijedjam. Ali cinjenica je ta da ova dva mazgova iz oba kradezea ne smiju covjece ni izmukat iz te svojih ujidjevskih guzica rijech III *ucking entitet.

Sve te preplasene *izdice i izdajnici ne samo u HDZ-u vec i kod onih mesara i HSP-a..sve je to stoka kratka zuba. Nemomo nazalost ljude za ovaj povjesni trenutak, stoga moramo osobno uzet odgovornost u svoje ruke, mozda nekto normalan poput ona Raspudica ispliva na povrsinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 03 stu 2009, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 lis 2009, 22:53
Postovi: 40
Frankopan je napisao/la:

Sve te preplasene *izdice i izdajnici ne samo u HDZ-u vec i kod onih mesara i HSP-a..sve je to stoka kratka zuba. Nemomo nazalost ljude za ovaj povjesni trenutak, stoga moramo osobno uzet odgovornost u svoje ruke, mozda nekto normalan poput ona Raspudica ispliva na povrsinu.



A Leo Plockinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 03 stu 2009, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 lis 2009, 22:53
Postovi: 40
bosnjaci.net
Citat:
Jednu stvar treba naglasiti - kad se Hrvati uhvate koristiti latinskog jezika, onda se valja čuvati. To je znak da su posegli u daleku povijest, u domenu mitologija. Najnoviji dokaz tome je udruga „Croatia Libertas“, pod dirigentskom palicom nekog Lea Pločkinića.

Leo Pločkinić je jako opasan čovjek, po mome opasniji od Dodika. On će dovršiti ono što Dodik bude započeo. Dodik na Pločkinića računa, a Pločkinić je naučio od Dodika.

Hrvati su, na žalost svojih komšija Bošnjaka, kukavički narod. Isto kao i Srbi, veličaju svoje povijesne poraze i ponovno zabijaju nož u leđa Bosne. Pročitao sam peticiju, koju Leo Pločkinić priprema podnijeti Ujedinjenim nacijama, u vezi osamostaljenja Hrvata. To je dokument najnovije veleizdaje Bosne i Bošnjaka, ali isto tako i Hrvata Bosne i Hercegovine. Međutim, Hrvati Bosne i Hercegovine su već tako zaluđeni mitologijama da im se ne može objasniti da se trebaju boriti za domovinu, Bosnu i Hercegovinu, a ne protiv nje.

Nikola Šubić Zrinjski je pozivao u boj protiv Turaka i poginuo braneći Siget u Mađarskoj. Leo Pločkinić danas otvoreno poziva u boj. Ovo nije mitologija nego stvarnost.
Mi moramo biti u stanju napraviti razliku između hrvatsko-srpskih mitologija i naše stvarnosti. Stvarnost je da i Srbi i Hrvati ubrzano rade na konačnom uništenju Bosne i Hercegovine. Njima uopće nije važno koliko će nevinih ljudi opet poginuti. Njima je jedino važno nastaviti živjeti u svojim mitologijama jer u njima nema niti Bosne niti Bošnjaka. Oni će svoje mitologije pretvoriti u našu stvarnost. Oružanom silom i nasiljem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 03 stu 2009, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 14:21
Postovi: 556
Lokacija: na rijeci
ozna je napisao/la:
bosnjaci.net
Citat:
Jednu stvar treba naglasiti - kad se Hrvati uhvate koristiti latinskog jezika, onda se valja čuvati. To je znak da su posegli u daleku povijest, u domenu mitologija. Najnoviji dokaz tome je udruga „Croatia Libertas“, pod dirigentskom palicom nekog Lea Pločkinića.

Leo Pločkinić je jako opasan čovjek, po mome opasniji od Dodika. On će dovršiti ono što Dodik bude započeo. Dodik na Pločkinića računa, a Pločkinić je naučio od Dodika.

Hrvati su, na žalost svojih komšija Bošnjaka, kukavički narod. Isto kao i Srbi, veličaju svoje povijesne poraze i ponovno zabijaju nož u leđa Bosne. Pročitao sam peticiju, koju Leo Pločkinić priprema podnijeti Ujedinjenim nacijama, u vezi osamostaljenja Hrvata. To je dokument najnovije veleizdaje Bosne i Bošnjaka, ali isto tako i Hrvata Bosne i Hercegovine. Međutim, Hrvati Bosne i Hercegovine su već tako zaluđeni mitologijama da im se ne može objasniti da se trebaju boriti za domovinu, Bosnu i Hercegovinu, a ne protiv nje.

Nikola Šubić Zrinjski je pozivao u boj protiv Turaka i poginuo braneći Siget u Mađarskoj. Leo Pločkinić danas otvoreno poziva u boj. Ovo nije mitologija nego stvarnost.
Mi moramo biti u stanju napraviti razliku između hrvatsko-srpskih mitologija i naše stvarnosti. Stvarnost je da i Srbi i Hrvati ubrzano rade na konačnom uništenju Bosne i Hercegovine. Njima uopće nije važno koliko će nevinih ljudi opet poginuti. Njima je jedino važno nastaviti živjeti u svojim mitologijama jer u njima nema niti Bosne niti Bošnjaka. Oni će svoje mitologije pretvoriti u našu stvarnost. Oružanom silom i nasiljem.



:sega


BRUTALNO !!!


Još, još :smajl007

_________________
"Teško domu bez ljubavi bratske, ko i Bosni bez zemlje Hrvatske"
Tiocfaidh ár lá


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 04 stu 2009, 11:43 
Offline

Pridružen/a: 04 stu 2009, 11:32
Postovi: 1
Treci entitet (tj. Hrvatski) ne bi trebalo da brine kada je u pitanju Srpska podrska istog u BiH. Nisu problem ni neke teritorije koje su odsecene od kompaktne Hercegovine jer se granice sa RS, ako treba i neka zamena da se desi ne bi bilo vecih problema. Mislim da je jedini veci problem teritorija Kreseva i Kiseljaka ili sta vec, ono u sredini, ali i to nije neresivo. Ne treba dati ni pedalj teritorije nikome... ...i da, koliko god se mi nepriznavali ipak smo Hriscanski narodi i moramo se udruziti u cilju zajednickih interesa. Mislim da je vreme da se prekinu neke besmislene Srpsko-hrvatske razmirice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 04 stu 2009, 11:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nikanor BG je napisao/la:
Treci entitet (tj. Hrvatski) ne bi trebalo da brine kada je u pitanju Srpska podrska istog u BiH. Nisu problem ni neke teritorije koje su odsecene od kompaktne Hercegovine jer se granice sa RS, ako treba i neka zamena da se desi ne bi bilo vecih problema. Mislim da je jedini veci problem teritorija Kreseva i Kiseljaka ili sta vec, ono u sredini, ali i to nije neresivo. Ne treba dati ni pedalj teritorije nikome... ...i da, koliko god se mi nepriznavali ipak smo Hriscanski narodi i moramo se udruziti u cilju zajednickih interesa. Mislim da je vreme da se prekinu neke besmislene Srpsko-hrvatske razmirice.


:palacgore2

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 05 stu 2009, 03:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Sa današnje sjednice Parlamenta...

Citat:
Za SNSD i studentski standard pitanje prenosa nadležnosti

Klub poslanika SNSD-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH usprotivio se donošenju zakona o učeničkom i studentskom standardu na nivou BiH, ističući da je riječ o grubom pokušaju prenosa nadležnosti, budući da je obrazovanje u nadležnosti entiteta.
Govoreći o samom zakonu, čiji je predlagač Denis Bećirović iz SDP-a BiH, Šainova je kazala da je riječ o nedorečenom i nejasnom zakonu koji je teško primijeniti.

Šef Kluba poslanika SNSD-a Drago Kalabić predložio je Bećiroviću, koji je pokušao poslanike da ubijedi u kvalitet i opravdanost svog prijedloga, da ovaj zakon ostavi za treći entitet u BiH, na šta je zamjenik predsjedavajućeg Predstavničkog doma Niko Lozančić, uz opšti smijeh, odgovorio da su za treći entitet ''urađeni zakoni, i to puno bolji nego u FBiH i RS''.


Avaz.ba

:smajl007

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 05 stu 2009, 10:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
Nikanor BG je napisao/la:
Treci entitet (tj. Hrvatski) ne bi trebalo da brine kada je u pitanju Srpska podrska istog u BiH. Nisu problem ni neke teritorije koje su odsecene od kompaktne Hercegovine jer se granice sa RS, ako treba i neka zamena da se desi ne bi bilo vecih problema. Mislim da je jedini veci problem teritorija Kreseva i Kiseljaka ili sta vec, ono u sredini, ali i to nije neresivo. Ne treba dati ni pedalj teritorije nikome... ...i da, koliko god se mi nepriznavali ipak smo Hriscanski narodi i moramo se udruziti u cilju zajednickih interesa. Mislim da je vreme da se prekinu neke besmislene Srpsko-hrvatske razmirice.


Pravo vrijeme je bilo prije 90 godina. Sljedeće najbolje vrijeme je sada. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HSS-NHI prva hrvatska stranka koja javno trazi treci entitet
PostPostano: 05 stu 2009, 10:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Naša Kvačica je napisao/la:
Pravo vrijeme je bilo prije 90 godina. Sljedeće najbolje vrijeme je sada. :palacgore1


tocno, nakon 1.S.R.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, Naša Kvačica i 143 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO