HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 11:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 114 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 19:37 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2017, 17:23
Postovi: 81
Dobro jebiga procitaj cijeli clanak..ili pogledaj ima odlicam engleski film o skinsima..na pocetku oni veze nisu imali s nacistima, tek se poslije dio priklanja nacistickoj ideologiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 19:40 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2017, 17:23
Postovi: 81
ovi koji nisu u naci fazonu se zovu red skins


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 19:41 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2017, 17:23
Postovi: 81
Evo ima i kod rusa

https://m.youtube.com/watch?v=wb3D2cUDp84


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
njonjonja je napisao/la:
Dobro jebiga procitaj cijeli clanak..ili pogledaj ima odlicam engleski film o skinsima..na pocetku oni veze nisu imali s nacistima, tek se poslije dio priklanja nacistickoj ideologiji.

Mrzi me da sad gledam, ali ajde, verujem ti. Prvi put čujem za to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 29 stu 2017, 08:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
njonjonja je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Austrijski musliman predlaže da zabranimo nogomet i fašističke navijače, to kuran zabranjuje, ćafirska izmišljotina.

Studente koji veličaju komunističke režime i zločin treba cipelariti kao što i tebe trebaju iscipelariti austrijski Ultrasi i otpremiti u podrinjsku vukojebinu otkuda si ispuzao da tamo glumiš bečku kulturu.


Kakve veze kuran ima sa mnom i uopste sa nasiljem isfasistoiziranih navijackih huligana nad studentima iz Srbije, Hrvatske, i BiH?

I kakve veze ima dolazak tih studenata s "velicanjem zlocina"? Kakvog zlocina?

O zlocinu moze pisati samo neko ko podrzava ustase (kao sto to radi i cetnicki otpad s likom ratnog zlocinca na avataru koji mi se obraca iz ne znam kakvog razloga, bez da sam ga pitao za misljenje)?

Pa nije vam ovo Bitka na Neretvi (koju ste btw. izgubili, posebno cetnicki dio "europske uljudbe"). Otkako ste vaskrsnuli, zemlje bivse SFRJ su do gushe zaglavljene u blato. Pitanje je samo da li ste uzrok ili poslijedica propasti, pada,..tj. sta je starije, koka ili jaje. Nisam siguran. Siguran sam samo u to da ste propratna pojava civilizacijskog koraka unazad.



Kazes nije bilo fizickog napada?



Citat:
Studentkinja iz Splita je za Indeks.hr izjavila da ih je presrela grupa od dvadesetak osoba maskiranih šalovima i kapama, i da su ih verbalno izvređali i fizički napali.

"Jedan momak udaren je u lice, nikakve teže povrede. Drugi momak je udaren nakon što je tim istim momcima, dozivajući ih imenom, doviknuo: 'Što to radite, oni su s nama u sklopu fakulteta?'", kazala je neimenovana studentkinja.

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1329176


Kakve vi bolan imate veze sa bitkama na Neretvi i partizanima? Koje vama droge daju bože sačuvaj. Čovječe vi ste u drugom bili ustaše i SS handzar a ako mislis da vas sve predstavlja Pozderac i ona Azra iz filma onda ok, svi ste bili partizani

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 29 stu 2017, 09:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Zanimljivo, za taj spomenik u Mostaru... ljetos sam sa jednom strankinjom malo šetao po Mostaru pa smo malo svrnuli do Partizanskog, nisam znao gdje više daje odvedem a ona voli takve stvari.
I sad, negdje unutar nas presretne grupica slinavaca, negdje 5-6 njih, čudnog ponašanja, sa pivama, ustaškim pjesmama i pogledima mračnim. Kad se sretosmo ovi dreknuše: - Dobar dan! Ali ono ironično, znaš već kako. Dreknem i ja na njih: - Dobar dan. Primiriše se malo. Nastaviše s Jurom i Bobanom.
Baš ono neprijatna scena za moju pratilju, pokvariše mi plan, mislio sam se pofatat malo s njom na vrhu spomenika.

Hoću reći, ima tu dakle pomalo i istine o tim mangupima na Partizanskom. Jer ako sam ja koji sam možda i ekstremniji od njih doživio tako nešto, onda što tek neki drugi mogu očekivati. Malo je to izmaklo kontroli. Pozivam odgovorne da malo odgovornije šire teror.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 01 pro 2017, 17:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Bosnjaci ako hoce da ovaj praznik bude praznik prihvacen i od strane Srba neka zamjene onu evroukrajinsku zastavu sa zastavom nekadasnje Jugoslavije, a onu himnu bez teksta neka zamjene onom "Hej Sloveni". Onu himnu su znali i znaju i danas svi dok ovu mnogi ne znaju jer je i nema (mislim na tekst himne, a nista mnogo bolje nije ni sa melodijom himne koju mnogi ne znaju), a i mnogi ne znaju sta ova zastava BiH znaci osim da je nalik na evropsku. Mnogi takodje ne znaju koliko zvjezdica ima BiH zastava tako da, da se ja pitam, ja bih ukinuo BiH zastavu i himnu jer puno govori o stanju u drzavi (neuredjena drzava).

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 26 stu 2018, 10:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Jbt što su se ovi nalagali... :zubati

ZAVNOBIH 25 Novembar 1943 donesena je deklaracija u kojoj stoji :

U plamenu pravednog oslobodilačkog rata iskiva se bratstvo Srba, Muslimana i Hrvata, i time se udara siguran temelj slobodne i zbratimljene BiH, ravnopravne federalne jedinice u Demokratskoj federativnoj Jugoslaviji. Prvi put u historiji Srbi, Muslimani i Hrvati Bosne i Hercegovine, ujedinjeni u Narodno-oslobodilačkom pokretu, stupili su na isti put, počeli da izgrađuju svoj zajednički dom, u čije su temelje uzidane kosti njihovih najboljih sinova. Prvi put u historiji oni su postali kovači svoje sudbine, čvrsto riješeni da jednom zauvijek sahrane vijekovnu mračnu i tešku prošlost i da izgrade državnu zajednicu u kojoj će živjeti u ravnopravnosti, slobodi, miru i blagostanju.

Oličena u narodno-oslobodilačkim odborima i ZAVNOBiH-u zajamčuje:
* Ravnopravnost Srba, Muslimana i Hrvata BiH koja je njihova zajednička i nedjeljiva domovina;
* Slobodu vjeroispovijesti i savjesti kao i ravnopravnost svih vjeroispovijesti;
* Slobodu zbora i dogovora, udruživanja i štampe;
* Ličnu i imovinsku sigurnost građana, kao i slobodu privatne inicijative u privrednom životu;
* Ravnopravnost žena sa muškarcima, kako u političkom životu zemlje tako i u svim oblastima društvene djelatnosti;
* Izborno pravo u demokratskoj Bosni i Hercegovini birači će vršiti tajnim glasanjem na osnovu opšteg, jednakog i neposrednog prava glasa;
* Aktivno i pasivno izborno pravo ima svaki građanin i građanka koji su navršili 18 godina života, a nisu toga prava lišeni na osnovu zakona;
* Borci narodno-oslobodilačke vojske i partizanskih odreda Jugoslavije imaju to pravo bez obzira na godine starosti;
* Svakom građaninu zajamčeno je pravo žalbe na rješenje organa vlasti, kao i pravo molbe i pritužbe svim organima državne vlasti;
* Niko ne može biti osuđen bez prethodnog sudskog postupka.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 26 stu 2018, 14:35 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Carmello Šešelj je napisao/la:
daramo je napisao/la:

Nije 1945. ali jeste 1943.

To ti želiš reći da je komunistička Titina Jugoslavija imala nešto s monarhističkom osim naziva?
Da u istoj mjeri kao Miloševićeva s Titinom :ucelo

Ne znam tko tu ublehari poput Bošnjaka i oni na isti način tvrde da srednjovjekovna Kraljevina Bosna ima veze s Alijinom islamskom Republikom Bosnom i da su oni nasljednici, iste su im veze kao i Srbima između tih Jugoslavija.

FNRJ, kasnije SFRJ, nije nastala 1943., nego je tada samo proglašena. Nastala je posle rata i ne bi nastala posle rata da nije postojala KJ pre rata. A ti veruj da jedno sa drugim veze nema, to isto Bošnjaci tvrde. Pazi ti kralja, mi bi se kao udrużili u Jugoslaviju posle svih sranja u ww2, da nije postojala Jugoslavija pre toga. Jel si ti normalan, majke ti?

U pravu je.Titova Jugoslavija jnema kontinitet sa međuratnom monarhijom.Zajednićko im je samo ime i prostor na kome su nalazili ali ideje su bitno različite.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 26 stu 2018, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Fasisticki praznik.
Direktna posljedica NDH okupacije.
Srbi ne bi pristali na tu glupost od SRBiH da nije bilo okupacije NDH. Sve se tada cinilo boljim od NDH.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 26 stu 2018, 14:57 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2009, 00:51
Postovi: 804
Hrvati su prestali dolaziti na tu farsu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 26 stu 2018, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Carmello Šešelj je napisao/la:
Da smo bili odvojene države pre rata, ostali bi odvojene države i posle rata. Tito je nikakav faktor. SSSR je ovde doneo komunizam, a ne partizani. I Tito bi verovatno bio predsednik komunističke Hrvatske, kao što bi neko drugi bio predsednik komunističke Srbije, da nije pre toga bilo Jugoslavije. O obnovi Jugoslavije se uopšte nismo pitali mi, nego ona trojica sa Jalte, gde su odlučili da će restaurirati sve države napravljene u Versaju, osim baltičkih koje je Staljin zauzeo.


Točno. Uz dodatak da bi Banovina Hrvatska, da je bila samostalna, vjerojatno nakon rata završila u zapadnom bloku prilikom Churchill - Staljin dogovora o postotcima.

Carmello Šešelj je napisao/la:
Borba za radnička prava ne isključujue apriori nacističku ideologiju. Pa i origalna nemačka nacističa partija se zvala NSDAP (Nacionalno-socijalistička nemačka radnička partija)


Točno.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 26 stu 2018, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Uvijek ima merhametlija kao Čavara pa im čestitaju. I to neustavan i nezakonit "državni praznik".
Što ga košta držat jezik za zubima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 26 stu 2018, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Trebalo je zadržati Banovinu, uz neke teritorijalne dodatke Hrvatskoj (Pounje s Novim i Bihaćem, Jajce, Popovo/Ravno, zaleđe Dubrovnika, Grahovo, Glamoč, Drvar, Petrovac...)
Uz Baranju i Boku.
Možda i Žepče, Zenicu, Kraljevu Sutjesku i Vareš :D


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 114 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Haram, iprodano, Kronos, Naša Kvačica, Nebula i 248 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO