HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 08:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 114 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 11:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sad ti kao Bošnjaci. Misliš da je Jugoslavija nastala 1945.


Nije 1945. ali jeste 1943.

To ti želiš reći da je komunistička Titina Jugoslavija imala nešto s monarhističkom osim naziva?
Da u istoj mjeri kao Miloševićeva s Titinom :ucelo

Ne znam tko tu ublehari poput Bošnjaka i oni na isti način tvrde da srednjovjekovna Kraljevina Bosna ima veze s Alijinom islamskom Republikom Bosnom i da su oni nasljednici, iste su im veze kao i Srbima između tih Jugoslavija.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 12:16 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2017, 17:23
Postovi: 81
daramo je napisao/la:
Nikakvog antifašizma nije bilo u BiH a niti Hrvatskoj i Srbiji.
Na Zapadu je to bila borba demokratskog savezničkog svijeta protiv fašizma i nacizma a kod nas sukob dvije zločinačke ideologije fašističke i komunističke.

Evo neki dan u istočnoj kasabi održan podrumski filmski antifašistički festival u kojem je po njihovom planu i prikazan antifašistički film Enigma =))



A sta si ti ucio u skoli dok su oni tamo prikazivali antifasistifke filmove?

slika


Citat:
..a kod nas sukob dvije zločinačke ideologije fašističke i komunističke.


Mozda vise nesvjesno ali ipak si ovdje rekao istinu. Da, sukob fasisticke i komunisticke ideologije. Kao sto se da vidjeti na mnostvu primjera, pa tako i nekidan u Mostaru kad su slijedbenici jedne od dvije gore spomenute ideologije, maltretirali studente koji su isli na partizansko groblje, opet preovladava ona ideologija za koju se mislilo da je pobijedjena 1945. godine. I tako se otvaraju skole pod svakoraznim imenima, forumski pravednici brane bradonje koje normalan covjek nebi stavio ni u Gospodara prstenova, itd., itd.

Ko bi rekao da ce se duhovi proslosti do te mjere uzdici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
njonjonja je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Nikakvog antifašizma nije bilo u BiH a niti Hrvatskoj i Srbiji.
Na Zapadu je to bila borba demokratskog savezničkog svijeta protiv fašizma i nacizma a kod nas sukob dvije zločinačke ideologije fašističke i komunističke.

Evo neki dan u istočnoj kasabi održan podrumski filmski antifašistički festival u kojem je po njihovom planu i prikazan antifašistički film Enigma =))



A sta si ti ucio u skoli dok su oni tamo prikazivali antifasistifke filmove?

slika


Citat:
..a kod nas sukob dvije zločinačke ideologije fašističke i komunističke.


Mozda vise nesvjesno ali ipak si ovdje rekao istinu. Da, sukob fasisticke i komunisticke ideologije. Kao sto se da vidjeti na mnostvu primjera, pa tako i nekidan u Mostaru kad su slijedbenici jedne od dvije gore spomenute ideologije, maltretirali studente koji su isli na partizansko groblje, opet preovladava ona ideologija za koju se mislilo da je pobijedjena 1945. godine. I tako se otvaraju skole pod svakoraznim imenima, forumski pravednici brane bradonje koje normalan covjek nebi stavio ni u Gospodara prstenova, itd., itd.

Ko bi rekao da ce se duhovi proslosti do te mjere uzdici.


Vi ste kao neki antifa ono tekbir partizani

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Tulkas je napisao/la:
Vi ste kao neki antifa ono tekbir partizani

:laugh :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
daramo je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sad ti kao Bošnjaci. Misliš da je Jugoslavija nastala 1945.


Nije 1945. ali jeste 1943.

To ti želiš reći da je komunistička Titina Jugoslavija imala nešto s monarhističkom osim naziva?
Da u istoj mjeri kao Miloševićeva s Titinom :ucelo

Ne znam tko tu ublehari poput Bošnjaka i oni na isti način tvrde da srednjovjekovna Kraljevina Bosna ima veze s Alijinom islamskom Republikom Bosnom i da su oni nasljednici, iste su im veze kao i Srbima između tih Jugoslavija.

FNRJ, kasnije SFRJ, nije nastala 1943., nego je tada samo proglašena. Nastala je posle rata i ne bi nastala posle rata da nije postojala KJ pre rata. A ti veruj da jedno sa drugim veze nema, to isto Bošnjaci tvrde. Pazi ti kralja, mi bi se kao udrużili u Jugoslaviju posle svih sranja u ww2, da nije postojala Jugoslavija pre toga. Jel si ti normalan, majke ti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 12:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Vidimo da si ti očito učio da je armija BiH s ljiljanima 1945. oslobodila Mostar od ustaša, pa se veterani stari ćuturumi harmijaši vratili na partizansko da izmole fatihu za šehide Mustafu Muju Pašića, Ismeta Pupovca i njihove bradate prvoborce nad kostima njihovih žrtava.

To ti stoji ,to je bio sukob dvije ideologije, zapadne europske navijačke Ultras i istočne azijatske islamističke isil.

Na koju si školu mislio možda onu po muslimanskom "prvoborcu NOB-a" Mustafi Busuladžiću, koliko ja znam sve škole u europskom dijelu Mostara nose nazive po pjesnicima od kojih su neki bili i aktivni učesnici NOB-a.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Carmello Šešelj je napisao/la:
FNRJ, kasnije SFRJ, nije nastala 1943., nego je tada samo proglašena. Nastala je posle rata i ne bi nastala posle rata da nije postojala KJ pre rata. A ti veruj da jedno sa drugim veze nema, to isto Bošnjaci tvrde. Pazi ti kralja, mi bi se kao udrużili u Jugoslaviju posle svih sranja u ww2, da nije postojala Jugoslavija pre toga. Jel si ti normalan, majke ti?


Da u istoj mjeri po kojoj želiš reći da RS nije nastala 1991. kada je proglašena već 1995?

Vjeruj ti šta hoćeš komunisti su svoj program imali i prije ww2 pa i za ono vrijeme dok su sa ustašama davali podršku u razbijanju buržoazijske monarhije i dogovora dvije buržoazije oko uspostave Banovine Hrvatske.

Vjeruj ti šta hoćeš, ne nego bi postojala socijalistička Velika Srbija za Hrvatom maršalom Titom na čelu :ucelo
Možda bi se bez Hrvata Tita "ujedinili" sa Sovjetima kao i ostali narodi istočne Europe.
Ne znam tko tu nije dobar.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Da smo bili odvojene države pre rata, ostali bi odvojene države i posle rata. Tito je nikakav faktor. SSSR je ovde doneo komunizam, a ne partizani. I Tito bi verovatno bio predsednik komunističke Hrvatske, kao što bi neko drugi bio predsednik komunističke Srbije, da nije pre toga bilo Jugoslavije. O obnovi Jugoslavije se uopšte nismo pitali mi, nego ona trojica sa Jalte, gde su odlučili da će restaurirati sve države napravljene u Versaju, osim baltičkih koje je Staljin zauzeo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Da smo bili odvojene države prije rata, poslije rata bi postali SSSR sateliti ili sastavni dio SSSR-a.
Zavisi tko bi u Zagreb prije ušao saveznici ili Sovjeti.

To ti tvrdiš da Tito nije bio nikakav faktor iako je jasno da bez njegova ega i želje za vlašću, čvrste ruke te tome da se nije želio potčiniti i podrediti centalnom komitetu u Moskvi nego krenuo sa čistkama i uspostavom vlastite diktature i nastaje Jugoslavija kao takva država.
Bez njega bi u KPJ ili manjim republičkim partijama sasvim sigurno prevladala staljinistička struja a Jugoslavija bi bila obični satelit u rangu DDR-a

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
daramo je napisao/la:
Da smo bili odvojene države prije rata, poslije rata bi postali SSSR sateliti ili sastavni dio SSSR-a.
Zavisi tko bi u Zagreb prije ušao saveznici ili Sovjeti.

To ti tvrdiš da Tito nije bio nikakav faktor iako je jasno da bez njegova ega i želje za vlašću, čvrste ruke te tome da se nije želio potčiniti i podrediti centalnom komitetu u Moskvi nego krenuo sa čistkama i uspostavom vlastite diktature i nastaje Jugoslavija kao takva država.
Bez njega bi u KPJ ili manjim republičkim partijama sasvim sigurno prevladala staljinistička struja a Jugoslavija bi bila obični satelit u rangu DDR-a

Ti pričaš o događajima 1948., tri godine nakon uspostave FNRJ. Totalno irelevantno da li bi bili sovjetski satelit ili ne, Jugoslavija bi u svakom slučaju postojala. Da nije postojala pre rata, ne bi potojala ni posle njega.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 13:53 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2017, 17:23
Postovi: 81
Tulkas je napisao/la:
njonjonja je napisao/la:


A sta si ti ucio u skoli dok su oni tamo prikazivali antifasistifke filmove?

slika




Mozda vise nesvjesno ali ipak si ovdje rekao istinu. Da, sukob fasisticke i komunisticke ideologije. Kao sto se da vidjeti na mnostvu primjera, pa tako i nekidan u Mostaru kad su slijedbenici jedne od dvije gore spomenute ideologije, maltretirali studente koji su isli na partizansko groblje, opet preovladava ona ideologija za koju se mislilo da je pobijedjena 1945. godine. I tako se otvaraju skole pod svakoraznim imenima, forumski pravednici brane bradonje koje normalan covjek nebi stavio ni u Gospodara prstenova, itd., itd.

Ko bi rekao da ce se duhovi proslosti do te mjere uzdici.


Vi ste kao neki antifa ono tekbir partizani


Da li si se pomolio danas za uznike? :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 14:01 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2017, 17:23
Postovi: 81
daramo je napisao/la:
Vidimo da si ti očito učio da je armija BiH s ljiljanima 1945. oslobodila Mostar od ustaša, pa se veterani stari ćuturumi harmijaši vratili na partizansko da izmole fatihu za šehide Mustafu Muju Pašića, Ismeta Pupovca i njihove bradate prvoborce nad kostima njihovih žrtava.

To ti stoji ,to je bio sukob dvije ideologije, zapadne europske navijačke Ultras i istočne azijatske islamističke isil.

Na koju si školu mislio možda onu po muslimanskom "prvoborcu NOB-a" Mustafi Busuladžiću, koliko ja znam sve škole u europskom dijelu Mostara nose nazive po pjesnicima od kojih su neki bili i aktivni učesnici NOB-a.



Vasa hercegovacko-katolicka mrznja je tolika da ste od nje potpuno zaslijepili.

Tako, primjera radi, odbijate liljane, koji su ustvari katolicki simbol, samo zbog toga sto su ih (svejedno sad iz kojeg razloga) zavolili Bosnjaci.

Gadi vam se antifasizam jer ima i Bosnjaka, ili nedaj boze Srba, koji isto vole antifasizam.

I tako dalje i tako dalje.

Tolika je ta mrznja da postoje jos uvijek individue koje za zivota nisu uspjele sagledati ni cjelokupan "stolni grad", ustvari gradic od stotinjak hiljada stanovnika, jer tamo zive "oni anamo". To kad pricam Austrijancima, primjera radi, ljudi ne mogu da vjeruju. Hajd da ima zid kao u Berlinu, pa bi se i moglo razumjeti.

Jednom rjecju, bolest, nevidjena.


PS:

Ultrasi = Europljani i europska kutlura. Sta reci?! Osim =))


PPS: Busuladzic, Armija BiH, i slicno, nemaju veze s antifasizmom. I ko god dovodio iste u takav kontekst, jednostavno mjesa kruske i jabuke. Ali nek si ti meni to ad hominem predbacio, u startu. :001_rolleyes

Cinjenica je da su takvi kao sto si ti jednostavno mnogo blize ideologiji Ante Pavelica, Adolfa Hitlera, i njima slicnim, negoli antifasizmu. I to, i samo to, je jedini razlog zbog kojeg navarena mladez pravi sacekuse stranim i domacim studentima u onom dijelu "stolnog grada" koji je pod njihovom kvazi kontrolom. Ne mrzis ti dzaba index.hr, primjera radi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ma kakva europska kultura šta je to



Ovo je nogometna kultura gdje ljude vješaju pola sata prije utakmice

slika

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 14:29 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2017, 17:23
Postovi: 81
Fudbalski stadion kao epicentar kulture o kojoj govoris. Ne cudi me.

Svaka budala zna da su stadioni, ili bolje reci navijacke skupine, rasadnici fasizma, rasizma, i svih drugih negativnih -izama, a on bi to da proda od "uljudbu".

Tako da me ne cudi sto podrzavas verbalni i fizicki napad fasistoiziranih huligana na strane i domace studente.

Ono, dva smo svijeta, ja tvoj razumijem, ali pisam se po njemu, eto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Austrijski musliman predlaže da zabranimo nogomet i fašističke navijače, to kuran zabranjuje, ćafirska izmišljotina.

Studente koji veličaju komunističke režime i zločin treba cipelariti kao što i tebe trebaju iscipelariti austrijski Ultrasi i otpremiti u podrinjsku vukojebinu otkuda si ispuzao da tamo glumiš bečku kulturu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
njonjonja je napisao/la:
Fudbalski stadion kao epicentar kulture o kojoj govoris. Ne cudi me.

Svaka budala zna da su stadioni, ili bolje reci navijacke skupine, rasadnici fasizma, rasizma, i svih drugih negativnih -izama, a on bi to da proda od "uljudbu".

Tako da me ne cudi sto podrzavas verbalni i fizicki napad fasistoiziranih huligana na strane i domace studente.

Ono, dva smo svijeta, ja tvoj razumijem, ali pisam se po njemu, eto.


Ne pravi se mutav. Ja koji sam jednom u životu bio u Mostaru kontam da je jedini motiv vaseg dolaska na Partizansko groblje taj da provocirate Hrvate, klanjate na njihovoj teritoriji i pokazujete "kako ima Baznije i kod onamo onijeh".
Ponasate se ko stoka, provocirate i kad dobijete šamar kmečte i pravite se mutavi. Smeće od naroda.
Tako i u BL dolazite da provocirate al vas mi ne jebemo ni 5% jer ste u RS nebitni.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Bolan eno Bošnjaka, Turaka, Arapa, Srba, Crnogoraca normalno šetaju po Mostaru nitko ih neće krivo pogledati. Normalni ljudi i turisti idu na stari most, Blagaj, restorane uz Neretvu, tržne centre, gdje ide sav normalan svijet.
Samo islamist i leftard ide na oronuli komunistički spomenik koji krije kosti nevino ubijenih Mostaraca svih vjera koji nisu bili ideološki podobni režimu.

Inače prostorije Kluba Navijača Ultras se nalaze neposredno uz patrizansko, ne znam šta očekuju da im netko plješće dok mole fatihe na ateistikom komunističkom spomeniku.
Ekipa im samo dobacuje, za fizičke napade lažu jer nitko nije ozlijeđen, iako su ove naše leftarde Hrvate trebali iscipelariti a Srbe uputiti gdje ide sav normalan svijet, nisu oni krivi što je vodič idiot.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 14:56 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2017, 17:23
Postovi: 81
daramo je napisao/la:
Austrijski musliman predlaže da zabranimo nogomet i fašističke navijače, to kuran zabranjuje, ćafirska izmišljotina.

Studente koji veličaju komunističke režime i zločin treba cipelariti kao što i tebe trebaju iscipelariti austrijski Ultrasi i otpremiti u podrinjsku vukojebinu otkuda si ispuzao da tamo glumiš bečku kulturu.


Kakve veze kuran ima sa mnom i uopste sa nasiljem isfasistoiziranih navijackih huligana nad studentima iz Srbije, Hrvatske, i BiH?

I kakve veze ima dolazak tih studenata s "velicanjem zlocina"? Kakvog zlocina?

O zlocinu moze pisati samo neko ko podrzava ustase (kao sto to radi i cetnicki otpad s likom ratnog zlocinca na avataru koji mi se obraca iz ne znam kakvog razloga, bez da sam ga pitao za misljenje)?

Pa nije vam ovo Bitka na Neretvi (koju ste btw. izgubili, posebno cetnicki dio "europske uljudbe"). Otkako ste vaskrsnuli, zemlje bivse SFRJ su do gushe zaglavljene u blato. Pitanje je samo da li ste uzrok ili poslijedica propasti, pada,..tj. sta je starije, koka ili jaje. Nisam siguran. Siguran sam samo u to da ste propratna pojava civilizacijskog koraka unazad.



Kazes nije bilo fizickog napada?



Citat:
Studentkinja iz Splita je za Indeks.hr izjavila da ih je presrela grupa od dvadesetak osoba maskiranih šalovima i kapama, i da su ih verbalno izvređali i fizički napali.

"Jedan momak udaren je u lice, nikakve teže povrede. Drugi momak je udaren nakon što je tim istim momcima, dozivajući ih imenom, doviknuo: 'Što to radite, oni su s nama u sklopu fakulteta?'", kazala je neimenovana studentkinja.

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1329176


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Nikakve teže povrede, gore izgleda jedan navijački sukob u trećoj engleskoj ligi.
Da je ekipa htjela mogla ih je zgaziti da povraćaju na spomen partizanskog.
Posjećivati partizansko na jugokomuistički praznik, dobro su i prošli.

Tvoj problem što ne znaš da je patrizansko izgrađeno sedamdesetih da se prikrije masovna grobnica ubijenih Mostaraca iz 1945.
Veći dio masovnih grobnicama je po istočnoj i zapadanoj Hercegovini i dalmatinskoj zagori gdje su odvedeni i streljani.

To je jedino "groblje" bez pogrebnih ostataka poginulih partizana, ni oni nisu bili toliko morbidni da posmrtne ostake partizana miješaju s njihovim žrtavama.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 15:22 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2017, 17:23
Postovi: 81
Daramo, cuj, ja nisam od onih koji ce ici po grobljima, bilo kakvim, i hodocastiti, ali buraz de razmisli malo: Da li je ok da nekog ko je dosao u posjetu bilo cega, bilo gdje, na taj nacin docekati. Pa ti maskirani huligani, fudbalski, su svugdje isti - propalice koje jedva cekaju da se nad nekim izivljavaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
To nije nikakvo groblje nego spomenik.
Svugdje u Europi će biti naslov huligani napali studente samo u sarajevskim medijima Ustaše napali studente, bez napomene da su fizički napadanuti Hrvati, nije da nisu sazlužili šamarčinu.

Inače se radi o radikalnijoj grupaciji Ultrasa koji se furaju na skinheadse i od kojih se ograđuje većina starijih članova ali i sam klub navijača.
Naravno da niti toga nema u muslimanskim medijima.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 15:30 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2017, 17:23
Postovi: 81
Ja nigdje nisam procitao da su "ustase napale studente".

Ali kad vec spominjes ustase. Da li su, po tvom misljenju, ti ultrasi, za koje kazes da su bliski skinheadsima (pri tome mislim na skinheadse desnicare, a ne lijeve), vise pro ili antiustaski nastrojeni?

Ako su se ogradili od njih, dakle vecina navijaca, to je pohvalno i naravno da bi trebalo biti spomenuto od strane medija koji su se dotakli ovog slucaja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
njonjonja je napisao/la:
Ja nigdje nisam procitao da su "ustase napale studente".

Ali kad vec spominjes ustase. Da li su, po tvom misljenju, ti ultrasi, za koje kazes da su bliski skinheadsima (pri tome mislim na skinheadse desnicare, a ne lijeve), vise pro ili antiustaski nastrojeni?

Ako su se ogradili od njih, dakle vecina navijaca, to je pohvalno i naravno da bi trebalo biti spomenuto od strane medija koji su se dotakli ovog slucaja.

Gde si iskopao leve skinhedove!? U istij knjizi o postojanju Jetija?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 19:15 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2017, 17:23
Postovi: 81
Carmello Šešelj je napisao/la:
njonjonja je napisao/la:
Ja nigdje nisam procitao da su "ustase napale studente".

Ali kad vec spominjes ustase. Da li su, po tvom misljenju, ti ultrasi, za koje kazes da su bliski skinheadsima (pri tome mislim na skinheadse desnicare, a ne lijeve), vise pro ili antiustaski nastrojeni?

Ako su se ogradili od njih, dakle vecina navijaca, to je pohvalno i naravno da bi trebalo biti spomenuto od strane medija koji su se dotakli ovog slucaja.

Gde si iskopao leve skinhedove!? U istij knjizi o postojanju Jetija?



Zaista nisi cuo?

Ja sam mislio da je to opstepoznata cinjenica.
https://en.wikipedia.org/wiki/Skinhead

Lijevo pod navodnicima, naravno. Ali zasigurno ne nacisticka grupacija kao dio koji se odvojio i postao poznat sirom svijeta po nasilju.

Citat:
The rise to prominence of skinheads came in two waves, with the first wave taking place in the late 1960s and the second wave originating in the mid 1970s to early 1980s. The first skins were working class youths motivated by an expression of alternative values and working class pride, rejecting both 1950s-early 1960s austerity and conservatism and the more middle class or bourgeois 1960s peace and love ethos and hippie movement.



Kad sam ja "bio mali" imali smo par skinsa koji su bili s nama a ne s "onima anamo", tj. nacistima. Tad su oni, naci-skinsi, bili jaki ovdje, relativno jaki, ali iscezli su u medjuvremenu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čiji je praznik 25.11?
PostPostano: 28 stu 2017, 19:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Borba za radnička prava ne isključujue apriori nacističku ideologiju. Pa i origalna nemačka nacističa partija se zvala NSDAP (Nacionalno-socijalistička nemačka radnička partija)


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 114 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], goran2hr, Hagresor, iprodano, Naša Kvačica, Tomba17 i 497 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO