HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 05:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ] 

Najvazniji Musliman/i ce biti ...?
Željko Komsic 55%  55%  [ 21 ]
Šefik Džaferović 29%  29%  [ 11 ]
Denis Bećirović 8%  8%  [ 3 ]
Fahrudin Radončić 5%  5%  [ 2 ]
Mirsad Hadžikadić 0%  0%  [ 0 ]
Senad Šepić 3%  3%  [ 1 ]
Boriša Falatar 0%  0%  [ 0 ]
Amer Jerlagić 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 38
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 24 lis 2018, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
Bi li se kako moglo zaraditi na izboru muslimanskog clana predsjednistva, postovanog gospodina komsica.
Evo jedne ideje, prodaja majica sa njegovom facom i natpisom ja volim kosica, Ja volim bih, Ili ja sam istinski gradzanin.
One trebaju da budu barem 50 KM, i ako se ne proda 250 000 komada, onoliko koliko doticni ima fanova na izborima, to je dokaz da je sve lazirano, jer oni koji su glasali toliko vole komsica i bih da im to nije skupo.
Onada pritisak na najndrazu ambasadu, kada se prodaju samo dvije, tri, da ona otkupi ostatak i podjeli narodu, ko sto djeli pritiske i dobre savjete.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 24 lis 2018, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
Zamrala tema pa sam morao nesto napisati da animiram, necemo samo komentirati izbor hrvatskog clana predsjednistva.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 17 stu 2018, 18:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Okupili se Komšićevi. Tako "graDŽanski".
Čuj "sedma muslimanska". Zvuči kao neka džihad grupa iz Sirije.

U Zenici oblježena 26. godišnjica Sedme muslimanske brigade

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 17 stu 2018, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
Čitam Izetbegović poziva opet na jedinstvo i naoružavanje.Oseća se ugroženo od Srbije i Hrvatske.
Cela ta priča je tragikomična.
Društva nam se nalaze u različitim fazama razvoja.

Srećan sam što mi Srbi prednjačimo i što smo rasterećeni mržnje prema okolnim narodima.

Muslimansko društvo je u nekakvom ratu sa nama.Sa Hrvatima u tkz.BiH.
Političari nemaju šta drugo da im ponude sem rata i mržnje.

Hrvatsko društvo se bavi odumiranjem,mržnjom prema Srbima gde god da su.

Samo mi Srbi bavimo se sami sa sobom i svojim problemima.I uglavnom se branimo od nasrtaja hrvatskog i muslimanskog društva.Smireno i polako krećemo se kroz život svesni svojih kapaciteta i u odnosu na okolinu i u odnosu na velike sile.

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 18 stu 2018, 01:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
hahaha pa vucic nonstop odmjerava hrvatsku i uzima je u usta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 18 stu 2018, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2416
Lokacija: HR
Jel ovaj Džaferović stvarno sudjelovao u ratnim zločinima?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 18 stu 2018, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
neretvanin je napisao/la:
Jel ovaj Džaferović stvarno sudjelovao u ratnim zločinima?

To i mene interesira, ne vjerujem da dodik lupa bez veze.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 18 stu 2018, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
Eminencija je napisao/la:
hahaha pa vucic nonstop odmjerava hrvatsku i uzima je u usta.

I treba.To do sada nije ni bila praksa a trebala je.Tek će kritikovanje Hrvatske doći na red.Izdajničke marionetske vlasti od 2000. su pokušavale da nekako celu situaciju oko raspada SFRJ izglade i sa Hrvatskom i sa ostalima i to na štetu srpskog naroda.To je očigledno shvaćeno na sasvim pogrešan način.To više neće biti slučaj.

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 18 stu 2018, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
Pogledajte dobro sliku ovoga:
https://www.dnevnik.ba/vijesti/izetbego ... oruzavanje
Nekako mi faca ne lice vise na evropskog bjelca.
Mozda neka genetska degeneracija koze?

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 18 stu 2018, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
Ja sa svojom prosjecnom moci shvacanja legaliteta i zakonitosti, ne mogu nikako da shvatim ove pozive izetbegovica na naoruzavanje tzv bih ( a pri tome ocito misli bas na muslimane, posljednji je bio kod proslave nekog jubileja one poznate zlocinacke 7 muslimansko mudzahedinske brigade https://poskok.info/izetbegovic-na-obil ... ruzavanje/).
Pa to je nemoguce, tzv vojska bih je u cijeloj tzv bih rasporedena i nemoguce je naoruzati npr atomskim oruzjem muslimanske brigade, bez da to isto ne dobiju i hrvatska i srpska komponenta ili muslimansko zrakoplovstvo armije bih! To je po mome misljednju direktni poziv na formiranje paramilitarnih muslimanskih jedinica, sto ne vjerujem da ce mu se dozvoliti. U biti ne reagiranje tzv VP hincka, najbolje pokazuje da je mz desimetricna po ovom pitanju i tolerise njegovo prizivanje na formiranje takvih jedinica.
Ovo je treci put ove godine da pokusam da dobijem odgovor na ovo od forumasa, ali nista.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 18 stu 2018, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
Ako se njegove ponovljenje izjave za naoruzavanjem ozbiljno shvate, onda je dodikov zahtjev da se dovede pod zajednicku konrtolu tzv obavjestajna sluzba tzv. bih, zapravo genijalan. Tu muslimansku spijunsku organizaciju ttreba razjebati po svaku cijenu.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 18 stu 2018, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jel netko zna kakvu to pušku muslimani "ovih dana završavaju" ? Neki link, ime modela, da se malo pročita o tom fenomenu.
Inače Bakiru skok sa puške (što uzimam sa rezervom) na drones, tenk i haubicu onako baš takijaški. Šala je to, brzo će to oni razviti sami.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 18 stu 2018, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
Zar je neproizvode vec?
@Old- sigurno da misli na paravojne postrojbe pa jos je davno CIA kalkulirala kako ce se kontrola nad armijom raspast te ce oruzje preuzet paravojne formacije i teroristi.One paintball jedinice sluze upravo tome,mislim znam da nisu istrenirani ali ih se moze ustrojit,bar se zna ko su clanovi i ko je glavni!

Zato pitam"where are the weapons"?
Gdje je koje oruzj u BIH?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 18 stu 2018, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Old Fridolin je napisao/la:
Ja sa svojom prosjecnom moci shvacanja legaliteta i zakonitosti, ne mogu nikako da shvatim ove pozive izetbegovica na naoruzavanje tzv bih ( a pri tome ocito misli bas na muslimane, posljednji je bio kod proslave nekog jubileja one poznate zlocinacke 7 muslimansko mudzahedinske brigade https://poskok.info/izetbegovic-na-obil ... ruzavanje/).
Pa to je nemoguce, tzv vojska bih je u cijeloj tzv bih rasporedena i nemoguce je naoruzati npr atomskim oruzjem muslimanske brigade, bez da to isto ne dobiju i hrvatska i srpska komponenta ili muslimansko zrakoplovstvo armije bih! To je po mome misljednju direktni poziv na formiranje paramilitarnih muslimanskih jedinica, sto ne vjerujem da ce mu se dozvoliti. U biti ne reagiranje tzv VP hincka, najbolje pokazuje da je mz desimetricna po ovom pitanju i tolerise njegovo prizivanje na formiranje takvih jedinica.
Ovo je treci put ove godine da pokusam da dobijem odgovor na ovo od forumasa, ali nista.


Bakirov poziv na naoruzavanje Muslimana je klasicni kme.
Jesi li cuo Vucica ili Kolindu kako pozivaju na naoruzavanje Srbije i Hrvatske. Jok. Ljudi se naoruzaju i kraj price.
Bakir da moze naoruzati Muslimane ne bi pricao godinama uprazno nego bi ih naoruzao.
Al dobro je da su svjesni da su opet *** od ovce. Nikad mi nece biti jasno zasto su pristali na ukidanje svoje vojske i na taj nacin sami sebi vezali ruke. Budale...

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 18 stu 2018, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
Lako meni za to,mene hebe kako dostavit RH oruzje u enklave.
Eno mescini ni Orban nije jos prokuzio kako bi dostavio 40 tisuca komada u eksklave :gunsmilie


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 18 stu 2018, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
Vi Hrvatskanci baš skoro pa ništa ne znate o realnoj situaciji u tkz.bih.

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 23 stu 2018, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Citat:
VANREDNO OBRAĆANJE
Džaferović: Može biti da ne bude Dejtona, ali bit će Bosne i Hercegovine


slika

Šefik Džaferović, član Predsjedništva BiH iz reda bošnjačkog naroda, poručio je na vanrednom obraćanju, odgovarajući na izjave Milorada Dodika, da se može desiti da ne bude Dejtonskog sporazuma, ako se ne bude poštovao, ali da će uvijek biti Bosne i Hercegovine.

Džaferović je napomenuo da je uvijek bio opredijeljen za politiku dobrosusjedstva, da je takva politika potrebna Bosni i Hercegovini i da samo sa takvom politkom možemo da gradimo evropski i NATO put.

Navodi, međutim, da je Milorad Dodik imao nekoliko istupa koji su ga nagnali da, u skladu sa predizbornim obećanjem, organizuje vanrednu konferenciju za medije kako bi odgovorio na sve što smatra da je negativno.

"Dodik je povrijedio Zakon o zastavi BiH, tako što je u svečani salon prilikom prijema akreditivnih pisama, unio zastavu entiteta RS. Ovo je bio prvorazredan čin predstavljanja BiH i na takvom mjestu može biti predstavljana samo BiH", rekao je on.

Najavio je kako će nadležne agencije za provođenje zakona biti obaviještene o tom činu, za koji je ocijenio da predstavlja narušavanje ugleda BiH.

"Postavlja se nekoliko drugih pitanja, ko smije ući u svečani salon. Ja sam obaviješten da je Sekretarijat u činu prijema učinio sve po zakonu. Ovo danas nije uradio Sekretarijat Predsjedništva, već Dodikov kabinet", kazao je Džaferović.

Dodao je da postoji masa pitanja na koja će se morati odgovoriti, jer je poštivanje zakona i ustava jedini put kojim treba da ide ova zemlja.

"Dodik je napisao jedno uvredljivo pismo gospodinu Trumpu, koje nam je poslao pismo čestitajući Dan državnosti, iskazao podršku suverenitetu i teritorijalnom integritetu. Ja se zahvaljujem predsjedniku SAD-a", kazao je on.

Poručio je da današnji stav gospodina Dodika predstavlja jednostran potez i da takav čin osuđuje.

"Kontinuirano se napada na OSA-u BIH, izmišljaju se razlozi. OSA radi svoj posao u skladu sa ustavom i zakonom, svi izvještaju ukazuju da ta agencija radi u skladu sa zakonom. To je neobično bitna institucija BiH", rekao je Džaferović.

Dodao je kako se upućuju pozivi kojima se zagovara demilitarizacija BiH.

"BiH će razvijati svoje kapacitete. Nema demilitarizacije BiH u vrijeme kada se naši susjedi naoružavaju. Nije moguća demilitarizacija. Ako se demilitarizira kompletan region, onda možemo da razgovaramo na tu temu", kazao je Džaderović.

Naveo je kako postoje infromacije da se narušava Aneks 1 mirovnog sporazuma.

"Srbija i Hrvatska su potpisnice Dejtonskog sporazuma i njihova je obaveza da čuvaju suverenitet i teritorijalni integritet BiH", istakao je član Predsjedništva BiH iz reda bošnjačkog naroda.

Napomenuo je kako je jasno propisano da Predsjedništvo, Parlamentarna skupština i Vijeće ministara urade što više koraka kako bi BiH što prije postala članica EU.

"Politizacije koje osporavaju naš put su suprotne zakonu i biće tako sve dok se ne donesu drugačije odluke, ali u institucijama gdje se takve odluke donose", naveo je on.

Prema njegovim riječima, zagovaranje ukidanja funkcije visokog predstavnika i stranih sudija u Ustavnom sudu BiH nije prihvatljivo.

"I strane sudije u Ustavnom sudu su dio Dejtonskog mirovnog sporazuma. Ne možete iz Dejtonskog mirovnog sporazuma uzimati ono što vama odgovara. Dio Dejtona su i entiteti, i strane sudije u Ustavnom sudu, i visoki predstavnik. Ja pozivam na poštivanje Dejtonskog mirovnog sporazuma u cijelini", kazao je Džaferović.

Upozorio je da ukoliko se nastavi ignorisati Dejtonski mirovni sporazum, neće ga biti.

"Jedino će biti Bosne i Hercegovine", poručio je Džaferović.

Poručio je da nije jačanje suvereniteta ukoliko se u državi koja nije izgrađena do kraja zahtijeva angažman isključivo domaćih aktera.

"Mi uz pomoć stranaca trebamo da izgradimo državu. Svako uklanjanje međunarodnog intevencionizma je lažna ponuda. Sve potiče od riječi. Čuvajmo se teških riječi. Nakon takvih postupaka slijedi odgovornost. Postoje institucije kojim će se s tim baviti", zaključio je Šefik Džaferović.


Ili u prevodu, mi smo goli *** bez stranaca i zato dovimo strancima da nam izgrade državu jer mi to ne umemo. Koji jad od naroda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 25 stu 2018, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
More bit da ne bude i Bosne, moj Džaferaga. A već je nema na pola lafo njene teritorije. Đido pa provjeri.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 25 stu 2018, 11:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mali prijevod sa arapsko-bošnjačkog jezika.

Citat:
"Mi moramo zatakijati stranace da nam naprave muslimansku državu. Svako uklanjanje međunarodnog intevencionizma je lažna ponuda. Sve potiče od riječi. Čuvajmo se teških riječi i koristimo takiju. Nakon takvih postupaka slijedi smirivanje kurban ovna. Postojat će dominantno muslimanske institucije kojim će se s tim baviti", zaključio je Šefik Džaferović.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 25 stu 2018, 12:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Evo jedan tekst koji ne mora da se prevodi. Samo sam malo obojio, da ne bude jednolično.

Citat:
Bosna je zemlja koju volimo i koja nas voli

slika

Piše: Abdusamed Nasuf Bušatlić

Ljubav prema domovini je urođena ljudska osobina. Svaki čovjek je emotivno vezan za svoju domovinu, a posebno za mjesto svoga rođenja. Ljubav prema domovini je pohvalno svojstvo koje čovjeka podstiče da se uvjek vraća svom topraku, da ga ne zaboravi, da ga brani i čuva u ime Allaha.

Kada je Poslanik, s.a.v.s., napuštao Mekku, prilikom Hidžre u Medinu, okrenuo se i rekao: ”Meni nema ljepšeg i dražeg mjesta od tebe! Tako mi Allaha, da me moj narod nije protjerao, nikada te ne bih napustio niti bih nastanio drugo mjesto.” (Tirmizi, Ibn Hiban, Hakim)

A kada je nastanio Medinu učio je dovu u kojoj je govorio: ”Moj Allahu, omili nam Medinu kao što si nam omilio Mekku, i još više!” ( Buharija i Muslim )

Poslanik, s.a.v.s., kada bi pogledao u Uhud, govorio je: ”Ovo je brdo koje nas voli i koje mi volimo.” (Mutefekun alejhi)

Imam Zehebi je, nabrajajući sve što je Poslanik, s.a.v.s., volio, rekao: ”Volio je Aišu, r.a., volio je njezinog babu Ebu Bekra, r.a., volio je Usamu ibn Zejda, r.a., volio je brdo Uhud i volio je svoju domovinu.”

Osim što je dovio za Medinu da im je Allah omili, Poslanik, s.a.v.s., proklinjao je one koji su ga protjerali iz Mekke, govoreći: ”Allahu moj, neka su prokleti Šejbe ibn Rebia, Utbe ibn Rebia, Umejje ibn Halef, jer su nas protjerali iz naše domovine u tuđu domovinu.”

Govoreći o ljubavi prema domovini, imam Gazali, rekao je: “Ljudi se vezuju za svoj toprak, za mjesto u kojem žive, čak i ako je to neplodna pustinja. Domoljublje je jednostavno priroda i ćud koja je povezana sa svakom ljudskom dušom. Ostanak i boravak u njoj za čovjeka predstavlja rahatluk, a napuštanje donosi tugu, brani je kada bude napadnuta, a srdi se ako je neko pokuša umanjiti.”

Jedan od dokaza vezanosti za toprak, za rodno mjesto i ljubavi prema njemu, jeste i to da, kada čovjek bude dugo odsutan iz svog mjesta, pa dođe neko ko je bio u tom mjesto, on se odmah raspituje i pažljivo sluša šta će mu ovaj kazati.

El-Ezreki bilježi predaju u svom djelu Ahbaru Mekka, da je Esil el-Gifari došao u Medinu iz Mekke, pa ga je Poslanik, s.a.v.s., pitao u kakvom stanju je ostavio Mekku, a on je rekao: ”Ostavio sam je u takvom stanju da su se njene palme savile od roda, njena zemlja je urodila plodovima, njena dolina Batha je bijela i čista”, pa ga je Poslanik, s.a.v.s., prekinuo, rekavši: ”Dosta je, ne pričaj više i ne rastužuj nas!”

Sličan primjer desio se i sa Musaom, a.s., koji je morao napustiti rodni Egipat da ga faraon ne bi ubio, ali je jedva čekao da se ponovo vrati u svoju domovinu.

U svom djelu Ahkamu-l-Kur’an, Ibnul-Arebi je rekao: ”Naši učenjaci su kazali da, kada je Musa, a.s., ispunio ugovoreni rok kod Šuajba, tražio je da se sa porodicom vrati u Egipat, jer ga je ljubav i nostalgija tjerala da se vrati u svoju domovinu. I nakon što je prošlo mnogo vremena, kada se naumio vratiti, rekao je: ”Možda su oni zaboravili potvoru koju su na mene iznijeli”, toliko je žudio da se vrati na svoju rodnu grudu.

Neki učenjaci su kazali: ”Ako želiš da saznaš kakav je neko čovjek, onda pogledaj koliko je vezan za svoju domovinu, koliko voli svoju braću i koliko žali za onim što mu je prošlo i promaklo u životu od dobrih djela.”

U Kur’anu se u nekim ajetima domovina upoređuje sa životom, kao što dolazi u ajetu: ”A da smo Mi njima naredili: ”Poubijajte se!” ili ”Iselite iz zavičaja svoga”, – malo ko od njih bi to učinio.” (En-Nisa, 66.) Dakle, ovdje se želi reći da je čovjeku teško napustiti domovinu i rastati se od nje, kao što mu se teško rastati od života.

Ljubav prema domovini mora se praktično potvrditi

Ljubav prema domovini mora se pokazati i potvrditi u praktičnom životu i ona podrazumijeva čuvanje općih i univerzalin prava svih ljudi i otklanjanje svih smetnji i prepreka na putu napretka i prosperiteta države i njezinih građana.

A nipošto i nikako ne znači rigidni nacionalizam i fanatizam koji dijeli stanovnike jedne države po nacionalnoj i etničkoj pripadnosti i koji, u ime tog nacionalizma, sije smutnju i nered u državi.


Ahmed i Ibn Madže bilježe predaju od žene koja se zvala Fesila, a koja je rekla da je njezin otac pitao Poslanika, s.a.v.s.: ”Allahov Poslaniče, da li je fanatizam to što čovjek voli pripadnike svoga naroda?” Posalnik, s.a.v.s., odgovorio je: ”Ne, fanatizam je da čovjek bude saučesnik i pomagač u zulumu i nepravdi koju čini pripadnik njegovog naroda.”

Obaveza je graditi ambijent koji će odgovarati svim stanovnicima i svim građanima države. Nije dovoljno biti dobar samo za sebe i svoj narod, već i drugima činiti dobro, jer smo svi odgovorni za životni prostor na kojem živimo i harmoniju u njemu. Mi muslimani smo najpreći da činimo dobro, da gradimo povjerenje, da svojim ponašanjem potvrdimo uzvišene principe naše vjere islama.

No, isto tako, ljubav prema domovini potvrđuje se i spremnošću da se ona brani od svih vanjskih i unutrašnjih neprijatelja, koji pokušaju ugroziti njen suverenitet, integritet, cjelovitost i slobodu. Nažalost, naša država Bosna i Hercegovina je ugrožena i ona traži srca koja će je istinski voljeti, koja će biti jedinstvena u njenoj odbrani, a nema jedinstva bez istinske vjere u Allaha, a nema iskrene vjere bez ljubavi i jedinstva među muslimanima. Kada se to postigne onda je to garancija da će ta čista vjernička srca znati čuvati i na ispravan način afirmisati svoj nacionalni identitet i svoju državu.

Živ narod, ponosan narod, osvješćen narod, ne prihvata porobljavanje ni poniženje, i uvijek je spreman i odlučan da brani slobodu i suverenitet svoje države. Nema sumnje da smo mi Bošnjaci upravo takav narod. I to je ono na šta neprijatelji Bosne i Hercegovini moraju računati. Jer, Bosna je zemlja koju mi volimo i koja nas voli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 25 stu 2018, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Naš klasični gradžanin Abdusamed koji danas slavi zasjedanje srpskih komunista u Mrkonjić gradu koji su mu stvorili državu.
Danas će Abdusamed proučiti i koju fatihu za partizanske šehide.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 25 stu 2018, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
Agathonikos je napisao/la:
More bit da ne bude i Bosne, moj Džaferaga. A već je nema na pola lafo njene teritorije. Đido pa provjeri.

Prije bih rekao cca 70 i kusur procenata.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 25 stu 2018, 20:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24669
Lokacija: Heartbreak Hotel
Fotke ovog tandema će mo viđati toliko skupa i često da će mo se pitati jesu li jedna osoba- nekakvo Dvojstvo.


Privitak/ci:
the-muppet-show-ss3.jpg
the-muppet-show-ss3.jpg [ 123.12 KiB | Pogledano 2485 put/a. ]

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 25 stu 2018, 20:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Carmello Šešelj je napisao/la:
Evo jedan tekst koji ne mora da se prevodi. Samo sam malo obojio, da ne bude jednolično.

Citat:
Bosna je zemlja koju volimo i koja nas voli

slika

Piše: Abdusamed Nasuf Bušatlić

Ljubav prema domovini je urođena ljudska osobina. Svaki čovjek je emotivno vezan za svoju domovinu, a posebno za mjesto svoga rođenja. Ljubav prema domovini je pohvalno svojstvo koje čovjeka podstiče da se uvjek vraća svom topraku, da ga ne zaboravi, da ga brani i čuva u ime Allaha.

Kada je Poslanik, s.a.v.s., napuštao Mekku, prilikom Hidžre u Medinu, okrenuo se i rekao: ”Meni nema ljepšeg i dražeg mjesta od tebe! Tako mi Allaha, da me moj narod nije protjerao, nikada te ne bih napustio niti bih nastanio drugo mjesto.” (Tirmizi, Ibn Hiban, Hakim)

A kada je nastanio Medinu učio je dovu u kojoj je govorio: ”Moj Allahu, omili nam Medinu kao što si nam omilio Mekku, i još više!” ( Buharija i Muslim )

Poslanik, s.a.v.s., kada bi pogledao u Uhud, govorio je: ”Ovo je brdo koje nas voli i koje mi volimo.” (Mutefekun alejhi)

Imam Zehebi je, nabrajajući sve što je Poslanik, s.a.v.s., volio, rekao: ”Volio je Aišu, r.a., volio je njezinog babu Ebu Bekra, r.a., volio je Usamu ibn Zejda, r.a., volio je brdo Uhud i volio je svoju domovinu.”

Osim što je dovio za Medinu da im je Allah omili, Poslanik, s.a.v.s., proklinjao je one koji su ga protjerali iz Mekke, govoreći: ”Allahu moj, neka su prokleti Šejbe ibn Rebia, Utbe ibn Rebia, Umejje ibn Halef, jer su nas protjerali iz naše domovine u tuđu domovinu.”

Govoreći o ljubavi prema domovini, imam Gazali, rekao je: “Ljudi se vezuju za svoj toprak, za mjesto u kojem žive, čak i ako je to neplodna pustinja. Domoljublje je jednostavno priroda i ćud koja je povezana sa svakom ljudskom dušom. Ostanak i boravak u njoj za čovjeka predstavlja rahatluk, a napuštanje donosi tugu, brani je kada bude napadnuta, a srdi se ako je neko pokuša umanjiti.”

Jedan od dokaza vezanosti za toprak, za rodno mjesto i ljubavi prema njemu, jeste i to da, kada čovjek bude dugo odsutan iz svog mjesta, pa dođe neko ko je bio u tom mjesto, on se odmah raspituje i pažljivo sluša šta će mu ovaj kazati.

El-Ezreki bilježi predaju u svom djelu Ahbaru Mekka, da je Esil el-Gifari došao u Medinu iz Mekke, pa ga je Poslanik, s.a.v.s., pitao u kakvom stanju je ostavio Mekku, a on je rekao: ”Ostavio sam je u takvom stanju da su se njene palme savile od roda, njena zemlja je urodila plodovima, njena dolina Batha je bijela i čista”, pa ga je Poslanik, s.a.v.s., prekinuo, rekavši: ”Dosta je, ne pričaj više i ne rastužuj nas!”

Sličan primjer desio se i sa Musaom, a.s., koji je morao napustiti rodni Egipat da ga faraon ne bi ubio, ali je jedva čekao da se ponovo vrati u svoju domovinu.

U svom djelu Ahkamu-l-Kur’an, Ibnul-Arebi je rekao: ”Naši učenjaci su kazali da, kada je Musa, a.s., ispunio ugovoreni rok kod Šuajba, tražio je da se sa porodicom vrati u Egipat, jer ga je ljubav i nostalgija tjerala da se vrati u svoju domovinu. I nakon što je prošlo mnogo vremena, kada se naumio vratiti, rekao je: ”Možda su oni zaboravili potvoru koju su na mene iznijeli”, toliko je žudio da se vrati na svoju rodnu grudu.

Neki učenjaci su kazali: ”Ako želiš da saznaš kakav je neko čovjek, onda pogledaj koliko je vezan za svoju domovinu, koliko voli svoju braću i koliko žali za onim što mu je prošlo i promaklo u životu od dobrih djela.”

U Kur’anu se u nekim ajetima domovina upoređuje sa životom, kao što dolazi u ajetu: ”A da smo Mi njima naredili: ”Poubijajte se!” ili ”Iselite iz zavičaja svoga”, – malo ko od njih bi to učinio.” (En-Nisa, 66.) Dakle, ovdje se želi reći da je čovjeku teško napustiti domovinu i rastati se od nje, kao što mu se teško rastati od života.

Ljubav prema domovini mora se praktično potvrditi

Ljubav prema domovini mora se pokazati i potvrditi u praktičnom životu i ona podrazumijeva čuvanje općih i univerzalin prava svih ljudi i otklanjanje svih smetnji i prepreka na putu napretka i prosperiteta države i njezinih građana.

A nipošto i nikako ne znači rigidni nacionalizam i fanatizam koji dijeli stanovnike jedne države po nacionalnoj i etničkoj pripadnosti i koji, u ime tog nacionalizma, sije smutnju i nered u državi.


Ahmed i Ibn Madže bilježe predaju od žene koja se zvala Fesila, a koja je rekla da je njezin otac pitao Poslanika, s.a.v.s.: ”Allahov Poslaniče, da li je fanatizam to što čovjek voli pripadnike svoga naroda?” Posalnik, s.a.v.s., odgovorio je: ”Ne, fanatizam je da čovjek bude saučesnik i pomagač u zulumu i nepravdi koju čini pripadnik njegovog naroda.”

Obaveza je graditi ambijent koji će odgovarati svim stanovnicima i svim građanima države. Nije dovoljno biti dobar samo za sebe i svoj narod, već i drugima činiti dobro, jer smo svi odgovorni za životni prostor na kojem živimo i harmoniju u njemu. Mi muslimani smo najpreći da činimo dobro, da gradimo povjerenje, da svojim ponašanjem potvrdimo uzvišene principe naše vjere islama.

No, isto tako, ljubav prema domovini potvrđuje se i spremnošću da se ona brani od svih vanjskih i unutrašnjih neprijatelja, koji pokušaju ugroziti njen suverenitet, integritet, cjelovitost i slobodu. Nažalost, naša država Bosna i Hercegovina je ugrožena i ona traži srca koja će je istinski voljeti, koja će biti jedinstvena u njenoj odbrani, a nema jedinstva bez istinske vjere u Allaha, a nema iskrene vjere bez ljubavi i jedinstva među muslimanima. Kada se to postigne onda je to garancija da će ta čista vjernička srca znati čuvati i na ispravan način afirmisati svoj nacionalni identitet i svoju državu.

Živ narod, ponosan narod, osvješćen narod, ne prihvata porobljavanje ni poniženje, i uvijek je spreman i odlučan da brani slobodu i suverenitet svoje države. Nema sumnje da smo mi Bošnjaci upravo takav narod. I to je ono na šta neprijatelji Bosne i Hercegovini moraju računati. Jer, Bosna je zemlja koju mi volimo i koja nas voli.



Gospodin Abdusamed Nasuf Bušatlić autor teksta ... =))

slika

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor bošnjačkog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 25 stu 2018, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne bih se čudio ni da je to stvarno njegova slika.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Karabaja i 487 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO