HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 01:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 426 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sljedeća

U Sarajevo ide ...?
Milorad Dodik 84%  84%  [ 32 ]
Mladen Ivanić 13%  13%  [ 5 ]
Gojko Kličković 0%  0%  [ 0 ]
Mirjana Popović 3%  3%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 38
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 14 ruj 2018, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Znam za gospodina Lukića, pogodak u sridu. Uporediti njega a Mektića pa onda uporediti Prvu SDS i tzv. sds.
Uvijek sam se pitao gdje je taj čovjek jer ga dugo nisam čuo i vidio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 02:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Agathonikos je napisao/la:
Čekaj kume, nije valjda da ti nemaš ama baš nikakav prigovor na njega? Kao to šutanje američke ambasadorke je OK, kao imamo nuklearno oružje , milionsku vojsku pa nam se kao može?
Ja ipak mislim da se u politici mora malo koristiti i mozak. Mislim, koristi njega i Dodik ali nekad mu baš zataji a ovde mu je zaribao totalno.
Znači, ovo su kritike na račun Mikice i njegove neodgovorne bahatosti koja se Srpskoj može obiti o glavu a ne hrakanje po njemu zbog hrakanja. To je ipak specijanosti onih s druge strane, a njih organski ne mogu.


Na Dodika? imam, zamjeram mu konkretno sto je previse blag prema ovim sektašima sa trga Krajine, sto pokusava sa marvom ljudski, isto takodjer zamjeram i Lukaču i vrhu policije, par službenih krivičnih prijava bilo bi dovoljno za početak ...

Dodiku takodjer zamjeram i konstantno napuhavanje priče oko neprijatelja Srpske, naravno da su tu, da ih znamo i da ih imamo i da bi sve ucinili kao sto i cine da Srpska nestane, ali priča oko 40. Britanskih obavještajaca, CIA-e, MI6, Mossada, SOA-e OSA-e, konstantnih zavjera, narucenih i plaćenih clanaka Srpskih tabloida, pojačanih izjava jednog klovna u vidu Galijasevica i Lazanskog su iskreno i za moj ukus previše, nema dnevnika na RTRS-u da nema priloga o rusenju Srpske i stranim obavjestajcima, moze to do jedne tacke, ali kada se narod zasiti samo ce odmahivati rukom

Ovo sto on radi je klasicno balansiranje (pozicioniranje Srpske) za sto svakako ima prije svega podrsku Srbije a zatim i Rusije, ponasa se kao bokser u ringu koji zada par udaraca protivniku pa se povuce, pa opet krene pa se opet povuce i to mu odlicno ide za sada, ponavljam ZA SADA, Kormakovu ne da je usutkao nego je doslovno zakucao, meni licno sva ta prica nepotrebna, pogotovo sto se radi o ambasadorki jedne velesile, mogli bi i morali bi drugacije, ali opet njihov stav prema Srpskoj i Dodiku je jasan i opste poznat, a to je prije svega neprijateljska nastrojenost i konstantno optuzivanje da smo krivci i kocnicari za sve i svasta, i u takvoj konstalaciji sta Dodiku konkretno preostaje, apsolutno nista osim da ide tim putem kojim ide, Amere dovesti da iz očaja rade neke stvari meni je ipak uspjeh, ali dokle i hoce li nam se to odbiti o glavu vidjet cemo, ono sto je bitno jeste da Dodik svakako nije politicar, nema te manire, pricu niti primisljene poteze, i sa tim se slazem, ja bi ga ipak nazvao narodnim vodjom, kako to god nekome zvucalo, tako razmislja, radi, tako se i ponasa, patriotski, narodno, sto bi u Sarajevu rekli - gedžo - sirovina, nema šlifa jednostavno za neke stvari, opet one nebitne za ovo sto radi i za funkcije koje je obavljao i koje ce obavljati, zato i misljenja da je balvan

Opozicija opet definitivno nista nije naucila za sve ove godine, istu pricu vrte konstantno, Dodik ovakav Dodik onakav, ne valja ovo, ne valja ono, a ni jednog konkretnog prijedloga kako sta poboljsati, unaprijediti, ili dići jos vise radnicke place i penzije, jedino sto znaju jeste pravljenje konflikta, razdora, haosa, optuzivanje, spletkaranje i konstantno podapinjanje, i kada to prosjecan Srbin vidi normalno da ce mu biti lako odluciti kome dati svoj glas, a da se posvete malo ozbiljnije nekim stvarima, kroz konkretne planove i programe, vjerujem da bi se jako blizu priblizili kako SNSD-u tako i Dodiku, i da bi imali jako velike sanse da nesto naprave, ali ovako tesko, jako tesko, sami su sebe kroz sve ove godine degradirali i u corsokak gurnuli ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 02:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
:palacgore1

Citat:
"Pravda za Davida": Potraga za istinom ili borba za izbore?!

Iako je najavljivao, Davor Dragičević, otac stradalog Davida Dragičevića, sa članovima projekta Pravda za Davida, na konferenciji za novinare ni danas nije otkrio ko su ubice njegovog sina.
Pokazao je montirane snimke sa dosadašnjim izjavama zvaničnika MUP-a, Tužilaštva i Anketnog odbora, tvrdeći da mu je država ubila sina.
Prve ljude MUP-a, Tužilaštva i brojne druge nazvao je ubicama i saučesnicima, a na meti su posebno bili RTRS, ATV i SRNA. Kako je moguće da se iz potrage za istinom - stiglo do borbe za predstojeće izbore?!

Nekadašnja pažnja za očuvanje parka, gotovo ista ikonografija, isti ljudi i isti igrači u pozadini i danas. To je poenta projekta "Pravda za Davida" danas.

U početku je izledalo da se traži istina o stradanju 21-ogodišnjeg Davida, empatija je okupila ljude oko oca Davora. Napravila grupu oko Davidovih prijatelja.
A onda je politika umiješala prste. Ponudili su se sami, a poslije opiranja brojnih pojedinaca u grupi, brzo je prihvaćena palica opozicije, koja čak diktira rad Grupe.
Podobni mediji, dio nevladinog sektora i tzv. nezavisni analitičari daju podršku. Na samom početku kampanje, emituje se emisija koja ugošćava samo Davora i članove grupe.

Јedna je najvažnija - Danijela Ratešić. I već na startu izgovara ključne riječi o slučajnom okupljanju.
Istina je apsolutno drugačija, a slučajnosti ne postoje. Danijela je žena koja izbacuje ljude iz grupe, vodi politiku na društvenim mrežama i drži moralne govore. Agresivnost dobija svoju dodatnu dimenziju, pa vrijeđa javno sve koji čak i pitanja postavljaju, poput naše novinarke Drage Grubić.

Zbog nje prvobitna grupa ne postoji. Oni koji su bili protiv upliva politike, napustili su grupu. Mnogi su glavu okrenuli nakon napada na generala VRS Novicu Simića.

"Dok je Davor kao momak uzeo pušku, branio i stvarao tu istu Republiku Srpsku, za koju ga danas optužuju da je urušava, dok je bio ranjen i jedva živu glavu izvukao, otac Danijelov je bio general u dubokoj pozadini u Bijeljini, odakle je mlade momke kao što je Davor slao na prvu liniju fronta, gdje su ostajali bez dijelova tijela, a često i bez glave. Danijelova majka je radila u sanitetskom bataljonu, uzimala novac i oslobađala od vojne obaveze ratne profitere i one koji su imali novac da plate da ne idu na front. Što kaže naš narod, ne pada iver daleko od klade", rečeno je tada.

Uz nju je Vladan Malešević, nekadašnji kandidat na izborima minorne stranke današnjeg SDS-ovog kandidata Nebojše Vukanovića. Dvojcu iz Parka se na Trgu pridružuje još članova - Ozren Perduv i Sofija Grmuša. Ova posljednja je i jedan od administratora fb grupe. Dakle, vrh grupe se jako dobro poznavao. Kada se uvezao i našao mjesto, promijenili su se i ciljevi.
Grupu već nagriza sumnja, prije svega u trošenje novca. Otvoreno se priča o nestanku hiljada i hiljada maraka, humano uplaćenih za borbu Dragičevića.

Pranju novca kroz pojedine NVO. A novca nije malo. Stizao je za humane svrhe. Kako se trošio, biće još riječi. Od 12 prvobitnih tzv. Veličanstvenih, danas ih je samo troje. Za sve je kriv RTRS, bar prema sadašnjim članovima.
Prave se poređenja institucija Republike Srpske sa fašizmom, bez po muke. A to što se svako ko drugačije misli ili ima neke sumnje na Trgu iz noći u noć naziva ubicom ili saučesnikom, ni riječi.

U međuvremenu, unitarizam i jedna i jedina BiH – kao da na mala vrata ulaze u uši onih koji dolaze na Trg. Kontakti i podrška bošnjačkih organizacija, i to onih ekstremnih postaju sve vidljiviji. I u BiH, a naročito onih izvan BiH. O tome više narednih dana.

http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=310308

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Prvo što sam jutros ugledao kad sam pogledao kroz prozor je bio plakat sa licem gospodina Milorada. A on vedar, nasmijan, lijepo začešljan. Kao kad ugledate prvi novogodišnji ukras na ulici pa vas obuzme neka radost, tako je i mene obuzela radost pri pogledu na taj plakat jer znam da se bliže izbori na koje ću izaći kako bih obavio svoju građansku dužnost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
LakePlacid je napisao/la:

Јedna je najvažnija - Danijela Ratešić. I već na startu izgovara ključne riječi o slučajnom okupljanju.
Istina je apsolutno drugačija, a slučajnosti ne postoje. Danijela je žena koja izbacuje ljude iz grupe, vodi politiku na društvenim mrežama i drži moralne govore. Agresivnost dobija svoju dodatnu dimenziju, pa vrijeđa javno sve koji čak i pitanja postavljaju, poput naše novinarke Drage Grubić.

Zbog nje prvobitna grupa ne postoji. Oni koji su bili protiv upliva politike, napustili su grupu. Mnogi su glavu okrenuli nakon napada na generala VRS Novicu Simića.


slika

To je ova džukela.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Agathonikos je napisao/la:
Prvo što sam jutros ugledao kad sam pogledao kroz prozor je bio plakat sa licem gospodina Milorada. A on vedar, nasmijan, lijepo začešljan. Kao kad ugledate prvi novogodišnji ukras na ulici pa vas obuzme neka radost, tako je i mene obuzela radost pri pogledu na taj plakat jer znam da se bliže izbori na koje ću izaći kako bih obavio svoju građansku dužnost.



Hoćete zbilja glasati za čovjeka koji vašoj penzionerskoj populaciji (u ovisnosti od visine penzije daje 100, 50 i 30 km)?JEDNOKRATNO.
Jeste vidjeli video gdje sitno pijačarski kupuje glasove naroda, na rubu egzistencije?
Ako niste pogledajte.

Na kraju ne ložite Hrvate, da ih neko mrzi te nikog ne zanima izbor člana presjedništva iz reda srpskog naroda. I_opet, je to na kliksu pitao.
Nego, gospodine Aga, za člana presjedništva nažalost u FBiH može se glasati za bošnjačkog i hrvatskog predstavnika, a u RS-U za srpskog. Je li ok?
I da potrudićemo se da bude opozicija. I Ivanić. I gospodin Mićo je u BN izabran našim glasovima iz Janje i inozematva.

Prosto ko pasulj. Nema manevarskog prostora. :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Kao nema nam gospodina Vladimira pa ste nam vi došli otvarati oči, a gospođice Saro :D

Što se loženja Hrvata tiče, ne ložimo ih mi već vi. Gospodin Željko je vaš kandidat a ne naš a na Klix temi o hrvatskom članu predsjedništva kao i na ostalim temama koje imaju veze s tim, pišete vi a ne mi. To jeste, vi ste mu nabili brojku od 130 glasova a ne mi. I vi pišete mnogo manje na Klix temi o izboru srpskog člana nego na temi o izboru hrvatskog člana, a ne mi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Pa razumijete da gradjanin/ka FBIH NE može glasati u RS. Klix je forum sa pretežno stanovništvom Sarajeva i FBiH. Dakle, ako ne možeš glasati, nego se nadati da će Ivanić biti s Didikom lapo - lapo može se samo pokušati manje zlo pogurati sitno. Kao kamičak, pa da tas prevagne. Kužite?
To su povratnici i dijaspora.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ma kužim ja to gospođice Saro. Pošto se Srbima za člana Predsjedništva ne može uvaliti antisrbin, Zlatni ljiljan i ustaški unuk, more vala Hrvatima antihrvat, Zlatni ljiljan i četnički unuk. Sve je to meni jasno a i vi ste se već 2 puta potrudili da to i Hrvatima bude jasno, pa se trudite i 3. put, u slučaju da ipak postoji neko kome to još nije jasno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Mora. Nesposobni su stvoriti oporbu. Rizikovati Dodika i Čho u preCjedništvu obzirom na nepoznanicu kako će biti popunjen Dom naroda je idiotizam. A ne avanturizam.
Nije da ne bi radije vama zavalili, ali nema se štovani mogućnosti :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Sudbina jarac, gospođice Saro :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
S tim što mi Srbi nismo *** da biramo potpredsjednika RS iz reda bošnjačkog naroda.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 15:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35999
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ovakvoj stoci bez obraza bi trebali, nekog Muslimana što jede čvarke pa da se zalaže za ukidanje konstitutivnosti Bošnjaka u RS-u.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 15:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čudno kako nijedan musliman ne glasuje za Dodika. A svi do jednog tvrde da Dodik najbolje uništava RS. Takija se mora kalibrirati, džamijska artiljerija ne tuče po cilju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2018, 11:02
Postovi: 7
Sve i da bošnjački glasovi "prevagnu" u korist Ivanića, ne vidim kako bi to ugrozilo RS. Čovjek je štitio srpske interese, ni jednu nadležnost Republike Srpske nije predao BIH, djelovao je na smiren, razuman način, nije se zamjerio MZ zbog bombastičnih izjava kakve ima Dodik. U svakom slučaju, bošnjaci su ovdje u no-win situaciji, jer ne-srpski glasovi su od iznimno malog značaja pa samim tim u Srpskoj anti-srpski političari i ne mogu doći do izražaja. Ovoga su svjesni i zato je na klixu ova tema polu-mrtva. Plan je da se prvo obračunaju sa hrvatskim narodom unutar FBiH majorizacijom a onda slijede pokušaji ukidanja entiteta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 16:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35999
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ivanić se u tv spotu jasno reklamirao da je zaštitio interes RS-a tako što je zaustavio tužbu protiv Srbije.
A muslimani masovno glasali iza njega, koji su to debosi.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 18:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
storaB je napisao/la:
S tim što mi Srbi nismo *** da biramo potpredsjednika RS iz reda bošnjačkog naroda.

Mogli bismo ih izmasakrirati što se toga tiče.
Naći Bošnjaka koji bi na sastanke sa Dodikom dolazio s kokardom na glavi? Pih, zvrc telefonom i prihvatio bi pjevajući.
Ali nećemo, neka oni biraju svoje ljude.

Posljednji put su izabrali gospodina Ramiza iz SDA koji samo što je sjeo na fotelju, otišao je nani Fati predložiti da se crkva u njenom dvorištu ne dira, da ona proda to imanje i da taj novac od njenog imanja on i ona podijele popola. Dakle njihov čovjek, njihov izbor.

A eto, mogli smo im mi izabrati nekog svog Bošnjaka kojem to nikad ne bi palo na pamet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Upravo to.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
storaB je napisao/la:
S tim što mi Srbi nismo *** da biramo potpredsjednika RS iz reda bošnjačkog naroda.


Ne da se nama zajebavati sa tim jer je ta funkcija totalno nebitna.
A biramo im ono sto je bitno. Bosnjaci ministri su nasi ljudi. Kad su oni *** i mi smo ***. I ne treba se toga stiditi. Tucemo ih njihovim oruzjem u RS.
Eto im gradjansko uredjenje pa neka uzivaju.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 19:11 
Offline

Pridružen/a: 29 ruj 2013, 22:37
Postovi: 177
Ivanić nije štetan kao SDS i ostali PDP ministri u zajedničkim institucijama.
Bitna je većina u skupštinama, kako u RS tako za PS BiH, bitno je da SzP nema mogućnosti ući u vlast sa nekim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 15 ruj 2018, 23:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2018, 11:02
Postovi: 7
Čiča je napisao/la:
Ivanić nije štetan kao SDS i ostali PDP ministri u zajedničkim institucijama.
Bitna je većina u skupštinama, kako u RS tako za PS BiH, bitno je da SzP nema mogućnosti ući u vlast sa nekim.


Pretjerujete što se SzP-a tiče. Sve stranke u RS-u su na isti kalup u smislu stavova koje imaju prema BiH samo je razlika u tome na koji način ih prezentuju tj. da li ih kriju ili su brutalno otvoreni kao npr. Dodik.
SzP ne odbija da učestvuje u vlasti na nivou države i njihov je cilj da te institucije iskoriste na najbolji način. Pa i sam Ivanić je rekao da kada bi mogli, Srbi bi proglasili nezavisnost - on je svjestan te činjenice, ali je takođe svjestan da je šansa, da se stvore takve političke prilike gdje bi to bilo moguće, jako mala. Zato Srbi iz Republike Srpske treba da se ponašaju u BiH onako kako se Slovenija ponašala u Jugoslaviji - dakle nije im draga ali su prisutni u njenim institucijama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 16 ruj 2018, 08:33 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
VikTor je napisao/la:
Čiča je napisao/la:
Ivanić nije štetan kao SDS i ostali PDP ministri u zajedničkim institucijama.
Bitna je većina u skupštinama, kako u RS tako za PS BiH, bitno je da SzP nema mogućnosti ući u vlast sa nekim.


Pretjerujete što se SzP-a tiče. Sve stranke u RS-u su na isti kalup u smislu stavova koje imaju prema BiH samo je razlika u tome na koji način ih prezentuju tj. da li ih kriju ili su brutalno otvoreni kao npr. Dodik.
SzP ne odbija da učestvuje u vlasti na nivou države i njihov je cilj da te institucije iskoriste na najbolji način. Pa i sam Ivanić je rekao da kada bi mogli, Srbi bi proglasili nezavisnost - on je svjestan te činjenice, ali je takođe svjestan da je šansa, da se stvore takve političke prilike gdje bi to bilo moguće, jako mala. Zato Srbi iz Republike Srpske treba da se ponašaju u BiH onako kako se Slovenija ponašala u Jugoslaviji - dakle nije im draga ali su prisutni u njenim institucijama.

Nemaju sve strane iz RS isti odnos prema BiH .Kad su bili butmirski pregovori Čavić je zagovarao prihvatanje predloga američkog "posrednika" koji su vodili unitarizaciji iako nije bilo ozbiljnog pritiska, Nezavinost RS bez obzira na izglednost ostvarenja tog cilja,mora stalno biiti prisutno u javnom diskursu a opozone stranke nezavisnost RS ne spominju ni kao mogućnost .Sama ćinjenica da su kao opozicija tj. manjina uzurpirali pozicije koje pripadaju RS u zajednickim institucijama na nedvosmislen način govori da oni prihvataju BiH kao građansku državu a ne državnu zajednicu sastavljenu od FBiH i RS.
Nabrajanje izdajničkih činova opozicije bi trajalo....

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 16 ruj 2018, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
U Savezu za pobjede, jedino Ivanić mi deluje kao cool lik.

Kad bi Dodik ušao u predsedništvo, sjajan potez bi bio da Ivanić i PDP priđu SNSD-u, i da Ivanić bude predsedavajući Saveta ministara.
Mislim da je na naše red da dobiju mesto predsedavajućeg SM?

Dva najjača srpska političara na ključnim saveznim pozicijama, pa mogli bi da rade šta žele. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 16 ruj 2018, 18:22 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
aleksije radicevic je napisao/la:
U Savezu za pobjede, jedino Ivanić mi deluje kao cool lik.

Kad bi Dodik ušao u predsedništvo, sjajan potez bi bio da Ivanić i PDP priđu SNSD-u, i da Ivanić bude predsedavajući Saveta ministara.
Mislim da je na naše red da dobiju mesto predsedavajućeg SM?

Dva najjača srpska političara na ključnim saveznim pozicijama, pa mogli bi da rade šta žele. :D

Po mišljenju nekih PDP je čak i više od SDS-a pod uticajem zapada i Bakira Izetbeogivića.Ivanić nije ni demantovao da mu je Vučić i to u Dodikovom prisustvu pokazao nalog za prisluškivanje njega tj,Vučića i Dodika,potpisan od Ivanićevovih ljudi u obavještajnoj službi BiH.a da ne govorimo o pozdravnom govoru Borenovića na konvenciji SDA prije 2 godine na kojoj je usvojen programski dokument koji predviđa ukidanje RS.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbor srpskog člana predsjedništva BiH 2018
PostPostano: 16 ruj 2018, 18:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Srpsčanin je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
U Savezu za pobjede, jedino Ivanić mi deluje kao cool lik.

Kad bi Dodik ušao u predsedništvo, sjajan potez bi bio da Ivanić i PDP priđu SNSD-u, i da Ivanić bude predsedavajući Saveta ministara.
Mislim da je na naše red da dobiju mesto predsedavajućeg SM?

Dva najjača srpska političara na ključnim saveznim pozicijama, pa mogli bi da rade šta žele. :D

Po mišljenju nekih PDP je čak i više od SDS-a pod uticajem zapada i Bakira Izetbeogivića.Ivanić nije ni demantovao da mu je Vučić i to u Dodikovom prisustvu pokazao nalog za prisluškivanje njega tj,Vučića i Dodika,potpisan od Ivanićevovih ljudi u obavještajnoj službi BiH.a da ne govorimo o pozdravnom govoru Borenovića na konvenciji SDA prije 2 godine na kojoj je usvojen programski dokument koji predviđa ukidanje RS.


Nisam znao za to. Svašta je moguće.

Ostaje tema ko bi mogao da bude SNSD-ov kandidat za predsedavajućeg SM. Staša Košarac? Milica Marković Elez "muslimani i treba da se plaše"? Taman bi se Bošnjaci otcepili od BiH. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 426 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 487 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO