HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 06:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 123 post(ov)a ] 

Jesu li ostali jer to žele ili je "prošao vlak"?
1. Najvećim dijelom iz uvjerenja, zamijenili jugoslavenski identitet s bosanskim 32%  32%  [ 8 ]
2. Pogrešno procijenili 1992. pa je ostanak stvar inercije 68%  68%  [ 17 ]
Ukupno glasova : 25
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 25 kol 2019, 21:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
daramo je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Stockholmski sindrom je objasnjenje.


Nije nego mlak stav Hrvatske, takvima treba oduzimati hrvatsko državljanstvo.
Ovo za Kljujića je sramota ako se sada želi smjestiti na obalu, to znači da još uvijek ima hrvatske papire.

Šta se čudiš?
Preko 40 tisuća domovnica je izdati samo Muslimani iz turske Hrvatske, skoro svi njihovi političari imaju Domovnicu, čak ima i srpskih političara iz RSa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 25 kol 2019, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Usora1988 je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Pa i jedno i drugo.
Rezultat je da to vise nisu Srbi i Hrvati.
Njima dijete ide u muslimansku skolu, druzi se sa Muslimanima, sutra ce se udati/ozeniti za Muslimana i asimilirati.
Islamska sredina te ne prihvata ako se ne asimiliras u potpunosti. Ostavili su im opciju da budu Bosanci = isti ***. Moraju se puturčiti u Muslimani sredini.

U RS je obrnuta situacija. Musliman se moze na glavu nasaditi nema sanse da ce biti prihvacen kao bilo sta drugo osim Musliman. Moze od jutra do sutra govoriti da nije Musliman bice posmatran kao Musliman. I Kusuticu mi gledamo kao lojalnog Muslimana, dzaba sto govori da je Srbin. :zubati Emir = Musliman.



Upravo tako.
Gledam neki dan neki dokumentarac muslimanski gdje se hvale kako je neki Srbin bio komandant neke slavne pravoslavne brigade u Sarajevu. Poginuo je u ratu. Sad prikazuju njegovu kćerku koja govori o svome ocu sve najbolje ovo ono a ženska umotana skroz. Udala se za muslimana i naravno prešla na islam. Sad je ona najveći kritičar i mrzitelj svega srpskog.
Jedne prilike sam razgovarao s jednom hrvaticom iz jednog grada iz trokutistana. Radila u Šibeniku u jednom restoranu. I tako kroz priču dotaknemo se mi politike i toga svega i ona meni kaže " mi nismo Hrvati mi smo bosanski katolici". Sve mi je bilo jasno. Nema svrhe dalje diskutirati.


Evo priče, od kuma susjedi, iz neke posavske selendre.
Inače žive u Zg od rata, glupača-susjeda mrtvo hladno izjavi da je ona katolička Bošnjakinja, sere o kak je Hrvatska prodala posavinu i ostale pizdarije.
Ovaj moj joj spusti i veli šta onda radi u zagrebu koji ***, šta se ne odrekne Domovnice, i odseli u trokut k svojima.
Kurva mutava se naduri na to.

Koji obraz.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 25 kol 2019, 21:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Usora1988 je napisao/la:


Upravo tako.
Gledam neki dan neki dokumentarac muslimanski gdje se hvale kako je neki Srbin bio komandant neke slavne pravoslavne brigade u Sarajevu. Poginuo je u ratu.

U Sarajevu nije postojala pravoslavna brigada.
Osim sa srpske strane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 01:13 
Offline

Pridružen/a: 20 vel 2017, 01:56
Postovi: 42
Evo jedan primjer. Studirao je sa mnom u Splitu prije nekih 10 godina jedan momak iz Zenice,Hrvat, i činio se normalan. Sve dok se jedne večeri u stanu nije okupilo šire društvo da gleda prijateljsku utakmice Hrvatska -BiH.(nogomet) Ispalo je da momak navija za BiH . Sjećam se da smo se mi svi zgražali i zamolili smo ga da ode iz stana ako je to tako. Bila baš neugodna scena

_________________
Hrvatski DGG. Slobodan Praljak nije ratni zločinac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 01:26 
Offline

Pridružen/a: 20 vel 2017, 01:56
Postovi: 42
I njemu i nama.
Moja poanta je da ako si katolik iz ZE ne znači nužno i da si Hrvat .
Inače čuo sam da je u Tuzli i Sarajevu ipak malo bolja situacija nego u zenici.

_________________
Hrvatski DGG. Slobodan Praljak nije ratni zločinac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 06:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24633
Lokacija: Heartbreak Hotel
bezimeni12 je napisao/la:
Usora1988 je napisao/la:


Upravo tako.
Gledam neki dan neki dokumentarac muslimanski gdje se hvale kako je neki Srbin bio komandant neke slavne pravoslavne brigade u Sarajevu. Poginuo je u ratu.

U Sarajevu nije postojala pravoslavna brigada.
Osim sa srpske strane.


A takav joj nick bio. Bilo u njoj više od 1% Srba.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 08:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Evo baš gledam zadnjih par postova. Ja bih recimo uključio Sandalja u Hrvate, a neke sirovine ovdje izbacio. Jer ako ti likovi određuju što će bit i kako s Hrvatima nij eni čudan otklon trokutnih Hrvata od njih.

Nažalost, to se vremenom može pretvoriti i otvorenu netrpeljivost kao što je kod Martine.

Tvrdohercegovački tip hrvatstva je neprirodan i u samoj Hrvatskoj i treba ga izbjegavat. Hrvatstvo treba bit inkluzivno a ne ekskluzivno jer vodi u getoizaciju, koja će na kraju te trvde i pojesti zato što ne ovise sami o sebi već vanjskoj pomoći, napose one RH.

Ja sam za puno mekše i postupne poglede i akcije. Pa nije rat. Bar dok nije rat.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 09:02 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Crveno more je napisao/la:
Evo jedan primjer. Studirao je sa mnom u Splitu prije nekih 10 godina jedan momak iz Zenice,Hrvat, i činio se normalan. Sve dok se jedne večeri u stanu nije okupilo šire društvo da gleda prijateljsku utakmice Hrvatska -BiH.(nogomet) Ispalo je da momak navija za BiH . Sjećam se da smo se mi svi zgražali i zamolili smo ga da ode iz stana ako je to tako. Bila baš neugodna scena

Ja sam prije 2 godine upoznao lika iz Tomislavgrada koji je karataš i koji je meni mrtav ladan opisivao kako su ga napali Ultrasi jer je nosio grb BiH pa mi je tvrdio da je njegova država Bosna i Hercegovina iako je Hrvat iako ga nisam pitao ništa o tome niti smo raspravljali o politici, prešutio sam sve jer naravno podržavam Ultrase i to je čista provokacija ali nisam se želio kačiti jer sam bio u društvu.

Znao sam i jednog lika iz jedne baš muslimanske sredine blizu Zavidovića, Hrvat je i katolik a kad sam ga pitao je li Hrvat ustvrdio je da nije, on je i studirao na istočnom dijelu ali je oženio jednu baš našu koju su Muslimani maltretirali i prebacio se na naš faks kasnije.

Sjećam se i scene kad je BiH igrala s Portugalom prvi put, tada sam taman krenio studirati u Mostaru i bilo nas je 10 u stanu i svi su uz jednog lika iz srednje Bosne navijali za BiH.
Ja sam slavio gol Portugala otvoreno :D

Znam i još dosta Mostaraca koji su navijali za BiH, Hrvati iz srednje Bosne po meni više mrze Muslimane i BiH od Mostaraca


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 09:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24633
Lokacija: Heartbreak Hotel
bobanovski je napisao/la:
Znam i još dosta Mostaraca koji su navijali za BiH, Hrvati iz srednje Bosne po meni više mrze Muslimane i BiH od Mostaraca


Jesi otkrio Ameriku. Dakako da više mrze.

Kad sam ja u proljeće 1994 došao iz Središnje Bosne u Hercegovinu bilo mi je baš ono... fakat neobično. Svi su uglavnom pričali protiv Srba, muslimani su bili sporedni. Nekako su i tada i nakon rata sa muslimanima uvijek bili podcjenjivački raspoloženi prema njima u stilu "ma šta će oni, šaka jada".
Djelovalo mi je kao da ti ljudi nisu svjesni nekih stvari, kao npr pereci danas.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 09:34 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Bobovac je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Znam i još dosta Mostaraca koji su navijali za BiH, Hrvati iz srednje Bosne po meni više mrze Muslimane i BiH od Mostaraca


Jesi otkrio Ameriku. Dakako da više mrze.

Kad sam ja u proljeće 1994 došao iz Središnje Bosne u Hercegovinu bilo mi je baš ono... fakat neobično. Svi su uglavnom pričali protiv Srba, muslimani su bili sporedni. Nekako su i tada i nakon rata sa muslimanima uvijek bili podcjenjivački raspoloženi prema njima u stilu "ma šta će oni, šaka jada".
Djelovalo mi je kao da ti ljudi nisu svjesni nekih stvari, kao npr pereci danas.

Pa vjerojatno je tako i danas, npr ovaj jadnik iz Tomislavgrada koji je meni pričao o tome da je "njegova država BiH iako je Hrvat" mi je baš po mjeri patriota i meni nije jasna njegova obitelj koja razmišlja kao on. Šta se mota po toj glavi? Kako je moguće biti tako retardiran? FTV propaganda je napravila svoje ili?

Ovog iz ove muslimanske sredine ne računam jer je odrastao sa Muslimanima dok ovi ostali iz Zepca, Novog Travnika ili Kiseljaka su uglavnom prohrvatski orjentirani dok dobar dio Mostaraca fura neku priču o zajedništvu tj po mjeri su "patriota".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 10:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9989
bezimeni12 je napisao/la:
U Sarajevu nije postojala pravoslavna brigada.
Osim sa srpske strane.

"1 slavna pravoslavna".
https://youtu.be/T5okRYLkekM

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 10:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Junuz Djipalo je napisao/la:
Evo baš gledam zadnjih par postova. Ja bih recimo uključio Sandalja u Hrvate, a neke sirovine ovdje izbacio. Jer ako ti likovi određuju što će bit i kako s Hrvatima nij eni čudan otklon trokutnih Hrvata od njih.

Nažalost, to se vremenom može pretvoriti i otvorenu netrpeljivost kao što je kod Martine.

Tvrdohercegovački tip hrvatstva je neprirodan i u samoj Hrvatskoj i treba ga izbjegavat. Hrvatstvo treba bit inkluzivno a ne ekskluzivno jer vodi u getoizaciju, koja će na kraju te trvde i pojesti zato što ne ovise sami o sebi već vanjskoj pomoći, napose one RH.

Ja sam za puno mekše i postupne poglede i akcije. Pa nije rat. Bar dok nije rat.


Ako lažljiva spodoba sa Domovnicom za sebe tvrdi da je bosanac katolik, bošnjak katolik, hercegovac ili *** palac A NE HRVAT, onda je to smeće protupravno steklo HR državljanstvo, na temelju lažne izjave o pripadništvu HR narodu. Shodno tome, treba *** oduzet državljanstvo.

Uostalom, da imaju obraza (kojeg naravno nemaju) vratili bi Domovnicu i odprdilu među svoje u fildžanistan, a ne bi srali iz ZG o hrvatsko muslimanskoj verzije "ko nas bre zavadi", po Vrhovniku i Hrvatskoj.

Poznajem nekoliko etničkih Srba koji su 1000x veći Hrvati od takve stoke i tebe, jer se unatoč svom porijeklo osjećaju političkim Hrvatima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 11:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30420
To je većinom zbog štokholmskog sindroma. Prvo ih izmaltretiraju pa se onda oni "osjećaju" Bošnjacima.

Lijek je izmaltretirati ih opet, da se vrate u normalu.

@horus, bravo za kuma! Nadam se i da je rekao kurvi da je kurva.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
horus je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Evo baš gledam zadnjih par postova. Ja bih recimo uključio Sandalja u Hrvate, a neke sirovine ovdje izbacio. Jer ako ti likovi određuju što će bit i kako s Hrvatima nij eni čudan otklon trokutnih Hrvata od njih.

Nažalost, to se vremenom može pretvoriti i otvorenu netrpeljivost kao što je kod Martine.

Tvrdohercegovački tip hrvatstva je neprirodan i u samoj Hrvatskoj i treba ga izbjegavat. Hrvatstvo treba bit inkluzivno a ne ekskluzivno jer vodi u getoizaciju, koja će na kraju te trvde i pojesti zato što ne ovise sami o sebi već vanjskoj pomoći, napose one RH.

Ja sam za puno mekše i postupne poglede i akcije. Pa nije rat. Bar dok nije rat.


Ako lažljiva spodoba sa Domovnicom za sebe tvrdi da je bosanac katolik, bošnjak katolik, hercegovac ili *** palac A NE HRVAT, onda je to smeće protupravno steklo HR državljanstvo, na temelju lažne izjave o pripadništvu HR narodu. Shodno tome, treba *** oduzet državljanstvo.

Uostalom, da imaju obraza (kojeg naravno nemaju) vratili bi Domovnicu i odprdilu među svoje u fildžanistan, a ne bi srali iz ZG o hrvatsko muslimanskoj verzije "ko nas bre zavadi", po Vrhovniku i Hrvatskoj.

Poznajem nekoliko etničkih Srba koji su 1000x veći Hrvati od takve stoke i tebe, jer se unatoč svom porijeklo osjećaju političkim Hrvatima.


Kad vidim da Purgeri takve razvlače sa nazivima: kamenjarci, južni Bosanci, kockoglavi... više uopće ne reagiram. Prije sam znao reći štošta, usprotivit se ali previše je nabirjanih Hrvatina koje treba spustit s oblaka.

Sam sebi da ovlasti da određuje po svom primitivnom i debilnom pogledu na svijet što je tko.

Ako ćemo tako radit, onda ću i ja sebi uzeti isto pravo i reći ti da nisi Hrvat nego neki turski konvertit na katoličanstvo, relikt Otomanskog carstva. Mentalitet i jest taj.

Aha, što ćemo sad? Nije lijepo kad te netko smjesti u manjinsku ladicu.

Da ne bude da ja nekog mrzim ili vrijeđama ja imam puno prijatelja koji imaju slične poglede poput tebe. No, jedno vam mora bit jasno, gledajući Hrvate u cjelini (RH i HB) velika manjina su Hrvati na način kako ih vi doživljavate (nepartizansko podrijetlo, religiozni katolici, čistog dinarskog podrijetla), stoga inzistiranje na tom vas samo vodi u izopćavanje od Hrvata. Na kraju ćete doista postat južni Bosanci ali vašom krivnjom.

A to vam ne treba. Dignite malo nogu s gasa i pogledajte se u ogledalo. Nova su vremena, vrijeme je umjetne inteligencije, komercijalnih letova u svemir i napredovanja u znanosti kao nikad.

Tome s etreba prilagodit a ne guslat stare mantre.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Naša Kvačica je napisao/la:
To je većinom zbog štokholmskog sindroma. Prvo ih izmaltretiraju pa se onda oni "osjećaju" Bošnjacima.

Lijek je izmaltretirati ih opet, da se vrate u normalu.

@horus, bravo za kuma! Nadam se i da je rekao kurvi da je kurva.


Mislim realno, koje je traume mogla dobit na pr. ta koza ako je 92./93. došla u Hrvatsku.

Kum nije ostao dužan, bez brige, jer bi prije progutao *** nego prešao preko takvih pizdarija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 13:02 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2017, 19:42
Postovi: 389
Lapo-lapo je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Stockholmski sindrom je objasnjenje.



Ne mora biti Stockholmski sindrom.liicno mislim da je nesto drugo u pitanju. Ne pada mi trenutno na pamet termin koji bi upotrijebila za sljedece...?! Kako bi nazvao i objasnio sljedecu situaciju. Ako je otac hrvat, majka srpkinja, suprug i dijete se izjasnjavaju kao srbi, a ti si drugaciji od srba, bez obzira sto si nazovimo ,,to,, na srpskoj strani i razmisljas ,,srpski,,? Slazes se sa vecinom srpskog izlaganja, bilo istorijskog, ili dozivljenog i primjecenog, ali se u tebi nesto buni i protivi mnogim stvarima u realnom vremenu. Kako rjesiti tu konfuziju u sebi. DNK ili sta vec?
Mozda covjek treba da slusa svoje ,,unutrasnje ja,, bez obzira na situaciju i splet okolnosti koji dovodi do nekakvog ,,opredjeljenja,,?
Ja licno sam cesto u konfuziji. Gdje sam i sta sam? Na koji nacin saznati gdje pripadam?
Zato razumijem i srbe i hrvate koji su u Federaciji, mozda imaju konfuziju slicnu mojoj, mozda jos lutaju i ne znaju sta su i ko su?!
Znam da je cudno, a nekima i smijesno koji su odavno nacionalno opredljeljeni, ali ne treba zanemariti da postoji vrsta ljudi kao sto sam ja, koji dozivljavaju i prezivljavaju ,,stvari,, na drugaciji nacin nego sto vas vecina dozivljava?
Moje misljenje je da ne treba zaboraviti ili osuditi one koji kao ja lutaju po BiH. Svi ljudi hrvatskog i srpskog porjekla koji zive u Federaciji mozda zele da odu u svoj tabor, ali iz prakticnih i drugih razloga trenutno ne mogu, pa bi bilo dobro da ih se ne osudjuje i prekorijeva zbog toga....

Ima i drukčijih shvatanja. Evo ja sam naprimjer etnički Hrvat iz Hercegovine i po majci i po ocu, ali mi je puno bliži srpski način ophođenja i u ratu i u politici, od osvećivanja i pamćenja od stoljeća sedmog pa do Dodinog neuvijenog i neljigavog ponašanja u politici, bez dlake na jeziku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 13:05 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Gradonačelnik je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:


Ne mora biti Stockholmski sindrom.liicno mislim da je nesto drugo u pitanju. Ne pada mi trenutno na pamet termin koji bi upotrijebila za sljedece...?! Kako bi nazvao i objasnio sljedecu situaciju. Ako je otac hrvat, majka srpkinja, suprug i dijete se izjasnjavaju kao srbi, a ti si drugaciji od srba, bez obzira sto si nazovimo ,,to,, na srpskoj strani i razmisljas ,,srpski,,? Slazes se sa vecinom srpskog izlaganja, bilo istorijskog, ili dozivljenog i primjecenog, ali se u tebi nesto buni i protivi mnogim stvarima u realnom vremenu. Kako rjesiti tu konfuziju u sebi. DNK ili sta vec?
Mozda covjek treba da slusa svoje ,,unutrasnje ja,, bez obzira na situaciju i splet okolnosti koji dovodi do nekakvog ,,opredjeljenja,,?
Ja licno sam cesto u konfuziji. Gdje sam i sta sam? Na koji nacin saznati gdje pripadam?
Zato razumijem i srbe i hrvate koji su u Federaciji, mozda imaju konfuziju slicnu mojoj, mozda jos lutaju i ne znaju sta su i ko su?!
Znam da je cudno, a nekima i smijesno koji su odavno nacionalno opredljeljeni, ali ne treba zanemariti da postoji vrsta ljudi kao sto sam ja, koji dozivljavaju i prezivljavaju ,,stvari,, na drugaciji nacin nego sto vas vecina dozivljava?
Moje misljenje je da ne treba zaboraviti ili osuditi one koji kao ja lutaju po BiH. Svi ljudi hrvatskog i srpskog porjekla koji zive u Federaciji mozda zele da odu u svoj tabor, ali iz prakticnih i drugih razloga trenutno ne mogu, pa bi bilo dobro da ih se ne osudjuje i prekorijeva zbog toga....

Ima i drukčijih shvatanja. Evo ja sam naprimjer etnički Hrvat iz Hercegovine i po majci i po ocu, ali mi je puno bliži srpski način ophođenja i u ratu i u politici, od osvećivanja i pamćenja od stoljeća sedmog pa do Dodinog neuvijenog i neljigavog ponašanja u politici, bez dlake na jeziku.


imaš pivu i rakiju od mene načelniče


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Ovo sve što ste napisali ja nisam nigdje doživio. Ni to da netko predamnom nazove Hrvate iz BiH kamenjarcima, kockoglavima i sl. (Inače termini koje koriste fake profili na portalima)

Niti sam doživio od bilo koga iz recimo Dalmacije, zagore, pa dalje Hercegovina da govori kako voli BiH kako je to njegova država i sl.

To su sve pojedinci i na temelju pojedinaca ne treba ništa zaključivati.

Neki od vas i sami živite u ZG ili Hercegovini i molim vas da potvrdite da u ZG nitko osim komunista nema ništa protiv nijednog Hrvata (osim možda Splićana) kao i to da je od Ravnog do Livna teško primjetiti da se radi o drugoj državi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 13:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Junuz Djipalo je napisao/la:

Kad vidim da Purgeri takve razvlače sa nazivima: kamenjarci, južni Bosanci, kockoglavi... više uopće ne reagiram. Prije sam znao reći štošta, usprotivit se ali previše je nabirjanih Hrvatina koje treba spustit s oblaka.


Jao junuze koja takija, više sam ja upoznao Kineza nego ti Purgera.
Čuj ti njega "Hrvatine" seru o kamjenjarcima, bosancima i sl.
Kome pokušavaš prodat te svoje pizdarije?

Te tvoje "Hrvatine" inače tvoja duhovna braća, su mala iskompleksirana *** i samoprozvani Purgeri since 1945.
Malograđanska stoka sitnog zube (by Vrhovnik) koja potječe recimo s "banije", pa sad živi u stanu na britancu ili donjem gradu, koji je njegov dedo pod petokrakom oslobodio 1945. od nekog jadnika.

Junuz Djipalo je napisao/la:
Sam sebi da ovlasti da određuje po svom primitivnom i debilnom pogledu na svijet što je tko.


Junuze jesi i ti dao lažni iskaz o pripadništvu HR narodu da bi se dočepao Domovnice?

Junuz Djipalo je napisao/la:
Ako ćemo tako radit, onda ću i ja sebi uzeti isto pravo i reći ti da nisi Hrvat nego neki turski konvertit na katoličanstvo,
relikt Otomanskog carstva. Mentalitet i jest taj.


Napad kao samobrana.

Junuz Djipalo je napisao/la:
Aha, što ćemo sad? Nije lijepo kad te netko smjesti u manjinsku ladicu.


Pa manjina su takvi poput tebe.
Krepala vam jugo nacija a bosanska nikad nije no postojala, tužna kletva za tebe i tvoju ekipu.

Junuz Djipalo je napisao/la:
Da ne bude da ja nekog mrzim ili vrijeđama ja imam puno prijatelja koji imaju slične poglede poput tebe. No, jedno vam mora bit jasno, gledajući Hrvate u cjelini (RH i HB) velika manjina su Hrvati na način kako ih vi doživljavate (nepartizansko podrijetlo, religiozni katolici, čistog dinarskog podrijetla), stoga inzistiranje na tom vas samo vodi u izopćavanje od Hrvata. Na kraju ćete doista postat južni Bosanci ali vašom krivnjom.


Junuze dat ću ti savjet koji sam dao i carmellu, smanji potrošnju rakije.

Junuz Djipalo je napisao/la:
A to vam ne treba. Dignite malo nogu s gasa i pogledajte se u ogledalo. Nova su vremena, vrijeme je umjetne inteligencije, komercijalnih letova u svemir i napredovanja u znanosti kao nikad.

Tome s etreba prilagodit a ne guslat stare mantre.


Sve to tvoje mantranje ima veze s prethodno napisanim??


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ja kad sretnem nekog frenda ili jarana pričam s njima o sportu, vremenu, putovanjima a i sa otprilike pola pajda. A druga polovica ubi sa hrvatovanjem, partizanijom i religijom i nekim tim lovom na vještice. Previše naprosto. To je kontraproduktivno. Doveli su do toga da ljudi za Oluju ne stavljaju hr zastave na kuće. Onda opet isti uzročnici rogobore.

Daj začepite više lajava usta. Ni hrvatski ne znate kako treba, ne bih ja bio tako samouvjeren. Ovisite o RH i kako rekoh, začepite.

Dosta više brojanja krvnih zrnaca, proganjanja 'partizana', 'jugosa', ********, stranaca...

Jer će vas (nas) taj bumerang drmnut posred glavuše.

Živite i pustite druge da žive. Posebno Hrvate u Trokutu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ja kad sretnem nekog frenda ili jarana pričam s njima o sportu, vremenu, putovanjima a i sa otprilike pola pajda. A druga polovica ubi sa hrvatovanjem, partizanijom i religijom i nekim tim lovom na vještice. Previše naprosto. To je kontraproduktivno. Doveli su do toga da ljudi za Oluju ne stavljaju hr zastave na kuće. Onda opet isti uzročnici rogobore.

Daj začepite više lajava usta. Ni hrvatski ne znate kako treba, ne bih ja bio tako samouvjeren. Ovisite o RH i kako rekoh, začepite.

Dosta više brojanja krvnih zrnaca, proganjanja 'partizana', 'jugosa', ********, stranaca...

Jer će vas (nas) taj bumerang drmnut posred glavuše.

Živite i pustite druge da žive. Posebno Hrvate u Trokutu.


Nisam dobio dojam da je horus porijeklom iz BiH.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ja kad sretnem nekog frenda ili jarana pričam s njima o sportu, vremenu, putovanjima a i sa otprilike pola pajda. A druga polovica ubi sa hrvatovanjem, partizanijom i religijom i nekim tim lovom na vještice. Previše naprosto. To je kontraproduktivno. Doveli su do toga da ljudi za Oluju ne stavljaju hr zastave na kuće. Onda opet isti uzročnici rogobore.

Daj začepite više lajava usta. Ni hrvatski ne znate kako treba, ne bih ja bio tako samouvjeren. Ovisite o RH i kako rekoh, začepite.

Dosta više brojanja krvnih zrnaca, proganjanja 'partizana', 'jugosa', ********, stranaca...

Jer će vas (nas) taj bumerang drmnut posred glavuše.

Živite i pustite druge da žive. Posebno Hrvate u Trokutu.


Pa, ako se nastavi ovaj trend koji je poceo prije godinu i pol, da muslimani vise iseljavaju, i ako postane vidljivo da udio Hrvata polagano raste, možeš očekivati da ce Hrvati izaći iz bunkera i da ce mozda cak fokus zahtjeva hrvatske politike poceti pomjerati prema prostorima gdje su manjina, slicno kao sto rade sada muslimani (Stolac i slicna mjesta gdje je Muslimana 30% su im u ogromnom fokusu).

No, taj trend se prvo treba potvrditi par godina i postati vidljiv svima. Stare navike i vjerovanja se ne mijenjaju tako lako.

Zabijanje u bunker i hrvatovanje iz bunkera ima vrlo opravdane prakticne razloge.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ma mi to sve možemo ćopit i mirno. Hrvatski jugosi su skuhali bošnjačke jugose toliko da im je normalno doseljavat u RH a više znaju o RH prilikama nego o svojim.

U RH je previše ljudi koji nisu jugosi klasični ali im nije ta socijalistička Juga toliko bila mrska. Previše da bi od njih napravio neke stereotipne Hrvate. Zato ne treba ni trošit energiju na to nego kad dobiješ limune napraviš limunadu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7467
1. Penzioneri su tu jer nemaju razloga ne biti. Niko ih ne dira a penzija ide kako ide svima. Djeca su otišla davno iz BiH.
2. Mladi mogu biti tu samo ako se osjećaju kao Bosanci i u tom su folu. Ili ako imaju prolaz u NVO kao Srbi i Hrvati.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvati i Srbi u SA/TZ/ZE tu iz uvjerenja ili kao posljedica sporog reagiranja 1992.?
PostPostano: 26 kol 2019, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Ovo je pitanje svih pitanja :D

Zamisli ti otići iz Sarajeva zarad politike idiota i velikosrpske politike u neki tamo Zvornik? :ucelo

Ili Vlasenicu, Miliće i druge pripizdine.

Od vode, grijanja i stanova i am... početi se kućiti u onakvim sredinama. Mislim, to može jedino totalni idiot.

Isto je sa odlaskom u Ljubuški ili Čapljinu recimo. :smijeh

Ili da se ja preselim u Kladanj ili Olovo :smijeh


P.S bilo je bolje u Sarajevu pod opsadom nego u miru u Zvorniku, Ljubuškom ili Kladnju!

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 123 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 375 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO