HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 22 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Još jedna tema Žalosne Sove
PostPostano: 21 sij 2010, 07:43 
Offline

Pridružen/a: 15 sij 2010, 09:09
Postovi: 220
"Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović ocijenio je da bi izmjene Zakona o prebivalištu i boravku koje predlaže Vlada Hrvatske, a koje predviđaju ukidanje dvojnog državljanstva, mogle da dovedu do iseljavanja jednog dijela Hrvata iz BiH. Sada kada više niko nikome ne vjeruje postoji realna opasnost da oni koji imaju dvojno prebivalište zadrže prebivalište u Hrvatskoj i odreknu se onog u BiH", objasnio je Čović dodavši da bi Hrvati iz rubnih dijelova BiH lako mogli da odustanu od sadašnjih svojih prebivališta, što bi, kako je rekao, štetno uticalo na proces povratka u BiH.
Kada se ljudi odreknu državljanstva BiH, kaže Čović, i odu u Hrvatsku i imaju isključivo tamo prebivalište, oni se po automatizmu skidaju sa biračkih spiskova u BiH.
"Sve to ima velike posljedice", naglasio je Čović, dodavši da će ljudi, kada Hrvatska uđe u Evropsku uniju, jednostavno htjeti da žive u evropskoj državi.
On je rekao da je iznenađen što se jedno ovakvo pitanje ulazi baš sada i da to pitanje pokreće upravo HDZ Hrvatske

_________________
Treba mnogo reči, a ne mnogo govoriti!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 08:12 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
mogli bi.
ali ne toliko zbog zakona koliko zbog nepoznavanja zakona, histerije i namjernog inzistiranja nekih krugova na takvoj histeriji.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 08:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58271
Lokacija: DAZP HQ
ma šta vam je...kao da se preselit, uzet kofer i ciao vozdra... :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 08:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
IVAN BAGARIĆ
slika

Oglasio se ovaj lik.

Citat:

Prateći sve ovo o čemu se piše i govori, očigledno je da najveći broj onih koji su pisali o ovome zakonu, niti su ga vidjeli niti pročitali. Jer da jesu, ne bi između ostalog pisali da će kao posljedica ovoga zakona doći do masovnog odjavljivanja bh Hrvata iz Hrvatske i/ili BiH. O čemu se zapravo radi?


Hrvatska, kao i svaka druga uređena država, zakonom regulira prebivalište i boravište svojih građana što je svojevrsna evidencija stanja stanovništva potrebna za sve što iz nje proizlazi. U skladu s potrebama i uočenim slabostima, spomenuti je zakon kao i svaki drugi podložan izmjenama i dopunama. Ovaj prijedlog Zakona, zbog kojeg se u javnosti podiglo toliko prašine, je dakle izmjena i dopuna postojećeg, a osnovna promjena se odnosi na mogućnost brisanja iz evidencije prebivališta onih osoba koje su se trajno iselile iz RH, a same nisu podnijele zahtjev za brisanje što su prema postojećem zakonu bili dužni učiniti.

Naime, prema postojećem zakonu nije predviđena mogućnost odjave po službenoj dužnosti osobe koja je promijenila mjesto prebivališta ili se trajno iselila - bez njenog osobnog pristanka. Dakle, glavna promjena zakona jest u tome da se policijskoj postaji ili upravi, po službenoj dužnosti omogući, da nakon što utvrdi da netko nedvojbeno ne stanuje na konkretnoj adresi pokrene postupak brisanja istoga.

Razumije se, to se neće provoditi dekretom, „grupno“ ili „automatizmom“ nego pojedinačno i na način da će se za svaki takav slučaj provesti upravni postupak i svakome će biti omogućeno sve to osporiti pred drugostupanjskim tijelom MUP-a. Ovo se jednako odnosi na sve državljane RH s prebivalištem u RH, bez obzira jesu li iz Istre, Slavonije, Crne Gore ili one iz BiH… i sve ovo, nema nikakve veze s gubljenjem stečenih prava prognanika i izbjeglica, stradalnika HVO-a o čemu se toliko spekulira itd.

Čemu onda tolika hajka i uznemiravanje ljudi? Zašto se s jedne strane dezinformira a s druge maltretira ljude po različitim portalima koji su zagađeni neistinama pa i mržnjom – i sve u ime „našeg“ interesa. Postavlja se pitanje, tko zapravo stoji iza svega ovoga? Čak se poziva na bojkot robe iz Hrvatske? Kao zastupnik u Saboru i predsjednik Odbora za Hrvate izvan RH, izabran glasovima hrvatskih državljana koji žive izvan RH, nikada neću stati iza nečega što je štetno onima koje zastupam! Isto tako, ustati mi je u zaštitu i pozvati javnost da zaštiti one koji su zbog ovoga zakona nepravedno i krajnje neljudski optuženi i brutalno popljuvani.

Konačno, graditi nam je povjerenje u institucije države uz stalni nadzor vlasti, ali nam je isto tako biti kritičan spram onih koji po različitim portalima, iz njima poznatih razloga obmanjuju javnost i na neki čudan (štetan!) način iskazuju svoje domoljublje.

(Dr. Ivan Bagarić, zastupnik je Hrvatskog Sabora i predsjednik saborskoga Odbora za Hrvate izvan Republike Hrvatske. Gornji tekst je odgovor na istupe pojedinih političara i napise u medijima povodom prijedloga Zakona o prebivalištu RH)

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 08:40 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Citat:
svaki takav slučaj provesti upravni postupak i svakome će biti omogućeno sve to osporiti pred drugostupanjskim tijelom MUP-a


šta li sam ja ono rekao?
jer pripadnici
Citat:
onih koji po različitim portalima, iz njima poznatih razloga obmanjuju javnost i na neki čudan (štetan!) način iskazuju svoje domoljublje

i ovdje su pokušavali na galamu uvjeriti ljude kako će policija upadat ljudima u kuće i brisati ih prebivališta.
završiti će izgleda koji krak medijske lignje u želucima hrvatskih domoljuba :wink

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 08:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ovo je dokazalo da političari i njihovi savjetnici definitivno prate portale i forume, gdje mogu detektirati stvarno stanje i razmišljanja naroda, koje je doista drukčije od sanitizirane verzije i obmana u mainstream medijima.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 08:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Ministry of Sound je napisao/la:
Ovo je dokazalo da političari i njihovi savjetnici definitivno prate portale i forume, gdje mogu detektirati stvarno stanje i razmišljanja naroda, koje je doista drukčije od sanitizirane verzije i obmana u mainstream medijima.

´
Naravno da prate, nisu ni oni s marsa pali! Imaju cak citave ekipe koje samo to rade. Na osnovu toga se i pokrecu koje kakvi koraci!

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 08:49 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
već vidim kad počne šamaranje u uredništvu poskoka, kad im ukinu donacije zbog loše odrađenog medijskog posla. :devil2

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 08:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pa i oni su objavili ovaj demant, odnosno objašnjenje gospodina Bagarića.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 08:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
caporegime je napisao/la:
već vidim kad počne šamaranje u uredništvu poskoka, kad im ukinu donacije zbog loše odrađenog medijskog posla. :devil2


Uuuuupppssss sta ce onda nas zriki, ako ostane bez posla, morat cemo pokrenit neku humanitarnu akciju, cisto solidarnosti radi!

Ovo je bila delikatna tema, al nece odmah s tako radikalnim potezima, neka opomena itd.!

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 08:58 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Ministry of Sound je napisao/la:
Pa i oni su objavili ovaj demant, odnosno objašnjenje gospodina Bagarića.


ko u *** stane, bolje mu je da odmah cipelu počne čistiti.
nitko ozbiljno ne shvaća one koji u *** cipalama kroče.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 09:01 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
oglašavao se Bagarić ili ne....ovo je tek prvi korak ka totalnom odjebausu ... a to je krajnji cilj...Hrvatska pere ruke od Hrvata BiH
jer i mahnit covjek vidi da se ovo pitanje potegnula nakon 90% podrske Milanu Bandicu...


dakle..niste glasali za Hebranga...slijedi šipka jer niste slusali mamu jacu...


ko ih jebe...

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 09:06 
Offline

Pridružen/a: 15 sij 2010, 09:09
Postovi: 220
Ko je u pravu saborski zastupnik ili predsjednik HDZ?
Zašto za javnost nisu usaglasili stavove. Ili se počet pakirati ili ne.

_________________
Treba mnogo reči, a ne mnogo govoriti!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 09:35 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
west je napisao/la:
oglašavao se Bagarić ili ne....ovo je tek prvi korak ka totalnom odjebausu ... a to je krajnji cilj...Hrvatska pere ruke od Hrvata BiH
jer i mahnit covjek vidi da se ovo pitanje potegnula nakon 90% podrske Milanu Bandicu...


dakle..niste glasali za Hebranga...slijedi šipka jer niste slusali mamu jacu...


ko ih jebe...

nemoj na to gledati tako paušalno.
već nekoliko izbora ljevosi potežu to pitanje i u tome dobijaju medijsku potporu.
bilo je poitanje vremena kada će se poduzeti nešto da bi se otklonila ta njihova vječita zanovijetanja.
za sada ove izmjene mogu biti ili; doista prvi korak u odjebitisu ali prije sam sklon mišljenju da je ovo amortizacija kritika i udaraca sa lijeve strane.
da su dosta htjeli radikalno, lako bi mogli inicirati izmjenu ustava te ukinuti pravo glasa državljanima s prebivalištem u inozemstvu (tzv. dijaspora)
vidjet ćemo, vrijeme će pokazati?

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 09:53 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
egerija je napisao/la:
Ko je u pravu saborski zastupnik ili predsjednik HDZ?
Zašto za javnost nisu usaglasili stavove. Ili se počet pakirati ili ne.

nijedan ni drugi....i jedni i drugio se javljaju radi stvaranja pritisika jednih na druge....

bagaric jer je dobio naputak od kosorke da se oglasi ( kad je se dosad taj predstavnik Hrvata bIH javljao?).,,a covic je se javio da bi iskoristio situaciji i dramaturgijom se uskukao da ce to smanjiti broj ljudi Hrvata sa birackih spiskova u BiH .....
a ne javlja se kad zahvaljujuci (i) njegovoj poltiki sudjelovanja u vlasti Hrvati vec odavno odricu BH drzavljanstava i i iseljavaju se u trece zemlje zbog neperspektive..


tako da me vele ne uznemiravaju ove izjave...jer znam da ja nigjde NE IDEM....! :zrinjski1

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Ja nea razumijem šta Čović pokušava postići sa ovakvim istupima?

1.) Da li možda želi izazvati sažaljenje od nekoga u BiH? Vjerojatno se šali jer će azijati prvi reći "sretan", pardon "srećan vam put" i još napraviti šegu oko toga.

2.) Da li on želi možda uplašiti Hrvatsku dolaskom novih "čobana"? I to je greška jer današnja medijska Hrvatska ionako misli da bi se i novopridošli "Hercegbosanci" stopili negdje u sivilu provincije.

3.) Da li on možda želi izazvati sažaljenje u Hrvatskoj? Pa jel to sve što nam je ostalo? Igranje na kratu sažaljenja?

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Mislim da je odgovor djelomično pod dva 2. Točnije:

Da li on želi možda uplašiti Hrvatsku dolaskom novih "čobana"?

A ovo se odnosi na jučerašnju Hrvatsku a ne današnju:

današnja medijska Hrvatska ionako misli da bi se i novopridošli "Hercegbosanci" stopili negdje u sivilu provincije.

Današnja nas hoće preko grane i Čova aludira na to da ne čine stvari koje će bit suprotne njihovim željama...

Dosad su šutili o iseljavanju a djelima ga i poticali (HDZ-ovci) no mislim da su i oni skužili da je odnio vrag šalu, barem HDZ-ovi u BiH, jer neće imate kome bit na vlasti.

To je i otprilike razlog što i crkva u BiH Hrvata priča sličnu priču. Dobro su se sjetili, i jedni i drugi...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 pro 2009, 22:59
Postovi: 247
Lokacija: HRHB
Možda je Čović u pravu. Postoji li narod koji je skloniji iseljavanju od našega?

_________________
Da je sloboda i demokracija, bila bi Herceg Bosna a ne Federacija


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Još jedna tema egerije aka Žalosne Sove
PostPostano: 21 sij 2010, 11:18 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
u čemu je fora? :001_smile :001_smile
tko je žalosna sova?

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 11:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Josip TG je napisao/la:
Možda je Čović u pravu. Postoji li narod koji je skloniji iseljavanju od našega?



Mi smo nomadi?

Ali sa druge strane kad pogledaš kakvu vukojebinu su ****** i dragačevski trubači napravili od ove zemlje - ko nam može zamjeriti?

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čović "Hrvati bi se lako mogli odlučiti na iseljavanje iz BiH"
PostPostano: 21 sij 2010, 11:36 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
pjosip je napisao/la:
Josip TG je napisao/la:
Možda je Čović u pravu. Postoji li narod koji je skloniji iseljavanju od našega?



Mi smo nomadi?

Ali sa druge strane kad pogledaš kakvu vukojebinu su ****** i dragačevski trubači napravili od ove zemlje - ko nam može zamjeriti?


A nek ste vi Hercegovci nesto napravili dole na kamenjaru pa nek puca =))

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Još jedna tema Žalosne Sove
PostPostano: 21 sij 2010, 11:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
tema je dupla, a i kao takva je otišla u nepovratni offtopic.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 22 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: 3AJE6, Aquinas_, crni_bombarder, Hagresor, mrnjav, nesorta i 286 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO