HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 374 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kako misliš da tužiš RS, kada RS može to da blokira kao od šale? Kao što je blokirala i reviziju tužbe protiv Srbije koju vam je odbio pisar u sudu. Ne sudsko veće, ne sudija, nego pisar. I kako jedan deo države može da tuži drugi deo iste države međunarodnom sudu, čak i kada bi vas RS pustila da ih tužite?


Pa razliciti pravni entiteti....

Time se hvalite citavo vrijeme...

A da zlocinci mogu da blokiraju tuzbe protiv sebe, sudovi ne bi ni postojali...

I Elektroprivreda je poseban pravni entitet, ili kako pravnici kažu, pravno lice, pa ne može da podnese tužbu međunarodnom sudu. To možete jedino ako se odcepite i postanete samostalna država. Dok postoji BiH i RS u njoj, RS ima zadnju reč.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
novovrijeme je napisao/la:
Aj sad nas tuzite. :zivili

Gde ti žuriš jbt. Čekaj prvo da napišu apelaciju za promenu imena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:04 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
NiceBoyZg je napisao/la:
Sarajlija, ljudi ti dobro govore da ne poznaješ povijest i da si politički analfabet (ja sam to vidio već kad si me uvjeravao da bi neki popovi u 14. st. spriječili cara Dušana da osvaja na jugu) , ali probat ću ovako...


Fini Decko,

to sto mi ljudi govore da ne poznajem povijest ne znaci ama bas nista. Sanse su pola-pola da je ja razumjem a oni ne.

Pa da umjesto diskutiranja da li je bizantijska crkvena hijerarhija na teritoriji Srbije mogla sprijeceti Dusana u napadu na Bizantijsko Carstvo, da razmotrimo nesto drugo.

Ta li je lokalna ulema sirom Balkana svjesno vijekovima radila na slijepoj pokornosti lokalnog muslimanskog stanovnistva sultanu iz Istanbula?

Nadam se da razumijete da se radi o identicnom principu. Jedino su specificni termini zamijenjeni:

Bizantija-Osmanlije
car-sultan
pravoslavlje-islam
Konstantinopolj-Istanbul


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

BiH ne moze tuziti Srbiju ako Dodik to blokira ali Dodik ne moze blokirati tuzbu uperenu protiv RS. Nece je tuziti drzava BiH nego grad Sarajevo te stotine tisuce pojedinaca protjerani iz svojih domova...
.


Dajte jos tih tuzbi da pojacamo budzet. :zivili

Citat:
https://bnn.ba/vijesti/reuters-zrtve-moraju-placati-republici-srpskoj-sto-su-prezivjele-rat

Bahira je samim čudom ostala živa, a posljednje dvije decenije pokušava prevazići traumu, navodi se u tekstu. A, onda je prošle godine na rođendan dobila riješenje sa suda po kojem mora platiti sudske troškove zbog tužbe koju je podnijela za odštetu prije dvije godine i odustala od nje. Iznos je šest puta veći od naknade koju prima kao civilna žrtva.

- Zaledila sam se kada sam vidjela da moram platiti 3.000 KM. Još me upozoravaju da ću biti uhapšena ako ne platim, kaže Bahira, koja je Reutersu pristala govoriti pod uvjetom anonimnosti. Taj dan je, kaže, pokušala samoubistvo, iako je danas udata i odgaja dvoje djece.

Agencija navodi da je više od 20.000 žena bilo žrtva sistematskog seksualnog zlostavljanja tokom rata, a Bahira je imala sreću da dobije besplatnu pravnu pomoć putem koje su uspjeli sniziti troškove na 600 KM.

- Ali, hiljade drugih preživjelih, uglavnom Bošnjaka, se suočava sa teškim kaznama jer sudovi u RS odbacuju njihove zahtjeve za repatrijacijom. Mnogi nemaju mogućnost za pravnom pomoći – navodi se u tekstu. Žrtve su često bez posla i lošeg zdravlja.

- Žrtve su veoma ranjive i sada prolaze kroz nove traume – kaže Adrijana Hanušić-Bećirović, pravnica u projektu Trial International, koji pomaže žrtvama.

Agencija navodi da je problem nastao jer u BiH nije usvojen državni zakon o žrtvama torture, zbog čega se u oba entiteta različito tretiraju zahtjevi za odštetom. Međunarodne organizacije su kritizirale državu zbog takve situacije, ali srpski zastupnici u državnom parlamentu blokiraju usvajanje takvog zakona. Prošle sedmice Narodna skupština RS je u preliminarnoj proceduri usvojila zakon koji tretira odštetu, ali Bošnjaci kažu da je diskriminirajući protiv nesrpskih žrtava.

- Bili smo uhapšeni, premlaćivani, jednva preživjeli i sada prolazimo novu torturu. Plaćamo zato što smo preživjeli – kazao je Behadil Dizdarević, jedan od bh. logoraša, prenosi Reuters.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:09 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Pa razliciti pravni entiteti....

Time se hvalite citavo vrijeme...

A da zlocinci mogu da blokiraju tuzbe protiv sebe, sudovi ne bi ni postojali...

I Elektroprivreda je poseban pravni entitet, ili kako pravnici kažu, pravno lice, pa ne može da podnese tužbu međunarodnom sudu. To možete jedino ako se odcepite i postanete samostalna država. Dok postoji BiH i RS u njoj, RS ima zadnju reč.


Ozbiljno?

Recimo, da li ste ikada culi za presudu Sejdic-Finci Evropskog Suda za Ljudska Prava?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Carmello Šešelj je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Aj sad nas tuzite. :zivili

Gde ti žuriš jbt. Čekaj prvo da napišu apelaciju za promenu imena.


Ne zurim ja nego Sarajlija kasni

Citat:
Logoraši u Bosni i Hercegovini očekivali su odštetu, ali sada plaćaju sudske troškove...
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/bi ... ci-srpskoj

Logoraši u Bosni i Hercegovini očekivali su milijardu eura odštete. Međutim, na kraju su oni ti koji će morati platiti za pokušaj dobijanja te odštete. U Pravobranilaštvu RS-a kažu kako to nije pitanje morala, već isključivo zakona.


Ono kad se Mujo (naučio kuran napamet) tuži sa Srbinom.

:smijeh

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:14 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2019, 15:28
Postovi: 246
Carmello Šešelj je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:
Jedino pravo rjesenje je eliminisati islam kao remetilacki faktor i da se sadasnji muslimani vrate vjeri pradjedova sad kad im je jasno da islam nije religija nego ideologija.
Pojavile bi se visestruke prednosti jer bi nestali problemi oko naziva jezika a istovremeno bi porastao broj Hrvata i Srba na popisu, odnosno zaustavio bi se odliv stanovnistva.

A kako bi ih ti to vratio veri pradedova, terapijom elektrošokovima?


Sto bosnje idu u njemacku i druge zemlje. Idu rad para, posla, zdravstva, korupcije, sve u svemu traze bolji zivot. Ako hoces bosnje da vratis u vjeru pradjedova, postigni ono sto je njemacka. I ni malo bosnjama nece onda biti tesko da preko noci skontaju da im je pradjed bio katolik/pravoslavac. Nije ovo uvreda, samo observacija. Evo naprmjr, prica se medju ljudima kako je u njemackoj satnica tolika, kako je zdravstvo dobro, samo neki ljudima relevantni pojmovi. Nikome ne smeta sto ce raditi za hansa ili svensona, katolika/pravoslavca ili hindua, i sto mora nauciti jezik. E sad da Srbija i Hrvatska postignu te standarde, jezik se ne mora uciti, ma nisi svjestan kako bi skontali kako su sr/hr, izmisljali bi povijest nanovo ponovo. E sad, price kolaju medju ljudima kako u Srbiji plate nisu sta, standard ni blizu njemacke itd.., za Hr isto nisam cuo da se prica kolika je plata, i te stvari koje su ljudima relevantne.

_________________
Izučavaći budalizma su budalisti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:16 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
novovrijeme je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

BiH ne moze tuziti Srbiju ako Dodik to blokira ali Dodik ne moze blokirati tuzbu uperenu protiv RS. Nece je tuziti drzava BiH nego grad Sarajevo te stotine tisuce pojedinaca protjerani iz svojih domova...
.


Dajte jos tih tuzbi da pojacamo budzet. :zivili

Citat:
https://bnn.ba/vijesti/reuters-zrtve-moraju-placati-republici-srpskoj-sto-su-prezivjele-rat

Bahira je samim čudom ostala živa, a posljednje dvije decenije pokušava prevazići traumu, navodi se u tekstu. A, onda je prošle godine na rođendan dobila riješenje sa suda po kojem mora platiti sudske troškove zbog tužbe koju je podnijela za odštetu prije dvije godine i odustala od nje. Iznos je šest puta veći od naknade koju prima kao civilna žrtva.

- Zaledila sam se kada sam vidjela da moram platiti 3.000 KM. Još me upozoravaju da ću biti uhapšena ako ne platim, kaže Bahira, koja je Reutersu pristala govoriti pod uvjetom anonimnosti. Taj dan je, kaže, pokušala samoubistvo, iako je danas udata i odgaja dvoje djece.

Agencija navodi da je više od 20.000 žena bilo žrtva sistematskog seksualnog zlostavljanja tokom rata, a Bahira je imala sreću da dobije besplatnu pravnu pomoć putem koje su uspjeli sniziti troškove na 600 KM.

- Ali, hiljade drugih preživjelih, uglavnom Bošnjaka, se suočava sa teškim kaznama jer sudovi u RS odbacuju njihove zahtjeve za repatrijacijom. Mnogi nemaju mogućnost za pravnom pomoći – navodi se u tekstu. Žrtve su često bez posla i lošeg zdravlja.

- Žrtve su veoma ranjive i sada prolaze kroz nove traume – kaže Adrijana Hanušić-Bećirović, pravnica u projektu Trial International, koji pomaže žrtvama.

Agencija navodi da je problem nastao jer u BiH nije usvojen državni zakon o žrtvama torture, zbog čega se u oba entiteta različito tretiraju zahtjevi za odštetom. Međunarodne organizacije su kritizirale državu zbog takve situacije, ali srpski zastupnici u državnom parlamentu blokiraju usvajanje takvog zakona. Prošle sedmice Narodna skupština RS je u preliminarnoj proceduri usvojila zakon koji tretira odštetu, ali Bošnjaci kažu da je diskriminirajući protiv nesrpskih žrtava.

- Bili smo uhapšeni, premlaćivani, jednva preživjeli i sada prolazimo novu torturu. Plaćamo zato što smo preživjeli – kazao je Behadil Dizdarević, jedan od bh. logoraša, prenosi Reuters.


Samo malo strpljenja.
I Jevrejima je trebalo pola stoljeca da im njemacke firme pocnu isplacivati naknade za ratnu stetu.
Iznenada se promijeni politicka klima, recimo zbog suradnje sa Rusijom i oporbi NATO-u...
Odjednom se Valentin Inzko sjeti da ima neke pravne ovlasti...
Sjecate li se kako su Albanci glasali krajem osamdesetih da se Kosovo vrati u okvir Srbije?
Sjecate li se kada je Dodik tvrdio da je u Srebrenici bio genocid?
Nije tesko pronaci takve snimke i koristiti na Sudu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:18 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:

Nismo mi htjeli bit glavni nikome nit smo htjeli bit pod tuđom čizmom. Mi smo se uvijek borili za svoja prava i za slobodu.


Kad se s necim slazem, onda se nema niti sta dodati niti sta ispraviti.

Tako se i sam licno osjecam.

Ako smo svi takvi, onda bi se trebali relativno lako i brzo dogovoriti, pomagati jedni druge i uzajamno se stititi...


Bio je jedan još opširniji post prije tog (na 5. str.), ali ok.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
I Elektroprivreda je poseban pravni entitet, ili kako pravnici kažu, pravno lice, pa ne može da podnese tužbu međunarodnom sudu. To možete jedino ako se odcepite i postanete samostalna država. Dok postoji BiH i RS u njoj, RS ima zadnju reč.


Ozbiljno?

Recimo, da li ste ikada culi za presudu Sejdic-Finci Evropskog Suda za Ljudska Prava?

To nije Međunarodni sud u Hagu.

Evropski sud za ljudska prava je vrhovni sud za fizička lica na koji možeš da uputiš apelaciju, ako nisi zadovoljan presudom vrhovnog suda svoje zemlje.

Inače, jel implementirana presuda Sejdić-Finci, kad je već pominješ. Prošlo više od decenije od presude.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:21 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
novovrijeme je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Gde ti žuriš jbt. Čekaj prvo da napišu apelaciju za promenu imena.


Ne zurim ja nego Sarajlija kasni

Citat:
Logoraši u Bosni i Hercegovini očekivali su odštetu, ali sada plaćaju sudske troškove...
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/bi ... ci-srpskoj

Logoraši u Bosni i Hercegovini očekivali su milijardu eura odštete. Međutim, na kraju su oni ti koji će morati platiti za pokušaj dobijanja te odštete. U Pravobranilaštvu RS-a kažu kako to nije pitanje morala, već isključivo zakona.


Ono kad se Mujo (naučio kuran napamet) tuži sa Srbinom.

:smijeh


Nakon sto se dokaze da se na nizem sudu ne moze postici Pravda, ide se stepenicu vise...

Oslobadjajuca presuda sudova RS ce jednog dana biti dokaz da je RS bila izvrsilac zlocina nad civilnim stanovnistvom a ne odmetnuti pojedinci izvan njene kontrole...

Omca omotona oko vrata ne boli dok se ne pritegne do kraja...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:23 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Ozbiljno?

Recimo, da li ste ikada culi za presudu Sejdic-Finci Evropskog Suda za Ljudska Prava?

To nije Međunarodni sud u Hagu.

Evropski sud za ljudska prava je vrhovni sud za fizička lica na koji možeš da uputiš apelaciju, ako nisi zadovoljan presudom vrhovnog suda svoje zemlje.

Inače, jel implementirana presuda Sejdić-Finci, kad je već pominješ. Prošlo više od decenije od presude.


A vama se zuri da se implementira?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:
Sarajlija, ljudi ti dobro govore da ne poznaješ povijest i da si politički analfabet (ja sam to vidio već kad si me uvjeravao da bi neki popovi u 14. st. spriječili cara Dušana da osvaja na jugu) , ali probat ću ovako...


Fini Decko,

to sto mi ljudi govore da ne poznajem povijest ne znaci ama bas nista. Sanse su pola-pola da je ja razumjem a oni ne.

Pa da umjesto diskutiranja da li je bizantijska crkvena hijerarhija na teritoriji Srbije mogla sprijeceti Dusana u napadu na Bizantijsko Carstvo, da razmotrimo nesto drugo.

Ta li je lokalna ulema sirom Balkana svjesno vijekovima radila na slijepoj pokornosti lokalnog muslimanskog stanovnistva sultanu iz Istanbula?

Nadam se da razumijete da se radi o identicnom principu. Jedino su specificni termini zamijenjeni:

Bizantija-Osmanlije
car-sultan
pravoslavlje-islam
Konstantinopolj-Istanbul

Srpska crkva je autokefalna još od vremena Svetog Save, prvog srpskog patrijarha. Nije bilo vizantijske crkvene hijerarhije u Srbiji za vreme Nemanjića. A i kako bi je i bilo kad smo u Srednjem veku ratovali sa Grcima svakih pola sata. Prestani da sereš o stvarima o kojima nemaš pojma.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Dajte jos tih tuzbi da pojacamo budzet. :zivili



Samo malo strpljenja.
I Jevrejima je trebalo pola stoljeca da im njemacke firme pocnu isplacivati naknade za ratnu stetu.
Iznenada se promijeni politicka klima, recimo zbog suradnje sa Rusijom i oporbi NATO-u...
Odjednom se Valentin Inzko sjeti da ima neke pravne ovlasti...
Sjecate li se kako su Albanci glasali krajem osamdesetih da se Kosovo vrati u okvir Srbije?
Sjecate li se kada je Dodik tvrdio da je u Srebrenici bio genocid?
Nije tesko pronaci takve snimke i koristiti na Sudu...


Sabura nego sta.
I mi saburamo skupljajuci ove vase kazne. :aleale
Mozete vi da tuzite RS. Samo prije toga RS mora postati nezavisna. Ako nas dobijete na sudu nije problem platicemo vam. Svakako smo nakupili milione od ovih vasih logorasa. :zubati

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
To nije Međunarodni sud u Hagu.

Evropski sud za ljudska prava je vrhovni sud za fizička lica na koji možeš da uputiš apelaciju, ako nisi zadovoljan presudom vrhovnog suda svoje zemlje.

Inače, jel implementirana presuda Sejdić-Finci, kad je već pominješ. Prošlo više od decenije od presude.


A vama se zuri da se implementira?

Mene to ne interesuje. To je između vas i Hrvata. Što se Srba tiče, mogu i Sejdić i Finci da se kandiduju za srpskog člana predsedništva BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:46 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

A vama se zuri da se implementira?

Mene to ne interesuje. To je između vas i Hrvata. Što se Srba tiče, mogu i Sejdić i Finci da se kandiduju za srpskog člana predsedništva BiH.


To je potpuno isti princip.

Samo Srbin moze biti izabran za predsjednika u RS nakon izvrsenog etnickog ciscenja, samo vas jos niko nije tuzio.

Krene se sa tuzbom da se zeli glasati za clana predsjednistva BiH sa teritorije Federacije iako zivite u RS jer imate pravo dati svoj glas onome kome zelite da vas predstavlja...

Ostalo je pitanje vremena i dobrog advokata da srusi Ustav...

To nije pitanje zakona nego politicke volje velikih sila, pa vi samo gurajte prst u oko NATO-u...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa kažem ti da nas baš briga za to. Može i Norvežanin da se kandiduje za srpskog člana predsedništva, nebitno pravilo jer je Srba 90% u RS. Poenta Sejdić-Finci je da vi hoćete Hrvatima da birate člana predsedništva.

Ne može nikakav advokat da sruši ustav. Pogotovo ne ustav koji je deo mirovnog sporazuma.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:50 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Fini Decko,

to sto mi ljudi govore da ne poznajem povijest ne znaci ama bas nista. Sanse su pola-pola da je ja razumjem a oni ne.

Pa da umjesto diskutiranja da li je bizantijska crkvena hijerarhija na teritoriji Srbije mogla sprijeceti Dusana u napadu na Bizantijsko Carstvo, da razmotrimo nesto drugo.

Ta li je lokalna ulema sirom Balkana svjesno vijekovima radila na slijepoj pokornosti lokalnog muslimanskog stanovnistva sultanu iz Istanbula?

Nadam se da razumijete da se radi o identicnom principu. Jedino su specificni termini zamijenjeni:

Bizantija-Osmanlije
car-sultan
pravoslavlje-islam
Konstantinopolj-Istanbul

Srpska crkva je autokefalna još od vremena Svetog Save, prvog srpskog patrijarha. Nije bilo vizantijske crkvene hijerarhije u Srbiji za vreme Nemanjića. A i kako bi je i bilo kad smo u Srednjem veku ratovali sa Grcima svakih pola sata. Prestani da sereš o stvarima o kojima nemaš pojma.


Sustina rasprave sa Finim Deckom je tvrdnja da je organizaciona podijeljenost pravoslavne crkve dovela do svadje izmedju Grka, Bugara i Srba te prodora osmanlija i visevjekovne okupacije...

Niko nije sporio autokefalnost SPC na terenu...

Cisto hipoteticka rasprava...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:53 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa kažem ti da nas baš briga za to. Može i Norvežanin da se kandiduje za srpskog člana predsedništva, nebitno pravilo jer je Srba 90% u RS. Poenta Sejdić-Finci je da vi hoćete Hrvatima da birate člana predsedništva.


Poenta je pitanje legaliteta.

Ako ja kao stanovnik RS nemam pravo da glasam za bilo koju osobu sa teritorije BiH za clana predsjednistva, onda se time ruse moja gradjanska prava i pravo izbora.

A ako srusite jednu odredbu dejtonskog ustava time rusite citav ustav...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:56 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2019, 15:28
Postovi: 246
Sejdic-finci je bosnjacka propaganda da treba svak imati mogucnost da se kandiduje i da bude biran sa cijelog teritorija bih.

_________________
Izučavaći budalizma su budalisti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:57 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa kažem ti da nas baš briga za to. Može i Norvežanin da se kandiduje za srpskog člana predsedništva, nebitno pravilo jer je Srba 90% u RS. Poenta Sejdić-Finci je da vi hoćete Hrvatima da birate člana predsedništva.

Ne može nikakav advokat da sruši ustav. Pogotovo ne ustav koji je deo mirovnog sporazuma.


Nista nije vjecno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 19:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Svađali su se vladari i plemići, ne narodi, njih niko nije pitao za mišljenje. Moraš da gledaš na događaje u kontekstu vremena u kojem su se događali. Ne možeš da kukaš što nije bilo podele vlasti na izvršnu, zakonodavnu i sudsku u kamenom dobu npr. Svaka epoha ima svoja pravila, i ti bi to znao da imaš makar i mrvu veze sa istorijom. Ne možeš da razumeš suštinu, kako kažeš, ako nemaš gram znanja o msteriji o kojoj si izhalucinirao da razumeš suštinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 20:01 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Bit cu kratak je napisao/la:
Sejdic-finci je bosnjacka propaganda da treba svak imati mogucnost da se kandiduje i da bude biran sa cijelog teritorija bih.


Ako se ukine dejtonski ustav onda SDA gubi vecinu i moc u Federaciji te se onda moraju sporazumijevati o dogovarati sa svima na nivou Bosne...

Radi toga se Sejdic-Finci nikada nije ni implementirao niti odrzali izbori u Mostaru......


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 20:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Bit cu kratak je napisao/la:
Sejdic-finci je bosnjacka propaganda da treba svak imati mogucnost da se kandiduje i da bude biran sa cijelog teritorija bih.

Ma znam, ali Muslimana jednostavno nema dovoljno da nam izaberu predstavnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslavija vam je sudbina. Ili novi rat...
PostPostano: 16 srp 2019, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Bit cu kratak je napisao/la:
Sejdic-finci je bosnjacka propaganda da treba svak imati mogucnost da se kandiduje i da bude biran sa cijelog teritorija bih.


Ako se ukine dejtonski ustav onda SDA gubi vecinu i moc u Federaciji te se onda moraju sporazumijevati o dogovarati sa svima na nivou Bosne...

Radi toga se Sejdic-Finci nikada nije ni implementirao niti odrzali izbori u Mostaru......

Dejtonski ustav može da se ukine samo dvotrećinskom većinom sva tri kluba naroda u Domu naroda, neka me neko ispravi ako grešim. Pošto će se to dogoditi nikad, nastavite da maštate da će neki advokat da vam poništi kapitulaciju koju ste potpisali u Dejtonu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 374 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Hagresor, Naša Kvačica, Tomba17 i 282 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO