HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 04:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Junaci kamenovali župnu crkvu sv. Leopolda Mandića u Sarajevu
PostPostano: 09 lis 2009, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
neoptereceni je napisao/la:
Cort0 Maltese je napisao/la:
Stoka pogana. :kava

Teško da postoji nešto što mrzim više od ovakvih činova. Stić će ih kazna za ovo, kad tad.


Vjerujem da si tako osudio i nedavno paljenje dzamije u Fazlagica kuli?


Naravno. :kava

http://www.forum.hr/showpost.php?p=17734053&postcount=127

Za razliku od nekih ja se držim svojih principa.

Dio posta:
Citat:
Evo osobno se ispričavam svim Bošnjacima zbog ovakvih sličnih nedjela koja su počinili pripadnici mog naroda, sasvim iskreno. To je jednostavno pogrešno. I iz dna duše mrzim ovu ljudsku kugu i insekte, da Bog da gorili u paklu u nezamislivim mukama do kraja vječnosti i poslije toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Junaci kamenovali župnu crkvu sv. Leopolda Mandića u Sarajevu
PostPostano: 09 lis 2009, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Pa onda još jedan:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=17744317&postcount=136


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Junaci kamenovali župnu crkvu sv. Leopolda Mandića u Sarajevu
PostPostano: 09 lis 2009, 10:36 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2009, 00:46
Postovi: 102
posteno. :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Junaci kamenovali župnu crkvu sv. Leopolda Mandića u Sarajevu
PostPostano: 09 lis 2009, 10:39 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
a sto nisu pokusali kamenovati pravoslavnu crkvu u banja luci.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Junaci kamenovali župnu crkvu sv. Leopolda Mandića u Sarajevu
PostPostano: 10 lis 2009, 14:18 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
Osuda vandalskog čina
Navijači Sarajeva posjetili crkvu u Briješću


"Novac nije važan, raduje me da ste došli", kazao je velečasni Pero Brajko, župnik župne crkve sv. Leopolda Bogdana Mandića u sarajevskom naselju Briješće, nekolicini mladih ljudi koji su uručili simboličnu pomoć za saniranje štete nastale u noći sa 7. na 8. oktobar, saopštila je Katolička tiskovna agencija.

slika

Podsjećamo, nepoznati počinioci su oštetili fasadu i prozor sa sjeverne strane objekta. Pored novčane pomoći skupljene putem foruma portala Sarajevo-x.com, trojica mladića bijelom farbom obojili su uvredljive grafite na cesti, koji sugerišu da bi se ovo moglo povezati sa tragičnim događajima u Širokom Brijegu. Da to nije tako, pokazali su i predstavnici Udruženja navijača FK Sarajevo, koji su posjetili crkvu i župniku Brajki ponudili pomoć.

"Osuđujemo ovaj vandalski čin, a posebno što je ime pokojnog Vedrana dovedeno u kontekst sa skrnavljenjem crkve. To je besmisleno i sramota", kazali su navijači FK Sarajeva.

Brajko također smatra da se dva događaja ne mogu povezati, jer je crkva i prije bila skrnavljena.

"Jedina veza je zlo koje se desilo. Ovo je četvrti put u šest godina od kada sam ovdje da je crkva oštećena. Te noći sam čuo kako je nešto udarilo, pogledao sam kroz prozor, ali ništa nisam vidio. Ujutro mi je komšija rekao da je vidio dvije osobe kako bježe preko livade. Jako je opasno generalizirati stvari, pustimo da policija radi svoj posao", ističe vlč. Brajko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Junaci kamenovali župnu crkvu sv. Leopolda Mandića u Sarajevu
PostPostano: 10 lis 2009, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Dobar potez...strateski... Cudo sto do sada nikad niko nije dolazio i davao novac za razbijene prozore nego bas sada.. Al pohvalno za te momke koji to ucinise bilo samovoljno bilo na neciji nagovor ili savjet

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Junaci kamenovali župnu crkvu sv. Leopolda Mandića u Sarajevu
PostPostano: 10 lis 2009, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Tulkas je napisao/la:
Dobar potez...strateski... Cudo sto do sada nikad niko nije dolazio i davao novac za razbijene prozore nego bas sada.. Al pohvalno za te momke koji to ucinise bilo samovoljno bilo na neciji nagovor ili savjet


I ja kažem. :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Junaci kamenovali župnu crkvu sv. Leopolda Mandića u Sarajevu
PostPostano: 10 lis 2009, 15:59 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 00:04
Postovi: 105
Sarajevska policija uhitila je trojicu mladića koji su priznali kako su počinili vandalski napad na katoličku crkvu u prigradskom naselju Briješće, priopćila je u subotu policija.

Policija je priopćila kako su u petak navečer uhićeni mladići stari 20, 22 i 24 godine koji su priznali kako su dva dana ranije kamenjem gađali i razbili nekoliko prozora na crkvi svetog Leopolda Mandića te na zidu i prilaznoj cesti ispisali grafite uvredljive sadržine povezujući taj vandalski čin s navijačkim neredima koji su se prošle nedjelje dogodili u Širokom Brijegu.

Izjavili su kako su napad počinili u pijanom stanju.


Samo da vam kažem da je vijest skinuta sa vašeg Bljeska.info


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Junaci kamenovali župnu crkvu sv. Leopolda Mandića u Sarajevu
PostPostano: 10 lis 2009, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:37
Postovi: 371
Croat je napisao/la:
Osuda vandalskog čina
Navijači Sarajeva posjetili crkvu u Briješću


"Novac nije važan, raduje me da ste došli", kazao je velečasni Pero Brajko, župnik župne crkve sv. Leopolda Bogdana Mandića u sarajevskom naselju Briješće, nekolicini mladih ljudi koji su uručili simboličnu pomoć za saniranje štete nastale u noći sa 7. na 8. oktobar, saopštila je Katolička tiskovna agencija.

slika

Podsjećamo, nepoznati počinioci su oštetili fasadu i prozor sa sjeverne strane objekta. Pored novčane pomoći skupljene putem foruma portala Sarajevo-x.com, trojica mladića bijelom farbom obojili su uvredljive grafite na cesti, koji sugerišu da bi se ovo moglo povezati sa tragičnim događajima u Širokom Brijegu. Da to nije tako, pokazali su i predstavnici Udruženja navijača FK Sarajevo, koji su posjetili crkvu i župniku Brajki ponudili pomoć.

"Osuđujemo ovaj vandalski čin, a posebno što je ime pokojnog Vedrana dovedeno u kontekst sa skrnavljenjem crkve. To je besmisleno i sramota", kazali su navijači FK Sarajeva.

Brajko također smatra da se dva događaja ne mogu povezati, jer je crkva i prije bila skrnavljena.

"Jedina veza je zlo koje se desilo. Ovo je četvrti put u šest godina od kada sam ovdje da je crkva oštećena. Te noći sam čuo kako je nešto udarilo, pogledao sam kroz prozor, ali ništa nisam vidio. Ujutro mi je komšija rekao da je vidio dvije osobe kako bježe preko livade. Jako je opasno generalizirati stvari, pustimo da policija radi svoj posao", ističe vlč. Brajko.

Ovo je OK :palacgore1 i svakako za pozdraviti, tko god je ovo pokrenuo i ovim momcima svaka čast :yes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Junaci kamenovali župnu crkvu sv. Leopolda Mandića u Sarajevu
PostPostano: 10 lis 2009, 18:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Pozdravljam gest.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Junaci kamenovali župnu crkvu sv. Leopolda Mandića u Sarajevu
PostPostano: 10 lis 2009, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:37
Postovi: 371
Pohvala i policiji na uhičenju počinitelja :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Junaci kamenovali župnu crkvu sv. Leopolda Mandića u Sarajevu
PostPostano: 10 lis 2009, 19:24 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 18:51
Postovi: 19
Bravo,zasluzili ste sve pohvale,za ovaj,krajnje humani cin.
Da se mene pita,ja bih cak isao i jedan korak dalje.
Organizovati proteste u Sarajevu protiv huliganskih ispada u SB,pri tome usput odati pocast pokojnom Vedranu Puljicu,poslati pretsatvnike Bosnjaka i FK Sarajeva u posjetu neduzno povrijedejnim gradjanima SB,skupiti i predati simbolicnu donaciju za opstinu SB,osuditi politicke ispade i propust i na bosnjackoj i na hrvatskoj strani,osuditi pustanje uhapsenih na slobodu od strane policije,zahtijevati da se utvrdi stvarni ubica Vedrana Puljica.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Tomba17 i 480 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO