HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 02:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5558 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 223  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 11 srp 2018, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
nema veze je napisao/la:
man negdje u oktobru da dođu i lupe završni finiš :D

Putin, FSB i Kozaci, u smislu da su oni upetljani u Davidovo ubistvo.
Možda niste pratili to, ali Mektić je prije pola godine pokušao plasirati priču o Kozacima i Noćnim Vukovima u krajnje negativnom svjetlu, kao oni su pozvani tu da bi batinali Dodikove neistomišljenike itd. a i Vasković je šiljio isto. Zato kažem, čudi me kako s tom žvakom nisu nastavili i na trgu, da ove zombije još više zalude.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 11 srp 2018, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Meni većina tih što dolazi na trg izgleda jako čudno, fizički prije svega. Neki spoj propalih života, ili oni sami svoje živote doživljavaju kao propale. I sekta će im sad živote napraviti ispunjenim i sa smislom.
Najbolja činjenica koja tome ide u prilog je da se masa srednjovječnih Srpkinja po dijaspori brine za PRAVDU ZA SVOJE SINOVE. Kao da žive u Visokom, ne na zapadu.

Druga smiješna stvar je kad Davor pravi selfie sa obožavateljima oni se tako trude da žale i da suza krene na slici. Dok se Davor na većini selfija smješka i boli ga ***. Novac stiže na bankovni račun.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 11 srp 2018, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
Agathonikos je napisao/la:
nema veze je napisao/la:
man negdje u oktobru da dođu i lupe završni finiš :D

Putin, FSB i Kozaci, u smislu da su oni upetljani u Davidovo ubistvo.
Možda niste pratili to, ali Mektić je prije pola godine pokušao plasirati priču o Kozacima i Noćnim Vukovima u krajnje negativnom svjetlu, kao oni su pozvani tu da bi batinali Dodikove neistomišljenike itd. a i Vasković je šiljio isto. Zato kažem, čudi me kako s tom žvakom nisu nastavili i na trgu, da ove zombije još više zalude.

očito neuspjeli sarkazam sa moje strane :001_smile

@BBC, ima šašavih majki i ovdje. komšinica ima troje male djece i skoro svaki dan ide na trg, a djecu uvali svekrvi na čuvanje. inače, prije podne je na poslu. ponosna je na svoju borbu za djecu na trgu i prva kad treba prozvati neistomišljenike sa pitanjem imaju li djece i zašto se na trgu ne bore za njihovu budućnost. to koliko ona, kvalitetnog ili bilo kakvog vremena, provede sa svojom djecom je nebitno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 11 srp 2018, 20:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
stratilat je napisao/la:
šta je tebe za Laktašima?
zašto si se fokusurao na dešavanja unutar RS?
de malo istražuj po tamo nekim kasabama i radu kantonalnih vlada

To je poznat grad zahvaljujuci Dodiku i njegovim tajkunima poput Kaldere, da ne zaboravim i njega i on je odatle. Tu je "pravo" sjediste u RS. Zahvaljujuci Dodiku, to je grad kumova. :D

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 11 srp 2018, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
nema veze je napisao/la:
davor je od početka dešavanja obilazio udruženje boraca i tražio od njih da izađu na trg i pruže mu podršku. pritom bio neprijatan i prijetio osnivanjem novog udruženja, a što se i desilo. srećom, izgleda da ih je tek par željno slave (ili pobjede SDS-a)
slika
podijeliti udruženje boraca je baš jako pametna stvar za samo udruženje i interese boraca

novovrijeme je napisao/la:
https://www.glasbanjaluke.net/2018/07/1 ... nacelniku/

Davidov trg svima nama treba da bude broj jedan prioritet, ukoliko želimo da osiguramo ikakvu budućnost, ne samo ovog grada, nego i čitave države Republike Srpske.

a fanatici ga podržavaju i to sve u ime boljeg sutra i RS.
inače, to mu je vjerovatno uvod u stvaran zahtjev za preimenovanje trga

Slazem se da podjela medju borcima nije dobra stvar, narocito ne u momentu kada su borci u Federaciji (Armije BiH i HVO) slozni, ali o tome je trebao da razmislja Dodik koji je podijelio RS, a medju njima i borce, a tu podjelu u kontekstu boraca, kao i globalno, samo dodatno produbio kada je poceo da povecava boracke dodatke po 2-3 posto godisnje sto je izrevoltirao mnoge borce koji se, bas kao i penzioneri, radnici itd, osjecaju kao da su prosjaci, a ne trazioci svojih prava tako da to nezadovoljstvo boraca Dodikovom politikom, koja je nakaradna i u ovom slucaju, buja vec nekoliko godina tako da ovo je samo kap koja je prelila punu casu gorcine nastale potcijenjivanjem boraca od strane jos uvijek aktuelnog vladajuceg rezima.

Puna podrska "Pravdi za borce"! Prava boraca u RS su na najnizim granama. Dok neki borci u RS primaju boracki dodatak od 40 KM mjesecno, ministar policije Dragan Lukac je dobio 40000 KM za ucesce u ratu. Eno ga i ziv i zdrav dok mnogi borci koji su ostali bez ruke, noge itd. su u jakom losem ekonomskom polozaju. Lukac se hvali time kako je prolio vise krvi nego sto je odrastao covjek ima. Da nije smjesno, bilo bi jako tuzno. Osim toga, jebes krv, dobijes drugu. Sta da kazu majke koje su ostale bez svojih sinova u ratu? Ne vjerujem da je i jedna dobila ni izbliza toliko od drzave, osim eventualno plakete ili tako neke simbolike. I na primjeru boraca se vidi da je i toj kategoriji stanovnistva pukao film usljed Dodikove politike laganog odumiranja drustva i prije svega loseg polozaja u drustvu, negativne selekcije itd. Sve se nakupilo, talozilo i moralo je da pukne. Samo je bilo pitanje dana kada ce i borci da se podjele s obzirom na to da i njih Dodikov rezim debelo magarci, a mozda i narocito njih, kao i penzionere.

Puna podrska borbi boraca za bolji polozaj u drustvu i bolju buducnost za nasu buducnost!

Pravda za borce i pravda za Davida!

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 11 srp 2018, 21:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
nema veze je napisao/la:
nije (0.25 isto tikovi neki). s tim da su meni sljedbenici još čudniji. sve vide istim očima kao mi, i džaba

što se putina, kozaka i ostalih tiče, možda je još rano za njih. mundijal, odmor, put.. taman negdje u oktobru da dođu i lupe završni finiš :D

Vi vidite ocima Dodikovog rezima i TV Bastilje i upijate sve sto vam isti kaze. Niste ni svjesni da vam rezim mozak pere i truje ga do te mjere da vam je "obrnuo" pamet jer to je ocigledno jedini nacin na koji moze opstati na vlasti i da pritom ne odgovara za mnoge kriminalne afere koje su potpis te iste njegove vlasti u kontinuitetu pljacke ovog naroda i organizovsnog kriminala.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 11 srp 2018, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Agathonikos je napisao/la:
nema veze je napisao/la:
man negdje u oktobru da dođu i lupe završni finiš :D

Putin, FSB i Kozaci, u smislu da su oni upetljani u Davidovo ubistvo.
Možda niste pratili to, ali Mektić je prije pola godine pokušao plasirati priču o Kozacima i Noćnim Vukovima u krajnje negativnom svjetlu, kao oni su pozvani tu da bi batinali Dodikove neistomišljenike itd. a i Vasković je šiljio isto. Zato kažem, čudi me kako s tom žvakom nisu nastavili i na trgu, da ove zombije još više zalude.

Dodikov rezim pravi od svog naroda sljedbenike i podanike svoje propale i retrogradne politike zbog koje je isti zaradio zuti karton od amnistracije najmocnije zemlje na svijetu. To je ujedno i jedino veliko dostignuce Dodikove vlasti u posljednjih 4 godine, kao i ekonomsko unistenje RS i ubistvo Davida Dragicevica. Srecom, blizi se oktobar. Bice mi zadovoljstvo da budem saucesnik u budjenju Srpske i zadavanju udarca laktaskom dahiji i njegovoj mafijaskoj druzini tamo gdje su ionako najtanji, a sudeci i po ovoj godini, bice jos tanji.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 11 srp 2018, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Neko spomenu zakljucavanje ove teme. Ja sam protiv. Narod zasluzuje da sto vise zna o tome kakva je (Dodikova) vlast u RS. Zahvaljujuci Dodiku, sada citav svijet zna kakva je Dodikova vlast i jos uvijek saznaje. Zato Dodikov rezim na sve nacine pokusava da ucutka proteste. S obzirom da silom nije uspio, sada pokusava milom. Gledam nesto danas Dnevnik ATV-a. Nakon dugo vremena odlucio sam da gledam Dnevnik ATV-a i ujedno zavrsio sa gledanjem istog, kao i ATV-a uopste. Ukratko, rijec je o nista drugo nego TV Bastilji 2 posto je RTRS TV Bastilja 1. Naime, tsj rezimski medij je danas Muslimani neke likove koji se javljaju samo kad ih vjetar obasja sa apelom Davoru da odustane od protesta. Dodikovi rezimski av-avi su sa ujedanja presli na apel za cutologiju uz kombinaciju i drugih metoda od kojih ne odustaju. Sve sa ciljem zataskavanja zlocina.

http://slobodanvaskovic.blogspot.com/2018/07/rezim-namjerava-nasilno-zabraniti-mirna_11.html?m=1

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 11 srp 2018, 21:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
"Pravda za Davida" 108. dan

Prioriteti isti - trazenje istine o tome ko je ubio Davida Dragicevica.


_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 srp 2018, 08:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
vlado, prebroj koliko puta u minutu izgovoris tv bastilja?

pripazi samo ako dobijes poriv da i komsijama gasis tv...

onda je vreme za izolaciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 srp 2018, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Gospođice Nema veze, zaboravio sam vam reći da sam vas sanjao neku noć.

Kao napadaju vas zombiji i vi trčite meni u zagrljaj, odjednom se pojavljuje gospodin Vladimir i kaže, nisu to zombiji, to su glupi soroševci. Vi se smirite i utom se i ja probudim :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 srp 2018, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
kolubara je napisao/la:
vlado, prebroj koliko puta u minutu izgovoris tv bastilja?

pripazi samo ako dobijes poriv da i komsijama gasis tv...

onda je vreme za izolaciju.

RTRS i jeste TV Bastilja i to vec godinama, dok sadauz to su i u steroidnijoj fazi. Odnedavno je i ATV, mada isto i za njih vazi jer i prije su bili takvi. Dve rezimske kuce: jedna javna, druga privatna, obe sa istom misijom, da narod zna ono sto je nebitno i ne zna ono sto je bitno.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 srp 2018, 12:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
Agathonikos je napisao/la:
Gospođice Nema veze, zaboravio sam vam reći da sam vas sanjao neku noć.

Kao napadaju vas zombiji i vi trčite meni u zagrljaj, odjednom se pojavljuje gospodin Vladimir i kaže, nisu to zombiji, to su glupi soroševci. Vi se smirite i utom se i ja probudim :D


tipično muški style, probudili ste se kad je najslađe :D i ostavili me da se sama borim sa seherzadom i bocama, a jedino što me plaši više od soroševaca i sektaša su ljubomorne žene :rolleyes


@ Agathonikus :wub

i malo vezano za temu
Citat:
"Predsjedniče, premijerko, pozicijo i opozicijo, imate rok do 5.10.2018. godine da otkrijete ko je ubica Davida Dragičevića u suprotnom pravim veliki skup 6.10.2018. godine i poslije tog skupa Davor spušta ruku", rekao je je on.


teško mi priznati, trudila sam se se da budem čovjek iako to izgleda često nisam, ali podržavam BBC-a kad kaže da su ovdje samo pare bitne

btw, čovjek sa kojim sam suosjećala
slika
i ista osoba danas

BBC je napisao/la:
Koji krkan majke ti. Lider sekte mora biti iznad zakona i za njega ne vrijedi zakon da je kaciga obvezna dok se voziš motorom.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 srp 2018, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Agathonikos je napisao/la:
Gospođice Nema veze, zaboravio sam vam reći da sam vas sanjao neku noć.

Kao napadaju vas zombiji i vi trčite meni u zagrljaj, odjednom se pojavljuje gospodin Vladimir i kaže, nisu to zombiji, to su glupi soroševci. Vi se smirite i utom se i ja probudim :D



Citat:
Sanjao sam nocas da te nemam
da lezim budan na postelji od snijega
i tiho, tiho neka druga zena
moje ime doziva kroz noc ruzan san

Vidio sam u snu ljiljan bijeli :D

...

A sad na temu.

Ovo je za one koji kazu "a zasto samo u Banja Luci?".

slika

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 srp 2018, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Primjetim ružan utjecaj ove sekte na srpsku mladež i nove generacije. Svi za Davorom ponavljaju da je Republika Srpska država. A muslimani to podržavaju ne znajući tko im glave nosi. Kao iskreni patriJot i unitarac nisam nimalo zadovoljan sa novonastalom situacijom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 srp 2018, 13:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Treci veliki protestni skup "Pravda za Davida" bice odrzan odmah nakon izbora.

Citat:
Davor Dragičević PONOVO pred narodnim poslanicima

Piše: Borislav Radovanović

Iz "PRAVDE ZA DAVIDA" već danas najavljujemo i treću skupštinsku raspravu o ubistvu Davida Dragičevića, ubrzo nakon konstituisanja novog saziva Narodne skupštine. Ono šta će novi skupštinski saziv morati raspraviti jeste činjenica da je ministar Dragan Lukač u radu parlamenta i njegovih tijela ČINIO TEŠKA KRIVIČNA DJELA, te ispitati zašto mu je sadašnje skupštinsko rukovodstvo omogućilo da to čini preko dva mjeseca i na onakav bezobziran način. To (normalno!) podrazumijeva da protiv Lukača i saučesnika slijede krivične prijave i to sa činjenicama koje su "promakle" svima, a direktno su se odrazile na rad Anketnog odbora i neusvajanje njegovog izvještaja. To se u Republici Srpskoj više nikad neće ponoviti!

slika

Građani su tokom dvije sjednice parlamenta o ubistvu Davida Dragičevića i rada Anketnog odbora "obaviješteni" kako postoji sprega između "PRAVDE ZA DAVIDA" i opozicionih političkih subjekata. Tako su naši građano "doznali" i za neke tajne dilove narodnog poslanika Branislava Borenovića sa ovom zajednicom, pa i da je sve to "dirigovano" iz američke ambasade i "Bakirovog Sarajeva". Da li je to doista tako biće nedvosmisleno razjašnjeno u našem najvišem zakonodavno-političkom tijelu vlasti, ali nakon izbora i od strane novog saziva parlamenta.

U "PRAVDI ZA DAVIDA" nismo ni Dodik, ni Lukač, pa ni njihovi "taster-poslanici", nego savjesni građani koji govore dokazima i činjenicama. Da je postojao bilokakav dogovor između nas i ma kog člana Anketnog odbora, pa čak i kakvog drugog subjekta, dešavanja u parlamentu išla bi bitno drugačije. U minimumu opozicija bi skupštinskom rukovodstvu ukazala da protivpravno omogućava ministru Lukaču činjenje produženog krivičnog djela zloupotrebe službenog položaja ili ovlaštenja u sticaju sa drugim krivičnim djelima. No, opozicionari to nisu uočili, a pošto nismo djelovali dogovorno mi im to nismo ukazali, pa se sve izdogađalo onako kako jeste.

Postavlja se logično pitanje: zašto smo nijemo posmatrali vršenje teških krivičnih djela na štetu naše zajednice, pa i na štetu ustavno-političkog uređenja Srpske? I odgovor je jednako logičan: naš polazišni stav jeste da institucije trebaju djelovati zakonito i pravilno, te NEZAVISNO!

Istovremeno, da je Lukač pravovremeno spriječen u vršenju krivičnih djela, a kako bi ga danas procesuirali? Njegova volja bila je da teško zloupotrebljava službeni položaj, a naša volja je da ga zbog toga prijavimo/procesuiramo i to će uslijediti vrlo brzo. Ključne dokaze imamo (nezamislivo!) upravo kroz stenograme i audio-video zapise skupštinskih zasjedanja i rada Anketnog odbora, te druge službene dokumentacije i kredibilnih svjedoka (npr. članovi Anketnog odbora).

Kad podnesemo krivične prijave javnost će biti obaviještena o svemu, a zasad samo objelodanjujemo neke detalje. Primjera radi, ako ministar Lukač zloupotrebljava službeni položaj i pravo učestvovanja u radu parlamenta da bi za Davora Dragičevića, kao roditelja ubijenog djeteta, govorio kako "izvodi performanse", kako smrt svog sina koristi za rušenje institucija i same Republike Srpske, kako oko stradanja djeteta čini političke dilove - to se u našem krivičnom zakonu naziva krivično djelo "Povreda ljudskog dostojanstva zloupotrebom službenog položaja".

Isto je i kad borca prve kategorije i teškog ratnog invalida (Davora) optužujete da ruši Republiku Srpsku, koju je ovaj uz teške žrtve stvarao. Da ne govorimo o tome kako je Suzani i Davoru bilo gledati i slušati sve one silne laži o nepostojećim krivičnim djelima njihovog ubijenoga sina, konzumiranju narkotika i alkohola, a znamo na kakvima dokazima. U konačnici znamo šta je Lukač govorio o tome kako je David "zadesno" usmrćen, pa i kako je tužilaštvo to drugačije okvalifikovalo.

U daljem "dva blogera" i druge javne ličnosti i građani svrstani uz "PRAVDU ZA DAVIDA" imaju jednako pravo na ljudsko dostojanstvo i niko nema pravo da ih onako bezobzirno, teško i nezakonito optužuje u parlamentu i pred javnošću. Nije poenta u tome da neko Lukaču i sličnima dokazuje lični dignitet, nego da će on morati dokazima potkrijepiti svoje navode. Ili, će snositi krivičnu sankciju - baš kako on to često ističe.

Danas znamo "argumente" zbog kojih je izvještaj Anketnog odbora odbijen. Zaključili su kako je Anketni odbor djelovao preko dodijeljenog mandata i protivustavno, a posebno jer su "optuženom ubici" omogućili da ispituje predstavnike institucija. Potom je skupštinska većina zauzela stav kako se parlament ne smije miješati u rad pravosuđa (uticati na tužilaštvo) davanjem pravnih kvalifikacija. To je nekakva esencija odbijanja usvajanja izvještaja, zar ne?

Kako sad objasniti da parlament "odbija uticati na tužilaštvo", a pritom članu Anketnog odbora ispred "PRAVDE ZA DAVIDA" (autoru) javno presuđuju za nešto nepostojeće, lažno i izmišljeno. Moraće Lukač parlamentu (normalno novom sazivu) predočiti i optužnicu za "pokušaj ubistva" i potvrdu o "oduzimanju pištolja", medicinske dokaze da je "njemu mjesto u duševnoj bolnici" i štošta sličnoga. No, ono šta je njegova najveća greška jeste činjenica da se kod Davora Dragičevića nalazi dokumentacija koju je nezakonito pribavio i objelodanio. Čeka da je nadležni organi krivičnog gonjenja izuzmu u zakonitoj proceduri.

Nešto šta bukvalni niko nije zapazio, a neoboriva je činjenica, jeste da je Dragan Lukač počinio produženo krivično djelo "Zloupotreba službenog položaja ili ovlaštenja" u sticaju sa "Povredom tajnosti postupka". Njegov saizvršilac, taj "zamalo ubijeni" načelnik Dalibor Ivanić, nezakonito mu je dao dokumentaciju iz krivičnog postupka protiv mene, a ovaj je istu objelodanio (neki dokumenti su čak objavljeni na društvenim mrežama).

Bez tužilačkog, sudskog i MOG odobrenja ta dokumentacija nije smjela biti objelodanjena i Lukač i Ivanić će za to snositi krivičnu odgovornost. Istovremeno biće i razjašnjeno da li je ministar ISTINITO informisao parlament, a to je njegova zakonska obaveza. Imamo mnoštvo dokaza da su narodni poslanici doista povjerovali u "pokušaj ubistva nepostojećim pištoljem", te se spram toga određivali o radu Anketnog odbora i njegovog izvještaja. Možemo ovako redati nerakonitosti, ali poenta je valjda jasna.

Dakle, "PRAVDA ZA DAVIDA" je još kako kapacitirana da izdejstvuje još jednu posebnu sjednicu o ubistvu Davida Dragičevića i svega šta se dešavalo u najvišem zakonodavno-političkom tijelu vlasti Republike Srpske. Jednom za sva vremena UTVRDIĆEMO "DAVIDOV ZAKON" da predstavnici izvršne vlasti (predsjednik, premijer, ministri) u radu skupštine i skupštinskih tijela NE SMIJU ČINITI KRIVIČNA DJELA. Istovremeno, "naučićemo" i buduća skupštinska rukovodstva da nikom ne smiju dozvoliti/omogućiti počinjenje krivičnog djela u parlamentu. Kakvu mi "parlamentarnu demokratiju" imamo ako je na zvaničnim sjednicama moguće činiti krivična djela?

Za kraj moramo otvoriti još jednu dimenziju stravične situacije u Republici Srpskoj. Do nove posebne sjednice o ubistvu Davida Dragičevića planiramo još neke procesne radnje, a jedna je potpuno izvjesna. Imamo podosta dokaza, ali uvijek težimo ka "dokazu više", i samo zato ne žurimo sa podnošenjem prijave. Istine radi, jedna prijava već postoji, ali slijedi ona mnogo ozbiljnija. Konkretno: protiv Lukača, Ilića, Ćuluma i još nekih ide dopuna Davorove i moje prijave za "Teško ubistvo", gdje ćemo ih teretiti da su teškim zloupotrebama službenog položaja htjeli prikriti zločin (da ostane neprocesuiran) i tako pomoći ubicama u izbjegavanju krivičnog progona.

Znači, novi skupštinski saziv suočićemo i sa dokazima da je vajni ministar Lukač u parlamentu činio krivična djela u cilju prikrivanja njegovog saučesništva u ubistvu Davida Dragičevića i sprečavanja dokazivanja zločina. Nakon toga pojedini narodni poslanici neka kažu jesmo li ih s pravom izložili na "ZIDU SRAMA". I tek ih planiramo "izlagati"!

https://radovanovicborislav.blogspot.com/2018/07/davor-dragicevic-ponovo-pred-narodnim.html?m=1

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 17 srp 2018, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
:laugh
Nije sve do kraja objavljeno. Zamolio ih da "ukinu izbore" sad u Listopadu.

Kriza. Okupljanja mu spala na prijatelje i rodbinu, daleko ispod 100 ljudi.

Citat:
Dragičević pisao ambasadama i Incku: Pomozite mi u ovoj neravnopravnoj bici

17. July 2018. admin

Davor Dragičević danas je poslao pismo Visokom predstavniku u BiH Valentinu Incku i ambasadama SAD, Rusije, Engleske, Francuske i Njemačke u kojem traži pomoć u borbi da sazna istinu o ubistvu njegovog sina Davida.
U pismu je naveo da je njegov sin mučki, zvjerski i brutalno ubijen.

– Potrebna mi je pomoć u jednoj strašnoj i neravnopravnoj bici koju vodim zadnja četiri mjeseca sa tužilačkim i policijskim institucijama Republike Srpske. I to zbog kriminalnih pojedinaca koji su u tim institucijama zaposleni, a koji su učestvovali u Davidovom ubistvu – naveo je Davor.

Dalje piše da se njima obraća kao potpisnicima Dejtonskog sporazuma i da ih zamoljava da ga prime na razgovor i posavjetuju i pomognu u borbi da dođe do istine i da se pohapse ubice i saučesnici, te da se osude.

– Vaša podrška mi je potrebna da se zaustavi i pobijedi bezakonje od strane kriminalnih pojedinaca i ubica, koji zlupotrebljavaju institucije Republike Srpske – naveo je Davor u svom pismu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 18 srp 2018, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
baš fino. još samo incko da se oglasi, pa da cirkus ode u pravom smjeru. onda možda i slijepi progledaju.


btw, hvala adminu na otključavanju teme :klanjam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 18 srp 2018, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
novi način borbe besposlenih žena :ucelo
Citat:
Jelena Krivokuća Marjanović: Poštovane kolege, pišemo svaki dan na svim portalima, i Buka, Glas BL, Nezavisne, ATV( u Nezavisnim i ATV-u je najgori napad na nas). Podržite nas i Vi, ima dosta profila, mahom muškarci, koji napadaju, a nas je par žena koje po cijeli dan pišemo, uđite i barem lajkujte! Unaprijed hvala! U pitanju je par profila koji se konstantno oglašavaju!

Jelena Krivokuća Marjanović: MOLIM VAS jos jednom, ako uhvatite lazne profile, posebno one koji se stalno oglasavaju, kopirajte ovdje, da i mi znamo, a ako primjetite da je u pitanju osoba koja je prosto drugacijeg stajalista, onda nam ne vrijedi da se puno nerviramo! Bitniji su nam ovi koji se konstantno oglasavaju i sire dezinformacije, jer neko moze da procita i povjeruje!

neki od linkova koje su tom prilikom podijelile
https://www.facebook.com/srpskainfocom/ ... cation=ufi
https://www.facebook.com/NezavisneNovin ... cation=ufi

i za kraj
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 srp 2018, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
A evo ga i famozni ujak pokojnog Davida kojeg rezim promovise jos od samog pocetka ovog slucaja, a koji tvrdi da je David bio narkoman.

http://slobodanvaskovic.blogspot.com/2018/07/haker-kriminalne-proslosti-aljosa.html?m=1

http://slobodanvaskovic.blogspot.com/2018/07/haker-kriminalac-i-saradnik-mup-rs.html?m=1

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 srp 2018, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Ovim je dokazano da odlazeci rezim se koristi lazima i kriminalcima koji rade prljave poslove za prljave policajce.

Citat:
DOKAZANO: Dodik laže o lažnom ujaku!

Piše: Borislav Radovanović

To da Milorad Dodik ispred i unutar kuće Dragičevića nije kontaktirao sa Aljošom Borkovićem, tim samoprozvanim "ujakom", direktno svjedoče Suzana i Davor, roditelji ubijenog Davida. Ovde moramo postaviti neka sasvim razumljiva pitanja, poput: kad i gdje je to doista Borković pričao Dodiku o Davidovim "narkomanskim sklonostima"? Pa, zašto je uopšte predsjednik kontaktirao sa ovim (dokazano!) Lukačovim "trojancom" i saučesnikom u ubistvu? Ili, ŠOKANTNO: da li je sastanak Dodik - Borković održan PRIJE DAVIDOVE OTMICE?

slika

Bar na sopstveni račun sam se posljednjih mjeseci naslušao medijski izrečenih laži, a opet sam povjerovao da je Aljoša Borković prilikom posjete kući Dragičevića od 27. marta doista pričao sa Dodikom. Posebno jer se trećeg dana potom i meni predstavio kao član porodice, koji "govori u ime porodice". No, istinu o tome kako Dodik i Borković NISU FIZIČKI MOGLI razgovarati onako kako to Dodik opisuje u Marićevoj emisiji "Plati, pa laži" saopštili su mi Davidovi roditelji lično.

Nije problem da objelodanim kako je ova eklatantna Dodikova laž razotkrivena. Istog dana po objavljivanju teksta o Davidovom lažnom "ujaku" majka Suzana me je pitala o kome to pišem. Nije joj bilo jasno. Kad sam pomenuo Borkovića dobio sam odgovor kako im on nije nikakav rod. No, onda se majka Suzana sjetila kako Dodik u kući nije mogao kontaktirati sa njim, ali ni ispred kuće. Ova teškom tragedijom pogođena majka je vrlo lucidna i očuvanog pamćenja.

Sutradan pozovem Davora i ispričam mu šta mi je Suzana ukazala. Davor je prvo odreagovao navodeći da mu tih dana nije bilo ni do čega, a najmanje da prati ko sa kim razgovara. No, vrlo brzo se sjetio da su u kući Suzana i on nasamo razgovarali sa Dodikom, te da ga je on ispratio ispred kuće. Pomenuo je i onu fotografiju njega i Dodika na odlasku. Na to je dodao kako je potpuno siguran da se Dodin uopšte nije zadržavao ispred kuće, niti je sa bilokim kontaktirao, nego je jednostavno otišao.

Oko ovoga Suzana i Davor nemaju nikakvih dilema - Milorad Dodik ispred njihove kuće nije razgovarao ni sa kim, a najmanje sa Aljošm Borkovićem. Stvarna istina je da ožalošćeni roditelji tih prvih dana nisu se mogli fokusirati na dešavanja oko njih, a ponajmanje da uprate šta čini koji pojedinac. I to je Lukačov "trojanac" Borković danima koristio, zloupotrebljavao i bezdušno izvršavao svoj "zadatak".

Da je Aljoša Borković djelovao "po zadatku" lično sam se uvjerio 30. marta na Davidovom trgu. Dogodilo se da je više porodičnih prijatelja/poznanika od ranije pratilo moj blog, pa su Suzani i Davoru predložili da me kontaktiraju. I ovi su na to pristali. Biću iskren: zanimalo me da od njih doznam sa čime se tačno suočavam, a posebno oko toga - ko je David Dragičević doista? Na to sam dobio uvjeravanja kako su svi ti Banjalučani stali iza Suzane i Davora upravo zato što poznaju porodicu i znaju istinu. Dijametralno suprotnu od onoga šta su prethodnih dana javnosti prezentovali ilić, Lukač i Ćulum.

Na Davodovom trgu upoznajem roditelje "Dvanaest Veličanstvenih", koji mi opet identično svjedoče o Davidu i njegovoj porodici. Ljudi me predstavljaju Suzani i Davoru i kratko im izražavam saučešće. Šta reći roditeljima u momentima takve nezamislive tragedije? Elem, taman sam zaključio kako se valja boriti za tu pravednu ideju i sa pravim ljudima, kad za sve nas nastupa krajnje neočekivan šok.

Krajnje neprijateljski nastupa Aljoša Borković, tada većini nepoznat, te saopšteva riječi koje nikada neću zaboraviti: "Mi smo u porodici odlučili smo da Davidovu smrt nećemo vezati za druge slučajeve. Nas ne interesuju ničiji privatni sukobi. Imamo tim advokata i sve ćemo raditi preko njih. Nećemo da se tu iko miješa.". Svi smo bili zaprepašteni njegovim nastupom i nenadanom "promjenom volje porodice". Još jednu istaknutu članicu "PRAVDE ZA DAVIDA", čiji je doprinos našoj borbi nemjerljiv, ovaj "trojanac" je slično dočekao. Bar po onome šta sam doznao, ali biće prilike da i o tome javno govorimo - normalno kad ona odluči.

Danima je Borković vrlo vješto koristio opštu konfuziju, a ponajviše pogubljenost ožalošćenih roditelja. Trebalo je jedno vrijeme da oni prvi i najiskreniji saborci Suzane i Davora provale ko je uopšte taj tip i šta radi. Kad su Davoru saopštili šta bitanga čini ovaj ga je automatski najurio. I od tad kreću "jadi" Davidovih ubica, organizatora zločina i saučesnika. Već prva saznanja pokazala su da je "lažni ujak" još kako upleten u zločin zbog kog je David Dragičević ubijen. Čak je jedan od ključnih aktera zločina!

Odlično je poznato kog i kakvog novca su se htjeli dočapati nezajažljivi lešinari u vrhu policije i kakvim sve problemima je to rezultiralo. O "sporazumnom predidu rada" inspektora za visokotehnološki kriminalitet MUP-a mediji su se uveliko bavili, a ko zna koliko desetina pojedinaca (primarno u sjedištu MUP-a) odlično zna pozadinu te afere. Znaju, a ćute! Baš kao što ćute o Davidovom ubistvu. I neka ćute i dalje - kad im to u obraz može stati.

Nije nikakva tajna da je David odlično znao kakav šljam je Aljoša Borković, te da sa njim nije htio imati bilokakvog kontakta. Zna se i da je u kritičnom vremenu Borković svakojako (novcem, lažima...) pokušavao prići Davidu. Po svemu sudeći ni ovaj "zadatak" nije uspješno izvršio. Naime, zašto bi Davida oteli, danima držali zatočenog i zvjerski mučili? To su obilježja prinude, a nikako dobrovoljnosti.

Žalosno, ali nepobitno: David Dragičević je stradao samo zato što je imao izvanrednu inteligenciju i ogromno znanje, ali i načela da to ne treba zloupotrebljavati. Niko ovde nije naivan: kad je nečije znanje potrebno i najvećim monstrumima takve oni čuvaju i nakon počinjenog zločina. Naprosto, nikad nisu sigurni da li će im ponovo zatrebati. Ili, da ponove krimen. Normalno, takva matrica postoji kad imate dobrovoljno saučestvovanje u kriminalu.

Sa druge strane, zna se: ako ne može milom - slijedi brutalna sila. I dokaze te bezobzirne sile imate po cijelom tijelu nesrećnog mladića. Očekivano, nakon svega više ga nisu mogli pustiti, nego su ga ubili. Sve u svemu, baš kao ni prednje opisani "drugi" (kriminalizovanje žrtve), tako ni "prvi" zadatak (vrbovanje za kriminal) Borković očigledno nije uspješno izvršio. Jedino u čemu je uspio jeste da "PRAVDA ZA DAVIDA" proširi krug osumnjičenih.

U tom pogledu došlo je vrijeme da i Miloradu Dodiku sopstvena jezičina "siječe glavu". Sa Borkovićem se nesporno nije sastajao i razgovarao kako je to opisao u Marićevoj "Ćiriličnoj lažijadi". Eto neka se sam oglasi i precizira šta se doista dogodilo. Može, nasuprot, i dalje nastaviti sa lažima i mantrama, ali tako sve više na sebe navlači sumnje.

Što se "PRAVDE ZA DAVIDA" tiče spremni smo još 1 000 dana ovako djelovati, ali ćemo doći do istine i pravde. I to upravo na način kako su Suzana i Davor utvrdili prvog dana protesta - da institucije istraže zločin i saopšte istinu. Ni za milimetar od tog postulata za gotovo četiri mjeseca nismo odstupili.

Ko ukupna dešavanja iole ozbiljnije prati može lako utvrditi našu matricu djelovanja. Objelodanjivanje novih podataka i dimenzija zločina najčešće praktikujemo nakon poteza osvjedočenih bandita iz vrha policije i pravosuđa. Ili kad se predsjednik ovako sam zaplete u lažima. Zašto tako djelujemo? Pa naš postulat je da službena lica institucija trebaju raditi ono za šta ih građani plaćaju - utvrditi i objelodaniti istinu. Mi ih samo povremeno ovako "korigujemo".

Da je Mahmut švraka usvojio Davorov i moj prijedlog o promjeni tužilačkog tima mi bi svakako nastojali doprinijeti istrazi i procesuiranju ubica i saučesnika. Znamo kakva je bila njegova volja. Sa te pozicije: zar da Lepiru i Vreći pomažemo i u čemu tačno? Da njih dvojica rade svoj posao Aljoša Borković bio bi uhapšen i pritvoren prije najmanje stotinu dana. Pitanje je koliko Ćulumi ili Rađenovi znaju o stvarnoj pozadini ubistva Davida Dragičevića. Oni su dobili zadatke da fingiraju incidente i lažne krađe, a kako bi stvarni zločinci lakše realizovali otmicu, zatočenje, mučenje i ubistvo. No, Aljoša Borković je sasvim druga priča. On zasigurno zna ključne elemente zločina!

Za kraj: reče li Dodik kako nije "njegovo" da se miješa u rad tužilštva? Eto, kako vidimo, njemu mnogo više "pristaje" to da sa Aljošom Borkovićem, Lukačom, Ilićem, Ćulumom i sličnima lažno kriminalizuje stvarnu žrtvu zločina. Doista, možda se Dodik malčice vremenski pogubio. Možda je sa Borkovićem ipak razgovarao PRIJE OTMICE Davida Dragičevića???

https://radovanovicborislav.blogspot.com/2018/07/dokazano-dodik-laze-o-laznom-ujaku.html?m=1

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 srp 2018, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Bice "cistke". Tako i treba. Drugacije i ne moze. Vidi se da vladajuci rezim u RS odugovlaci istragu do izbora. Njihov gubitak.

https://www.rtvbn.com/3915195/szp-uslijedice-hapsenja-i-cistka

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 srp 2018, 15:32 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Vlast je napravila grešku sa ovim konobarom i sad trpi posledince.Umjesto da čvrsto ostanu pri saopštenju koje je zdala policija nakon istrage da se David Dragićević pijan ni od koga gurnut udavio u rijeci što i jeste 100 %tno tačno,oni su pristali na konobarove zahtjeve pa se slučaj otegao u beskraj.Ćak su mu omogućili da se obrati parlementu.Ko je on da se obraća parlementu,Kakva je razlika između njega i nekog klošara ?

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 srp 2018, 15:36 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
BBC je napisao/la:
:laugh
Nije sve do kraja objavljeno. Zamolio ih da "ukinu izbore" sad u Listopadu.

Kriza. Okupljanja mu spala na prijatelje i rodbinu, daleko ispod 100 ljudi.

Citat:
Dragičević pisao ambasadama i Incku: Pomozite mi u ovoj neravnopravnoj bici

17. July 2018. admin

Davor Dragičević danas je poslao pismo Visokom predstavniku u BiH Valentinu Incku i ambasadama SAD, Rusije, Engleske, Francuske i Njemačke u kojem traži pomoć u borbi da sazna istinu o ubistvu njegovog sina Davida.
U pismu je naveo da je njegov sin mučki, zvjerski i brutalno ubijen.

– Potrebna mi je pomoć u jednoj strašnoj i neravnopravnoj bici koju vodim zadnja četiri mjeseca sa tužilačkim i policijskim institucijama Republike Srpske. I to zbog kriminalnih pojedinaca koji su u tim institucijama zaposleni, a koji su učestvovali u Davidovom ubistvu – naveo je Davor.

Dalje piše da se njima obraća kao potpisnicima Dejtonskog sporazuma i da ih zamoljava da ga prime na razgovor i posavjetuju i pomognu u borbi da dođe do istine i da se pohapse ubice i saučesnici, te da se osude.

– Vaša podrška mi je potrebna da se zaustavi i pobijedi bezakonje od strane kriminalnih pojedinaca i ubica, koji zlupotrebljavaju institucije Republike Srpske – naveo je Davor u svom pismu.

Nema Davore ništa od Incka.Što nisi pazio kako vaspitavaš dijete nego si ga prepustio ulici.Ako bi neko trebalo da odgovara za njegovu smrt,onda si to ti i ona što te ostavila.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 srp 2018, 15:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Srpsčanin je napisao/la:
Kakva je razlika između njega i nekog klošara ?

Ogromna. Nijedan klošar ne bi maltretirao centar grada već skoro 4 mjeseca. Ovog manijaka je trebalo u startu šutnuti u npr. Park Mladena Stojanovića, pa neka mitinguje 30 godina. Ovako su se sjebali, pustili ga i sad nemaju petlju da ga šutnu van centra grada.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5558 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 223  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 358 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO