HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 16:58.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5558 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 223  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 11 stu 2018, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
bobanovski je napisao/la:

Nigdje veze, kao ni ovaj clanak koji ne objasnjava u kom kontekstu je ovo izreceno.

BBC je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Vlatko, jesi povećao broj guzatih i sisatih "Friends" na FB sa preko 3000 na 4500 ? Znaš, onih koje nikad u životu nisi sreo, niti ćeš sresti.
Ne znam kako drugi forumaši na to gledaju, ali meni to miriše na neku mentalnu bolest. Moj forumaški prijateljski savjet je da se obratiš osobama koje su kvalificirane za dijagnoze. Ako si zdravstveno osiguran preko roditelja ne košta ništa.


A dobro, upravo sam sam provjerio. Zadnjih 200 dodanih guzate i sisate koje nikad nije niti sreo niti će u životu sresti. Jel te djevojke koje dodaješ kao "Friends" znaju da ti drkaš na njihove slike ?

Skoro 5000 "Friends", 95% za njega nepoznate guzate i sisate mlade djevojke, često malodobne. Hebena boleština, ogromna.

Ubij se! Kad te majka okotila takvog bolesnog da ja nemam rijeci kakve sve bolesne kontstrukcije tvom bolesnom mozgu nece pasti na pamet.

Graničar18 je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Dodiku smeta to sto je BN jedina velika medijska kuca koja nije pod njegovom kontrolom. Pokusao je, kroz novcanu pomoc medijskim kucama u krizi da novcima poreskih obveznika pridobije sve medijske kuce, ukljucujuci i BN, i nije mu poslo za rukom. Pokusao je novcem zapravo svih nas, da stavi pod svoju kontrolu i BN, no nije mu uspjelo pa je kasnije izvrsio i policijski upad u BN televiziju i nista nije nasao, pa je onda kasnije i prijetio vlasniku BN televizije. Zato je BN sada najjaca televizija u RS i zamalo najjaca u BiH, dok novo Dodikovo rezimsko cedo ATV zamalo da propadne. Hvala Dodiki sto je svojim postupcima i nakaradnom vladavinom ucinio BN jacim nego ikad.


Kako si ti naivan. Da se Dodik nije posvađo sa vlasnikom tv BN,ne bi uopšte podržavali opziciju niti bi gledo prenose
sa skupova pzd. Dodik bi gostovo na BN-u više nego na RTRS-u. Vaskovića su muslimani ucijenili jer je 95 bio u Srebrenici i kao novinar SRT ispitivo onog zarobljenog muslimana. Ta snimka ima na youtube. Zato ti je Vasković tako grlat protiv Dodika jer se boji muslimana da ga ne optuže za taj događaj iz Srebrenice. Kad se samo sijetim kako je na srpskom radiu Sarajevu 95 pušto srpske pjesme,a vidi ga šta piše i govori danas.
Kratko ti je pamćenje Vlado.

Uvijek se nadje neko naivniji. Nisu se posvadjali 2012, vec 2010 kada je Dodik poslao inspekciju BN-u 2010. Dodik je jos tada pokusao da naudi BN-u, no nije mu uspjelo. BN je sada najjaca televizija u RS i druga u BiH po nekim istrazivanjima. Osim toga, BN je oduvijek bio (i ostao) televizija naklonjena SDS-u tako da je tu Dodik bio kao sto je opozicija na ATV-u. Cuju se i oni. Uprkos tome sto im je 2020 poslao inspekciju Dodik je i dalje pa sve do 2012 gostovao na BN-u, sve dok nije izvrijedjao vlasnika BN televizije i uprkos mnogim pozivima za gostovanje poslije toga, nije se oglasavao. Znaci psovao majku vlasniku BN i jos pritom odbija pozive za gostovanje. Ja Dodiku poslije toga nebi ni slao pozive za gostovanje. Vlasnik BN-a ocigledno ima visok prag tolerancije s obzirom na to sta je sve trpio od Dodika. Dodik se sam odrekao gostovanja na BN-u. Mislio je da ce biti glavna zvijezda i BN televizije. Da je parama poreski obveznika pridobio BN na svoju stranu. Kad je vidio da nema nista od toga, uputio je uvrede na racun vlasnika BN televizije. Sto se tice prenosa PzD, BN radi ono sto bi trebala RTRS ili ATV, ali posto su pod rezimskim kisobranom, BN nije pa zato i prenosi, jer je rijec o nezavisnoj medijskoj kuci.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 stu 2018, 00:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
LakePlacid je napisao/la:
A pazite sad ovo (od kolege novinara) ...

Na celu Soroševe fondacije u bejha "Fond za otvoreno društvo BIH - FOD" kao izvrsna direktorica od 2016. nalazi se Dobrila Govedarica koja je prije toga bila u upravnom odboru univerziteta u Sarajevu, rodjena Sarajka ciji su roditelji porijeklom iz Gacka, inace doticna ni manje ni vise nego prva rodica Obrena Govedarice, oca Vukote Govedarice, djevojačko Govedarica udata Nevjestić

Naravno moze se uzeti kao splet slucajnih okolnosti, u nekom veoma ludom slucajnom slucaju :zubati

Ali svakako da ne moze to da je Jelena Nevjestić, kcerka Dobrile do kraja prosle godine radila u UKC-u Srpske, upravo tamo gdje je radila i Daniela Došen, a obadvije gle slucajnosti dale otkaz u KC, a itekako da se poznaju ali ocito i spoznaju zajednicki interes

Jos smjesnije od svega jeste sto se Soroševa fondacija u Banja Luci nalazi na adresi Petra Kočića 53. preko puta vlade Srpske, na adresi gdje se nalazi, odnosno gdje je prijavljena firma "Gam Kastel" u vlasnistvu Radenka Kostica, supruga Snježane Kostic, rodjene sestre Olivere Govedarica (supruge Vukota Govedarice)

Dakle prva rodica oca opozicinog političara je na celu Soroševe fondacije, njena kcerka radila je na klinickom centru, na istom mjestu gdje i sadašnja sektašica i alfa i omega tog pokreta, a zet Olivere Govedarice "vjerovatno" (neprovjereno) Soroševoj fondaciji izdaje prostore za smještaj u Banja Luci

I onda se ljute kada ih narod kazni, optuži i pošalje na političku deponiju, ili još bolje kada clanovi vlastite stranke progledaju i odluce napustiti Vukotu i njegov izdajničko plačenički cilj ...

Komedija jednom rječju koja je na vrijeme pogledana, amateri ...

Cudna li cuda biti nekom nesto u BiH i RS. :D

Ako cemo po tome ko je sta kome rodbinski, ispalo bi da sam ja protiv samoga sebe. :zubati

BiH i RS su jedno spansko selo gdje svako svakog zna cak i ako nije rijec o rodbinskoj vezi.

nema veze je napisao/la:
ma vidi vladu sto je naucio multiquote. jos malo i glasaces ti za dodika :palacgore2

Glasao sam jednom za Dodika (2006) i vise nikad (za njega, a mozda i nikad vise glasati).

Agathonikos je napisao/la:
On i Mektić su tajni agenti SNSD. Više su oni svojim antidodik dejstvovanjem navukli glasova Dodiku nego sam Dodik.

Nazalost, glasacka masinerija, ucjene i izborni inzinjering su ti koji odlucuju pobjednika. Naravno, to je krivicno djelo, samo sto nece niko sam sebe da prijavi. Nije ni cudo zasto nas je sve manje. Kad i osnovnim demokratskim pravom se manipulise.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 stu 2018, 00:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
BBC je napisao/la:
Vasković i njegov Blog projekt - Sa druge strane razuma.

Vlatko, jesi povećao broj guzatih i sisatih "Friends" na FB sa preko 3000 na 4500 ? Znaš, onih koje nikad u životu nisi sreo, niti ćeš sresti.
Ne znam kako drugi forumaši na to gledaju, ali meni to miriše na neku mentalnu bolest. Moj forumaški prijateljski savjet je da se obratiš osobama koje su kvalificirane za dijagnoze. Ako si zdravstveno osiguran preko roditelja ne košta ništa.

Ja tebe zalim na sta si spao. Da gledas tudje profile, zivis tudji zivot i iznosis bolesne, proizvoljne i pausalne zakljucke. Lijeci se dok jos nije kasno, psihopato.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 stu 2018, 15:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jesu zatražili 45 godina robije za Nobila ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 stu 2018, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
kojeg Nobila?

žutih dunja?
da izbora neće biti?
vladičinog pisanja na forumu iz jula?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 stu 2018, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nedavno je bilo preko 300 saučesnika, učesnika, jataka, skrivača dokaza, masakrera, silovatelja, ubojica, igrača Bingo Lotta, i što već ne.
Ne, nije zajebancija. Njihova izjava da imaju toliku listu.

Sad je na listi i Nobilo. I kao i svi drugi mora odrobijati 45 godina teške (što god to značilo) robije. U Hrvatskoj, Lepoglava.
(Nekako ovaj put pravim izuzetak i podržavam Davora za Nobila.)

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 stu 2018, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
klošarska vlast ima kamaru na trgu koja javnosti predočava slobodu okupljanja,misli...koja je ne ugrožava.dokona svjetina preokupaciju i trip da je nešto bitna i da predstavlja kritičnu masu.Vladica pristup temi "politika" koju nema na banjalukaforumu,time i auditorijum.
Svako ima smisao postojanja.A život ide dalje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 stu 2018, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Koji je onaj muslimanski manijak na Krstarica forumu na temi o Davidu ?
Oni moderatori i admini imaju konjske živce kad ono trpe. Nisam to nigdje onako vidio.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 stu 2018, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
čestit svijet koji iole šta zna da radi,radi.
van.
budaletine se pregone na forumima,seoskim zadrugama...
trgovima


kad vidim snimke baba na trgu kako pjevaju "ja sam klinac u getu" konfuzija i nevjera


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 stu 2018, 18:00 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Pa Vladimire ja razumin ovog oca i vjerujem da nema gore stvari od oca da izgubi sina i ne želim ga osuđivati, on ima pravo na sve ali gadljivo mi je kako Muslimani koriste njegovu muku za razvaljivanje Srpske kao i SDS koji je puka, ti stalno takijaš o zapadu.

Kakav zapad i čemu takva takija? Svjestan si da Srbi nikad neće prihvatiti zapad i meni nije jasno da ti ovdje iz svoje egzistencije takijaš za SDS protiv Milorada svaki dan, to je prosto iritantno..ta peta kolona je poražena.
Na šta si ti računao kao i tvoja stranka? Na glasove Muslimana i nekih Srba financiranih od strane zapada?

Stani na koljena i zamoli gospodina Milorada za oprost, to je jedino rješenje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 stu 2018, 18:01 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Isto vridi i za smrdljive Britance, tako su pokušali sa obojenom revolucijom i dobili ***.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 stu 2018, 18:07 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Vlado ta Srpska ti je bila na koljenima, rađeni su i ekonomski državni udari i primalo je se po 100 maraka i nikad se nije odustalo od slobodne Srpske niti će se odustati.

Shvati da Srbi ne žele u Sarajevo niti sa Muslimanima nego žele živjeti slobodno i prestani s tom politikom, Mektić je poražen i više nikad neće na vlast i ništa od tih muslimanskih glasova za njega niti o nekoj "zajedničkoj državi".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 12 stu 2018, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
BBC je napisao/la:
Nedavno je bilo preko 300 saučesnika, učesnika, jataka, skrivača dokaza, masakrera, silovatelja, ubojica, igrača Bingo Lotta, i što već ne.
Ne, nije zajebancija. Njihova izjava da imaju toliku listu.

Sad je na listi i Nobilo. I kao i svi drugi mora odrobijati 45 godina teške (što god to značilo) robije. U Hrvatskoj, Lepoglava.
(Nekako ovaj put pravim izuzetak i podržavam Davora za Nobila.)


=))


_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 13 stu 2018, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
bobanovski je napisao/la:
Pa Vladimire ja razumin ovog oca i vjerujem da nema gore stvari od oca da izgubi sina i ne želim ga osuđivati, on ima pravo na sve ali gadljivo mi je kako Muslimani koriste njegovu muku za razvaljivanje Srpske kao i SDS koji je puka, ti stalno takijaš o zapadu.

Kakav zapad i čemu takva takija? Svjestan si da Srbi nikad neće prihvatiti zapad i meni nije jasno da ti ovdje iz svoje egzistencije takijaš za SDS protiv Milorada svaki dan, to je prosto iritantno..ta peta kolona je poražena.
Na šta si ti računao kao i tvoja stranka? Na glasove Muslimana i nekih Srba financiranih od strane zapada?

Stani na koljena i zamoli gospodina Milorada za oprost, to je jedino rješenje

Muslimani pricaju ono sto im prija za svoje usi, kao sto i svako drugi to isto rade na svoj nacin ili nacin svojih istomisljenika, pa ocigledno i ti cim proteste grupe Pravda za Davida poistovjecujes sa razvaljivanjem RS itd.

Dodik zna kakav zapad cim je dobio zuti karton od istih. Amerika ne voli antiglobalisticku politiku, a konkretno u slucaju Dodikovom njegovu politiku koja je prijetnja za Dejtonski poredak, zato je i dobio sankcije.

SDS uprkos svemu i dalje stoji cvrsto na svojim nogama, a sto govori cinjenica da je razlika izmedju Cvijanoviceve i Govedarice 5 odsto.

Muslimani su ovaj put glasali za Cvijanovicku, a i SDA je najavila da ce u koaliciju sa SNSD-om na nivou RS tako da sasvim je jasno, i to vec odavno, a to je da Dodik vodi jednu krajnje licemjernu i kameleonsku politiku.

Koja moja stranka i koji su to Srbi finansirani od zapada? Daj imena i dokaze, ako ih imas.

Jedina dokazana stvar je da je Dodik surovao sa Sorosem, ciju fondaciju je pohvalio, sto je objavio Srpski Glas (Glas Srpske) 1998.

bobanovski je napisao/la:
Isto vridi i za smrdljive Britance, tako su pokušali sa obojenom revolucijom i dobili ***.

Jedina gora vlast od diktature je paranoicna diktatura.

bobanovski je napisao/la:
Vlado ta Srpska ti je bila na koljenima, rađeni su i ekonomski državni udari i primalo je se po 100 maraka i nikad se nije odustalo od slobodne Srpske niti će se odustati.

Shvati da Srbi ne žele u Sarajevo niti sa Muslimanima nego žele živjeti slobodno i prestani s tom politikom, Mektić je poražen i više nikad neće na vlast i ništa od tih muslimanskih glasova za njega niti o nekoj "zajedničkoj državi".

2005 je se Srpska oporavila od MMF-ove politike koju je u RS sprovodio upravo Dodik od 1998 godine, kada je isti uveo MMF u RS po prvi put i uveo MMF-ov zakon o privatizaciji koji je unistio ekonomiju u RS, a kad je poslije njega dosao SDS, isti su 2005 skinuli dug sa Zeljeznica RS koje su od statusa gubitasa dosle na iznos duga od 0 KM da bi danas ponovo ta firma bila gubitas, a tu je i ponovna zavisnost RS od MMF-a koja je sada mnogo veca nego u doba prve Dodikove vladavine.

U doba kad je vladao SDS u RS, MMF je bio skoro pa nepoznanica, ako ne i potpuna nepoznanica dok danas RS je toliko zavisna od MMF-a da kad bi MMF prestao da daje kredite, Srpska bi bila nova Venecuela, kao i FBiH, s tim da FBiH manje.

Te stoga, uprkos 50, 100 pa cak i nekoliko stotina KM tj. kradji glasova, RS ce kad-tad biti oslobodjena od diktature. Dodik je MMF-ov djak. RS ce biti slobodna tek kada pocne da otplacuje kredite i pritom kad se zaboravi na podizanje novih.

Dodik je svojom kandidaturom na mjesto srpskog clana Predsjednistva BiH demantovao da Srbi i muslimani ne mogu zajedno biti u Sarajevu.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 13 stu 2018, 15:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Stvarno ne kužim zar osobe od ovakvog kalibra nisu unaprijed znale u kakva *** i lažljivi cirkus se uvlače ? Što su očekivali, čemu se nadali ?
Mi na forumu smo to odmah skužili.

Izgleda mu Davor uvalio nekog is sekte kao "svjedoka" premlaćivanja u MUP-u. Pa sigurno tip bistar kao i Davor zabrljao "svjedočeći" odvjetnicima.

Citat:
Tomić o raspadu advokatskog tima: Davor je od nas očekivao da potvrdimo stvari za koje nismo imali argumente

Objavljeno: 12. 11. 2018 u 19:34h

Do raspada međunarodnog advokatskog tima u slučaju “Dragičević” je došlo iz prostog razloga što smo imali različita mišljenja i nismo ispunili želje lica koje nam je dalo punomoć. Naš vlastodavac je očekivao da potvrdimo neke stvari za koje mi nismo imali argumente. Kazao je ovo za N1 advokat Duško Tomić koji je zajedno sa advokatima Antom Nobilom i Zorom Dobričanin Nikodinović činio tim koji je predstavljao Davora Dragičevića, oca ubijenog Davida.Međunarodni advokatski tim u slučaju ubistva Davida Dragičevića više ne postoji, a Tomić je objasnio zašto je došlo do toga.

“Laički pristup istini se razlikuje od pravnog, advokatskog pristupa istini. Istina je ono što možemo na sudu činjenicama dokazati. Nažalost, nismo mogli potvrditi neke stvari. Nismo mogli potvrditi iskaze koje je Davor Dragičević ponavljao kao mantru na Trgu Krajine, a to je da je njegov sin silovan, da je teško pretučen i mučen i da je bio u policiji, a da je posljednji dan bačen u rijeku” – kazao je Tomić.

Tvrdi da je na neki način vršen pritisak da advokatski tim to potvrdi.
“Anto Nobilo je napisao razloge zbog čega to ne može potvrditi i prije 20 dana tražio je od Davora da nam da šansu tako što će on prestati na Trgu ponavljati te stvari dok ne dođemo do činjenica. Posebno se stvar uozbiljila kada je sud oslobodio čovjeka koji je lišen slobode jer nije bilo dovoljno dokaza da je lice počinilo krivično djelo. Mi smo za početak tražili od Davora da ublaži retoriku na Trgu i da ne proziva ljude onako otvoreno nazivajući ih ubicama jer će tim koji stoji uz njega prećutno davati za pravo Davoru, odnosno da će javnost misliti da advokatski tim stoji iza tih izjava. Neke stvari smo saznali, nismo ih mogli reći, zato što su pod tretmanom službene tajne” – navodi Tomić.

On je kazao da je Davor bio sve nestrpljiviji i pored napada na tim sa strane koji je dolazio iz Hrvatske i Srbije, od određenih medija, da su neka ekipa koja je došla da ruši Dodika, da je Anto Nobilo tu da uzme velike pare.
“Počeli smo primati udarce iznutra od određenih lica kao što je Slobodan Vasković zato što nismo potvrđivali njegovo pisanje na blogu. Počelo je sve ozbiljnije i uvredljivije. Zatražili smo razgovor sa Slobodanom Vaskovićem zamolivši ga da svoju izjavu i ta svoja saznanja da zvaničnim organima, ako ne u Banjaluci, onda u Sarajevu. Bio je jako grub i neugodan i nije želio ništa drugo osim svoje istine “– tvrdi advokat.

Kako kaže, Davoru se čini medvjeđa usluga.
Zatražili smo od Davora da se opredijeli hoće li on zaista istinu ili istinu koja mu se nameće. Slobodan Vasković u kontinuitetu vodi svoju u istragu, a ne želi da je opredmeti negdje kod državnog oragana. To što on piše na blogu, to ništa ne znači za istragu i za naš proces. Molili smo ga da se sa tim malo utiša kao bi se dala šansa timu da radi. Nakon toga smo dobili sve više kritika i vrijeđanja. Davora smo zamolili da se odredi, da li želi ovaj advokatski tim da radi po svojoj savjesti tražeći istinu, Davor se opredijelio i za nas, ali i da je sve ono što Vasković iznosi istina. To je bilo nepomirljivo. Došli smo do toga da se odredimo da li možemo pod tim uslovima raditi. Davoru Dragičeviću se čini medvjeđa usluga” – navodi Tomić.

Kako kaže, tokom proteklog perioda, obavili su razgovor sa “tri svjedoka na kojima je Davor temeljio svoju istinu”.
“Jedan svjedok, ne možemo govoriti o imenima, koji je vidio kako on kaže, premlaćivanje jednog lica u policiji i jednu lokvu krvi, i strašno zlostavljanje. Rekao je da to lice koje je tučeno ima neki odjevni predmet i neke cipele, što se razlikuje od činjeničnog stanja jer je David nosio patike. Količine krvi koje on opisuje ne odgovaraju povredama sudsko-medicinskih vještaka. Način na koji je iznosio uvjerio je gospodina Nobila i mene da se tom svjedoku ne može dati vjera i da će to na sudu pasti. Drugo lice, gospođa koja je priča o tuči, nije mogla takođe potvrditi niti jedan lik niti nešto bliže objasniti. Treći iskaz mrtvozornika koji je govorio da po njegovom iskazu nije lice moglo biti tako dugo u vodi. Rekao sam tužiocu u petak da ne vjerujem u tužilaštvo, ne vjerujem u ovaj MUP. Taj MUP je u startu tražio od tužioca da ne ide dalje u istragu. Rekao sam da je nužno da se sve prebaci u Sud BiH i Tužilaštvo BiH jer ja ne vidim ovdje mogućnost da se riješi” – tvrdi advokat Tomić.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 13 stu 2018, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jedan sin u USA i više ne želi ni čuti za Davora.
Kćerka sa mamom pobjegla u Austriju.
Trećeg sina izgubio jer je bio loš roditelj.

Ali sekta je to, zašto logiku u liderovim riječima tražiti.

Citat:
Davor Dragičević pozvao građane da 21. novembra izađu na ulice u svim gradovima u BiH

Objavljeno: 12. 11. 2018 u 12:11h

Davor Dragičević pozvao je danas građane da 21. novembra organizuju proteste na trgovima u svim gradovima BiH, zbog narušenih prava i ugrožene bezbjednosti.Davor je u grupi Pravda za Davida pozvao sve koji su proteklih mjeseci davali podršku njemu i Suzani u borbi da saznaju istinu o smrti njihovog sina Davida, da izađu na trgove.

“Mog Đakca ništa ne može vratiti, ali vi svoju djecu možete sačuvati od zla. Dvadesettri godine nakon potpisivanja Dejtonskog sporazuma ljudima u BiH narušena su sva prava koja su garantovana ovim sporazumom. Ono što je najvažnije, narušeno nam je osnovno pravo na život. Niko se neće boriti za nas i naša ugrožena prava ako to nećemo učiniti sami i dati do znanja cijelom svijetu da nismo robovi koji ćute, trpe i čekaju kada će nas odvesti u smrt”, napisao je Davor.

Učinićemo to za našu djecu, ako želimo da nam djeca ostanu ovdje. Moje sugrađane pozivam da nam se pridruže tog dana na trgu, da dignu svoj glas protiv narušenih prava, da se ne boje, jer to njihovo pravo im je zagarantovao upravo ovim sporazumom”, rekao je Dragičević.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 13 stu 2018, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Zanimljivi su ti profi pro bono advokati. Profi i jos pro bono. Prijavili se da besplatno zastupaju Davora, a sad naokolo olajavaju. Ne znam kako je kod nas, ali u Americi postoji nesto sto se zove attorney-client privilege, a u okviru njega povjerljivost izmedju advokata i klijenta.

https://en.wikipedia.org/wiki/Attorney%E2%80%93client_privilege

Kakvi su to vrhunski advokati koji komentarisu slucaj u javnosti?

Za ovo postoji jedino logicni odgovor, a to je da su primili od rezima pare da rade protiv Davora. :neznam

Ono niko ne radi za male pare, narocito ne profi advokati. I to pro bono jedino u slucaju advokata Ferageta je tacno.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 13 stu 2018, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
BBC je napisao/la:
Jedan sin u USA i više ne želi ni čuti za Davora.
Kćerka sa mamom pobjegla u Austriju.
Trećeg sina izgubio jer je bio loš roditelj.

Ali sekta je to, zašto logiku u liderovim riječima tražiti.

Citat:
Davor Dragičević pozvao građane da 21. novembra izađu na ulice u svim gradovima u BiH

Objavljeno: 12. 11. 2018 u 12:11h

Davor Dragičević pozvao je danas građane da 21. novembra organizuju proteste na trgovima u svim gradovima BiH, zbog narušenih prava i ugrožene bezbjednosti.Davor je u grupi Pravda za Davida pozvao sve koji su proteklih mjeseci davali podršku njemu i Suzani u borbi da saznaju istinu o smrti njihovog sina Davida, da izađu na trgove.

“Mog Đakca ništa ne može vratiti, ali vi svoju djecu možete sačuvati od zla. Dvadesettri godine nakon potpisivanja Dejtonskog sporazuma ljudima u BiH narušena su sva prava koja su garantovana ovim sporazumom. Ono što je najvažnije, narušeno nam je osnovno pravo na život. Niko se neće boriti za nas i naša ugrožena prava ako to nećemo učiniti sami i dati do znanja cijelom svijetu da nismo robovi koji ćute, trpe i čekaju kada će nas odvesti u smrt”, napisao je Davor.

Učinićemo to za našu djecu, ako želimo da nam djeca ostanu ovdje. Moje sugrađane pozivam da nam se pridruže tog dana na trgu, da dignu svoj glas protiv narušenih prava, da se ne boje, jer to njihovo pravo im je zagarantovao upravo ovim sporazumom”, rekao je Dragičević.

8 dana bez sna za Dragana Lukaca. :sega

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 13 stu 2018, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
BBC je napisao/la:
Stvarno ne kužim zar osobe od ovakvog kalibra nisu unaprijed znale u kakva *** i lažljivi cirkus se uvlače ? Što su očekivali, čemu se nadali ?
Mi na forumu smo to odmah skužili.

Izgleda mu Davor uvalio nekog is sekte kao "svjedoka" premlaćivanja u MUP-u. Pa sigurno tip bistar kao i Davor zabrljao "svjedočeći" odvjetnicima.

Citat:
Tomić o raspadu advokatskog tima: Davor je od nas očekivao da potvrdimo stvari za koje nismo imali argumente

Objavljeno: 12. 11. 2018 u 19:34h

Do raspada međunarodnog advokatskog tima u slučaju “Dragičević” je došlo iz prostog razloga što smo imali različita mišljenja i nismo ispunili želje lica koje nam je dalo punomoć. Naš vlastodavac je očekivao da potvrdimo neke stvari za koje mi nismo imali argumente. Kazao je ovo za N1 advokat Duško Tomić koji je zajedno sa advokatima Antom Nobilom i Zorom Dobričanin Nikodinović činio tim koji je predstavljao Davora Dragičevića, oca ubijenog Davida.Međunarodni advokatski tim u slučaju ubistva Davida Dragičevića više ne postoji, a Tomić je objasnio zašto je došlo do toga.

“Laički pristup istini se razlikuje od pravnog, advokatskog pristupa istini. Istina je ono što možemo na sudu činjenicama dokazati. Nažalost, nismo mogli potvrditi neke stvari. Nismo mogli potvrditi iskaze koje je Davor Dragičević ponavljao kao mantru na Trgu Krajine, a to je da je njegov sin silovan, da je teško pretučen i mučen i da je bio u policiji, a da je posljednji dan bačen u rijeku” – kazao je Tomić.

Tvrdi da je na neki način vršen pritisak da advokatski tim to potvrdi.
“Anto Nobilo je napisao razloge zbog čega to ne može potvrditi i prije 20 dana tražio je od Davora da nam da šansu tako što će on prestati na Trgu ponavljati te stvari dok ne dođemo do činjenica. Posebno se stvar uozbiljila kada je sud oslobodio čovjeka koji je lišen slobode jer nije bilo dovoljno dokaza da je lice počinilo krivično djelo. Mi smo za početak tražili od Davora da ublaži retoriku na Trgu i da ne proziva ljude onako otvoreno nazivajući ih ubicama jer će tim koji stoji uz njega prećutno davati za pravo Davoru, odnosno da će javnost misliti da advokatski tim stoji iza tih izjava. Neke stvari smo saznali, nismo ih mogli reći, zato što su pod tretmanom službene tajne” – navodi Tomić.

On je kazao da je Davor bio sve nestrpljiviji i pored napada na tim sa strane koji je dolazio iz Hrvatske i Srbije, od određenih medija, da su neka ekipa koja je došla da ruši Dodika, da je Anto Nobilo tu da uzme velike pare.
“Počeli smo primati udarce iznutra od određenih lica kao što je Slobodan Vasković zato što nismo potvrđivali njegovo pisanje na blogu. Počelo je sve ozbiljnije i uvredljivije. Zatražili smo razgovor sa Slobodanom Vaskovićem zamolivši ga da svoju izjavu i ta svoja saznanja da zvaničnim organima, ako ne u Banjaluci, onda u Sarajevu. Bio je jako grub i neugodan i nije želio ništa drugo osim svoje istine “– tvrdi advokat.

Kako kaže, Davoru se čini medvjeđa usluga.
Zatražili smo od Davora da se opredijeli hoće li on zaista istinu ili istinu koja mu se nameće. Slobodan Vasković u kontinuitetu vodi svoju u istragu, a ne želi da je opredmeti negdje kod državnog oragana. To što on piše na blogu, to ništa ne znači za istragu i za naš proces. Molili smo ga da se sa tim malo utiša kao bi se dala šansa timu da radi. Nakon toga smo dobili sve više kritika i vrijeđanja. Davora smo zamolili da se odredi, da li želi ovaj advokatski tim da radi po svojoj savjesti tražeći istinu, Davor se opredijelio i za nas, ali i da je sve ono što Vasković iznosi istina. To je bilo nepomirljivo. Došli smo do toga da se odredimo da li možemo pod tim uslovima raditi. Davoru Dragičeviću se čini medvjeđa usluga” – navodi Tomić.

Kako kaže, tokom proteklog perioda, obavili su razgovor sa “tri svjedoka na kojima je Davor temeljio svoju istinu”.
“Jedan svjedok, ne možemo govoriti o imenima, koji je vidio kako on kaže, premlaćivanje jednog lica u policiji i jednu lokvu krvi, i strašno zlostavljanje. Rekao je da to lice koje je tučeno ima neki odjevni predmet i neke cipele, što se razlikuje od činjeničnog stanja jer je David nosio patike. Količine krvi koje on opisuje ne odgovaraju povredama sudsko-medicinskih vještaka. Način na koji je iznosio uvjerio je gospodina Nobila i mene da se tom svjedoku ne može dati vjera i da će to na sudu pasti. Drugo lice, gospođa koja je priča o tuči, nije mogla takođe potvrditi niti jedan lik niti nešto bliže objasniti. Treći iskaz mrtvozornika koji je govorio da po njegovom iskazu nije lice moglo biti tako dugo u vodi. Rekao sam tužiocu u petak da ne vjerujem u tužilaštvo, ne vjerujem u ovaj MUP. Taj MUP je u startu tražio od tužioca da ne ide dalje u istragu. Rekao sam da je nužno da se sve prebaci u Sud BiH i Tužilaštvo BiH jer ja ne vidim ovdje mogućnost da se riješi” – tvrdi advokat Tomić.


meni ovo djeluje vjerodostojnije nego bilo koja davorova ili vaskovićeva tvrdnja. naročito kad govori o pritiscima od strane davora i vaskovića. a taj svjedok može biti bilo koji lažljivi narkoman ili kriminalac, koji bi da policiju omrzne još više kod tupavih sektaša. viđala sam u grupi često te koji su poznati po krađama i dilanju droge, da pljuju i huškaju protiv policije i države, ali tupavi ih smatraju pametnima i požrtvovanima, jer su na istoj strani

Citat:
Neke stvari smo saznali, nismo ih mogli reći, zato što su pod tretmanom službene tajne” – navodi Tomić.

ovo je takođe značajan dio, a sigurno se odnosi na dokumentaciju koji su dobili iz tužilaštva, nakon čega ih nije bilo prilično dugo u javnosti i nakon čega su odustali i od ono malo sumnje koje su imali na početku priče. vidjeli da je stvarno stanje potpuno suprotno onom šta davor, vasković i mediji mjesecima već prikazuju. ali, hajde dokaži to tupavima, oni opet vide plaćene i potkupljene advokate.

SNSD je sigurno izuzetno bogata ili jako opasna stranka kad je uspjela tolike, bitne i nebitne, učesnike podmititi ili zastrašiti, da se svi bave skrivanjem dokaza i ko zna kakvim kriminalnim radnjama, a da niko ne pisne ni riječ o tome. srećom su davor i vasković jako hrabri, nepotkupljivi i prkosni, pa će da se izbore za nas paćenike koji se bojimo izaći na trg :001_rolleyes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 13 stu 2018, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Sama cinjenica da je narod do pojave Davora Dragicevica cutao i trpio Dodika i to cak 12 godina, dovoljno govori o tome koliko je prisutna i jaka Dodikova strahovlada, dok je prije dolaska Dodika na vlast 2006. se moglo protestvovati protiv vlasti bez toga da ista odrzi protest protiv protesta vlasti dok je Dodik, kada je opozicija odrzala protest, ista odrzala kontraprotest, a sto samo dodatno govori koliko je opasna Dodikova vlast, kao i sada cim njeni ljudi krstare po forumima i drustvenim mrezama, ukljucujuci i ovaj forum koji mozda cak i vrvi od istih.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 13 stu 2018, 17:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8101
Ovo se izgleda gasi potpuno, ni jedan odvjetnik nakon što je
proučio materijale ne želi zastupati Davora, žao mi je čovjeka
ali mislim da je izmanipuliran i vjerojatno udara u krivu stranu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 13 stu 2018, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dragi moj računu u NLB banci, dušo moja. Draga moja markirana garderoba, dušo moja...

Davor će sad biti CEO, direktor. Drugi će njemu servirati pljeskavice i ćevape.

Dodaje da će za nekoliko dana dobiti zvanične dokumente i otvoriti kancelariju u Banjaluci.

Retardacija na kubik.

Citat:
Sve dokaze koja ja posjedujem neće biti njima predati dok se ne završi sudski postupak, poručio je Davor Dragičević sa večerašnjeg skupa “Pravda za Davida” u Banjaluci.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 13 stu 2018, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
vidjeli su njihovi advokati te dokaze, pa odmah dali put pod noge, a on i dalje misli da posjeduje nesto sto ide u korist njegovim teorijama.

meni je najcudnije sto sektasi misle da je vaskovic licno nesto istrazio i pribavio dokaze, kao da im nije jasno da su to djelici dokaza iz policije i tuzilastva, a ovaj samo plasira prigodnu pricu uz ono sta su mu ciljano dali pojedinci.

@vlado, ne moras odgovarati na zadnja 3 posta, znamo u kojem pravcu ce to ici, bez brige


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 13 stu 2018, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
i_jopet je napisao/la:
Ovo se izgleda gasi potpuno, ni jedan odvjetnik nakon što je
proučio materijale ne želi zastupati Davora, žao mi je čovjeka
ali mislim da je izmanipuliran i vjerojatno udara u krivu stranu.

Ima jos jedan advokat - Ifet Feraget.

BBC je napisao/la:
Dragi moj računu u NLB banci, dušo moja. Draga moja markirana garderoba, dušo moja...

Davor će sad biti CEO, direktor. Drugi će njemu servirati pljeskavice i ćevape.

Dodaje da će za nekoliko dana dobiti zvanične dokumente i otvoriti kancelariju u Banjaluci.

Retardacija na kubik. Kažu da će mu "poslije suđenja" Vladimir RUS biti krunski svjedok.

Citat:
Sve dokaze koja ja posjedujem neće biti njima predati dok se ne završi sudski postupak, poručio je Davor Dragičević sa večerašnjeg skupa “Pravda za Davida” u Banjaluci.

U pravu si, retardacija na kub, samo cija?

nema veze je napisao/la:
vidjeli su njihovi advokati te dokaze, pa odmah dali put pod noge, a on i dalje misli da posjeduje nesto sto ide u korist njegovim teorijama.

meni je najcudnije sto sektasi misle da je vaskovic licno nesto istrazio i pribavio dokaze, kao da im nije jasno da su to djelici dokaza iz policije i tuzilastva, a ovaj samo plasira prigodnu pricu uz ono sta su mu ciljano dali pojedinci.

@vlado, ne moras odgovarati na zadnja 3 posta, znamo u kojem pravcu ce to ici, bez brige

Pretpostavljam da i ti kao BBC imas neke insajderske informacije. :zubati

Inace, danas je 233. dan.


_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 13 stu 2018, 23:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
sve ovo navedeno je zakljucak bilo koga ko koristi mozak i prati desavanja na vise portala, a ne tupo ponavljanje vaskovicevih i davorovih izjava, procitanih na rtvbn


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5558 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 223  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Jean Luc Picard, Patriota, Tomba17 i 422 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO