HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5558 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 223  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 04 pro 2018, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Dodik pobjedjuje spomocu koalicije, izbornog inzinjeringa i kupovine poslanika. On vec drugi mandat slepa se spomocu drugih dok u Srbiji Vucic sam osvoji vecinu. On je vec davno propao, a sad neka ga jasu Bosnje, zasluzili su. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 05 pro 2018, 10:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9830
Vladimir RUS je napisao/la:
Dodik pobjedjuje spomocu koalicije

Za razliku od SDS-a koji ni spomoću koalicije iz 44 stranke ne može pobijedit na izborima. :evotigana

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 05 pro 2018, 11:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
JA VAM KAŽEM IZBORA NEĆE BITI. NASTAVITE SLATI SVOJ NOVAC NA MOJ RAČUN U BANCI. CALVIN KLEIN IMA NOVU ZIMSKU JAKNU U PONUDI.

PRAVDA ZA DAVIDA. PRAVDA ZA NAŠE SINOVE. PRAVDA ZA SVE NAS. OSTAJEMO OVDE.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 05 pro 2018, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Graničar18 je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Dodik pobjedjuje spomocu koalicije

Za razliku od SDS-a koji ni spomoću koalicije iz 44 stranke ne može pobijedit na izborima. :evotigana


:smijeh

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 05 pro 2018, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Citat:
Brojni su dokazi sa Trga Krajine (zabilježeni kamerama sa kafea "City"), koji svjedoče da je u noći 18.03. David Dragičević bukvalno lovljen od velike grupe osoba i da je sve što se dešavalo vrlo precizno koordinisano i vođeno.

http://slobodanvaskovic.blogspot.com/2018/12/trglov-na-davida-sta-je-bilo-u-kesi.html?m=1

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 05 pro 2018, 17:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vladimire, ima li izbora ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 05 pro 2018, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
BBC je napisao/la:
Vladimire, ima li izbora ?

Sve losiji ti humor.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 05 pro 2018, 18:04 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
BBC je napisao/la:
Vladimire, ima li izbora ?

Nije sve u izborima,Izbori nisu važni.Otpočela je četvrta i završna faza rušenja Dodika koja će se završiti 2038 godine Dodikovim odlaskom sa vlasti.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 05 pro 2018, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
A do tada citava RS i BiH ce biti u koaliciji sa Dodikom koji vec godinama samo tako moze da vlada.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 05 pro 2018, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Davor Dragičević vs Nova Godina.
Davor je planina oličenje neispunjenih obećanja. Nek obeća da će Vladmiru curu pronaći. Slično je realno kao da će dočekati nečijih "45 godina teške robije".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 05 pro 2018, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
slika
policija čuva rađene zbog davorovih prozivanja i prijetnji, a oni to, naravno, tumače na svoj način.
kakve budale, umjesto da puste policiju i tužilaštvo da završe istragu, oni je od početka sabotiraju svojim javnim prijetnjama ili objavama dijelova dokaza.

da su vasković, davor i ostali ćutali, mogući ubica bi se možda prije pronašao, ako je ubistvo u pitanju. ako ništa drugo, policija bi se bavila pametnijim stvarima nego nadzirala potencijalne osumnjičene i nevine svjedoke, a tužilaštvo ne bi gubilo vrijeme u istrazi dokazivanjem da davorove teorije nemaju uporišta ni u kakvim konkretnim dokazima, osim u njegovoj glavi.

ili su zaista jako glupi ili im nije do okončanja istrage


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 05 pro 2018, 20:59 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
nema veze je napisao/la:
slika
policija čuva rađene zbog davorovih prozivanja i prijetnji, a oni to, naravno, tumače na svoj način.
kakve budale, umjesto da puste policiju i tužilaštvo da završe istragu, oni je od početka sabotiraju svojim javnim prijetnjama ili objavama dijelova dokaza.

da su vasković, davor i ostali ćutali, mogući ubica bi se možda prije pronašao, ako je ubistvo u pitanju. ako ništa drugo, policija bi se bavila pametnijim stvarima nego nadzirala potencijalne osumnjičene i nevine svjedoke, a tužilaštvo ne bi gubilo vrijeme u istrazi dokazivanjem da davorove teorije nemaju uporišta ni u kakvim konkretnim dokazima, osim u njegovoj glavi.

ili su zaista jako glupi ili im nije do okončanja istrage

Vjerovatnoća da se radi o ubistvu praktično ne postoji.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 05 pro 2018, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
i ja mislim da je najvjerovatnije da se smandrljao u crkvenu pod uticajem alkohola, ali moguće je i da se zakačio s nekim, s obzirom kakvu narav je imao. kako god, vjerujem da će tužilaštvo dati sve od sebe da utvrdi šta se desilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 05 pro 2018, 21:48 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
nema veze je napisao/la:
i ja mislim da je najvjerovatnije da se smandrljao u crkvenu pod uticajem alkohola, ali moguće je i da se zakačio s nekim, s obzirom kakvu narav je imao. kako god, vjerujem da će tužilaštvo dati sve od sebe da utvrdi šta se desilo.

Postoji mogućnost da je bježao i pao u rijeku ali to se ne može smatrati ubistvom.Inače se davljenje u vodi odnosno tečnosti pojavljuje ekstremno rijetko kao način izvršenja ubistva.Ja sam mišljenja da ako je bilo nekog doprinosa drugog ili drugih lica da bi to već bilo rasvijetljeno.Istraga koju je sprovelo tužilaštvo je treća istraga.Prve dvije je sporovela policija sa dva različita tima.Svugdje sem u bejha gdje su moguće ovakve manipulcije taj slučaj bi nakon prve istrage bio zatvoren sa obrazloženjem da se radi o zadesnoj smrti ali je Dodik popustio pod pritiskom ulice.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 05 pro 2018, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
istraga mora biti okončana odlukom, koje još nema. dakle, nema druge i treće istrage, već samo jedna te ista od samog početka, koju isključivo vodi tužilaštvo, dok policija postupa po njihovim nalozima. broj timova koji se mijenjao nema veze sa brojem istraga. ali nebitno za cijelu situaciju. slažem se da su i dodik i tužilaštvo podlegli pritisku javnosti i napravili veći problem nego što jeste.

iako sam uvjerena da je najvjerovatnija mogućnost nesretan slučaj, ostavljam mogućnost i da ga je neko gurnuo i sl, jer u takvom slučaju, kad je posljedica smrt, ipak je u pitanju ubistvo, a ne zadesna. nije da sam stručno lice ili da sam izvršila uvid u spis, pa da mogu baš čvrsto tvrditi šta se desilo. istraga traje dugo i kad je poznat izvršilac, treba vremena za najnužnija vještačenja, a kako se u ovom slučaju vrijeme uzalud troši i na provjeravanja davorovih teorija, istraga će sigurno trajati i duže nego što treba. svakako mislim da će tužilaštvo dati sve od sebe da utvrdi šta se stvarno desilo, ukoliko je moguće, i ukoliko istragu nisu previše zeznuli fanatici sa odavanjem djelimičnih dokaza javnosti.

kako god, tužilaštvo kad donese odluku, fanatici neće biti zadovoljni, jer njihova nebulozna teorija sigurno neće biti potvrđena, niti mi se čini da oni i žele kraj. rekla bih da su u pozadini i dalje neke sasvim druge stvari, koje nemaju veze sa pravdom i istinom. ja se samo nadam da će da ih odstrane sa trga i da ovom cirkusu dođe kraj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 06 pro 2018, 16:25 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
nema veze je napisao/la:
istraga mora biti okončana odlukom, koje još nema. dakle, nema druge i treće istrage, već samo jedna te ista od samog početka, koju isključivo vodi tužilaštvo, dok policija postupa po njihovim nalozima. broj timova koji se mijenjao nema veze sa brojem istraga. ali nebitno za cijelu situaciju. slažem se da su i dodik i tužilaštvo podlegli pritisku javnosti i napravili veći problem nego što jeste.

iako sam uvjerena da je najvjerovatnija mogućnost nesretan slučaj, ostavljam mogućnost i da ga je neko gurnuo i sl, jer u takvom slučaju, kad je posljedica smrt, ipak je u pitanju ubistvo, a ne zadesna. nije da sam stručno lice ili da sam izvršila uvid u spis, pa da mogu baš čvrsto tvrditi šta se desilo. istraga traje dugo i kad je poznat izvršilac, treba vremena za najnužnija vještačenja, a kako se u ovom slučaju vrijeme uzalud troši i na provjeravanja davorovih teorija, istraga će sigurno trajati i duže nego što treba. svakako mislim da će tužilaštvo dati sve od sebe da utvrdi šta se stvarno desilo, ukoliko je moguće, i ukoliko istragu nisu previše zeznuli fanatici sa odavanjem djelimičnih dokaza javnosti.

kako god, tužilaštvo kad donese odluku, fanatici neće biti zadovoljni, jer njihova nebulozna teorija sigurno neće biti potvrđena, niti mi se čini da oni i žele kraj. rekla bih da su u pozadini i dalje neke sasvim druge stvari, koje nemaju veze sa pravdom i istinom. ja se samo nadam da će da ih odstrane sa trga i da ovom cirkusu dođe kraj

Tačno je da istragu vodi tužilaštvo i da je samo tužilaštvo ovlašćeno da vodi istragu ali to je istraga u smislu zakonskog termina- istraga.Istražno-potražne radnje koje kolokvijalno zovemo policijskom istragom nisu u zakonskom smislu isto što i istraga koju vodi tužilaštvo međutim u 99 % ako ne i više slučajeva,čitav posao oko krivične stvari završi policija a tužilaštvo na osnovu krivične prijave i drugih materijala koju im dostavi policija,sastavi optužnicu ili neki drugi optužni akt za sud.Drugim riječima u 99 % slučajeva tužilaštvo praktično nema nikakav dodir sa predmetom u fazi istrage.
Čak i kad tužilaštvo stvarno vodi tu svoju istragu ,to su obično iste radnje koje je već obavila policija ili je propustila da obavi.Sve što može tužilaštvo može i policija koja je za većinu ljudi i veći "auitoritet" od tužilaštva jer se više plaše policije nego tužilaštva.
U ovom konkretnom slučaju,oni su mogli da ponove samo radnje koje su već obavljene u dvije policijske istrage.Teško da mogu neku novu činjenicu ili okolnost da otkriju nakon toliko vremena a i policija je sprovela vrlo opsežne istrage.
Razlog zašto ta istraga traje a ustvari ne traje jer je već sve istraženo je u političkoj odluci.Tužilaštvo je pod uticajem vlasti a vlast odnosno Dodik je zaključio da mu konfrontacija sa Davorom i PZD ne ide u prilog i zato je tužilaštvo pronašlo "svjedoka" Slađanu Marić za izgovor da izda naredbu o sprovođenju istrage za krivično djelo ubistva.Dal Nobilo ili neko drugi iz advokatskog tima je rekao da se taj "svjedok" ničega ne sjeća.
Pogrešno je uvjerenje da su policija ili tužilaštvo dužni da utvrde sve okolnosti oko smrti koja nije prirodna bilo koga pa ni u ovom slučaju .Dužni su u mjeri koliko je to moguće.Nekad nije moguće pa i očigledna ubistva ostanu nerazjašnjena a krivci nekažnjeni.Kako je BBC primijetio, ni policija ni tužilaštvo nemaju čarobne kugle U konkretnom slučaju,normalno bi bilo da ta istraga pređe iz svoje aktivne faze u fazu mirovanja.Što znači da ako se pojave saznanja o bitnim okolnostima pod kojima je došlo do smrti u smislu da je riječ o ubistvu ili nekom drugom krivičnom djelu ,istraga bi se aktivirala,što je inače redovna praksa.To naravno treba i saopštiti i oštećenom tj.Davoru i javnosti.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 06 pro 2018, 17:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
kad su u pitanju krivična djela, policija je ruka tužilaštva. prikuplja nužne dokaze, često uz konsultacije sa dežurnim tužiocem, koje uz izvještaj dostavlja tužilaštvu. tužilaštvo vrši uvid u dostavljenu dokumentaciju i rijetko kada je to dovoljno za utvrđivanje stvarnog stanja i donošenje odluke, što znači, da tužilac nakon izvršenog uvida u dostavljene dokaze, nalaže policiji šta još da prikupi. tužilaštvo ne izlazi na teren i ne prikuplja dokaze, to je zadatak policije po nalogu tužilaštva - produžena ruka tužilaštva. može da ti to smeta koliko hoćeš, ali tako stvari stoje.

ne znam šta ti znači ovaj dio
Citat:
Sve što može tužilaštvo može i policija koja je za većinu ljudi i veći "auitoritet" od tužilaštva jer se više plaše policije nego tužilaštva.
postoji tužilaštvo i postoji policija, sa različitim ulogama i nadležnostima. ti zvučiš kao da si za ukidanje tužilaštva i prenošenje određenih nadležnosti na policiju? čuj, ko je veći autoritet :ucelo biće da si zaposlen u MUP-u

tužilaštvo je dužno da istraži sve okolnosti pod kojima je došlo do smrti i da, ukoliko je moguće, to i razjasni. naravno da nema čarobnu kuglu pa da uvijek može znati šta se desilo, niti je to uvijek moguće, bilo kod nas, bilo bilo gdje drugo u svijetu. isto tako, ja nisam ni tvrdila da se istragom mora utvrditi šta se desilo, rekla sam da istraga može biti okončana samo odlukom tužilaštva, kako bih razjasnila svoju tvrdnju kako je ovo jedna istraga, a ne treća kako ti tvrdiš. završetak istrage mora biti okončan odlukom tužilaštva, a načina okončanja istrage može biti više.

što se konkretnog slučaja tiče, bezvezna ti je i tvrdnja da tužilaštvo ne može otkriti neku novu okolnost ili činjenicu, nije prošlo baš toliko mnogo vremena, niti možeš biti siguran da je "policija sprovela vrlo opsežne istrage". niko od nas ne zna šta je tokom istrage rađeno, utvrđeno ili opovrgnuto, pa da bismo mogli tvrditi da se desilo to i to ili da je istraga otvorena iz tog i tog razloga. u tom slučaju ne bismo bili ništa bolji od pzd fanatika, kako se meni čini. ovo su samo naša nagađanja i pretpostavke, a o krajnjem rezultatu će se oglasiti tužilaštvo, kao jedina nadležna ustanova za to. ja sam prilično uvjerena da se ovdje istraga i dalje aktivno vodi i da će ovo ipak biti riješen slučaj, ali kako sam već rekla, to je samo moje mišljenje, ne tvrdnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 06 pro 2018, 18:52 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
nema veze je napisao/la:
kad su u pitanju krivična djela, policija je ruka tužilaštva. prikuplja nužne dokaze, često uz konsultacije sa dežurnim tužiocem, koje uz izvještaj dostavlja tužilaštvu. tužilaštvo vrši uvid u dostavljenu dokumentaciju i rijetko kada je to dovoljno za utvrđivanje stvarnog stanja i donošenje odluke, što znači, da tužilac nakon izvršenog uvida u dostavljene dokaze, nalaže policiji šta još da prikupi. tužilaštvo ne izlazi na teren i ne prikuplja dokaze, to je zadatak policije po nalogu tužilaštva - produžena ruka tužilaštva. može da ti to smeta koliko hoćeš, ali tako stvari stoje.

ne znam šta ti znači ovaj dio
Citat:
Sve što može tužilaštvo može i policija koja je za većinu ljudi i veći "auitoritet" od tužilaštva jer se više plaše policije nego tužilaštva.
postoji tužilaštvo i postoji policija, sa različitim ulogama i nadležnostima. ti zvučiš kao da si za ukidanje tužilaštva i prenošenje određenih nadležnosti na policiju? čuj, ko je veći autoritet :ucelo biće da si zaposlen u MUP-u

tužilaštvo je dužno da istraži sve okolnosti pod kojima je došlo do smrti i da, ukoliko je moguće, to i razjasni. naravno da nema čarobnu kuglu pa da uvijek može znati šta se desilo, niti je to uvijek moguće, bilo kod nas, bilo bilo gdje drugo u svijetu. isto tako, ja nisam ni tvrdila da se istragom mora utvrditi šta se desilo, rekla sam da istraga može biti okončana samo odlukom tužilaštva, kako bih razjasnila svoju tvrdnju kako je ovo jedna istraga, a ne treća kako ti tvrdiš. završetak istrage mora biti okončan odlukom tužilaštva, a načina okončanja istrage može biti više.

što se konkretnog slučaja tiče, bezvezna ti je i tvrdnja da tužilaštvo ne može otkriti neku novu okolnost ili činjenicu, nije prošlo baš toliko mnogo vremena, niti možeš biti siguran da je "policija sprovela vrlo opsežne istrage". niko od nas ne zna šta je tokom istrage rađeno, utvrđeno ili opovrgnuto, pa da bismo mogli tvrditi da se desilo to i to ili da je istraga otvorena iz tog i tog razloga. u tom slučaju ne bismo bili ništa bolji od pzd fanatika, kako se meni čini. ovo su samo naša nagađanja i pretpostavke, a o krajnjem rezultatu će se oglasiti tužilaštvo, kao jedina nadležna ustanova za to. ja sam prilično uvjerena da se ovdje istraga i dalje aktivno vodi i da će ovo ipak biti riješen slučaj, ali kako sam već rekla, to je samo moje mišljenje, ne tvrdnja

Autoritet sam stavio pod navodnike ! Naravno da nisam za ukidanje tužilaštva.To bi bilo besmisleno ali u praksi tužilaštvo se bavi pravnim a ne istražnim radnjiama.Samo izuzetno tužialaštvo preduzima istražne radnje .Policija jeste podređena tužilaštvu od momenta otvaranja istrage od strane tužilaštva ali policija nastupa samostalno u predkrivičnom postupku i ne obavještava tužilaštvo sve dok nema dovoljno prikupljenih čininjenica i dokaza.Tako je bilo i u ovom slučaju u kome je tužilaštvo naredbu o sprovođenju istrage donijelo 28.juna dok je Dragićević nestao 18.marta.
Griješeš kad pišeš o okončanju istrage.Istraga u svojoj prirodi nije nešto što u svakom svom primjeru ima svoje okončanje odlukom organa koji je vodi.Ako postoji sumnja na krivično djelo posebno ubistvo,istraga koja ne može da napreduje samo prestaje aktivan rad na tom predmetu ali ne dolazi do okončavanja iste .Istraga nije neki sudski postupak pa da u svakom slučaju možemo da kažemo - ovde je istraga završena.
Moja ocjena da tužilaštvo a ni niko drugi,ne može da rasvijetli ovaj slučaj do nivoa van razumne sumnje zasniva se činjenici da je ovom slučaju posvećena maksimalna pažnja i od policije i od tužilaštva a i da je prošlo dosta vremena od događaja.Taj slučaj je tretiran kao priroritetan.Vjerovatnoća da se iz dosadašnja saznanja prošire praktično ne postoje sem naravno ako bi pod pretpostavkom da počinilac ili svjedok postoji,odlučili da progovore.To naravno nije isključeno ali to bi bio eksterni događaj u odnosu na istragu a ne rezultat istrage.
U kakvom je stanju istraga najbolje govori apel jednog od članova sad već bivšeg advokatskog tima - Zore Dobričanin Nikodinović,svjedocima da se jave.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 06 pro 2018, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
ne znam otkud ti to da se tužilaštvo ne bavi istražnim radnjama, pa to je njihova nadležnost. na osnovu čega policija postupa i kako uopšte nazvati tužilačke naloge policiji za prikupljanjem izjava, dokaza itd? ti to zoveš pravnim radnjama? sad čak i ne pričam o drugim stvarima koje tužilaštvo radi, ispitivanja osumnjičenih, rekonstrukcije itd.
u konkretnom slučaju, tužilaštvo je naredbu o sprovođenju istrage donijelo tek kad je, nakon dostavljenog izvještaja i nekih dodatnih istražnih radnji, našlo najminimalniji osnov za sumnju da je izvršeno krivično djelo. policija je do dostavljanja izvještaja tužilaštvu radila samostalno na prikupljanju uobičajenih dokaza, to im je posao, ali teško da to čini 99% istrage i teško da sve odrađuju samostalno. u ovom slučaju su postupali i po nalozima dežurnog tužioca, koji je tog dana kad je pronađeno tijelo, morao biti obaviješten i koji je morao dati upute s obzirom na mrtvo tijelo.

mi sad tupimo o glupostima, a jednako smo saučesnici u teškom ubistvu momka od 21 godine :smajl025

Citat:
Ako postoji sumnja na krivično djelo posebno ubistvo,istraga koja ne može da napreduje samo prestaje aktivan rad na tom predmetu ali ne dolazi do okončavanja iste

već sam rekla da se istraga mora završiti odlukom, u smislu potkrepljivanja svojih navoda da je u toku jedna te ista istraga, a ne treća. ne može se otvarati druga ili treća istraga ukoliko prva nije okončana, ali i tada mora postojati jak i osnovan razlog za to, nekakvi novi dokazi koji nisu bili pribavljeni tokom prve istrage i sl. ovo naravno važi samo za krivična djela koja ne zastarijevaju, ali broj takvih djela je mali i u tom slučaju, istraga traje i ne završava se. nema otvaranja druge ili treće istrage. tu se baš i ne mimoilazimo mnogo u tvrdnjama

inače, ne mislim da je prošlo previše vremena od događaja kako bi se tvrdilo da je istraga pasivna. već sam par puta rekla kako mislim da se previše vremena gubi na provjeravanjima davorovih teorija, a kad se uzme u obzir i koliko traju vještačenja i koliko bi ih u ovom predmetu moglo biti, a imajući u vidu i pritisak javnosti, sabotiranje istrage objavama djelimičnih dokaza, istraga će sigurno trajati duže nego što bi trebalo. prijetnje davora i članova pzd grupe svakom ko ne misli kao oni, teško da će navesti nekoga da nešto kaže, jer onima koji i jesu, prisjelo im je. mislim da će najviše rezultata dati vještačenja i njihova uvezivanja sa ostalim dokazima.

u kakvom stanju je istraga, možemo se jednako osloniti i na nobilove navode kad govori da sve ide kako treba i da vjeruje da će tužilaštvo istu uskoro privesti kraju. kako god, vidjećemo.


https://srpskainfo.com/istraga-o-istraz ... oJcIE9hJYI
ne razumijem koji su njegovi motivi za nastavak cirkusa
Citat:
Republičkom javnom tužilaštvu danas ću podnijeti prijavu vezanu za neprovođenje istrage protiv načelnika Uprave za organizovani i teški kriminalitet MUP RS Darka Ilića i obustavljanja istrage protiv patologa Željka Karana.
Rekao je ovo za Srpskainfo Ifet Feraget, advokat porodice Dragičević, koji sada jedini zastupa Davora u njegovoj borbi da sazna istinu o ubistvu njegovog sina Davida.

– To neće biti nova istraga. Tražim da se provede istraga o istrazi i ona će da otvori sva vrata, odnosno to je ključ koji će da riješi cijeli problem. Nama je potreban tužilac, jer ga nemamo. Tražimo nekog ko će voditi istragu, jer ovo do sada nije istraga – ističe Feraget i dodaje da Tužilaštvo apsolutno ne radi kako treba.

Prema njegovim riječima, Tužilaštvo ima puno dokaza, ali ih selektivno primjenjuje.
– Radi se jedna nelogična i nestručna analiza dokaza i to svjesno i namjerno. Ako imate dokaze da neko u neko vrijeme nije bio na određenom mjestu, a vi i dalje potencirate to, očigleno je onda da istragu ne vodite u pravom smjeru. Dajte meni 24 časa i uz potencijal i dokaze koje ima tužilaštvo, sve će biti jasno. Ne treba tu previše pameti – poručio je Feraget.

Ovom istragom, smatra Feraget, trebalo bi da budu povezana i dva policajca koja su optužena da su izgubila donji veš ubijenog Davida.
– Postoji određena veza imeđu postupanja policajaca koji su izgubili donji veš i rješavanja slučaja Davidovog ubistva. Nakon smrti prestaje svjesna kontrola fizioloških potreba, odnosno dolazi do opuštanja mišića i može doći do male i velike nužde. Pronalaskom tih gaćica i sadržaja, ili tragova izmeta na njima, one bi trebalo da budu ključni dokaz o tome koliko je tijelo provelo u vodi, a ja mislim da nije bilo dugo – pojasnio je advokat Feraget.

Kaže da ima razloga za zabrinutost što je nestao donji veš, ali da i tu nema nikakvih pomaka.

– I ovaj problem bio trebalo da bude dio pomenute istrage, kako bi se razotkrili brojni propusti – istakao je Feraget.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 07 pro 2018, 14:22 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
nema veze je napisao/la:
ne znam otkud ti to da se tužilaštvo ne bavi istražnim radnjama, pa to je njihova nadležnost. na osnovu čega policija postupa i kako uopšte nazvati tužilačke naloge policiji za prikupljanjem izjava, dokaza itd? ti to zoveš pravnim radnjama? sad čak i ne pričam o drugim stvarima koje tužilaštvo radi, ispitivanja osumnjičenih, rekonstrukcije itd.
u konkretnom slučaju, tužilaštvo je naredbu o sprovođenju istrage donijelo tek kad je, nakon dostavljenog izvještaja i nekih dodatnih istražnih radnji, našlo najminimalniji osnov za sumnju da je izvršeno krivično djelo. policija je do dostavljanja izvještaja tužilaštvu radila samostalno na prikupljanju uobičajenih dokaza, to im je posao, ali teško da to čini 99% istrage i teško da sve odrađuju samostalno. u ovom slučaju su postupali i po nalozima dežurnog tužioca, koji je tog dana kad je pronađeno tijelo, morao biti obaviješten i koji je morao dati upute s obzirom na mrtvo tijelo.

mi sad tupimo o glupostima, a jednako smo saučesnici u teškom ubistvu momka od 21 godine :smajl025

Citat:
Ako postoji sumnja na krivično djelo posebno ubistvo,istraga koja ne može da napreduje samo prestaje aktivan rad na tom predmetu ali ne dolazi do okončavanja iste

već sam rekla da se istraga mora završiti odlukom, u smislu potkrepljivanja svojih navoda da je u toku jedna te ista istraga, a ne treća. ne može se otvarati druga ili treća istraga ukoliko prva nije okončana, ali i tada mora postojati jak i osnovan razlog za to, nekakvi novi dokazi koji nisu bili pribavljeni tokom prve istrage i sl. ovo naravno važi samo za krivična djela koja ne zastarijevaju, ali broj takvih djela je mali i u tom slučaju, istraga traje i ne završava se. nema otvaranja druge ili treće istrage. tu se baš i ne mimoilazimo mnogo u tvrdnjama

inače, ne mislim da je prošlo previše vremena od događaja kako bi se tvrdilo da je istraga pasivna. već sam par puta rekla kako mislim da se previše vremena gubi na provjeravanjima davorovih teorija, a kad se uzme u obzir i koliko traju vještačenja i koliko bi ih u ovom predmetu moglo biti, a imajući u vidu i pritisak javnosti, sabotiranje istrage objavama djelimičnih dokaza, istraga će sigurno trajati duže nego što bi trebalo. prijetnje davora i članova pzd grupe svakom ko ne misli kao oni, teško da će navesti nekoga da nešto kaže, jer onima koji i jesu, prisjelo im je. mislim da će najviše rezultata dati vještačenja i njihova uvezivanja sa ostalim dokazima.

u kakvom stanju je istraga, možemo se jednako osloniti i na nobilove navode kad govori da sve ide kako treba i da vjeruje da će tužilaštvo istu uskoro privesti kraju. kako god, vidjećemo.


https://srpskainfo.com/istraga-o-istraz ... oJcIE9hJYI
ne razumijem koji su njegovi motivi za nastavak cirkusa
Citat:
Republičkom javnom tužilaštvu danas ću podnijeti prijavu vezanu za neprovođenje istrage protiv načelnika Uprave za organizovani i teški kriminalitet MUP RS Darka Ilića i obustavljanja istrage protiv patologa Željka Karana.
Rekao je ovo za Srpskainfo Ifet Feraget, advokat porodice Dragičević, koji sada jedini zastupa Davora u njegovoj borbi da sazna istinu o ubistvu njegovog sina Davida.

– To neće biti nova istraga. Tražim da se provede istraga o istrazi i ona će da otvori sva vrata, odnosno to je ključ koji će da riješi cijeli problem. Nama je potreban tužilac, jer ga nemamo. Tražimo nekog ko će voditi istragu, jer ovo do sada nije istraga – ističe Feraget i dodaje da Tužilaštvo apsolutno ne radi kako treba.

Prema njegovim riječima, Tužilaštvo ima puno dokaza, ali ih selektivno primjenjuje.
– Radi se jedna nelogična i nestručna analiza dokaza i to svjesno i namjerno. Ako imate dokaze da neko u neko vrijeme nije bio na određenom mjestu, a vi i dalje potencirate to, očigleno je onda da istragu ne vodite u pravom smjeru. Dajte meni 24 časa i uz potencijal i dokaze koje ima tužilaštvo, sve će biti jasno. Ne treba tu previše pameti – poručio je Feraget.

Ovom istragom, smatra Feraget, trebalo bi da budu povezana i dva policajca koja su optužena da su izgubila donji veš ubijenog Davida.
– Postoji određena veza imeđu postupanja policajaca koji su izgubili donji veš i rješavanja slučaja Davidovog ubistva. Nakon smrti prestaje svjesna kontrola fizioloških potreba, odnosno dolazi do opuštanja mišića i može doći do male i velike nužde. Pronalaskom tih gaćica i sadržaja, ili tragova izmeta na njima, one bi trebalo da budu ključni dokaz o tome koliko je tijelo provelo u vodi, a ja mislim da nije bilo dugo – pojasnio je advokat Feraget.

Kaže da ima razloga za zabrinutost što je nestao donji veš, ali da i tu nema nikakvih pomaka.

– I ovaj problem bio trebalo da bude dio pomenute istrage, kako bi se razotkrili brojni propusti – istakao je Feraget.

Vidi,dajes suvise znacaja formi i znacenju zakonskih izraza.Vec sam rekao da pod policijskom istragom mislim na skup radnji koje policija preduzima prije donošenja naredbe o sprovođenju istrage.Znam da samo tužilaštvo može da vodi istragu u krivičnom postupku.O nalazima prve policijske istrage govoreno je na poznatoj konfereciji za štampu na kojoj je govorio i patolog Karan.O nalazima druge policijske istrage tj.istrage koju je sproveo policijski tim u drugom sastavu u odnosu na prvu, govorio je ministar Lukač u NS RS.Saslušano je stotine lica,mnogi poligrafski testirani.U oba nalaza govori se o zadesnoj smrti sa veoma malom vjerovatnoćom da je smrt nasilna.
To nije prihvatila javnost a vlast je ocijenla da je takav zaključak policije može da naškodi vlasti odnosno dovede do pada rejtinga vladajuće stranke jer je procjena da velika većina stanovništva vjeruje da je David Dragičević ubijen.
Vruć krompir predat je Tužilaštvu koje se našlo u nezahvalnoj poziciji.S jedne strane - nema dokaza da je riječ o ubistvu a s druge strane pritisak vlasti i javnosti da se slučaj smrti Davida Dragičivića tretira kao ubistvo.Nađeno je solomonsko rješenje u vidu izmišljenog svjedočenja Slavice Marić koja se kako kažu javila tužilaštvu u drugoj polovini juna da svjedoči o događaju od 18.marta što je poslužilo kao formalni izgovor za naredbu o sprovođenju istrage a u cilju da se zadovolji i vlast i javnost i da se izbjegne revolt stanovništva u većim razmjerama.
Pred izbore imamo i podizanje optužnice protiv jednog lica i pokretanje krivičnog postupka protiv patologa Karana koji nakon što su izbori održani,bivaju ekspresno oslobođeni odnosno postupci protiv njih su obustavljeni.
Nema tu neke krivice Tužilaštva.Ono se našlo u takvoj poziciji da samo na taj način može da štiti svoj ugled.U odnosu na slučaj,tužilaštvo je čisto jer dokaze nije moguće pribaviti ni slučaj rasvijetlti a ne smije da prelomi i kaže - nije ubistvo ili ne možemo da nađemo ubicu.
Ne vjerujem da se bave Davorovim teorijama zavjere.
To je mođe viđenje uloge Tužialštva u ovom slučaju.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 07 pro 2018, 15:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kreten konobar.
Na stranu prijetnje. Ovo za iskorištavanje. I dalje prikupljaju donacije za "obdukcije i advokate". Na to je potrošio ravno 0 KM, pa ne znam što tužiteljstvo radi. To je ciganija i varanje naroda za novac.

Citat:
Davor Dragičević: Budete li stavljali binu, ja ću stavljati ovdje groblje

Banjalučani su se večeras po 256. put okupili na glavnom Gradskom trgu kako bi pružili podršku porodici ubijenog mladića Davida Dragičevića u višemjesečnoj borbi za istinu i pravdu.

06. Decembar 2018

Niko pa nije, ni majka ni sestra ni brat, ne smiju zloupotrijebiti lik Davida Dragičevića. Ni moralno ni finansijski niti na bilo koji drugi način. Moramo ostati kao što smo od početka čisti, dostojanstveni, istrajni, okrenuti jednom cilju, ubice procesuirati, poslije toga i svim ostalim ciljevima, za koje se svi mi ovdje zalažemo i a ovdje imamo pravo na život. Portparolu gradske uprave i svima iz vlasti, svima , ovdje neće ni jedan koncert održati”, rekao je Dragičević

"Budete li stavljali binu, ja ću stavljati ovdje groblje. Izaberite vaše lokacije koje su finansijski isplativije za vas, a ljudi će svakako vidjeti, a sada kada dođu ljudi iz dijaspore kada vide ko je predsjednik, ko je premijer ko državnik, a vidjet će i gospodu u plavim uniformama kako se ponašaju" rekao je Davor Dragičević večeras na Trgu Krajine.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 07 pro 2018, 16:41 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
BBC je napisao/la:
Kreten konobar.
Na stranu prijetnje. Ovo za iskorištavanje. I dalje prikupljaju donacije za "obdukcije i advokate". Na to je potrošio ravno 0 KM, pa ne znam što tužiteljstvo radi. To je ciganija i varanje naroda za novac.


Da,nevjerovatno kako se sve namjestilo da taj cirkus traje .Otac nastradalog sa mesijanskim aspiracijama željan eksponiranja a izgleda i novca,muslimanska dijaspora koja finansiranjem PzP vjeruje da slabi Republiku Srpsku,"Soroš" odnosno dio takozvane međunarodne zajedinice koji ima isti cilj kao i Muslimani i opozicione stranke u Republici Srpskoj.
U Americi od 1960 više od 200 000 nerasvijetljenih ubistava pa niko ne pravi cirkus od toga samo sa razloga što takav cirkus niko neće da finansira.
https://www.npr.org/2015/03/30/39506913 ... unresolved

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 07 pro 2018, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
Srpsčanin je napisao/la:
Vidi,dajes suvise znacaja formi i znacenju zakonskih izraza.Vec sam rekao da pod policijskom istragom mislim na skup radnji koje policija preduzima prije donošenja naredbe o sprovođenju istrage.Znam da samo tužilaštvo može da vodi istragu u krivičnom postupku.O nalazima prve policijske istrage govoreno je na poznatoj konfereciji za štampu na kojoj je govorio i patolog Karan.O nalazima druge policijske istrage tj.istrage koju je sproveo policijski tim u drugom sastavu u odnosu na prvu, govorio je ministar Lukač u NS RS.Saslušano je stotine lica,mnogi poligrafski testirani.U oba nalaza govori se o zadesnoj smrti sa veoma malom vjerovatnoćom da je smrt nasilna.
To nije prihvatila javnost a vlast je ocijenla da je takav zaključak policije može da naškodi vlasti odnosno dovede do pada rejtinga vladajuće stranke jer je procjena da velika većina stanovništva vjeruje da je David Dragičević ubijen.
Vruć krompir predat je Tužilaštvu koje se našlo u nezahvalnoj poziciji.S jedne strane - nema dokaza da je riječ o ubistvu a s druge strane pritisak vlasti i javnosti da se slučaj smrti Davida Dragičivića tretira kao ubistvo.Nađeno je solomonsko rješenje u vidu izmišljenog svjedočenja Slavice Marić koja se kako kažu javila tužilaštvu u drugoj polovini juna da svjedoči o događaju od 18.marta što je poslužilo kao formalni izgovor za naredbu o sprovođenju istrage a u cilju da se zadovolji i vlast i javnost i da se izbjegne revolt stanovništva u većim razmjerama.
Pred izbore imamo i podizanje optužnice protiv jednog lica i pokretanje krivičnog postupka protiv patologa Karana koji nakon što su izbori održani,bivaju ekspresno oslobođeni odnosno postupci protiv njih su obustavljeni.
Nema tu neke krivice Tužilaštva.Ono se našlo u takvoj poziciji da samo na taj način može da štiti svoj ugled.U odnosu na slučaj,tužilaštvo je čisto jer dokaze nije moguće pribaviti ni slučaj rasvijetlti a ne smije da prelomi i kaže - nije ubistvo ili ne možemo da nađemo ubicu.
Ne vjerujem da se bave Davorovim teorijama zavjere.
To je mođe viđenje uloge Tužialštva u ovom slučaju.

ne pridajem ja značaja ničemu, samo odgovaram na neke tvoje navode, naročito kad ih iznosiš kao utemeljene i dokazane, a znam da nisu. pritom mislim na to što si ti 100% siguran da je u pitanju zades, da policija odrađuje 99% istrage, da su razlozi za vođenje i trajanje istrage ti i ti, iako je to besmisleno, jer je policija već sve uradila i da je nemoguće bilo šta novo utvrditi, itd. pa čovječe, ni sam tužilac koji duži spis teško da bi bio toliko siguran u to sve, kao ti.

vezano za to, teško da je i slađana marić izmišljeni svjedok, jer to bi pozivalo na krivičnu odgovornost postupajućih lica, i tužilaca i inspektora, koji su mogli naći drugi način da se donese naredba o sprovođenju, bez ikakvih podmetanja svjedoka ili dokaza, koje bi ih inkriminisalo. u naredbi o sprovođenju istrage se u dokaznom dijelu vidi da je saslušana 30.03, a ne u junu kako tvrdiš, tako da tvoje tvrdnje u vezi tog svjedoka opet mogu biti samo tvoje pretpostavke, a ne dokazana činjenica.

što se tiče značaja forme istrage, istoj važnost pridaju fanatici i dobar dio javnosti, koja je pravno neuka i koja je povjerovala, da se na onoj famoznoj konferenciji od 26.03. sa onakvim plasiranjem policijskih saznanja, istraga završila i da je postupak tako završen. takvo nerazumijevanje pojma istrage i onakav način iznošenja "rezultata istrage" od strane policije na konferenciji, koji svoje tvrdnje nisu mogli braniti iznošenjem dokaza s obzirom na obavezu tajnosti istrage, i jesu prouzrokovali ovo sve šta se dešava. oni su bili okidač za nezadovoljstvo građana, koje su raznorazni plaćenici spremno dočekali i sve digli na viši nivo, a izborna godina im je svima išla fino u prilog.

dijelim tvoje mišljenja da je vruć krompir bačen tužilaštvu, kao i da su pod pritiskom javnosti isforsirane istrage protiv karana, ilića, pa i kukića, ali ne mislim da je ovaj slučaj pasivan, niti mislim da je tužilaštvu nemoguće pribaviti još neke dokaze, kako ti čvrsto tvrdiš. interesantno

u svakom slučaju, previše smo zagušili temu i sljedeću repliku ti šaljem na pp :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 07 pro 2018, 21:23 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
nema veze je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:
Vidi,dajes suvise znacaja formi i znacenju zakonskih izraza.Vec sam rekao da pod policijskom istragom mislim na skup radnji koje policija preduzima prije donošenja naredbe o sprovođenju istrage.Znam da samo tužilaštvo može da vodi istragu u krivičnom postupku.O nalazima prve policijske istrage govoreno je na poznatoj konfereciji za štampu na kojoj je govorio i patolog Karan.O nalazima druge policijske istrage tj.istrage koju je sproveo policijski tim u drugom sastavu u odnosu na prvu, govorio je ministar Lukač u NS RS.Saslušano je stotine lica,mnogi poligrafski testirani.U oba nalaza govori se o zadesnoj smrti sa veoma malom vjerovatnoćom da je smrt nasilna.
To nije prihvatila javnost a vlast je ocijenla da je takav zaključak policije može da naškodi vlasti odnosno dovede do pada rejtinga vladajuće stranke jer je procjena da velika većina stanovništva vjeruje da je David Dragičević ubijen.
Vruć krompir predat je Tužilaštvu koje se našlo u nezahvalnoj poziciji.S jedne strane - nema dokaza da je riječ o ubistvu a s druge strane pritisak vlasti i javnosti da se slučaj smrti Davida Dragičivića tretira kao ubistvo.Nađeno je solomonsko rješenje u vidu izmišljenog svjedočenja Slavice Marić koja se kako kažu javila tužilaštvu u drugoj polovini juna da svjedoči o događaju od 18.marta što je poslužilo kao formalni izgovor za naredbu o sprovođenju istrage a u cilju da se zadovolji i vlast i javnost i da se izbjegne revolt stanovništva u većim razmjerama.
Pred izbore imamo i podizanje optužnice protiv jednog lica i pokretanje krivičnog postupka protiv patologa Karana koji nakon što su izbori održani,bivaju ekspresno oslobođeni odnosno postupci protiv njih su obustavljeni.
Nema tu neke krivice Tužilaštva.Ono se našlo u takvoj poziciji da samo na taj način može da štiti svoj ugled.U odnosu na slučaj,tužilaštvo je čisto jer dokaze nije moguće pribaviti ni slučaj rasvijetlti a ne smije da prelomi i kaže - nije ubistvo ili ne možemo da nađemo ubicu.
Ne vjerujem da se bave Davorovim teorijama zavjere.
To je mođe viđenje uloge Tužialštva u ovom slučaju.

ne pridajem ja značaja ničemu, samo odgovaram na neke tvoje navode, naročito kad ih iznosiš kao utemeljene i dokazane, a znam da nisu. pritom mislim na to što si ti 100% siguran da je u pitanju zades, da policija odrađuje 99% istrage, da su razlozi za vođenje i trajanje istrage ti i ti, iako je to besmisleno, jer je policija već sve uradila i da je nemoguće bilo šta novo utvrditi, itd. pa čovječe, ni sam tužilac koji duži spis teško da bi bio toliko siguran u to sve, kao ti.

vezano za to, teško da je i slađana marić izmišljeni svjedok, jer to bi pozivalo na krivičnu odgovornost postupajućih lica, i tužilaca i inspektora, koji su mogli naći drugi način da se donese naredba o sprovođenju, bez ikakvih podmetanja svjedoka ili dokaza, koje bi ih inkriminisalo. u naredbi o sprovođenju istrage se u dokaznom dijelu vidi da je saslušana 30.03, a ne u junu kako tvrdiš, tako da tvoje tvrdnje u vezi tog svjedoka opet mogu biti samo tvoje pretpostavke, a ne dokazana činjenica.

što se tiče značaja forme istrage, istoj važnost pridaju fanatici i dobar dio javnosti, koja je pravno neuka i koja je povjerovala, da se na onoj famoznoj konferenciji od 26.03. sa onakvim plasiranjem policijskih saznanja, istraga završila i da je postupak tako završen. takvo nerazumijevanje pojma istrage i onakav način iznošenja "rezultata istrage" od strane policije na konferenciji, koji svoje tvrdnje nisu mogli braniti iznošenjem dokaza s obzirom na obavezu tajnosti istrage, i jesu prouzrokovali ovo sve šta se dešava. oni su bili okidač za nezadovoljstvo građana, koje su raznorazni plaćenici spremno dočekali i sve digli na viši nivo, a izborna godina im je svima išla fino u prilog.

dijelim tvoje mišljenja da je vruć krompir bačen tužilaštvu, kao i da su pod pritiskom javnosti isforsirane istrage protiv karana, ilića, pa i kukića, ali ne mislim da je ovaj slučaj pasivan, niti mislim da je tužilaštvu nemoguće pribaviti još neke dokaze, kako ti čvrsto tvrdiš. interesantno

u svakom slučaju, previše smo zagušili temu i sljedeću repliku ti šaljem na pp :001_smile

Dobro,ako imaš neke insajderske informacije ok.Ja mogu da analiziram i komentarišem samo ono što je objavljeno.Naravno da su to moje pretpostavke samo što te pretpostvke mogu da ,bar ja tako vjerujem. da uspešno potkrijepim pozivanjem na činjenice.Saglasan sam sa ocjenom da je konferencija za medije vođena vrlo nespretno što su protivnici "krvavog režima koji ubija našu djecu " uspjeli da iskoriste.
Ta navodna izjava Slađane Marić čak i ako je autetnično data od pomenutog lica.vrlo je sumnjiva. nevažno da li je data 30.3 ili u junu kako je mislim saopšteno od strane Lepira.
Da bi evenutalni čitaoci znali o čemu se radi postaviću link ka stranici naredbe na kojoj se nalazi ta izjava.
https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... gId=101099
Iz ovoga što je Slađana navodno rekla jasno proizilazi da je bila svjesna da je te noći neko ubijen u neposrednoj blizini kuće u kojoj stanuje.Međutim,zanimljivo je da ona to svoje zapažanje nije prijavila policiji a ni u svom okruženju - komšiluku.Čak ni onda kad je javnost alarmirana povodom nestanka Davida Dragičevića što je moraš da priznaš prilično čudno.
Navodnu izjavu Slađane Marić policija sasvim ignoriše.
Uz to,sama izjava ako se pogleda njen sadržaj teško da se može uzeti kao vjerodostojna.Pretpostavka vještaka je da je jedan broj oštećenja na tijelu nastradalog potiče od povreda usled udara o zidove korita rijeke dok "svjedokinja" govori o tome da je čula "kao da je nešto teško pljusnulo u vodu".Ako povrede potiču od udara u zidove korita rijeke onda je pljuskanje u vodu bilo slabo čujno jer su ti udari značajno usporili briznu pada tijela i tijelo je upalo u vodu pod kosim uglom a ne pod uglom od na primjer 90 stepeni kad je i zvuk pljuskanja najači.Kad se uzme u obzir da je to mart mjesec i da su prozori zatvoreni onda je praktično isključeno da je mogla da čuje pad tijela u vodu.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 08 pro 2018, 00:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
ne znam na sta mislis kad kazes da mozda imam insajderske informacije, ja cijelo vrijeme iznosim misljenje, a ne tvrdim cvrsto kao ti da se desilo to i to, kao da je donesena konacna odluka, pa da mozes tvrditi da je to tako kako si ti rekao. ja svoje misljenje temeljim na ovim djelimicnim cinjenicama koje su poznate javnosti, dosta toga sto sam navela se nalazi u ovoj naredbi, kao i u onoj naredbi o nesprovodjenju protiv ilica i ostalh.. i ne znam kojim si to dokazom dosad potkrijepio te svoje tvrdnje? pa upravo u ovoj naredbi vjestaci navode da ne iskljucuju mogucnost da je davida neko gurnuo ili necim udario, sto pobija tvoju tvrdnju da u pitanju zadesna smrt.

u ovoj naredbi je takodje navedeno kad je svjedokinja ispitana, a to sto je tuzilastvo odlucilo da povjeruje njenom iskazu, meni je vjerodostojnije nego povjerovati tvom tumacenju. na kraju krajeva, oni su sigurno strucniji za uvezivanje iskaza sa materijalnim dokazima nego ja i ti. ne znam gdje si na internetu procitao da policija taj iskaz ignorise? ja to nisam nigdje vidjela, niti je njihov posao da odlucuje koji iskaz je bitan, a koji ne, ako tuzilastvo smatra drugacije. uostalom, naredba o sprovodjenju istrage bazirana jednim dijelom na iskazu te svjedokinje je prihvacena i od strane suda, meni se ne cini da su bas svi pogrijesili, niti da bi pod pritiskom javnosti, prihvatili neosnovanu naredbu.

kako vidim dalje u nastavku tvog posta, ti si sebi dao zadatak uvezivanja iskaza svjedokinje sa nalazom vjestacenja i iznosis svoje misljenje, sto je u redu ako je misljenje, ali ako isto iznosis kao dokazanu cinjenicu i jednu vrstu superstrucnog vjestacenja, iako je tuzilastvo na osnovu vise prikupljenih dokaza zakljucilo drugacije, onda se sigurno smatras strucnijim od njih, a sudeci po nekim tvojim ranijim izjavama, rekla bih da si policajac :zubati


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5558 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 223  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Imota i 256 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO