HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 07:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 13:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30466
Jussi je napisao/la:
laganini je napisao/la:
..vi srbi nikako da se dozove pameti bez obzira što ste sve prošli zadnji dvadeset godina.. :neznam


Slazem se da smo mi Srbi najvece zrtve svega i velikomucenici, prvo nas Tito zlostavljao, pa onda dosao Zapad da nas zlostavlja, ali ne moze vise to tako.

CELICNA BRACA, Kinezi, samo u prvom kvartalu rast za 20%, dok se Zapad bakce sa ubistvima nekih crnaca...

Kina, ne da vise Srbiju niko da dira! Dolazi nase vreme!


Puno vi vjerujete Kini. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

808 of 2558 - 31.59%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Jussi je napisao/la:
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Paradoks ili ne, to je realno stanje. Naša diplomacija se ne bavi Kosovom ali to ne mijenja mnogo u realnom stanju. Da sutra Kosovo održi uspješan referendum o pripajanju Albaniji to bi poguralo i BiH prema raspadu.


Kosovo ne moze da se pripoji Albaniji, iz razloga jer drzava Srbija i dalje otplacuje njihove vise-milijardske dugove. Odakle Albanskoj sirotinji, iz Albanije, para da to otplacuje? Pa cuo sam milion puta od Albanaca iz Albanije da im ne pada na pamet da primaju Kosovo.

Misliš da sam ja izmislio priču o referendumu? Niti šta znam o albanskim dugovima, niti me interesiraju. Samo sam pratio vijesti u zadnje vrijeme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16407
Naša Kvačica je napisao/la:
Jussi je napisao/la:

Slazem se da smo mi Srbi najvece zrtve svega i velikomucenici, prvo nas Tito zlostavljao, pa onda dosao Zapad da nas zlostavlja, ali ne moze vise to tako.

CELICNA BRACA, Kinezi, samo u prvom kvartalu rast za 20%, dok se Zapad bakce sa ubistvima nekih crnaca...

Kina, ne da vise Srbiju niko da dira! Dolazi nase vreme!


Puno vi vjerujete Kini. :zubati

..ko muslimani bidenu.. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 13:31 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Mi ne trazimo od Kine, da bije nase bitke umesto nas, kao sto su Muslimani od Bajdena. Dovoljno da kazu Zapadu da smo pod njihovom zastitom, i da ne moze vise NATO pakt, od milijardu stanovnika, da nas dira. To je logicno.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 13:33 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Jussi je napisao/la:

Kosovo ne moze da se pripoji Albaniji, iz razloga jer drzava Srbija i dalje otplacuje njihove vise-milijardske dugove. Odakle Albanskoj sirotinji, iz Albanije, para da to otplacuje? Pa cuo sam milion puta od Albanaca iz Albanije da im ne pada na pamet da primaju Kosovo.

Misliš da sam ja izmislio priču o referendumu? Niti šta znam o albanskim dugovima, niti me interesiraju. Samo sam pratio vijesti u zadnje vrijeme.


Gospon Veseljak, ne treba njih shvatati ozbiljno. Oni su su ti kao Muslimani, nemaju sta jesti, pa skrecu teme na nacionalazim, i ko je veci VelikoMusliman, taj pobedi. A na kraju nikad ne bude nista, jos vise se isele, i brze se prazne.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 13:47 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2021, 20:02
Postovi: 2143
Reconquista je napisao/la:
Općenito Srbi pretjeruju s tim ponižavanjem drugih naroda oko sebe. Nisu oni mi da si tako nešto mogu dopustiti. :D

Makedonija funkcionira čisto normalno. I da se riješe Albanca bilo bi im bolje. Crna Gora isto tako. To što imaju nacionalnih sukoba je druga stvar.

Jedini koji ne funkcioniraju kako spada su muslimani. Bosanski muslimani kataklizma. I Kosovo donekle. Ne kao ovi prvi ali da.

Muslimani kad ostanu sami ne znaju šta bi...


Ako ikoga Srbi ne ponižavaju onda su to Makedonci.
Srbija je jedna od rijetkih država koja je Makedoniju priznala pod njenim ustavnim imenom.
Srbija ne insistira na srpstvu Makedonije, što se za Bugare i Grke ne bi moglo baš reći.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 13:51 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
zbl je napisao/la:
Reconquista je napisao/la:
Općenito Srbi pretjeruju s tim ponižavanjem drugih naroda oko sebe. Nisu oni mi da si tako nešto mogu dopustiti. :D

Makedonija funkcionira čisto normalno. I da se riješe Albanca bilo bi im bolje. Crna Gora isto tako. To što imaju nacionalnih sukoba je druga stvar.

Jedini koji ne funkcioniraju kako spada su muslimani. Bosanski muslimani kataklizma. I Kosovo donekle. Ne kao ovi prvi ali da.

Muslimani kad ostanu sami ne znaju šta bi...


Ako ikoga Srbi ne ponižavaju onda su to Makedonci.
Srbija je jedna od rijetkih država koja je Makedoniju priznala pod njenim ustavnim imenom.
Srbija ne insistira na srpstvu Makedonije, što se za Bugare i Grke ne bi moglo baš reći.


Pa kad ih pitas koga najvise vole iz susjedstva, 90% njih ce ti reci Srbiju. :D

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 13:51 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2021, 20:02
Postovi: 2143
laganini je napisao/la:
..zar crnogorci ne govore ijekavicom zašto bi to bilo srpsko narječje..plus svega ma kako se to tebi sviđalo il ne crnogorci su se profilirali ko narod sad druga stvar sto srbi sve gledaju jednosmjerno al dobro to je stara priča...


Srpsko je narjecje iz istog razloga iz kojeg je i narjecje Srba u BiH i Hrvatskoj srpsko.
Ne samo srpsko, naravno, ali 99% Srba u BiH i 95% Srba u HR su izvorno ijekavci, što se za Hrvate i Bošnjake ne bi moglo reći.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16407
..pa što ih natjera na ekaicu...mislim ovi u hr i bih...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 13:59 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2013, 10:02
Postovi: 715
Jussi je napisao/la:
Mi ne trazimo od Kine, da bije nase bitke umesto nas, kao sto su Muslimani od Bajdena. Dovoljno da kazu Zapadu da smo pod njihovom zastitom, i da ne moze vise NATO pakt, od milijardu stanovnika, da nas dira. To je logicno.

Daj ne pizdi više s tom Kinom. Kad je NATO bombardirao Beograd, napucali su i kinesko veleposlanstvo i što je bilo? Ništa, ispričavamo se, i idemo dalje.

_________________
lifetime ignore: 3 members (reason: personal insults). Since 24.11.2021. one less


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 14:04 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
pomocnik kuhara je napisao/la:
Jussi je napisao/la:
Mi ne trazimo od Kine, da bije nase bitke umesto nas, kao sto su Muslimani od Bajdena. Dovoljno da kazu Zapadu da smo pod njihovom zastitom, i da ne moze vise NATO pakt, od milijardu stanovnika, da nas dira. To je logicno.

Daj ne pizdi više s tom Kinom. Kad je NATO bombardirao Beograd, napucali su i kinesko veleposlanstvo i što je bilo? Ništa, ispričavamo se, i idemo dalje.


Tad je Kina bila 100 puta slabija, nego danas, tupko. A to bombardovanje ambasade nas je priblizilo ovoliko. Zasto je ministar Feghe bas tada, na godisnjicu, bio u BG? Zasto Kineski mediji stalno pricaju o tome, kao najvece ponizenje u Kineskoj istoriji i da se nikada nece ponoviti?

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 14:12 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2021, 20:02
Postovi: 2143
laganini je napisao/la:
..pa što ih natjera na ekaicu...mislim ovi u hr i bih...


Srbi u BiH ne govore ekavicom, ni službeno ni nesluzbeno.
Ne računam Karadziceve ludorije u ratu kad je naložio da u sluzbenoj upotrebi bude ekavica.
To je trajalo, čini mi, se kraće od dvije godine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 14:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16407
..pa dobro al na tv kad neko priča dosta ekavice...ogradjujem se možda je stvar dojma..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Jussi je napisao/la:
Makedonci su izmislili svet po pitanju nacionalnog identiteta u odnosu na takozvane "Crnogorce".

Za pocetak, Makedonci imaju svoj jedinstveni jezik, koji je mesavina Srpskog i Bugarskog, dok "Crnogorci" govore cisto narecje srpskog, i to su proglasili "Crnogorskim".

Makedonci imaju svoju zastavu i himnu, dok Crnogorci menjaju tekst jednoj srpskoj pesmi, i stavljaju je za himnu. Uzimaju dizajn jedne zastave deklarisane Srpske Dinastije Petrovic, i stavljaju za drzavnu zastavu. Kao u nadrealistima.

Sva istorija im se bazira na deklarisanim srpskim dinastijama, i herojima, i svetcima. Njegos, Kralj Nikola, Sv. Jovan Vladimir, Petar Cetinjski, Marko Miljanov, Nikac...

Porediti odnos Crne Gore i Srbije, sa odnosima Austrije i Nemacke, odnosno da bi takvi trebali biti danas, i to je cak suludo. Odnosi Srbije i Crne Gore, su cist ekvivalent odnosa Dalmacije i Hrvatske. Odnosno tako je trebalo biti da nije bilo Tita.

Svu autonomiju, pod Turcima, Crna Gora nije imala jel je htela, nego iz ciste nuznosti, da bi se lakse branila, u planinama, a vekovni san svih vladara toga doba je bilo krajnje ujedinjenje sa Srbijom.

Jos ta srednjovekovna Crna Gora, sto je kao imala nezavisnost, je bila 1/5 od danasnje Crne Gore. Zato sto su se "brdjani", ili Srpska Plemena, PRISPOJILI NJOJ ZBOG UJEDINJENJA SA OSTALIM SRBIMA. Ili kako su oni objasnili "da sva braca zive zajedno".

To cak nije ni Zapad tolko kriv, Zapad tek dolazi, sa svojim tajnim sluzbama, oko referenduma 2006, Tito je mnogo veci krivac. On ju je rasrbljavao jos od kraja WW2.

Duklja, Zeta ili cg Milogora je UVIJEK BILA POSEBNA.

Tu su bile prve srpske krunske dinastije, pre Nemanjića.

Nemanja je dao Zetu svom starijem sinu Vukanu...
Koji prima RK jeres i IZAZIVA PUČKO VJERSKI RAT, uz pomoć Ugara....
Posle ih sv. Sava miri nad odborom mrtvog Nemanje, kojeg donosi sa Svete gore, gde kao monah umire.

Cg treba biti ZASEBNA DRŽAVA, ali sa srpskim karakterom i uplivom.

Prvi je tamo ROVARIO Vatikan... I srušio kapeli u 70.tih i Meštrocić podigao mauzolej....

Vatikan i razni Malteški vitezovi TRAŽE 3 svetinje....

RUKU sv. IVANA krstitelja, deo Časnog krsta i ikonu koju su Romanovi pohranili.... Sve u muzeju na Cetinju....

Tako da je taj sukob etnički, VJERSKI, DUHOVNI,

METAFIZIČKI...... RKC ili SVETOSAVLJE....

Oni katoličke po Africi, Kini, a ne mogu Cg i Srbiju, preko mora.

Čak smo im pomerili crtu bojišnice, sa

Drine na Neretvu (Bulevar, mali Ante još ne prelazi, u onom videu).... I na UNU.....

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 14:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Ne dirajte nam neoslobođenu tursku Hrvatsku!

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 15:16 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Reconquista je napisao/la:
Ne dirajte nam neoslobođenu tursku Hrvatsku!


Kakve sad Turske Hrvatske? Kako Tursko i Hrvatsko u istoj recenici? Pa zar Hrvati nisu nikad bili pod Turcima kao njihovi Istocni Susjedi? Zar nisu oni gadljivi na Turke?

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16407
..misli na bihaćku krajinu to je hrvatska...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 15:24 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
laganini je napisao/la:
..misli na bihaćku krajinu to je hrvatska...


Ma dobro, ali bas me je iznenadio kolega. Kakvi su to sad Turcizmi, i stavljenje Hrvatskog I Turskog u istoj recenici... Ja sam mislio da je on malo domoljubniji covek... :zubati

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16407
Jussi je napisao/la:
laganini je napisao/la:
..misli na bihaćku krajinu to je hrvatska...


Ma dobro, ali bas me je iznenadio kolega. Kakvi su to sad Turcizmi, i stavljenje Hrvatskog I Turskog u istoj recenici... Ja sam mislio da je on malo domoljubniji covek... :zubati

..oni su asimilirani hrvati prihvaćamo da ima hrvata drugih vjeroispovijesti.. :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20815
Jussi je napisao/la:
laganini je napisao/la:
..misli na bihaćku krajinu to je hrvatska...


Ma dobro, ali bas me je iznenadio kolega. Kakvi su to sad Turcizmi, i stavljenje Hrvatskog I Turskog u istoj recenici... Ja sam mislio da je on malo domoljubniji covek... :zubati

Pogledaj stare karte Europe, sve do jedne nazivaju zapadni dio Bosne i Hercegovine od Une do Vrbasa Turskom Hrvatskom što ona realno i jest, to je Hrvatska kao geografska regija a ne Bosna, Bosna je samo usko odručje oko Zenica-Sarajevo kotlina.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27462
Na Konvenciji u Reichstadtu 1876. između Rusije i AU bilo je dogovorno da AU prisjedini samo
Tursku Hrvatsku. No ovi su dvije godine kasnije skontali da mogu cijelu BiH.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 16:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30466
Ili je turska ili je hrvatska, ne može imati dva vlasnika.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

808 of 2558 - 31.59%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16407
..a može hrvatska Hercegovina npr... :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Jussi je napisao/la:
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Misliš da sam ja izmislio priču o referendumu? Niti šta znam o albanskim dugovima, niti me interesiraju. Samo sam pratio vijesti u zadnje vrijeme.


Gospon Veseljak, ne treba njih shvatati ozbiljno. Oni su su ti kao Muslimani, nemaju sta jesti, pa skrecu teme na nacionalazim, i ko je veci VelikoMusliman, taj pobedi. A na kraju nikad ne bude nista, jos vise se isele, i brze se prazne.

Koliko god su jadni - najbliže su ujedinjenju u jednu državu. Bliže od Hrvata i Srba. Usudio bih se reći da je njihovo ujedinjenje realnije i od raspada BiH. Zato Srbija inzistira na povezivanju pitanja Kosova i BiH, tako bi jedno povuklo drugo i Srbi bi gubitak Kosova naplatili odvajanjem Srpske od BiH. Bošnjaci su protiv povezivanja tih dvaju pitanja jer znaju da bi u tom slučaju ujedinjenje Albanaca najvjerojatnije uzrokovalo raspad BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačna podjela Jugoslavije
PostPostano: 17 tra 2021, 17:21 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Jussi je napisao/la:

Gospon Veseljak, ne treba njih shvatati ozbiljno. Oni su su ti kao Muslimani, nemaju sta jesti, pa skrecu teme na nacionalazim, i ko je veci VelikoMusliman, taj pobedi. A na kraju nikad ne bude nista, jos vise se isele, i brze se prazne.

Koliko god su jadni - najbliže su ujedinjenju u jednu državu. Bliže od Hrvata i Srba. Usudio bih se reći da je njihovo ujedinjenje realnije i od raspada BiH. Zato Srbija inzistira na povezivanju pitanja Kosova i BiH, tako bi jedno povuklo drugo i Srbi bi gubitak Kosova naplatili odvajanjem Srpske od BiH. Bošnjaci su protiv povezivanja tih dvaju pitanja jer znaju da bi u tom slučaju ujedinjenje Albanaca najvjerojatnije uzrokovalo raspad BiH.


Daleko su oni od ujedinjenja, pod broj jedan imas velike dugove Kosova, pod broj dva, EU ne bi dozvolila. Pod broj tri, ne smeju od Kine i Rusije. Zamisli oni to urade, pa to bi bio presedan svima u svetu, sutra bi se Rusija ujedinjavala sa Ukrajinom, a Kina sa Tajvanom.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 300 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO