HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 07:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2047 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 82  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 14 ruj 2020, 12:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Opasna je korona ali opasan je i respirator. Najbolje ako možeš prebolit bez respiratora jer su istraživanja i prije korone sugerirala da dio liječnika pacijente nepotrebno spaja na respirator što ih na kraju ubije. U ovom vremenu psihoze lako je zamisliti da se neki vode politikom "spoji ga na respirator pa šta bude" jer tako skidaju odgovornost sa sebe. Liječničke greške i nemar su jedan od glavnih uzroka smrti pacijenata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 14 ruj 2020, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nemojte ponavljati bapske medijske nedokazane priče. Ne postoji studija koja bi čak i dvojicu liječnika privolila da priznaju da su nekog nepotrebno spojili na aparate. Možda je možda nije, sve je nedokazano.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 14 ruj 2020, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
BBC je napisao/la:
Nemojte ponavljati bapske medijske nedokazane priče. Ne postoji studija koja bi čak i dvojicu liječnika privolila da priznaju da su nekog nepotrebno spojili na aparate. Možda je možda nije, sve je nedokazano.

Ima ih na desetke. Googlaj invasive ventilation i nađi. Liječnici su samo ljudi, ima ih što dobro rade svoj posao, ima ih osrednjih i loših. Nije neka filozofija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 14 ruj 2020, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Nemojte ponavljati bapske medijske nedokazane priče. Ne postoji studija koja bi čak i dvojicu liječnika privolila da priznaju da su nekog nepotrebno spojili na aparate. Možda je možda nije, sve je nedokazano.

Ima ih na desetke. Googlaj invasive ventilation i nađi. Liječnici su samo ljudi, ima ih što dobro rade svoj posao, ima ih osrednjih i loših. Nije neka filozofija.


Potpiši izjavu da ne želiš na respirator, daj ženi ili kome već vjeruješ i to je to.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 14 ruj 2020, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Liječnici nisu samo ljudi. Evo u Zg trebaju imat doslovno 5.0 u srednjoj,maturu rasturit da bi se upisali na medicinu, 6 g. studijai 2 specijalizacije, stažiranje.

Oni su najbolji ljudi ali najjače mi je što ih preispituju ljudi koji su bježali od knjiga.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 14 ruj 2020, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Junuz Djipalo je napisao/la:
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Ima ih na desetke. Googlaj invasive ventilation i nađi. Liječnici su samo ljudi, ima ih što dobro rade svoj posao, ima ih osrednjih i loših. Nije neka filozofija.


Potpiši izjavu da ne želiš na respirator, daj ženi ili kome već vjeruješ i to je to.

Dogovoreno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 14 ruj 2020, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Junuz Djipalo je napisao/la:
Liječnici nisu samo ljudi. Evo u Zg trebaju imat doslovno 5.0 u srednjoj,maturu rasturit da bi se upisali na medicinu, 6 g. studijai 2 specijalizacije, stažiranje.

Oni su najbolji ljudi ali najjače mi je što ih preispituju ljudi koji su bježali od knjiga.

:smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 14 ruj 2020, 16:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30422
Puno ti njima vjeruješ Junuze. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 14 ruj 2020, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Naša Kvačica je napisao/la:
Puno ti njima vjeruješ Junuze. :zubati

U Americi u normalnoj godini oko 10% ljudi umre zbog pogreške liječnika. To je treći najučestaliji uzrok smrti. Tko zna koliko će biti u korona godini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 14 ruj 2020, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
I ja bih se bojao Sazad doktora. :D


Imam iskustva s nekoliko Zg bolnica. Jordanovac, Draškovićeva, Petrova su vrhunske bolnice u kojima gotovo nema liječničkih pogrešaka... Zarazna i Rebro nisu na toj razini ali isto su vrhunske. Eh da i s Dubravom imam pozitivna iskustva iako je ljudi često prozivaju.

Život u Zg je između ostalog dobar i zbog te izuzetno dobre zdravstvene skrbi.

Ne znači da ne trebaš bit informiran i znat što se događa ali liječnicima trebaš vjerovat, bar ovim vrhunskim.

Tko ne vjeruje neka ide kod mesara na operaciju. Možda će je inbrže i bolje obavit. Ne tvrdim da neće.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 14 ruj 2020, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Junuz Djipalo je napisao/la:
I ja bih se bojao Sazad doktora. :D


Imam iskustva s nekoliko Zg bolnica. Jordanovac, Draškovićeva, Petrova su vrhunske bolnice u kojima gotovo nema liječničkih pogrešaka... Zarazna i Rebro nisu na toj razini ali isto su vrhunske. Eh da i s Dubravom imam pozitivna iskustva iako je ljudi često prozivaju.

Život u Zg je između ostalog dobar i zbog te izuzetno dobre zdravstvene skrbi.

Ne znači da ne trebaš bit informiran i znat što se događa ali liječnicima trebaš vjerovat, bar ovim vrhunskim.

Tko ne vjeruje neka ide kod mesara na operaciju. Možda će je inbrže i bolje obavit. Ne tvrdim da neće.

Eto, došao si na moje. Misliš da su Bejha doktori kao u ZG? Ja nikoga ne prozivam iako sam imao u obitelji slučajeva ozbiljnih liječničkih pogrešaka. Tko radi taj i griješi, zato je odgovornost i na pacijentu jer ipak se radi o njegovom zdravlju i životu. Ne možeš svakome vjerovati na riječ pa makar imao i 7 diploma.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 14 ruj 2020, 17:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Neki dan sam naletio na jednu tužbu zbog liječničke pogreške u RS, uglavnom skužim da znam lika, kako je taj završio medicinu bog zna. Očito je u ratu svašta moglo proći.

No, kažem ovo što danas ide na medicinu u Zg jesu najbolji.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 14 ruj 2020, 20:10 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2206
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Potpiši izjavu da ne želiš na respirator, daj ženi ili kome već vjeruješ i to je to.

Dogovoreno.


Dakle, u situaciji u kojoj imaš tešku upalu pluća i zasićenost kisikom ti je toliko pala da se živ gušiš, ti bi radije odabrao dugu i bolnu smrt nego respirator? :001_huh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 15 ruj 2020, 00:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
dunno je napisao/la:
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Dogovoreno.


Dakle, u situaciji u kojoj imaš tešku upalu pluća i zasićenost kisikom ti je toliko pala da se živ gušiš, ti bi radije odabrao dugu i bolnu smrt nego respirator? :001_huh

Jel ti moram odgovorit na tako glupo pitanje?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 15 ruj 2020, 01:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69001
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 15 ruj 2020, 07:13 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Puno ti njima vjeruješ Junuze. :zubati

U Americi u normalnoj godini oko 10% ljudi umre zbog pogreške liječnika. To je treći najučestaliji uzrok smrti. Tko zna koliko će biti u korona godini.


Ali to i jest razlog zašto lječnici idu na agresivne terapije.

Naime, boje se da će ih optužiti za nedjelovanje, nepoduzimanje i sl.

Nikada nitko nije tužio doktora da mu je dao previše ljekova ili da ga je stavio prerano na respirator. Ljudi imaju čudnu psihu. Svi očekuju da "nešto poduzmeš", iako je nekada bolje ne poduzimati ništa.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 15 ruj 2020, 07:15 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
daramo je napisao/la:
Većina zaraženih po svatovima, po cijele obitelji, ali eto očito je svatovski lobi jači od medicinskog.
To će biti poslije svakih svatova 5-6 sahrana.

Još jedna mlada žrtva, u BL preminuo liječnik pulmolog 1983. godište.


Ne žive svi u paničnom strahu od smrti. Ima ljudi koji su svjesni svoje smrtnosti bili i prije ovoga i svjedno živjeli.
Ljudi piju, puše, debljaju se, drogiraju se, ne kreću se, prelaze cestu posvuda, seksaju se bez zaštite i sad bi se trebali bojati corone?

I neće biti 5-6 sahrana, smrtnost ove bolesti je ispod 0.5%. Ko se boji, ne dođe u svatove i sve 5.

Morate shvatti da nije svačija filozofija života maksimalno smanjivanje rizika od smrti. To uvelike narušava ljepotu života.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 15 ruj 2020, 07:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24633
Lokacija: Heartbreak Hotel
divizija je napisao/la:
Ne žive svi u paničnom strahu od smrti. Ima ljudi koji su svjesni svoje smrtnosti bili i prije ovoga i svjedno živjeli.
Ljudi piju, puše, debljaju se, drogiraju se, ne kreću se, prelaze cestu posvuda, seksaju se bez zaštite i sad bi se trebali bojati corone?

I neće biti 5-6 sahrana, smrtnost ove bolesti je ispod 0.5%. Ko se boji, ne dođe u svatove i sve 5.

Morate shvatti da nije svačija filozofija života maksimalno smanjivanje rizika od smrti. To uvelike narušava ljepotu života.



Ti si čini se pobornik te neke srednjovjekovne filozofije iz doba Crne smrti.

Igrajmo braćo i sestre, jer ćemo ionako uskoro svi biti mrtvi.

slika

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 15 ruj 2020, 08:27 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Bobovac je napisao/la:
Ti si čini se pobornik te neke srednjovjekovne filozofije iz doba Crne smrti.

Igrajmo braćo i sestre, jer ćemo ionako uskoro svi biti mrtvi.



Ja sam pobornik iste filozofije koje su svi bili pobornici negdje do 15.2.2020., kad su živjeli praveći se da rizik od smrti ne postoji. Brojne opasnosti su bile oko nas, pa smo ih igorirali. To je i jedino logično s evolucijskog aspekta, jer kad se čovjek previše bavi strahom od umiranja, on prestane živjeti u produktivnom smislu. Smisao života nije mahnito izbjegavnaje umiranja, već nastojanje da se vrijeme iskoristi na produktivan način, koji obično uključuje i reprodukciju i stvaranje dobara, učenje, rad.... Rizik od smrti smanjujemo, ali u onoj mjeri i onim metodama koje nam neće onemogućiti funkcioniranje produktivnog života.

Rizik od smrti je uvijek postojao, pa smo živjeli i to rizično. Sad je taj rizik za nijansu, doslovce nijansu veći, i totalno nam hoće izokrenuti život.

Ovo je samo nastavak dekadentne moderne kulture smrti, samo u dodatnom modu. Olfo spašavamo živote, ali zapravo onemogućavamo živote. Ta kultura ima niz aspekata, poput antinatalizma, gerontokracije, promoviranje abortusa, ********, genderizma, a sada smo uključili i novi dodatak - neke života ćemo toliko mahnito "spašavati" (iako im realno ne možemo pomoći jer su mahom stari i bolesni, uz malobrojne iznimke) na način da produktivan život u cijelini što većem broju ljudi otežamo.

Zato neka svatova, neka kina, kazališta, klubova, kafića, sporta, koncerata, neka škole, neka MISA...to je kruh za tisuće i tisuće ljudi to je egzistencija, to puni proračune i to je društveni život gdje nastaju prijateljstva, nove ljubavi, novi životi...To je ono što nas razlikuje od muha, jer naš život nije puko disanje i sagorijevanje kalorija. Mi smo društvena bića i bez društveno-ekonomskog života, zapravo će stati svaki život. A posebno važno - neće se stvarati novi.

Ali to sotonisti koji ovo kolo vode i hoće. Njihov primarni cilj je antinatalizam, a ubijanjem društveno-ekonomskog života će upravo to i postići. Depresivne, antisocijalne ljude s rizičnom egzistencijom i brojnim strahovima, nespremne na stvaranje i održavanje NOVOG života. A to je ono najvažnije, a ne koliko će tko od nas poživjeti još. Japanci žive najduže na svijetu, pa raspdino NESTAJU. Kultura koja je mahnito opsjednuta održavanjem postojećih života će sasvim logično prestati stvarati nove živote..to je bit kulture smrti.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 15 ruj 2020, 08:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čovjek fatalist, kao musliman. Kod njih je "sve zapisano" i ne moraš se ništa truditi, sjedi i čekaj "sudbinu". Čini mi se da mu stari zbog Corone ostao bez posla pa nema za kave i cigareta.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 15 ruj 2020, 08:32 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Ne znam kad će ovaj depresivni, stari i ogorčeni PTSPovac shvatiti da ga ignoriram?

Ljudi koji šire žuč i nemir, koji ubijaju vedrinu, razni Jeremije ovog svijeta, zatvorite se u kuće, iskopčajte struju i pustite radosne da žive!!

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 15 ruj 2020, 10:08 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2206
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:

Jel ti moram odgovorit na tako glupo pitanje?


Rekao si da bi potpisao da te se ne stavlja na respirator, a budući da se na respirator stavljaju pacijenti u stanju koje sam opisao, pitanje je sasvim na mjestu. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 15 ruj 2020, 10:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Svojedobno sam imao prometnu i vodu u plućima. Ostajao sam bez zraka toliko da bih se onesvijestio kad bi me panika uhvatila. Čovjek može ako je u mirovanju s vrlo malo zraka preživjeti iako ga nagonski hvata strah. Niti u jednom trenutku se nije spominjalo priključenje na respirator ili što li već.

To znači da na respiratore idu ljudi koji su doslovno već polumrtvi, koji ne mogu disati nikako. Zašto je onda čudno da je 70 % smrtnost na njima? Ili je bolje reći da je preživljavanje 30 %?

Liječnike treba pustiti da rade svoj posao. Opet više znaju od nas.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 15 ruj 2020, 10:44 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
To znači da na respiratore idu ljudi koji su doslovno već polumrtvi, koji ne mogu disati nikako. Zašto je onda čudno da je 70 % smrtnost na njima? Ili je bolje reći da je preživljavanje 30 %?

Liječnike treba pustiti da rade svoj posao. Opet više znaju od nas.


Obrnuti su ti postotci, smrtnost na respiratoru je 30%, barem kod nas. Respirator je krajnja, krajnja mjera.

Lječnici su pod velikim pritiskom medija, politike i društvenog hypea i pod tim pritiskom rade i donose odluke, pri čemu im sine ira et studio princip nije lako održavati. Lječnici koji se opiru histeriji se bacaju na stup srama, drugi idu linijom manje otpora.

Ja sam čuo masu kritika od lječnika za ovaj pristup, ali samo mali broj kritičara će javno to iznjeti.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus u BiH
PostPostano: 15 ruj 2020, 11:58 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2206
divizija je napisao/la:
Respirator je krajnja, krajnja mjera.



Pa baš u tome i jest poanta. Ljudi koji dođu do respiratora su u takvom stanju da bi bez respiratora u ogromnoj većini slučajeva odmah umrli, i to prilično neugodnom smrću. Ali pojedini zavjeraši pokušavaju stvoriti sliku da doktori stavljaju zdrave ljude na respirator i onda ih zločesti respirator ubije.

Je li bilo slučajeva u kojima se respirator pokazao štetnim? Ne sumnjam da jest. Ali broj takvih slučajeva je zanemariv u odnosu na slučajeve gdje je respirator ljudima u krajnjoj nuždi spasio život.

Osim toga, koji je uopće postotak hospitaliziranih koji su stavljeni na respirator? Oko 10%. Toliko o tome da je to nekakva masovna praksa "pod pritiskom medija i politike".


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2047 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 82  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Tomba17 i 383 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO