HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Lazni termini
PostPostano: 01 svi 2019, 17:24 
Offline

Pridružen/a: 27 sij 2019, 20:22
Postovi: 204
Muslimanska propaganda nas neprekidno bombarduje laznim terminima preko kojih zele BIH prikazati kao unitarnu drzavu pa se konstantno upotrebljavaju termini kao drzavni nivo,drzavni parlamemt cak i drzavna vlada....Mnogi i srbi i hrvati politicari pod uticajem propagande pocli da koriste ove lazne termine

Ne postoji nikakav drzavni nivo vec samo zajednicki nivo jer BIH je drzavna zajednica i to mogu biti samo zajednicke institucije

_________________
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 01 svi 2019, 18:13 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Vise oni lazu sebe...

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 02 svi 2019, 11:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Dobra tema. :palacgore2

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 02 svi 2019, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
To je namjerno. I moze lako da uspije. Prisjetite se! U ratu jedino su muslimani imali armiju bih, mi hrvati HVO, srbi vojsku RS . I zar nije prirodno za jednog prosjecnog politicara ili novinara sa zapada da misli da je jedino armija bih legitimna a ostale dvije da su agresorske vojske. To je cak imalo utjecaja i kod presuda za ratne zlocine. Gdje ce se odvaziti jedan seronja iz haga da proglasi armiju bih za zlocinacku ili agresorsku. Dalje u ratu je bila tzv nelegitimna vlada bih vlada bih, i vlade hrvata i srba. Ali ove dvije posljednje su se posmatrale kao odmetnute a ona nelegitimna u sarajevu je samo zbog naziva imala medunarodni legitimitet. Sve pokazuje kako hrvati i srbi u bih i nisu nesto posebno uspjesni u obmanjivanju mz. Razlog je vrlo jednostavan. Hrvati i srbi u svemu isticu hrvatsko i srpsko ime, kada jos uz to dode informacija da su iz tzv bih, automatski kod prosjecnog gradanina izvan bih uz dosadasnju propagandu dovodi do asocijacije to su neki tamo separatisti koji razaraju jedinstvenu bih.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 02 svi 2019, 16:13 
Offline

Pridružen/a: 27 sij 2019, 20:22
Postovi: 204
I naziv Bosnjak je sporan,svaki stranac ce pomisliti da su oni autohtoni narod BIH a Srbi i Hrvati manjine treba koristiti termin muslimani

_________________
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 02 svi 2019, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27108
Isto tako, nepotrebno se nešto naglašava da se izrazi pripadnost BiH, poput, u zadnje vrijeme češće formulacije: "bosanskohercegovački entitet RS". Idiotizam, kao da Austrijanac napiše "u austrijskoj pokrajini Koruška" ili npr. Hrvat "u hrvatskoj županiji Splitsko-dalmatinskoj". Umislile se Bošnje da će (bar) preko terminologije do velike "Bosne". :zubati

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 04 svi 2019, 08:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
Old Fridolin je napisao/la:
To je namjerno. I moze lako da uspije. Prisjetite se! U ratu jedino su muslimani imali armiju bih, mi hrvati HVO, srbi vojsku RS . I zar nije prirodno za jednog prosjecnog politicara ili novinara sa zapada da misli da je jedino armija bih legitimna a ostale dvije da su agresorske vojske. To je cak imalo utjecaja i kod presuda za ratne zlocine. Gdje ce se odvaziti jedan seronja iz haga da proglasi armiju bih za zlocinacku ili agresorsku. Dalje u ratu je bila tzv nelegitimna vlada bih vlada bih, i vlade hrvata i srba. Ali ove dvije posljednje su se posmatrale kao odmetnute a ona nelegitimna u sarajevu je samo zbog naziva imala medunarodni legitimitet. Sve pokazuje kako hrvati i srbi u bih i nisu nesto posebno uspjesni u obmanjivanju mz. Razlog je vrlo jednostavan. Hrvati i srbi u svemu isticu hrvatsko i srpsko ime, kada jos uz to dode informacija da su iz tzv bih, automatski kod prosjecnog gradanina izvan bih uz dosadasnju propagandu dovodi do asocijacije to su neki tamo separatisti koji razaraju jedinstvenu bih.



to im je amerika nametnula... bas zato.

ako bi srbi i rvati stavili prefiks bih ispred vrs ili hvo , time bi se priznavala multietniĆka laz bih...


treba insistirati u svetu da ne mogu tak oda se predstavljaju i da su to ustanove pod sprcijom bakira, a vojska muhamedanska...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 04 svi 2019, 22:50 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2019, 15:28
Postovi: 246
Spinovanje : na nasem jeziku izvrtanje. Sto na engleskom to koriste? , valjda da ispadnu pamatni pred strancima. Kad se Bosnjacki politicari obracaju stanovnicima BIH koriste izraz narod u jednini, kao da nema jos dva naroda. Progutati zabu : ovo ne kontam?.

_________________
Izučavaći budalizma su budalisti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 05 svi 2019, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Meni se ne sviđa kada se koristi naziv "županija" za kantone FBiH. Tome su poglavito skloni nadobudni dodrinaši iz RH, a zbog neupućenosti i pojedini mediji iz Herceg-Bosne koriste taj termin.

Županija je puka administrativna jedinica, bez ikakve stvarne automonije, obična podružnica tj. ispostava središnje vlasti. S druge strane kantoni su zamišljeni kao savezne države, puno puno širih ovlasti od županijskih. Upravo to je značenje riječi canton u Švicarskoj gdje su kantoni savezne republike, poput RS-a u BiH. Štoviše, švicarski kantoni imaju veće ovlasti od RS-a jer samostalno definiraju poreznu politiku (i još štošta drugo) na svom teritoriju.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 05 svi 2019, 10:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30069
iJozo je napisao/la:
Meni se ne sviđa kada se koristi naziv "županija" za kantone FBiH. Tome su poglavito skloni nadobudni dodrinaši iz RH, a zbog neupućenosti i pojedini mediji iz Herceg-Bosne koriste taj termin.

Županija je puka administrativna jedinica, bez ikakve stvarne automonije, obična podružnica tj. ispostava središnje vlasti. S druge strane kantoni su zamišljeni kao savezne države, puno puno širih ovlasti od županijskih. Upravo to je značenje riječi canton u Švicarskoj gdje su kantoni savezne republike, poput RS-a u BiH. Štoviše, švicarski kantoni imaju veće ovlasti od RS-a jer samostalno definiraju poreznu politiku (i još štošta drugo) na svom teritoriju.


Da, to je jedna od naših zabluda. Županija i kanton nisu sinonimi. Kanton je država u državi, sa svojim ustavom, policijom, sudstvom i zakonima.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 05 svi 2019, 10:58 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
iJozo je napisao/la:
Meni se ne sviđa kada se koristi naziv "županija" za kantone FBiH. Tome su poglavito skloni nadobudni dodrinaši iz RH, a zbog neupućenosti i pojedini mediji iz Herceg-Bosne koriste taj termin.

Županija je puka administrativna jedinica, bez ikakve stvarne automonije, obična podružnica tj. ispostava središnje vlasti. S druge strane kantoni su zamišljeni kao savezne države, puno puno širih ovlasti od županijskih. Upravo to je značenje riječi canton u Švicarskoj gdje su kantoni savezne republike, poput RS-a u BiH.

Razinu autonomije određenog prostora ne određuju nazivi nego državno uređenje. Švicarska(kantoni),USA(savezne drzave),Belgija(pokrajine) imaju različite nazive za oblike decentralizacije al slicnu politicku vrijednost...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 05 svi 2019, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Diablo je napisao/la:
iJozo je napisao/la:
Meni se ne sviđa kada se koristi naziv "županija" za kantone FBiH. Tome su poglavito skloni nadobudni dodrinaši iz RH, a zbog neupućenosti i pojedini mediji iz Herceg-Bosne koriste taj termin.

Županija je puka administrativna jedinica, bez ikakve stvarne automonije, obična podružnica tj. ispostava središnje vlasti. S druge strane kantoni su zamišljeni kao savezne države, puno puno širih ovlasti od županijskih. Upravo to je značenje riječi canton u Švicarskoj gdje su kantoni savezne republike, poput RS-a u BiH.

Razinu autonomije određenog prostora ne određuju nazivi nego državno uređenje. Švicarska(kantoni),USA(savezne drzave),Belgija(pokrajine) imaju različite nazive za oblike decentralizacije al slicnu politicku vrijednost...


Županije su jedinice decentralizacije. Na engleskom counties. Kao i općine.

Republike, kantoni, države, to su jedinice saveznog ustroja. Postoji razlika.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 05 svi 2019, 11:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
iJozo je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Razinu autonomije određenog prostora ne određuju nazivi nego državno uređenje. Švicarska(kantoni),USA(savezne drzave),Belgija(pokrajine) imaju različite nazive za oblike decentralizacije al slicnu politicku vrijednost...


Županije su jedinice decentralizacije. Na engleskom counties. Kao i općine.

Republike, kantoni, države, to su jedinice saveznog ustroja. Postoji razlika.


Jesi li siguran da postoji ta razlika u ustavnom pravu?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 05 svi 2019, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Ustavno pravo je širok pojam. Ne postoji nikakva nad-državna konvencija koja bi definirala značenje pojedinih naziva. Ako na to misliš. Svaka država svojim ustavom (ili praksom, jer postoje i države bez ustava, a s federalnim sustavom) definira značenje pojmova. Međutim, svaki termin barem donekle podrazumijeva određeni raspon ovlasti. U tom smislu bolje je preferirati naziv kanton, a ne županija. Jer je županija u tom poretku jedinica niže važnosti i ovlasti.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 05 svi 2019, 11:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
iJozo je napisao/la:
Ustavno pravo je širok pojam. Ne postoji nikakva nad-državna konvencija koja bi definirala značenje pojedinih naziva. Ako na to misliš. Svaka država svojim ustavom (ili praksom, jer postoje i države bez ustava, a s federalnim sustavom) definira značenje pojmova. Međutim, svaki termin barem donekle podrazumijeva određeni raspon ovlasti. U tom smislu bolje je preferirati naziv kanton, a ne županija. Jer je županija u tom poretku jedinica niže važnosti i ovlasti.


Postoji nauka Ustavnog prava koja ima svoju terminologiju :)
Prema istoj, ne postoji država bez ustava, iako postoje države bez formalnog dokumenta koji se tako zove :)

O tome i govorim, ima li termin "kanton" u nauci neko određeno značenje, tj da li sam termin podrazumijeva neke osobine osim onih koje mu da svaki ustavni poredak posebno.

Dakle, da li kanton znači nešto sam po sebi, ili zavisi od svake zemlje šta znači.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 05 svi 2019, 12:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Već sam ti odgovorio. Svaki ustav pojedinačno definira značenja. Teoretski je moguća država u kojoj savezne države nose naziv "mjesna zajednica". Ali takvo što nije vjerojatno jer se ustavotvorci drže pojmova koji koreliraju s ovlastima koje pojedina jedinica nosi. U tom smislu termin županija sugerira niže ovlasti od termina kanton.

Iako ne postoji međunarodna konvencija koja bi precizirala koji je raspon ovlasti koje može imati mjesna zajednica, općina, županija, kotar, pokrajina, republika, kanton, savezna država, ipak postoji hijerarhija u kojoj je county (županija) znatno niže od kantona.

Mislim da Hrvati Herceg-Bosne nisu do sada bili dovoljno svjesni kolike mogućnosti leže u ojačavanju kantona odnosno korištenju punog potencijala autonomije kantona koji je zamišljen Daytonom. Možda dijelom i zbog toga što smo kantone navikli dovoditi u ravan s županijama RH, nižerazrednom upravnom jedinicom. Nažalost, FBiH i BiH su u međuvremenu prigrabile nadležnosti koje im ne pripadaju.

Valjalo bi da svaki kanton za sebe odlučuje kolika će biti stopa PDV-a na njegovom području i da s prikupljenim PDV-om samostalno raspolaže (eventualno odvajajući određeni postotak u korist Federacije i državne zajednice BiH). Da samostalno određuje hoće li poslodavci i radnici biti prisiljeni uplaćivati novce u javni mirovinski i zdravstveni sustav i kolika će biti stopa tih doprinosa, ili će se privatna mirovinska i zdravstvena osiguranja nadmetati u prikupljanju osiguranika, bez državne prisile. Itd.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 05 svi 2019, 13:06 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
iJozo je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Razinu autonomije određenog prostora ne određuju nazivi nego državno uređenje. Švicarska(kantoni),USA(savezne drzave),Belgija(pokrajine) imaju različite nazive za oblike decentralizacije al slicnu politicku vrijednost...


Županije su jedinice decentralizacije. Na engleskom counties. Kao i općine.

Republike, kantoni, države, to su jedinice saveznog ustroja. Postoji razlika.

Da, i bosanski srbi su fino profitirali samo zbog naziva entiteta republikom :zubati
Uostalom kad se prica sa strancima nitko zupanije i ne spominje. Taj naziv sluzi za nekakvo zadovoljavanje određenih masa,ispunjavanja norme hrvatskog jezika... :D

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 05 svi 2019, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58272
Lokacija: DAZP HQ
Pojam županija ne bi bio problem da ne postoje županije u Hrvatskoj koje su vrlo slabe lokalne jedinice s čime se dovodi u zabludu da je jedan kanton u BIH isto sranje kao i županija u RH što ne može biti dalje od istine. Termin županije u Herceg Bosni nastao je u 90tima kad je opstanak BIH bio neizvjestan, kad je postojala meka granica s RH i kad su ti kantoni u velikoj mjeri živjeli kao da su dio RH. Stvari su odavno drukčije i po meni izraz županija treba nestati s tabli i iz govora jer kanton ima daleko veću političku težinu i oni su de facto čuvari naše konstitutivnosti kroz Dom naroda FBIH.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 05 svi 2019, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Mislim da sitničarite ali u suštini mi nije bitno :)
RS nije povukla svoju snagu iz imena republika već iz Dejtonskih ovlašćenja i energije Mile Dodika.

Mao bi rekao: Nije bitno dal je mačka crna ili bijela :)

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 05 svi 2019, 13:23 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Metemma je napisao/la:
Mislim da sitničarite ali u suštini mi nije bitno :)
RS nije povukla svoju snagu iz imena republika već iz Dejtonskih ovlašćenja i energije Mile Dodika.

Mao bi rekao: Nije bitno dal je mačka crna ili bijela :)

Tako je, sve je ovo filozofiranje(preseravanje)...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 05 svi 2019, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Po meni treba zadržati naziv županija, prvenstveno jer daje dojam povezanosti s RH, ali i zbog toga što nervira Muslimane i pokazuje im da nije svaki dio Federacije isti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 14 svi 2019, 16:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68209
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
"Parlament usvojio"

https://www.klix.ba/vijesti/bih/parlame ... /190514114

Koji parlament? Otkad je jedan dom parlamenta "parlament"?

To kao da u Americi CNN kaze "Kongres usvojio" kada je zakon prosao samo House.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 16 svi 2019, 16:41 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Takozvana Bonska ovlašćenja su najlažniji termin.Odgovarajući termin je bonska hajdučija.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 16 svi 2019, 17:09 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Dodik izbacio novi termin - ambasadokracija. :))
Doduse nije lazni termin, dapace...

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lazni termini
PostPostano: 04 srp 2019, 11:03 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2019, 10:54
Postovi: 300
Evo jos jedan primjer

http://www.rtvbn.com/3957698/sarovic-op ... kve-dileme

BNTV prenosi muslimansku propagandu podvalu zvanu drzavni nivo,bilo bi interesantno cuti sta je izjavio ovaj Sarovic da li je i on koristio muslimanske termine


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, mrnjav, nesorta, Robbie MO i 266 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO