HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 06:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Poredjenja nekih su jako glupa. Najbliže svemu bi bilo kada bi nekog Srbina iz knina sada pozvali da se igra i izigrava nekog multi kulti lika koji uživa ponovo biti vidjen u svom gradu. Iz kojeg je morao ići. Velim najbliže ovome ali ne i isto. Na kraju krajeva dogradonacelnica je dala prijedlo a ljubo je to kulturno odjebo

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
osa je napisao/la:

ne vjerujem da se osjeća kao jugosloven, on je jednostavno dobro odgojen i pristojan mladi čovjek, kojeg možda pokušavaju upregnuti u kola politike, vjerujem da će se isti vrlo brzo distancirati od ovakvih dgoađanja, jer ipak, on je sportaš i to sportaš ,par excellence, najveći ikad rođen na ovim prostorima, u njegovom sportu....


Ja njega pratim od 2003, kad niko nije ni cuo za njega, bivsa cura mi je igrala profi tenis i rekla da obratim paznju na njega jos dok je bio junior... posle je on tek postao prepoznatljiv, trebalo je gledati drzavno prvenstvo u jesen 2003, kad nas je bilo 50-ak u publici, i gde je pobedu proslavljao kao da mu je zadnja.

Novak je Srbin, otac poreklom sa Kosova, majka iz Osijeka Hrvatica koja je od studija ovde i potpuno asimilovana, uzela pravoslavlje. Jos na tom mecu koji sam gledao primetio sam koliko mu je otac primitivan, od mnogih ludih teniskih oceva on je u "carsiji" jos tad vazio za najludjeg. Otac mu je hard core desnicar, blizak crkvi...Novak je stotine hiljada ulozio u obnovu crkve na Kosovu...

Ali nije krenuo putem nacionalizma, tesko to mozes i biti kad si 45 nedelja u godini na svim tackama globusa, druzio se sa Ancicem, Cilicem, Ljubom, oni su mu bili kao braca tamo daleko, kod Pilica u Minhenu i usavrsio svoju ubitacnu tehniku mlevenja protivnika sa baseline-a... branio je Kosovo i pravo Srba dole, tamo su mu koreni, ali nikad nije skrenuo u sovinizam da vredja komsije, vec uvek pokusavao da prosiri uske balkanske mentalne granice, i da tu juznoslovensku notu, da prema spolja on brani cast ovog zapustenog predgradja Evrope.

Veliki covek sa samo 24 godine, njega izuzetno postujem zato sto je pokazao koliko se moze postici i u datim losim okolnostima.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ministry of Sound je napisao/la:

Mogao bih skoro potpisati cijeli tvoj post, ali, uvijek postoji ono ALI. Ljubo ovo nije napravio da napakosti Noletu, nego mislim da nije htio praviti promociju za Banja Luku kao neku multi-kulti metropolu.

Ako Banja Luka nije perjanica multikulturalnosti, to nije ni Mostar, pa bi i gospodin Novak trebao odbiti taj meč u Mostaru iz istog razloga kojeg vi navodite u slučaju Banja Luke.

S druge strane, on to ne bi trebao uraditi jer koliko sam shvatio, taj novac bi trebao otići na obnovu i mostarskog pravoslavnog hrama, pa bi gospodin Nole trebao elegantno progutati ovo odbijanje gospodina Ljube, odigrati taj meč i biti od koristi SPC-u, odnosno svome jatu jer se na kraju krajeva to pika, a mislim da je i gospodin Novak toga svjestan :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Neka u bl igraju za nešto hrvatsko i srpsko i ljubo bi prihvatio garant. Ne mjesaj babe i zabe.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Agathonikos je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Mogao bih skoro potpisati cijeli tvoj post, ali, uvijek postoji ono ALI. Ljubo ovo nije napravio da napakosti Noletu, nego mislim da nije htio praviti promociju za Banja Luku kao neku multi-kulti metropolu.

Ako Banja Luka nije perjanica multikulturalnosti, to nije ni Mostar, pa bi i gospodin Novak trebao odbiti taj meč u Mostaru iz istog razloga kojeg vi navodite u slučaju Banja Luke.

S druge strane, on to ne bi trebao uraditi jer koliko sam shvatio, taj novac bi trebao otići na obnovu i mostarskog pravoslavnog hrama, pa bi gospodin Nole trebao elegantno progutati ovo odbijanje gospodina Ljube, odigrati taj meč i biti od koristi SPC-u, odnosno svome jatu jer se na kraju krajeva to pika, a mislim da je i gospodin Novak toga svjestan :D


Da, ovo u Mostaru nije zamišljeno kao neka promocija Mostara nego jedini način da se namakne lova za obnovu ta 2 objekta, a u Mostaru ima ta simbolika da su nastradali objekti koji pripadaju i katolicima i pravoslavcima - što nije slučaj sa BL.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Tulkas je napisao/la:
Poredjenja nekih su jako glupa. Najbliže svemu bi bilo kada bi nekog Srbina iz knina sada pozvali da se igra i izigrava nekog multi kulti lika koji uživa ponovo biti vidjen u svom gradu. Iz kojeg je morao ići. Velim najbliže ovome ali ne i isto. Na kraju krajeva dogradonacelnica je dala prijedlo a ljubo je to kulturno odjebo


Ti si postavio temu TulkaŠ , i mislim da bi i ti trebao da pročitaš članak još jednom.

Đoković ništa nije izjavio , nema te priče na njegovom Twiteru , a da je pozvao Ljubičića zaista na takvu stvar kao što je humanitarni meč sigurno bi bilo objavljeno pre Ljubičićeve navodne izjave da neće doći u BL na sva zvona.

Zato je to obična medijska patka da se napravi problem , jer kad se prvo objavi odbijanje Ljubičića a ne poziv Đokovića onda je jasno da je ovo laž i budalaština.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Vidjet će mo. A ti pročitaj moju zadnju rečenicu. Dakle dogradonacelnica je bitna. Od nje je počelo kako i pise

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Tulkas je napisao/la:
Neka u bl igraju za nešto hrvatsko i srpsko i ljubo bi prihvatio garant. Ne mjesaj babe i zabe.

Neka igraju. Kao da to zavisi od mene ili vas, gospodine Tulkas.
Neka biskup gospodin Franjo inicira takvo nešto, ne vjerujem da bi bio odbijen od bilo koga u Srpskoj, ni u političkim ni u krugovima SPC a ne vjerujem da bi ga odbio ni gospodin Novak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
joe enter je napisao/la:

Ti si postavio temu TulkaŠ , i mislim da bi i ti trebao da pročitaš članak još jednom.

Đoković ništa nije izjavio , nema te priča na njegovom Twiteru , a da je pozvao Ljubičića zaista na takvu stvar kao što je humanitarni meč sigurno bi bilo objavljeno pre Ljubičićeve navodne izjave da neće doći u BL na sva zvona.

Zato je to obična medijska patka da se napravi problem , jer kad se prvo objavi odbijanje Ljubičića onda je jasno da je ovo laž i budalaština.


Mislim da je Novak u nekom neformalnom razgovoru i pomenuo to, Ljuba odbio...i na tome je trebalo da se zavrsi...

Verovatno je bila ideja da njih dvojica, svetski poznatih sportista i prijatelja se pojave zajedno, da pokazu kako je moguce imati normalan odnos posle svega.

Od svega toga ispadne svinjac...imamo talenat za to, od najboljih prica napravimo ruglo :yawn

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2616
DzoniBG je napisao/la:
osa je napisao/la:

ne vjerujem da se osjeća kao jugosloven, on je jednostavno dobro odgojen i pristojan mladi čovjek, kojeg možda pokušavaju upregnuti u kola politike, vjerujem da će se isti vrlo brzo distancirati od ovakvih dgoađanja, jer ipak, on je sportaš i to sportaš ,par excellence, najveći ikad rođen na ovim prostorima, u njegovom sportu....


Ja njega pratim od 2003, kad niko nije ni cuo za njega, bivsa cura mi je igrala profi tenis i rekla da obratim paznju na njega jos dok je bio junior... posle je on tek postao prepoznatljiv, trebalo je gledati drzavno prvenstvo u jesen 2003, kad nas je bilo 50-ak u publici, i gde je pobedu proslavljao kao da mu je zadnja.

Novak je Srbin, otac poreklom sa Kosova, majka iz Osijeka Hrvatica koja je od studija ovde i potpuno asimilovana, uzela pravoslavlje. Jos na tom mecu koji sam gledao primetio sam koliko mu je otac primitivan, od mnogih ludih teniskih oceva on je u "carsiji" jos tad vazio za najludjeg. Otac mu je hard core desnicar, blizak crkvi...Novak je stotine hiljada ulozio u obnovu crkve na Kosovu...

Ali nije krenuo putem nacionalizma, tesko to mozes i biti kad si 45 nedelja u godini na svim tackama globusa, druzio se sa Ancicem, Cilicem, Ljubom, oni su mu bili kao braca tamo daleko, kod Pilica u Minhenu i usavrsio svoju ubitacnu tehniku mlevenja protivnika sa baseline-a... branio je Kosovo i pravo Srba dole, tamo su mu koreni, ali nikad nije skrenuo u sovinizam da vredja komsije, vec uvek pokusavao da prosiri uske balkanske mentalne granice, i da tu juznoslovensku notu, da prema spolja on brani cast ovog zapustenog predgradja Evrope.

Veliki covek sa samo 24 godine, njega izuzetno postujem zato sto je pokazao koliko se moze postici i u datim losim okolnostima.


Znači, ipak mu je majka Hrvatica.
Zašto si mi ti rekao suprotno na njegovoj temi?? :zubati
A zbog boldanog ja upravo cijenim Ljubičića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Pa nisu ni novaka odbili u Mostaru zašto bi ljubu u bl kada bi bilo rijeci o humanitarnosti

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Tulkas je napisao/la:
Vidjet će mo. A ti pročitaj moju zadnju rečenicu. Dakle dogradonacelnica je bitna. Od nje je počelo kako i pise


Pa nije ga ona pozvala direktno , već su mediji objavili da je ona napomenula Đokoviću da pozove Ljubičića.


Jbt koja kvarna medijska konstrukcija vidi se sa Neptuna.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Ljubičiću je sad skočila cena, a umalo da ga zaborave.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
DzoniBG je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Ti si postavio temu TulkaŠ , i mislim da bi i ti trebao da pročitaš članak još jednom.

Đoković ništa nije izjavio , nema te priča na njegovom Twiteru , a da je pozvao Ljubičića zaista na takvu stvar kao što je humanitarni meč sigurno bi bilo objavljeno pre Ljubičićeve navodne izjave da neće doći u BL na sva zvona.

Zato je to obična medijska patka da se napravi problem , jer kad se prvo objavi odbijanje Ljubičića onda je jasno da je ovo laž i budalaština.


Mislim da je Novak u nekom neformalnom razgovoru i pomenuo to, Ljuba odbio...i na tome je trebalo da se zavrsi...

Verovatno je bila ideja da njih dvojica, svetski poznatih sportista i prijatelja se pojave zajedno, da pokazu kako je moguce imati normalan odnos posle svega.

Od svega toga ispadne svinjac...imamo talenat za to, od najboljih prica napravimo ruglo :yawn


Evo videćemo hoće li Đoković šta demnatovati .

Kome je Nole pomenuo?! , to je pitanje i da li je uopšte pomenuo to je najveće pitanje , a ja sam siguran da nije , jer nije Nole baš tako naivan i da Ljubičića ne poznaje.

Za takvu stvar kao što je humanitarni meč koji treba da pokaže neko pomirenje i čuda sigurno se ne pominje onako usput bez ovog drugo koji treba da dođe.

Patka sigurno.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
snowflake je napisao/la:

Znači ipak mu je majka Hrvatica.
Zašto si mi ti rekao suprotno na njegovoj temi?? :zubati
A zbog boldanog ja upravo cijenim Ljubičića.


Ih Pahuljice, steta za tebe, imas obrazovanje i kulturno ponasanje, ali si u dusi ultradesnicar :zubati

Rekao sam da ona nikad nije izjavila sta je, ali da se naslutiti, oficirska JNA porodica, dosla ovde da studira DIF, udala se i ostala, skoro presla na pravoslavlje...

Nije to uopste vazno, pogotovo na ovoj temi...

Treba da znas da je Novak trenirao u Beogradu pod NATO bombama, sa 12 godina, kad su sirene zavijale, a NATO srao sa neba... sta bi trebalo, da odbije da igra Wimbledon i US Open, da odbije da ode u New York i London, jer su to glavni gradovi mrskih agresorskih zemalja?!

On ode tamo i podigne pehar...tako ih je pobedio.

Da je Ljuba dosao, pozdravio sve dobronamerne ljude, ispricao kako su oterali njega i njegovu porodicu iz tog grada, i da zeli da se takve stvari isprave i nikad vise ne ponove...i on bi ispao veliki...a nije ispao ovako.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
DzoniBG je napisao/la:
snowflake je napisao/la:

Znači ipak mu je majka Hrvatica.
Zašto si mi ti rekao suprotno na njegovoj temi?? :zubati
A zbog boldanog ja upravo cijenim Ljubičića.


Ih Pahuljice, steta za tebe, imas obrazovanje i kulturno ponasanje, ali si u dusi ultradesnicar :zubati

Rekao sam da ona nikad nije izjavila sta je, ali da se naslutiti, oficirska JNA porodica, dosla ovde da studira DIF, udala se i ostala, skoro presla na pravoslavlje...

Nije to uopste vazno, pogotovo na ovoj temi...

Treba da znas da je Novak trenirao u Beogradu pod NATO bombama, sa 12 godina, kad su sirene zavijale, a NATO srao sa neba... sta bi trebalo, da odbije da igra Wimbledon i US Open, da odbije da ode u New York i London, jer su to glavni gradovi mrskih agresorskih zemalja?!

On ode tamo i podigne pehar...tako ih je pobedio.

Da je Ljuba dosao, pozdravio sve dobronamerne ljude, ispricao kako su oterali njega i njegovu porodicu iz tog grada, i da zeli da se takve stvari isprave i nikad vise ne ponove...i on bi ispao veliki...a nije ispao ovako.


Tek to bi bilo glupo za medalju!
Zamisli Novaka kako drobi na Vimbldonu o NATO bombardovanju, dok drži pehar.... :wacko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:42 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2011, 10:46
Postovi: 68
Bravo Ivane!!

Onaj tko te protjerao sad te zove nazad di je tu logika?

_________________
ej srbine i tebe je dosta radi tebe bosna pusta osta , šta to radiš što ti je to na duši što to gradove i sela poruši!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
teranova je napisao/la:
Tek to bi bilo glupo za medalju!
Zamisli Novaka kako drobi na Vimbldonu o NATO bombardovanju, dok drži pehar.... :wacko


Drugacije su to situacije, Ljubu su ipak oterali iz rodnog grada u koji dolazi...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 17:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
DzoniBG je napisao/la:
teranova je napisao/la:
Tek to bi bilo glupo za medalju!
Zamisli Novaka kako drobi na Vimbldonu o NATO bombardovanju, dok drži pehar.... :wacko


Drugacije su to situacije, Ljubu su ipak oterali iz rodnog grada u koji dolazi...


Volela bih malo više detalja o tom teranju pre nego što nešto zaključim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 18:08 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13477
Lokacija: ZG
teranova je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:

Drugacije su to situacije, Ljubu su ipak oterali iz rodnog grada u koji dolazi...


Volela bih malo više detalja o tom teranju pre nego što nešto zaključim.


Otjeran je iz banja luke sa materom i dvije vrecice u ruci.
Poslije toga pola godine nije znao sta mu je s ocem koji jd zaglavio kod "komsija"
zivot kao izbjeglica po hotelima, bungalovima, seljakanje, neimastina.

Prestanite vise srat jebeni licemjeri , ne znate kako izgleda ni skloniste a kamoli kako je kad te netko istjera iz vlastite kuce, kad mjesecima ne znas di ti je otac i kako te sele iz skole u skolu itd.
Tenis mu je sve dao a umijece igranja te (plemenite) vjestine nije niposto duzan manifestirati pred dobrim dijelom onih koji su ga otjerali iz rodnog grada (otjerali bi ga opet da mogu) i jos gledat kako mu aplaudiraju ti isti vlastite promocije radi.

Zajebite pricu , vase "argumente", te neku fol uvrijedjenost.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 18:12 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13477
Lokacija: ZG
Jel tko napisao da je sam prijedlog igranja Ljubicica u BL nebulozan per se ?!

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
PCM je napisao/la:
teranova je napisao/la:

Volela bih malo više detalja o tom teranju pre nego što nešto zaključim.


Otjeran je iz banja luke sa materom i dvije vrecice u ruci.
Poslije toga pola godine nije znao sta mu je s ocem koji jd zaglavio kod "komsija"
zivot kao izbjeglica po hotelima, bungalovima, seljakanje, neimastina.

Prestanite vise srat jebeni licemjeri , ne znate kako izgleda ni skloniste a kamoli kako je kad te netko istjera iz vlastite kuce, kad mjesecima ne znas di ti je otac i kako te sele iz skole u skolu itd.
Tenis mu je sve dao a umijece igranja te (plemenite) vjestine nije niposto duzan manifestirati pred dobrim dijelom onih koji su ga otjerali iz rodnog grada (otjerali bi ga opet da mogu) i jos gledat kako mu aplaudiraju ti isti vlastite promocije radi.

Zajebite pricu , vase "argumente", te neku fol uvrijedjenost.


Njegovo je pravo da uradi kako on misli, svršena priča.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 19:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
teranova je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:

Drugacije su to situacije, Ljubu su ipak oterali iz rodnog grada u koji dolazi...


Volela bih malo više detalja o tom teranju pre nego što nešto zaključim.



Fuj. Povraca mi se na ovakve.. Znas sta je tjeranje. Dodju ti na vrata sa kalasnjikovima i kazu da imas par minuta da pokupis najbitnije? Ako ako ne vjerujes onda me zaboli sto preko dvoje visi i vise govori o tebi nego o nekom drugom..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 19:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
DzoniBG je napisao/la:
osa je napisao/la:

ne vjerujem da se osjeća kao jugosloven, on je jednostavno dobro odgojen i pristojan mladi čovjek, kojeg možda pokušavaju upregnuti u kola politike, vjerujem da će se isti vrlo brzo distancirati od ovakvih dgoađanja, jer ipak, on je sportaš i to sportaš ,par excellence, najveći ikad rođen na ovim prostorima, u njegovom sportu....


Ja njega pratim od 2003, kad niko nije ni cuo za njega, bivsa cura mi je igrala profi tenis i rekla da obratim paznju na njega jos dok je bio junior... posle je on tek postao prepoznatljiv, trebalo je gledati drzavno prvenstvo u jesen 2003, kad nas je bilo 50-ak u publici, i gde je pobedu proslavljao kao da mu je zadnja.

Novak je Srbin, otac poreklom sa Kosova, majka iz Osijeka Hrvatica koja je od studija ovde i potpuno asimilovana, uzela pravoslavlje. Jos na tom mecu koji sam gledao primetio sam koliko mu je otac primitivan, od mnogih ludih teniskih oceva on je u "carsiji" jos tad vazio za najludjeg. Otac mu je hard core desnicar, blizak crkvi...Novak je stotine hiljada ulozio u obnovu crkve na Kosovu...

Ali nije krenuo putem nacionalizma, tesko to mozes i biti kad si 45 nedelja u godini na svim tackama globusa, druzio se sa Ancicem, Cilicem, Ljubom, oni su mu bili kao braca tamo daleko, kod Pilica u Minhenu i usavrsio svoju ubitacnu tehniku mlevenja protivnika sa baseline-a... branio je Kosovo i pravo Srba dole, tamo su mu koreni, ali nikad nije skrenuo u sovinizam da vredja komsije, vec uvek pokusavao da prosiri uske balkanske mentalne granice, i da tu juznoslovensku notu, da prema spolja on brani cast ovog zapustenog predgradja Evrope.

Veliki covek sa samo 24 godine, njega izuzetno postujem zato sto je pokazao koliko se moze postici i u datim losim okolnostima.



znači džoni da je novak u principu hrvat, jer kod pametnih naroda, recimo židova, židov je onaj koga rodi židovka, to je naime sigurno, dok otac, e to već može biti pitanje. tako je i kod nas hrvata, a to što je žena pravoslavka, nema veze, dapače, brat je mio bilo koje vjere bio :palacgore1

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubicic vs Djokovic
PostPostano: 02 pro 2011, 19:40 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
...multietnicka BL,...nesto ko SA...!
Neznam cemu uznemirenot srba, covjek rekao istinu,svoje razloge!? A da ...istina vjeciti problem izmedu neba i zemlje.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 396 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO