HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 08:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 383 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Naša Kvačica je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

A Robbie i ja najveći liberali, ccc


Kaže Robbie :zubati

1. Stavi Hrvate u Minhen upropastit će ga.
2. Stavi Nijemce u BiH procvjetat će.

Recimo da ima smisla. Ali onda kaže imigranti pomažu zapadu.

Oprosti, ali imigranti su drugi naziv za zamjenu stanovništva. Dakle, trebali bi po logici gore upropastit zapad kao što bi mi upropastili Minhen?

Idemo dalje, kažete vas dvojica da ste liberali dakle prava žena, feminizam ===> nizak natalitet. To je neizbježno, gdje su liberali tu je malo djece.

A s druge strane vjerujete u evoluciju, čovjek je također životinja. A znamo da vrste koje se ne razmnožavaju, dakle propadaju. Nasekirate se ako se pande ne razmnožavaju ili neka vrsta nosoroga. Međutim, iz nekog razloga ne vidite problem ako je liberalno društvo iz istog razloga nesposobno za opstanak. Opet nespojiva logika. Isto kao što ženka pande mora imati male medvjediće, tako i ljudsku ženku :zubati netko mora oploditi. Inače liberalno društvo izumire u roku par generacija.

Mislim, očigledno je to kultura smrti, ali ste toliko hipnotizirani da inteligencija ne pomaže.

I onda se vraćamo na imigrante. Valjaju li oni na kraju?
Ne valjaju jer bi mi upropastili Minhen. Onda sigurno su još gori oni iz Afrike ili bliskog istoka.
Opet valjaju, jer se u liberalnom društvu ženke ne razmnožavaju i društvo neizbježno nestaje.

Totalno nespojive teze, jedna s drugom veze nema, jbm li vam vaš IQ 150 :zubati


Idemo redom.

Robiju nabacuješ strawmana, jer nigdje nisam vidio da je promovirao masovni dolazak sub-90 IQ pećinskih ljudi. Imigracija koja kupi vrhnje (gdje biraš top 1% kadra iz nerazvijenih zemalja) stvara ogromnu dodanu vrijednost, a riječ je o modernijoj inačici kolonijalizma, gdje su zapadne zemlje prije crpile prirodne resurse, a nakon toga i elitu (barem zemlje koje koriste bodovanje i nekakvu meritokraciju pri uvozu). Pri tome, to čak nije nešto neuobičajeno za tok povijesti, gdje su pogotovo najpropulzivniji gradovi-države bili melting-pot svjetske elite (u onome što je onda spadalo pod civilizirani svijet).

Dakle ukoliko vjerujemo da top 1% Hrvata vrijede više od recimo top ne 1% Švaba, ali recimo top 20% Švaba, onda su na dobitku. Evo na mom primjeru, Jugoslavija mi odškolovala starog, dala mu sve što se tiče tip-top specijalizacije u njegovoj struci, a on Jugoslaviji vratio tako što se prodao zemlji koja je ponudila najviše. I onda još u paketu ta zemlja dobila i mene...šta reći pa im lutrija izigrala. Današnji London, Singapur i Hong Kong su mi najbolji primjeri tih starih gradova-država.

Što se tiče feminizma i stope nataliteta, ja obožavam pronalaziti situacije gdje neka općeprihvaćena korelacija ujedno nije jednaka kauzalitetu. I tu sam uvjeren da je taj vaš feminizam uglavnom samo spuriozna korelacija pada u TFR. Barem što se tiče zapadnih zemalja, ono što ujedno korelira i ono što je vjerojatno kauzalitet je urbanizacija. Kada bih pri ruci imao podatke o prosječnoj kvadraturi dostupne svakoj obitelji kroz vrijeme, i uz to postavio TFR, siguran sam da bi vidio savršenu pozitivnu korelaciju tipa svakih 10 kvadrata životnog prostora manje (tu uzeti cijelu populaciju koja se vremenom nosi sa nekih 200 kvadrata sa sela na 60 kvadrata u gradu) te košta 0.5 TFR. Nisu lagani podaci za pronaći, ali mislim da mi dosta jači TFR u "prostranim" zapadnim zemljama (gdje veći dio stanovništva živi u velikim kućama u naseljima) u odnosu na europske zemlje podržava tu tezu.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 15:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ti botovi postoje da se zakače budale poput tebe. Izreći ćeš slučajno nešto protiv neke skupine a onda će isti ti botovi to dalje širit.

Neka ti drugi identiteti budu primarni a ne zavičajni, nacionalni i religijski i nećeš imat problema.
I ja sam i Bosanac i Zagrepčanin ali imam još 5-6 identiteta koji su ispred. Samo prazni ljudi se svode na zavičajno podrijetlo.

Hrvat si, Hercegovaca je u Hrvata 5 %. Budeš li izazivao 95 % će te j. Problem je što bi ti da tih 5 % vlada Hrvatima. I meni se to ne sviđa. Više znam pametnih Purgera nego Era. A ne busaju se.

Pomalo. Ponizno. Rad i trud će izbit prije ili kasnije kao i preseravanje.


Taj je Zagrepčanin sigurno koliko i ti.
Da eto Hercegovci vladaju nad Hrvatima, još kad bi za to imao konkretne dokaze.
Prije da Zagrepčani vladaju nad ostatkom Hrvata i žive na račun njih i statusa glavnog grada.
Centralizirana država u kojoj centar guši ostatak države i još nameće stigme zaostalosti.
Onda se netko čudi zašto ljudi sele iz Slavonije.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pusti Minija, on je uspio u sređenom društvu kao i mnogi prije njega. Naša kaljuža je nešto drugo.

Kad proba nešto napravit pa ga zablokira tip s 2 osnovne sa smislom za krađu drva ali pobožan i vjeran tradiciji, promijenit će mišljenje.

Treba obratno. Takvi poput Minija trebaju doći i pošutat tu žgadiju i isušiti močvaru.

Samo to moze stvorit okruženje iz kojeg se neće iseljavat i ima budućnost.


Što se mene tiče, prepreke ovdje u tim elitnim industrijama su ogromne. Morao sam biti barem 50% bolji od ovih domaćih sa zaleđem da bih upao u sustav. Nisam bio iz škola gdje elita šalje svoju djecu za "networking" (korupcija i nepotizam u prihvatljivom ruhu). Što više skužiš kako stvari funkcioniraju u tom društvu, skontaš koliko je korupcija umivena i sofisticirana kako bi sve ispalo po zakonu. To je po meni i teže, nego kad pred tobom stoji neki kokošar ili lokalni šerif...ako se pored takvih ne možeš probiti, onda se treba preispitati i vlastito mišljenje o svojim sposobnostima. I da, ovo nije neka puka teorija, mislim da znaš da sam već imao dosta iskustva u BiH uvjetima poslovanja. Potrebno je samo snimiti pravila igre, i onda se adaptirati.

Da ne ispadne neko dociranje s visoka, 100% se slažem da svi imamo ograničene zalihe mentalne energije i strpljenja, i da kumulativna snaga svakodnevnih sudara sa tim instancama korupcije, primitivizma ili čega sve već ne vjerojatno kad-tad dovede do zasićenja i kratkog spoja i želje da se proba nešto drugo, negdje drugo.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Naša Kvačica je napisao/la:
Ja ne znam uopće o čemu Junuz govori.

Mislio se malo kurcit i pokazat nama kako treba jer on jelte zna, pa kad smo ga ispreskakali i osramotili ne zna ni sam sto mu je to sve trebalo niti sto je htio.

Jedino sto zna je reci zabija je zasoto, yea . Sin mi je za Londona nije za ove primitivne kukavelji.

Gledam sad svoju djecu i rodbinu, evo ih kod mene. Sjecam se nas u toj dobi , nama je ZG bio pojam, fascinacija, zg djeca su se tada kurcila poput junuza, a mi gledali sa odusevljenjem. Danas nasa djeca to ne bi uopce shvatila da ima pricam o tome , ne nazaduju ni u cemu. Naprotiv, Zg djeca danas vise cijene nasu jer su iskrenija, spremnija pomoci, bolja, ne preseravaju se, nisu sebicna, vide da su normalniji nego oni gore, naprosto se obozavaju s njima druziti.
Dakle June je relikt proslosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
horus je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

I Osmanlije su se promijenili u zadnjih 100 godina. BiH mentalitet pamti samo Tursku 19. stoljeća, kad su zadnji put tu bili. Ne družim se s turskim baustelcima sto je vecini ljudi vjerojatno iskustvo; ove iz Istanbula koje znam, su ko Parižani za Bosance i Hercegovce. Ruralna Turska je vjerojatno najbliža usporedba.

I naravno, u BiH je osmanski mentalitet kod sva tri naroda. 500 godina je 500 godina. Osmanski mentalitet, osmanska muzika i osmanska kuhinja.


Kitu su se promijenili, trebaš znat di ćes kupat i odmah sve izađe na vidjelo.
Evo ti primjer, lik je završio fax, rođen u francuskoj, obitelj iz Izmira inace, (mater nikad nije nosila maramu, bila komunist kao cura,) on u džamiju ide svake prijestupne, kemalist.
pođeš malo podbadat oko osmanlija, haračenja, danka u krvi, oko armenskog genocida, i eto ga iskoči mali osmanlija.

Takvih "modernih" sam vidio dosta od kebabilije do inženjera, sve do jednog ista priča, o anadolskim pigmejama ne ću ni početi.


Meni je najjače kad se na mrežama i u stvarnosti sukobe Turci i Arapi...da tu vidiš uvreda i mržnje a bome i duhovitosti u spuštanju. Turci na Arape gledaju kao najniže seljačine i nikad im neće oprostiti što su ga Turcima sa Lawrencom od Arabije zavukli do jaja. :zubati

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 15:35 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
daramo je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ti botovi postoje da se zakače budale poput tebe. Izreći ćeš slučajno nešto protiv neke skupine a onda će isti ti botovi to dalje širit.

Neka ti drugi identiteti budu primarni a ne zavičajni, nacionalni i religijski i nećeš imat problema.
I ja sam i Bosanac i Zagrepčanin ali imam još 5-6 identiteta koji su ispred. Samo prazni ljudi se svode na zavičajno podrijetlo.

Hrvat si, Hercegovaca je u Hrvata 5 %. Budeš li izazivao 95 % će te j. Problem je što bi ti da tih 5 % vlada Hrvatima. I meni se to ne sviđa. Više znam pametnih Purgera nego Era. A ne busaju se.

Pomalo. Ponizno. Rad i trud će izbit prije ili kasnije kao i preseravanje.


Taj je Zagrepčanin sigurno koliko i ti.
Da eto Hercegovci vladaju nad Hrvatima, još kad bi za to imao konkretne dokaze.
Prije da Zagrepčani vladaju nad ostatkom Hrvata i žive na račun njih i statusa glavnog grada.
Centralizirana država u kojoj centar guši ostatak države i još nameće stigme zaostalosti.
Onda se netko čudi zašto ljudi sele iz Slavonije.


Hercegovci ne vladaju Hrvatskom, to je prazan urbani mit. Zagrepčani se sastoje 90% od 2./3. generacije Slavonaca/Zagoraca/Dalmatinaca/Ličana/Bosanaca/Hercegovaca i ostalih. Među tih 90% se naravno mogu naći i "mješanci" koji su pola/ četvrtinu purgeri. Uvijek mi je smiješno kako svi drugi doživljavaju Zagrepčane kao neku uniformnu centralnu masu, a mi u Zagrebu jedni druge ispitujemo odakle su tvoji, označavamo se po pripadnosti, jedni drugima smo Hercegovci, Slavonci, Dalmatinci, Bosanci, Zagorci, Prigorci itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 15:44 
Online

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3889
U svakom slučaju Hrvati precjenjuju utjecaj Turske na današnje stanje u negativnom smislu. Isto kao što precjenjuju utjecaj Austrougarske u pozitivnom smislu. AU istočno od crte Virovitica - Karlovac - Karlobag nije napravila skoro ništa. Zapadno je nešto izgradila, ali Hrvati nisu imali tu nikakvog glasa ni upravljačka prava već su samo gledali iz grmlja kako se to nešto gradi.

Prva država koja je dala Hrvatima stvarno rukovodeća mjesta u firmama, lokalnoj i republičkoj upravi je bila SFRJ i zato treba danas da ljube Titinu sliku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Inače ovo su moji odgovori na teze i predrasude koje promovira ljevičarska trol vojska opsjednuta BiH Hrvatima:

Citat:
Dotepenci, pogotovo oni iz BiH su uništili Zagreb


Kod ono malo Zagrepčana starosjedilaca koje komunisti nisu uništili i protjerali 1945. postoji jedna tolerantnost i otvorenost jer svi stari Zagrepčani znaju svoje podrijetlo kao i to da su i njihovi preci bili doseljenici jer je Zagreb uvijek bio doseljenički grad, tako je rastao i starosjedioci znaju da doseljenici samo oplemenjuju grad i gospodarski ga jačaju. S druge pak strane imamo tzv. Zagrepčane i njihove potomke koji su 1945. nasilno naselili Zagreb i njihovi potomci najviše prodaju spike o dotepencima, njih krasi primitivizam i malograđanština jer ne poznaju demografsku, migracijsku i kulturnu povijest Zagreba i Hrvatske. Zagreb je grad doseljenika kao i svi gradovi u Hrvatskoj jer je prije 100 godina 85% Hrvata živjelo na selu, a 1945. su komunisti iz svih gradova u Hrvatskoj protjerali 80% stanovnika i naselili partizane i stanovništvo sa sela. 49% stanovnika Rijeke nije rođeno u Rijeci, a od 51% rođenih, njih 95% su potomci ovih 49% doseljenih, u Puli 55% stanovnika nije rođeno u Puli, Zagreb, Split i Osijek su na 47% onih koji nisu rođeni u tim gradovima, a 90% onih koji su rođeni u nabrojanim gradovima su potomci doseljenika nakon 1945. Što sad jugo-šovinisti? Vi ste fetivi? Malo morgen!

Što se uništenja Zagreba tiče, Zagreb je na 21 tisuću € po glavi stanovnika 2019., drugoplasirana Istra na 15.000€. Zagreb izvozi 42 tisuće kn po glavi stanovnika, preko 420 tisuća stanovnika je u nekakvom radnom odnosu, prosječne plaće najviše u Hrvatskoj. Zagreb sad trenutno ima 35% udjela u RH BDP-u, a 2008. je bio na 28% udjela u HR BDP-u. Zagreb ima 2,5 milijuna turističkih noćenja, 1989. ni 400 tisuća. Stvarno se Zagreb nenormano uništava od strane Hercegovacva tako da je sve bogatiji i bogatiji.

Citat:
Zagreb je prije 50, 100 godina bio grad kulture jer u njemu nisu živjeli Hrvati iz BiH.


BiH Hrvati su masovno naseljavali Zagreb prije prvog svjetskog rata. Činili su 40% hrvatskog korpusa u Zagrebu prije drugog svjetskog rata. Kulturnjake je predvodio Antun Branko Šimić iz Gruda, komuniste u ZG skupštini 1927. Ivan Krndelj iz Čitluka, a desničare Pavelić. Prema Jugo popisu stanovnika 1981. je u Zagrebu živjelo 150 tisuća Hrvata rodom iz BiH, 2001. 100 tisuća. BiH Hrvati su izmiješani s Hrvatima drugih zavičaja u Zagrebu koji su isto kao i Hrvati BiH korijena naseljavali Zagreb zadnjih 100 god. Danas Hrvata BiH korijena ima u Zagrebu prema demografima 400 tisuća, a najviše ih je u Sesvetama koje su 1945. imale 2 tisuće stanovnika, a danas 80 tisuća.

Citat:
Da nema BiH Hrvata u Zagrebu, Zagreb bi prodisao


Da nema u Zagrebu BiH Hrvata, Zagreb bi demografski i gospodarskli propao! Sesvete su najbogatija gradska četvrt koja uplaćuje u ZG blagajnu najviše novca, tamo svaka kuća neki obrt i sve to drže Hrvati BiH korijena koji su Sesvete učinili demografskom i ekonomskom žilom kucavicom Zagreba. Prosječna dob stanovnika Sesveta je 37 god., a Zagrepčanina 43 god. Da nema Sesveta i npr. Dubrave i Novog Zagreba Zapada u sastavu Zagreba gdje također živi puno Hrvata BiH korijena, prosječna dob Zagrepčana bi bila 55 godina. Zagreb ne bi bio bogat i veliki grad danas da nije bilo doseljavnja Hrvata iz BiH, Hrvatska ne bi ni postojao da BiH Hrvati stoljećima ne popunjavaju demografske rupe Hrvata i čine danas veći dio hrvatskog korpusa.

Citat:
Autohtoni Hrvati iseljavaju, a tzv. Hrvati iz BiH doseljavaju.


Statistika vas demantira i Hrvati iz BiH više ne popunjavaju demografske rupe Hrvatske kao što su to radilii stoljećima. Ovo je statistika zadnjih godina o migracijama iz BiH u RH i iz RH u BiH: 2010. Odseljeni iz BiH u RH 2.589 (hrvatski državljani 2.161) Doseljeni iz RH u BiH 3.549 (hrvatski državljani 3.542). 2011.Odseljeni iz BiH u RH 3.666 (hrvatski državljani 2.505) Doseljeni iz RH 4.029 (hrvatski državljani 2.901). 2012. Odseljeni iz BiH u RH 4 242 (hrvatski državljani 2 794) Doseljeni iz RH u BiH 3 221 (hrvatski državljani 2 641). 2013. Odseljeni iz BiH u RH 4.902 (hrvatski državljani 3.373) Doseljeni iz RH u BiH 4.087 (hrvatski državljani 3.580) i tako sve do 2018.. Uglavnom slična stastistika do 2019., a što nam ona govori? Po ovoj statistici se vidi da je od 2010. do 2013. odnosno 2019. više Hrvata iz Hrvatske doselilo u BiH nego Hrvata iz BiH doselilo u RH, isto tako je vidljivo da Bošnjaci i bosanski Srbi ne hrvatski državljani iz BiH zadnjih godina više doseljavaju u Hrvatsku nego se vraćaju u BiH iz Hrvatske.

Isto tako treba naglasiti da 60% dijaspore u Njemačkoj, Australiji i Americi čine Hrvati BiH podrijetla. Sve iseljenička klubove drže BiH Hrvati. Vi ljevičari ne iseljavate, uhljebljeni ste u tzv. kulturi, nevladinim ustanovama i medijima koje se subvencionira godišnje s 15 milijardi kn. 70% poduzetnika u Hrvatskoj je desnog svjetonazora i vi ljevičari ne znate stvoriti novu vrijednost i vaš domet su radna mjesta u gradskim i državnim tvrtkama!

Citat:
Hrvatska financira BiH Hrvate


Hrvatska izvozi u BiH preko milijardu i pol € robe, 80% te robe se izveze i potroši u županijama gdje su Hrvati većina i zato Hrvatska jedino sa BiH ostvaruje suficit u robnoj razmjeni, a da nema Hrvata u BiH, malo sutra bi Hrvatska imala suficit sa BiH. To znamo svi mi koji poslujemo sa BiH, odnosno zna moja obitelj, dok vi ljevičari samo prodajete vašu percepciju kako Hrvati u BiH troše vašu lovu, a to je čista laž. Samo Tedeschi preko svog prijatelja Mire Muse koji je vlasnik tvrtke Ataco Mostar zaradi stotine milijune kn od Hrvata u BiH. Dalje, samo na Buškom jezeru HEP odnosno Hrvatska zaradi 300 milijuna kn. Znači, Hrvatska ima samo koristi financijske od Hrvata u BiH, umjesto da je obrnuto. Hercegovačke tvrtke violeta, mepas, feala Široki Brijeg, lumen Grude, Stanić grupa, TT kabel Široki Brijeg, Lager Posušje, EZ engineering Široki Brijeg, Nsoft Mostar dolaze u Zagreb i ostatak Hrvatske, otvaraju radna mjesta, ulažu, umjesto da je obrnuta,odnosno da tvrtke iz Hrvatske ulažu u Hercegovinu.

Citat:
Hrvati u BiH su kukavice i općenito BiH Hrvati su bili Minhen bojna


Hrvati u Pologu su goloruki stali pred JNA tenkove u svibnju 1991. i zaustavili spajanje JNA snaga sa pobunjenim Srbima u Hrvatskoj. Hrvati iz BiH su obranili i izginuli za Hrvatsku! Prema podacima koje je 2010. iznio dr. Ante Nazor ravnatelj Hrvatskog memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata, u postrojbama HVO-a i HOS-a poginulo je sve ukupno 7.000 Hrvata rodom iz BiH, a u Hrvatskoj vojsci (HV) 3.000 Hrvata rodom iz BiH. Najpoznatiji među njima je vukovarski general Blago Zadro. U Hrvatskoj je tijekom Domovinskoga rata smrtno stradalo najmanje 12.213 hrvatskih branitelja i civila, a oko 8 tisuća poginulih branitelja i civila u Hrvatskoj je imalo BiH porijeklo, a u ratu od 1991. do 1995. na cijelom prostoru bivše Jugoslavije ukupno je poginulo 12.637 Hrvata iz Bosne i Hercegovine.

Citat:
BiH Hrvati imaju turske gene.


Hoćemo malo o genetici? 75% Hrvata u Hercegovini ima I2a starosjedilački dinarski genotip, 65% Hrvata u BiH ima I2a genotip, 55% Hrvata u Hrvatskoj ima I2a genotip, najviše Dalmatinci 65%, pa Slavonci 55%. Genotipi koji su dominantni kod Hrvata u BiH nema među Turcima. Prema demografima više od 50% Hrvata u Hrvatskoj vuče svoje korijene iz BiH i mani je baš žao vas ljevičara tko zna koje nacije i zavičaja koji mrzite većinu hrvatskog korpusa, nije vam lako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 15:53 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
robelec je napisao/la:
Inače ovo su moji odgovori na teze i predrasude koje promovira ljevičarska trol vojska opsjednuta BiH Hrvatima:

Citat:
Dotepenci, pogotovo oni iz BiH su uništili Zagreb


Kod ono malo Zagrepčana starosjedilaca koje komunisti nisu uništili i protjerali 1945. postoji jedna tolerantnost i otvorenost jer svi stari Zagrepčani znaju svoje podrijetlo kao i to da su i njihovi preci bili doseljenici jer je Zagreb uvijek bio doseljenički grad, tako je rastao i starosjedioci znaju da doseljenici samo oplemenjuju grad i gospodarski ga jačaju. S druge pak strane imamo tzv. Zagrepčane i njihove potomke koji su 1945. nasilno naselili Zagreb i njihovi potomci najviše prodaju spike o dotepencima, njih krasi primitivizam i malograđanština jer ne poznaju demografsku, migracijsku i kulturnu povijest Zagreba i Hrvatske. Zagreb je grad doseljenika kao i svi gradovi u Hrvatskoj jer je prije 100 godina 85% Hrvata živjelo na selu, a 1945. su komunisti iz svih gradova u Hrvatskoj protjerali 80% stanovnika i naselili partizane i stanovništvo sa sela.


U centru grada i dalje ima onih dotepenaca, pištolj doktora iz 1. i 2. armije i njihovih potomaka koji danas glume "Zagrepčane". Stambeno pitanje su riješili oslobađanjem od života po Donjem i Gornjem gradu, a diplomu su dobili s pištoljem oko pasa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 15:54 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Ministry of Sound je napisao/la:
...ono što je vjerojatno kauzalitet je urbanizacija...


takoe, potpis :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 16:01 
Online

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3889
Glup je argument da su doseljenici iz BIH uništili Hrvatsku, a podjednako je glup argument da su partizani 1945. zauzeli gradove i stanove. Koje stanove kad je 70-80% stambenih zgrada Zagreba, Splita , Rijeke izgrađeno 15-25 godina nakon 2.svjetskog rata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Kaftanzoglio je napisao/la:
Glup je argument da su doseljenici iz BIH uništili Hrvatsku, a podjednako je glup argument da su partizani 1945. zauzeli gradove i stanove. Koje stanove kad je 70-80% stambenih zgrada Zagreba, Splita , Rijeke izgrađeno 15-25 godina nakon 2.svjetskog rata.


85% stambenog fonda su partizani okupirali u Donjem Gradu, te su u podsvijesti većine Zagrepčana starosjedilaca pokolji ranjenika iz bolnice Brestovac 1945. pokolj kod Čulumovićeve šume, partizanski logor Prečko, pokolji u Gračanima, Šestinama, Čučerju, Dotršćini, Gornjem Vrapču, Miroševcu kod potoka Trnava i još bi mogao nabrajati stotine lokacija komunističkih zločina.

Danas u stanovima u centru imaš tzv. zaštićene najmoprimce koji ne brinu o imovini koju su dobili. Centar Zagreba je pun zapuštenih pročelja i fasada upravo zbog tzv. zaštićenih najmoprimaca. SDP je najpopularniji u Donjem Gradu jer su jugo-okupatori nakon 1945. izmjenili 85% stanovnika u toj ZG četvrti. Ta SDP-ova četvrt ima najstarije stanovništvo (50 do 55 godina prosjek) i uvjerljivo najgori natalitet među svim ZG četvrtima te najviše godišnje umrlih.

Naselili komunisti svoje simpatizere i članove u centar, ali polako i sigurno izumiru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 16:21 
Online

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3889
Pa dobro ali to ne korelira sa rezultatima izbora. Ako je brojčani odnos stambenih zgrada ili kotara u Zagrebu ili Splitu 7:1 ili 10:1 danas u odnosu na 1945. onda bi potomci partizana trebali biti do nogu potučeni na izborima i ne bi se uopće vodile ove ni nikakve druge rasprave na forumima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 16:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30424
Ministry of Sound je napisao/la:
Idemo redom.

Robiju nabacuješ strawmana, jer nigdje nisam vidio da je promovirao masovni dolazak sub-90 IQ pećinskih ljudi. Imigracija koja kupi vrhnje (gdje biraš top 1% kadra iz nerazvijenih zemalja) stvara ogromnu dodanu vrijednost, a riječ je o modernijoj inačici kolonijalizma, gdje su zapadne zemlje prije crpile prirodne resurse, a nakon toga i elitu (barem zemlje koje koriste bodovanje i nekakvu meritokraciju pri uvozu). Pri tome, to čak nije nešto neuobičajeno za tok povijesti, gdje su pogotovo najpropulzivniji gradovi-države bili melting-pot svjetske elite (u onome što je onda spadalo pod civilizirani svijet).


Ja se slažem s tim. Svatko želi dobiti najboljih top 1%. U stvari ako je moguće htjeli bi top 0.1% umjesto 1% itd.

Ali vidimo da se to u stvarnosti ne događa. Prije se čini da se prima donjih 10%, doseljava se banda bez ikakvih dokumenata koju u dosta slučajeva traži policija u domicilnim zemljama.

Televizija ih zove "doktori i inžinjeri", ali budimo realni nema nikakvog filtera ni selekcije, ljudi kroz šume putuju u Njemačku i više liče na diverzante nego na inžinjere.

Ministry of Sound je napisao/la:
Dakle ukoliko vjerujemo da top 1% Hrvata vrijede više od recimo top ne 1% Švaba, ali recimo top 20% Švaba, onda su na dobitku. Evo na mom primjeru, Jugoslavija mi odškolovala starog, dala mu sve što se tiče tip-top specijalizacije u njegovoj struci, a on Jugoslaviji vratio tako što se prodao zemlji koja je ponudila najviše. I onda još u paketu ta zemlja dobila i mene...šta reći pa im lutrija izigrala. Današnji London, Singapur i Hong Kong su mi najbolji primjeri tih starih gradova-država.


Opet slažem se teoretski, ali to nema veze sa realnošću. Te države koje spominjete primaju ljude kojima se ne zna ni kako se zovu ni koliko imaju godina, jer su poderali sve dokumente pri ulasku.

Da je ta imigracija takva kakvu je vi matematički predstavljate, to ima smisla. Top 1% je krasno, ali njih slabo primaju. Hajde izračunaj koliko se Švabama isplati primiti donjih 20% Arapa koje zapravo primaju?

Ministry of Sound je napisao/la:
Što se tiče feminizma i stope nataliteta, ja obožavam pronalaziti situacije gdje neka općeprihvaćena korelacija ujedno nije jednaka kauzalitetu. I tu sam uvjeren da je taj vaš feminizam uglavnom samo spuriozna korelacija pada u TFR. Barem što se tiče zapadnih zemalja, ono što ujedno korelira i ono što je vjerojatno kauzalitet je urbanizacija. Kada bih pri ruci imao podatke o prosječnoj kvadraturi dostupne svakoj obitelji kroz vrijeme, i uz to postavio TFR, siguran sam da bi vidio savršenu pozitivnu korelaciju tipa svakih 10 kvadrata životnog prostora manje (tu uzeti cijelu populaciju koja se vremenom nosi sa nekih 200 kvadrata sa sela na 60 kvadrata u gradu) te košta 0.5 TFR. Nisu lagani podaci za pronaći, ali mislim da mi dosta jači TFR u "prostranim" zapadnim zemljama (gdje veći dio stanovništva živi u velikim kućama u naseljima) u odnosu na europske zemlje podržava tu tezu.


Vrlo moguće. Podsjetio si me na jedan stari tekst da prezime u gradu prosječno izumire u tri generacije. Ne sjećam se više o čemu je bilo riječ. Ali odavno, vjerojatno još u doba Babilona i Rima, gradovi su dobivali stanovništvo iz sela okolo dok je sam grad kao takav prirodno gubio stanovništvo.

Daleko od toga da je feminizam jedini krivac za loš natalitet. To je kompleksna tema o kojoj bi se moglo otvoriti gomila tema.

Nije kriv feminizam u smislu ženske ravnpravnosti, nego profil feminizma koji kaže žena ima pravo na karijeru, na pobačaj, na ostvarivanje itd. E sad, primijeti da su sva ova "prava" usmjerena protiv rađanja djece. To je dakle problem, više filozofsko pitanje: sloboda za i sloboda od.

Zašto je pravo na karijeru? Zašto feministi ne traže žena ima pravo udati se i roditi 5 djece? :zubati

Kužiš, znači feminizam je kao neki sloj, neki medij koji u stvari prenosi poruku. Ispada da je kriv feminizam, ali on je samo prenosnik. Poruka je u stvari "nije ti cool imati djecu".

Ova ista poruka se šalje i muškarcima, samo preko drugog medija. Kod muškaraca je simbol tog medija James Bond. Dakle, što radi Bond? Prvo nema obitelj, nema djece, opet iz istog razloga. Poruka je opet ista "nije cool imati djecu". James Bond u svakom filmu promijeni po 5, 6 cura ali ni sa jednom ne završi u braku i nema djecu. Zašto Bond ne završi vezu u braku? Pa jednostavno zato jer nije cool.

Dakle pazi, osnovna ljudska potreba nije hrana ili seks. Osnovna ljudska potreba je da nešto znači. Ova poruka koja se iz različitih medija šalje muškarcima i ženama, kaže bit ćete neuspješni ako imate djecu. Ako imate djecu nećete bit cool. Uspjet ćete u životu ako niste "vezani", ako se "oslobodite" itd.

Ljudi samo hoće biti cool.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
To je ono što sam ja rekao da je robelec dosadan. Botira uokolo jedne te iste postove.

Štetan je. Razdire kao i Soroševci. Ako jest pola Zga od 1. i 2. Armije onda ih ne diraj. Odjebi. Dođe kamenjarac i ispitivao bi podrijetlo ljudima i mjerio ljude hrvatometrom, svojim.

Onda se čudi što mu govore da je zaostao. Nego što si?

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Zabija, potukao si me. Priznajem poraz. I Zagreb je za nekadašnju hrvatsku metropolu TG za k.

Rasturio si.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 16:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Junuz Djipalo je napisao/la:
Zabija, potukao si me. Priznajem poraz. I Zagreb je za nekadašnju hrvatsku metropolu TG za k.

Rasturio si.

Sam sebe si potukao, a sada samo dodatno potvrdio sta si, ******** koji se nema muda suceliti nego se krijes iza priglupih parola.

Da TG bi bio ZG samo da nema Crkve i kola, koji ti jako idu na jetru jer si to prerastao tako sto si naucio voziti biciklo, pa sad mislis da su ljudi ostali onakvi kakav si ti bio kada si pobjegao iz Bosne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Plaho si mi nekulturan. Vaša vladavina otjerala više ljudi iz Duvna nego Muslimani i Srbi zajedno dok ih vi uvjeravate da je sve super. Samo treba mahat trobojnicom i redovno boga molit.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 16:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32124
Junuz Djipalo je napisao/la:
.. redovno Boga molit.

Da. Ora et labora, što bi rekel Thompson :zubati
Veliko početno slovo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 16:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Kad se koristi riječ bog u drukčijem i nebitnijem smislu onda se koristi malo. Npr. 'Ne dao bog', ide malo jer se ne spominje božje ime uzalud.

Ovo moje nije uvreda vjernicima nego političarima poput Zabije koji umjesto konkretnih stvari ti nude molitvu koju možeš i bez njih činit.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Junuz Djipalo je napisao/la:
Plaho si mi nekulturan. Vaša vladavina otjerala više ljudi iz Duvna nego Muslimani i Srbi zajedno dok ih vi uvjeravate da je sve super. Samo treba mahat trobojnicom i redovno boga molit.

Ludosti toga tipa su na temi vec opisane, znaci iskompeksirani ljevicar, a takav je svaki jer nije u stanju ponuditi nista osim parola iza kojih se krije, ponovo izmišlja , lijepi etikete i onda se kao protiv toga bori i to s pozicije kao on je to davno prerastao, a zapravo najveci jado ovdje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 16:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30424
Mar-kan je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
.. redovno Boga molit.

Da. Ora et labora, što bi rekel Thompson :zubati


Je li Thompson napredan, obzirom da je postao Zagrepčanin? :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32124
Naša Kvačica je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Da. Ora et labora, što bi rekel Thompson :zubati


Je li Thompson napredan, obzirom da je postao Zagrepčanin? :zubati

Nije, ako def ostane tamo, dok radi posao ok.. Ali, koliko znam, on ima kuću u D. Zagori?


Junuz Djipalo je napisao/la:
Kad se koristi riječ bog u drukčijem i nebitnijem smislu onda se koristi malo. Npr. 'Ne dao bog', ide malo jer se ne spominje božje ime uzalud.

To ćemo razriješiti nakon 5.pive, i po litre šljive :smajl010 . Kad dođeš u rodni kraj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27386
Januzu nedostaje onog sumpornog zeničkog zraka, vidim ja. ;-) :zubati

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mi Hrvati, zaostali
PostPostano: 31 srp 2019, 17:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Junuz Djipalo je napisao/la:
To je ono što sam ja rekao da je robelec dosadan. Botira uokolo jedne te iste postove.

Štetan je. Razdire kao i Soroševci. Ako jest pola Zga od 1. i 2. Armije onda ih ne diraj. Odjebi. Dođe kamenjarac i ispitivao bi podrijetlo ljudima i mjerio ljude hrvatometrom, svojim.

Onda se čudi što mu govore da je zaostao. Nego što si?


O retardu mutavi iskompleksirani. Štetu hrvatskom korpusu rade takvi kao ti koji ne znaju tko su i što su!

Izopačene predrasude na račun BiH Hrvata se kotrljaju godinama. Osobno nisam bio ni svijestan mržnje ljevice prema BiH Hrvatima, dok se nisam priključio na internet 2007. i polako počeo shvaćati o čemu se tu radi.

Mogao sam uzeti zdravo za gotovo ljevičarske teze o BiH Hrvatima, šutjeti i prilagoditi se stereotipima i predrasudama kao ti pičkico iskompleksirana iz tko zna kakve bosanko-muslimanske vukojebine i ne reagirati na njih, ali sam se bacio na istraživanje, prikupljao sam podatke, informirao se, obrazovao i odlučio reagirati na laži koje se plasiraju na račun BiH Hrvata u javnom prostoru. Počeo sam argumentirano odgovarati takvim neobrazovanim provokatorima kada bi primijetio njihove trol komentare i sad se ti *** jedan uzbuđuješ jer ja ne pristajem biti mali miš pred ljevičarskim trolovima tko zna koje nacije koji gaze po nama Hrvatima BiH korijena?

Ma mrš luzeru trolovski zaostali i priključi se Komšiću u Sarajevu, takve on obožava.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 383 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Budalla, Naša Kvačica, Tomba17 i 390 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO