HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 09:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Naša Kvačica je napisao/la:
Ako Prud završi ikako drugačije nego jasnim razgraničenjem sa Bošnjacima, bolje da ga i ne bude. Ako Bošnjaci neće, ok, nastavljamo po starom.


:-top


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 09:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58271
Lokacija: DAZP HQ
Đinđićevac je napisao/la:
TomislavM je napisao/la:

:lol: Po ovome ispada da je tzv. "rs" država unutar koje se nalazi Federacija BiH :lol:

Kao prvo, RS nije takozvana, i to utuvi. Takozvano je ono što je pravno nelegalno. RS je međunarodno - pravno legalna tvorevina.
Kao pravnik, u ova pitanja se razumem siguno bolje od tebe. To što je ona u tvom mozu takozvana, to je tvoj problem. I ja mogu za BiH da kažem da je takozvana, imajući u vidu da se ilegalno odvojila od SFRJ, ali to ne kažem.

RS sa FBiH čini BiH. Što znači, ako se FBiH otcepi, neće se otcepiti od mog dede, već od Republike Srpske. Ako se RS otcepi, to će značiti da se otcepila od FBiH.


i ti pravnik? :mrgreen: ili ne razlikuješ pojam ilegalan i nelegitiman? ilegalan nije bio jer je izglasana neovisnost s apsolutnom većinom glasova, a nelegitimnost se očituje u tome što jedan cijeli narod nije sudjelovao u procesu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 09:46 
Offline

Pridružen/a: 22 svi 2009, 21:28
Postovi: 24
dudu je napisao/la:
Đinđićevac je napisao/la:
Kao prvo, RS nije takozvana, i to utuvi. Takozvano je ono što je pravno nelegalno. RS je međunarodno - pravno legalna tvorevina.
Kao pravnik, u ova pitanja se razumem siguno bolje od tebe. To što je ona u tvom mozu takozvana, to je tvoj problem. I ja mogu za BiH da kažem da je takozvana, imajući u vidu da se ilegalno odvojila od SFRJ, ali to ne kažem.

RS sa FBiH čini BiH. Što znači, ako se FBiH otcepi, neće se otcepiti od mog dede, već od Republike Srpske. Ako se RS otcepi, to će značiti da se otcepila od FBiH.


i ti pravnik? :mrgreen: ili ne razlikuješ pojam ilegalan i nelegitiman? ilegalan nije bio jer je izglasana neovisnost s apsolutnom većinom glasova, a nelegitimnost se očituje u tome što jedan cijeli narod nije sudjelovao u procesu.

Da, ja sam pravnik. Kod nas se kaže ilegalno kad je bilo šta protiv pravno.
Dakle, BiH je na ilegalan/nelegalan/protiv pravan način proglasila nezavisnost od SFRJ, iako je za to bilo potrebno da se slože svi konstitutivni faktori BiH i federacije Jugoslavije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58271
Lokacija: DAZP HQ
Đinđićevac je napisao/la:
dudu je napisao/la:

i ti pravnik? :mrgreen: ili ne razlikuješ pojam ilegalan i nelegitiman? ilegalan nije bio jer je izglasana neovisnost s apsolutnom većinom glasova, a nelegitimnost se očituje u tome što jedan cijeli narod nije sudjelovao u procesu.

Da, ja sam pravnik. Kod nas se kaže ilegalno kad je bilo šta protiv pravno.
Dakle, BiH je na ilegalan/nelegalan/protiv pravan način proglasila nezavisnost od SFRJ, iako je za to bilo potrebno da se slože svi konstitutivni faktori BiH i federacije Jugoslavije.


legalnost je pravni pojam, a legitimnost politički...onako laički rečeno. legitimnost više ide uz motivaciju.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 11:21 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2009, 07:44
Postovi: 14
Đinđićevac je napisao/la:
Da, ja sam pravnik. Kod nas se kaže ilegalno kad je bilo šta protiv pravno.
Dakle, BiH je na ilegalan/nelegalan/protiv pravan način proglasila nezavisnost od SFRJ, iako je za to bilo potrebno da se slože svi konstitutivni faktori BiH i federacije Jugoslavije.


Da, to je Srbija govorila onda, to mnogi u Srbiji misle i danas. Medjutim pitanje je da li bi to rjesenje iz Ustava SFRJ proslo bilo kakvu medjunarodnu pravnu provjeru. Ako postoji pravo na otcjepljenje neke republike, onda je bas sa pravnog aspekta jako tesko uvidjeti kako bi se to pravo moglo konzumirati ako je za njega potrebna suglasnost 5 drugih republika i jos 2 autonomne pokrajine. Po mom misljenju to onda nije nikakvo pravo. Ako imas pravo na nesto, podrazumijeva se da to pravo mozes samostalno konzumirati. A ako ti je za nesto potrebna suglasnost drugih onda se ne moze govoriti o pravu nego o obavezi sklapanja sporazuma sa drugima. Ocito je bila rijec o jednom trulom kompromisu medju onima koji su pisali Ustav 1974 - medju onima koji su zeljeli "pravo na otcjepljenje" i onima koji su se zeljeli osigurati da se to "pravo" nikada ne iskoristi. Istini za volju Hrvatska i Slovenija mogle su u kasnim 80-ima pokrenuti neku medjunarodnu pravnu proceduru da se to ogranicenje iz Ustava SFRJ proglasi nistavnim i neobavezujucim i koliko se sjecam jednog davnog razgovora sa Smiljkom Sokolom (glavnim autorom prvog Ustava RH) o tome se i razmisljalo - prevagnulo je medjutim uvjerenje da takva procedura cak i kada bi bila uspjesna nebi uspjela sprijeciti ratni sukob, a izgubilo bi se jako puno vremena tijekom kojega bi politickim interesima Hrvatske i Slovenije bila nanijeta nenadoknadiva steta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Đinđićevac je napisao/la:
Imajući u vidu da se ne živi od nacionalizma i patriotizma, mora se imati u vidu da se te regije naprave kao ekonomski održive. Mora se uraditi ekonomska analiza svake te autonomne oblasti.


Slabo poznaješ prilike u Federaciji.
Svaka hrvatska općina spada u ekonomsku regiju Mostara (račune za struju plaćaju Elektroprovredi HercegBosne koja je u Mostaru, račune za telefon plaćaju HT Mostar, svaka pošta u općini je HP Mostar...), svaka općina kultrno i obrazovno gravitira Mostaru (Mostar: sjedište kulturnih institucija, skoro svi studiraju u Mostaru...), svi se dolaze liječit u ovdje: http://www.kb-mostar.org/ , i ako to nije dovoljno onda se ide u Zagreb a ne Sarajevo.
I tako dalje, i tako dalje...

Ljudi znaju kojem gradu teže; jednako kako Vukovar teži Zagrebu a ne Beogradu koji je 5 puta bliži, tako ni Kiseljak ne gravitira Sarajevu već Mostaru, koji je glavni grad Hrvata u BiH.
I to se nikad neće promijenit samo zato da bi sarajevska čaršijica bila sretna.
Sarajevo nije glavni grad za obične građane Hrvate, niti će to ikad biti. To je glavni grad samo za političare, jer su im tamo radna mjesta.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 12:07 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2009, 07:44
Postovi: 14
TomislavM je napisao/la:
BiH se ilegalno odvojila, kada to? Održan je referendum, stanovnici BiH su većinski odlučili da ne žele biti dio Jugoslavije, kao što su i stanovnici Slovenije i Hrvatske odlučili da ne žele biti dio Jugoslavije.


Tvrdnje o "ilegalnom" otcjepljenju temelje se na tadasnjem Ustavu SFRJ iz 1974-e koji je pravo na otcjepljenje uvjetovao prethodmom suglasnoscu svih republika i autonomnih pokrajina bivse federacije. Posto nijedna od ex-republika koja se otcjepila nije ishodovala tu suglasnost znacajan dio srpskog javnog mnijenja (a i sluzbena Srbija) drzi da su otcjepljenja bila ilegalna. No osim sto je sama ta Ustavna odredba upitne pravne validnosti, postavlja se i pitanje tadasnjeg statusa Kosova, koje u trenutku odvajanja Slovenije, Hrvatske i BiH ni formalno nije uzivalo autonomnost kakva je bila propisana Ustavom (Skupstina SAP Kosovo bila je raspustena) pa dakle nije ni moglo dati svoju suglasnost sve da ju je netko i trazio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 12:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
TomislavM: ovo nije tema o karakteru RS, već tema o Prudu.
Ne dozvoljavam da mi uništiš ovu temu, ko što si već uništio onu o Prudu. :-kava :arrow:
Svaku temu pokušavaš skrenut na "ukidanje RS" i HOS.
Teme o RS i HOS-u već postoje, pa izvoli tamo. :-top

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 12:15 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Daj budite ozbiljni, korekcije unutarnjeg uredjenja BiH mogu biti samo kozmeticke.

Biden je bio jasan po tom pitanju, nema rasturanja drzave, nema ukidanja entiteta, nema treceg entiteta. Prudski sporazum ionako svako shvata na svoj nacin, Bosnjaci kao ukidanje RS-a, Srbi kao dodatno cementiranje RS-a, Hrvati kao priliku za treci entitet, ili kako vec.

Biden je bio jasan (i on i oni se nazalost jedini i pitaju), status quo ostaje, drzava je zaglavila u blatu, njega boli patka sto je to tako, nase politicare jos manje, njima je ionako bitno da obezbjede praunuke dok su aktualni na pozicijama.

Ovo sto vi ovdje pisete, i kako govorite o tom famoznom prudskom sporazumu, spada u sferu fantazije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Činjenica jest da je BiH podijeljena zemlja. Sad je stvar tehničke i političke prirode da se te podjele "upakuju" i da se krene dalje.Sve do tada , nema napretka.
Kod nas se zna i gdje tko izlazi , kome se plaćaju računi , gdje jesi a gdje nisi poželjan.To je tako , atribut teritorija je usađen u ljude kao i zrak i voda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Naša Kvačica je napisao/la:
Prijedlog mi se ne sviđa jer je novo bratstvo-jedinstvo, a bratstvo/jedinstvo ne može funkcionirati bez diktature partije.

Znači Srbi da imaju RS, Bošnjaci dobivaju dvije i pol federalne jedinice, a Hrvati bi trebali dobiti pola jedne, kao zajedniĆku u kojoj opet ne mogu ništa? :o

Prestrašno! :-ucelo

Posebno taj izbor parlamenta i zastupnika sa paritetom i zamjenicima ministara, pa ne opet nanovo, ista ideja - ista zabluda. Pa što ta NEMOGUĆNOST preglasavanja znači u stvarnom životu? Ako se ne mogu preglasati Hrvati, jeste li vi svjesni da onda ne mogu ni Bošnjaci. I kako će se onda u toj federalnoj jedinici donijeti ikakva odluka????

Znamo da HNŽ ne funckonira zbog toga, znamo da Mostar ni dan danas nema gradonačelnika upravo zato jer nema mogućnosti preglasavanja.

Ideje pariteta u praksi znače samo blokade što je optimistična verzija ili tvz. rasipanje glasova (HDZov naziv za demokraciju) što je pesimistična verzija jer će nam onda neki novi Dželilović braniti jezik a mi ćemo kukati po forumu što se dva HDZa ne dogovore. :roll:

Ako Prud završi ikako drugačije nego jasnim razgraničenjem sa Bošnjacima, bolje da ga i ne bude. Ako Bošnjaci neće, ok, nastavljamo po starom.



Kvačice... ;) Površno razmišljaš.
Ja na to gledam kao na među-prijelaz. ;)
Ne možeš dobit sve odjedanput. Za početak sam ja više nego zadovoljan ako se riješimo multietniĆkog zagrljaja Sarajeva, Tuzle i Zenice.
Mnogo bi se lakše disalo. Zamisli ljepote da ta 3 grada mogu utjecat na tebe koliko i Banja Luka- samo se gledate na državnoj razini.
Kasnije, za 20 godina se možemo s Bihaćem dogovorit o razlazu, ili ako to ne ide jednostavno samoproglasimo razdruživanje s Bihaćem: ovi iz Sarajeva tada se ne smiju miješati u bračne probleme između Mostara i Bihaća, jer su to unutarnje stvari druge pokrajine. :mrgreen:

Ne možemo dobit odjedanput sve, budi svjestan toga, možeš jedino tako da žrtvuješ mnoge Hrvate (-->odrekneš se djelova srednje bosne ) a to po meni ne dolazi u obzir, jer jedna hipotetska općina Nova Bila ima stanovnika ko Grude, u Vitezu ima Hrvata koliko i u Čitluku. Na karti te enklavice izgledaju teritorijalno beznačajno, ali po stanovništvu su vrjednije od ZHŽ!

Zato je bolje ovako postupno.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 12:32 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
A ja nekako imam osjecaj da one koji se pitaju, zaboli ona stvar za "kretanje dalje".

Pozderali su oni zarad svojih interesa, uzgred receno, i vece ribe od BiH.

Sa svakim novim "sastankom na visokom nivou" gubim ikakvu nadu da ce se bilo sto u BiH promijeniti.

Ocito da stvarnim gazdama takvo stanje "ni sim ni tam" odgovara.

Polagati nadu da ce se Srbi, Hrvati i Bosnjaci dogovoriti medjusobno, ne da je zabluda... kako se dogovoriti kada imas tri, ne dvije, vec tri potpuno razlicite vizije buducnosti BiH. Neko ce reci "hrvatska i srpska vizija su slicne", mozda su slicne po formi, ali u sustini su totalno razlicite.

Dogovoriti se oko uredjenja drzave nije moguce, svako vuce na svoju stranu. Dogovoriti se oko podjele jos je manje moguce, jer logicki je moguce podijeliti 100% a trima stranama treba najmanje 150% da bi svako namirio svoje zelje.

Do sada ne vidjeh da je neko spreman na ikakav kompromis.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 12:59 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Evo onog mog


Privitak/ci:
4 fed jedinice.PNG
4 fed jedinice.PNG [ 175.95 KiB | Pogledano 3672 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ultras1986 je napisao/la:
Evo onog mog


Ma može i to. :-top
To je još prihvatljivije bošnjama. Ko kaže da nema rješenja da budemo i mi i oni zadovoljni.
Kažem vam, samo da se otrgnemo multietnićkog zagrljaja Sarajeva, Tuzle i Zenice.
To je već 80% urađenog posla.
Zar smo ja i Ultras jedini lukavi na ovom forumu? :mrgreen:

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 13:15 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Robbie MO je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:
Evo onog mog


Ma može i to. :-top
To je još prihvatljivije bošnjama. Ko kaže da nema rješenja da budemo i mi i oni zadovoljni.
Kažem vam, samo da se otrgnemo multietnićkog zagrljaja Sarajeva, Tuzle i Zenice.
To je već 80% urađenog posla.


Ovo treba forsirati maksimalno (normalno pokusati i s posavinom nesto mada cisto sumnjam da ce srbi ista dati)

Trenutno od Hrvata koji zive u FBiH van ove "nase" jedinice ostali bi :

Hrvati Sarajeva (njih je nemoguce objediniti)
Hrvati Konjica ( oko 1500 i cine max 7% opcine s tim da nisu homogeni na jednom podrucju)
Hrvati Kaknja i Varesa (najveca rak rana iako nas danas nema na tom podrucju oko 6-7000 ) i manjina smo
Hrvati Zenice (oko 7000 nemoguce ih prigrliti osim Cajdrasa mozda da ga pripojimo Vitezu ali tesko)
Hrvati Tuzle (nemoguce)

Brcko (10000 Hrvata od prijeratnih 22000) smo "spasili" distriktom.

Ovo ostalo SVE JE OBUHVACENO !!!

I da, osobno bi trebalo par sela kod jajca,zepca i stoca vratiti u FBiH ali to je druga prica.

Ostalo smo rastrkani


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
meni je bolje ovako nešto, mada je teritorij manji:

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 16:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30068
Robbie MO je napisao/la:
Kvačice... ;) Površno razmišljaš.
Ja na to gledam kao na među-prijelaz. ;)
Ne možeš dobit sve odjedanput. Za početak sam ja više nego zadovoljan ako se riješimo multietniĆkog zagrljaja Sarajeva, Tuzle i Zenice.
Mnogo bi se lakše disalo. Zamisli ljepote da ta 3 grada mogu utjecat na tebe koliko i Banja Luka- samo se gledate na državnoj razini.
Kasnije, za 20 godina se možemo s Bihaćem dogovorit o razlazu, ili ako to ne ide jednostavno samoproglasimo razdruživanje s Bihaćem: ovi iz Sarajeva tada se ne smiju miješati u bračne probleme između Mostara i Bihaća, jer su to unutarnje stvari druge pokrajine. :mrgreen:

Ne možemo dobit odjedanput sve, budi svjestan toga, možeš jedino tako da žrtvuješ mnoge Hrvate (-->odrekneš se djelova srednje bosne ) a to po meni ne dolazi u obzir, jer jedna hipotetska općina Nova Bila ima stanovnika ko Grude, u Vitezu ima Hrvata koliko i u Čitluku. Na karti te enklavice izgledaju teritorijalno beznačajno, ali po stanovništvu su vrjednije od ZHŽ!

Zato je bolje ovako postupno.


Raspoloženost Bošnjaka za kompromis dolazi zbog lošeg stanja u Federaciji. Mi trebamo iskoristiti ovo loše stanje i uvjetovati promjene kakve želimo.

Ako ne možemo što hoćemo dobiti odmah, onda ok, sačekat ćemo najprije bankrot Federacije pa onda socijalne nemire u Fildžanu, pa ćemo onda. :roll:

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 16:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30068
Robbie MO je napisao/la:
Zar smo ja i Ultras jedini lukavi na ovom forumu? :mrgreen:


Ma pravi ste lukavi latini. :mrgreen:

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Starfaker pa upravo to rješenje ("3. entitet") je najneprihvatljivije muslićima.

Slažem se s Kvačicom, možemo i čekat da prvo pocrkaju od gladi. :-top

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 16:28 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Starfucker226 je napisao/la:
meni je bolje ovako nešto, mada je teritorij manji:

slika


Puno Hrvata bi ostalo van granica tog entiteta JBG meni je zao

Bugojanaca
Usore
Ovcareva
Fojnice
Guce Gore
Bijelo Polje, Grabovica ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 16:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30068
Robbie MO je napisao/la:
Starfaker pa upravo to rješenje ("3. entitet") je najneprihvatljivije muslićima.

Slažem se s Kvačicom, možemo i čekat da prvo pocrkaju od gladi. :-top


đava prišu odnija :-bicedobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 16:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 14:21
Postovi: 556
Lokacija: na rijeci
Robbie MO je napisao/la:
Starfaker pa upravo to rješenje ("3. entitet") je najneprihvatljivije muslićima.

Slažem se s Kvačicom, možemo i čekat da prvo pocrkaju od gladi. :-top



pa jeste možda i njima, al brate nije ni nama meni ovo neko pretjerano dobro riješenje... ipak previše hrvatski područja ostaje van.


Ma nemamo se šta bola više ustručavati :-zubati :-zubati ovo u HR-HB i gotovo
slika


Što bi rekao duhovni vođa multietniĆara: " Dosta je da se mi njima prilagođavamo, nek se oni nama prilagode " ha ya :-ujko

_________________
"Teško domu bez ljubavi bratske, ko i Bosni bez zemlje Hrvatske"
Tiocfaidh ár lá


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 16:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30068
goLLe je napisao/la:
Ma nemamo se šta bola više ustručavati :-zubati :-zubati ovo u HR-HB i gotovo
slika


Ova mapa već puno bolje izgleda. :-hrvatinic

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 16:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
Robbie MO je napisao/la:
Starfaker pa upravo to rješenje ("3. entitet") je najneprihvatljivije muslićima.


zavisi kojim muslićima, mislim da su većina ozbiljnijih muslića protiv jer ne shvaćaju koja bi područja bila obuhvaćena hrvatskim entitetom, recimo pričao sam sa jednim muslimanom na forum.hr, i nakon što sam rekao da Hrvati samo traže ono što je ionako njihovo, on se nije previše protivio, rekao je da smatra jedino Stolac spornim, na što sam odgovorio da je tada sporan i Vareš...

treba pravit razgraničenje tako da isti kriteriji vrijede za jednu i drugu stranu, da bude pravedno, mislim da postoji mogućnost za dogovor ako ima volje, ako ipak nema volje kod muslimana, onda neće biti ni stabilne BIH, nego će ona biti i veća karikatura od države nego je danas, Hrvati od ovih prostora koja su obuhvaćena na mojoj karti ionako neće ništa izgubiti, bilo entiteta ili ne

Ultras1986 je napisao/la:
Puno Hrvata bi ostalo van granica tog entiteta JBG meni je zao

Bugojanaca
Usore
Ovcareva
Fojnice
Guce Gore
Bijelo Polje, Grabovica ...


dio općine Fojnica oko Bakovića je obuhvaćen, kao i Guča gora, možda nisam dovoljno precizno povukao granice, no to sam mislio stavit u područje hrvatskog entiteta, ovo ostalo nisam stavio jer sam mislio da je nerealno tražiti od muslimana, recimo ako se pored Guče gore i Nove Bile stavi Ovčarevo i Paklarevo u hrvatski entitet, onda Travnik ispadne muslimanima kao neka polu-enklava, na što oni sigurno nebi pristali, nisam pravio kartu prema svojim željama nego prema onome što smatram da se realno može dobit


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 16:56 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Naša Kvačica je napisao/la:
goLLe je napisao/la:
Ma nemamo se šta bola više ustručavati :-zubati :-zubati ovo u HR-HB i gotovo
slika


Ova mapa već puno bolje izgleda. :-hrvatinic


Stani jeli mi govorimo sta bi bilo najbolje za nas ili sta je realno da ce se dogoditi ?

Ne znam nemojte misliti da sam pesimist ali REALNO necemo dobiti to bez vojnicke cizme, a ne znam kome se ide u rat.
Onaj moj prijedlog je REALAN, ali nije najbolji za Hrvate nego najbolji realno ostvariv. :-neznam


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Hagresor i 268 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO