HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 07:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 142 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 12 svi 2019, 16:40 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
Zgazićemo vas kao crve bez grama hrišćanske milosti padne li vam ikad na pamet da čačkate po Srpskoj.
Upozoreni ste.


hvala na upozorenju. :kava mi smo danas sila u odnosu sta smo bili 90tih, a i onda nas ne savladaste, pa kako cete danas. samo vi znate. :kava


90-ih vas je bilo 2 miliona, sada vas 1,4 miliona sa tendencijom daljeg smanjivanja. Svet je bio unipolaran, tako da je SAD sam odlucivao u svim konfliktima, dok ih danas Rusija i Iran ispičkaraju u Siriji i Venecueli. Kina sve bitniju ulogu igra takodje. 90-ih ste imali legalno uporište nakon ulaska u UN posto RS nije bila priznata, a sada bi svaki muslimanski paravojnik ili vojnik bez odluke Predsednistva na prostoru RS bio agresor.

Jedina posledica muslimanskog napada na RS bi pored nezavisnosti RS bilo i formiranje Herceg-Bosne od strane hrvatskih kantona, a mozda bi ste cak i njima morali da priznate nezavisnost u zamenu da spasite Unsko-sanski i Srednju bosnu makar.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 12 svi 2019, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
Zgazićemo vas kao crve bez grama hrišćanske milosti padne li vam ikad na pamet da čačkate po Srpskoj.
Upozoreni ste.


hvala na upozorenju. :kava mi smo danas sila u odnosu sta smo bili 90tih, a i onda nas ne savladaste, pa kako cete danas. samo vi znate. :kava


Vi ste ***.
Cetvrt vijeka pricate o NATO, EU, nema sta ne i na kraju niste nigdje. Sami sebe tješite da niste *** a *** ste. Mi znam da ste vi *** samo je pitanje ko ce i do kad ekperimntisati sa tom kurčinom na ovom terenu.
Tehnički mandat i rahat patnja dok se Vlasi ne rasele ha ja.

slika

Bio U2 na Koševu + Đeko nije bio u hopsajdu = Četvrt vijeka muslimanske historije i uspjeha!

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 12 svi 2019, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 vel 2019, 13:20
Postovi: 84
Stinger19 je napisao/la:

slika


Ovaj Stinker dosadan ko proljev, al ovog puta mi je uljepšao dan :palacgore1

edit: sad vidio ostale slike od dotične gospodične, uff al si me zajebao

_________________
https://en.wikipedia.org/wiki/Turkish_Croatia (Uskoro bez Turkish)

Pri morju, pri plavomu morju, kak senja je z kamena grad, tam želje navek mi letiju, tam pak bi se vrnuti rad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 12 svi 2019, 16:47 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Erdoganu se takodje svidja ideja razlaza entiteta, da se lepo Islam odvoji od Hriscana i da nastane prava dzamahirija koju ce on moci da kontrolise a ne ova papazjanija danas. Merkelova uvek pragmatična takodje uvidja da je BiH zajebancija od drzave i da je jedino odrzivo resenje razlaz entiteta.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 12 svi 2019, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
90-ih vas je bilo 2 miliona, sada vas 1,4 miliona sa tendencijom daljeg smanjivanja. Svet je bio unipolaran, tako da je SAD sam odlucivao u svim konfliktima, dok ih danas Rusija i Iran ispičkaraju u Siriji i Venecueli. Kina sve bitniju ulogu igra takodje. 90-ih ste imali legalno uporište nakon ulaska u UN posto RS nije bila priznata, a sada bi svaki muslimanski paravojnik ili vojnik bez odluke Predsednistva na prostoru RS bio agresor.

Jedina posledica muslimanskog napada na RS bi pored nezavisnosti RS bilo i formiranje Herceg-Bosne od strane hrvatskih kantona, a mozda bi ste cak i njima morali da priznate nezavisnost u zamenu da spasite Unsko-sanski i Srednju bosnu makar.


2 miliona dezorijentiranih, jugoslavena, mijesanih brakova, bratstvo i jedinstvo, nenaoruzanih i neorganiziranih. sad 1,4 miliona u vecini odlucnih i spremnih na sve, uz to i adekvatno i naoruzanih. drina je granica jos od jalte i rima i tako ce ostati. bih nije ni sirija ni venecuela. bih je jedina priznata sa tezinom i utemeljenoscu u medjunarodnom pravu. rs je produkt daytonskog sporazuma i prestaje pravno sa postojanjem onog trenutka kad zapuca, za razliku od bih koja ostaje medjunarodno priznata drzava sa glavnim gradom u sarajevu. rs ne postoji izvan bih. ne mozemo mi biti agresori na svojoj zemlji, gdje smo se rodili i na svom privatnom vlasnistvu. 1/4 rs je nasa u gruntu. to sto si se ti uzivio da rs nije dio bih, ne znaci da je to realnost. moguce da ce i neki srbi i hrvati proglasiti i neke nezavisnosti negdje, ali pitanje je na kolikoj teritoriji, koliko ce moci to na miru kontrolirati od nasih artiljerijskih uragana i ostalih napada i diverzija. jos vece pitanje ko ce to priznati i da li ce ista moci bez bosnjackog dopustenja. nije lako pocinjati partiju kad si u vec u sahu i jedan potez od mata, a fali i figura. :kava

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 12 svi 2019, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Vi ste ***.
Cetvrt vijeka pricate o NATO, EU, nema sta ne i na kraju niste nigdje. Sami sebe tješite da niste *** a *** ste. Mi znam da ste vi *** samo je pitanje ko ce i do kad ekperimntisati sa tom kurčinom na ovom terenu.
Tehnički mandat i rahat patnja dok se Vlasi ne rasele ha ja.


mi smo glavni grad. mi smo vecina stanovnistva bih. sve je kod nas, i mi mozemo bez virtuelne vlade na neodredjeno. vi ne postojite bez da vas mi priznamo i uvrstimo u vladu. prokurceni marginalci sa politickim centrom u susjednoj drzavi. :kava

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 12 svi 2019, 17:22 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
90-ih vas je bilo 2 miliona, sada vas 1,4 miliona sa tendencijom daljeg smanjivanja. Svet je bio unipolaran, tako da je SAD sam odlucivao u svim konfliktima, dok ih danas Rusija i Iran ispičkaraju u Siriji i Venecueli. Kina sve bitniju ulogu igra takodje. 90-ih ste imali legalno uporište nakon ulaska u UN posto RS nije bila priznata, a sada bi svaki muslimanski paravojnik ili vojnik bez odluke Predsednistva na prostoru RS bio agresor.

Jedina posledica muslimanskog napada na RS bi pored nezavisnosti RS bilo i formiranje Herceg-Bosne od strane hrvatskih kantona, a mozda bi ste cak i njima morali da priznate nezavisnost u zamenu da spasite Unsko-sanski i Srednju bosnu makar.


2 miliona dezorijentiranih, jugoslavena, mijesanih brakova, bratstvo i jedinstvo, nenaoruzanih i neorganiziranih. sad 1,4 miliona u vecini odlucnih i spremnih na sve, uz to i adekvatno i naoruzanih. drina je granica jos od jalte i tako ce ostati. bih nije ni sirija ni venecuela. bih je jedina priznata sa tezinom i utemeljenoscu u medjunarodnom pravu. rs je produkt daytonskog sporazuma i prestaje pravno sa postojanjem onog trenutka kad zapuca, za razliku od bih koja ostaje medjunarodno priznata drzava sa glavnim gradom u sarajevu. rs ne postoji izvan bih. ne mozemo mi biti agresori na svojoj zemlji, gdje smo se rodili i na svom privatnom vlasnistvu. 1/4 rs je nasa u gruntu. to sto si se ti uzivio da rs nije dio bih, ne znaci da je to realnost. moguce da ce i neki srbi i hrvati proglasiti i neke nezavisnosti negdje, ali pitanje je na kolikoj teritoriji, koliko ce moci to na miru kontrolirati od nasih artiljerijskih uragana i ostalih napada i diverzija. jos vece pitanje ko ce to priznati i da li ce ista moci bez bosnjackog dopustenja. nije lako pocinjati partiju kad si u vec u sahu i jedan potez od mata, a fali i figura. :kava


Ma "dezorjentisanih jugoslovena" koji su overili SDA na izborima i glasali za secesiju BiH od te iste Jugoslavije. Od momenta izbijanja sukoba broj jugoslovena je i sa srpske i muslimanske strane pao na 1%. RS je medjunarodno priznat entitet, koji ima demokratski kapacitet da postoji za razliku od ugovorne drzave BiH. Kazes "ne mozete biti agresori na svojoj zemlji gde ste se rodili". Rodili ste se u Jugoslaviji ali posto ste je izdali dobili ste svoju dzamahirijicu u tih 5 kantona. U RS vi nemate nista, niti imate bilo kakvo pravo da toj teritoriji bilo sta naredjujete niti da njome upravljate. Muslimanska agresija na RS zavrsila bi se kao intervencija JNA u Sloveniji. Muslimani iz Tuzle i Zenice gledaju kako da zbrisu u Nemacku i zgrnu koju paru, a ne kako da poginu napadajuci Sokolac, Pale i Han Pijesak. Jebe im se za to. S druge strane, Srbi iz Pala i Sokoca bi morali da se brane i bili bi motivisani da odbrane svoj dom od agresora, kao sto bi i Muslimani iz Tuzlanskog i Zenickog kantona branili svoje. Zato lepo razlaz i svako gleda svoje da se ne mucimo vise.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 12 svi 2019, 17:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Stinger19 je napisao/la:

2 miliona dezorijentiranih, jugoslavena, mijesanih brakova, bratstvo i jedinstvo, nenaoruzanih i neorganiziranih. sad 1,4 miliona u vecini odlucnih i spremnih na sve,


slika

:smijeh

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 12 svi 2019, 17:38 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2017, 19:42
Postovi: 389
Stinger19 je napisao/la:
zajebali ste se momci. bih nece biti ruska po cijenu ne znam kakvog sukoba i kakve katastrofe. vrlo rado cemo nastupiti kao americki proxy. iz rusevina ce iznici bosanska drzava jaca nego ikad. :kava

Tu će vas đavo i odnjeti! :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 12 svi 2019, 17:51 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2018, 13:50
Postovi: 115
Gradonačelnik je napisao/la:
Stinger19 je napisao/la:
zajebali ste se momci. bih nece biti ruska po cijenu ne znam kakvog sukoba i kakve katastrofe. vrlo rado cemo nastupiti kao americki proxy. iz rusevina ce iznici bosanska drzava jaca nego ikad. :kava

Tu će vas đavo i odnjeti! :zubati

Slažem se. Kad grunu Hrvati i Srbi ovaj put zajedno ima da gori nebo i zemlja.
:herceg_bosna :HVO :hrvatinic :nk_siroki_brijeg


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 12 svi 2019, 18:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Tu će vas đavo i odnjeti!


Citat:
Slažem se. Kad grunu Hrvati i Srbi ovaj put zajedno ima da gori nebo i zemlja.


kad podjele bosnu, srbi i hrvati / rat ce stati, rat ce onda stati / a b.lije put pod noge, pa u tursku pravo / da ih vise ne gledamo odnio ih djavo / kad hriscani stanu svi na jednu stranu, mir ce biti na cijelom balkanu.

stari evergreen od nedje mitovica. :kava


_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 10 lip 2019, 21:52 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
HIncko Help
Vijesti.ba obaraju sopstveni rekord u debilizmu i kretenzmu. Ove članke kao da im piše nepismeni desetogodišnjak. Prosečan post na forumima je pismeniji od ovog uradka:

Podržava li Wigemark Dodikovu blokadu NATO puta BiH! (Na kraju pitanja logično uzvičnik)
Predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik razgovarao je u Banjoj Luci sa šefom Delegacije Evropske unije u BiH i specijalnim predstavnikom EU Lars-Gunnarom Wigemarkom.

Na sastanku je još jednom naglašena potreba da što prije dođe do formiranja Vijeća ministara BiH, kao i da taj proces ne smije biti uslovlјavan bilo kojim političkim temama, saopćeno je.

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik je zahvalio na korektnom odnosu EU prema BiH, a koji se, između ostalog, ogleda i u pozitivnom mišlјenju Evropske komisije, izrazivši tom prilikom bojazan za postojanjem unutrašnjeg potencijala, te ocijenivši da je žarište krize u Federaciji BiH, u kojoj nisu u stanju implementirati izborne rezultate i formirati vlast, a što se odražava i na nivo BiH, navodi se u saopćenju.

Treba li podsjećati da upravo Dodikov SNSD uslovljava formiranje vlasti nepoštivanjem zakona, odnosni člana 84 Zakona o odbrani. :smijeh

No to Wigemarka očigledno ne zanima, već po svaku cijenu, a zarad krijernog interesa, u BiH želi nametnuti ono protiv čega je većina njenih građana - odustajanje od NATO puta. :yawn

Ovo nije prvi put da šef delegacije EU poziva na hitno formiranje vlasti pri kojem ne mari za zakone i važeće ustave u BiH. Upravo je Wigemark, željan ličnog usojeha i napredovanja u institucijama EU, izdejstvovao neustavno Uputstvo CIK-a za popunu Doma naroda FBiH, a koje je, kojeg li čuda, :blink išlo na ruku Dodikovom strateškom političkom partneru Draganu Čoviću i HDZ-u. :placipicka

https://vijesti.ba/clanak/450171/podrza ... o-puta-bih

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 10 lip 2019, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
HIncko Help
Vijesti.ba obaraju sopstveni rekord u debilizmu i kretenzmu. Ove članke kao da im piše nepismeni desetogodišnjak. Prosečan post na forumima je pismeniji od ovog uradka:

Podržava li Wigemark Dodikovu blokadu NATO puta BiH! (Na kraju pitanja logično uzvičnik)
Predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik razgovarao je u Banjoj Luci sa šefom Delegacije Evropske unije u BiH i specijalnim predstavnikom EU Lars-Gunnarom Wigemarkom.

Na sastanku je još jednom naglašena potreba da što prije dođe do formiranja Vijeća ministara BiH, kao i da taj proces ne smije biti uslovlјavan bilo kojim političkim temama, saopćeno je.

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik je zahvalio na korektnom odnosu EU prema BiH, a koji se, između ostalog, ogleda i u pozitivnom mišlјenju Evropske komisije, izrazivši tom prilikom bojazan za postojanjem unutrašnjeg potencijala, te ocijenivši da je žarište krize u Federaciji BiH, u kojoj nisu u stanju implementirati izborne rezultate i formirati vlast, a što se odražava i na nivo BiH, navodi se u saopćenju.

Treba li podsjećati da upravo Dodikov SNSD uslovljava formiranje vlasti nepoštivanjem zakona, odnosni člana 84 Zakona o odbrani. :smijeh

No to Wigemarka očigledno ne zanima, već po svaku cijenu, a zarad krijernog interesa, u BiH želi nametnuti ono protiv čega je većina njenih građana - odustajanje od NATO puta. :yawn

Ovo nije prvi put da šef delegacije EU poziva na hitno formiranje vlasti pri kojem ne mari za zakone i važeće ustave u BiH. Upravo je Wigemark, željan ličnog usojeha i napredovanja u institucijama EU, izdejstvovao neustavno Uputstvo CIK-a za popunu Doma naroda FBiH, a koje je, kojeg li čuda, :blink išlo na ruku Dodikovom strateškom političkom partneru Draganu Čoviću i HDZ-u. :placipicka

https://vijesti.ba/clanak/450171/podrza ... o-puta-bih


sta rece, wigemark vas podrzava ? eu ? nije tako pisalo u izvjestaju, pise tamo hoce unitarnu bosnu, a to za podrsku, :zubati , to mozete macku o rep okaciti. nas su podrzavali 20 godina, vrlo je to korisno, ali u kurcu. :kava

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 10 lip 2019, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Dodik: Priželjkujem da neko u BiH uradi nešto bez dogovora

BANJALUKA - Predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik, govoreći o formiranju vlasti, rekao je da mu je šef Delegacije EU u BiH Lars-Gunar Vigemark i na sastanku u ponedjeljak u Banjaluci prenio stav da je formiranje vlasti na nivou BiH, te u Federaciji BiH (FBiH) i kantonima uslov bez koga se ne može dalje razgovarati o putu BiH prema EU.

"Oba pitanja su vezana za Sarajevo, a ne za Republiku Srpsku. U jednom dijelu jeste, a to je Savjet ministara. Mi tamo imamo pozicije koje treba da dobijemo, ali neko to sprečava i mislim da to u Evropi dobro razumiju", rekao je Dodik.

On je istakao da je glavni problem nemogućnost da na nivou FBiH budu riješeni odnosi između Bošnjaka i Hrvata.

Dodik je rekao da Hrvatska kao članica EU ne kalkuliše na hrvatskom pitanju u BiH i da je jasno stala iza toga da bude obezbijeđen ravnopravan tretman Hrvata i da oni biraju svoje predstavnike.

"Mi to moramo podržati
jer to znači da i mi Srbi biramo svoje predstavnike. Problem između Bošnjaka i Hrvata dominira u BiH i zbog toga vidimo zastoj i nehtijenje da to pitanje bude riješeno. Zato nema potrebe da sjedimo sa Bakirom Izetbegovićem koji priča istu priču koju je pričao prije šest mjeseci", naglasio je Dodik.

Prema njegovim riječima, srpski blok nije i neće da bude u koaliciji sa SDA.

"Ali, ne možemo mi da biramo koga Bošnjaci biraju, kao što oni ne mogu da biraju koga ćemo mi. Da su oni mogli da izaberu oni bi izabrali SDS, Mirka Šarovića i ostale. Međutim, ovdje bira srpski narod i to su realnosti. Kada budu htjeli da formiraju Savjet ministara neka nas pozovu i naši ljudi će doći i glasaće za dogovoreni koncept", poručio je Dodik.

On je naglasio da je izmišljena priča o Akcionom planu za članstvo u NATO-u (MAP) da bi spriječili formiranje Savjeta ministara i pravili atmosferu nemogućnosti dogovora, te kako bi očekivali neku vrstu intervencionizma.

"Ali, to vrijeme je prošlo i ne vjerujem da je moguć intervencionizam, pogotovo imajući u vidu činjenicu da je u okviru političkog Sarajeva već stvar do te mjere banalizovana da je veoma jasno kakve kakve pozicije zastupa", izjavio je Dodik za "RTRS".

On je istakao da nema nikakvog napretka u vezi sa formiranjem vlasti na nivou BiH, navodeći da je riječ o pat poziciji "u kojoj Republici Srpskoj ne daju da bude na pravi način predstavljena u Savjetu ministara".

"Imali smo izbore koji su dali rezultate i uvijek je svuda u svijetu važno legitimno predstavljanje, ali nama ne dozvoljavaju legitimno zastupanje interesa Srpske. Štaviše, u Savjetu ministara se zadržavaju oni koji nisu u prethodnom mandatu, pa i danas ne pokazuju osjećaj i htijenje da prihvate stavove Srpske. To je bazični problem", ocijenio je Dodik.

Prema njegovim riječima, Bošnjaci su odlučili da blokiraju institucije na nivou BiH zato što ne mogu da riješe probleme u FBiH i zbog toga su izmislili priču o MAP-u koji do sada nije bio obavezujući.

"Bilo je obavezujuće da formiramo Savjet ministara i da se on bavi i pitanjem NATO-a koje neće nestati sa dnevnog reda. Ali, Bošnjaci su odlučili da nema formiranja Savjeta ministara dok Srpska ne prihvati da pošalje plan svog članstva u NATO-u. Mi to nećemo poslati i to govori o apsurdu BiH", naveo je Dodik.

On je dodao da je logično da Bošnjaci i Hrvati koji su oslonjeni na Tursku, odnosno Hrvatsku, koje su članice NATO-a, smatraju da BiH treba biti u sastavu NATO-a.

"Ali, Hrvati imaju stav da treba formirati Savjet ministara i da priča o nacionalnom godišnjem planu za članstvo u NATO-u nije toliko važna koliko je važno da bude formiran Savjet ministara. Bošnjaci to stavljaju iznad Savjeta ministara, a time i iznad legitimiteta BiH", pojasnio je Dodik.

On je rekao da je BiH apatična zemlja sa propalom strukturom i nedoraslim političarima koji misle da je inaćenje i disciplinovanje drugoga jedini način za rješavanje problema.

"Naravno da nije. Pravi način je da radimo ono što možemo da uradimo i za šta postoji konsenzus da to uradimo, a tamo gdje ga nema da sačeka neko drugo vrijeme. Kada Srbija uđe u razgovore sa NATO-om i u NATO, ako ikad uđe, i mi ćemo to uraditi. Dotle to nećemo i oni moraju da nauče tu lekciju. Da li žele da žrtvuju cijelu BiH, to je njihov problem", istakao je Dodik.

On je upozorio da prvi put kada Izetbegović bez Srba i Srpske uradi bilo šta u vezi sa članstvom BiH u NATO-u više neće biti BiH.

"Prvi put kada ovo uradi neka računa da BiH nema. Priželjkujemo takve poteze, ja priželjkujem da neko uradi nešto unilateralno i bez dogovora, odnosno da neki ministar iz Savjeta ministara nešto sam uradi. Od tog trenutka BiH više neće biti i neka čitaju kako hoće ovu poruku", naglasio je Dodik.


On je istakao da bi to bila stvar preko koje sigurno Republika Srpska ne bi prešla.

"Sinonim za BiH je kriza, neuspjeh, intevrencionizam međunarodne zajednice i da dva od tri naroda ne žele ovu zemlju. Sve ovo produbljuje političku krizu u BiH, koja je najdublja do sada, a otišao sam u Sarajevo sa uvjerenjem da neke stvari mogu biti pokrenute na putu ka članstvu u EU. Njima je važnije da izguraju priču o godišnjem nacionalom planu, nego EU", rekao je Dodik.

Planiran gasovod do Bijeljine i dvije elektrane

Srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da je u okviru gasifikacije Republike Srpske koja će biti realizovana sa ruskom kompanijom "Gasprom" planirano da bude sagrađen primarni gasovod od Bijeljine do Banjaluke i dvije gasne elektrane.

"Sadržaji ranijeg projekta 'Južni tok' sada su reafirmisani i planirano je da se gradi primarni gasovod od Bijeljine do Banjaluke, a da se na toj relaciji izgrade dvije gasne elektrane", istakao je Dodik.

On je naveo da je tokom razgovora o gasifikaciji Srpske koje je imao za vrijeme nedavne posjete Rusiji potvrđeno rusko učešće od 60 odsto u tom projektu, a učešće Srpske od 40 odsto, kao i da će "Gasprom" projektovati i vršiti kontrolu radova.

"To nam je važno jer to ujedno podrazumijeva i garanciju kvaliteta radova koji će biti urađeni", rekao je Dodik za "RTRS".

On je naglasio spremnost da sa "Gaspromom" bude napravljen bilo koji aranžman, a da Srpska dobije gasovod koji će imati mnogo uticaja na kvalitet života.

"Srpska može da uzme kredit da uđe u aranžman za gasovod jer nema sredstava koja može da rezerviše da bi sa stanovišta učešća u vlasništvu mogla čekati nekih 20 godina da joj se ta sredstva vrate u vidu dividende", naveo je Dodik.

On je istakao da Srpskoj preostaje da prihvati partnere koji imaju sredstva, podsjetivši da "Gasprom" ima svoju banku putem koje finansira značajan dio zajedničkih projekata.

Dodik je naglasio da sve razvijene zemlje Evrope svoju ekonomiju baziraju na sigurnim isporukama gasa i da je sasvim logično da to čini Srpska.

"S obzirom na moju funkciju predsjedavajućeg Predsjedništva BiH, razgovori u Rusiji bili su i u pravcu da istaknem potrebu da se ostavi prostor i za kvalitetnim snabdijevanjem gasom Federacije BiH (FBiH). Nisam razgovarao sa predstavnicima FBiH o tome, ali imam namjeru da to učinim i mislim da bi bilo dobro da i oni budu dio tog projekta", istakao je Dodik.

Prema njegovim riječima, bilo bi krajnje neodgovorno da bilo ko zaustavi projekat gasifikacije jer bi to ozbiljno usložilo odnose unutar BiH, i Srpska nema razloga da istrpi takav odnos prema sebi.

"Ranije smo vidjeli kako to izgleda, imali smo sve pripremljeno u vezi sa 'Južnim tokom', falila je saglasnost koja je vječito odgađana, a onda još, kako to rade u Sarajevu, postave svoje zahtjeve kao što su tražili da se na nivou BiH gradi regulatorno tijelo za gas, što je neprihvatljivo i neće se desiti jer je to nadležnost Srpske", podsjetio je Dodik.

Govoreći o posjeti Sankt Peterburgu, Dodik je ocijenio da je taj grad sa više od sedam miliona stanovnika ozbiljno tržište za Srpsku, posebno u razvoju novih tehnologija.

"Dogovorili smo formiranje posebne radne grupe koja će se time baviti. U Sankt Peterburgu su veoma otvoreni i zainteresovani da naši zajednički poslovi budu sigurni", dodao je Dodik.

On je rekao da tržište Sankt Peterburga zahtijeva kvalitet robe i kontinuitet u isporuci, za šta Srpska mora imati daleko veću proizvodnju i hladnjače koje će čuvati robu.

Dodik je ocijenio da je prisustvo zvaničnika Republike Srpske na Ekonomskom forumu u Sankt Peterburgu veoma važno jer je to mjesto na kojem su ove godine potpisani ugovori vrijedni 40 milijadri dolara.

Predsjedavajući Predsjedništva BiH rekao je da su licemjerne izjave predstavnika Velike Britanije o navodnom malignom uticaju Rusije na Balkanu i na ovim prostorima.

"Veći je uticaj Britanije putem zavrtanja ruku, nego Rusije. Rusija uvijek pita šta može pomoći i nikada nisam čuo nijedan zahtjev da se nešto uradi na ekonomskom ili političkom planu. Sa druge strane imate situaciju da se daje novac medijima, nevladinim organizacijama i pojedincima da promovišu antiruske stavove. Britanija je odobrila u ovoj godini šest miliona funti za sprečavanje ruskog uticaja na Balkanu. Šta to znači", upitao je Dodik.

Prema njegovim riječima, Srbi ostaju trajno opredijeljeni za saradnju sa Rusijom, kao što ne bježe ni od saradnje sa drugim narodima i državama.

https://www.nezavisne.com/ekonomija/pri ... ane/542944


_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 11 lip 2019, 02:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
"Prvi put kada ovo uradi neka računa da BiH nema. Priželjkujemo takve poteze, ja priželjkujem da neko uradi nešto unilateralno i bez dogovora, odnosno da neki ministar iz Savjeta ministara nešto sam uradi. Od tog trenutka BiH više neće biti i neka čitaju kako hoće ovu poruku", naglasio je Dodik.


prazne prijetnje. srbi u bih, cak ni sa hrvatima nemaju snagu da uniste bih. mogu samo u vojnu pobunu sa neizvjesnim krajem. bulazni manjinac i neprijateljski pro-ruski element.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 11 lip 2019, 02:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
"Prvi put kada ovo uradi neka računa da BiH nema. Priželjkujemo takve poteze, ja priželjkujem da neko uradi nešto unilateralno i bez dogovora, odnosno da neki ministar iz Savjeta ministara nešto sam uradi. Od tog trenutka BiH više neće biti i neka čitaju kako hoće ovu poruku", naglasio je Dodik.


prazne prijetnje. srbi u bih, cak ni sa hrvatima nemaju snagu da uniste bih. mogu samo u vojnu pobunu sa neizvjesnim krajem. bulazni manjinac i neprijateljski pro-ruski element.


Pa 90% posla su već završili. =))

Hebote pogledaj što ti je Alija potpisao prije četvrt vijeka.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani blokiraju formiranje savezne i federalne vlade
PostPostano: 11 lip 2019, 08:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
"Prvi put kada ovo uradi neka računa da BiH nema. Priželjkujemo takve poteze, ja priželjkujem da neko uradi nešto unilateralno i bez dogovora, odnosno da neki ministar iz Savjeta ministara nešto sam uradi. Od tog trenutka BiH više neće biti i neka čitaju kako hoće ovu poruku", naglasio je Dodik.


prazne prijetnje. srbi u bih, cak ni sa hrvatima nemaju snagu da uniste bih. mogu samo u vojnu pobunu sa neizvjesnim krajem. bulazni manjinac i neprijateljski pro-ruski element.


A hapelacija?
Ajd nas malo testirajte.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 142 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: kily, neretvanin i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO