HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 14:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
PCM je napisao/la:


Rijeka k tome još i filozofski fakultet, stvarno ogroman šok :biceovodobro :smijeh

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 14:13 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13485
Lokacija: ZG
Da uistinu šok ... :D

Želim im od srca da ih pregazi auto dok dijele one letke i tako 10-ak puta zaredom ... Mladi "hrvatski" levičari i budući levičari , običan antihrvatski šljam ... dno dna ...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 14:17 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Ministry of Sound je napisao/la:
Nikad ni najmanje neprijatnosti u RH zbog izgovora, akcenta ili bilo čega drugog. Budimo realni - "urbani" ljevičari su pičke, šonje i manji od makova zrna osim naravno kada koriste anonimnost interneta.


Ovo si dobro reko,ja u Hrvatsku kad odem,većinom idem na sportske događaje,ali i ljeti kad se ide na more nosim dres Zrinjskoga,i nerjetko se dešava da me ljudi zaustavljaju na cesti i daju podršku "braći Herceg-Bosancima",dosta puta me je u kafanama "kuća častila" samo na osnovu dresa ili šala,zato što sam Hrvat iz Mostara i nikad nisam imao ni najmanje neugodnosti.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Ministry of Sound je napisao/la:
Ringo59 je napisao/la:



Imao sam ja nekoliko neugodnih iskustava. Ali to ne želim stavljati u prvi plan kao nešto bitno. U Splitu sam imao skoro pa tuču sa automehaničarem koji je prvo htio da mi pomogne oko automobila, a kad je malo bolje razabrao moj dijalekt i vidio tablice, okrenuo se i rekao ko te jebe, snađi se, vi se uvijek najbolje snađete. Zatim u mjenjačnici, pa u prodavnicama u par navrata, recimo u Zadru me nije htjela prodavačica uslužiti zbog govora, pa me počela drsko ispravljati, a na to uvijek dobijem naPadaj bjesnila pa sam na kraju popizdio i rekao što joj spada (slušaj glupačo ti si ovdje da služiš kupce a ne da mi tu držiš predavanja iz pravopisa, hajde lijepo zovi mi svoga šefa da malo popričam sa njim o tvome ponašanju, dođe šef, još gori i bezobrazniji od nje), i tako, bilo je toga, ali to su pojedini slučajevi, ne pada mi na pamet da radi toga pozivam na razdor.


Nemoj se uvrijediti, ali je li moguće da još nisi dovoljno dobro pročistio govor i riješio se srbizama kao mi, možda je to korijen negativnih reakcija :neznam

Znam reći ćeš, "šta se ja imam sad opet učit pod stare dane..." ali vjerujem da to njima u Hrvatskoj para uši.



Uhh, uhh, jadni oni, "para im uši".. :wacko
Pa prvi oni dole ne govore standardnim hrvatskim. Te fore oko srbizama su kolektivna paranoja, kao i veštačka proseravanja sa izmišljanjem novih reči koje i onako ne uđu u širu upotrebu.

Nego, glede teme, slažem se sa Kvačicom da je prenapuhana, objavila je valjda prvo Slobodna Dalmacija kao lokalni incident (standardna crna hronika), a Poskok i ostali mediji samo preneli.
Radi se o dežurnim delikventima poznatim u tom kraju, pa ne vidim zašto ste svi tako sigurni da je incident motivisan nacionalnim predznakom (bilo da je reč o međuregionalnom hrvatskom animozitetu, ili o tome da su "mislili" da se radi o Srbima ili Bošnjama..)!?
A ovo: "Okači krunicu ili zastavicu" - to bi bio vrhunac (samo)ponižavanja.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Evo sporadi obtužbi o srbizmima nazočnima među Hrvatima, da se javim sa čiztim korienskim u svezi ove teme tkako bi me se lakše razumielo :D
Ništa se posebice ne zbiva, takovih stvari se je dešavalo i među Grkoiztočnjacima ( :D ) u vidu "Otpora" i raznih odpadnika od Srbstva. Nu, kako su došli, tako su i otišli. Vierojatno će i vaša poviestnica to pokazat, samo se triebate uzdati u Božiju providnost i raditi na tomu da ih spriečite u njihovim nakanama glede razhrvaćenja Domovine i njene opztojnosti.


:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
FUCK OFF POSKOK!

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
Clanak na Poskoku je provokatorski.
Ja mu pola toga ne vjerujem.

Da li su negdje napadnuti dali svoj iskaz ?????'

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 14:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
PCM je napisao/la:


nista neobicno od tih "naprednih i urabanih mladih snaga". :rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 15:21 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Real gone je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Nemoj se uvrijediti, ali je li moguće da još nisi dovoljno dobro pročistio govor i riješio se srbizama kao mi, možda je to korijen negativnih reakcija :neznam

Znam reći ćeš, "šta se ja imam sad opet učit pod stare dane..." ali vjerujem da to njima u Hrvatskoj para uši.



Uhh, uhh, jadni oni, "para im uši".. :wacko Pa prvi oni dole ne govore standardnim hrvatskim. Te fore oko srbizama su kolektivna paranoja, kao i veštačka proseravanja sa izmišljanjem novih reči koje i onako ne uđu u širu upotrebu.

Nego, glede teme, slažem se sa Kvačicom da je prenapuhana, objavila je valjda prvo Slobodna Dalmacija kao lokalni incident (standardna crna hronika), a Poskok i ostali mediji samo preneli.
Radi se o dežurnim delikventima poznatim u tom kraju, pa ne vidim zašto ste svi tako sigurni da je incident motivisan nacionalnim predznakom (bilo da je reč o međuregionalnom hrvatskom animozitetu, ili o tome da su "mislili" da se radi o Srbima ili Bošnjama..)!?
A ovo: "Okači krunicu ili zastavicu" - to bi bio vrhunac (samo)ponižavanja.


Nu, slazem se.
I da, sto se tice govora, pa masa ih govori tamo: kesa, hiljada, flasa, patike, paradjiz (ili ti ga "rajcica" za one koji ne znaju) pa cak sam u Dalmaciji ne rijetko cuo i tacno, da i ne spominjem ono t itd... Tako da ovo oko govora, da bi se tamo trebalo preseravati, nabijem na kitu.

I neko spomenu, kao, mozda je narodna trestala, pa sta ako je, i to je neki razlog, pa kod mene u tamnom vijaletu ima manje narodne nego kod urbanih zagrebcana. Vole oni odvalit na Cecu vise neko pičketinu dobru vidjet. *** sugava.

Jednom davno, ja i grupa prijatelja je bila na moru, pa su mene zaskocili, neka me zenska nabila nogom u guzicu :zubati , ali joooj kad smo ih uhvatili. :biceovodobro

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 20:12
Postovi: 590
Junuz Djipalo je napisao/la:
http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=19549:bilo-je-samo-pitanje-dana-dvojicu-brae-iz-bih-tukli-letvom-kamenjem-i-ekiem-zbog-toga-jer-su-iz-bihi&catid=90:hrvatska&Itemid=2

Evo začudilo me da nema teme.

Ajmo što mislite što se dogodilo i jesu li ovakve štetne stvari za Hrvate općenito zapravo dobre za Hrvate u BiH jer će se više okretati HB a manje Hrvatskoj?

Piše da su ih vrijeđali po nacionalnoj osnovi al ne piše koju su nacionalnost vrijeđali.Garant je pijana bagra mislila da tuče "******" jer su Bošnjaci najzastupljeniji među šibeničkim bauštelcima.Poskok izostavi nekoliko informacija i eto ti bombastičan naslov.Bez brige Hercegovci,nije još dotle došlo da vas rođena bratija tuče.

_________________
R.I.P. Sic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
horus je napisao/la:
nista neobicno od tih "naprednih i urabanih mladih snaga". :rigam


Samo neka oni uživaju, sada i ljevičarski političari sve više shvaćaju da potpora BH Hrvatima nije samo obveza nego i interes Republike Hrvatske. Muslimanski majmun Mesić više nema potporu ni od svoje Vesnice u protivljenju uspostavi hrvatske federalne jedinice, sve je više ljevičara u politici koji doživljavaju obraćenje. Samo zanimljivo je da to ne prate mediji, oni ostaju jednako protuhrvatski kao i prije, ispada da njih ne kontrolira nijedna politička opcija u Hrvatskoj nego netko izvana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
atan je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=19549:bilo-je-samo-pitanje-dana-dvojicu-brae-iz-bih-tukli-letvom-kamenjem-i-ekiem-zbog-toga-jer-su-iz-bihi&catid=90:hrvatska&Itemid=2

Evo začudilo me da nema teme.

Ajmo što mislite što se dogodilo i jesu li ovakve štetne stvari za Hrvate općenito zapravo dobre za Hrvate u BiH jer će se više okretati HB a manje Hrvatskoj?

Piše da su ih vrijeđali po nacionalnoj osnovi al ne piše koju su nacionalnost vrijeđali.Garant je pijana bagra mislila da tuče "******" jer su Bošnjaci najzastupljeniji među šibeničkim bauštelcima.Poskok izostavi nekoliko informacija i eto ti bombastičan naslov.Bez brige Hercegovci,nije još dotle došlo da vas rođena bratija tuče.


Pusti ti Hrvatiće nek se mlate između se,u našoj je avliji...nemoj se ti sekirati što je pisac htio reć.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 15:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Aztec je napisao/la:
Real gone je napisao/la:


Uhh, uhh, jadni oni, "para im uši".. :wacko Pa prvi oni dole ne govore standardnim hrvatskim. Te fore oko srbizama su kolektivna paranoja, kao i veštačka proseravanja sa izmišljanjem novih reči koje i onako ne uđu u širu upotrebu.

Nego, glede teme, slažem se sa Kvačicom da je prenapuhana, objavila je valjda prvo Slobodna Dalmacija kao lokalni incident (standardna crna hronika), a Poskok i ostali mediji samo preneli.
Radi se o dežurnim delikventima poznatim u tom kraju, pa ne vidim zašto ste svi tako sigurni da je incident motivisan nacionalnim predznakom (bilo da je reč o međuregionalnom hrvatskom animozitetu, ili o tome da su "mislili" da se radi o Srbima ili Bošnjama..)!?
A ovo: "Okači krunicu ili zastavicu" - to bi bio vrhunac (samo)ponižavanja.


Nu, slazem se.
I da, sto se tice govora, pa masa ih govori tamo: kesa, hiljada, flasa, patike, paradjiz (ili ti ga "rajcica" za one koji ne znaju) pa cak sam u Dalmaciji ne rijetko cuo i tacno, da i ne spominjem ono [b]t itd... Tako da ovo oko govora, da bi se tamo trebalo preseravati, nabijem na kitu.[/b]

I neko spomenu, kao, mozda je narodna trestala, pa sta ako je, i to je neki razlog, pa kod mene u tamnom vijaletu ima manje narodne nego kod urbanih zagrebcana. Vole oni odvalit na Cecu vise neko pičketinu dobru vidjet. *** sugava.

Jednom davno, ja i grupa prijatelja je bila na moru, pa su mene zaskocili, neka me zenska nabila nogom u guzicu :zubati , ali joooj kad smo ih uhvatili. :biceovodobro


Upravo. :wink

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ма не обазирите се на то :D
у Новом Саду у кафићу наручих "двије пиве". Фрајер као не разумије, хоће ваљда да му кажем "два пива"..... али није дочекао. Поновио сам још 3-4 пута то "двије пиве" и стварно сам добио двије пиве а не два пива :smajl007

________________________________________


Ma ne obazirite se na to :D
u Novom Sadu u kafiću naručih „dvije pive“. Frajer kao ne razumije, hoće valjda da mu kažem „dva piva“..... ali nije dočekao. Ponovio sam još 3-4 puta to „dvije pive“ i stvarno sam dobio dvije pive a ne dva piva :smajl007


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 16:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 15:46
Postovi: 494
Nezavisna Država Herceg-Bosna je najbolje riješenje

Fuck off i Zagreb i Sarajevo.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 17:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30480
Ajmo sad koliko je Zagrepčana do sad prebijeno u Splitu i obratno.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69260
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
U Zagrebu se svake subote ili petka (dani za izlaske, znači puno alkohola) premlati bar jedan student iz Dalmacije, frenda su mi tukli 2-3 puta iz čista mira. :ucelo
Napadači su obično "isprovocirani" naglaskom žrtve.
Isto tako sam branio purgere u Primoštenu od pijanih domicilnih mladića koji su im željeli razbiti glavu, isto bez razloga.
Ne treba se previše uzbuđivati i generalizirati ljude po regijama, jer je upravo to i uzrok takvih netrpeljivosti.

Hercegovci najbolje prolaze po tom pitanju, npr. nikad nisam čuo da je netko prebijen jer je iz Hercegovine.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
У Србији нпр. можете доживити некакву непријатност само од либералнијег дијела популације. Ако долазите из Р. Српске, они вас перципирају одмах као екстрема и ултранационалисту па је могућ некакав негативан став према вама али оно, пошаљете га у ПМ и он се смири. У принципу, ти либералчићи су кукавице и чим га мрко погледаш, он се повуче као миш, али су доста покварени и баш ми се због тога гаде. Имао сам пар ситуација с њима, то су они чедонисти (ЛДП) и не воле нас баш- као ни ми њих :D
Никад као Србин из Р. Српске нећете доживити слично са српском патриотском омладином у Србији јер смо, што се каже, на истом фону и ту нема никаквих замјерки, дапаче :D
Претпостављам да је иста ствар и са Хрватима из ХБ кад наиђу на хрватске либералчиће и еурофанатике.


____________________________________________


U Srbiji npr. možete doživiti nekakvu neprijatnost samo od liberalnijeg dijela populacije. Ako dolazite iz R. Srpske, oni vas percipiraju odmah kao ekstrema i ultranacionalistu pa je moguć nekakav negativan stav prema vama ali ono, pošaljete ga u PM i on se smiri. U principu, ti liberalčići su kukavice i čim ga mrko pogledaš, on se povuče kao miš, ali su dosta pokvareni i baš mi se zbog toga gade. Imao sam par situacija s njima, to su oni čedonisti (LDP) i ne vole nas baš- kao ni mi njih :D
Nikad kao Srbin iz R. Srpske nećete doživiti slično sa srpskom patriotskom omladinom u Srbiji jer smo, što se kaže, na istom fonu i tu nema nikakvih zamjerki, dapače :D
Pretpostavljam da je ista stvar i sa Hrvatima iz HB kad naiđu na hrvatske liberalčiće i eurofanatike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Agathonikos je napisao/la:
У Србији нпр. можете доживити некакву непријатност само од либералнијег дијела популације. Ако долазите из Р. Српске, они вас перципирају одмах као екстрема и ултранационалисту па је могућ некакав негативан став према вама али оно, пошаљете га у ПМ и он се смири. У принципу, ти либералчићи су кукавице и чим га мрко погледаш, он се повуче као миш, али су доста покварени и баш ми се због тога гаде. Имао сам пар ситуација с њима, то су они чедонисти (ЛДП) и не воле нас баш- као ни ми њих :D
Никад као Србин из Р. Српске нећете доживити слично са српском патриотском омладином у Србији јер смо, што се каже, на истом фону и ту нема никаквих замјерки, дапаче :D
Претпостављам да је иста ствар и са Хрватима из ХБ кад наиђу на хрватске либералчиће и еурофанатике.


Ja u Srbiji do sad nikad nisam imao problema, a u krugu minornih LDP-ovaca se ni ne krećem. :kava
Ako je bilo neke neprijatnosti zbog ijekavice, to je bilo ono šale radi.
Ali da sad da neko krene da nam razbija auta kad vidi bosanske tablice, to u Srbiji i Beogradu se ne može dogoditi.
Србија! :smajl016 :zivili

ПС: немој користити кроатизам "дапаче", поред нашег "напротив". :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Vujadin je napisao/la:
Ja u Srbiji do sad nikad nisam imao problema, a u krugu minornih LDP-ovaca se ni ne krećem. :kava
ПС: немој користити кроатизам "дапаче", поред нашег "напротив". :palacgore1


Живио сам тамо 10 година а за толико времена је могуће да наиђеш на тако нешто. Али ништа страшно :D

P.S. "дапаче" је речено у шали :D


___________________________________


Živio sam tamo 10 godina a za toliko vremena je moguće da naiđeš na tako nešto. Ali ništa strašno :D

P.S. „dapače“ je rečeno u šali :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 19:24 
Offline

Pridružen/a: 23 stu 2009, 23:58
Postovi: 129
Robbie MO je napisao/la:
U Zagrebu se svake subote ili petka (dani za izlaske, znači puno alkohola) premlati bar jedan student iz Dalmacije, frenda su mi tukli 2-3 puta iz čista mira. :ucelo
Napadači su obično "isprovocirani" naglaskom žrtve.
Isto tako sam branio purgere u Primoštenu od pijanih domicilnih mladića koji su im željeli razbiti glavu, isto bez razloga.
Ne treba se previše uzbuđivati i generalizirati ljude po regijama, jer je upravo to i uzrok takvih netrpeljivosti.

Hercegovci najbolje prolaze po tom pitanju, npr. nikad nisam čuo da je netko prebijen jer je iz Hercegovine.


HercegBosanci podrijetlom, rodjeni u ZG ti se jako cesto nalaze na toj strani koja lupa dalmatince.

Opet se s druge strane medju dalmosima more nac neko ko je u stvari hercegovac podrijetlom :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 19:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Agathonikos je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Ja u Srbiji do sad nikad nisam imao problema, a u krugu minornih LDP-ovaca se ni ne krećem. :kava
ПС: немој користити кроатизам "дапаче", поред нашег "напротив". :palacgore1


Живио сам тамо 10 година а за толико времена је могуће да наиђеш на тако нешто. Али ништа страшно :D


Pa znaš kako, takvi su stvarno manjina, to su obično neki isfrustrirani ljudi, kojima je sve i svako kriv, tako da se ne treba na to obazirati.
Treba priznati da je Srbija trpila teške sankcije zbog nas, da se žrtvovala za nas, da je bila izolovana, i da nje nije bilo teško da bi mi ikad uživali u blagodatima ove naše Republike Srpske.
Majka je bila, majka ostala. :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Vujadin je napisao/la:
Majka je bila, majka ostala. :palacgore1

Тачно/Tačno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
lostcase je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
U Zagrebu se svake subote ili petka (dani za izlaske, znači puno alkohola) premlati bar jedan student iz Dalmacije, frenda su mi tukli 2-3 puta iz čista mira. :ucelo
Napadači su obično "isprovocirani" naglaskom žrtve.
Isto tako sam branio purgere u Primoštenu od pijanih domicilnih mladića koji su im željeli razbiti glavu, isto bez razloga.
Ne treba se previše uzbuđivati i generalizirati ljude po regijama, jer je upravo to i uzrok takvih netrpeljivosti.

Hercegovci najbolje prolaze po tom pitanju, npr. nikad nisam čuo da je netko prebijen jer je iz Hercegovine.


HercegBosanci podrijetlom, rodjeni u ZG ti se jako cesto nalaze na toj strani koja lupa dalmatince.

Opet se s druge strane medju dalmosima more nac neko ko je u stvari hercegovac podrijetlom :zubati


Kad se o Primostenu vec govori da napomenem da je i nastao iseljenjem Hrvata iz BIH 1100 i neke godine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69260
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Frankopan je napisao/la:
Kad se o Primostenu vec govori da napomenem da je i nastao iseljenjem Hrvata iz BIH 1100 i neke godine.


Gle stvarno, nisam to znao, Primošten je hercegbosanski gradić na moru, naš prekomorski posjed i kolonija. :zubati
Slično kao i Sinj.

NASTANAK PRIMOŠTENA
Osamdeset obitelji koje je stiglo iz Bosne (XI. i XII. st.), bježeći ispred turske najezde stigli su u Šibenik i zatražili zaštitu od šibenske vlastele. Vlastelini su te obitelji prihvatili i zatim ih morem prevezli deset morskih milja prema južnom pravcu Šibenika i tu ih iskrcali. Uvalica u koju su došljaci iskrcani i danas se naziva "Bosanski Dolac". Područje u koje su se iskrcali došljaci bilo je pusto i krševito. Oni su se zatim uputili prema istoku, četiri kilometra daleko od morske obale i tu naišli na veću visoravan, gdje su sagradili naselje i crkvicu uz pomoć šibenske biskupije.


:smajl007

Kad riješimo pitanja u BiH, pokrenut ćemo spor za priključenje Primoštena u HR Hercegbosnu i dati mu status slobodnog grada. :HercegBosanac

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: pakovic, Tomba17 i 203 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO