HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 21:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nekoliko misli o Hrvatima, politici itd.
PostPostano: 09 svi 2009, 12:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5842
Nešto kilavim sa zdravljem u zadnje vrijeme, pa ne ću puno (bez brige, nije ništa opasno :) )

Potakla me na to ova presuda Glavašu.

Prvo, nešto o suđenjima našima u RH (ne bih o Haagu ni o BH). Koliko se mogu prisjetiti, sljedeći su procesi- ovako onako- bili ili jesu:

*generalnu Norcu 2 puta- po meni oba montirana

*generalu Ademiju- politički oslobođen od političke montaže (taj Medak je bio vojna operacija)

* Suljiću i comp. iz Merčepove ekipe- osobno mislim da su ti krivi, a i da bi-možda- neki imaginarni pravedni sud Merčepu trebao suditi. Moguće je da sam dezinformiran, no Merčep mi izgleda kriv za nešto što bi se moglo okarakterizirati kao zločin u ratu

* Lora- to mi je negdje pola-pola. Dio je, IMO, napakiran, a dio je kriv. Problem je u svjedocima lažnjacima i četnicima, no iz više izvora rekao bih da ima pouzdanih svjedočanstava da su razni Srbi tamo bili mučeni, pa i ubijani

*Mihajlo Hrastov i Koranski most- lažnjak, rezervisti-čede oteli se, čovjek ih postrijeljao, čista samoobrana

* Glavaš- politička montaža (suludi Fehir). Sigurno je da su neki Srbi civlili ubijeni, no sam Glavaš što bi od toga imao- financijski, sadistički, politički,...?

Dakle, po meni je većina tih procesa montirana.

O Hrvatima kasnije....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nekoliko misli o Hrvatima, politici itd.
PostPostano: 09 svi 2009, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Svi su ti procesi farsa. Osim tih par merčepovaca koji su izgleda ubijali iz prizemnih motiva. Suđenje u Lori je farsa. Tamo su zarobljeni četnici svcjedočili u procesu protiv civilnih žrtasva a sad će ponovo svjedočiti u procesu protiv ratnih zarobljenika. To je smijurija. I tamo je dokazano samo dva ubojstava, od kojih je jedno pri pokušaju bijega.

Suđenje Norcu i ostalima ne treba ni komentirati. To je nalog a u slučaju Glvaša ima i politikanstva kao i naloga izvana. Sve je to diktat.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nekoliko misli o Hrvatima, politici itd.
PostPostano: 09 svi 2009, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Hroboatos je napisao/la:
Nešto kilavim sa zdravljem u zadnje vrijeme, pa ne ću puno (bez brige, nije ništa opasno :) )

Potakla me na to ova presuda Glavašu.

Prvo, nešto o suđenjima našima u RH (ne bih o Haagu ni o BH). Koliko se mogu prisjetiti, sljedeći su procesi- ovako onako- bili ili jesu:

*generalnu Norcu 2 puta- po meni oba montirana

*generalu Ademiju- politički oslobođen od političke montaže (taj Medak je bio vojna operacija)

* Suljiću i comp. iz Merčepove ekipe- osobno mislim da su ti krivi, a i da bi-možda- neki imaginarni pravedni sud Merčepu trebao suditi. Moguće je da sam dezinformiran, no Merčep mi izgleda kriv za nešto što bi se moglo okarakterizirati kao zločin u ratu

* Lora- to mi je negdje pola-pola. Dio je, IMO, napakiran, a dio je kriv. Problem je u svjedocima lažnjacima i četnicima, no iz više izvora rekao bih da ima pouzdanih svjedočanstava da su razni Srbi tamo bili mučeni, pa i ubijani

*Mihajlo Hrastov i Koranski most- lažnjak, rezervisti-čede oteli se, čovjek ih postrijeljao, čista samoobrana

* Glavaš- politička montaža (suludi Fehir). Sigurno je da su neki Srbi civlili ubijeni, no sam Glavaš što bi od toga imao- financijski, sadistički, politički,...?

Dakle, po meni je većina tih procesa montirana.

O Hrvatima kasnije....


Sve i do jedan proces je namjesten i dirigiran s vrha.

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nekoliko misli o Hrvatima, politici itd.
PostPostano: 09 svi 2009, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Inkvizitor je napisao/la:
Svi su ti procesi farsa. Osim tih par merčepovaca koji su izgleda ubijali iz prizemnih motiva. Suđenje u Lori je farsa. Tamo su zarobljeni četnici svcjedočili u procesu protiv civilnih žrtasva a sad će ponovo svjedočiti u procesu protiv ratnih zarobljenika. To je smijurija. I tamo je dokazano samo dva ubojstava, od kojih je jedno pri pokušaju bijega.

Suđenje Norcu i ostalima ne treba ni komentirati. To je nalog a u slučaju Glvaša ima i politikanstva kao i naloga izvana. Sve je to diktat.



Mislim da nakon Serenandera nije trebalo naloga iz vana!

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nekoliko misli o Hrvatima, politici itd.
PostPostano: 09 svi 2009, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5842
Po info koje imam-Lora nije 100% namještaljka, nego, recimo, 70%. Ubijeno je tamo više ljudi, a niz je mučen.

No, realno se slažemo da su glavni procesi (Norac, Hrastov, Glavaš,..)- montaža.

Drugo htjedoh reći o Hrvatima.

Često vidim opise Hrvata oscilirajuće između idealizacije i demonizacije. Prvo- Hrvati su geniji, najbolji bla bla, a onda ispada kao narod- stoka i sl. jer smo- kao narod- popušili razne bajke o EU, Mesiću itd, a nema ni ozbilnijega angažmana da se ta ekipa rastjera.

Po meni, i jedno i drugo je-nerealno pretjerivanje.

Prvo- Hrvati i njihovo vodstvo pokazali su zavidno herojstvo i mudrost u oslobodilačkom ratu. Usporedimo li to sa sličnim situacijama- to je zadivljujuće, i to je pothvat sposobnoga i vrijednoga naroda.

No, nije realno očekivati da se stalno bude "za pet". Svaki je narod i korumpiran, i pohlepan, i kad svrši rat želi uživanciju, i zna ispasti blesav... To je ljudski.

Osobno mislim da je Lincoln bio u pravu s onom da neke ljude možeš varati svo vrijeme, sve ljude neko vrijeme, ali ne možeš sve ljude svo vrijeme. Tako je i s Hrvatima.

Duboko patriotski George Orwell nije imao iluzija o Englezima, staroj i sposobnoj naciji:
http://www.k-1.com/Orwell/site/work/ess ... icorn.html

Orwell je 1940. ostavljao sljedeće mogućnosti:

*Nijemci se iskrcavaju u Britaniji i bivaju potučeni

*Nijemci se iskrcavaju i potuku britansku vojsku, te vode
beskrajni rat s engleskim narodom

*no, smatrao je za najopsniju- i realnu- treću opciju. Nijemci se
iskrcaju, potuku vojsku, no "prevare" narod tako da se povuku, a instaliraju engleske
pro-fašističke tipove, a narod je zbunjen: što da se radi ?

Dakle, Orwell je ostavio mogućnost da Englezi- stari i uspješan narod- bude "predriblan" i prevaren, da se ne može snaći, da ne vidi jasno...

Ja bih dodao da to nije ništa neočekivano, te da neko bauljanje Hrvata u zadnjih cca. 10 godina nije nikakva povijesna sramota ni izuzetak. Hebiga, zbiva se....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nekoliko misli o Hrvatima, politici itd.
PostPostano: 09 svi 2009, 15:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Slazem se sa Hrobijem, ali cu dodati jos nesto svoje.. Nismo ni mi bez mrlje na svemu. Naslo se manijaka koji su na svoju ruku cinili pizdarije. No, medjutim.. U nekom idealnom svijetu, svako bi trebao svoje da osudi zlocine. Ja sam legalist, ko je pocinio pizdariju neka odgovara. Niko ne moze reci da je ubio tamo neku curu ili obitelj u ime Hrvatstva. Neka hvala, takvi nam ne trebaju. Nadam se da ce te se svi sloziti sa ovim. Ali..
Problem je u tome sto smo mi jedini samokriticni narod na ovim prostorima (negdje to prerasta i u idiotizam), dok drugi svoje stite , oslobadjaju, muljaju, opravdavaju...Jedino smo mi Hrvati "europejci" kao demokrate, upirmo prstom u svoje greske, radimo razne emisije, kenjamo po novinama i TV-u i glumimo pravednike, a i drugi prave i kenjaju i upiru prestom.. takodjer u nas. Vele ko ih jebe kad oni pljuju po svojima i mi ce mo..Nece u svoje greske i zlocine

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nekoliko misli o Hrvatima, politici itd.
PostPostano: 09 svi 2009, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Hroboatos je napisao/la:
Po info koje imam-Lora nije 100% namještaljka, nego, recimo, 70%. Ubijeno je tamo više ljudi, a niz je mučen.

.


Ok zašto onda kruže imena samo dva ubijena ; Knežević i Bulović. je li to državno tužiteljstvo samo sebi skriva dokaze i minorizira sve.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nekoliko misli o Hrvatima, politici itd.
PostPostano: 09 svi 2009, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Tulkas je napisao/la:
Slazem se sa Hrobijem, ali cu dodati jos nesto svoje.. Nismo ni mi bez mrlje na svemu. Naslo se manijaka koji su na svoju ruku cinili pizdarije. No, medjutim.. U nekom idealnom svijetu, svako bi trebao svoje da osudi zlocine. Ja sam legalist, ko je pocinio pizdariju neka odgovara. Niko ne moze reci da je ubio tamo neku curu ili obitelj u ime Hrvatstva. Neka hvala, takvi nam ne trebaju. Nadam se da ce te se svi sloziti sa ovim. Ali..
Problem je u tome sto smo mi jedini samokriticni narod na ovim prostorima (negdje to prerasta i u idiotizam), dok drugi svoje stite , oslobadjaju, muljaju, opravdavaju...Jedino smo mi Hrvati "europejci" kao demokrate, upirmo prstom u svoje greske, radimo razne emisije, kenjamo po novinama i TV-u i glumimo pravednike, a i drugi prave i kenjaju i upiru prestom.. takodjer u nas. Vele ko ih jebe kad oni pljuju po svojima i mi ce mo..Nece u svoje greske i zlocine



Generalno se slažemo ali gdje se to u i u kojem ratu secira svaka pizdarija. To je jednostavno nemoguće i nitko se time ne želi baviti, pogotovo ako se radi o vlastitoj koži. Ako već imamo uzore u demokratskom svijetu, ako bi se ponašali kao oni. Ne bi bilo nijednog suđenja za Hrvate. Na koga da se ugledamo. Hrvati su u tom slučaju bijedni izuzetak.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nekoliko misli o Hrvatima, politici itd.
PostPostano: 09 svi 2009, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5842
Inkvizitor je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
Slazem se sa Hrobijem, ali cu dodati jos nesto svoje.. Nismo ni mi bez mrlje na svemu. Naslo se manijaka koji su na svoju ruku cinili pizdarije. No, medjutim.. U nekom idealnom svijetu, svako bi trebao svoje da osudi zlocine. Ja sam legalist, ko je pocinio pizdariju neka odgovara. Niko ne moze reci da je ubio tamo neku curu ili obitelj u ime Hrvatstva. Neka hvala, takvi nam ne trebaju. Nadam se da ce te se svi sloziti sa ovim. Ali..
Problem je u tome sto smo mi jedini samokriticni narod na ovim prostorima (negdje to prerasta i u idiotizam), dok drugi svoje stite , oslobadjaju, muljaju, opravdavaju...Jedino smo mi Hrvati "europejci" kao demokrate, upirmo prstom u svoje greske, radimo razne emisije, kenjamo po novinama i TV-u i glumimo pravednike, a i drugi prave i kenjaju i upiru prestom.. takodjer u nas. Vele ko ih jebe kad oni pljuju po svojima i mi ce mo..Nece u svoje greske i zlocine



Generalno se slažemo ali gdje se to u i u kojem ratu secira svaka pizdarija. To je jednostavno nemoguće i nitko se time ne želi baviti, pogotovo ako se radi o vlastitoj koži. Ako već imamo uzore u demokratskom svijetu, ako bi se ponašali kao oni. Ne bi bilo nijednog suđenja za Hrvate. Na koga da se ugledamo. Hrvati su u tom slučaju bijedni izuzetak.


Možda je ovdje nastao mali nesporazum. Istina jest da me potaknula na ovaj postić trenutna cirkusarija oko Glavaša, no kad kažem da Hrvati nisu ni za idealizaciju ni za demonizaciju, mislim poglavito ne na te procese, nego na šira strujanja tipa ekonomske politike, odnosa prema susjedima i prošlosti, medijski prostor,...

Konkretno, poglavito na približavajuće se predsjedničke izbore. Glede pak kritičnosti- valja razlikovati poltronsko ponašanje šestojanuaraca i kenjadera od prave samokritičnosti koja je znak snage.

Po meni, Englezi- kad sam ih već spomenuo- dobar su primjer zdrave samokritičnosti (ne govorim o njihovom ljigavom establishmentu). Tijekom 2. svj. rata, napose 1943-1944., strujala je lavina gnjevnih prosvjeda zbog anglo-qmeričkoga bombardiranja njemačkih gradova- jer da to nije fair ni ljudski. A kad su Nijemci 1945. protjerani s oko 25% sada već bivše njemačke zemlje, jedino se iz Engleske čuo glas prosvjeda protiv te politike.

No, govorim o kurentnim političarima, oni dolaze i odlaze, nego o "duhu nacije" (što god to bilo). A u tom je pogledu zdrava i nehinjena samokritičnost itekako poželjna.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, crni_bombarder, Eminencija, Kristijan, Robbie MO i 114 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO