HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 07:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 25 pro 2019, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650


15.20
Muslimanima nejasno kako nema MAPa kad nema MAPa. :neznam

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 25 pro 2019, 14:52 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Vladimir RUS je napisao/la:
chubura je napisao/la:
Rekla Bisera Turkovic,eto ti video klip na ovoj stranici,kaze:"Nema MAP-a" i to juce po izboru novog saveta ministara.To ti je nova ministarka inostranih poslova iz SDA.Jel laze i ona?Ili stiti Dodika?

Rekla Bisera Turkovic. :laugh

Bisera Turkovic je ministar inostranih poslova i visoki funkcioner SDA,a sta je Vaskovic?Rekao ti Vaskovic? :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 25 pro 2019, 14:53 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Vladimir RUS je napisao/la:
chubura je napisao/la:
Ovo je samo poraz SDS i PDP.Ne znaju gde udaraju zbog gubitka vlasti.

Nebitan je gubitak vlasti, kada predizborna kampanja je fakticki odnedavno vec pocela. SNSD-ov kandidat za predsjednika je jedva pobjedio SDS-ovog i to u momentu kada je opozicija mnogo losije stojala nego sad, dok do izbora je jos mnogo mjeseci, a opozicija raste iz dana u dan. Bice zanimljivo vidjeti koliko ce opstina izgubiti Dodikov rezim. :biceovodobro

Evo da vidis da cete pre vi izgubiti Bijeljinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 25 pro 2019, 14:55 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Carmello Šešelj je napisao/la:
Neće slati nikakav izveštaj sledeće godine. Ovo je jednokratni dokument. Nije A(anual)NP.

Tačno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 25 pro 2019, 15:00 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
novovrijeme je napisao/la:


15.20
Muslimanima nejasno kako nema MAPa kad nema MAPa. :neznam

Ma bolje zna Vladimir Rus,rekao mu Vaskovic :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 25 pro 2019, 19:04 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Nije mi jasno sta vama fakat nije jasno u vezi ovog?

Fino je objasnio onaj brigadir. Ovo je samo aktiviranje ali sad valja ispuniti masu tih pitanja, "polja", kako je on to nazvao. A to je dug, dug put, i svako od "polja" mora biti nanovo ispregovarano.

Da je to sad "nista", kao sto prde Dodikovci, nema teoretske sanse. Mogli su poslati inace praznu kuvertu, ili bukvalno N I S T A. Ali isto tako ne znaci da se sad automatski ide u NATO, kako tvrde Dodikovi protivnici.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 26 pro 2019, 00:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
Ima jedan mali problem u svemu tome za Srbe. Ministar Obrane po članu 15 samostalno odlučuje o upravljanju ministarstvom, a oba dva zamjenika su više zviždači da upozore javnost ako se nešto radi neregularno, ali se ne odlučuje konsenzusom.
Dosada se dogovaralo, pa je izgledalo da je konsenzus, ali nije po zakonu.

Drugim riječima sada kada je ministar Bošnjak i šef generalštaba Bošnjak suradnja sa NATO ide punom silom bez obzira na srpske primjedbe, donirana oprema ide isključivo na bošnjačku teritoriju, i cilj je da OS BiH u svakom ključnom elementu postanu bošnjačka vojna sila uz pomoć NATO.

Niko Tegeltiju ni za šta neće pitati, bez njega se šalju dalji "programi", vidjet ćete od sljedeće godine šta će sve MAP donijeti. Jer BiH je u MAP od prosinca 2018, a ovim planom je samo uspostavljena dinamika redovnih aktivnosti. BiH ide u pripreme za ulazak u NATO, slijedi referendum kad nas se zvanično pozove i kraj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 26 pro 2019, 00:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Genuine je napisao/la:
Ima jedan mali problem u svemu tome za Srbe. Ministar Obrane po članu 15 samostalno odlučuje o upravljanju ministarstvom, a oba dva zamjenika su više zviždači da upozore javnost ako se nešto radi neregularno, ali se ne odlučuje konsenzusom.
Dosada se dogovaralo, pa je izgledalo da je konsenzus, ali nije po zakonu.

Drugim riječima sada kada je ministar Bošnjak i šef generalštaba Bošnjak suradnja sa NATO ide punom silom bez obzira na srpske primjedbe, donirana oprema ide isključivo na bošnjačku teritoriju, i cilj je da OS BiH u svakom ključnom elementu postanu bošnjačka vojna sila uz pomoć NATO.

Niko Tegeltiju ni za šta neće pitati, bez njega se šalju dalji "programi", vidjet ćete od sljedeće godine šta će sve MAP donijeti. Jer BiH je u MAP od prosinca 2018, a ovim planom je samo uspostavljena dinamika redovnih aktivnosti. BiH ide u pripreme za ulazak u NATO, slijedi referendum kad nas se zvanično pozove i kraj.


Znači sutra kad ministar bude Srbin ide BiH dirktno u savez sa Rusijom. :smijeh
Aj ti Mujo još malo izuči taj svoj zakon mensčini da se se ti tu nešto zajebao.
Ko i obično. Kod vas Muslimana sve nešto lahko ćemo ovo ono pa se zajebete. Mujo sad skontao nešto što niko nije i sve zajebo he he ha ja.
Nije pravo i tumačenje zakona isto ko posjeta hodži i džamiji. Držite se vi džamije i vjerskih pitanja, tu ste neprikosloveni.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 26 pro 2019, 00:29 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Ovaj dokumentarac nema direktno veze s BiH. Radi se o dokumentarcu njemackog drzavnog kanala u kojem se kritikuje zapadna politika prema Rusiji, tj. kritikuje se NATO. Izmedju ostalog se govori o tome kako je Zapad prekrsio jedan za drugim sve dogovore koje su imali s Rusijom i kako su im dosli na sam prag. Kulminacija je bila izdaja Zapada u vezi Libije i ono sta su napravili u Ukrajini, tj. kako su pod svoju sapu uzeli skoro citavu Ukrajinu, tj. sve osim onog sto su Rusi zadrzali za sebe na Istoku i na Krimu.

Ali interesantan je momenat na 5:55 do ca. 6:05 - tj. kako se vec gleda na BiH. A kako na Srbiju, iz ugla NATO-a. Karta!

https://www.youtube.com/watch?v=-iJNtff6HTU

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 26 pro 2019, 00:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10044
KASAP je napisao/la:
Ali interesantan je momenat na 5:55 do ca. 6:05 - tj. kako se vec gleda na BiH. A kako na Srbiju, iz ugla NATO-a. Karta!

https://www.youtube.com/watch?v=-iJNtff6HTU

I šta s tim ? Kažu da je BiH kandidat za ulazak u NATO. To ne znači da će uć. S druge strane kažu da su Ukrajina i Gruzija godinama kandidati za NATO,i još nisu ušli,a imaju daleko bolju poziciju od BiH da uđu u NATO. Ne trebaju im nikakvi kompromisi između 3 naroda ko u BiH,pa još uvijek stoje pred vratima,i nikad ni neće uć tamo.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 26 pro 2019, 00:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
KASAP je napisao/la:
Ovaj dokumentarac nema direktno veze s BiH. Radi se o dokumentarcu njemackog drzavnog kanala u kojem se kritikuje zapadna politika prema Rusiji, tj. kritikuje se NATO. Izmedju ostalog se govori o tome kako je Zapad prekrsio jedan za drugim sve dogovore koje su imali s Rusijom i kako su im dosli na sam prag. Kulminacija je bila izdaja Zapada u vezi Libije i ono sta su napravili u Ukrajini, tj. kako su pod svoju sapu uzeli skoro citavu Ukrajinu, tj. sve osim onog sto su Rusi zadrzali za sebe na Istoku i na Krimu.

Ali interesantan je momenat na 5:55 do ca. 6:05 - tj. kako se vec gleda na BiH. A kako na Srbiju, iz ugla NATO-a. Karta!

https://www.youtube.com/watch?v=-iJNtff6HTU

Na toj istoj karti su obojili i Gruziju i Ukrajinu. NATO ne prima u svoje članstvo države sa teritorijalnim sporovima, jedno od osnovnih pravila organizacije koju nema ni teoretske šanse da prekrše, mislim da nema potrebe da ti objašnjavam zašto. Tako da ti je ova ilustracija samo malo bolja od one kad CNN uradi reportažu o Češkoj, a na ekran stavi sliku Rumunije. Jel moguće da ste toliko očajni da se hvatate na ove gluposti. I to ti! Ajde da je @genuine postavio ovo kao neki dokaz, pa ajde, ipak je @genuine u pitanju. Ali da ti ovo postaviš..... sad već mislim da vam je svima podsvesno potpuno jasno da od ulaska BiH u NATO nejma ništa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 26 pro 2019, 01:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
KASAP je napisao/la:
Nije mi jasno sta vama fakat nije jasno u vezi ovog?

Fino je objasnio onaj brigadir. Ovo je samo aktiviranje ali sad valja ispuniti masu tih pitanja, "polja", kako je on to nazvao. A to je dug, dug put, i svako od "polja" mora biti nanovo ispregovarano.

Da je to sad "nista", kao sto prde Dodikovci, nema teoretske sanse. Mogli su poslati inace praznu kuvertu, ili bukvalno N I S T A. Ali isto tako ne znaci da se sad automatski ide u NATO, kako tvrde Dodikovi protivnici.

A jel fino objasnio da je odluka iz 2005. ukinuta? Jel fino objasnio da MAP, koji ste do juče imali, više nemate? Jel fino objasnio da čak i kada bi dobili pozivnicu za ulazak, odgovor bi moralo da da predsedništvo, to jest, nakon potezanja vitalnog nacionalnog interesa, krajnje mesto odlučivanja u BiH, NSRS?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 26 pro 2019, 01:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
slika

S. Makedonija i BiH u MAP.
Zvanična mapa.
S. Makedonija će biti pozvana u NATO, ostajemo samo mi.
Sljedeće 3 godine će biti lom oko ovoga.

O ulasku u NATO će se odlučivati referendumom 50% +1 glas.
Čuli ste Biseru Turković
Svi međunarodni standardi će biti zadovoljeni.
Neće RS da sudjeluje u referendumu - ne mora, to je manjinski dio, odbije se procenat od konačnog rezultata i gotovo.
Neće Hrvatski kantoni, ne moraju, ali to ćemo vidjeti da li neće ....
Preko 50% je već osigurano.
A ko ima snagu neka to zaustavi. :evotigana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 26 pro 2019, 08:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Mapa je s wikipedije.

I Srbija je bila svijetlo plava, napredovala je ispred BiH, ali je odlucila da nece dalje.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 26 pro 2019, 11:21 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Carmello Šešelj je napisao/la:
KASAP je napisao/la:
Ovaj dokumentarac nema direktno veze s BiH. Radi se o dokumentarcu njemackog drzavnog kanala u kojem se kritikuje zapadna politika prema Rusiji, tj. kritikuje se NATO. Izmedju ostalog se govori o tome kako je Zapad prekrsio jedan za drugim sve dogovore koje su imali s Rusijom i kako su im dosli na sam prag. Kulminacija je bila izdaja Zapada u vezi Libije i ono sta su napravili u Ukrajini, tj. kako su pod svoju sapu uzeli skoro citavu Ukrajinu, tj. sve osim onog sto su Rusi zadrzali za sebe na Istoku i na Krimu.

Ali interesantan je momenat na 5:55 do ca. 6:05 - tj. kako se vec gleda na BiH. A kako na Srbiju, iz ugla NATO-a. Karta!

https://www.youtube.com/watch?v=-iJNtff6HTU

Na toj istoj karti su obojili i Gruziju i Ukrajinu. NATO ne prima u svoje članstvo države sa teritorijalnim sporovima, jedno od osnovnih pravila organizacije koju nema ni teoretske šanse da prekrše, mislim da nema potrebe da ti objašnjavam zašto. Tako da ti je ova ilustracija samo malo bolja od one kad CNN uradi reportažu o Češkoj, a na ekran stavi sliku Rumunije. Jel moguće da ste toliko očajni da se hvatate na ove gluposti. I to ti! Ajde da je @genuine postavio ovo kao neki dokaz, pa ajde, ipak je @genuine u pitanju. Ali da ti ovo postaviš..... sad već mislim da vam je svima podsvesno potpuno jasno da od ulaska BiH u NATO nejma ništa.


A gdje sam ja rekao da je to dokaz? Vec samo da je interesantno. S jedne strane Drine NATO teritorija a s druge Vizantija.

NATO, ako opstane, ima da preuzme sve to. Zivi bili pa vidjeli. To ce u biti biti samo logican slijed dogadjaja. Osim toga, NATO vec ima baze na teritoriji BiH i vasi politicari, kao izmedju ostalog i ovi u BiH, mogu samo da prde i razbacivaju se kojekakvim dnevnopolitickim frazama. Pitace ih se ko i mene.

Na kraju krajeva, bosnjackim politicarima se radi prije svega o ocuvanju teritorijalnog integriteta BiH (onako na prvi pogled, jel). A isti je zagarantovan samim time sto je NATO, kao sto rece Markan, vec usao u BiH. Da li je BiH tu sad clanica ili ne, je nebitno. Uostalom, a to je sad moj licni stav, bolje je za BiH da ne ulazi u NATO jer ce samo imati povecane troskove a zemlja u banani (posto je ono prvo i najvaznije, a to je nemogucnost rata i teritorijalni integritet ionako zagarantovan, a ako se ne varam BiH vec duze vremena salje kao neke "trupe" u Afganistan, tj. saku vojnika - a i to je previse). Eto, nek napadne neko Ausriju i nek ju pokusa rasturiti - nije u NATO-u, vojska nesto malo bezze... ;) Kad si okruzen NATO clanicama i EU, dovoljno ti je. Nece ljudi stres u avliji, nebi ni ti.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 26 pro 2019, 11:30 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Robbie MO je napisao/la:
Mapa je s wikipedije.

I Srbija je bila svijetlo plava, napredovala je ispred BiH, ali je odlucila da nece dalje.



Srbija je odlucila kad je preuzeo Vucic i kad je upisao kurs kineskog jezika i poveo Srbiju putem svile tamo gdje izlazi sunce. Krenuo od demokrate Erdoana i evo stigo je do Pekinga. Tito mu nije ravan.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 26 pro 2019, 12:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
KASAP je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Na toj istoj karti su obojili i Gruziju i Ukrajinu. NATO ne prima u svoje članstvo države sa teritorijalnim sporovima, jedno od osnovnih pravila organizacije koju nema ni teoretske šanse da prekrše, mislim da nema potrebe da ti objašnjavam zašto. Tako da ti je ova ilustracija samo malo bolja od one kad CNN uradi reportažu o Češkoj, a na ekran stavi sliku Rumunije. Jel moguće da ste toliko očajni da se hvatate na ove gluposti. I to ti! Ajde da je @genuine postavio ovo kao neki dokaz, pa ajde, ipak je @genuine u pitanju. Ali da ti ovo postaviš..... sad već mislim da vam je svima podsvesno potpuno jasno da od ulaska BiH u NATO nejma ništa.


A gdje sam ja rekao da je to dokaz? Vec samo da je interesantno. S jedne strane Drine NATO teritorija a s druge Vizantija.

NATO, ako opstane, ima da preuzme sve to. Zivi bili pa vidjeli. To ce u biti biti samo logican slijed dogadjaja. Osim toga, NATO vec ima baze na teritoriji BiH i vasi politicari, kao izmedju ostalog i ovi u BiH, mogu samo da prde i razbacivaju se kojekakvim dnevnopolitickim frazama. Pitace ih se ko i mene.

Na kraju krajeva, bosnjackim politicarima se radi prije svega o ocuvanju teritorijalnog integriteta BiH (onako na prvi pogled, jel). A isti je zagarantovan samim time sto je NATO, kao sto rece Markan, vec usao u BiH. Da li je BiH tu sad clanica ili ne, je nebitno. Uostalom, a to je sad moj licni stav, bolje je za BiH da ne ulazi u NATO jer ce samo imati povecane troskove a zemlja u banani (posto je ono prvo i najvaznije, a to je nemogucnost rata i teritorijalni integritet ionako zagarantovan, a ako se ne varam BiH vec duze vremena salje kao neke "trupe" u Afganistan, tj. saku vojnika - a i to je previse). Eto, nek napadne neko Ausriju i nek ju pokusa rasturiti - nije u NATO-u, vojska nesto malo bezze... ;) Kad si okruzen NATO clanicama i EU, dovoljno ti je. Nece ljudi stres u avliji, nebi ni ti.

Ja o članstvu u NATO, ti o mogućnosti raspada države. Ne mislim ni ja da će se BiH raspasti uskoro, ali svakako nije trajna kategorija i raspašće se prilikom prvog malo većeg svetskog pretumbavanja, a te stvari se dešavaju s vremena na vreme. Što se tiče mogućnosti članstva BiH u NATO, to sam objasnio u drugom tvom postu koji sam citirao, i to je tako, bez obzira na tvoj fatalistčki stav da se niko ovde ništa ne pita, nego da o svemu odlučuje sultan iz Vašingtona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 26 pro 2019, 12:09 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Carmello Šešelj je napisao/la:
KASAP je napisao/la:

A gdje sam ja rekao da je to dokaz? Vec samo da je interesantno. S jedne strane Drine NATO teritorija a s druge Vizantija.

NATO, ako opstane, ima da preuzme sve to. Zivi bili pa vidjeli. To ce u biti biti samo logican slijed dogadjaja. Osim toga, NATO vec ima baze na teritoriji BiH i vasi politicari, kao izmedju ostalog i ovi u BiH, mogu samo da prde i razbacivaju se kojekakvim dnevnopolitickim frazama. Pitace ih se ko i mene.

Na kraju krajeva, bosnjackim politicarima se radi prije svega o ocuvanju teritorijalnog integriteta BiH (onako na prvi pogled, jel). A isti je zagarantovan samim time sto je NATO, kao sto rece Markan, vec usao u BiH. Da li je BiH tu sad clanica ili ne, je nebitno. Uostalom, a to je sad moj licni stav, bolje je za BiH da ne ulazi u NATO jer ce samo imati povecane troskove a zemlja u banani (posto je ono prvo i najvaznije, a to je nemogucnost rata i teritorijalni integritet ionako zagarantovan, a ako se ne varam BiH vec duze vremena salje kao neke "trupe" u Afganistan, tj. saku vojnika - a i to je previse). Eto, nek napadne neko Ausriju i nek ju pokusa rasturiti - nije u NATO-u, vojska nesto malo bezze... ;) Kad si okruzen NATO clanicama i EU, dovoljno ti je. Nece ljudi stres u avliji, nebi ni ti.

Ja o članstvu u NATO, ti o mogućnosti raspada države. Ne mislim ni ja da će se BiH raspasti uskoro, ali svakako nije trajna kategorija i raspašće se prilikom prvog malo većeg svetskog pretumbavanja, a te stvari se dešavaju s vremena na vreme. Što se tiče mogućnosti članstva BiH u NATO, to sam objasnio u drugom tvom postu koji sam citirao, i to je tako, bez obzira na tvoj fatalistčki stav da se niko ovde ništa ne pita, nego da o svemu odlučuje sultan iz Vašingtona.


Nego, koja imperija mislis ti da se pita? Ja bih rekao da je Rim bas tamo preko bare i da ce vjerovatno to i ostati jedan duzi period.

Kako razdvojiti te dvije stvari, NATO clanstvo i moguci raspad drzave, kad je to oko cega se sve ovo vrti kao oko vruce kase?

Sto se tice vecih svjetskih pretumbavanja: imali smo 3 u ovom stoljecu koje bilo najkrvavije u povijesti Evrope: 1914., 1941., i raspadom CCCP-a 1990. godine. Nadajmo se da slijedece nece doci tako skoro, a mislim da nece jer je makar Evropa naucila lekciju. Bolje pakt nego rat, znas to i ti vrlo dobro.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 26 pro 2019, 12:11 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
Srpsčanin je napisao/la:
Bosnjak007 je napisao/la:
Pa mi smo u MAP-u vec glupane glupi. Znam da vam je tesko

Šta nam ima biti teško ?.Ovo je velika pobjeda Srpske i veliki poraz velikobošnjačke strane.

Velika pobjeda? Zato što se RS nigdje ne pominje. Zato sto Dodik neće moći korisiti pravo veta, korištenje NSRS za blokadu po ovom pitanju i sl
Mnogi ste vi glup narod.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 26 pro 2019, 12:19 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Bosnjak007 je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:
Šta nam ima biti teško ?.Ovo je velika pobjeda Srpske i veliki poraz velikobošnjačke strane.

Velika pobjeda? Zato što se RS nigdje ne pominje. Zato sto Dodik neće moći korisiti pravo veta, korištenje NSRS za blokadu po ovom pitanju i sl
Mnogi ste vi glup narod.


Kako mozes napisati da je jedan citav narod glup? Dakle 8 miliona Srba i svi glupi jer su Srbi? Time pljujes i po masi Srba kojima je sva ova spika koju fura Novovrijeme & Co. seljacka, glupa i nastrana. Znam, sad ces reci, da ali to je manjina koju niko ne jebe ni pet posto. Mozda je manjina ali najveci dio Srba, barem u Srbiji, boli ona stvar za BiH, a pogotovo za time da li ce BiH ici u NATO ili ne. Samo doprinosis da se sire stereotipi i mrznja.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 26 pro 2019, 12:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
KASAP je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ja o članstvu u NATO, ti o mogućnosti raspada države. Ne mislim ni ja da će se BiH raspasti uskoro, ali svakako nije trajna kategorija i raspašće se prilikom prvog malo većeg svetskog pretumbavanja, a te stvari se dešavaju s vremena na vreme. Što se tiče mogućnosti članstva BiH u NATO, to sam objasnio u drugom tvom postu koji sam citirao, i to je tako, bez obzira na tvoj fatalistčki stav da se niko ovde ništa ne pita, nego da o svemu odlučuje sultan iz Vašingtona.


Nego, koja imperija mislis ti da se pita? Ja bih rekao da je Rim bas tamo preko bare i da ce vjerovatno to i ostati jedan duzi period.

Kako razdvojiti te dvije stvari, NATO clanstvo i moguci raspad drzave, kad je to oko cega se sve ovo vrti kao oko vruce kase?

Sto se tice vecih svjetskih pretumbavanja: imali smo 3 u ovom stoljecu koje bilo najkrvavije u povijesti Evrope: 1914., 1941., i raspadom CCCP-a 1990. godine. Nadajmo se da slijedece nece doci tako skoro, a mislim da nece jer je makar Evropa naucila lekciju. Bolje pakt nego rat, znas to i ti vrlo dobro.

Nije neophodno pretumbavanje baš tolike magnitude.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 26 pro 2019, 12:22 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Upravo sam primjetio da vodimo jednu diskusiju na dvije razlicite teme. Ne znam samo koja je budala otvorila dvije teme a ista stvar.. Aha, vidim, Novovrijeme.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 30 pro 2019, 09:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
novovrijeme je napisao/la:
Elem... evo vec drugi dan kako je PR otisao u Brisel?
Muslimani imal MAPa?
Jeste li ušli u NATO?
:smijeh


Evo još malo pa će 10 dana kako su Muslimani poslali Plan reformi u Brisel...
Imal MAPa? :neznam
Kad ćete u NATO? :thumbup

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 30 pro 2019, 09:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30484
Vrijeme novi slat, ako sam shvatio godišnji plan se šalje svake godine.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Objavljen "Program reformi"
PostPostano: 30 pro 2019, 09:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Robbie MO je napisao/la:
Mapa je s wikipedije.

I Srbija je bila svijetlo plava, napredovala je ispred BiH, ali je odlucila da nece dalje.


I Wikipedia se "apdejtovala"... :sad

Citat:
Bosnian chances of joining NATO may depend on Serbia's attitude towards the alliance, since the leadership of Republika Srpska might be reluctant to go against Serbian interests.[78] In October 2017, the National Assembly of the Republika Srpska passed a nonbinding resolution opposing NATO membership for Bosnia and Herzegovina.[79]
https://en.wikipedia.org/wiki/Enlargeme ... erzegovina


Tugo nesrećo... :crying

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Tomba17 i 196 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO