HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 102 post(ov)a ] 

Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
Odlično 18%  18%  [ 5 ]
Vrlo Dobro 4%  4%  [ 1 ]
Dobro 11%  11%  [ 3 ]
Nedovoljno 43%  43%  [ 12 ]
Loše 25%  25%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 28
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 07 srp 2012, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ožu 2012, 21:55
Postovi: 645
Lokacija: dijaspora
Dijaspora(i Hrvatska i Bosanskohercegovacka) su puno ucinili u ovom periodu.U svakom slucaju puno vise nego sto su maticne drzave za njih ucinile.Ustvari djelovanje maticnih drzava se svodi na to da se od dijaspore koja lovica mazne na foru domoljublja i nostalgije i to je to.Ljudi bas nisu toliko naivni koliko se misli i sve manje nasjedaju na te fore.Inace,nasi ljudi u dijaspori su dosta dobro organizirani kroz klubove,kulturna drustva i raznorazne udruge.
Svakako odnos izmedju maticnih drzava,odn. njihovih politickih predstavnika i dijaspore bi trebalo dovesti u postene i korektne okvire jer tu postoji veliki gospodarski potencijal.Znam da ima dosta uspjesnih i bogatih Hrvata u svijetu koji bi rado ulagali u domovini ali ih korupcija,nesredjeno zakonodavstvo i sveopci nemar drustvenih struktura sprijecavaju u tome.Ljudi su navikli poslovati u sredjenim sredinama i na korektnim osnovama i nisu ludi da dozvole da ih domaca mafija oguli.
Lijep pozdrav iz dijaspore i ne ocekujte neki napredak dok se ne uspostave zdravi i korektni politicki odnosi u domovinama!

_________________
Za svako rjesenje postoji problem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 07 srp 2012, 16:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8099
lirik je napisao/la:
Dijaspora(i Hrvatska i Bosanskohercegovacka) su puno ucinili u ovom periodu.U svakom slucaju puno vise nego sto su maticne drzave za njih ucinile.Ustvari djelovanje maticnih drzava se svodi na to da se od dijaspore koja lovica mazne na foru domoljublja i nostalgije i to je to.Ljudi bas nisu toliko naivni koliko se misli i sve manje nasjedaju na te fore.Inace,nasi ljudi u dijaspori su dosta dobro organizirani kroz klubove,kulturna drustva i raznorazne udruge.
Svakako odnos izmedju maticnih drzava,odn. njihovih politickih predstavnika i dijaspore bi trebalo dovesti u postene i korektne okvire jer tu postoji veliki gospodarski potencijal.Znam da ima dosta uspjesnih i bogatih Hrvata u svijetu koji bi rado ulagali u domovini ali ih korupcija,nesredjeno zakonodavstvo i sveopci nemar drustvenih struktura sprijecavaju u tome.Ljudi su navikli poslovati u sredjenim sredinama i na korektnim osnovama i nisu ludi da dozvole da ih domaca mafija oguli.
Lijep pozdrav iz dijaspore i ne ocekujte neki napredak dok se ne uspostave zdravi i korektni politicki odnosi u domovinama!


To stoji što pišeš, ali ne govorimo mi ovdje o dijaspori iz RH, zatim tu je i sporan odnos države BiH prema Hrvatima BiH u dijaspori.
Govori se isključivo o dijaspori Hrvata BiH, i još dali su Hrvati iz BiH koji žive u RH naša dijaspora. Kao na pr. ja.
Ja tvrdim da nisam perec ali sam u manjini, moj utjecaj da mogu bi se sveo da promjenim mainstream politike RH.
Dijaspora nam je važna ali u RH od velikog utjecaja su sami pereci koji moraju biti na našoj strani.

Ali eno pročitaj Junuza, ima dosta toga o Hrvatima iz BiH koji žive u ZG.
Ja se ne slažem sa svime ali 50 % bih bez problema prihvatio,
konkretno se ne slažem da naši Hrvati po RH pričaju kako je BiH muslimanska država.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 22:19 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Kao Dijasporas dao sam najgoru ocjenu!
Znam slucajeva gdje ljudi super pomazu i znam slucajeva gdje su ljudi "prekrizili bosnu sa svoje karte" i ako su rodeni tamo i odrasli.
Ima dosta ljudi koji bi pomogli ali neznaju kako, sta da rade?
Evo ja znam covjeka koji radi u dijaspori i u radioni je napravio veliki kriz koji je odnjeo dole da se stavi na kapelu u svom selu jer je u ratu tu kriz skinut!
Sitnica i opet nesto jako dobro, kad bi svako tako ucinio koliko moze bilo bi super ali vecina ljudi nezna sta su u stanju da urade!
Dosta o malim ljudima, opet primjer nasa Kraljeva Sutjeska, svi kazemo mladi se sele nema posla propada... itd. A koliko tu potencijala lezi samo u turizmu a mogo bi ja stvari nabrojat sta bi se moglo ucinit jos osim turizma kad se zapricam cude se ljudi, imamo mi iz naseg kraja nekoliko ljudi koji su "vani" uspjeli obogatili se ali nemaju svijesti da ulazu "dole" jer nema lobija i niko im se neobraca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Jao jao ako vam hvali ideja onda treba samo prekopirati muslimanske i srpske dijasporaše i akcije koje su oni sproveli, o svemu tome se može očas na internetu informirati, a onda i nešto pokrenuti, osim ser ser truć truć.

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Evo jedna ideja. Preko Facebook pokrenuti masovne prosvjede u Banjaluci i Mostaru, kontra politike iz Sarajeva.
Jedan vikend i sav grad se okupi u šetnji.

Kad bi to puklo u zapadnim medijima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 22:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Oooj Bože! Protestno lizanje sladoleda na +42 i brćkanje u fontani, zakazano na glavnom gradskom trgu 14. jula 2012.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 22:36 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Mislim da su u ratu dosta ljudi pomagali znam osobno nekolicinu ljudi ovde u njemackoj koji su nosili novac ili cak i vojnu opremu u BiH, kako su do toga stigli je druga prica i nebitno sad ali istina je !
Cak znam jednog svabu koji je isao dole sa nasima nosio neke stvari pa ga muslimani zarobili, jer je zalutao.
U zadnji godina je taj ucinak jako pao.

Meni licno je najvise zao sto je slabo lobiranje BH Hrvata za Herceg-Bosnu i Hrvate u BiH.
Svi reklamiraju turiza u Hrvatskoj niko u BiH, kao npr. Medugorje ili neka druga Hrvatska mjesta.

@BBC To treba da radi dijaspora? Mislim da to trebaju radit Banja Lucani i Mostarci

@POL GASOL Ajd reci nam koje su to akcije?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 22:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
VUKsaJUGA je napisao/la:

@BBC To treba da radi dijaspora? Mislim da to trebaju radit Banja Lucani i Mostarci



Svi to možemo omasoviti preko Facebook. Neka se piše u zapadnim medijima. Što više ljudi, više pisanja.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 22:43 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Ajd pokreni akciju pa javi da je promoviram... Inace mora je neko pokrenut ko ce bit prisutan na taj dan na tome mjestu !! Nemogu ja to uradit a poslje rata sam jednom bio u Mostaru ?!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 23:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
MZ i EU nemaju ništa protiv prosvjeda dok se ispunjavaju njihovi uvjeti. A na ostalo idu tenkovima, valjda vam je jasno.

E sad možete birat za što od ovoga pokrenuti prosvjede zbog blokade Bošnjaka.

Ja sam za sve ovo:

Citat:
da osiguraju politički dogovor u pogledu sudske odluke u predmetu Sejdić - Finci i izvrše izmjene Ustava BiH do studenoga ove godine, kao elemenata koji su ključni da bi se osigurala zadovoljavajuća evidencija ostvarenog u smislu izvršavanja obveza BiH i SSP-a (Privremenog sporazuma); o potrebi da se preuzimanje zakonske regulative EU vrši na ujednačen i koordiniran način na cijelom prostoru BiH sukladno ustavima u BiH, kao što je ‘predviđeno relevantnim zakonima EU. Dogovor je da će se osigurati da stavovi koji se iznose institucijama EU odražavaju dogovor sa svim nadležnim institucijama i tijelima vlasti u BiH, kao rezultat djelotvorne koordinacije. Zbog tog razloga je neophodno uspostaviti funkcionalan mehanizam koordinacije; kao nastavak dijaloga na visokoj razini u procesu pristupanja sve razine vlasti (od države, entiteta, županija, Distrikta Brčko...) trebale bi se angažirati na dijalogu kako bi se dogovorili o uspostavljanju djelotvornog mehanizma koordinacije rada o pitanjima EU, što će BiH omogućiti da o europskim pitanjima govori usuglašenim glasom i stavom i do 31. listopada 2012. predoči prijedlog Mehanizma koordinacije rada o pitanjima EU. Jedna od navedenih točaka dogovora glasi: da unaprijede i ojačaju funkcioniranje uprave na svim razinama vlasti kako bi BiH mogla usvajati, primjenjivati i izvršavati zakone i propise EU-a. Posljednja točka koju su dogovorili je da se osigura da BiH dobro iskoordinira i odgovori, najkasnije do 31. listopada na listu pitanja o izabranim poglavljima o kojima je bilo riječi na sastanku, kao ilustraciju neophodnih uvjeta za primjenu procesa pristupanja EU određena su poglavlja - Javne nabave i Životna sredina, navodi se u zaključku koji je usvojen u Bruxellesu.
:zubati

Već vidim transparente:

Hoćemo implementaciju S.-F
Živjela transparentnija javna nabava
Hoćemo funkcionalan mehanizam koordinacije
Dolje oni koji ne ispune SSP
Želimo unaprijeđenu i funkcionalniju upravu
Želimo ugodniju životnu sredinu
Živio dijalog između entiteta i distrikta


Pa, imalo bi odjeka na zapadu, pogotovo ako bi Bošnjaci s druge strane nosili inverzne transparente... :neznam :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Junko, "demokrata" i "progresivac". Mirni prosvjedi da se pokaže svoje nezadovoljstvo su uvijek prava stvar.


Kako ide taj biznis u Zenici za kojeg ovdje zdušno lobiraš ? Jebu te Zeničani, misle da si ustaša pa sad bi preko leđa Hrvata popravljao svoju blagajnu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ali zanimljivo kako se on odmah zapali na tu ideju, pa tonu teksta napiše.

"Mir, mir, ne talasaj" Junko vam kaže. Pa seronjo da je Tuđman tako razmišljao danas bi ti u Dubrovnik vozio 3 dana.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 23:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Nama od dijaspore u ovom trenutku trebaju dvije stvari:

Glasovi i ulaganja.

Hm, Bibićko, od tebe nema glasa, a teško će neko sa socijale ulagat, dok je kesa kod Zegejke... :D

Dakle, ti si na ovoj temi nepotreban.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 23:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
BBC je napisao/la:
Ali zanimljivo kako se on odmah zapali na tu ideju, pa tonu teksta napiše


Nisam rekao da se ne talasa, dapače, samo bih htio da bude produktivno, a ne da nam tenkove šalju pa još gore...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 23:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Junko mali, zar ne vidiš da te svaki dan bar 3 Hrvata na forumu nešto moraju na veliko ispravljati i demantirati.

Ne lupaj gluposti i urazumi se. A inače ti dajem dvije opcije da biraš, pa koja ti slađa:

1. Ti si najveća kukavica "Ovan" kojeg sam ikad vidio u životu. Nije baš karakteristično za taj znak.
2. Takav si jer planiraš taj biznis u Zenici.

Eto, što ti slađe.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 23:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Junuz Djipalo je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ali zanimljivo kako se on odmah zapali na tu ideju, pa tonu teksta napiše


Nisam rekao da se ne talasa, dapače, samo bih htio da bude produktivno, a ne da nam tenkove šalju pa još gore...


Nisi ti normalan. Ne znam što drugo da kažem. Idi liječi se.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
BBC je napisao/la:
Junko mali, zar ne vidiš da te svaki dan bar 3 Hrvata na forumu nešto moraju na veliko ispravljati i demantirati.

Ne lupaj gluposti i urazumi se. A inače ti dajem dvije opcije da biraš, pa koja ti slađa:

1. Ti si najveća kukavica "Ovan" kojeg sam ikad vidio u životu. Nije baš karakteristično za taj znak.
2. Takav si jer planiraš taj biznis u Zenici.

Eto, što ti slađe.


Sad planiram biznis a sad sam na socijali. :neznam

Kao i tvoji monolozi, lete misli vamo-tamo, ne mogu se pohvatat. Ne razmišljaš samo sipaš.

Da, planiram se jednog dana vratit u s. Bosnu. I nisam "takav", ja sam normalan, ne ti.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 23:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To za biznis u Bosni si sam jednom izletio. Moraš pamtiti što si davno napisao. Inače muljanje ide slabo.

Sad, pitanje je gdje. Mostar ili Zenica.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 23:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
BBC je napisao/la:
To za biznis u Bosni si sam jednom izletio. Moraš pamtiti što si davno napisao. Inače muljanje ide slabo.

Sad, pitanje je gdje. Mostar ili Zenica.


Mostar nije niti u jednoj kombinaciji, ne paše mi Eranija. Strašno volim doći preko ljeta ali živjeti, ne bih.

Busovača, Zenica, eventualno Travnik ili Vitez.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 08 srp 2012, 23:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zar nisi napisao neki dan da si prodao svoje u Zenici ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 09 srp 2012, 00:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Pa jesam kuću, imam u Busovači još jednu. Nisi pitao za kuću nego za biznis...

Inače, sve je to vrlo blizu, tako da je faktički svejedno gdje živiš...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 09 srp 2012, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pa lijepo. Više ćeš poreza plaćati Hrvatima kad bude treći entitet. Manje ćeš raditi za gradnju Srebrenice i muslimanskih općina.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 09 srp 2012, 00:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
BBC je napisao/la:
Pa lijepo. Više ćeš poreza plaćati Hrvatima kad bude treći entitet. Manje ćeš raditi za gradnju Srebrenice i muslimanskih općina.


Nisam primijetio da Bošnjaci slijevaju lovu u Srebrenicu, pa i u Mostar, draže im je da ostane kako jest, kako bi mogli upirat prstom.

U biti, slijevaju pare i iz Srebrenice i iz i. Mostara u Sarajevo, a i nas pokušavaju što više natjerati na to, u cijeloj Federaciji.

Analiziraj pažljivije i temeljitije, bit će ti oštrica ubojitija.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 09 srp 2012, 00:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
A što ti znaš koliko se troši na Srebrenicu. Znaš koliko i Tihić.

I ovo što Helez radi je krađa hrvatskog novca. Uzimanje HVO braniteljima, davanje nekim jebenim šehidima. A Hrvati isto uplaćuju novac u proračun.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 26 srp 2012, 06:12 
Offline

Pridružen/a: 15 ožu 2011, 05:39
Postovi: 128
Ministry of Sound je napisao/la:
Pa da vas čujemo. Možda je potrebno podijeliti ocjenu na djelovanje tijekom rata i period poslije, no možete obrazložiti.

Donosi li dijaspora dovoljno, sa obzirom na njen potencijal i brojnost? Jesu li se "potrošili" stvaranjem Hrvatske? Ima li uopće smisla govoriti o dijaspori BH Hrvata, kada znamo da se dijaspora uglavnom ne dijeli po regionalnom smislu, mada se može reći da je dijaspora većim dijelom porijeklom hercegovačka, dalmatinska, pa onda bosanska (otprilike tim redoslijedom).

Po meni učinak je za čistu dvicu - a glavni razlog je uglavnom nezainteresiranost za sve van Hrvatske (iako su i sami porijeklom van RH).

Možda se treba i posebno promatrati Hrvate porijeklom iz BiH koji žive u RH, kao i one koji žive u Europi i prekooceanskim zemljama.

A ti si se nasao rasclanjivati i ocjenjivati dijasporu? Koliko je to po tebi dovoljno da dijaspora pridonese i koliki je to potencijal iste? Znas li uopce koliko je dijaspora poslala novaca za vrijeme rata? Znaci pitam te, znas li tacnu cifru? Moze tvoje uvazeno misljenje na ova pitanja? I odakle ti podatak da je Hrvatska dijaspora vecim dijelom porijeklom hercegovacka?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 102 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 307 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO