HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 15 lis 2017, 22:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Jučerašnje priopćenje muslimanske ljevičarske stranke:


Privitak/ci:
IMG_3321.JPG
IMG_3321.JPG [ 59.28 KiB | Pogledano 6020 put/a. ]

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 15 lis 2017, 22:29 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
seherzada_begovica je napisao/la:
Desnica u BiH nije donijela nista dobro niti to moze. Ako podvucemo crtu ispod posljednjih 25 godina, rezultati desnice su rat i porace, koje oboje karakterizira stradanje ljudi, sagorijevanje u smislu gubitaka populacione baze, na ovaj ili onaj nacin. Drugim rijecima, desnica se odrzava na promasenom narodnom sentimentu, u pogresnom dobu i time je omoguceno nekvalitetnim predstavnicima obnasanje vlasti ne po sposobnostima sluzbe vec na bazi sentimenta - a to znaci da koristi od toga mogu imati samo nekvalitetni pojedinci, kao pripadnici odredjenih stranackih organizacija, dok koristi za narod, ne postoje.

Ljevica pak, mi jos nismo u posljednjih 25 godina iskusili bh drustvo pomjereno ulijevo, prevlast ljevice.

Ako uzmemo kao primjer RS, kao jedan homogen administrativni entitet, bez obzira sto je on funcionalan po definiciji, lakse je upravljati i obnasati vlast u njemu, potpuna prevlast desnice ga je u potpunosti unistila u razmjerama znatno vecim nego u federaciji, unutar koje ima nekog koprcanja ljevice, ma kakva god ona bila.

No, treba pustiti. Ako neke desne opcije uniste svoj narod, tom narodu nece niko drugi biti kriv, do same te desne opcije. Iz nekih kutova gledano, to je mozda i pozeljno. :zubati


Zašto ti onda nisi ljevičarka?

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 15 lis 2017, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
bobanovski je napisao/la:
seherzada_begovica je napisao/la:

Zasto je vama tako tesko pala platforma?

Pa nije platforma izacila samo HDZ, vec i SDA, pa samo vi toliko kmecite. Ne znam da je SDP tada nanio neko zlo Hrvatima ili Bosnjacima, ali HDZ-u kao i SDA-u jeste zasigurno! :laugh

Nije to nista lose kada HDZ izleti u opziciju, stavise, dobro je (kada stetocine nisu na vlasti, a 25 godina posljednjih pokazale su da je HDZ superstetocina, u prvom redu po vlastiti narod, to je uistinu dobro).

Bulo zato šta je za 2 HDZ-a glasalo oko 95 posto Hrvata, zato šta je SDP islamistička stranka koja podržava mlataranje u Stocu i daje podršku Kaplanu dok čisti Hrvate i Srbe a vi Muslimani ih opravdavate samo zbog poklapanja Hrvata, isto se odnosi i na Arape i stvaranje kalifata preko fiktivnih firmi što podržavaš i ti kao i SDP kao i te kampove islamističke.

Ja vjerujem u ljudsko dostojanstvo i poštovanje i sanjam kada ćemo vam Kiowama razorit sve te kampove i uništit kalifat


Aaaa ti si neki PTSP-ovac ilitiInternet Warrior, now I see... =))

Fakat se pitam zasto hrvatski korpus u BiH ne posjeduje socijaldemokratski kapacitet. To je kao da ste osakaceni u jednu ruku. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 15 lis 2017, 23:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
seherzada_begovica je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Bulo zato šta je za 2 HDZ-a glasalo oko 95 posto Hrvata, zato šta je SDP islamistička stranka koja podržava mlataranje u Stocu i daje podršku Kaplanu dok čisti Hrvate i Srbe a vi Muslimani ih opravdavate samo zbog poklapanja Hrvata, isto se odnosi i na Arape i stvaranje kalifata preko fiktivnih firmi što podržavaš i ti kao i SDP kao i te kampove islamističke.

Ja vjerujem u ljudsko dostojanstvo i poštovanje i sanjam kada ćemo vam Kiowama razorit sve te kampove i uništit kalifat


Aaaa ti si neki PTSP-ovac ilitiInternet Warrior, now I see... =))

Fakat se pitam zasto hrvatski korpus u BiH ne posjeduje socijaldemokratski kapacitet. To je kao da ste osakaceni u jednu ruku. :neznam


A po čemu si ti veci socijaldemokrat od recimo mene? A da ne govorimo o liberalizmu.
Pa ja sam 20 puta veci liberal od tebe, kojoj sveta islamska knjiga napisana od strane nasilnika diktira sto smije jesti.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 15 lis 2017, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
Leeroy Jenkins je napisao/la:
seherzada_begovica je napisao/la:
Desnica u BiH nije donijela nista dobro niti to moze. Ako podvucemo crtu ispod posljednjih 25 godina, rezultati desnice su rat i porace, koje oboje karakterizira stradanje ljudi, sagorijevanje u smislu gubitaka populacione baze, na ovaj ili onaj nacin. Drugim rijecima, desnica se odrzava na promasenom narodnom sentimentu, u pogresnom dobu i time je omoguceno nekvalitetnim predstavnicima obnasanje vlasti ne po sposobnostima sluzbe vec na bazi sentimenta - a to znaci da koristi od toga mogu imati samo nekvalitetni pojedinci, kao pripadnici odredjenih stranackih organizacija, dok koristi za narod, ne postoje.

Ljevica pak, mi jos nismo u posljednjih 25 godina iskusili bh drustvo pomjereno ulijevo, prevlast ljevice.

Ako uzmemo kao primjer RS, kao jedan homogen administrativni entitet, bez obzira sto je on funcionalan po definiciji, lakse je upravljati i obnasati vlast u njemu, potpuna prevlast desnice ga je u potpunosti unistila u razmjerama znatno vecim nego u federaciji, unutar koje ima nekog koprcanja ljevice, ma kakva god ona bila.

No, treba pustiti. Ako neke desne opcije uniste svoj narod, tom narodu nece niko drugi biti kriv, do same te desne opcije. Iz nekih kutova gledano, to je mozda i pozeljno. :zubati


Zašto ti onda nisi ljevičarka?


Ja jesam ljevicarka.

Nakon svih sranja kroz koja su prosli ovi prostori u posljednjih 100 godina, zaslugama desnice, samo primitivan, nepismen, lud, bolestan (ne)covjek moze biti desnicar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 15 lis 2017, 23:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
seherzada_begovica je napisao/la:
Leeroy Jenkins je napisao/la:

Zašto ti onda nisi ljevičarka?


Ja jesam ljevicarka.

Nakon svih sranja kroz koja su prosli ovi prostori u posljednjih 100 godina, zaslugama desnice, samo primitivan, nepismen, lud, bolestan (ne)covjek moze biti desnicar.



Znaci, nemaš nazi fetiš na državu, ne mariš za zabranu svinjetine u Kuranu i tako to?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 15 lis 2017, 23:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
Robbie MO je napisao/la:
seherzada_begovica je napisao/la:

Aaaa ti si neki PTSP-ovac ilitiInternet Warrior, now I see... =))

Fakat se pitam zasto hrvatski korpus u BiH ne posjeduje socijaldemokratski kapacitet. To je kao da ste osakaceni u jednu ruku. :neznam


A po čemu si ti veci socijaldemokrat od recimo mene? A da ne govorimo o liberalizmu.
Pa ja sam 20 puta veci liberal od tebe, kojoj sveta islamska knjiga napisana od strane nasilnika diktira sto smije jesti.


Pa recimo da ja nisam nikada glasala, favorizirala, uljepsavala, i sl. nacionalizam ili neku nacionalnu stranku, naciju, i sl., za razliku od tebe. Ti jednostavno bez sentimenta hrvatstva, antisentimenta bosnjastva, ili srpstva, ili sl. ne mozes funkcionirati. :neznam Drugim rijecima, nacionalna fantazija pripadnosti nekoj nacionalnoj grupi kod mene ne postoj - postoji samo reala pripadnosti grupi ljudi - u politickoj sferi gledano.

A vezano religija, temeljne vrijednosti religija, bilo to krscanstvo, bilo to islam, su as a matter of fact, socijaldemokratske vrijednosti. Sada, to sto mi imamo mutave popove i hodze, koji jos nisu stigli iz XV stoljeca u XIX, a da ne govorimo u XXI, to je neka druga tema.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 15 lis 2017, 23:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
Robbie MO je napisao/la:
seherzada_begovica je napisao/la:

Ja jesam ljevicarka.

Nakon svih sranja kroz koja su prosli ovi prostori u posljednjih 100 godina, zaslugama desnice, samo primitivan, nepismen, lud, bolestan (ne)covjek moze biti desnicar.



Znaci, nemaš nazi fetiš na državu, ne mariš za zabranu svinjetine u Kuranu i tako to?


Naravno da nemam nazi fetis na drzavu, ali imam fetis na drzavu. Pri cemu je moja idealna drzava, na ovim prostorima, ona koja obuhvata ozemlje danasnje Hr i BiH, a u kojoj nema mutave stoke Srba, Hrvata, Bosnjaka, i njihovih preseravanja... vec imaju neki... stajaznam... Amerikanci. :neznam (plasticno receno-kazano). :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 00:00 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
seherzada_begovica je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:


Znaci, nemaš nazi fetiš na državu, ne mariš za zabranu svinjetine u Kuranu i tako to?


Naravno da nemam nazi fetis na drzavu, ali imam fetis na drzavu. Pri cemu je moja idealna drzava, na ovim prostorima, ona koja obuhvata ozemlje danasnje Hr i BiH, a u kojoj nema mutave stoke Srba, Hrvata, Bosnjaka, i njihovih preseravanja... vec imaju neki... stajaznam... Amerikanci. :neznam (plasticno receno-kazano). :neznam


Koja je onda razlika između te države i Jugoslavije bez iste "mutave stoke"?

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 00:03 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
seherzada_begovica je napisao/la:
Leeroy Jenkins je napisao/la:

Zašto ti onda nisi ljevičarka?


Ja jesam ljevicarka.

Nakon svih sranja kroz koja su prosli ovi prostori u posljednjih 100 godina, zaslugama desnice, samo primitivan, nepismen, lud, bolestan (ne)covjek moze biti desnicar.


Teško može biti "ljevičar" neko ko fetišizira ustaše, a u 90% postova raseljava Srbe (a povremeno i Hrvate) iz BiH.
Ti si pokazni primer zašto levica u BiH ne može da dobaci dalje od ezana.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 00:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
Leeroy Jenkins je napisao/la:
seherzada_begovica je napisao/la:

Naravno da nemam nazi fetis na drzavu, ali imam fetis na drzavu. Pri cemu je moja idealna drzava, na ovim prostorima, ona koja obuhvata ozemlje danasnje Hr i BiH, a u kojoj nema mutave stoke Srba, Hrvata, Bosnjaka, i njihovih preseravanja... vec imaju neki... stajaznam... Amerikanci. :neznam (plasticno receno-kazano). :neznam


Koja je onda razlika između te države i Jugoslavije bez iste "mutave stoke"?


Pa ne bi Jugoslavija uopce bila losa, da je bila demokratska, ili da se uspjela demokratizirati. To je milenijska propustena sansa za ljude na ovim prostorima.

No iz perspektive mene kao stanovnika Sarajeva, u geografskom smislu, kada bi htjela nacrtati granice ozemlja drzave koja bi u tom geografskom smislu imala sve sto je potrebno da ima, dovoljno bi bilo danasnja RH i BiH, tj. granice bi vjerovatno bile priblizno tome, kao nekakav minimum, odnosno optimum. A po pitanju populacije, da, nekakav koncept slican amerikanizmu, bi bio idealan, imigracijska integrativna ideologija, bez ovih sentimenata "od stoljeca sedmog" ili "od kulina bana", od kojih nikakvih koristi nema (i koji su jedno precizno detektirano nic vise do mutavo preseravanje, iliti bolje receno psihicki poremecaj na kojeg se primitivni polusvijet ovog prostora pali, i to sa ogromnim stetama po sebe).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 00:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
Leeroy Jenkins je napisao/la:
seherzada_begovica je napisao/la:

Ja jesam ljevicarka.

Nakon svih sranja kroz koja su prosli ovi prostori u posljednjih 100 godina, zaslugama desnice, samo primitivan, nepismen, lud, bolestan (ne)covjek moze biti desnicar.


Teško može biti "ljevičar" neko ko fetišizira ustaše, a u 90% postova raseljava Srbe (a povremeno i Hrvate) iz BiH.
Ti si pokazni primer zašto levica u BiH ne može da dobaci dalje od ezana.


Hebe me se za Srbe, cak i Hrvate, a bogami i Bosnjake.

No ustase, to mi je interesantna ideologija, obzirom da su njihove ideje bile priblizno slicne onome sto ja mislim i sto realno jeste najbolje za ovaj prostor i populaciju na ovom prostoru. Hmmmm, to bi bio dobra ideja, ustase koji napenaljuju Srbe, Hrvate, Bosnjake sa ovih prostora, i ostaje samo jedna nacija na ovom prostoru, d ustase! :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 07:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2016, 02:44
Postovi: 1443
Lokacija: Velika župa Vrhbosna
Kroacija zagrlila ubogu sestru Bosnu ...

slika

To bi bila država na kvadrat iz snova. :palacgore2

Sa ovima konzervativnim rimo-katolicima i muslimanima nažalost možemo samo sanjati takvu državu ...

O Srbima da ne govorim ... nema potrebe.

Domet, noge u more u Makarskoj i gledaj u plavo nebo ... dabogda i to ...
:sad

_________________
Ljubi sestre Hrvatice ! Poštuj braću Hrvate !

Brat je mio, koje vjere bio, kada bratski čini i postupa ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 11:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lip 2009, 08:42
Postovi: 2111
Lokacija: Beograd
seherzada_begovica je napisao/la:
Leeroy Jenkins je napisao/la:

Zašto ti onda nisi ljevičarka?


Ja jesam ljevicarka.

Nakon svih sranja kroz koja su prosli ovi prostori u posljednjih 100 godina, zaslugama desnice, samo primitivan, nepismen, lud, bolestan (ne)covjek moze biti desnicar.


Islam i levica idu ruku pod ruku u danasnje vreme, normalno da ti odgovara.

_________________
Čevo ravno, gnjijezdo junačko,
a krvavo ljudsko razbojište,
mnoge li si vojske zapamtilo,
mnoge li si majke ojadilo!
Ljudske su te kosti zatrpale,
ljudskom si se krvlju opjanilo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
Baron je napisao/la:
Kroacija zagrlila ubogu sestru Bosnu ...

slika

To bi bila država na kvadrat iz snova. :palacgore2

Sa ovima konzervativnim rimo-katolicima i muslimanima nažalost možemo samo sanjati takvu državu ...

O Srbima da ne govorim ... nema potrebe.

Domet, noge u more u Makarskoj i gledaj u plavo nebo ... dabogda i to ...
:sad


Da, kada bi se iskljucila ideoloska nadgradnja, bosnjastva, hrvatstva, srpstva, islama, krscanstva, hriscanstva, itd. i ostavila bioloska baza egzistencije, interesa, socialdemokratije, itd. bez vanjskih uticaja ljudi na ovom prostoru svojim unutarnjim kapacitetom drustvenog povezivanja, organizirali bi se u drzavu koja bi u svom optimumu obuhvatala geografski prostor prikazan na gornjoj slici. Iz te, uvjetno receno bioloske, socijaldemokratske, lijeve baze, proizilazi da je jedina ispravna uvjetno receno ideoloska, nacionalna, desna baza, ona koja djeluje na integriranju ljudi na cjelokupnom gornjem prostoru u jedinstven kolektiv.

Drugim rjecima, bosnjastvo, hrvatstvo, srpstvo (ili pak islam, krscanstvo, hriscanstvo nekada prije) su parcijalne ideologije, ne samo ovog sada naseg vremena, vec posljednjih 1000 godina, koje imaju tenziju obuhvatanja cjelokupnog prostora, ali koje nisu dovoljno mocne da uspostave prevlast. Posljedicno tomu, kao parcijalne ideologije, iz nemogucnosti realizacije, trazi se vanjski patron koji ce pripomoci da se neka od tih parcijala realizira (i to je karakteristika kroz cijelu povijest, jedni su trazili pomoc Vatikana, Madjarske, Njemacke, i sl., dugi Turske, islamskog bloka, i sl., treci Beograda, Rusije, itd.).

Paradoksalno, pripadnici ovih nasih parcijalnih ideologija, ne razumiju da vanjski patron nece dozvoliti realizaciju bilo koje parcijalne ideologije na cjelokupnom prostoru, i omoguciti time njenu samostalnu egzistenciju, a time i gubitak svog interesa - vanjski patron ce samo odrzavati egzistenciju te ideologije, i njeno maksimalno sirenje do tacke u kojoj se pojavi opasnost prerastanja parcijale u samostalnost.

Tako je bilo i za vrijeme Madjara prije 1000 godina, i za vrijeme Turcina prije 500 godina, kao i u danasnje vrijeme.

Naravno, u danasnjem vremenu, parcijalna ideologija ovog prostora - hrvatstvo - nakon 1000 godina ona je postala najdominantnija (iz jednog raspadnutog stanja, Hrvatske-Slavonije-Dalmacije-Istre, vojne krajine, BiH, itd), ona su uspjela realizirati do svog parcijalnog maksimuma. A to znaci, da je slijedeca faza realizacije, samostalnost, odnosno gubitak patronizacije, koji ce sada dati podrsku drugoj parcijalnoj strani.

Tako npr. kada su Bosnjaci imali patrona Osmanlije, od hrvatske parcijale su "ostali ostaci ostataka", i ti ostaci su zasticeni od strane Austrije i Venecije, a danas imas dominaciju hrvatske parcijale, i bosnjacke ostatke ostatake, koji su stavljeni pod patronat MZ. Nije to nista sto se i prije nije desavalo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
Tako da :zubati razumljiva je frustracija hrvatstva, desnog, koje je u ovom vremenskom povijesnom dobu najpotentnije, patronazom MZ-e nad BiH. Bosnjaci mogu birati patrone jelte, od Amerike, Njemacke, do istoka, dok Hrvati nemaju vise nikog koji bi ih mogao patronizirati u svojoj ekspanziji. Obicno se frustraciju ta ispoljava na nacin "vidjecete vi kad ode MZ" :zubati a sto se naravno nece desiti, jer uvijek ce se naci vanjski patron, koji ce odrzavati bilo koju parcijalnu ideologiju, do one tacke kada ona moze postati samostalna.

Ono sto mutavci ne razumiju, je to da su ideoloske nadgradnje bosnjastva, hrvatstva, srpstva (ili u prethodnom nekom vremenu neki drugi oblici ideologija) parcijale koje onemogucavaju biolosku integraciju ovog prostora u samostalnu, organiziranu, drzavnu cjelinu.

Jedini nacin realizacije, ili bolje receno pocetni nacin realizacije u ovom trenutku, prirodnih bioloskih teznji ljudi koji egzistiraju na ovom prostoru, ne nalazi se na desnoj strani politickog spektra parcijalnih ideoloskih nadgradnji, vec na lijevoj strani gdje se negativni uticaj parcijala umanjuje, i priblizava bioloskom fundamentu, konkretnim interesima, i sl.

No, naravno, ova danasnja generacija ljudi, nije kvalitetan materijal koji moze iznijeti prirodne procese integracije. To su mutavci, koje treba pustiti da odumru, i pripremati neku novu generaciju. Mutavce se moze koristiti za neke pretpripremne radnje, koje se mogu sada realizirati, a koje buducim generacijama mogu olaksati ultimativni cilj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
daxt je napisao/la:
seherzada_begovica je napisao/la:

Ja jesam ljevicarka.

Nakon svih sranja kroz koja su prosli ovi prostori u posljednjih 100 godina, zaslugama desnice, samo primitivan, nepismen, lud, bolestan (ne)covjek moze biti desnicar.


Islam i levica idu ruku pod ruku u danasnje vreme, normalno da ti odgovara.


Mojne zezat? =))

Ja bih voljela sjecirati tvoj mozak, proucavati, sa znanstvenog gledista gledano. :biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Moje je skromno mišljenje da budalu treba nabiti na qrac.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
@Heero

Vidi, postoje bioloske/prirodne i ideoloske/drustvene karakteristike ljudi. Etnicitet nije bioloska, prirodna karakteristika, vec ideoloska, drustvena.

Kao jedan eksperiment, uzmi neku bebu u nekom sirotistu, i udomi je u hrvatsku obitelj, ona ce poprimiti karakteristike hrvatskog okruzenja, a udomi je u bosnjacku obitelj, ona ce poprimiti karakteristike bosnjackog okruzenja.

Konvertiranja iz jednog u drugi ideoloski/drustveni okvir, razlicitim procesima, takodje su jako poznata i sl. To su normalni procesi.

. . .

Nasih posljednjih 100 godina, nisu etalon u odnosu na kojeg se moze mjeriti bilo sto, osim mutavosti. Jedna mutava ideologija, nije pozitivna samo na bazi ako je usmjerena protiv druge mutave ideologije.

Da bi se mogla odrediti ispravna ideolosko/drustvena smjernica, potrebno je imati dovoljno snage i izmjestiti se izvan etniciteta, tudjih i vlastitih kulturoloskih obrazovanja, odnosno roditeljskih, skolskih, medijskih, i sl. sablona okruzenja u kojem se egzistira - u domenu hladne racionalne znanosti. Te sa te pozicije izvrsiti analizu, npr.
1. uzeti kao pocetnu osnovu samo biolosku masu, bebe iz sirotista koje egzistiraju kao prazne posude, u koje jos nije nasut ideoloski/kulturoloski/drustveni konstrukt
2. od te bioloske mase, napraviti svoj ideoloski/kulturoloski/drustveni konstrukt, vodu koju ce se bebama nasuti, cime ce oni postati neka zamisljeni perfektni etnicitet/nacija/kultura/drustvo/drzavna zajednica na nekom teritoriju, naziva npr. Dinarci
3. onda te Dinarce, kao perfektnu zamisljenu kulturu/drustvo/drzavnu zajednicu, itd. usporediti sa onom kulturom/ideologijom/drzavnom zajednicom u kojoj se u reali osoba nalazi, npr. Hrvatima, Bosnjacima, Srbima, krscanima, muslimanima, whatever
4. razlika koja postoji izmedju Dinaraca u odnosu na neke pojedinacne druge, ili druge sve skupa, je pokazatelj promasenosti iliti mutavosti postojece egzistirajuce ideologije, stremljenja, itd.
5. izbor ispravnog politickog kursa, jesu sva stremljenja koja rade na uklanjanju gapa/rupe/razlike izmedju perfektnog drustva Dinarci i postojeceg vlastitog drustva kojim je individua okruzena, u kojoj egzistira, bez obzira da li i sama pripada tom miljeu, iliti bolje receno unapredjenju postojeceg okruzenja u perfektno, na realan i provodiv nacin


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
Metemma je napisao/la:
Moje je skromno mišljenje da budalu treba nabiti na qrac.



Intelektualno podkapacitirani ljudi su skloni takovim razmisljanjima. :nanana

No to su samo fantazije i zelje, tih podkapacitiranih ljudi, malog qurca i malog mozga. =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 14:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
Postojece ideologije, naseg danasnjeg povijesnog trenutka, bosnjastvo ili hrvatstvo, u idealnom geografskom prostoru, od Kupe do Drine, i od Drave do Jadrana, su parcijalne ogranicene ideologije koje se ne mogu realizirati do svoje cjelokupnosti.

One sve kao parcijalne imaju tenziju da se realiziraju, i njihova ekspanzija ce maksimalno ici malo iznad 1/2 realizacije, i onda ce ulaziti u kontrakciju. Onako kako to 1000 godina povijesti pokazuje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
seherzada_begovica je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Moje je skromno mišljenje da budalu treba nabiti na qrac.


Intelektualno podkapacitirani ljudi su skloni takovim razmisljanjima. :nanana

No to su samo fantazije i zelje, tih podkapacitiranih ljudi, malog qurca i malog mozga. =))


U pravu ste, ne kaže se džaba budalu nit jebi nit kući vodi...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
Metemma je napisao/la:
seherzada_begovica je napisao/la:

Intelektualno podkapacitirani ljudi su skloni takovim razmisljanjima. :nanana

No to su samo fantazije i zelje, tih podkapacitiranih ljudi, malog qurca i malog mozga. =))


U pravu ste, ne kaže se džaba budalu nit jebi nit kući vodi...


Tako je!

Zato ja i kazem da je Srbeke pozeljno napenaliti iz kuce. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Mrš

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 17:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 stu 2011, 21:14
Postovi: 226
seherzada_begovica je napisao/la:
Pri cemu je moja idealna drzava, na ovim prostorima, ona koja obuhvata ozemlje danasnje Hr i BiH, a u kojoj nema mutave stoke Srba, Hrvata, Bosnjaka, i njihovih preseravanja... vec imaju neki... stajaznam... Amerikanci. :neznam (plasticno receno-kazano). :neznam


Koji deža vu. Imam dobrog prijatelja, baš projugoslovenski orijentisan, s obzirom da su mu sva tri naroda zastupljena na porodičnom stablu. I on je, odlaskom u Sarajevo da studira, pokušao taj svoj žal za Jugoslavijom da zamjeni simpatisanjem "građanskih i lijevih stanaka". Tad je nekad i Komšić izabran prvi put u Predsjedništvo, i znam da mu je on bio novi Tito. I sjećam se da smo se prvi put ozbiljno posvađali kad je mrtav ladan izjavio nešto u fazonu ovog boldovanog: "Što ne bi nekakvim dekretom izbrisali čitavu istoriju i nacije na ovim prostorima, i da budemo nešto novo, eto ne mora ni Bosanci i Hercegovci, već nešto skroz deseto". :zubati

Kasnije se nešto cimao oko one Sabine Ćudić i Naše Stranke, i imao neke radikalne ideje svojstvene sarajevskoj ljevici o "eksterminaciji svih nepoželjnih elemenata koji su protiv jake države BiH", nešto slično ovim Suljagićevim "gradžanima".


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Naša Kvačica i 281 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO