HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 02:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 747 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:14 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2019, 14:50
Postovi: 225
1986 je napisao/la:
Bošnjak_Tuzla je napisao/la:
Uvijek sam to isticao i uvijek ću isticati, na stranu prepucavanja i nadmudrivanja, da ste Vi, Hrvati, do nogu potukli srbe. Pa pogledaj ovu posljednju kartu gdje su sve bili. Očistili ste ih do Banja Luke, i za to Vam skidam kapu. Ne samo to, nego i dan danas podsjećate omladinu na velikosrpsku agresiju. Knin, Vukovar, Drvar, to je dovljno napisati.

Vi ste idući na redu.

Inače, slažem se sa Weaselom, kolonizacija Srba po tuđim krajevima se na kraju obila o glavu gubitkom prvo Kosova, zatim i krajeva u Hrvatskoj.

Npr. u Slavoniji postojala je linija srpskih sela koja spajala zapadnu Slavoniju i istočnu. Čemu to? Postoje i sela čisto Hrvatska, ali u svakome je do rata bila barem jedna srpska kuća. To su sve bili solunci i doseljenici s Kosova.


Kako misliš da smo mi idući na redu? O tome ti pišem, razbili ste njihovu iluziju skrojenu u prostorijama njihove akademije ANUS-a.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:16 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Kreni mićo kad je jednostavno.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:16 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Bošnjak_Tuzla je napisao/la:
Uvijek sam to isticao i uvijek ću isticati, na stranu prepucavanja i nadmudrivanja, da ste Vi, Hrvati, do nogu potukli srbe. Pa pogledaj ovu posljednju kartu gdje su sve bili. Očistili ste ih do Banja Luke, i za to Vam skidam kapu. Ne samo to, nego i dan danas podsjećate omladinu na velikosrpsku agresiju. Knin, Vukovar, Drvar, to je dovljno napisati.


Srbi su velikim djelom porazili sami sebe, jer su bili megalomani i htjeli previše i otvorili previše frontova. Oni su išli kačiti se s nama oko Knina i Slunja, a nisu rješili zaleđe uz Drinu i Bosnu.

No, ne samo da smo njih porazili, uspjeli smo i vama spasiti guzicu od nestanka (ne što vas volimo, nego nam je bio interes). No sve što smo postigli, vi ćete uspjeti velikim djelom razjebati. U sljedećem preslagivanju karata, Srbi će uzeti 70% BIH sa sadašnjih 48%. Uzet će si i pola USK, Drvar i Grahovo, i podebljat koridor kroz Tuzlanski i Posavski kanton, jer se sve to u pustaru pretvara. Demografija im ide u prilog, Ameri se povlače iz Europe u roku 10-15 godina, Rusi stišću šapu na jugoistok, Kinez gura odiza, a Švabi je Srbin važan za Berlin-Bagdad koridor. Hrvatsku zania BIH malo više od Zanzibara, tek tolik oda meci odande ne frcju po njoj. Dotle se vi bavite time kako da iskopate oko Hrvatima dok sebi vadite dva. Mi ćemo ulovit do Prozora kako je Alija i zamislio, i vjerojatno USK do Une, možda će nas i molit da ih pripojimo da ne pocrkaju u eksklavi, a vi dobivate svoju građansku konačno sa 400 000 stanovnika 2100.

Onda ćete možda shvatiti koliko ste suludu politiku svih ovih desetljeća vodili, ali uzalud i prekasno.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:17 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2019, 14:50
Postovi: 225
weasel je napisao/la:
Ako uklonimo svu strast i prepucavanja oko ove teme opet dolazimo do istog zaključka, rješenja nema. Ja sam na jednoj drugoj temi postavio alternativnu kartu kako riješiti taj naš problem i svi su skočili kao opareni. Tu rješenja nema, problem će ostati do potpune pobjede jedne strane ili će ostati vječni status quo. Nikad se niti jedna strana neće u potpunosti pomiriti s trenutnim stanjem. Taj Hrvat koji vam kaže da mu ovakva Hrvatska izgleda baš super i da ga nije briga za naš trbuh taj vas laže čim zine. Ista stvar je i s vaše strane, da vas ne zanima Sarajevo ne bi vi njega opsjedali 3 godine. Zanima vas itekako samo nećete priznati da ste tamo izgubili. Da ste kojim slučajem pobijedili i zauzeli Sarajevo to bi danas predstavljali kao glavnu ratnu pobjedu i primarni cilj vašeg djelovanja. Hrvati žele podebljati kiflu, Srbi žele povezati sve Srbe preko granica. Stvar je vrlo jednostavna.


Vi ste počeli prepisivati od srba i počeli ste izgleda sanjati Veliku Hrvatsku. I oni su sanjali veliku srbiju, pa izgubiše Kosovo, Crnu Goru, veliki dio Hrvatske, Bosna i Hercegovina je ostala u istim granicama, kao i prije rata. O Sloveniji neću, mada su i nju htjeli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:20 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2019, 14:50
Postovi: 225
divizija je napisao/la:
Bošnjak_Tuzla je napisao/la:
Uvijek sam to isticao i uvijek ću isticati, na stranu prepucavanja i nadmudrivanja, da ste Vi, Hrvati, do nogu potukli srbe. Pa pogledaj ovu posljednju kartu gdje su sve bili. Očistili ste ih do Banja Luke, i za to Vam skidam kapu. Ne samo to, nego i dan danas podsjećate omladinu na velikosrpsku agresiju. Knin, Vukovar, Drvar, to je dovljno napisati.


Srbi su velikim djelom porazili sami sebe, jer su bili megalomani i htjeli previše i otvorili previše frontova. Oni su išli kačiti se s nama oko Knina i Slunja, a nisu rješili zaleđe uz Drinu i Bosnu.

No, ne samo da smo njih porazili, uspjeli smo i vama spasiti guzicu od nestanka (ne što vas volimo, nego nam je bio interes). No sve što smo postigli, vi ćete uspjeti velikim djelom razjebati. U sljedećem preslagivanju karata, Srbi će uzeti 70% BIH sa sadašnjih 48%. Uzet će si i pola USK, Drvar i Grahovo, i podebljat koridor kroz Tuzlanski i Posavski kanton, jer se sve to u pustaru pretvara. Demografija im ide u prilog, Ameri se povlače iz Europe u roku 10-15 godina, Rusi stišću šapu na jugoistok, Kinez gura odiza, a Švabi je Srbin važan za Berlin-Bagdad koridor. Hrvatsku zania BIH malo više od Zanzibara, tek tolik oda meci odande ne frcju po njoj. Dotle se vi bavite time kako da iskopate oko Hrvatima dok sebi vadite dva. Mi ćemo ulovit do Prozora kako je Alija i zamislio, i vjerojatno USK do Une, možda će nas i molit da ih pripojimo da ne pocrkaju u eksklavi, a vi dobivate svoju građansku konačno sa 400 000 stanovnika 2100.

Onda ćete možda shvatiti koliko ste suludu politiku svih ovih desetljeća vodili, ali uzalud i prekasno.


Ti dođeš kao neki hrvatski Šešelj ili? Čuj pola USK, Prozor, smiješno mi je i čitati. Tako i srbi, već 20 godina govore, ove godine u Knin, sljedeće u Prizren, a sve ih manje ima i u Preševu. Nego, vi stegnite kaiš i apetit, opasno je uzeti zalogaj veći nego štp možeš progutati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:22 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Što će vama izlaz na more?
Pa većina vas ne zna plivati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
weasel je napisao/la:
Ako uklonimo svu strast i prepucavanja oko ove teme opet dolazimo do istog zaključka, rješenja nema. Ja sam na jednoj drugoj temi postavio alternativnu kartu kako riješiti taj naš problem i svi su skočili kao opareni. Tu rješenja nema, problem će ostati do potpune pobjede jedne strane ili će ostati vječni status quo. Nikad se niti jedna strana neće u potpunosti pomiriti s trenutnim stanjem. Taj Hrvat koji vam kaže da mu ovakva Hrvatska izgleda baš super i da ga nije briga za naš trbuh taj vas laže čim zine. Ista stvar je i s vaše strane, da vas ne zanima Sarajevo ne bi vi njega opsjedali 3 godine. Zanima vas itekako samo nećete priznati da ste tamo izgubili. Da ste kojim slučajem pobijedili i zauzeli Sarajevo to bi danas predstavljali kao glavnu ratnu pobjedu i primarni cilj vašeg djelovanja. Hrvati žele podebljati kiflu, Srbi žele povezati sve Srbe preko granica. Stvar je vrlo jednostavna.


Ne mora značiti, Francuska i Njemačka surađuju nakon povijesti sukoba.

Ako tako gledaš, tko je onda sretan? I Mađarska nema more, Slovenija bi htjela malo Istre, Italija također. Grčka bi možda htjela dio Turske, Turska bio htjela na sve strane.

Tko hoće svađu naći će neki izgovor, ali to je i dalje samo izgovor. Evo USA šalje vojsku preko pola svijeta i da štiti "svoje interese". Ništa nije pomoglo Iraku jer su daleko.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Bošnjak_Tuzla je napisao/la:

Vi ste počeli prepisivati od srba i počeli ste izgleda sanjati Veliku Hrvatsku. I oni su sanjali veliku srbiju, pa izgubiše Kosovo, Crnu Goru, veliki dio Hrvatske, Bosna i Hercegovina je ostala u istim granicama, kao i prije rata. O Sloveniji neću, mada su i nju htjeli.

Velika Hrvatska kao koncept označava čitavu RH plus BiH plus Boku Kotorsku plus čitavu Vojvodinu, to je megalomanija. Povezivanje Hrvatskog naroda u jednu državu nije megalomanski koncept, tih 20-25% BiH su naši kako god okreneš nismo mi to nikome oteli.

Mene čudi zašto vi idete i dalje protiv Hrvata, da nemate apsolutno niti jednog političara s gramom pameti. Ne morate nas voljeti ali interes je trenutno isti. Hrvatska hoće BiH kao buffer zone, a vi želite izbjeći subinu palestinaca. Na prvi pogled se sve poklapa, i što vi napravite? Vi krenete gaziti Hrvate u sumanutoj politici koja će vam se vratiti 10 puta gore. Alija vas je uništio što nije potpisao 1992. zajedničku obranu s RH. Mi se našeg naroda odreći nećemo, mi vam zlo ne želimo ali nećemo stajati po strane ako nas vaša politička elita želi uništiti. Da ste imali nekog pametnijeg i oslonili se na Hrvatsku umjesto da ste ratovali protiv nas, danas bi bilo bolje i nama i vama. Nije to nikako cviećarstvo samo zdrav razum. Ako mislite da su vam Hrvati jednaki neprijatelj kao Srbi tada vama pomoći nema.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
weasel je napisao/la:
Ako mislite da su vam Hrvati jednaki neprijatelj kao Srbi tada vama pomoći nema.


Misle i nema im pomoći.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
novovrijeme je napisao/la:
ikmandvaradtist je napisao/la:
Umreti je jedino što se mora. Teoretišemo, pokušavamo da osvetlimo Problem sa svih strana jer je nadprosečno kompleksan. Tema je tek otvorena, tek par karta stavljeno, suština tek zagrebana-a neki već jure za zaključcima.

Ne, Šešelju, ne govori se o proterivanju, preseljenju kao nameri - samo je pomenuto kao jedno od rešenja. Izgleda samo letimično preletiš po nečijem pisanju, uhvatiš se nečeg i formiraš stav. Površno.

Ovo nazivanje "džamijašem" ne bih ni komentarisao.

Najsimpatičnija mi je ova silna ekspresija "kiselog grožđa" sa obe strane ("Koji će nam antrak izlaz na more?" & "Ne treba nama dubina, super nam je ovako!") ... verujem da je u pitanju obično glumljenje da se ima bolja pregovaračka pozicija ("Šta oni nama imaju da ponude, ne treba nam ništa!")... naravno da Srbi i Hrvati mogu i ovako, ali svaka pojava u prirodi teži optimizaciji, to je i Evolutivni mehanizam... a mi sa izlazom i vi sa dubinom bi zaokružili svoje prostore, stavili višnju na šlag: to je nešto kao imati fenomenalnu devojku-naravno da se može i bez toga živeti ali bi bilo baš sjajno kad bi moglo....


E Mujo legendo. :thumbup
Nije lako ekavicom pisati. Meša se lahko. Dugo si lektorisao vlastiti tekst al jbg.... promaklo.


:laugh

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Naša Kvačica je napisao/la:
mora značiti, Francuska i Njemačka surađuju nakon povijesti sukoba.

Ako tako gledaš, tko je onda sretan? I Mađarska nema more, Slovenija bi htjela malo Istre, Italija također. Grčka bi možda htjela dio Turske, Turska bio htjela na sve strane.

Tko hoće svađu naći će neki izgovor, ali to je i dalje samo izgovor. Evo USA šalje vojsku preko pola svijeta i da štiti "svoje interese". Ništa nije pomoglo Iraku jer su daleko.

Uspoređuješ dva primjera koja nemaju veze. Hrvatska i Srbija su trenutno u fazi kao Njemačka i Francuska između dva svjetska rata. Jedna strana je poražena ali nije dotučena te samo čeka novu priliku za revanš. Mir između Nijemaca i Francuza je nastao kad je agresivni Njemački nacionalizam umro i kada su sve Njemačke teritorijalne aspiracije nestale. Dakle mir je nastao kompletnim porazom jedne strane i pobjedom druge. Prihvačanjem takvog rezultata i kulturom oprosta je nastala moderna Europa. Prevedeno na naš lokalni problem, ili će Hrvatska popuniti perec nakon 500 godina ili će Srbi napraviti poveću Srbiju.

Ako su se Poljaci nakon 900 godina vratili na Odru mogu i Hrvati nakon 500 godina na Bosnu.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
@ikmandvaradtist,

Rešavaš problem koji ne postoji. Živimo u 21. veku u kojem postoje izumi poput auto puteva,.tunela i ostalih blagodati moderne civilizacije. Obliku Srbije ne fali ništa, geografskim karakteristikama još manje, dolina Morave, vojvođanska ravnica itd... Mada te stvari danas nisu previše bitne zahvaljujući gorepomenutim izumima. A o razgovor o granicama RS ne dolazi u obzir dok god je RS deo BiH. I koristimo luke okolnih zemalja bez apsolutno ikakvih problema i ograničenja, a imamo i Dunav kao međunarodni plovni put.

Ne postoji problem granica, osim oko Kosova. I ponavljam, razgovarati o granicama RS, osim što je neopisivo neodgovorno, opasno i štetno, je teška veleizdaja. 30.000 ljudi je poginulo za te granice. Imaj malo poštovanja za našu braću preko Drine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Kvačice,

ja opet ponavljam da ništa ne mora niti je "o glavu", već je:

- zaokruženje nacionalnog prostora po više osnova (Strateški, Geostrateški, saobraćajno-komunikacijski, itd...)
- optimalniji način funkcionisanja
- lakše za odbranu (bilo od invazije bilo od odsecanja optimalnijih pravaca komunikacije)
- dodatni aspekt nezavisnosti
- vizuelno prijemčivije, estetski skladnije, simetričnije (evolucija je večna težnja ka najsavršenijem mogućem obliku)
- itd, itd...

A da ne mora - to vi presečene teritorije najbolje znate. Kad Hrvatska funkcioniše-sve može.

Ima puno područja u svetu gde se Geografija ističe kao nekakav hegemon - naravno prednjače problematine regije (Kavkaz, B.I., Balkan, Afrika, itd) pa samim tim imamo puuuuno "materijala" za diskusije... :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:36 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Bošnjak_Tuzla je napisao/la:

Ti dođeš kao neki hrvatski Šešelj ili? Čuj pola USK, Prozor, smiješno mi je i čitati. Tako i srbi, već 20 godina govore, ove godine u Knin, sljedeće u Prizren, a sve ih manje ima i u Preševu. Nego, vi stegnite kaiš i apetit, opasno je uzeti zalogaj veći nego štp možeš progutati.


Pa Srbi sada drže pola BIH, što je megalomanija misliti da neće uzeti još 2'0% teritorija koji se pretvara u pustaru? Ko im stoji na putu, vi kojih se rodi svake godine 1000 manje, a ukupno 6 puta manje od njih? Ne znam o kojem ti Preševu pričaš, tamo su ALbanci prdnuli, ne Srbi. Srbi povećavaju svoj udio u Srbiji sa i bez Kosova i u BIH. Jedino u Hrvatskoj puše nezaustavljivao (lani manje od 1.7% živorođenih), ali to im je dobro, jer im jamči da se Hrvatska neće osjećati ugroženo njihovom ekspanzijom u BIH.

Uostalom, dočekali smo da nas skupština bosanskih Srba brani od vaše tužbe.

I koji veliki zalogaj, pa najveći zalogaj od 1990. do danas uzimate vi. Hoćete državu veliku skoro ko Hrvatsku, a rodi vas se trećina u odnosu na Hrvate. Ko je tu megaloman?

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:36 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2019, 14:50
Postovi: 225
weasel je napisao/la:
Bošnjak_Tuzla je napisao/la:

Vi ste počeli prepisivati od srba i počeli ste izgleda sanjati Veliku Hrvatsku. I oni su sanjali veliku srbiju, pa izgubiše Kosovo, Crnu Goru, veliki dio Hrvatske, Bosna i Hercegovina je ostala u istim granicama, kao i prije rata. O Sloveniji neću, mada su i nju htjeli.

Velika Hrvatska kao koncept označava čitavu RH plus BiH plus Boku Kotorsku plus čitavu Vojvodinu, to je megalomanija. Povezivanje Hrvatskog naroda u jednu državu nije megalomanski koncept, tih 20-25% BiH su naši kako god okreneš nismo mi to nikome oteli.

Mene čudi zašto vi idete i dalje protiv Hrvata, da nemate apsolutno niti jednog političara s gramom pameti. Ne morate nas voljeti ali interes je trenutno isti. Hrvatska hoće BiH kao buffer zone, a vi želite izbjeći subinu palestinaca. Na prvi pogled se sve poklapa, i što vi napravite? Vi krenete gaziti Hrvate u sumanutoj politici koja će vam se vratiti 10 puta gore. Alija vas je uništio što nije potpisao 1992. zajedničku obranu s RH. Mi se našeg naroda odreći nećemo, mi vam zlo ne želimo ali nećemo stajati po strane ako nas vaša politička elita želi uništiti. Da ste imali nekog pametnijeg i oslonili se na Hrvatsku umjesto da ste ratovali protiv nas, danas bi bilo bolje i nama i vama. Nije to nikako cviećarstvo samo zdrav razum. Ako mislite da su vam Hrvati jednaki neprijatelj kao Srbi tada vama pomoći nema.


Ako pogledaš moje postove, vidjet ćeš da sam upravo to i pisao. Pisao sam da mi je žao što smo vas praktično gurnuli dodiku i BH srbima. Nismo smjeli dopustiti da vas izgubimo, jer se sa vama moglo dogovarati oko zajdeničkih ciljeva, ovako sve smo dalji i dalji, nažalost. Vi ste krenuli putem bez povratka, želite treći po svaku cijenu, a mi ga želimo spriječiti. Tu će nam se koplja lomiti, nadam se ne bukvalno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:38 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
weasel je napisao/la:
Uspoređuješ dva primjera koja nemaju veze. Hrvatska i Srbija su trenutno u fazi kao Njemačka i Francuska između dva svjetska rata. Jedna strana je poražena ali nije dotučena te samo čeka novu priliku za revanš. Mir između Nijemaca i Francuza je nastao kad je agresivni Njemački nacionalizam umro i kada su sve Njemačke teritorijalne aspiracije nestale. Dakle mir je nastao kompletnim porazom jedne strane i pobjedom druge. Prihvačanjem takvog rezultata i kulturom oprosta je nastala moderna Europa. Prevedeno na naš lokalni problem, ili će Hrvatska popuniti perec nakon 500 godina ili će Srbi napraviti poveću Srbiju.


Paralela ti nije dobra, jer se Francuzi nakon ww2 nisu povećali ni za milimetar. Isto tako i kompletnim porazom srpske strane, ne bi ni mi. Ojačali bi Sarajevo, Priština, Cetinje, mi 0.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:42 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2019, 14:50
Postovi: 225
divizija je napisao/la:
Bošnjak_Tuzla je napisao/la:

Ti dođeš kao neki hrvatski Šešelj ili? Čuj pola USK, Prozor, smiješno mi je i čitati. Tako i srbi, već 20 godina govore, ove godine u Knin, sljedeće u Prizren, a sve ih manje ima i u Preševu. Nego, vi stegnite kaiš i apetit, opasno je uzeti zalogaj veći nego štp možeš progutati.


Pa Srbi sada drže pola BIH, što je megalomanija misliti da neće uzeti još 2'0% teritorija koji se pretvara u pustaru? Ko im stoji na putu, vi kojih se rodi svake godine 1000 manje, a ukupno 6 puta manje od njih? Ne znam o kojem ti Preševu pričaš, tamo su ALbanci prdnuli, ne Srbi. Srbi povećavaju svoj udio u Srbiji sa i bez Kosova i u BIH. Jedino u Hrvatskoj puše nezaustavljivao (lani manje od 1.7% živorođenih), ali to im je dobro, jer im jamči da se Hrvatska neće osjećati ugroženo njihovom ekspanzijom u BIH.

Uostalom, dočekali smo da nas skupština bosanskih Srba brani od vaše tužbe.

I koji veliki zalogaj, pa najveći zalogaj od 1990. do danas uzimate vi. Hoćete državu veliku skoro ko Hrvatsku, a rodi vas se trećina u odnosu na Hrvate. Ko je tu megaloman?


Ako drže pola BiH, zašto se ne otcijepe? Čekaju bolja vremena, koja nikad neće doći. Daj izvor tog podatka za broj rođenih, nekako mi se čini, na osnovu okruglih cifri da si pisao napamet. Ja kad pišem naučni rad, svaku rečenicu koja nije moja, moram citirati. Neka oni povećavaju u srbiji, dobro je Sidran rekao, neka grade veliku srbiju, ali na sprat. Veći zalpgaj želite vi, želite dio jedne države da predate članici EU, hajde razmisli, ima li to smisla?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
weasel je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
mora značiti, Francuska i Njemačka surađuju nakon povijesti sukoba.

Ako tako gledaš, tko je onda sretan? I Mađarska nema more, Slovenija bi htjela malo Istre, Italija također. Grčka bi možda htjela dio Turske, Turska bio htjela na sve strane.

Tko hoće svađu naći će neki izgovor, ali to je i dalje samo izgovor. Evo USA šalje vojsku preko pola svijeta i da štiti "svoje interese". Ništa nije pomoglo Iraku jer su daleko.

Uspoređuješ dva primjera koja nemaju veze. Hrvatska i Srbija su trenutno u fazi kao Njemačka i Francuska između dva svjetska rata. Jedna strana je poražena ali nije dotučena te samo čeka novu priliku za revanš. Mir između Nijemaca i Francuza je nastao kad je agresivni Njemački nacionalizam umro i kada su sve Njemačke teritorijalne aspiracije nestale. Dakle mir je nastao kompletnim porazom jedne strane i pobjedom druge. Prihvačanjem takvog rezultata i kulturom oprosta je nastala moderna Europa. Prevedeno na naš lokalni problem, ili će Hrvatska popuniti perec nakon 500 godina ili će Srbi napraviti poveću Srbiju.

Ako su se Poljaci nakon 900 godina vratili na Odru mogu i Hrvati nakon 500 godina na Bosnu.


Znači čekamo 3. svjetski da konačno "pobijedimo". Već se veselim. :aleale

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:43 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Bošnjak_Tuzla je napisao/la:
Ako pogledaš moje postove, vidjet ćeš da sam upravo to i pisao. Pisao sam da mi je žao što smo vas praktično gurnuli dodiku i BH srbima. Nismo smjeli dopustiti da vas izgubimo, jer se sa vama moglo dogovarati oko zajdeničkih ciljeva, ovako sve smo dalji i dalji, nažalost. Vi ste krenuli putem bez povratka, želite treći po svaku cijenu, a mi ga želimo spriječiti. Tu će nam se koplja lomiti, nadam se ne bukvalno.


Hrvatska elita uopće ne radi na trećem. Hrvatima je interes FBIH kako je zamišljena u Washingtonu i presudi Ljubić. To je za Hrvate bolje od trećeg.

Treći je predizborna fora i ništa više.

A bolje je i za vas, iako si ne želite to priznati. Čim Hrvati uđu u federalne institucije, odmah gledaju kako da navuku što više ulaganja, kapitala u čitavu BIH. Od Bakira iekipe možete samo novu džamiju dobit.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
weasel je napisao/la:
Ako uklonimo svu strast i prepucavanja oko ove teme opet dolazimo do istog zaključka, rješenja nema. Ja sam na jednoj drugoj temi postavio alternativnu kartu kako riješiti taj naš problem i svi su skočili kao opareni. Tu rješenja nema, problem će ostati do potpune pobjede jedne strane ili će ostati vječni status quo. Nikad se niti jedna strana neće u potpunosti pomiriti s trenutnim stanjem. Taj Hrvat koji vam kaže da mu ovakva Hrvatska izgleda baš super i da ga nije briga za naš trbuh taj vas laže čim zine. Ista stvar je i s vaše strane, da vas ne zanima Sarajevo ne bi vi njega opsjedali 3 godine. Zanima vas itekako samo nećete priznati da ste tamo izgubili. Da ste kojim slučajem pobijedili i zauzeli Sarajevo to bi danas predstavljali kao glavnu ratnu pobjedu i primarni cilj vašeg djelovanja. Hrvati žele podebljati kiflu, Srbi žele povezati sve Srbe preko granica. Stvar je vrlo jednostavna.

Sarajevo smo hteli dok je bilo 150k Srba u njemu. Danas ga ne bi uzeli pa sa nam neko plaća da ga držimo.

Kako se nihedna strana neće pomiriti, vidiš kako smo lepo svi mirni i preventivno razoružani da ne možemo da pravimo sranja. A to što vam država ima ružan oblik, to ste sami tražili u Vašingtonu kad ste potpisivali sporazum sa Alijom. Sad lepo izvolite živite sa posledicama toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Bošnjak_Tuzla je napisao/la:
Ako pogledaš moje postove, vidjet ćeš da sam upravo to i pisao. Pisao sam da mi je žao što smo vas praktično gurnuli dodiku i BH srbima. Nismo smjeli dopustiti da vas izgubimo, jer se sa vama moglo dogovarati oko zajdeničkih ciljeva, ovako sve smo dalji i dalji, nažalost. Vi ste krenuli putem bez povratka, želite treći po svaku cijenu, a mi ga želimo spriječiti. Tu će nam se koplja lomiti, nadam se ne bukvalno.

Pošteno, ali ne mogu se složiti da smo mi na putu bez povratka. Hrvati stalno kao papagaj ponavljaju EU, NATO, demokratizacija i federalizacija. Što bi se to vama oduzelo i koja bi vama prava bila oduzeta ako bi se BiH pretvorila u uniju tri republike. Nama nije u interesu razbiti BiH, ali ćemo biti prisiljeni pristupiti njenoj podjeli ako nas na to situacija prisili. Umjesto da budete pragmatični i date nam što želimo, na Hrvate se gazi i planira se njihova politička a zatim i fizička eliminacija. Pogledaj recimo što su Srbi napravili. U kraljevoj Jugoslaviji su Srbi stalno imali problema s nama i nakon nekog vremena su shvatili da neće s nama mira imati dok god nas ne prestanu maltretirati. Potpisali su Banovinu Hrvatsku gdje smo dobili široku autonomiju unutar Jugoslavije, vuk sit ovce na broju. Znam da vas boli ta podjela bez da su pitali vas ali uzmi u obzir princip. Vi da bi sačuvali BiH morate tražiti saveznike, to nije ucjena to je politička realnost. Pristanite na federalizaciju i preuređenje države po volji sva tri naroda i nećete imati boljeg prijatelja od nas.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:47 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
weasel je napisao/la:
Problem jing janga i milion krajiških Srba okruženih Hrvatima nismo napravili mi nego Turci i vi koji ste se selili. Ako vam je takav oblik problem povucite se istočno od Bosne i riješili ste problem. To je sve prije turske okupacije bila Hrvatska. Mi smo svoj problem rješavali kako smo jedino mogli, s razularenim pobunjenicima se teško civilizirano razgovara.

To je pre turskih osvajanja bila Ugarska. Hrvatska je nestala kao drzava 400 godina pre dolaska Turaka.
Ovako nesto su dogovorili Stojadinovic i Pavelic u Argentini. Mada je to bio samo mamac za Pavelica. Danas je to potpuno besmislena prica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:51 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Bošnjak_Tuzla je napisao/la:

Ako drže pola BiH, zašto se ne otcijepe? Čekaju bolja vremena, koja nikad neće doći. Daj izvor tog podatka za broj rođenih, nekako mi se čini, na osnovu okruglih cifri da si pisao napamet. Ja kad pišem naučni rad, svaku rečenicu koja nije moja, moram citirati. Neka oni povećavaju u srbiji, dobro je Sidran rekao, neka grade veliku srbiju, ali na sprat. Veći zalpgaj želite vi, želite dio jedne države da predate članici EU, hajde razmisli, ima li to smisla?


Naravno da čekaju bolja vremena, ali ne samo da čekaju, već aktivno rade na njima i rade jako dobro. Tvoje pitanje je kao da pitaš zašto Oluja nije bila 1992., nije bilo povoljno vrijeme, ali se radilo na tome. Srbi jačaju svoje pozicije svakim danom, politički se umrežuju od Moskve do Berlina, Tel Aviva i Pekinga, čak i Zagreba, a vi ko Južni Vijetnam živite nadu da će Amer vječno ostati zainteresiran. Vječno je jaaaako puno vremena. Istovremeno ste sami sve slabiji. Da se BIH nije otcijepila od Juge 1992., danas biste imali šanse za ulazak u UN isto koliko i Kosovo.

Imaš temu od demografiji, pa prati. Ovo je četvrta godina da će Srbima u BIH porasti udio. Odredba o 1/3 zastupnika iz RS će još malo štiti vas od njih, a ne obrnuto,

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:54 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
NSOS je napisao/la:
To je pre turskih osvajanja bila Ugarska. Hrvatska je nestala kao drzava 400 godina pre dolaska Turaka..


I poslije je bila Turska, ali ne pričamo o tomu, nego o stanovništvu. Vi ste se naselili u srce hrvatskog etničkog prostora koji su osmalije poharali. I to je izvor svih naših problema.

Vi ne možete pustit Kosovo koje je vama geografski periferno, a Hrvati još teže mogu pustiti ono što im je usred nacije.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 01 tra 2020, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
divizija je napisao/la:
NSOS je napisao/la:
To je pre turskih osvajanja bila Ugarska. Hrvatska je nestala kao drzava 400 godina pre dolaska Turaka..


I poslije je bila Turska, ali ne pričamo o tomu, nego o stanovništvu. Vi ste se naselili u srce hrvatskog etničkog prostora koji su osmalije poharali. I to je izvor svih naših problema.

Vi ne možete pustit Kosovo koje je vama geografski periferno, a Hrvati još teže mogu pustiti ono što im je usred nacije.


Neupućen bi pomislio da smo do sad barem Glamoč uspjeli preuzet. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 747 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 130 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO