HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 747 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 30  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 14:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Nbgd88 je napisao/la:
Istin je napisao/la:
Anglosaksonska politika koja vidi u Srbima "Male Ruse", brana pravoslavlju da ne izbije na toplo more. Katolički nasip koji spaja Konavle i Malsore u Albaniji, o njemu je govorio Šuflay. To je taj «katolički nasip» kojim je preko Crne Gore uspostavljena veza između Hrvatske i Albanije i koji je ostvaren ulaskom Crne Gore u NATO. Jadransko-Jonski koridor.
Nikada ne dati Srbiji niti milimetar mora.


Rimokatolički nasip misliš. Zeznuto je to u ovo vetrovito vreme, plima i oseka su postale nepredvidive. Voda poludela.

A šta ako su "anglosaksonci" ćoravi na jedno oko, pa slabo vide da smo mi ustvari "Mali Srbi". :eek


Da, Angli se baš srozavaju neverovatnom brzinom... gradonačlnik Londona, Musliman (?!), udara etikete "Rasista" svakom ko prozove migrante po bilo kom osnovu, sam London je postao migrantska metropola... više gradova u Engleskoj nema ni jednog jedinog stanovnika belca, šerijatske milicije, bilbordi koji pozivaju belce na vazektomiju, rekordna gojaznost u Evropi, alkoholizam koji divlja među mladima, četvrtina mladih muškaraca smatra flert "seksualnim uznemiravanjem" te osvanjuju bilbordi "Britain needs you to flirt" iako je kažnjivo prići curi jer se smatra "sexual assoult", meka moć na nikad nižem nivou u poslednja 3 veka.... nisam ih nikad voleo ali samm ih respektovao... no sad su go penis u odnosu šta su bili.

Ni svoje kolonije uskoro neće imati pod sobom a ne da razmišljaju o Balkanu kao nekoj brani Rujama... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 15:03 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Nbgd88 je napisao/la:
Istin je napisao/la:
Anglosaksonska politika koja vidi u Srbima "Male Ruse", brana pravoslavlju da ne izbije na toplo more. Katolički nasip koji spaja Konavle i Malsore u Albaniji, o njemu je govorio Šuflay. To je taj «katolički nasip» kojim je preko Crne Gore uspostavljena veza između Hrvatske i Albanije i koji je ostvaren ulaskom Crne Gore u NATO. Jadransko-Jonski koridor.
Nikada ne dati Srbiji niti milimetar mora.


Rimokatolički nasip misliš. Zeznuto je to u ovo vetrovito vreme, plima i oseka su postale nepredvidive. Voda poludela.

A šta ako su "anglosaksonci" ćoravi na jedno oko, pa slabo vide da smo mi ustvari "Mali Srbi". :eek


Kaže se more a ne voda. Kad netko kaže "voda" za more onda ga se sprda i to je znak da dotična osoba nije sa mora.
Eto vidiš zašto niste za more.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 15:03 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
ikmandvaradtist je napisao/la:
Nbgd88 je napisao/la:

Rimokatolički nasip misliš. Zeznuto je to u ovo vetrovito vreme, plima i oseka su postale nepredvidive. Voda poludela.

A šta ako su "anglosaksonci" ćoravi na jedno oko, pa slabo vide da smo mi ustvari "Mali Srbi". :eek


Da, Angli se baš srozavaju neverovatnom brzinom... gradonačlnik Londona, Musliman (?!), udara etikete "Rasista" svakom ko prozove migrante po bilo kom osnovu, sam London je postao migrantska metropola... više gradova u Engleskoj nema ni jednog jedinog stanovnika belca, šerijatske milicije, bilbordi koji pozivaju belce na vazektomiju, rekordna gojaznost u Evropi, alkoholizam koji divlja među mladima, četvrtina mladih muškaraca smatra flert "seksualnim uznemiravanjem" te osvanjuju bilbordi "Britain needs you to flirt" iako je kažnjivo prići curi jer se smatra "sexual assoult", meka moć na nikad nižem nivou u poslednja 3 veka.... nisam ih nikad voleo ali samm ih respektovao... no sad su go penis u odnosu šta su bili.

Ni svoje kolonije uskoro neće imati pod sobom a ne da razmišljaju o Balkanu kao nekoj brani Rujama... :zubati


Sve je to po planu i programu. Ne brini ništa. :zubati

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 15:06 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Istin je napisao/la:
Nbgd88 je napisao/la:

Rimokatolički nasip misliš. Zeznuto je to u ovo vetrovito vreme, plima i oseka su postale nepredvidive. Voda poludela.

A šta ako su "anglosaksonci" ćoravi na jedno oko, pa slabo vide da smo mi ustvari "Mali Srbi". :eek


Kaže se more a ne voda. Kad netko kaže "voda" za more onda ga se sprda i to je znak da dotična osoba nije sa mora.
Eto vidiš zašto niste za more.


Nemoj da zovem lipu da te otera ća! :smajl052

Šalim se. Sa drugim smislom napisah Voda. Ne razumiš ti to. :nanana

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 15:13 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
ikmandvaradtist je napisao/la:
Nbgd88 je napisao/la:

Rimokatolički nasip misliš. Zeznuto je to u ovo vetrovito vreme, plima i oseka su postale nepredvidive. Voda poludela.

A šta ako su "anglosaksonci" ćoravi na jedno oko, pa slabo vide da smo mi ustvari "Mali Srbi". :eek


Da, Angli se baš srozavaju neverovatnom brzinom... gradonačlnik Londona, Musliman (?!), udara etikete "Rasista" svakom ko prozove migrante po bilo kom osnovu, sam London je postao migrantska metropola... više gradova u Engleskoj nema ni jednog jedinog stanovnika belca, šerijatske milicije, bilbordi koji pozivaju belce na vazektomiju, rekordna gojaznost u Evropi, alkoholizam koji divlja među mladima, četvrtina mladih muškaraca smatra flert "seksualnim uznemiravanjem" te osvanjuju bilbordi "Britain needs you to flirt" iako je kažnjivo prići curi jer se smatra "sexual assoult", meka moć na nikad nižem nivou u poslednja 3 veka.... nisam ih nikad voleo ali samm ih respektovao... no sad su go penis u odnosu šta su bili.

Ni svoje kolonije uskoro neće imati pod sobom a ne da razmišljaju o Balkanu kao nekoj brani Rujama... :zubati


Rusija je još gora.
Ogromne stope abortusa, rekorderi po alkoholizmu i narkomaniji, jedna od najgorih demografija na europskom tlu, 20% muslimana u državi i ne nisu nikakvi lojalni nego ljudi puno opasniji od onih patuljastih Arapa koji su po zapadnoj europi, ruskinje su broj 1 prostitutke po bliskom istoku gdje ga puše šeicima, Rusija ima više prostitutki nego doktora, zemljoradnika i vatrogasaca kombinirano http://euromaidanpress.com/2017/08/20/r ... dan-press/
A što se tiče ove krize, Zbog ovako niske cijene (nešto više) u režiji Amerike je početkom devedesetih bivši SSSR bankrotirao i raspao se. Ako ova cijena potraje Rusija će se naći u velikom problemu. Putin je svoj uspjeh uvelike temeljio na prihodima od visoke cijene nafte kojim su financirali i revitalizirani prvenstveno vojnu industriju. Sada su pali u istu zamku jer je lova potrošena na vojsku a ne na održivu industrijukoja bi bila konkurentna.

Zvuči kao teorija zavjere ali ne bih se čudio da je ovo opet američka igra protiv Rusije. Tim više što masovno šalju vojsku u EU na vojnu vježbu, očito se ne boje virusa. Da li imaju cjepivo to mi vjerojatno nećemo saznati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 15:15 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Jedna lijepa pjesmica za malo relaksirati temu:



Tamo daleko, daleko od mora,
Tamo je selo moje, tamo je Srbija


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 15:22 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Ooooo pa jel to Kalimero u pitanju. Drago mi je. =))

Kad smo kod pesama, evo i dva odlomka od Dositeja iz 1804.

Bosna Sestra tvoja na tebe gleda
i ne želi tebi nikakova vreda.
Ko tebe nenavidi, ne boji se Boga
Od kojeg tebi ide pomoć mnoga.

Hercegova zemlja i Černaja Gora
Daleke države i ostrovi mora -
svi tebi pomoć nebesnu žele,
Sve dobre duše tebi se vesele.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Istin je napisao/la:
ikmandvaradtist je napisao/la:

Da, Angli se baš srozavaju neverovatnom brzinom... gradonačlnik Londona, Musliman (?!), udara etikete "Rasista" svakom ko prozove migrante po bilo kom osnovu, sam London je postao migrantska metropola... više gradova u Engleskoj nema ni jednog jedinog stanovnika belca, šerijatske milicije, bilbordi koji pozivaju belce na vazektomiju, rekordna gojaznost u Evropi, alkoholizam koji divlja među mladima, četvrtina mladih muškaraca smatra flert "seksualnim uznemiravanjem" te osvanjuju bilbordi "Britain needs you to flirt" iako je kažnjivo prići curi jer se smatra "sexual assoult", meka moć na nikad nižem nivou u poslednja 3 veka.... nisam ih nikad voleo ali samm ih respektovao... no sad su go penis u odnosu šta su bili.

Ni svoje kolonije uskoro neće imati pod sobom a ne da razmišljaju o Balkanu kao nekoj brani Rujama... :zubati


Rusija je još gora.
Ogromne stope abortusa, rekorderi po alkoholizmu i narkomaniji, jedna od najgorih demografija na europskom tlu, 20% muslimana u državi i ne nisu nikakvi lojalni nego ljudi puno opasniji od onih patuljastih Arapa koji su po zapadnoj europi, ruskinje su broj 1 prostitutke po bliskom istoku gdje ga puše šeicima, Rusija ima više prostitutki nego doktora, zemljoradnika i vatrogasaca kombinirano http://euromaidanpress.com/2017/08/20/r ... dan-press/
A što se tiče ove krize, Zbog ovako niske cijene (nešto više) u režiji Amerike je početkom devedesetih bivši SSSR bankrotirao i raspao se. Ako ova cijena potraje Rusija će se naći u velikom problemu. Putin je svoj uspjeh uvelike temeljio na prihodima od visoke cijene nafte kojim su financirali i revitalizirani prvenstveno vojnu industriju. Sada su pali u istu zamku jer je lova potrošena na vojsku a ne na održivu industrijukoja bi bila konkurentna.

Zvuči kao teorija zavjere ali ne bih se čudio da je ovo opet američka igra protiv Rusije. Tim više što masovno šalju vojsku u EU na vojnu vježbu, očito se ne boje virusa. Da li imaju cjepivo to mi vjerojatno nećemo saznati.

Ne pratiš zbivanja, sada Rusi igraju igru niske cjene energenata. Nagomilali su hrpu rezervnog keša i masu deviza sveukupno 1000 milijardi eura. Rusi su napravili vlastitu proizvodnju nafte iz škriljca i mogu biti profitabilni na 42 dolara po barelu što ne može nitko drugi. Amerikancima treba bar 50 a saudijcima 60 dolara za profit. Rusi su izazvali ovu krizu zato što žele uništiti amerikance i njihove proitvođače koji od 2014. Jedva preživljavaju radi raznih geopolitičkih igara. Rusija ovako može izdržati 10 godina dok će saudijci bankrotirati za manje od pola tog vremena kao i dobar dio američkih kompanija.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 16:05 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
weasel je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Zar ti nisi iz Hercegovine rodom? Pisao si nešto takvo

Zamjenio si me s nekim, nemam veza s Hercegovinom nikakvih. Čisti perec kako bi vi rekli. :zubati

Kako gledaš na zamjenu Dubrovnika za Trebinje? :D
Ja bi s tim trgovao kada bi ti trgovao s nama, na kraju krajeva tvrdiš da se gleda povijest!

Povijesno su u Trebinju bili Hrvati a svi znamo kakvi su bili u Dubrovniku s onim trgovinama s Turcima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
weasel je napisao/la:
Ne pratiš zbivanja, sada Rusi igraju igru niske cjene energenata. Nagomilali su hrpu rezervnog keša i masu deviza sveukupno 1000 milijardi eura. Rusi su napravili vlastitu proizvodnju nafte iz škriljca i mogu biti profitabilni na 42 dolara po barelu što ne može nitko drugi. Amerikancima treba bar 50 a saudijcima 60 dolara za profit. Rusi su izazvali ovu krizu zato što žele uništiti amerikance i njihove proitvođače koji od 2014. Jedva preživljavaju radi raznih geopolitičkih igara. Rusija ovako može izdržati 10 godina dok će saudijci bankrotirati za manje od pola tog vremena kao i dobar dio američkih kompanija.


Bravo, Weasel, potpisujem.

Ne mogu da verujem da neko u 21. veku poredi Putinovu Rossiju sa SSSRom onih fušera pred kraj... :smijeh

Da, Ruskinje se kurvaju po svetu-a kako i ne bi: znaš li koliko miliona žena viška ima Rusija zbog 2. Svetskog?

Abortusi jesu visoki ali ne mnogo veći u poređenju sa Engleskom.

Demografija se nesšto popravila u poslednjim godinama.

Muslimani Rusije vide Rusiju kao svoju zemlju i ne prave šerijatske patrole po Moskvi. Čečenski lider preklinje Putina da pusti svoje žestoke borce na neprijatelje Rusije! I dan danas ti Čečeni jedu žive Islamiste u Siriji... :gun_bandana

Ruski dug nikad manji, rezerve zlata nikad veće još od Staljina, oružje nikad savremenije, Sibir jedva načet a severni Pol tek dolazi na red za eksploataciju... meanwhile, in England:

slika



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
bobanovski je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Zamjenio si me s nekim, nemam veza s Hercegovinom nikakvih. Čisti perec kako bi vi rekli. :zubati

Kako gledaš na zamjenu Dubrovnika za Trebinje? :D
Ja bi s tim trgovao kada bi ti trgovao s nama, na kraju krajeva tvrdiš da se gleda povijest!

Povijesno su u Trebinju bili Hrvati a svi znamo kakvi su bili u Dubrovniku s onim trgovinama s Turcima


Dubrovnik za Trebinje? :wacko
Mijenjati vilu s bazenom od 500 kvadrata za trulu garažu. Znam da zvući nepravedno trgovati samo s vašim terenom u BiH, međutim ne djeli se Hrvatska. Nitko od 4 miliona Hrvata ne bi pristao dati niti metar sadašnje RH za bilo što Srpsko u Bosni. To vam je tako, činjenično stanje i to možemo prihvatiti ili ne. Treba osigurati da se što više Hrvata utrpa na pravu stranu granice a ako ugrabimo još šta više od toga odlično. Ako Srbima ne smeta oblik sadašnje RS i ne žele se mijenjati za teritorij unutar BiH tu se ništa ne može.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 17:05 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
bobanovski je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Kako gledaš na zamjenu Dubrovnika za Trebinje? :D


Odlična ideja.
Otkud samo izviru ovakvi intelektualci?
Imam ja još bolju, ajmo mijenjati Split za Bileću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Istin je napisao/la:
Imam ja još bolju, ajmo mijenjati Split za Bileću.


Čekajte, bre, Hrvati... ne treba nama toliko mora... znaš ti gde je Split? Beži, bre, samo ovaj deo što je ispod Hercegovine. Mi smo skromni, more nam treba čisto "za uar", zlu ne trebalo-ne da bi se širili ili nekom nešto na žao učinili.

A i ovi Hercegovci Katolici kao da nisu mili matici-bar takav ustisak dobijam čitajući postove. Nama bi bili dobri-to su ljudi preduzetni, sposobni, Dinarci... mi bi im dali sve što žele i bilo bi im super. Kod nas i minijaturne manjine imaju svoju televiziju, svoje natpise, obrazovanje na jeziku i ostalo... i oni Hrvati koji bi bili na toj budućoj našoj obali isto. 21. je vek!

Nego, da dodam za Crnu Goru, zaboravih u onom postu a možda vam nije poznato: neki funkcioneri Bošnjačke stranke (ima vlast u nekim opštinama severa ili koalira u vlasti) nazivali su najvećeg pesnika i mislioca u istoriji C.G. "genocidnim pjesnikom" a Gorski Vijenac "genocidnim djelom", optuživali C.G. da je "sprovela genocide nad Bošnjacima", optužili Mila da je "prekršio obećanje pred Referendum da će im dati 'prekograničnu regiju Snadžak'", zahtevali uvek više i više resora frustrirajući svaki put vladajuću stranku do bola, Albanci hapšeni u akciji "Orlov let" zbog terorističkih namera, "Miss Albania" se održava godina zaredom u Ulcinju, Tači i Rama su počasni građani Ulcinja gde su se isti sastali i pričali o "ujedinjenju", itd, itd... sve to frustrira & razočarava dobar deo Crnogoraca koji su iskreno želeli neki svoj identitet i državu sa nasleđem časne prošlosti i bez Srpstva kao korena ali kad vide ovo sve gube iluzije u Mila i Crnogorstvo...

Live: predsednik demonstrira kako se nosi maska

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 18:04 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
ikmandvaradtist je napisao/la:
Istin je napisao/la:
Imam ja još bolju, ajmo mijenjati Split za Bileću.


Čekajte, bre, Hrvati... ne treba nama toliko mora... znaš ti gde je Split? Beži, bre, samo ovaj deo što je ispod Hercegovine. Mi smo skromni, more nam treba čisto "za uar", zlu ne trebalo-ne da bi se širili ili nekom nešto na žao učinili.

A i ovi Hercegovci Katolici kao da nisu mili matici-bar takav ustisak dobijam čitajući postove. Nama bi bili dobri-to su ljudi preduzetni, sposobni, Dinarci... mi bi im dali sve što žele i bilo bi im super. Kod nas i minijaturne manjine imaju svoju televiziju, svoje natpise, obrazovanje na jeziku i ostalo... i oni Hrvati koji bi bili na toj budućoj našoj obali isto. 21. je vek!

Nego, da dodam za Crnu Goru, zaboravih u onom postu a možda vam nije poznato: neki funkcioneri Bošnjačke stranke (ima vlast u nekim opštinama severa ili koalira u vlasti) nazivali su najvećeg pesnika i mislioca u istoriji C.G. "genocidnim pjesnikom" a Gorski Vijenac "genocidnim djelom", optuživali C.G. da je "sprovela genocide nad Bošnjacima", optužili Mila da je "prekršio obećanje pred Referendum da će im dati 'prekograničnu regiju Snadžak'", zahtevali uvek više i više resora frustrirajući svaki put vladajuću stranku do bola, Albanci hapšeni u akciji "Orlov let" zbog terorističkih namera, "Miss Albania" se održava godina zaredom u Ulcinju, Tači i Rama su počasni građani Ulcinja gde su se isti sastali i pričali o "ujedinjenju", itd, itd... sve to frustrira & razočarava dobar deo Crnogoraca koji su iskreno želeli neki svoj identitet i državu sa nasleđem časne prošlosti i bez Srpstva kao korena ali kad vide ovo sve gube iluzije u Mila i Crnogorstvo...

Live: predsednik demonstrira kako se nosi maska

slika


Posljednji put kad ste to provali ste ostali bez trećine predratne "opštine Trebinje".
A malo je falilo da ne ostanete bez cijele. To vam je poruka ako se sljedeći put odlučite upuštati u takve podhvate.
Jednostavno vi ste u tom dinarskom, sub-jadranskom prostoru ugasili, u Lici, Dalmaciji vas više nema, a u Istočnoj Hercegovini 55000 Srba, toliko ih valjda stane u jedan kvart u Beogradu, četiri puta manje nego Hrvata u Hercegovini i duplo manje nego Južna Dalmacija, to vam je područje gore nego DGG.
Sa svih strana okruženi NATO državama i NATO pješacima, jedina prometna veza do ostatka RS preko Goražda.
Nemate vi tu nikakvu perspektivu a ne još da tu pustinju proširujete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Pogledajte startnu poziciju Crne Gore i koliko je daleko krajnja tačka npr. na severoistoku do koje su stigli za praktično 2 generacije:

slika

Tako da ne čudi što joj je državnost klimava i što Milo konstantno drvi o "ugroženoj državi".

Dalje, pogledajmo teren, reljef:

slika

Zamislite kako je po ovakvom terenu pre savremenog doba bila mučna komunikacija! Državni pipci, konci uprave i uticaj iz daleke prestonice je toliko otežan da ni idealni uslovi ne čine stvari jednostavnim, a kamoli oni drugi. Da i ne pominjemo večno prisutno siromaštvo koje je dodatna kočnica bilo. Ko se vozio kolima iz Srbije na more jasno mu je koji je to pičvajz tada bio kad je dan danas ovakav... :001_rolleyes

Koliko je Crna Gora, Crnogorstvo ostavilo traga na populaciju najočiglednije je po rasprostranjenosti "crnogorskog" jezika:

slika

(ovo je mapa iz 2003. koja zastarela, u međuvremenu je porastao broj govornika istog)

Inače, u stvaranju tog "jezika" su angažovani hrvatski lingvisti Josip Silić, Ivo Pranjković te izvesni Adnan Čirgić koji je na kraju napisao školski udžbenik (kad 'oćeš da "pregoriš" novokomponovanog Crnogorca kažeš mu "do you speak čirgićevski or serbian?" :smijeh ) - što mnogim Crnogorcima smeta i šize zbog toga ("Zar nemasmo svojija ljudi da nam jezik naprave no moradosmo Hrvate i Muslimane zvat'?").

Tako da: prilikom ekspanzije i zaokruživanja nacionalnog prostora mora se uzimati u obzir Geografija... jer Geografija uvek dođe po svoje! :sneaky2

Nažalost, to se obično nauči naknadno, kad je Pohlepa već nanela štetu...

P.S.: nisam mislio na Black Mountain preći odmah već kasnije ali neko je pomenu i eto... :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Crnogocri su se dobrano proširili van svojih granica, sjever države i 2/3 trenutne obale koje drže nisu bile njihove. Najgora stvar je što su manjina u svojoj državi, lako im se može desiti da dođe neka neželjena koalicija na vlast.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 18:48 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Nijesu manjina no ubedljiva većina. A ta kolacija će da dobije izlaz na celo more. :zubati

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 19:13 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Istin je napisao/la:
ikmandvaradtist je napisao/la:

Da, Angli se baš srozavaju neverovatnom brzinom... gradonačlnik Londona, Musliman (?!), udara etikete "Rasista" svakom ko prozove migrante po bilo kom osnovu, sam London je postao migrantska metropola... više gradova u Engleskoj nema ni jednog jedinog stanovnika belca, šerijatske milicije, bilbordi koji pozivaju belce na vazektomiju, rekordna gojaznost u Evropi, alkoholizam koji divlja među mladima, četvrtina mladih muškaraca smatra flert "seksualnim uznemiravanjem" te osvanjuju bilbordi "Britain needs you to flirt" iako je kažnjivo prići curi jer se smatra "sexual assoult", meka moć na nikad nižem nivou u poslednja 3 veka.... nisam ih nikad voleo ali samm ih respektovao... no sad su go penis u odnosu šta su bili.

Ni svoje kolonije uskoro neće imati pod sobom a ne da razmišljaju o Balkanu kao nekoj brani Rujama... :zubati


Rusija je još gora.
Ogromne stope abortusa, rekorderi po alkoholizmu i narkomaniji, jedna od najgorih demografija na europskom tlu, 20% muslimana u državi i ne nisu nikakvi lojalni nego ljudi puno opasniji od onih patuljastih Arapa koji su po zapadnoj europi, ruskinje su broj 1 prostitutke po bliskom istoku gdje ga puše šeicima, Rusija ima više prostitutki nego doktora, zemljoradnika i vatrogasaca kombinirano http://euromaidanpress.com/2017/08/20/r ... dan-press/
A što se tiče ove krize, Zbog ovako niske cijene (nešto više) u režiji Amerike je početkom devedesetih bivši SSSR bankrotirao i raspao se. Ako ova cijena potraje Rusija će se naći u velikom problemu. Putin je svoj uspjeh uvelike temeljio na prihodima od visoke cijene nafte kojim su financirali i revitalizirani prvenstveno vojnu industriju. Sada su pali u istu zamku jer je lova potrošena na vojsku a ne na održivu industrijukoja bi bila konkurentna.

Zvuči kao teorija zavjere ali ne bih se čudio da je ovo opet američka igra protiv Rusije. Tim više što masovno šalju vojsku u EU na vojnu vježbu, očito se ne boje virusa. Da li imaju cjepivo to mi vjerojatno nećemo saznati.


Obje ove teze imaju felere - prvo, ovo što etnički Anglosasi propadaju nema nikakvog utjecaja na imperijalnu politiku, nju ionako kroji uski krug ljudi koji su etnički vrlo često nešto drugo.

Drugo, što se tiće Rusije, ona danas nije ovisna o nafti. Nafta im je odigrala važnu ulogu u otplati dugova koje su nagomilali, danas im je nafta samo dodatni prihod. Rusija je samodostatna zemlja, oni bi mogli samostalno funkcionirati da ostatak svijeta sutra nestane. SSSR se raspao jer je bio neproduktivan, nije bio u stanju proizvoditi išta što ljudima treba. Rusija je nešto potpuno drugo, ona je dovoljno velika da se može zatvoriti ko Sj. Koreja i ništ joj ne bi falilo. Pad cijena nafte znači samo da će drugi manje izvoziti u Rusiji, a Rusi manje putovati svijetom. Također, ruski muslimani su u procesu debelog pada fertiliteta, imaju natprosječno ISELJAVANJE iz Rusije, a Rusi se ne libe ni genocida ako ih netko naljuti. U Čečeniji su stavili lojalne muslimane da budu čuvari logora ostalima. Ne smiju prdnut.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 19:16 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
Pise da je karta iz 2011. U CG je nacija jednako stranka. Pre 1945. su svi bili Srbi, posle svi Crnogorci, sad je pola-pola. To hardkor montenigerstvo postoji samo na Cetinju. Hardkor srpstvo na severu i u Boki. Ostali se okrecu kako vetar duva. Inace Milo se zadnjih 20 godina drzi na vlasti samo zahvaljujuci Muslimanima i Siptarima. Kod Srba/Crnogoraca uvek dobije manje glasova od opozicije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 19:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
NSOS je napisao/la:
Pise da je karta iz 2011. U CG je nacija jednako stranka. Pre 1945. su svi bili Srbi, posle svi Crnogorci, sad je pola-pola. To hardkor montenigerstvo postoji samo na Cetinju. Hardkor srpstvo na severu i u Boki. Ostali se okrecu kako vetar duva. Inace Milo se zadnjih 20 godina drzi na vlasti samo zahvaljujuci Muslimanima i Siptarima. Kod Srba/Crnogoraca uvek dobije manje glasova od opozicije.


Da, moja greška-hteo sam da napišem da se otad (2011.) broj govornika "crnogorskog" povećao i sada je preko 30 %.

Tačno, 2016. su ga bukvalno Hrvati (HGI) spasili jednim jedinim svojim poslanikom.

A Muslimani ga ogule svaki put sve više-zbog 2 poslanika koja imaju uzmu mu hrpu ministarstava i državnih struktura...

Lepo je što Milo sada već radi za nas-kad se setim kako su ga ranije videli kao nekog ko će stvoriti slobodnu, savremenu, građansku, evropsku, ekološku, neopterećenu prošlošću, propulzivnu Black Mountain... Monako na Jadranu! Sad i svoje obožavatelje zgražava i užasava tako da iz neočekivanih usta čuješ "Bogomi je bolje bilo sa Srbijom"... :zubati

Eno mu se i tzv. "Crnogorska Pravoslavna Crkva" podelila, izvesni Lav Lajović se otcepio... :zubati
A bivši partner Di Key spremio gomilu dokaza i podneo tužbu u sudu u Londonu...
Nije mu lako!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 20:01 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
Ma Monako. Evo traze od NATO-a da im donira 4000 peskira.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
NSOS je napisao/la:
Ma Monako. Evo traze od NATO-a da im donira 4000 peskira.


Odbili (komični Simović-nekad mi je zaista teško poverovati da MIlo ne bira svesno najgore kadrove koji će brukati vlast i obrati je u očima naroda) s prezirom od Srbije poklon respiratore no kako raste broj zaraženih možda moradnu polizati gde su pljunuli-to bi bio novi blam za Vlast... sav narod će u najtvrđe Srpstvo naterati svojim ludilom! :zubati

A stvarno su se tripovali da će im otklon & odaljenje od Srpstva (breme ratova, Milošević, Srebrenice, itd) doneti status i standard nekog Luksemburga... :zubati nakon razočarenja & gubljenja iluzija sledi povratak "kući"!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 vel 2020, 00:17
Postovi: 932
divizija je napisao/la:
Istin je napisao/la:

Rusija je još gora.
Ogromne stope abortusa, rekorderi po alkoholizmu i narkomaniji, jedna od najgorih demografija na europskom tlu, 20% muslimana u državi i ne nisu nikakvi lojalni nego ljudi puno opasniji od onih patuljastih Arapa koji su po zapadnoj europi, ruskinje su broj 1 prostitutke po bliskom istoku gdje ga puše šeicima, Rusija ima više prostitutki nego doktora, zemljoradnika i vatrogasaca kombinirano http://euromaidanpress.com/2017/08/20/r ... dan-press/
A što se tiče ove krize, Zbog ovako niske cijene (nešto više) u režiji Amerike je početkom devedesetih bivši SSSR bankrotirao i raspao se. Ako ova cijena potraje Rusija će se naći u velikom problemu. Putin je svoj uspjeh uvelike temeljio na prihodima od visoke cijene nafte kojim su financirali i revitalizirani prvenstveno vojnu industriju. Sada su pali u istu zamku jer je lova potrošena na vojsku a ne na održivu industrijukoja bi bila konkurentna.

Zvuči kao teorija zavjere ali ne bih se čudio da je ovo opet američka igra protiv Rusije. Tim više što masovno šalju vojsku u EU na vojnu vježbu, očito se ne boje virusa. Da li imaju cjepivo to mi vjerojatno nećemo saznati.


Obje ove teze imaju felere - prvo, ovo što etnički Anglosasi propadaju nema nikakvog utjecaja na imperijalnu politiku, nju ionako kroji uski krug ljudi koji su etnički vrlo često nešto drugo.

Drugo, što se tiće Rusije, ona danas nije ovisna o nafti. Nafta im je odigrala važnu ulogu u otplati dugova koje su nagomilali, danas im je nafta samo dodatni prihod. Rusija je samodostatna zemlja, oni bi mogli samostalno funkcionirati da ostatak svijeta sutra nestane. SSSR se raspao jer je bio neproduktivan, nije bio u stanju proizvoditi išta što ljudima treba. Rusija je nešto potpuno drugo, ona je dovoljno velika da se može zatvoriti ko Sj. Koreja i ništ joj ne bi falilo. Pad cijena nafte znači samo da će drugi manje izvoziti u Rusiji, a Rusi manje putovati svijetom. Također, ruski muslimani su u procesu debelog pada fertiliteta, imaju natprosječno ISELJAVANJE iz Rusije, a Rusi se ne libe ni genocida ako ih netko naljuti. U Čečeniji su stavili lojalne muslimane da budu čuvari logora ostalima. Ne smiju prdnut.


Pričate bajke i rusku državnu propagandu. Rusija je jedna od zemalja sa najgorim ekološkim problemima na svijetu koji prijete zdravlju populacije. Nisu u stanju da riješe ni problem smeća i recikliranja u Moskvi da dalje ne idemo.

Zemlja gdje se ekonomska dobit ekstremno nejednako dijeli, i gdje obični Rusi izvlače deblji kraj. Nikakva zemlja sreće, već prilične bijede i bezperspektivnosti za većinu stanovništva. Ja znam jedan broj Rusa osobno i njihove priče nisu o blagostanju i sreći. Svake godine se broj Rusa smanji za 700 tisuća, umire se od alkoholizma i HIV-a u masama.

Dobro žive ljudi u državnom aparatu, oligarsi i njihova djeca, preživljavaju ovi što su na plaćama države i privatnih kompanija, a obična većina, osobito u provinciji jedva preživljava. I to u 6 ekonomiji na svijetu.

Dignite nos malo dalje od svog sela. Znam da i HDZ-ovci žele stanje kao u Rusiji, ali nećete majci. Zapravo su već sa SDA napravili stanje kao u Rusiji, ali bez pozitivnih strana ruskog sustava.

_________________
Valhalla, Hall of the Slain, the hall presided over by Odin. This vast hall has five hundred and forty doors. A wolf guards the western door and an eagle hovers over it. Till Valhalla!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 21:03 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Valhalla je napisao/la:
divizija je napisao/la:

Obje ove teze imaju felere - prvo, ovo što etnički Anglosasi propadaju nema nikakvog utjecaja na imperijalnu politiku, nju ionako kroji uski krug ljudi koji su etnički vrlo često nešto drugo.

Drugo, što se tiće Rusije, ona danas nije ovisna o nafti. Nafta im je odigrala važnu ulogu u otplati dugova koje su nagomilali, danas im je nafta samo dodatni prihod. Rusija je samodostatna zemlja, oni bi mogli samostalno funkcionirati da ostatak svijeta sutra nestane. SSSR se raspao jer je bio neproduktivan, nije bio u stanju proizvoditi išta što ljudima treba. Rusija je nešto potpuno drugo, ona je dovoljno velika da se može zatvoriti ko Sj. Koreja i ništ joj ne bi falilo. Pad cijena nafte znači samo da će drugi manje izvoziti u Rusiji, a Rusi manje putovati svijetom. Također, ruski muslimani su u procesu debelog pada fertiliteta, imaju natprosječno ISELJAVANJE iz Rusije, a Rusi se ne libe ni genocida ako ih netko naljuti. U Čečeniji su stavili lojalne muslimane da budu čuvari logora ostalima. Ne smiju prdnut.


Pričate bajke i rusku državnu propagandu. Rusija je jedna od zemalja sa najgorim ekološkim problemima na svijetu koji prijete zdravlju populacije. Nisu u stanju da riješe ni problem smetlja i recikliranja u Moskvi da dalje ne idemo.

Zemlja gdje se ekonomska dobit ekstremno nejednako dijeli, i gdje obični Rusi izvlače deblji kraj. Nikakva zemlja sreće, već prilične bijede i bezperspektivnosti za većinu stanovništva. Ja znam jedan broj Rusa osobno i njihove priče nisu o blagostanju i sreći. Svake godine se broj Rusa smanji za 700 tisuća, umire se od alkoholizma i HIV-a u masama.

Dobro žive ljudi u državnom aparatu, oligarsi i njihova djeca, preživljavaju ovi što su na plaćama države i privatnih kompanija, a obična većina, osobito u provinciji jedva preživljava. I to u 6 ekonomiji na svijetu.

Dignite nos malo dalje od svog sela. Znam da i HDZ-ovci žele stanje kao u Rusiji, ali nećete majci.


Izbacite Ruse i ubacite Hrvate/Srbe i dobijete priču koja se od strane "svetske elite" ( Bošnjaci upili mantru,normalno) štanca kao luda na nivou BiH, pa i šire.

"Jadni narod pati u bedi i neJmaštini, nisu oni krivi već njihovi politički predstavnici i stranke koje ih zbog toga truju nacionalizmom i huškaju jedne na druge. Oni su problem, a ne čitav narod. Na sve to prave ekološki problem. Treba ih dovesti u red i progresivni put civilizacije. Političke vođe i stranke, ne čitav narod"

Isti šablon. Ukratko. :D

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osveta Geografije
PostPostano: 02 tra 2020, 21:20 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Istin je napisao/la:
Anglosaksonska politika koja vidi u Srbima "Male Ruse", brana pravoslavlju da ne izbije na toplo more. Katolički nasip koji spaja Konavle i Malsore u Albaniji, o njemu je govorio Šuflay. To je taj «katolički nasip» kojim je preko Crne Gore uspostavljena veza između Hrvatske i Albanije i koji je ostvaren ulaskom Crne Gore u NATO. Jadransko-Jonski koridor.
Nikada ne dati Srbiji niti milimetar mora.

To mi znamo da se odbija Srbija od Jadrana ali nema veze,zato srozavamo BiH da bude nivo neke Moldavije ili Abhazije. Stvaramo povremeno krize i kočimo napredak iste. Što siromašnija BiH to iz nje veće iseljavanje BH patriJota. U Crnu Gore ćemo vratiti demonstracije,ova sezona će da im propadne što od Korone što od demonstracija,ali i našeg bojkota. Putevi koji vode prema Crnoj Gori su žešći odron. Ne znam je li gori onaj od Foče prema Šćepan Polju ili onaj od Tutina prema CG. Ne ulažemo ništa u granične opštine prema CG. Sami nek se snalaze...ali se snalaze uglavnom u Luksemburgu i Beču.Što se tiče Kosova za sada ide dobro. Nismo ih priznali,nisu članovi UN,a kad nisu član UN nema investicija,niko te ne shvaća ozbiljno. Lobiramo po svijetu da im blokiraju ulaz sa njihovim pasošem. Kosovski pasoš je na istom nivou kao pasoš Afganistana ili Somalije. Njihova kvazi država je odavno u karantinu. Najstrožniji vizni režim imaju u Evropi.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 747 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 30  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Jean Luc Picard i 50 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO