HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:08 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2018, 16:16
Postovi: 338
Mi Hrvati smo na kraju rata drzali veci teritorij od onoga na kojem smo bili vecina prije rata, ukupno gledajuc. Srbi su drzali manje od toga.

A u Bosni cemo dobit ssve sto i Srbi, onda kada i Srbi. Tako da je sve ok.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:10 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2018, 16:16
Postovi: 338
Uostalom, Dobrica Cosic je rekao - Hrvati su pobjednici 20og stoljeca. Slazem se sa rahmetlijom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
suverenist je napisao/la:
Uostalom, Dobrica Cosic je rekao - Hrvati su pobjednici 20og stoljeca. Slazem se sa rahmetlijom.

On je lažov za Hrvate. :zubati

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
aleksije radicevic je napisao/la:
Pokušaću da se pozabavim svim ovim digresijama i da ih ukomponujem u jednu poentu koja je na tragu teme. Čini mi se da sve to ima veze jedno sa drugim.

Dakle, tamo negde 1993. muslimani su bili pred slomom. Bjelašnica i Igman su pali i trebalo je da padne Sarajevo. Tada se umešala SAD i to je jedino pravo spasavanje jedne strane u ratu. Glupo je govoriti o Banjaluci 1995. kad se zna je do toga dovelo niz akcija zapada protiv Srba: pretnje bombardovanjem, bombardovanje, protisci da se povlači naoružanje oko Sarajeva i zaštićenih zona, zona zabrane letenja i sl. Dakle, muslimani su spaseni a i Hrvatima je data šansa, jer da su muslimani kapitulirali, masa srpske vojske bila bi oslobođena za front prema Hrvatima, koji je tada ionako za njih bio katastofalan.
Bili si izgubili prostor RSK, a u BiH Posavinu, Jajce. Čak su i gubili u Centralnoj Bosni od izolavanih, i od Srba vojno poraženih, muslimana. Tako da se za hrvatske vojne snage može reći da su otprilike najnesposobnije na prostoru bivše Jugoslavije devedesetih. Možda su jedino šiptarske snage gore od njih. Čak su u Hrvatskoj i danas svesni svoje nesposobnosti, pa cvikaju od "Srbije na Uni" više nego što muslimani strahuju zbog činjenice da su sa svih strana okruženi Srbima.

Tu dolazimo na Vujadinovo pitanje: šta je Tuđman to dogovorio u Dejtonu i Vašingtonu? Pa u očaju, krajem te 1993. verovatno je nudio sve što je mogao samo da se nekakva hrvatska država vaspostavi. A ona bez prostora RSK i ne bi bila nešto. Onda su Ameri, koji nisu baš mnogo zainteresovani za Balkan napravili neku svoju računicu, rekli: OK, dobićete državu, ali bićete naša prešadija gde god treba u svetu, preostalim Srbima u Hrvatskoj (Pupovcu) uvući ćete se u zadnjicu kako znate i umete, a u BiH naravno, nećete dobiti ništa.

I tako danas Hrvatska ima vojsku za potrebe NATO-a što u Ukrajini, što u Avganistanu. Pupi je centralna ličnost u Hrvatskoj, izluđuje sve što je nacionalističko.
A u skaldu sa temom, kad se uzme u obzir sve navedeno, ambasadorova poruka je sasvim u skladu sa celom pričom.
Moguće je što je rekao Bobanovski, da je Tuđmana i Šuška života koštao pokušaj izvrdavanja dogovora.

Gneralno za hrvatsku politiku se može reći da ona želi da bude pripadnik, član, poslušni deo zapadnog bloka, i da za to bude nagrađena tako što će joj taj zapad omogućavati jače pozicije prema Srbima. Srpska politika prema zapadu se postavlja drugačije: kao strana sa sopstvenim mišljenjem i željama, kao pregovarač, trgovac, kalkulant. Ne očekuje nagradu zbog pukog identifikovanja, nego računa da će nešto izvući stalnim aktivnim odnosom prema zapadu, a i prema istoku.


Kapa dole za post.
Cisto da dodam da odnos Srbije i Rusije nije uporediv sa odnosom Hrvatske i NATOa jer mi nismo u vojnom savezu sa Rusijom nego samostalni igraci a to koliko god je rizicno toliko je i ponosno. Mislim da bi se mi Srbi jako brzo nacionalno slomili kada bi bili bilo čije sluge.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
PCM je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

U Glini ste pobijedili i opet ste se pokazali nesposobnim da to područje naselite iako ste imali sa čime, ali sav taj materijal ode u inozemstvo. U tome je poenta.


Nesposobnim naselit Glinu :sega
To je zaista trebao biti kljucni hrvatski masterplan - naselit vukojebine u kojima je i Bog rekao laku noc. Posebno Glina koja je fakat strateska megagigatocka LOL jebote

Zato ste se vi pokazali sposobnim naselit Derventu 56.000 stanovnika prije rata 27.000 popis 2013.
Ili Brod sa 34.000 na 16.000. De ne seri i zaposli se vise.


I bio je Tuđmanov master-plan da naseli izbjeglice iz BiH po "vukojebinama". Ali slabo je to nešto uspjelo.
Inače, ti kao domoljub smatraš četvrtinu Hrvatske vukojebinom?
S druge strane, broj vam je prepolovljen u BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Amiđa je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Pokušaću da se pozabavim svim ovim digresijama i da ih ukomponujem u jednu poentu koja je na tragu teme. Čini mi se da sve to ima veze jedno sa drugim.

Dakle, tamo negde 1993. muslimani su bili pred slomom. Bjelašnica i Igman su pali i trebalo je da padne Sarajevo. Tada se umešala SAD i to je jedino pravo spasavanje jedne strane u ratu. Glupo je govoriti o Banjaluci 1995. kad se zna je do toga dovelo niz akcija zapada protiv Srba: pretnje bombardovanjem, bombardovanje, protisci da se povlači naoružanje oko Sarajeva i zaštićenih zona, zona zabrane letenja i sl. Dakle, muslimani su spaseni a i Hrvatima je data šansa, jer da su muslimani kapitulirali, masa srpske vojske bila bi oslobođena za front prema Hrvatima, koji je tada ionako za njih bio katastofalan.
Bili si izgubili prostor RSK, a u BiH Posavinu, Jajce. Čak su i gubili u Centralnoj Bosni od izolavanih, i od Srba vojno poraženih, muslimana. Tako da se za hrvatske vojne snage može reći da su otprilike najnesposobnije na prostoru bivše Jugoslavije devedesetih. Možda su jedino šiptarske snage gore od njih. Čak su u Hrvatskoj i danas svesni svoje nesposobnosti, pa cvikaju od "Srbije na Uni" više nego što muslimani strahuju zbog činjenice da su sa svih strana okruženi Srbima.

Tu dolazimo na Vujadinovo pitanje: šta je Tuđman to dogovorio u Dejtonu i Vašingtonu? Pa u očaju, krajem te 1993. verovatno je nudio sve što je mogao samo da se nekakva hrvatska država vaspostavi. A ona bez prostora RSK i ne bi bila nešto. Onda su Ameri, koji nisu baš mnogo zainteresovani za Balkan napravili neku svoju računicu, rekli: OK, dobićete državu, ali bićete naša prešadija gde god treba u svetu, preostalim Srbima u Hrvatskoj (Pupovcu) uvući ćete se u zadnjicu kako znate i umete, a u BiH naravno, nećete dobiti ništa.

I tako danas Hrvatska ima vojsku za potrebe NATO-a što u Ukrajini, što u Avganistanu. Pupi je centralna ličnost u Hrvatskoj, izluđuje sve što je nacionalističko.
A u skaldu sa temom, kad se uzme u obzir sve navedeno, ambasadorova poruka je sasvim u skladu sa celom pričom.
Moguće je što je rekao Bobanovski, da je Tuđmana i Šuška života koštao pokušaj izvrdavanja dogovora.

Gneralno za hrvatsku politiku se može reći da ona želi da bude pripadnik, član, poslušni deo zapadnog bloka, i da za to bude nagrađena tako što će joj taj zapad omogućavati jače pozicije prema Srbima. Srpska politika prema zapadu se postavlja drugačije: kao strana sa sopstvenim mišljenjem i željama, kao pregovarač, trgovac, kalkulant. Ne očekuje nagradu zbog pukog identifikovanja, nego računa da će nešto izvući stalnim aktivnim odnosom prema zapadu, a i prema istoku.


Rekao sam vise puta u proslosti, ali ponoviti cu i sada. Hrvati u BiH su cijena koju je Hrvatska morala platiti kako bi bila uspostavljena nacionalna drzava hrvatskog naroda u punim avnojevskim granicama bez ometajuceg srpskog faktora.

Hrvatima to ocito nije jasno. Jbg, negdje dobijes, negdje izgubis. Na mostu dobijes (RH) a na cupriji (BiH) izgubis.

Prema tome, da FBiH postane bosnjacki entitet i prakticki nacionalna drzava bosnjackog naroda je minimalna pravda.


Jos da vi skontate da su pobjede i gubici trenutni a ne vjecni.
Ne dolaze pobjede samo od sebe, za to se treba izboriti.
A da li vi imate intelektualne ili vojne sposobnosti da se izborite sa Hrvatima i unistite ih u FBiH? Odgovor znas i sam. Kad niste uspjeli za vrijeme ovog hambasadora ili za vrijeme Haprilskog paketa - necete nikada.
Da se cijeli svijet sad digne da vam pomogne vi bi se unaprijed izmedju sebe posvadjali ko ce dijeliti zaltne kasike. Takva ste skupina.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Graničar18 je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Ja nisam mogao vjerovat da relativno velik grad je povezan makadamom sa BL.

Srbi su ih spasili od vukojebine.

De života ti ne lupaj. Kakav makadam ?


Od Skendera do KV je bio makadam kad sam zadnji put išao tuda.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:20 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Nisu Hrvati u BiH vojno poraženi nego za papirom, po papiru bi mi imali sve ali problem je što smo dopustili da RH odlučuje umjesto nas.
Naravno da nam Amerikanci nisu saveznici, 2001 su bili otvoreni neprijatelj i Lijanović i Budimir su bili kod Obame i 2010.

Amerikanci su nekakav saveznik RH i kontroliraju sve medije/političare u RH preko 2 ambasade, pomogli su RH oko Gotovine, spora sa Slovencima kad su američke službe dostavile snimke i darivanjem vojne opreme.
U BiH je suprotnost, Amerikance treba natjerati da promjene politiku u BiH tj da Hrvati ne budu žrtveno janje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Junuz Djipalo je napisao/la:
Od Skendera do KV je bio makadam kad sam zadnji put išao tuda.

Prvo si napiso od BL do KV. Sad mjenjaš rutu. Sad je i od KV do Kneževa asfalt za tvoju informaciju.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Dobri su ovi Srbi. Trebali smo i mi izgubit 100 % BiH i Krajinu, bit najsiromašniji u Europi pa to prikazivat veliku pobjedu.

Što Srbo može sebe uvjerit, to ne može nitko. Već sam rekao da im se divim.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Junuz Djipalo je napisao/la:
Dobri su ovi Srbi. Trebali smo i mi izgubit 100 % BiH i Krajinu, bit najsiromašniji u Eutopi pa to prikazivat veliku pobjedu.

Što Srbo može sebe uvjerit, to ne može nitko. Već sam rekao da im se divim.

Ma to ovi, forumski, liječe frustracije, čast izuzecima :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:25 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Junuz Djipalo je napisao/la:
Dobri su ovi Srbi. Trebali smo i mi izgubit 100 % BiH i Krajinu, bit najsiromašniji u Eutopi pa to prikazivat veliku pobjedu.

Što Srbo može sebe uvjerit, to ne može nitko. Već sam rekao da im se divim.

Pa u pravu su teoretski oko Oluje iako su i ruski piloti tada obučavali naše, Oluja je bila sponzorirana od strane zapada da se Amerika ne umiješa u rat i ista politika je Hrvate uništila u BiH.
Hrvatsku treba okrenuti od te iste politike i tražiti izlazak iz Federacije, uvjeren sam da je Tuđman ostao živ nikad nebi EUFOR-ci upadali u Mostar


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:25 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2018, 16:16
Postovi: 338
bobanovski je napisao/la:
Nisu Hrvati u BiH vojno poraženi nego za papirom, po papiru bi mi imali sve ali problem je što smo dopustili da RH odlučuje umjesto nas.
Naravno da nam Amerikanci nisu saveznici, 2001 su bili otvoreni neprijatelj.
Amerikanci su nekakav saveznik RH i kontroliraju sve medije u RH, pomogli su RH oko Gotovine, spora sa Slovencima kad su američke službe dostavile snimke i darivanjem vojne opreme.
U BiH je suprotnost, Amerikance treba natjerati da promjene politiku u BiH


Dobrim dijelom je vec drugacija nego je bila naprimjer u doba Platforme. Bilo kakva grradjanska drzava je onemogucena i to je sah mat muslimanima. BiH ce na kraju srusiti Hrvati. Srbi ocito ne mogu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:26 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Američki mediji u RH=Index, Petar Stošić koji veliča glavosječe u Siriji kao i ove građanske udruge.
Ukoliko podržavate glavosječe u Siriji možete i američke medije.

To nisu moji saveznici ali vjerujem da možemo doći do partnerstva


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Mar-kan je napisao/la:
Ma to ovi, forumski, liječe frustracije, čast izuzecima :zubati

Dolijevaš benzin ? :zubati

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
bobanovski je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Dobri su ovi Srbi. Trebali smo i mi izgubit 100 % BiH i Krajinu, bit najsiromašniji u Eutopi pa to prikazivat veliku pobjedu.

Što Srbo može sebe uvjerit, to ne može nitko. Već sam rekao da im se divim.

Pa u pravu su teoretski oko Oluje iako su i ruski piloti tada obučavali naše, Oluja je bila sponzorirana od strane zapada da se Amerika ne umiješa u rat i ista politika je Hrvate uništila u BiH.
Hrvatsku treba okrenuti od te iste politike i tražiti izlazak iz Federacije, uvjeren sam da je Tuđman ostao živ nikad nebi EUFOR-ci upadali u Mostar


Što bi izlazak iz F. pomogao u vezi bilo čega? Po čemu su Hrvati uništeniji u BiH nego u Slavoniji npr.

Mislim da se malo previše cvili. Još uvijek bolje živimo nego Srbi i Bošnje. Dobro bolje.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Graničar18 je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Ma to ovi, forumski, liječe frustracije, čast izuzecima :zubati

Dolijevaš benzin ? :zubati

Ti si izuzetak. Ćuti bre :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:33 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
suverenist je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Nisu Hrvati u BiH vojno poraženi nego za papirom, po papiru bi mi imali sve ali problem je što smo dopustili da RH odlučuje umjesto nas.
Naravno da nam Amerikanci nisu saveznici, 2001 su bili otvoreni neprijatelj.
Amerikanci su nekakav saveznik RH i kontroliraju sve medije u RH, pomogli su RH oko Gotovine, spora sa Slovencima kad su američke službe dostavile snimke i darivanjem vojne opreme.
U BiH je suprotnost, Amerikance treba natjerati da promjene politiku u BiH


Dobrim dijelom je vec drugacija nego je bila naprimjer u doba Platforme. Bilo kakva grradjanska drzava je onemogucena i to je sah mat muslimanima. BiH ce na kraju srusiti Hrvati. Srbi ocito ne mogu.

Srbi su za nas inozemstvo, da ne pričamo istim jezikom odavno bi završili s njima jer ne vidim kakve mi imamo dodirne točke s njima ako je 20 rođenih Hrvata u Srpskoj i 30 u Srbiji. Ukinuo bi prava Srbima u RH, zabranio Pupovca, Novosti i slične i briga me kakva prava imaju Hrvati u srpskim krajevima, neka se dosele u RH.
Republika Srpska je gotova stvar, ona je dio Srbije i moramo se izboriti za svoje u Federacij, nema smisla da dopuštamo Muslimanima da svoj poraz od Srba naplaćuju na nama i oni su nam neprijatelj.
Sa Srbima su odnosi jasni, ne vidim zašto je drugačija situacija od npr Mađara.

Svima je jasna situacija i ne vidim zašto diskutiramo o nebitnom, bitan je odnos RH a to hoće li Srbi uništiti BiH nije ni bitno jer ni nama ni Muslimanima nije bitna BiH nego Federacija.
Srpska je odavno već inozemstvo i jedino je pitanje kako možemo iskoristiti izlazak Srpske iz BiH tj što prije raskrstiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Junuz Djipalo je napisao/la:
Dobri su ovi Srbi. Trebali smo i mi izgubit 100 % BiH i Krajinu, bit najsiromašniji u Europi pa to prikazivat veliku pobjedu.

Što Srbo može sebe uvjerit, to ne može nitko. Već sam rekao da im se divim.


Niko od Srba sebe ne prikazuje kao pobednika. Mi Srbi smo gubitnici devedesetih.
Naš poraz izgleda danas ovako kako izgleda:
Pola BiH pod totalnom kontrolom i dominantna pozicija nad BiH kao celinom.
Crna Gora sa SPC kao najpopularnijom institucijom, i sa "srbovanjem" uzduž i popreko ove zemlje. Nenarodni režim je kao led na površini jezera, drži vlast ali nije u stanju društvo da promeni. I svakog časa može pasti.
Kosovo - eto i pre dan dva još jedna zemlja povukla priznanje. Teška borba u uslovima kada smo samo slamka među vihorove, ali držimo se.
Hrvatska - u vladajućoj koaliciji srpska stranka, držimo nekoliko opština. Izuzetno značajna društvena uloga SNV i Novosti s obzirom da Srba ima jedva 5%.

To da Srbi sebe nešto uveravaju - nije tačno. Tako da možeš samo da se diviš srpskoj žilavosti i u porazu. Neki bi svoje pobede menjali za naš poraz.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
bobanovski je napisao/la:

Srpska je odavno već inozemstvo

Ni blizu. Normalno putuješ, plaćaš u KM, nitko te ništa ne pita...do Gradiške. E, onda druga priča.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
U pravu si Aleksa. Ja bih na vašem mjestu odj. Kosovo, CG, BiH, pokušao od Srbije napravit privlačnu zemlju za život i doseljavanje. To bi možda osiguralo budućnost Srba i Srbije a ne ovo što radite. Ovo je put u bezdan.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:40 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Vujadin je napisao/la:
PCM je napisao/la:

Nesposobnim naselit Glinu :sega
To je zaista trebao biti kljucni hrvatski masterplan - naselit vukojebine u kojima je i Bog rekao laku noc. Posebno Glina koja je fakat strateska megagigatocka LOL jebote

Zato ste se vi pokazali sposobnim naselit Derventu 56.000 stanovnika prije rata 27.000 popis 2013.
Ili Brod sa 34.000 na 16.000. De ne seri i zaposli se vise.


I bio je Tuđmanov master-plan da naseli izbjeglice iz BiH po "vukojebinama". Ali slabo je to nešto uspjelo.
Inače, ti kao domoljub smatraš četvrtinu Hrvatske vukojebinom?
S druge strane, broj vam je prepolovljen u BiH.


Netocno na netocno, logicka pogreska na logicku pogresku. Cinjenica je da je sve sto je bilo sporno - sada u hrvatskim rukama i institucionalno i na terenu kao vecina. Sto se RH tice sve je kristalno jasno svima osim "Vladi Krajine u egzilu" :D

Naravno da su Djevrske i Glina vukojebina, to je pitanje zdravog razuma a ne nacije i domoljublja jebote.

U BiH nismo prepolovljeni. Pogledaj sluzbene popise stanovnista 760 ('91) vs 550 ('13).
Ili korigirane/procjenjene brojke 660 ('91) vs 450 ('13). Relativni omjer je najbolji pokazatelj, tu smo sa 17% pali na 15%, al to je valjda u srpskoj verziji matematike - duplo.

Aj broji babe po Vojvodini boga ti...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:41 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
aleksije radicevic je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Dobri su ovi Srbi. Trebali smo i mi izgubit 100 % BiH i Krajinu, bit najsiromašniji u Europi pa to prikazivat veliku pobjedu.

Što Srbo može sebe uvjerit, to ne može nitko. Već sam rekao da im se divim.


Niko od Srba sebe ne prikazuje kao pobednika. Mi Srbi smo gubitnici devedesetih.
Naš poraz izgleda danas ovako kako izgleda:
Pola BiH pod totalnom kontrolom i dominantna pozicija nad BiH kao celinom.
Crna Gora sa SPC kao najpopularnijom institucijom, i sa "srbovanjem" uzduž i popreko ove zemlje. Nenarodni režim je kao led na površini jezera, drži vlast ali nije u stanju društvo da promeni. I svakog časa može pasti.
Kosovo - eto i pre dan dva još jedna zemlja povukla priznanje. Teška borba u uslovima kada smo samo slamka među vihorove, ali držimo se.
Hrvatska - u vladajućoj koaliciji srpska stranka, držimo nekoliko opština. Izuzetno značajna društvena uloga SNV i Novosti s obzirom da Srba ima jedva 5%.

To da Srbi sebe nešto uveravaju - nije tačno. Tako da možeš samo da se diviš srpskoj žilavosti i u porazu. Neki bi svoje pobede menjali za naš poraz.

U Novostima piše 99 posto Hrvata ljevičara, jedan od njih je i bivši HOS-ovac iz Dretelja koji ne voli Tuđmana politički.
Srbima prava u RH treba ukinuti jer nemaju ih ni Hrvati u Srbiji zagarantirano, nemaju ni u Italiji Hrvati.
Jedini narod koji je omogućio Hrvatima zagarantirane predstavnike u parlamentu kao manjincima su Rumunji, ne vidim zašto nebi tako uredili državu.
Vaše odnose sa Crnogom Gorom i Kosovom nemam namjeru ni komentirat niti me zanima hoće li to biti Srbija ili će Milo stvoriti novu naciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:44 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Mar-kan je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:

Srpska je odavno već inozemstvo

Ni blizu. Normalno putuješ, plaćaš u KM, nitko te ništa ne pita...do Gradiške. E, onda druga priča.

Imaju svoju vojsku i policiju kao i sve ostale institucije, sutra mogu proglasiti nezavisnost i vratiti svoj dio Brčkog i živjeti u svojoj državi.
Tko i što bi ih spriječio?
Srpska je dio Srbije, to je jasno svima i mi se moramo boriti za sebe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ovo je diplomata koji je kardinalu Puljiću rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”
PostPostano: 22 sij 2019, 20:44 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Junuz Djipalo je napisao/la:
U pravu si Aleksa. Ja bih na vašem mjestu odj. Kosovo, CG, BiH, pokušao od Srbije napravit privlačnu zemlju za život i doseljavanje. To bi možda osiguralo budućnost Srba i Srbije a ne ovo što radite. Ovo je put u bezdan.


Aleksa je Bog, u srpskoj verziji realnosti drmaju Kosovom, Hrvatskom, Crnom Gorom samo to nitko ziv osim njih par s foruma ne konta.

Srbi su zakon :klanjam

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, mijat_tomic_is_back, Naša Kvačica, Teuton i 304 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO