HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 01:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 137 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 12 stu 2009, 22:56 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Vujadin je napisao/la:
mateb je napisao/la:

O čemu ti lupetaš? Ako Vam damo grad Drvar za par sela u Posavini, gdje biste vi dobili grad od 8 000 stanovnika i duplo više teritorija, trebate biti sretni i pokriti se po ušima.

Srpska mitomanija...


Ono što vi tražite vrijedi više od same opštine Drvar. Ona ide u paketu sa Grahovom, Glamočem te sjeverozapadnim dijelom Livna, sa kojima je od ranije činila kako prirodnu, tako i etničku cjelinu.


Ide u paketu s onim o čemu se, bratski (naravno :ujko ) dogovorimo. Po mom mišljenju, Glamoč dobijete za brodsku rafineriju. Ako nećete, onda ništa (što je meni, isto, ok).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 12 stu 2009, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Stecak je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:
A što se mene tiče, nek Dodik pokaže koliko se zalaže za hrvatsku jednakopravnost, pa može eto napravit općine od nekih hrvatskih područja u sklopu RS gdje bi Hrvati imali većinu, time bi pokazao da je naklonjen Hrvatima, a naš kurs kako piše u naslovu jedne teme definitivno bi se više okrenuo prema liberalnijoj BL.


Slobodno možemo predloziti ove općine:

Ivanjska


Ma možete i Zalužane na vratima Banjaluke predložiti, al će to ostati samo prijedlog i ništa više.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 12 stu 2009, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad
Stecak je napisao/la:
Hrvat je napisao/la:
Ali sad zaista, na temelju čega zaključujete da bi se Hrvati vratili u Posavinu?

Od ovih Posavljaka koje srećem po Zagrebu, nikome ne pada na pamet povratak. Ovdje su im se već rodila djeca, odrastaju, jednostavno, oni su sad Purgeri...
Možda sam u krivu, ali imam takav dojam.


Zašto bi ja sad vradio tamo gdje ne osjetim kao svoj na svom i gdje tamošnji vlast ne zauzima za opstanak naroda? Ono što si napisao može vrijediti za srednju Bosnu ili bilo gdje u BiH.
Ovo što sam napisao vrijedi za većinu Hrvata koji su Zagreb došli iz bilo kojeg dijela naše domovine (od Međimurja do Dubrovnika).

Ovo sam napisao zbog nekih koji bi zbog pitanja Posavine žirtvovali i treći entitet.
Iako realno, masovnog povratka ne bi bilo, pa čak i da se Posavina priključi RH.

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 12 stu 2009, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
mateb je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Ono što vi tražite vrijedi više od same opštine Drvar. Ona ide u paketu sa Grahovom, Glamočem te sjeverozapadnim dijelom Livna, sa kojima je od ranije činila kako prirodnu, tako i etničku cjelinu.


Ide u paketu s onim o čemu se, bratski (naravno :ujko ) dogovorimo. Po mom mišljenju, Glamoč dobijete za brodsku rafineriju. Ako nećete, onda ništa (što je meni, isto, ok).


A čuj, kome je to do zamjene teritorija? Ko to već godinama vrti jednu te istu priču? Mi ili vi?

Hoćete zamjenu, a ne date ništa, moš mislit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 12 stu 2009, 23:03 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Vujadin je napisao/la:
mateb je napisao/la:

Ide u paketu s onim o čemu se, bratski (naravno :ujko ) dogovorimo. Po mom mišljenju, Glamoč dobijete za brodsku rafineriju. Ako nećete, onda ništa (što je meni, isto, ok).


A čuj, kome je to do zamjene teritorija? Ko to već godinama vrti jednu te istu priču? Mi ili vi?

Hoćete zamjenu, a ne date ništa, moš mislit.


Ja ti dam grad Drvar za par sela u Posavini, ako hoćeš :zubati . Ta zamjena nije moj fetiš, a niti racionalnim Hrvatima u RH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 12 stu 2009, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
mateb je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

A čuj, kome je to do zamjene teritorija? Ko to već godinama vrti jednu te istu priču? Mi ili vi?

Hoćete zamjenu, a ne date ništa, moš mislit.


Ja ti dam grad Drvar za par sela u Posavini, ako hoćeš :zubati . Ta zamjena nije moj fetiš, a niti racionalnim Hrvatima u RH.


Ne radi se to hoću - neću, nego o mnogo važnijim stvarima.
Vi na tom prostoru istočnog dijela Dervente i dijalova Broda možete komotno podići grad sa 30 000 stanovnika. Imate sve fizičko i ekonomske geografske predispozicije: blizina plovnoj Savi, plodno tlo, blizina industrijskom centru Slavonskom Brodu i autoputu.
Mi samo u opštini Drvar takve perspektive nemamo. Nemamo je i ni u paketu sa ostalim opštinama Visoke Krajine.

Zato se ne možemo ravnati km za km.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 12 stu 2009, 23:10 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Moj prijedlog: 4 hrvatske županije-Konjic i Jablanica+Lašva, Kiseljak, Kreševo (s koridorom preko Bitovnje) +Jajce. Žepču i Usori dati određenu autonomiju, kao i ist. Mostaru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 12 stu 2009, 23:14 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Vujadin je napisao/la:
mateb je napisao/la:

Ja ti dam grad Drvar za par sela u Posavini, ako hoćeš :zubati . Ta zamjena nije moj fetiš, a niti racionalnim Hrvatima u RH.


Ne radi se to hoću - neću, nego o mnogo važnijim stvarima.
Vi na tom prostoru istočnog dijela Dervente i dijalova Broda možete komotno podići grad sa 30 000 stanovnika. Imate sve fizičko i ekonomske geografske predispozicije: blizina plovnoj Savi, plodno tlo, blizina industrijskom centru Slavonskom Brodu i autoputu.
Mi samo u opštini Drvar takve perspektive nemamo. Nemamo je i ni u paketu sa ostalim opštinama Visoke Krajine.

Zato se ne možemo ravnati km za km.


Dečki, za 10 godina bit će vas manje od 1 milijun u BiH, a niti mi nismo baš demografski nešto jaki. Dakle, o kakvom, do vraga, gradu od 30 000 stanovnika pričate? Kako volim taj srpski strah od ustaša. :ujko

Vi biste i onako u ovoj soluciji dobili DVOSTRUKO više km2.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 12 stu 2009, 23:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
mateb je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Ne radi se to hoću - neću, nego o mnogo važnijim stvarima.
Vi na tom prostoru istočnog dijela Dervente i dijalova Broda možete komotno podići grad sa 30 000 stanovnika. Imate sve fizičko i ekonomske geografske predispozicije: blizina plovnoj Savi, plodno tlo, blizina industrijskom centru Slavonskom Brodu i autoputu.
Mi samo u opštini Drvar takve perspektive nemamo. Nemamo je i ni u paketu sa ostalim opštinama Visoke Krajine.

Zato se ne možemo ravnati km za km.


Dečki, za 10 godina bit će vas manje od 1 milijun u BiH, a niti mi nismo baš demografski nešto jaki. Dakle, o kakvom, do vraga, gradu od 30 000 stanovnika prićate? Kako volim taj srpski strah od ustaša. :ujko

Vi biste i onako u ovoj soluciji dobili DVOSTRUKO više km2.


Upravo zbog te demografske jalovosti i Srba i Hrvata, bolje ostaviti ovako kako jest, i prihvatiti to kao konačno razgraničenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 12 stu 2009, 23:21 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Vujadin je napisao/la:
mateb je napisao/la:

Dečki, za 10 godina bit će vas manje od 1 milijun u BiH, a niti mi nismo baš demografski nešto jaki. Dakle, o kakvom, do vraga, gradu od 30 000 stanovnika prićate? Kako volim taj srpski strah od ustaša. :ujko

Vi biste i onako u ovoj soluciji dobili DVOSTRUKO više km2.


Upravo zbog te demografske jalovosti i Srba i Hrvata, bolje ostaviti ovako kako jest, i prihvatiti to kao konačno razgraničenje.


Onda živjeli. Još da se Stipeta riješimo (još jaaaako malo). :hrvatinic :ujko :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 12 stu 2009, 23:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Ma ja volim čut kad vi Srbi nešto i ponudite osim deklarativne podrške za treći entitet ali samo na prostoru Federacije.

To daje mogućnost da svi Hrvati stanu pod jednu kapu jer bi i još jedan dio Hrvata, onih koji su možda i najviše stradali, završio u trećem.

Prije par godina od Srba se nije moglo slično čut a ostalo konkretno je na našim pregovaračima.

Ne vrijedi ovdje zbrajat, znamo samo što bi trebalo...

Još da dodam za Posavce, u pravu ste, ljudi otišli, neki i unuke dobili dosad. No obnovili bi mnogi kuće, zapravo svi. A poslije ko zna. Nije ni Zagreb baš tako bajan, ni on ni život u njemu. Samo smo na jednom mjestu na svijetu doma. Za nas Bosance je to Bosna a za Hercegovce Hercegovina. Možda je našoj djeci drukčije ali ko zna i za njih...

Možda im šune napravit neke tvornice i sl. Pogotovo se Posavcima ne treba čudit, vrijedni su ljudi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 13 stu 2009, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
J=U=DA je napisao/la:
Nazvao sam te tako jer si mi stavljao riječi u usta (u post) koje jedno mirno biće kao ja, poznati humanist, nikada ne bih izustio. Gdje i kada sam ja spominjao ikada vojna rješenja....HV i HVO će pomesti gedže preko Drine????
Stoga, neću te više zvati Ergovčinom, već, kako to i želiš, Tikva-Bosančinom :zubati , nemoj mi nikada više u svom poznato sarajevsko-šibicarsko-šanerskom stilu podmećati.


Kombinirao sam stavove vas nekoliko pajda (capo, marasovac, inkvi, ti), u jednu cjelinu. Tebe sam se sjetio kao osobe koja je predlagala da se od Srba nekako otme istočna Bosna pa preda Muslimanima.

J=U=DA je napisao/la:
Ja sam taj koji nude alternative, a vi, RS-fan-klub, idete samo jednim smjerom, laktaškog goveda, ne dirajte RS i evo vam Herceg-Bosna. Pimpek od ovce je to (opet smo se vratili na tu temu s Marom, ali šta ćeš).

RS-fan-klub uopće ne shvaća pozadinu, motiv i logiku Dodikove podrške. Ovdje se treba prvo napraviti jedna temeljna analiza. Koja je situacija? Situacija je da su Srbi u Daytonu voljom MZ dobili ono o čemu su Radovan i Ratko sanjali. Etničko čistu srpsku državu, nezavisnu, sa svim oblicima jedne funkcionalne države.
Kao što reče jedan gedžo, kada i vi Hrvati osjetite miris slobode, nikada se više nećete odreći. Srbi u svom Rajhu uživaju, imaju svoju himnu, svoju TV; svoje novine, u Banja Luci na svakom štandu se mogu kupiti majice a slikom Radovana i Ratka s natpisima "Serbian Hero", na katoličkom groblju pišu natpise "Hrvatsku decu na kolac", i to sve bez ikakve reakcije MZ. (Zanimale bi me reakcije MZ da to isto piše na srpskom groblju u Hrvatskoj)

No, ipak imaju jedan problem, samo jedan, ali jedan jako velik. Srbi su naime i te kako svjesni da im je genocidni Rajh omogućila isključivo MZ, a još su svjesniji činjenice da im ta MZ tu istu RS može ukinuti u roku od 24 sata.

Srbi su uzgubili tzv Krajinu i Kosovo za manje od tjedan dana. Sve oni to znaju, to se može desiti i sa RS. Nikakvog tu otpora ne bi bilo, izuzmemo li one krezube babe i dedice sa šinjelima, šubarama i slikama Putina, Brežnjeva, Andropova.

E sada, ako smo svjesni te srpske situacije, to moramo iskoristi za naše ciljeve a ne ko slijepci slušati tobože nekakve ponude goveda iz Laktaša. Milinu sam puta rekao, hrvatski entitet se neće pitati Dodika niti 1 %.

No, tu je i naša šansa, mi se možemo, ili čak moramo dogovoriti sa Srbima protiv muslimana. Muslimani znamo šta su, niti jedan narod u povjesti koji je živio skupa s njima, nije opstao u prvotnom stanju.

Dakle, ključna je riječ dogovor, a ne ultimatum. Reći fino gedžama, može dogovor, ali s kompromisom.
Nema kompromisa, nema ni dogovora, a ako mi ne možemo imati svoj entitet, a nećete ga ni vi, onda ćemo svi skupa s muslimanima u istom loncu.
Što i ne bi bilo loše, jer bi se BiH još brže raspala, i došlo bi do nove podjele. U toj podjeli, za nas Hrvate izvući optimum.

To je politika.


Nadrobio si tu dosta toga ali kao i uvijek previše fraza i teorija a premalo praktičnih uputa.

Da, Dodo je za partnerstvo sa Hrvatima isključivo zbog interesa RS. To je činjenica. Obožavam racionalnost, i moram reći da bi me zabrinulo kada bi čuo da Dodik nudi partnerstvo jer je altruist i da obožava Hrvate jer je inače Duvnjak, original prezime Dodig :biceovodobro

Mada moglo bi se reći da on podrškom za HB na neki način ipak možda čini štetu RS-u, i zbog toga ga je nekoliko puta ukorio SDS. Dodik ima još dvije opcije. Prva je cementiranje sadašnjeg stanja, tj. potpuno insistiranje na provedbi Daytonskog sporazuma, dakle on bi trebao govoriti protiv trećeg entiteta, jer je svaka izmjena i preustroj zemlje možda otvaranje pandorine kutije i pokretanje procesa koji bi mogli ugroziti RS u sadašnjem obliku.

Njegova treća opcija je (od ovog scenarija se krv ledi) postizanje povijesnog sporazuma sa Muslimanima, kojim bi Muslimanima ponudio potpunu podršku za preuzimanje/čišćenje Federacije. Tu bi konkretno mogao potpuno izolirati hrvatske političke predstavnike i glasati uz Muslimane na državnom nivou u korist svakog zakona koji bi pogodio Hrvate.

Bilo kako bilo, u ovom gordijskom čvoru postoje sljedeće strane:

1. BiH Srbi
2. Muslimani
3. BiH Hrvati
4. Hrvatska
5. Srbija.
6. EU
7. Amerika i Engleska
8. Rusija.

1, 5 i 8 - nastupaju kao jedna strana
2 i 7 - jedna strana
3 - sami
4 - neutralni
6 - slobodni strijelci većinom uz 7, no nekad bliski stavovima i 8.

Cilj svih ovih "manevara" sa Srbima je da se BiH Hrvate ugura u tu grupaciju kao "pridruženog" člana, ili bar promatrača (pogledaj tko je sljedeće godine pokrovitelj mostarskog sajma) :ujko , da se od 4 osigura stabilna podrška koju sada nema, i da se konačno na ovu stranu privole Europljani, koji imaju više senzibiliteta za uređenja višenacionalnih država.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 13 stu 2009, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ma ja volim čut kad vi Srbi nešto i ponudite osim deklarativne podrške za treći entitet ali samo na prostoru Federacije.

To daje mogućnost da svi Hrvati stanu pod jednu kapu jer bi i još jedan dio Hrvata, onih koji su možda i najviše stradali, završio u trećem.

Prije par godina od Srba se nije moglo slično čut a ostalo konkretno je na našim pregovaračima.

Ne vrijedi ovdje zbrajat, znamo samo što bi trebalo...

Još da dodam za Posavce, u pravu ste, ljudi otišli, neki i unuke dobili dosad. No obnovili bi mnogi kuće, zapravo svi. A poslije ko zna. Nije ni Zagreb baš tako bajan, ni on ni život u njemu. Samo smo na jednom mjestu na svijetu doma. Za nas Bosance je to Bosna a za Hercegovce Hercegovina. Možda je našoj djeci drukčije ali ko zna i za njih...

Možda im šune napravit neke tvornice i sl. Pogotovo se Posavcima ne treba čudit, vrijedni su ljudi.
Da, jasno.

No, kako ćeš natjerati djecu koja su rođena u Zagrebu, ovdje su odrasla, ovdje imaju prijatelje, ovdje se školuju,... da odjednom otiđu živjeti u Posavinu?

Posavina je, istina, bolna rana za sve Hrvate.
No, ne treba inzistirati na pitanju Posavine pod svaku cijenu.
Ne treba zbog Posavine dovoditi u pitanje treći entitet.

Izgubili smo mi Hrvati i druge teritorije (Srijem, Boka kotorska, Bijela krajina...), pa još nitko nije tražio bezuvjetni povratak tih prostora...

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 13 stu 2009, 11:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Juda Iškariot je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Zatucani slavenski fatalisti, od Zagreba do Urala, pušu u isti rog, veliki teoretičari koji su iz svojih jazbina eto skontali kako svijet funkcionira i kako su oni samo lutke na koncu moćnika, krivih za sve uspone i padove (naravno daleko više ovih potonjih) tih naroda kroz povijest. Kao dokaz se podastiru opsrkurni likovi sa zapada, paranoični nositelji "teorija zavjere" koje vrijeđaju zdrav razum, poput toliko puta spomenutog Engdahla i sličnih koji najbolju prodaju ostvaruju kroz prevod svojih "djela" sa engleskog (gdje te gluposti nitko ne čita), na hrvatski, srpski, rumunski, ruski itd.

Isti taj Engdahl koji vjeruje da se zemlja trenutno hladi a ne otopljava, isti Engdahl koji vjeruje da nafta nije nastala (već dokazanim procesom) od masnih i voštanih supstancija različitih sitnih životinjskih i biljnih morskih organizama nego nekim "nepoznatim i misterioznim" procesom.

Luđak ili klaun. I vi svi koji sve to gutate.


"Znanstveno dokazano"? Je li ti uopće znaš da se i najmodernija znanost dobrim dijelom temelji na pretpostavkama, slično kao i u matematici u nekim operacijama?

Tako imamo podosta primjera gdje se pretpostavlja slijedeća računica:

n=n+1

Što je naravno pogrešno, jer n nikada ne može biti jednako n plus jedan. Ali se matematika, i ne samo ona, već fizika i kemija, često koriste tim pretpostavkama jer se rezultat drugačije ne može logično izračunati.
O granicama nauke imaš podosta knjiga, stoga, tvrditi za takvo nešto kao što je nastanak nafte, da je 100 % znanstveno dokazano, nije ništa drugo nego naivno (ovdje sam bio pristojan, a ne iskren).

Uzeo si Engdahla, šta je s Vukmanom, Stepincem , Dr Tomcem, Admiralom Lošom ? Sve idiot do idiota, bolji su RajvoRS i njegovi smajlići.
Jašta. A Twinsi su se srušili zbog temperature. A Ameri ne znaju gdje je Bin Laden. Sve to s modernim satelitima koji iz nekoliko kilometara visine mogu pročitati koliko je sati na ruci i skenirati auto tablice.


:smijeh

Onda u biti ništa nije dokazano. Može se tako jeftinim floskulama osporavati svako znanstveno otkriće i ama baš svaki konzensus znanstvenika i o najbanalnijim stvarima. Poanta je da svi vi teoretičari zavjere (koja su BTW na zapadu minorna pojava, a u istočnoj Europi masovna) u zvijezde kujete ljude koji su na zapadu diskreditirani, prevaratni ili opskurne pojave. Zašto?

Vukman - OK novinar, potpisujem njegove stavove o HR i BiH, ali odakle njemu uvid u funkcioniranje političkog sistema, gospodarstva na zapadu
Stepinac - svećenik, dakle fatalist
Tomac - nilski konj koji ne razumije ni stanje u BiH a kamoli kako svijet funkcionira
Lošo - Napoleon

A vidi šta se desi kad presaviješ novčanicu od $20, brr da ti se krv sledi :biceovodobro


Privitak/ci:
BurningTowers.jpg
BurningTowers.jpg [ 47.11 KiB | Pogledano 2544 put/a. ]

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 13 stu 2009, 11:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Nije bezuvjetno ali ako možemo, zašto ne. što se tiče povratka, ako se ostvari treći ne bi me ništa iznenadilo.

U Lašvanskoj ima ljudi koji se vraćaju iz Njemačke otvaraju recimo pansione na Vlašiću i svoju djecu zapošljavaju koja su gotovo Švabe.

Pitanje je je li bolje bit radnik u Njemačkoj ili gazda u Bosni?! Isto vrijedi i za Posavljake. Neki bi se vratili.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 13 stu 2009, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad
Ne možeš Lašvansku usporediti s Posavinom, tj. onim dijelom Posavine koji je u RS.

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 13 stu 2009, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Hrvat je napisao/la:
Ne možeš Lašvansku usporediti s Posavinom, tj. onim dijelom Posavine koji je u RS.


Ne čitaš postove, riječ je o tome da se dio općina Derventa, Brod i sjever Doboja preseli u treći...

Dakle može bit isto...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 13 stu 2009, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
RajvoSa je napisao/la:
Nadrobio si tu dosta toga ali kao i uvijek previše fraza i teorija a premalo praktičnih uputa.

Da, Dodo je za partnerstvo sa Hrvatima isključivo zbog interesa RS. To je činjenica. Obožavam racionalnost, i moram reći da bi me zabrinulo kada bi čuo da Dodik nudi partnerstvo jer je altruist i da obožava Hrvate jer je inače Duvnjak, original prezime Dodig :biceovodobro

Mada moglo bi se reći da on podrškom za HB na neki način ipak možda čini štetu RS-u, i zbog toga ga je nekoliko puta ukorio SDS. Dodik ima još dvije opcije. Prva je cementiranje sadašnjeg stanja, tj. potpuno insistiranje na provedbi Daytonskog sporazuma, dakle on bi trebao govoriti protiv trećeg entiteta, jer je svaka izmjena i preustroj zemlje možda otvaranje pandorine kutije i pokretanje procesa koji bi mogli ugroziti RS u sadašnjem obliku.

Njegova treća opcija je (od ovog scenarija se krv ledi) postizanje povijesnog sporazuma sa Muslimanima, kojim bi Muslimanima ponudio potpunu podršku za preuzimanje/čišćenje Federacije. Tu bi konkretno mogao potpuno izolirati hrvatske političke predstavnike i glasati uz Muslimane na državnom nivou u korist svakog zakona koji bi pogodio Hrvate.

Bilo kako bilo, u ovom gordijskom čvoru postoje sljedeće strane:

1. BiH Srbi
2. Muslimani
3. BiH Hrvati
4. Hrvatska
5. Srbija.
6. EU
7. Amerika i Engleska
8. Rusija.

1, 5 i 8 - nastupaju kao jedna strana
2 i 7 - jedna strana
3 - sami
4 - neutralni
6 - slobodni strijelci većinom uz 7, no nekad bliski stavovima i 8.

Cilj svih ovih "manevara" sa Srbima je da se BiH Hrvate ugura u tu grupaciju kao "pridruženog" člana, ili bar promatrača (pogledaj tko je sljedeće godine pokrovitelj mostarskog sajma) :ujko , da se od 4 osigura stabilna podrška koju sada nema, i da se konačno na ovu stranu privole Europljani, koji imaju više senzibiliteta za uređenja višenacionalnih država.


Jaraaaaneeee.....Sarajlijaaaaa....Rajaaa.....primi dera jedan Middle Finger. :evotigana

Drobiš jednu glupost za drugom, ja sam ti naveo činjenice, ti se zabavljaš špekulacijama. Šta bi bilo kad bi bilo...

Rekao sam ti, tu je podrška teletine iz Laktaša, tu je i službeni stav homoseksualaca iz oba XD3-a, dakle scenarij već imamo koji ti i ostali RS-fan-klub zagovarate.
Sve su premise tu, jedino vas prca činjenica što onda nemamo treći?

A nemamo ga jer se izvana ne da. To je jedina i prava istina.

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 13 stu 2009, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
RajvoSa je napisao/la:

:smijeh

Onda u biti ništa nije dokazano. Može se tako jeftinim floskulama osporavati svako znanstveno otkriće i ama baš svaki konzensus znanstvenika i o najbanalnijim stvarima.


Naravno some. Govoriti "100 % je dokazano" za jedan proces koji traje više od 10.000 godina je naivno (pristojan izraz), a pritom se koristiti velikim dijelom stohastikom, pretpostavkama, i onakvim metodama koje sam napisao.

100 % bi jedino bilo dokazano ako bi se kompleta proces pratio od početka do kraja, jedino se tada može reći 100 %.

RajvoSa je napisao/la:
Poanta je da svi vi teoretičari zavjere (koja su BTW na zapadu minorna pojava, a u istočnoj Europi masovna) u zvijezde kujete ljude koji su na zapadu diskreditirani, prevaratni ili opskurne pojave. Zašto?

Vukman - OK novinar, potpisujem njegove stavove o HR i BiH, ali odakle njemu uvid u funkcioniranje političkog sistema, gospodarstva na zapadu
Stepinac - svećenik, dakle fatalist
Tomac - nilski konj koji ne razumije ni stanje u BiH a kamoli kako svijet funkcionira
Lošo - Napoleon

A vidi šta se desi kad presaviješ novčanicu od $20, brr da ti se krv sledi :biceovodobro


Od koga su to Engdahl, von Buelow, Charles Lindbergh, Gary Allen, Viktor Ostrovsky na zapadu dikreditirani?
Od takvih dubokoumnika kao što i si ti i tvojih smajlića?

Vukman je jedan od najboljih pera koje imamo, skupa s Jovićem, koji je jednom rekao "Čuditi svemu tome se mogu samo neupućeni"....a Lošo je insider, bivši agent i pripadnik tajnih službi, koji se stavio na raspolaganje hrvatskoj strani, za tebe Napoleon, za nas stručnjak.

RajvoPC, lijepi i dalje smajliće i naravno vjeruj i dalje da je Sanapederčina otišao preko noći iz politike "jer se zasitio iste nakon 20 godina".

Evo ti jedan od mene jarane: :zubati

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 13 stu 2009, 20:49 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
Bosnjacki primarni interes je pravo zivota u cijeloj drzavi, a posebno RS. Sta Bosnjaci imaju od preglasavanja Hrvata, i sta to mogu preko Hrvata namiriti sto su izgubili od cetnika? Rat je ucinio svoje i ljudi su raseljeni, sljedece generacije ce zivjeti u zemlji sa boljim putevima i infrastrukutrom, pa ce ko i milioni drugih u EVropi ljudi se seliti zbog posla - ko dobar dan. Bosnjacki interes je mogucnost zivota i perspektiva na prostoru cijele BiH, a tu trenutno zapinje zbog srpske politike i moze se slobodno reci i hrvatske koja pomaze srpsku. Jer ako dva igraca u BiH priznaju "drzavnost" RS, treci tu ne moze nista uciniti osim silom prilika prihvatiti kako jeste - a to je Federacija kao okvir zivotnog prostora za vjeke vjekov. I tu je naravno nemoguce povuci liniju nize Konjica i getoizirati najbrojniji narod u BiH - opiranje trecem entitetu nije zbog velikog apetita i sto je guza zinula za napr Capljinom ili Medugorjem. Opiranje trecem entitetu je opiranje getoizaciji i laganom umiranju, jer ni vi ni cetnici ne mozete nista ponuditi Bosnjacima osim zatvaranja na 20 i kusur % BiH. Kada bi se pravio treci uz korekciju svih granica i totalne prekompenzacije teritorija i da RS nije nedodirljiva - to bi bila druga prica.
Ali ovako hrvatska politika samo ukopava i svoj i bosnjacki narod. Mislim da je krajnje vrijeme da se mozda preokrene list i proba nesto novo. Hajmo realno - i Srbi i Bosnjaci su od rata naovamo probali vise razlicitih politickih opcija uglavnom istog cilja ali drugacijih pristupa pa su se izredali i radikali, SDA, SNSD, SDA, SDP, SBiH,... jedino Hrvati jos guraju prevazidjenu bobanovu opciju istog i cilja i metoda,....
I definitovno su emocije, strahovi, islamofobija, predrasude,.. glavni motiv hrvatske politike i birackog tijela,.. Razumio bih teznje za ogradjivanjem od Bosnjaka, ali po ovu cijenu koaliranja sa Djavlom(velikosrpskom politikom) se moze samo gubiti. I to je ono sto i sami vidite citavo vrijeme,od Posavine pa do Neretve, cetnici gledaju samo svoju korist ali u tome Hrvati nemaju nista sto njima moze da pomogne vec samo imaju stetu od toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 13 stu 2009, 20:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
vidiš ti to kako se stvari mijenjaju. prije par godina, nitko ni čuti za Treći, sad pomalo političari mjenjaju stavove, evo i prvi bošnjaci daju kao neke uvjete na koje bi pristali. treba još malo pričekati, pa će sami bošnjaci tražiti Treći :palacgore1

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 13 stu 2009, 21:00 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
dudu je napisao/la:
vidiš ti to kako se stvari mijenjaju. prije par godina, nitko ni čuti za Treći, sad pomalo političari mjenjaju stavove, evo i prvi bošnjaci daju kao neke uvjete na koje bi pristali. treba još malo pričekati, pa će sami bošnjaci tražiti Treći :palacgore1


Ti cekaj ali ces dobro se nacekati prije nego sto nagovoris Bosnjake da se dobrovoljno getoiziraju na 20 %. Ako mislis da ces lakse da natjeras Bosnjake na to ili MZ da vas podupre u tome bujrum. Ali to je vec pokusano pa zar nije vrijeme da se promjeni pristup ? Kazu da je definicija idiotizma kad se pokusava ponavljanjem iste metode na isti nacin dobiti drugaciji rezultat. Promjeni nacin, mozda se promjeni rezultat. U zadnjih 20 godina se pokusavalo vise puta ostvariti 3 entitet ( HB/ samouprava/ treci) ali uvijek na isti nacin : na racun Bosnjaka ne nudeci nista zauzvrat. Svojim dosadasnjim ponasanjem samo cementirate Bosnjake u Federaciju ne dajuci im prostor za manevrisanje tako da samo cinite korist cetnicima a nemate nikakve koristi sami od toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 13 stu 2009, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
oliver je napisao/la:
dudu je napisao/la:
vidiš ti to kako se stvari mijenjaju. prije par godina, nitko ni čuti za Treći, sad pomalo političari mjenjaju stavove, evo i prvi bošnjaci daju kao neke uvjete na koje bi pristali. treba još malo pričekati, pa će sami bošnjaci tražiti Treći :palacgore1


Ti cekaj ali ces dobro se nacekati prije nego sto nagovoris Bosnjake da se dobrovoljno getoiziraju na 20 %. Ako mislis da ces lakse da natjeras Bosnjake na to ili MZ da vas podupre u tome bujrum. Ali to je vec pokusano pa zar nije vrijeme da se promjeni pristup ? Kazu da je definicija idiotizma kad se pokusava ponavljanjem iste metode na isti nacin dobiti drugaciji rezultat. Promjeni nacin, mozda se promjeni rezultat. U zadnjih 20 godina se pokusavalo na razne nacine ostvariti 3 entitet ( HB/ samouprava/ treci) ali uvijek na isti nacin : na racun Bosnjaka ne nudeci nista zauzvrat. Svojim dosadasnjim ponasanjem samo cementirate Bosnjake u Federaciju ne dajuci im prostor za manevrisanje tako da samo cinite korist cetnicima a nemate nikakve koristi sami od toga.


mi de facto Treći imamo u našim većinskim kantonim. trebamo ga samo objediniti, malo proširiti i zacementirati. dobro, tebe osobno se možda i tiče, ali 85% bošnjaka zapravo ne.

jeste skužili, ne dolaze nam ovdje bošnjaci iz zenice, sarajeva, već iz "ugroženog" stoca ili jajca da nas propamete :sega

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 13 stu 2009, 21:06 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
dudu je napisao/la:
oliver je napisao/la:

Ti cekaj ali ces dobro se nacekati prije nego sto nagovoris Bosnjake da se dobrovoljno getoiziraju na 20 %. Ako mislis da ces lakse da natjeras Bosnjake na to ili MZ da vas podupre u tome bujrum. Ali to je vec pokusano pa zar nije vrijeme da se promjeni pristup ? Kazu da je definicija idiotizma kad se pokusava ponavljanjem iste metode na isti nacin dobiti drugaciji rezultat. Promjeni nacin, mozda se promjeni rezultat. U zadnjih 20 godina se pokusavalo na razne nacine ostvariti 3 entitet ( HB/ samouprava/ treci) ali uvijek na isti nacin : na racun Bosnjaka ne nudeci nista zauzvrat. Svojim dosadasnjim ponasanjem samo cementirate Bosnjake u Federaciju ne dajuci im prostor za manevrisanje tako da samo cinite korist cetnicima a nemate nikakve koristi sami od toga.


mi de facto Treći imamo u našim većinskim kantonim. trebamo ga samo objediniti, malo proširiti i zacementirati. dobro, tebe osobno se možda i tiče, ali 85% bošnjaka zapravo ne.

jeste skužili, ne dolaze nam ovdje bošnjaci iz zenice, sarajeva, već iz "ugroženog" stoca ili jajca da nas propamete :sega


I u pravi si imate treci u kantonima gdje imate vecinu ali ne tamo gdje i zelite :kava

Koliko vidim ne dolaze ni ovdje bih hrvati vec iz Zagreba :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrska Dodika- cijena ?
PostPostano: 13 stu 2009, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
oliver je napisao/la:
dudu je napisao/la:

mi de facto Treći imamo u našim većinskim kantonim. trebamo ga samo objediniti, malo proširiti i zacementirati. dobro, tebe osobno se možda i tiče, ali 85% bošnjaka zapravo ne.

jeste skužili, ne dolaze nam ovdje bošnjaci iz zenice, sarajeva, već iz "ugroženog" stoca ili jajca da nas propamete :sega


I u pravi si imate treci u kantonima gdje imate vecinu ali ne tamo gdje i zelite :kava

Koliko vidim ne dolaze ni ovdje bih hrvati vec iz Zagreba :sega


ja sam jedan od onih koji su ti trn u oku. živi u hrvatskoj, a na popisu kad ga bude, uredno jedan hrvat više u BIH. samo još gledam, gdje da se rasporedim :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 137 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Eradicator i 541 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO