HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 09:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 180 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Poligraf.hr - Političke preferencije u hrvatskom kontekstu
PostPostano: 04 ožu 2020, 00:08 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2019, 19:35
Postovi: 37
divizija je napisao/la:
dinaroid je napisao/la:
Konačnom i potpunom pobjedom globalnog kapitalizma 90-e naprosto je zadivljujuće kojom brzinom je isti pokorio svijet. Mislim da nikad u povijesti nije postojao tako uspiješan sistem kojem i njegovi najljući protivnici moraju služiti, i što više to dobrovoljno rade. Svako od nas "protivnika globalizma", počevši prvo od mene, trenutno se služi njegovim njegovim utjelovljenjem PC-om i njegovom dušom internetom.
Prvi korak u borbi protiv istoga je odlazak na selo, što dalje od tehnologije i njegovih tekovina. Ali tko je spreman da napusti klimatizirani stan i uredski posao za nešto tako, ili bolje reći tko ima muda za to.


Globalni kapitalizam nije ideologija, to je naprosto termin kojim se opsiuje stanje tehnološke razvijenosti i prometne povezanosti.

I protiv toga se nitko pametan ne bori jer je uzalud, svi vole tehnologiju i napredak. Ono protiv čega se borimo je globalni kulturološki i politički uniformizam, jer to uništava samoodređenje i naroda i pojedinaca, oduzima nam temeljne slobode i suverenitet. I k tome, unifomitet koji nameće čak nije nekakav globalni hegemonizam većine, nego jedna nastrana, perverzna ideologija koju šire zapadni centri moći inficirani kulturmarksizmom, s ciljem stvaranja totalitarnog, nedemokratskog i neliberalnog poretka (iako se masovno kite terminom liberali).
Paradoks je da danas zapravo marksisti usmjeravaju kapitalizam, koriste ga za svoje ciljeve, usmjeravaju i ograničavaju. Potpuno su ovladali institucijama i medijima, i time modeliraju kapitalizam da im služi. To od Hitlera nitko nije uspio.


Previše gledaš youtube klipiće kretenoidnih američkih mislilaca amatera, od kojih si i pokupio te izraze tipa soyboy, kulturnimarksizam i slično. Ti, kao i oni, a i ja, ne borimo se protiv ničega, no samo tupimo zube i trošimo tipkovnicu. Globalni ekonomski, politični i kulturni uniformizam pobijedio je 90-ih službeno, a neslužbeno još i prije. Prostor Jugoslavije poklopio je još krajem 70-ih kroz Coca-cola, traperice, Sex & Drugs & Rock & Roll. To je kulturni nihilizam, odnosno kultura zabave, na koju potrošeni marksisti nisu imali odgovora i morali su nestati.

Totalitarizam je u prirodi svakog sistema. Sama činjenica kojom nas pune da demokracija nema alternativu, je čista totalitaristička fraza. Demokracija vodi u konstantnu dekadenciju sve do pojave novog Cezara.

Perverzna ideologija koja dopušta sve oblike zadovoljstva, sve dok isti ne zadiru u moje osobne slobode, srž je liberalizma i individualizma. Sve što ograničava nečije slobode, bilo u svrhu njegove koristi ili štete, odlika je autoritarnih kolektivističkih sistema.

Tehnološki napredaku ovom sistemu, gdje je profit temeljna vrijednost, odnosno kapitlizmu bez granica, služi u svrhu zatiranja razlika među narodima, kulturama, spolovima, dobnim ganicama i svemu otalom što koči profit. Cilj je proizvod učiniti što primamljiviji što široj masi stanovništva. To će na kraju odvesti u potpunu androgenizaciju populacije.
Marksisti kao politički faktor više ne potoje, nešto malo u Rusiji, a na Zapadu su uništeni još 70-ih. Ovo su zakoni tržišta, pomirite se s tim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poligraf.hr - Političke preferencije u hrvatskom kontekstu
PostPostano: 04 ožu 2020, 15:40 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
dinaroid je napisao/la:
Previše gledaš youtube klipiće kretenoidnih američkih mislilaca amatera, od kojih si i pokupio te izraze tipa soyboy, kulturnimarksizam i slično. Ti, kao i oni, a i ja, ne borimo se protiv ničega, no samo tupimo zube i trošimo tipkovnicu. Globalni ekonomski, politični i kulturni uniformizam pobijedio je 90-ih službeno, a neslužbeno još i prije. Prostor Jugoslavije poklopio je još krajem 70-ih kroz Coca-cola, traperice, Sex & Drugs & Rock & Roll. To je kulturni nihilizam, odnosno kultura zabave, na koju potrošeni marksisti nisu imali odgovora i morali su nestati.

Totalitarizam je u prirodi svakog sistema. Sama činjenica kojom nas pune da demokracija nema alternativu, je čista totalitaristička fraza. Demokracija vodi u konstantnu dekadenciju sve do pojave novog Cezara.

Perverzna ideologija koja dopušta sve oblike zadovoljstva, sve dok isti ne zadiru u moje osobne slobode, srž je liberalizma i individualizma. Sve što ograničava nečije slobode, bilo u svrhu njegove koristi ili štete, odlika je autoritarnih kolektivističkih sistema.

Tehnološki napredaku ovom sistemu, gdje je profit temeljna vrijednost, odnosno kapitlizmu bez granica, služi u svrhu zatiranja razlika među narodima, kulturama, spolovima, dobnim ganicama i svemu otalom što koči profit. Cilj je proizvod učiniti što primamljiviji što široj masi stanovništva. To će na kraju odvesti u potpunu androgenizaciju populacije.
Marksisti kao politički faktor više ne potoje, nešto malo u Rusiji, a na Zapadu su uništeni još 70-ih. Ovo su zakoni tržišta, pomirite se s tim.


Daleko smo mi od pobjede globalnog političkog, a bome ni kulturnog uniformizma. Svijet niti je politički ujedinjen, niti je kulturno homogen.
Tvoj problem je što ne razlikuješ stvri koja su logična posljeidca tehnološkog napretka i prometne povezanosti, postojanja mas medija i brzog širenja informacija, od onih koje su dirigirane. Traperice su popularne jer su popuarne, to nije ideologija. Ali nisu svi koji nose traperice ili piju cocacolu istog kulturnog obrasca. I talibani ih nose.

Isto tako, potpuno brkaš individualizam i totalitarizam. Jer problem koji imamo je upravo s negacijom individualizma u ime "demokratskih, europskih... vrijednosti" . Nije nikakav problem što se nekomu dopušta što god hoće dok drugima ne nameće, problem je upravo u tome što se to danas itekako nameće, i što to uopće nije posljedica slobodnog izbora ili slobodnog tržišta. Najbolji primjer su ti kojekave nevladine udruge koje financiraju vlade ili maškare u Imotskom kojima se brani da spale neku lutku. Ili onaj slučaj u Zadru gdje čovjeka progone jer sam bira kome svoj apartman iznajmljuje. To je represija, a ne sloboda izbora. Danas se itekako kontrolira što misliš, što govoriš i itekako ti se ograničavaju osobne slobode ako nisi po mjeri. U yebenoj Kanadi ti propisuju koje ćeš zamjenice upotrebljavat, u UK uvode misaonu policiju.
Postoje notorni zakoni kojima se određene grupacije favoriziraju, daju im se novci iz proračuna, postoji ideologija koja se propagira kroz državne medije i državne škole, kroz pravosuđe i to sve skupa uopće nema veze s individualizmom, a još manje sa slobodnim tržištem. Po tržištu bi Frljić propao, kao i Feral. Al se sad zove Novosti.I postoje riječi i misli koje se KAŽNJAVAJU.
Naprosto, danas je stvorena nova, sekularna kvazireligija, koja ima svoju inkviziciju, svoje dogme i svoje heretike i nevjernike, i još ih žešće progoni nego nekadašnja religija.

I na kraju, profit nije nikakva vrijednost, profit je matematička bilanca, razlika uloženog i dobivenog. Za profitom ljudi teže oduvijek i po tome moderno društvo nije specifično. Samo je mali broj ljudi koji se svog profita odriče, uvijek bio i biti će. Samo ti se danas ne dopušta da radiš s vlastitim profitom što hoćeš, već ti se propisuje, uvjetuje, kažnjava ako nisi po mjeri, ideološkoj naravno. Pitaj poduzetnike koji sponzoriraju UIO koliko su slobodni. Plati reklamu u krivom mediju, da vidiš problema
Sve je zapravo itekako kontrolirano i nadzirano, tržište je totalni privid i sloboda izbora ne postoji. Tako da tvoja teza o porazu marksizma uopće ne stoji. Ono što se promijenilo je to što su marksisti nekada htjeli kontrolirati sredstva za proizvodnju, danas se bave samo preraspodjelom. Privatnom poduzetniku su omogućili da stvara, a oni samo uzimaju koliko misle da treba, a kriterij je lojalnost. Dat će ti da budeš pun ko brod ukoliko njih podržavaš. Zato danas lovatori trpaju lovu u ljevicu. Ljevica to nagrađuje.
A kulturnu hegemoniju koriste kao batinu kojom građane i poduzetnike drže pod kontrolom.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poligraf.hr - Političke preferencije u hrvatskom kontekstu
PostPostano: 04 ožu 2020, 16:10 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
dinaroid je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Moji su išli iz inata u crkvu prema Jugoslaviji, to vrijedi i za većinu Hrvata.
Crkva je tada bila povezana s Hrvatima i narodna, ipak je broj 1. neprijatelj globalistima i zbog toga ću uvijek ići u nju.

Danas je slično kao u Jugoslaviji, ne možeš biti katolik i npr glumac u Hrvatskoj tj povezan s razno raznim udrugicama.

Udruge treba skršiti, crkvu treba podržavati.

U BiH je malo drugačije jer imamo veleizdajnike na čelu RKC


Možda te iznenadi, ali većina ondašnjih Hrvata u SRH nije baš letjela u crkvu. Znam to iz obiteljskih priči od rođacima koji su kao iskreni vjernici organizirali mise po barakama, i koji su bili ismijavani i šikanirani od onih koji su danas u prvim klupama novoizgrađenih hramova. Baš bi volio pogledati datume na krštenicama naših političara iz te ere, onako smijeha radi.

Jugoslavija je mrtva, pomiri se s tim. Jedino što mene muči je to što smo mi Hrvati u BiH u gorem položaju nego onda. Slažem se udruge treba ukinuti, ali to neće moći. Gazde to neće dozvoliti. I koje su to NGO postojale za vrijeme Jugoslavije, meni nije poznata ni jedna, a čisto sumnjam da bi ih ondašnji režim dozvolio. Općenito ako nisi povezan nećeš moći ništa, čak i na šalter u pošti. Ovdje se organizacija bez koje se ne može zove HDZ BiH.

RKC je najstarija multinacionalna kompanija, pa samim time je i globalistička tvorevina. RKC nije hrvatska crkva, pa ne odgovara hrvatskom narodu već Svetoj stolici, odnosno Rimu. Samo bi vrlo naivan čovjek pomislio kako bi crkva ugrožavala svoje interese i svoju imovinu poradi političkih interesa Hrvata u BiH.
I naravno nitko ti ne spori da ideš u crkvu i ispovijedaš vjeru, samo to ne turaj nikom tko to ne želi pod nos. Hrvati su narod a nisu, niti će biti, vjerska zajednica.

Meni su od djeda 2 sestre bile časne sestre u Jugoslaviji, imao je 15 svećenika i časnih sestara u užoj obitelji preko stričeva.

Naravno ženio je se u tajnosti jer su babini bili drugačiji iako su svi išli u crkvu što je bilo normalno iako su i tada progonili vjernike.

RKC je multinacionalna od dana kada su je uzurpirali masoni tj 1962.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poligraf.hr - Političke preferencije u hrvatskom kontekstu
PostPostano: 04 ožu 2020, 17:59 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
dinaroid je napisao/la:
Konačnom i potpunom pobjedom globalnog kapitalizma 90-e naprosto je zadivljujuće kojom brzinom je isti pokorio svijet. Mislim da nikad u povijesti nije postojao tako uspiješan sistem kojem i njegovi najljući protivnici moraju služiti, i što više to dobrovoljno rade. Svako od nas "protivnika globalizma", počevši prvo od mene, trenutno se služi njegovim njegovim utjelovljenjem PC-om i njegovom dušom internetom.
Prvi korak u borbi protiv istoga je odlazak na selo, što dalje od tehnologije i njegovih tekovina. Ali tko je spreman da napusti klimatizirani stan i uredski posao za nešto tako, ili bolje reći tko ima muda za to.

Problem je što ni kapitalizam do kraja 80ih nije bio globaliziran. Postojale su granice, carine, vlade su vršile nadzor nad kapitalom (danas je obratno neke multinacionalke imaju veći proračun nego pojedine države).

Zahvaljujući tehnologiji i EU kapital je postao svoje osobno oličenje. Npr. Danas je nemoguće izvršiti nacionalizaciju kao krajem Drugog svjetskog rata. Moglo bi se neka postrojenja dok bi računi i logistika bili izvan dosega država.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poligraf.hr - Političke preferencije u hrvatskom kontekstu
PostPostano: 04 ožu 2020, 18:33 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
bobanovski je napisao/la:
dinaroid je napisao/la:

Možda te iznenadi, ali većina ondašnjih Hrvata u SRH nije baš letjela u crkvu. Znam to iz obiteljskih priči od rođacima koji su kao iskreni vjernici organizirali mise po barakama, i koji su bili ismijavani i šikanirani od onih koji su danas u prvim klupama novoizgrađenih hramova. Baš bi volio pogledati datume na krštenicama naših političara iz te ere, onako smijeha radi.

Jugoslavija je mrtva, pomiri se s tim. Jedino što mene muči je to što smo mi Hrvati u BiH u gorem položaju nego onda. Slažem se udruge treba ukinuti, ali to neće moći. Gazde to neće dozvoliti. I koje su to NGO postojale za vrijeme Jugoslavije, meni nije poznata ni jedna, a čisto sumnjam da bi ih ondašnji režim dozvolio. Općenito ako nisi povezan nećeš moći ništa, čak i na šalter u pošti. Ovdje se organizacija bez koje se ne može zove HDZ BiH.

RKC je najstarija multinacionalna kompanija, pa samim time je i globalistička tvorevina. RKC nije hrvatska crkva, pa ne odgovara hrvatskom narodu već Svetoj stolici, odnosno Rimu. Samo bi vrlo naivan čovjek pomislio kako bi crkva ugrožavala svoje interese i svoju imovinu poradi političkih interesa Hrvata u BiH.
I naravno nitko ti ne spori da ideš u crkvu i ispovijedaš vjeru, samo to ne turaj nikom tko to ne želi pod nos. Hrvati su narod a nisu, niti će biti, vjerska zajednica.

Meni su od djeda 2 sestre bile časne sestre u Jugoslaviji, imao je 15 svećenika i časnih sestara u užoj obitelji preko stričeva.

Naravno ženio je se u tajnosti jer su babini bili drugačiji iako su svi išli u crkvu što je bilo normalno iako su i tada progonili vjernike.

RKC je multinacionalna od dana kada su je uzurpirali masoni tj 1962.


*1958.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 180 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Grom, Kronos i 215 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO