HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 16:05.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 243 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 15 stu 2009, 01:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 stu 2009, 02:01
Postovi: 29
sioux111 je napisao/la:
E sad svi znamo priču o hrvatskom punjenju proračuna FBiH i pražnjenju tog istog od strane muslimana... premda me neki (Hrvati i to ozbiljni i stručni) uvjeravaju da je to možda bilo nekad a sad da je sve manje tako...


Ukoliko su točna ova uvjeravanja pitam, sa čisto egzistencijalne točke gledišta, što bi bilo isplatnije za Hrvate BiH; ukidanje RS ili formiraje svoga entiteta?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 15 stu 2009, 02:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ajmo na misu u najbližu filijalu Vatikan d.d. pa da tamo zajedno praktikujemo katolicizam :smijeh

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 15 stu 2009, 02:12 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
sioux111 je napisao/la:
E sad svi znamo priču o hrvatskom punjenju proračuna FBiH i pražnjenju tog istog od strane muslimana... premda me neki (Hrvati i to ozbiljni i stručni) uvjeravaju da je to možda bilo nekad a sad da je sve manje tako...


Ukoliko su točna ova uvjeravanja pitam, sa čisto egzistencijalne točke gledišta, što bi bilo isplatnije za Hrvate BiH; ukidanje RS ili formiraje svoga entiteta?[/quote]

Pokušat ču ti odgovorit na ovo i na pitanje iz predhodnog posta..

Mislim da je za političku ravnopravnost Hrvata u BiH sa druga dva naroda prevažno da su jednaki u svakom smislu pa i u teritorijalno organizacijskom... Jer sad imamo ovako faktičko stanje, Srbi u BiH imaju RS entitet u kome dominiraju i ostvaruju svoja politička prava i svaku suverenost pa i ekonomsku.. Bošnjaci a to vidimo najbolje iz rada Vlade FBiH dominiraju u Federaciji i rade čisto političko nasilje nad Hrvatima i tu su nesumnjivo Suvereni i u svakom smislu predominantni nad Hrvatima.. Znači Hrvatima u BiH treba drugačija teritorijalna organiziranost da bi bili ravnopravni i to je bez čega nam nema ravnopravnosti u ovoj zemlji.. Rješenje je entitet ili bilo koji drugi organizacijski oblik središnje razine vlasti ali jednak Bošnjacima ili Srbima... E sad koliki če on biti, i dali če biti diskontinitet tu treba biti fleksibilni očekivaja a mislim da je minimum ono što smo obranili i imali organizirano u Herceg Bosnu sve preko je stvar dogovora i našeg političkog uspjeha..

E sad jedno je politika drugo ekonomija (ako je ovo točno što me jeda kolega uvjeravao) a obadvije stvari su prožete i debelo međuovisne...
Jer gledaj Hrvati u BiH tamo negdje krajem 1995 npr. imali najorganiziraniju političku zajednicu u BiH, Herceg Bosnu, redovne mirovine, pristojne plače, radili se planovi i gradile poslovne zone pokretala proizvodnja a sve je to ekonomija a opet poslijedica politike...
Što znaći i današnje loše ekonosmsko stanje i ja bi rekao zaostajanje za druga dva naroda (htjeli mi to priznati ili ne druga dva naroda jačaju ekonomski brže nego mi) je poslijedica politike i našeg podređenog političkog položaja u dva entiteta...
E sad ako budemo politički ravnopravni to če se odrazit i na ekonomsku ravnopravnost, znači politički dirigiranog prilivanja financijski sredstava... ravnopravni smo.. pa kom obojci kom opanci... bar tako ja razmišljam..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 15 stu 2009, 09:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24631
Lokacija: Heartbreak Hotel
Samo jako! je napisao/la:
Hrvat je napisao/la:

Oni svakako hoće da im himna bude jedna si jedina,i da im zastava bude ona s ljiljanima,umjesto ove sadašnje s geometrijskim tijelima.


Postoje dvije verzije odakle njima njihova zastava. Prva. da je sadašnja njihova zastava kopirana od ambalaže za motorno ulje. Druga, mnogo uvjerljivija jeste da je to plagijat ambalaže jednog voćnog soka iz Venecuele, čak je zaštitni znak bio i sam Hugo Čavez, a koji je pak i vlasnik te tvornice i po kome se taj sok zove.

slika

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 15 stu 2009, 11:19 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
oliver je napisao/la:
sioux111 je napisao/la:
Na temelju čega imaš i milimetar večeg prava od mene da pričaš o Bosni i Hercegovini..
i kakve veze ima Hrvatska sa ovom pričom.. ali mi odgovori ovo prvo zanima me baš što ti imaš bilo kakvo veče pravo od mene.. zadnji feudalni odnosi u BiH su prestali odlaskom Turaka 1878.. od tad imamo svi ista prava...nema Begova ni Spahija i sl vlastodržaca..
ili bi ti opet da ja opet budem "raja" a da ti i tebi slični da bistrite politiku u ovom vilajetu tamnom što se Bosna zove.... a mi sluge pokorne... ne kontam te.. izjasni se..


O cemu ti pricas da je meni znati ? Kakav feudalizam , kakvi begovi , kakvi kmetovi ? Kad sam ja rekao da ja imam vece pravo od tebe ? Ti tvrdis da meni nije mjesto ovdje jer ti pricas o hrvatskoj proslosti i buducnosti a to nije istina. Ti pricas o Bosni i Hercegovini i i te kako se mene tice. I pogledaj malo forum kako se otvoreno hvale kako npr se javljaju iz Zagreba, nemaju ni familije ni korijene iz BiH ali zagovaraju podjelu jer oni znaju " najbolje " a ti meni pricas kako ja nema pravo da se javljam ?


Ne znam ti si meni previše fobičan i začahuren u nekom ideološkom postavkom koju nemožeš obranit drugačije nego da u svemu i svačemu vidiš neprijatelja... A o tvom mesijanskom kompleksu da ne govorim; jel sad si ti ko neki spasitelj Bosne od mene i nekih ko biva Zagrepčana i sl. A ja mislim da Bosnu treba spasavat od tebe i takvih kao što si ti, jer svojim fobijama i teorijama da su svi ko iole slobodnije razgovaraju o BiH njeni đelati. Tako braniš svoju viziju Bosne i to tako što dižeš tenzije, a sve tobože ko ti voliš BiH a ja je ko mrzim iz dna duše.
Ja ti čitavo vrijeme to govorim i zato sam ti preporučivo da ako ti to smeta nemoj bit na forumu, ne iz drugi razloga, i meni smeta multi-kulti licemjerno preseravanje i nemame tamo gdje je sve ko biva zajedno skupa a gled se samo da izvineš ko če koga.. i o tom sam ti govorio i toga je puno i u prošlosti (zato sam ti govorio o ratu) i u sadašnjosti.
Ja to želim promjenit a ti me osuđuješ za to, i zato sam ti pričao o slobodi, jednostavno razumime hoču slobodu i ravnopravnost... a šta ti hočeš..
Kako sam skužio ti bi baš te feudalne odnose... ko sam ja i odakle mi pravo da o bilo čemu što tebi smeta pričam ili nedo Bog neko iz ZG da o tom riječ kaže... Nije ovo ničija begovina a ni mi kmetovi sa jedinim pravom radi i šuti i budi sretan i zadovoljan velikodušnim gospodarom što nas trpi na svom...
Pročitaj što si napisao u svom postu i reko si ko ima više prava da priča o BiH od tebe... A ja ti kažem i ja i svaki drugi ekspert kojeg ja angažiram i koji mi je voljan pomoć... Jer protiv posesivnost i ksenofobija političkog nasilja i sl. stvari od koji mi i ti dobar dio bošnjačkog naroda pati treba stručna pomoć...
I to ti sve govorim jer tvoja priča vodi zlu ne moja... osuđujem svakog ko ismijava, vrijeđa i ograničava i smeta tebe i svaku tvoju slobodu, tvoju i tvog naroda,.. Zato nemoj ni ti mene ograničavat i osuđivat, što volim hrvatsku zastavu ( jer je moja), što razgovaram o hrvatskoj povijesti jer to je moja povijest i mog naroda, što slobodno mislim i razgovaram o svojoj budučnosti u svojoj državi BiH onako kako ja mislim da bi trebala bit...
Pozvan si o svemu da i ovdje razgovaraš i tu te ne sprečavam samo budi konstrutivan a ne ljut i isfrustriran na sve što je hrvatsko u ovoj zemlji a vjeruj mi mnogo toga je ovdje hrvatsko bilo i u prošlosti, danas je a vjeruj mi bit če i u budučnosti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 15 stu 2009, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Radogost je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:



Ti si apsolutno neupučen u datu problematiku . Informiraj se malo o toj ‘vukojebini’ pa ćeš vidjeti koliko je se zeničkih, kakanjskih , travničkih pa i viteških Hrvata naselilo u njoj. Knin je još i sjajan gdje su se ljudi sve naseljavaju.


Ta je priča okončana tamo negdje 2001 kada su se i zadnji bosanski Hrvati naselili iz pravca Drvara. Danas samo fiktivno prijavljivanje i rađanje u HR zbog određenih beneficija, a o tome smo ovdje pisali prilično opširno.

No, drago mi je da su i maske konačno pale, Junuz te finom fintom poslao po ćevape :ujko :smajl007

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 15 stu 2009, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Kad smo kod radogosta spomenuo je zanimljivu stvar:

Inače znam ja dobro kao i ti što su Hrvati tražili u Zenici. Čak je u jednoj varijanti granica HZHB bila zamišljena na rijeci Bosni.

I ja sam čuo kako su se Hrvati i Srbi dogovorili o podjeli BiH po pola sa granicom na rijeci Bosni i Neretvi.

Nikad Hrvati pa ni sa HB nisu vidjeli granice na Bosni ni na Neretvi.

I zanimljivo je da sam istu čuo od muslimana. To je negdje 06.92. dakle taman pred prve MH sukobe. Time se htjelo već tad ocrnit Hrvate. Masovno su išli kod nas i Srbi u HVO tad. To je bio argument koja je još kao potvrđivala dogovor. Zapravo se u tim aktivnostima vide začeci sukoba gdje se već u startu diskretiralo Hrvate kao rušitelje BiH, neprijatelje BiH iako se srpska vojska u to vrijeme zaustavljala kad bi naletila na hrvatske puške.

Već tad se sama zajednica HB promovirala slično srpskoj iako to nije bila ni izbliza. Tada su već počeli sa razapinjanjem Kordića. Uglavnom ta priča je tipična priprema, kao i bunkeri u muslimanskim selima koji su bili postavljeni prema Hrvatima još u ljeto 92., za sukob sa nama. Zato su bili spremni za razliku od nas. To je se moralo puno prije planirat nego što je izveden prvi napad na Dusinu i poslije na Vitez. Nažalost Britanci su nam tad smjestili Ahmiće tako da smo de facto proglašeni agresorima u državi koju smo branili a možemo reći i na kraju obranili.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 15 stu 2009, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32122
Trazili smo granicu HB na Dnjepru..kako su poceli lupetat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 00:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 stu 2009, 02:01
Postovi: 29
Junuz Djipalo je napisao/la:
Znam ja da ti nisi Hrvat ali sam htio da naučiš gradivo, tj. gdje su sve naše crkve, samo da vidiš gdje nas je sve jako puno bilo.


Ti si zbilja neki tragikomičan lik. Po čemu to zaključuješ da nisam Hrvat? Po ‘č’ i ‘ć’, ‘dž’ i ‘đ’. Je li želiš reći da oni koji su te rodili bolje razlikuju ova slova od mene? Pa sedamdeset posto Hrvata u Hrvatskoj to ne razlikuje baš najbolje, a o BiH da se i ne govori. Osim toga od čovjeka koji je podprosječno obrazovan ne možeš više ni očekivati. Jedini narod u BiH kojem ja skidam kapu po pitanju izgovora , a samim time i pisanja navedenih slova, jeste srpski.
A i da sam Bošnjak ništa tragično. I oni su ljudi ni bolji ni gori od Hrvata. Ne mogu vjerovati da čovjek u 21.st. može misliti da vrijedi više od drugog čovjeka samo zato što pripada drugoj rasi, naciji religiji… Mani se priče sa nivoa kolektivnog, spusti se na nivo individualnog. Kada neko ko se služi malicioznošću, a uz to je netrpeljiv i isključiv prema neistomišljnicima i hoće da ih diskfalificira, a nema argumente za to, onda ih on izmislja. Ti si bolestan čovječe. Postavljaš nebulozna kviz pitanja, a već si unaprijed siguran da ću ih skinuti sa internet. Čemu to ako si siguran da sam Bošnjak? Zapetljo si se k’o pile u kučinu. Nemoj matereti da glumiš internet Holmsa. Ne ide ti od ruke. Baš nimalo.


Citat:
P.S. Crkve nisu osiguravajuće kuće pa da imaju filijale. Kod Hrvata ili katolika postoje samo kapelice. Najpoznatije u Zenici su Sv. Barbare na ulazu u rudnik kraj Rudarskog hotela i Sv. Roka u Podbriježju. Hrvat bi ih svaki nabrojao uz crkve bez obzira na pitanje.

Sjedi 1. Kako vas odaje č i ć. Kao i Dž i đ.


E pa vidiš sad bih ja na osnovi tvoje neinformiranosti mogao ustvrditi da nisi katolik. Ako ti nije teško ukucaj u pretražnik ‘filijalne crkve u Zenici’ pa ćeš vidjeti da to nema veze sa osiguravajućim kućama. Uostalom nisi me ni pit’o za kapelice nego za crkve.
Slušaj ti si jedan običan tiranski sitničar, a tiranska ispravnost je znak duhovne slabosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 00:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 stu 2009, 02:01
Postovi: 29
Mar-kan je napisao/la:
Znaš li koliko ima naroda da ima 2 prebivališta?Jes vidio po Lašvanskoj dolini koliko je registarskih tablica iz Splita,Šibenika,Zadra...?


Svi će oni prije ili kasnije skončati u RH. Ne može se jednom guzicom na dvije stolice, barem dugo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 00:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 stu 2009, 02:01
Postovi: 29
Junuz Djipalo je napisao/la:
Nije čudo što je među Hrvatima u BiH baby boom, tome treba dodat i razne dodatke koji određeni gradovi isplaćuju.


Pa mi njima i dođemo kao masa za reprodukciju genetskog materijala. Dok zagrebačke , splitske itd. dame uživaju u blagodatima luksuza i raskoša, dotle žene iz bosanske nedođije odrađuju njihove najsvetije dužnosti. Ti kao ne znaš da Hrvati kao nacija izumiru. Nekako se moraju namiriti . Zašto bi se namirivalui Rumunjima, Bugarima ili nedaj Bože Arapima pored nas iz BiH. Meni to zvuči ponižavajuće , a tebi?

Citat:
Što se Hrvatske tiče, ona se namirila do 2000. godine, cilj je bio na popisu imat što manje većinski srpskih mjesta. Završilo je 2001. sa samo dvije općine u Hr sa srpskom većinom.


Jesi li se ikad zapit’o kako je se RH namirila? Pa naravno tako što je sebi pozvala Hrvate iz BiH da popune tu prazninu. I ti meni kažeš da nema iseljavanja. Bit će ga sve dotle dok se ne osvoje i te dvije zadnje općine. Sve u svemu na mostu dobili na ćupriji izgubili, to jeste u Hrvatskoj dobili u BiH izgubili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 00:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 stu 2009, 02:01
Postovi: 29
Ministry of Sound je napisao/la:
Ajmo na misu u najbližu filijalu Vatikan d.d. pa da tamo zajedno praktikujemo katolicizam :smijeh


Hajde budi toliko uljudan pa i ti ukucaj u pretražnik ,filijalne crkve zenica', pa mi se potom još ljudskije ispričaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 08:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Radogost je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Ajmo na misu u najbližu filijalu Vatikan d.d. pa da tamo zajedno praktikujemo katolicizam :smijeh


Hajde budi toliko uljudan pa i ti ukucaj u pretražnik ,filijalne crkve zenica', pa mi se potom još ljudskije ispričaj.


Smanji doživljaj, previše si ovisan o netu kad se priča o ovim stvarima. Doista Hrvatska jest srkala ljude iz BiH do 2000. no nakon toga je stalo. Zapravo nije samo Hrvate povukla nego i solidan broj bivših Muslimana je završio u Hrvatskoj.

Nisi mi napisao ni da li se Zenica prazni?

Općina imala prije rata 150 u ratu > 200 tisuća ljudi, danas su procjene oko 110 a stvarno ima možda oko 100 ako i toliko.

Grad u kojem nije bilo rata ni oštećenja uzrokovanih ratom. Malo čudno ha? Ako oduzmemo sve Srbe i sve Hrvate koji su živjeli prije rata dakle oko 60.000 ljudi ostaje 90, ako i danas pola današnjih Zeničana nisu oni od prije rata koliko je onda pravih Bošnjaka Zeničana ostalo u Ze?

Toliko o iseljavanju Hrvata, vjeruj da nije ni drugima bolje samo što su Bošnjaci nabijeni u ono Sarajevo pa kad hodaš kroz njega imaš osjećaj da je cijela BiH takva. Ali nije.

No dobro popis će pokazat. Zašto ga neće?

Ja bih jedva dočekao da sam na bošnjačkom mjestu kako izgledaju krivulje povećanja bošnjačkog stanovništva od 91. do sada a smanjenje hrvatskog i srpskog. Već vidim Hareta kako drži štapić u ruci i s osmjehom objašnjava graf iz kojeg se vidi ko će bit apsolutna većina već za deset godina.

Nije to baš tako kako bošnjački mediji tvrde. I unatoč doista povelikom iseljavanju u Hrvatsku svojedobno koja je pomogla da Hrvatska riješi problem Srba, Bošnjaci još uvijek nisu "poklopili" mjesta u Sr. Bosni. Iako su blizu u nekim mjestima. I opet se hvala Bogu barem razgovara o trećem.

Za mene je to uspjeh a ne poraz.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 08:45 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
Radogost je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Nije čudo što je među Hrvatima u BiH baby boom, tome treba dodat i razne dodatke koji određeni gradovi isplaćuju.


Pa mi njima i dođemo kao masa za reprodukciju genetskog materijala. Dok zagrebačke , splitske itd. dame uživaju u blagodatima luksuza i raskoša, dotle žene iz bosanske nedođije odrađuju njihove najsvetije dužnosti. Ti kao ne znaš da Hrvati kao nacija izumiru. Nekako se moraju namiriti . Zašto bi se namirivalui Rumunjima, Bugarima ili nedaj Bože Arapima pored nas iz BiH. Meni to zvuči ponižavajuće , a tebi?

Citat:
Što se Hrvatske tiče, ona se namirila do 2000. godine, cilj je bio na popisu imat što manje većinski srpskih mjesta. Završilo je 2001. sa samo dvije općine u Hr sa srpskom većinom.


Jesi li se ikad zapit’o kako je se RH namirila? Pa naravno tako što je sebi pozvala Hrvate iz BiH da popune tu prazninu. I ti meni kažeš da nema iseljavanja. Bit će ga sve dotle dok se ne osvoje i te dvije zadnje općine. Sve u svemu na mostu dobili na ćupriji izgubili, to jeste u Hrvatskoj dobili u BiH izgubili.


Pitanje za sve...malo da se maknete od tog prepucavanja a pitanja je i za radogosta (pustite čovjeka da bude konstruktivan)...s jednim dijelom tvoje priče se slažem... ima toga što govoriš.. mada ni vrag nije tako crn a niti ova situacija danas... Pitanje je...
Šta i tko ovdje i u RH,kod MZ, na lokalnoj razini (u ZE ako si iz ZE) i drugdje može i treba raditi i činiti da se situacija promjeni na bolje za Hrvate u BiH u svakom smislu... pa i tom o kome ti govoriš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 09:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Radogost je napisao/la:
Dok zagrebačke , splitske itd. dame uživaju u blagodatima luksuza i raskoša.


Uh da ga je stavit negdje negdje na Bačvice i zavezat, već vidim kako lipe Splićanke svojim nalakiranim dugim noktićima kidaju komad po komad mesa s njega... :zubati

Čuj ne možeš nikom oduzeti njegovo demokratsko pravo: da j.e.b.e i bude j.e.b.a.n. :evotigana

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 09:26 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Junuz Djipalo je napisao/la:
Radogost je napisao/la:
Dok zagrebačke , splitske itd. dame uživaju u blagodatima luksuza i raskoša.


Uh da ga je stavit negdje negdje na Bačvice i zavezat, već vidim kako lipe Splićanke svojim nalakiranim dugim noktićima kidaju komad po komad mesa s njega... :zubati

Čuj ne možeš nikom oduzeti njegovo demokratsko pravo: da j.e.b.e i bude j.e.b.a.n. :evotigana


možda je njemu sam pojam života u hr na razini luksuza i raskoša. :neznam
ko likovima iz alan forda, ručak svaki dan, pojam imućnosti.

i još, ja sam ukucao filijalne crkve zenica pa me sad sram pred samim sobom kako sam ispao glup, jer me pripadnik gradske raje u čarapama s dizajnerskom rupom i potencijalom superhika tako lako provozao.

Radogost je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Znaš li koliko ima naroda da ima 2 prebivališta?Jes vidio po Lašvanskoj dolini koliko je registarskih tablica iz Splita,Šibenika,Zadra...?


Svi će oni prije ili kasnije skončati u RH. Ne može se jednom guzicom na dvije stolice, barem dugo.


znaš li vic kad je mujo pred zlatnim morskim psom poželi imati kitu do poda?
naravno da će skončati u hrvatskoj samo što ćeš ti u lašvi imati granični prijelaz.

(hej, pa od ovoga bi se sačiniti vic, tipa ulovi mujo zlatnu žabu, a ona će mu -pusti me i ispunit ću ti jednu želju
misli mujo i kaže, nek svi ovi uskogrudno seljaci, koji ne kontaju gradski fazon, ovi seljaci hrvati škutori, nek svi žive u hrvatskoj,ovo je bosna mi smo multitolerantni, ne trebaju nam takvi!
-ispunjeno!
sutra se probudi mujo, krene na teferić prema kiseljaku, da se napije džaba kisele vode, kad ono malo iza ilidže granični prijelaz.)
:sega :sega :sega :aleale :aleale :HVO :HercegBosanac :UDVDR :hrvatinic :ujko

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 09:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
caporegime je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Uh da ga je stavit negdje negdje na Bačvice i zavezat, već vidim kako lipe Splićanke svojim nalakiranim dugim noktićima kidaju komad po komad mesa s njega... :zubati

Čuj ne možeš nikom oduzeti njegovo demokratsko pravo: da j.e.b.e i bude j.e.b.a.n. :evotigana


možda je njemu sam pojam života u hr na razini luksuza i raskoša. :neznam
ko likovima iz alan forda, ručak svaki dan, pojam imućnosti.

i još, ja sam ukucao filijalne crkve zenica pa me sad sram pred samim sobom kako sam ispao glup, jer me pripadnik gradske raje u čarapama s dizajnerskom rupom i potencijalom superhika tako lako provozao.

Radogost je napisao/la:

Svi će oni prije ili kasnije skončati u RH. Ne može se jednom guzicom na dvije stolice, barem dugo.


znaš li vic kad je mujo pred zlatnim morskim psom poželi imati kitu do poda?
naravno da će skončati u hrvatskoj samo što ćeš ti u lašvi imati granični prijelaz.

(hej, pa od ovoga bi se sačiniti vic, tipa ulovi mujo zlatnu žabu, a ona će mu -pusti me i ispunit ću ti jednu želju
misli mujo i kaže, nek svi ovi uskogrudno seljaci, koji ne kontaju gradski fazon, ovi seljaci hrvati škutori, nek svi žive u hrvatskoj,ovo je bosna mi smo multitolerantni, ne trebaju nam takvi!
-ispunjeno!
sutra se probudi mujo, krene na teferić prema kiseljaku, da se napije džaba kisele vode, kad ono malo iza ilidže granični prijelaz.)
:sega :sega :sega :aleale :aleale :HVO :HercegBosanac :UDVDR :hrvatinic :ujko


Pa kako im Mesić i ekipa spremaju, čini se da će ipak granični prijelaz bit na Drini. A trokut pokrajina...

Meni svejedno, samo neka se ukinu granice između HR i BiH...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 10:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Radogost je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Ajmo na misu u najbližu filijalu Vatikan d.d. pa da tamo zajedno praktikujemo katolicizam :smijeh


Hajde budi toliko uljudan pa i ti ukucaj u pretražnik ,filijalne crkve zenica', pa mi se potom još ljudskije ispričaj.


Toliko ti hrvatski djeluje nezgrapno kao rezultat prekomjernog guglanja i samim time viškom sklepanih smjehotresnih fraza poput "prakticiranja katolicizma" da me neodoljivo podsjećaš na ovog tipa:

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 10:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30404
Radogost je napisao/la:
Ti si zbilja neki tragikomičan lik. Po čemu to zaključuješ da nisam Hrvat? Po ‘č’ i ‘ć’, ‘dž’ i ‘đ’. Je li želiš reći da oni koji su te rodili bolje razlikuju ova slova od mene?


Nije bolan po č, ć, dž, đ.

Aj pogađaj dalje. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Junuz Djipalo je napisao/la:
I unatoč doista povelikom iseljavanju u Hrvatsku svojedobno koja je pomogla da Hrvatska riješi problem Srba, Bošnjaci još uvijek nisu "poklopili" mjesta u Sr. Bosni. Iako su blizu u nekim mjestima. I opet se hvala Bogu barem razgovara o trećem.

Za mene je to uspjeh a ne poraz.


Nema samo 2 opštine sa srpskom većinom u Hrvatskoj, već ih ima desetak. A budući da znamo kakva je politika Zagreba prema mojim sunarodnicima u Hrvatskoj (nepodržavanje povratka, već poticanje doseljavanja BH Hrvata), ne bi me čudilo da Bošnjaci postanu većina u srednjobosanskim opštinama u skorije vrijeme.
Neko reče: ne može se sjediti na dvije stolice. I u pravu je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 12:10 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Vujadin je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
I unatoč doista povelikom iseljavanju u Hrvatsku svojedobno koja je pomogla da Hrvatska riješi problem Srba, Bošnjaci još uvijek nisu "poklopili" mjesta u Sr. Bosni. Iako su blizu u nekim mjestima. I opet se hvala Bogu barem razgovara o trećem.

Za mene je to uspjeh a ne poraz.


Nema samo 2 opštine sa srpskom većinom u Hrvatskoj, već ih ima desetak. A budući da znamo kakva je politika Zagreba prema mojim sunarodnicima u Hrvatskoj (nepodržavanje povratka, već poticanje doseljavanja BH Hrvata), ne bi me čudilo da Bošnjaci postanu većina u srednjobosanskim opštinama u skorije vrijeme.
Neko reče: ne može se sjediti na dvije stolice. I u pravu je.


stvarno ih jebeno potiču. tako da ih deložiraju a srbima obnavljaju sve što požele.
dabogda srbima bilo onako kako tvrde da im jest sada.
nestalo bi ih za 2 dana.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 12:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30404
Vujadin je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
I unatoč doista povelikom iseljavanju u Hrvatsku svojedobno koja je pomogla da Hrvatska riješi problem Srba, Bošnjaci još uvijek nisu "poklopili" mjesta u Sr. Bosni. Iako su blizu u nekim mjestima. I opet se hvala Bogu barem razgovara o trećem.

Za mene je to uspjeh a ne poraz.


Nema samo 2 opštine sa srpskom većinom u Hrvatskoj, već ih ima desetak. A budući da znamo kakva je politika Zagreba prema mojim sunarodnicima u Hrvatskoj (nepodržavanje povratka, već poticanje doseljavanja BH Hrvata), ne bi me čudilo da Bošnjaci postanu većina u srednjobosanskim opštinama u skorije vrijeme.
Neko reče: ne može se sjediti na dvije stolice. I u pravu je.


Sve je to krasno, samo to "skorije vrijeme" čekamo već 15 godina. U međuvremenu nismo izgubili ništa, a poklopili smo Mostar i Stolac.

Po broju dice, reklo bi se da u to "skorije vrijeme" mi poklapamo Glamoč, Jajce i Uskoplje. Ali bitno je da se jednostavno "zna" da Hrvati nestaju, čak i kad imamo najveći postotak osnovnoškolaca u BiH. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Vujadin je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
I unatoč doista povelikom iseljavanju u Hrvatsku svojedobno koja je pomogla da Hrvatska riješi problem Srba, Bošnjaci još uvijek nisu "poklopili" mjesta u Sr. Bosni. Iako su blizu u nekim mjestima. I opet se hvala Bogu barem razgovara o trećem.

Za mene je to uspjeh a ne poraz.


Nema samo 2 opštine sa srpskom većinom u Hrvatskoj, već ih ima desetak. A budući da znamo kakva je politika Zagreba prema mojim sunarodnicima u Hrvatskoj (nepodržavanje povratka, već poticanje doseljavanja BH Hrvata), ne bi me čudilo da Bošnjaci postanu većina u srednjobosanskim opštinama u skorije vrijeme.
Neko reče: ne može se sjediti na dvije stolice. I u pravu je.


Ipak ćemo pričekat da se ukinu vize...

Ja nisam odavno čuo da je neko odselio u Hrvatsku, veliki gradovi su skupi a u ovim manjim ex srpskim se živi lošije nego u Vitezu i Kiseljaku ili Žepču na pr. Samo da prestane ovo preglasavanje u Federaciji.

Zato nam je bitno da se i vi Srbi uključite u funkcioniranje BiH...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 14:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Zašto radogostu piše "Allah" na avataru? :biceovodobro

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena kursa kod HB Hrvata
PostPostano: 16 stu 2009, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Zato što je zahvalan Alahu jer u Zenici može nesmetano da "praktikuje katolicizam" u kojoj god filijali mu se ćefne.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 243 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, Ronaldinho, Tomba17 i 393 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO