HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 02:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 609 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 11 stu 2017, 15:48 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Carmello Šešelj je napisao/la:
Baron je napisao/la:

Od 1993 do danas bošnjačka politika ima kontinuitet u zahtjevu da u slučaju raspada BiH bošnjačka država mora imati izlaz na more.
Ako si ti spavao 24 godine pod kamenom ili ne pratiš već na ovom forumu stotinu puta prežvakanu temu raspada BiH to je tvoj problem.

Zašto imate toliku fiksaciju na more? Srbija sasvim normalno funcioniše bez izlaza na more. A o Austriji, Švajcarrskoj, Českoj, Slovačkoj i Mađarskoj da i ne govorim.

Šta bi vi to toliko konkurentno izvozili/uvozili iz nepostojeće lukue u Neumu? Ako imaš robu koja je konkurentna na svetskom tržištu, onda ti i nije problem da platiš lučku taksu i usluge. Brod ćeš svakako morati da platiš, imao obalu sa lukom ili ne.

A ako ti treba izlaz na more da bi pravio ratnu mornaricu u Neumu, onda je to tek smeh.


Čitajući šta Baron piše mislim da se ne radi o tome šta će preko Neuma uvoziti, već da se imaju preko čega eventualno evakuisati.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 11 stu 2017, 15:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ceha je napisao/la:
Ovako nešto bi bila etnička podjela fBiH;
https://imgur.com/a/rsj3f

Dakle, sve županije/kantoni osim SBŽa, HNŽa i ZDKa se dijele po većinskom stanovništvu u županiji.
Te tri županije su one u kojima su obje strane držale veći komad teritorija (zaboravimo USK) na kraju rata.
Iz HNŽa muslimani dobivaju Konjic (osim jednog sela na krajnjem zapadu) i pola Jablanice (zapadni dio općine je držao HVO).
Iz ZDKa Hrvati dobivaju Usoru, Žepče (kojem se pripaja etnički miješani zapad Maglaja, a odbija muslimanski jug općine), te hrvatska općina oko Vareša i Kaknja.

SBŽ se dijeli.
Muslimani dobivaju Donji Vakuf, a Hrvati Dobretiće, Kreševo, Vitez i Kiseljak (moguće izmjene granica, no ne prevelike jer postoje i hr. sela u Zenici).
Iz Busovače se miču Kaćuni/SI istok općine.
Hrvati Travnika miču Novu Bilu i vlašićka sela, kao i rubne zaseoke uz bugojansku granicu.
Muslimani dobivaju rubne zaseoke Jajca, Uskoplja, i Fojnice, te središnji dio novotravničke (ovo možda nije nužno) općine.

Koji će vam *** te enklave na severu? To samo otežava konačno rešenje problema. A, osim ljudi, tamo nemaš nikakvih resursa. A pošto su ljudi najveći resurs, zašto im ne napravite nova naselja i premestite preduzeća u Hrvatsku ili Hercegovinu. Znam da sada zvučim kao "geostrateg" čak i ispod tvog nivoa, ali ove vaše fleke u Srednjoj Bosni su problem svima, pa i vama, iako to možda ne shvatate, zahvaljujući uticaju emocija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 11 stu 2017, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Leeroy Jenkins je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Zašto imate toliku fiksaciju na more? Srbija sasvim normalno funcioniše bez izlaza na more. A o Austriji, Švajcarrskoj, Českoj, Slovačkoj i Mađarskoj da i ne govorim.

Šta bi vi to toliko konkurentno izvozili/uvozili iz nepostojeće lukue u Neumu? Ako imaš robu koja je konkurentna na svetskom tržištu, onda ti i nije problem da platiš lučku taksu i usluge. Brod ćeš svakako morati da platiš, imao obalu sa lukom ili ne.

A ako ti treba izlaz na more da bi pravio ratnu mornaricu u Neumu, onda je to tek smeh.


Čitajući šta Baron piše mislim da se ne radi o tome šta će preko Neuma uvoziti, već da se imaju preko čega eventualno evakuisati.

Ako pogledaš geografsku kartu tog područja, ne mogu ni da se evakuišu bez dozvole Hrvata, pa čak i da je Neum u rukama Bošnjaka. Stvarno mi taj zahtev za izlazom na more nije jasan, majke mi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 11 stu 2017, 17:14 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Ne radi se o realnosti već o percepciji, očigledno Baron misli da mi se mogli evakuisati ili bar oružje uvoziti kroz Neum.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 11 stu 2017, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Radi se o blefu.Traže to što ne mogu da dobiju čisto da bi komplikovali stvari i pravili sukob.Traže Brčko i Neum.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 11 stu 2017, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
U biti traženje takvih stvari kao što su Brčko i Neum je politika konflikta koja odbacuje svaki normalan dogovor.
Kao kad bi Srbi sad rekli,tražimo Sarajevo.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 11 stu 2017, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Mene više zanima na osnovu čega traže bilo šta???

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 11 stu 2017, 17:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Leeroy Jenkins je napisao/la:
Ne radi se o realnosti već o percepciji, očigledno Baron misli da mi se mogli evakuisati ili bar oružje uvoziti kroz Neum.

Vidim da misli, zato se i čudim.

1. Prvo treba demografski da zauzmu Neum.

2. Treba da izgrade novu luku, za koju nemaju pare, na mestu koje je potpuno nepodesno za luku.

3.Treba da obezbede savez sa Hrvatima (kojima su prethodno zauzeli Neum), da im ovi ne bi blokirali prolaz kroz svoje teritorijalne vode, kroz koje BiH brodovi treba da prolaze.

4. Treba izgraditi prugu do Neuma, jer je bez pruge luka besmislena, pa makar i na mestu na kakvom niko normalan ne bi gradio luku.

5. Koji će im *** izlaz na more, kad ionako izvoze za nekoliko veličina iznosa robe manje od Srbije. A Srbiji nikakav problem što nema obalu sa lukom.


Ali, kao i uvek, muslimane ne treba potcenjivati, oni su poznati po tome da mogu da reše i, na prvi pogled, nerešive probleme. Nije slučajno da se pričaju poučne anegdote o Muji i Hasi i njihovim sposobnostima da svaku prepreku reše na optimalan način.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 11 stu 2017, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24632
Lokacija: Heartbreak Hotel
Carmello Šešelj je napisao/la:
Leeroy Jenkins je napisao/la:
Ne radi se o realnosti već o percepciji, očigledno Baron misli da mi se mogli evakuisati ili bar oružje uvoziti kroz Neum.

Vidim da misli, zato se i čudim.

1. Prvo treba demografski da zauzmu Neum.

2. Treba da izgrade novu luku, za koju nemaju pare, na mestu koje je potpuno nepodesno za luku.

3.Treba da obezbede savez sa Hrvatima (kojima su prethodno zauzeli Neum), da im ovi ne bi blokirali prolaz kroz svoje teritorijalne vode, kroz koje BiH brodovi treba da prolaze.

4. Treba izgraditi prugu do Neuma, jer je bez pruge luka besmislena, pa makar i na mestu na kakvom niko normalan ne bi gradio luku.

5. Koji će im *** izlaz na more, kad ionako izvoze za nekoliko veličina iznosa robe manje od Srbije. A Srbiji nikakav problem što nema obalu sa lukom.


Ali, kao i uvek, muslimane ne treba potcenjivati, oni su poznati po tome da mogu da reše i, na prvi pogled, nerešive probleme. Nije slučajno da se pričaju poučne anegdote o Muji i Hasi i njihovim sposobnostima da svaku prepreku reše na optimalan način.


:D

Kralju!
Ovo je za mene post godine.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 12 stu 2017, 07:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Fala šefe, drago mi je ako sam te nasmejao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 12 stu 2017, 11:42 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Opet ceha s svojim kartografskim megalomanijama...

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 12 stu 2017, 21:32 
Offline

Pridružen/a: 17 srp 2017, 16:24
Postovi: 18
Po meni ove dvije karte su mi najbolji primjeri kako bi treći entitet trebao izgledati.


Privitak/ci:
treći entitet.png
treći entitet.png [ 101.74 KiB | Pogledano 5334 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 12 stu 2017, 21:34 
Offline

Pridružen/a: 17 srp 2017, 16:24
Postovi: 18
treći


Privitak/ci:
treći entitet 2.jpg
treći entitet 2.jpg [ 64.92 KiB | Pogledano 5334 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 13 stu 2017, 16:11 
Offline

Pridružen/a: 17 srp 2017, 16:24
Postovi: 18
Evo kako bi treći entitet trebao izgledati.
Privitak:
treći entitet.png
treći entitet.png [ 101.74 KiB | Pogledano 5334 put/a. ]


Privitak/ci:
treći entitet.png
treći entitet.png [ 101.74 KiB | Pogledano 5334 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 08 pro 2017, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vrijeme za kratku retroperspektivu.

- 15 mjeseci prošlo od predavanja molbe za EU kandidaturu.
- Nula, zero, ništica, nada, iz tih dogovornih dokumenata ispunjeno. Baš ništa.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 08 pro 2017, 17:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Bit će još manje od nule.
BiH nije država.
A ako se raspadne, dobro je pitanje što će biti Bošnjakistan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 30 pro 2017, 19:01 
Offline

Pridružen/a: 17 srp 2017, 16:24
Postovi: 18
Čitam kako je gradonačelnik Daytona koji je i ujedno kongresnik državnom tajniku Rex Tillermanu predložio reorganizaciju BiH s uspostavom trećeg entiteta. Ako do toga dođe ni RS neće proći netaknuta, nego pretpostavljam da će se neke pogranične općine s malo ljudi kao što su Petrovac RS, Drvar RS, Vukosavlje, Trnovo RS, Novo Goražde, Oštra Luka i sl., kao i Srebrenica pripojiti muslimanskom dijelu da bi im se kompenzirao raspad FBiH, mada će najveći gradovi u RS ostati tamo a RS neće pasti ispod 40% BiH, jer su kod prvog Daytona Ameri gledali da dva entiteta budu podjednako velika, pa će gledati i kod eventualnog Daytona 2 to da i tri entiteta budu podjednako velika.
Pitanje je da li su Ameri danas toliko jaki kao i devedesetih da mogu sami nametnuti Dayton 2?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 30 pro 2017, 19:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Prije nego sto uzmu 1m2 od RS moraju nas prije toga pobiti bar 30.000, bombardovati i rastjerati minimum 500.000.
Nije vise 1995. da Srbi prodaju vjekovna ognjista i prave od svog naroda izbjeglice.
RS ima svoje medjunarodno priznate granice i nema poklanjanja ili mjenjanja. Mi smo svoje granice krvlju platili i samo krvlju nam ih mogu oteti.
Tačka.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 30 pro 2017, 19:49 
Offline

Pridružen/a: 17 srp 2017, 16:24
Postovi: 18
novovrijeme je napisao/la:
Prije nego sto uzmu 1m2 od RS moraju nas prije toga pobiti bar 30.000, bombardovati i rastjerati minimum 500.000.
Nije vise 1995. da Srbi prodaju vjekovna ognjista i prave od svog naroda izbjeglice.
RS ima svoje medjunarodno priznate granice i nema poklanjanja ili mjenjanja. Mi smo svoje granice krvlju platili i samo krvlju nam ih mogu oteti.
Tačka.

Pa izrazio sam skepsu u mogućnost američke moći nametanja eventualnog Daytona 2, a zasad su više okupirani nekim drugim područjima kao Bliski Istok, Daleki Istok i sl.
Ali ako dođe do toga vaš entitet u tom slučaju bi bio najveći, a muslimani bi bili s druge strane dosta oslabljeni.
Ukratko više bi oni izgubili nego vi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 30 pro 2017, 20:19 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Dutch je napisao/la:
Čitam kako je gradonačelnik Daytona koji je i ujedno kongresnik državnom tajniku Rex Tillermanu predložio reorganizaciju BiH s uspostavom trećeg entiteta. Ako do toga dođe ni RS neće proći netaknuta, nego pretpostavljam da će se neke pogranične općine s malo ljudi kao što su Petrovac RS, Drvar RS, Vukosavlje, Trnovo RS, Novo Goražde, Oštra Luka i sl., kao i Srebrenica pripojiti muslimanskom dijelu da bi im se kompenzirao raspad FBiH, mada će najveći gradovi u RS ostati tamo a RS neće pasti ispod 40% BiH, jer su kod prvog Daytona Ameri gledali da dva entiteta budu podjednako velika, pa će gledati i kod eventualnog Daytona 2 to da i tri entiteta budu podjednako velika.
Pitanje je da li su Ameri danas toliko jaki kao i devedesetih da mogu sami nametnuti Dayton 2?

Ja bih rekao da ta incijativa ne dolazi o nekog ko je bitan u američkoj politici.To je vjerovatno malo jače nego da ja nešto predložim.Raspad Federacije nema ništa sa Republikom Srpskom.Federacija može da raspada u bezbroj dijelova,da se ponovo udružuje... To je stvar same Federacije a ne trećih.Sporazum između FBiH i RS o međusobnim granicama nije ničim uslovljen.Naravno da mi u Srpskoj podržavamo mirni raspad Federacije i stvaranje od iste dva politička entiteta jer ono što mi imamo priznajemo i da drugi tj.Hrvati i Muslimani treba da imaju a to je i formula za trajan mir i stabilnost koja je toliko potrebna.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 30 pro 2017, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Inicijativa je potekla od 1 od 500 i kusur kongresmena.
Eto koliko je bitan.
Lobista uzeo pare i zaboli ga za Bih.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 19 sij 2018, 18:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
AUSTRIJSKI VICEKANCELAR: Poštujem suverenitet BiH, ali i pravo naroda na samoopredjeljenje

Objavljeno 18.01. - 22:13

Austrijski vicekancelar Heinz-Christian Strache rekao je danas da poštuje suverenitet BiH, ali i pravo naroda na samoopredjeljenje.

“Od Daytonskog sporazuma postoji državna struktura bošanjačko-hrvatske federacije i Republike Srpske. Oba dijela zemlje biraju svog predsjednika i parlament. Deset županija ima vlastite zakone i izvršnu vlast”, rekao je Strache, odgovarajući na kritike kolega političara zbog izjava o Republici Srpskoj.

Strache je podsjetio da do današnjeg dana postoji i međunarodni mandat s visokim predstavnikom.

“Ali mi isto tako poštujemo i pravo na samoopredjeljenje naroda za održiv i neophodan mirovni proces”, rekao je danas Strache za austrijski radio, prenosi Srna.

Strache se našao na udaru kritika kolega političara zbog izjave da Republika Srpska ima pravo na neovisnost, kao i da BiH ne može funkcionirati kao država.

“Želio bih znati zašto međunarodna zajednica inzistira na multietničkoj BiH? Današnja BiH ne može funkcionirati”, rekao je Strache ranije, podsjeća list “Politico”.

On je tada rekao da međunarodna zajednica štiti zemlju umjetno stvorenu putem nasilja i koja ne oslikava želje naroda, kao i da je Republika Srpska jedini dio BiH koji funkcionira./HMS/

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 19 sij 2018, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Smrt BiH sloboda narodu!

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 07 vel 2018, 09:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650


:smijeh

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Propala država u srcu Europe
PostPostano: 31 ožu 2018, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 609 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 371 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO