HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 10:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 27 stu 2009, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Mar-kan je napisao/la:

Dolazi i Mesić...Ali nisam ga ja birao.I još puno njih u BiH...


Ali većina drugih je i na njih sam aludirao u svom postu. Na kraju krajeva nije nam toliko ni bitan Mesić, već ovi koji su u BiH, oni su nam prioritet. Mada je važno i tko je u RH na vlasti, ali valjda će na ovim izborima pobijediti netko tko će nam biti od veće koristi. A sve i da ne pobijedi na nama je da se borimo, ali ipak smatram da tko god pobijedi bit će bolji od Mesića. Prema tome već smo i prije rezultata izbora u dobitku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 27 stu 2009, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 lis 2009, 22:27
Postovi: 309
Tulkas je napisao/la:
Isti taj Diki (Dikobraz) dobio je izbore zahvaljujuci pljuvanju po BH Hrvatima.. Razmislite malo..zasto je onda cudo sto igra igru koja ide muslimanima u prilog

Ova 'svjetska mafija', 'Novi Svjetski Poredak' ili kako je got hocete nazvati i zeli da se Hrvati zgade sami na sebe, jer ce im tako biti olaksan posao.
A ovaj 'dikobraz' isto se nije sam od sebe desio, oni su ga instalirali, kao i na mnogim drugim mjestima u svijetu.
Tu imamo sada mnoge ratove sa milijunskim zrtvama (treba se populacija smanjiti) zato su i ove 'svinjske gripe', 'kravlja ludila' i ove vakcine s istom svrhom.
Kod nas nisu uspjeli ratom, pa nas sada probaju ekonomski napraviti ovisnicima. Zato imamo puno izdajnika i prodanih dusa, koje su kupili novcem ili ih ucjenjuju zbog nekih njihovih starih grijeha ...
Nije se lako obraniti, ali jednom smo vec uspjeli, s krunicom oko vrata, pa zasto ne bi opet? Jer covjek snuje, a Bog odredjuje, i neka tako bude za vijeke, vjekova.
Amen!

_________________
Znam dvije istine:
Prva: Da ima Boga!
Druga: To nisam ja!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 27 stu 2009, 21:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 lis 2009, 22:27
Postovi: 309
DaniKU je napisao/la:
bobo mostarac je napisao/la:
Sigurno je, ima tu i onoga cega nebi trebalo biti, ali ima i nekih objektivnih poteskoca, tj. pritisaka iz vana ili od svjetske mafije, kojoj bi odgovarala BiH bez Hrvata, katolika!
Samo od nas samih ovisi, hoce li im se ovi planovi i zelje ispuniti ili nece!
Ali sigurno je jedno, ako se mi ne pobrinemo sami za sebe, onda cemo jos dugo cekati da nam drugi rijese nase probleme! Nekad se doceka, a nekada i ne doceka!
Stara je, ali tisucu puta je potvrdjena:
Uzdaj se u se i u svoje kljuse!
Treba se prvo svoju kucu srediti!


Eto to je bit onoga što sam želio reći. :palacgore2

Naravno da su prisutni i objektivni razlozi na koje ne možemo utjecati, ali na sve ono na što možemo djelovati trebali bismo što prije, ako već djelujemo onda djelujemo aktivnije. Uvijek će biti pokoji Istrijan, Zagorac ili neki drugi Hrvat kojem će Hrvat iz BiH biti trn u oku i koji će svaku lipu koja nam se daje gledati ispod oka. E pa da bi takvih lipa bilo što manje trebali bi se bolje organizirati i svoje snage usmjeriti u tom pravcu. Jer hvala Bogu nismo nesposobni, samo moramo ubaciti u višu brzinu.


Ova 'svjetska mafija', 'Novi Svjetski Poredak' ili kako je got hocete nazvati i zeli da se Hrvati zgade sami na sebe, jer ce im tako biti olaksan posao.
A ovaj 'dikobraz' isto se nije sam od sebe desio, oni su ga instalirali, kao i na mnogim drugim mjestima u svijetu.
Tu imamo sada mnoge ratove sa milijunskim zrtvama (treba se populacija smanjiti) zato su i ove 'svinjske gripe', 'kravlja ludila' i ove vakcine s istom svrhom.
Kod nas nisu uspjeli ratom, pa nas sada probaju ekonomski napraviti ovisnicima, tj. ekonomski okupitati. Zato imamo puno izdajnika i prodanih dusa, koje su kupili novcem ili ih ucjenjuju zbog nekih njihovih starih grijeha ...
Nije se lako obraniti, ali jednom smo vec uspjeli (s krunicom oko vrata) pa zasto ne bi opet? Jer covjek snuje, a Bog odredjuje, i neka tako bude za vijeke, vjekova.
Amen!

_________________
Znam dvije istine:
Prva: Da ima Boga!
Druga: To nisam ja!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 27 stu 2009, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
bobo mostarac je napisao/la:

Ova 'svjetska mafija', 'Novi Svjetski Poredak' ili kako je got hocete nazvati i zeli da se Hrvati zgade sami na sebe, jer ce im tako biti olaksan posao.
A ovaj 'dikobraz' isto se nije sam od sebe desio, oni su ga instalirali, kao i na mnogim drugim mjestima u svijetu.
Tu imamo sada mnoge ratove sa milijunskim zrtvama (treba se populacija smanjiti) zato su i ove 'svinjske gripe', 'kravlja ludila' i ove vakcine s istom svrhom.
Kod nas nisu uspjeli ratom, pa nas sada probaju ekonomski napraviti ovisnicima, tj. ekonomski okupitati. Zato imamo puno izdajnika i prodanih dusa, koje su kupili novcem ili ih ucjenjuju zbog nekih njihovih starih grijeha ...
Nije se lako obraniti, ali jednom smo vec uspjeli (s krunicom oko vrata) pa zasto ne bi opet? Jer covjek snuje, a Bog odredjuje, i neka tako bude za vijeke, vjekova.
Amen!


Naravno bobo. :palacgore2 :zivili

Amen!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 27 stu 2009, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Jah,što bi rekli stari Muslimani...Kao kad je bio jedan zli efendija i otimao od naroda,a jedan siromašni Musliman stalno govorio - Alah će njega kazniti...Otme mu i ženu,stoku,a on stalno ponavaljao da će ga Alah kazniti.Jednom se popne njegov sin i gurne efendiju sa minareta.
I vikne njegov babo-jesam ti rekao da će ga Alah kazniti!!A sin mu reče-babo,treba nekad Alahu i pomoći...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 27 stu 2009, 22:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Kako reče sv. Benedikt: "Ora et labora – Moli i radi". Prema tome na nama je da se trudimo, a Boga molimo za pomoć, a ne da nijemo promatramo što se zbiva oko nas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 27 stu 2009, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Kad umireš od žeđi kasno je razmišljati o kopanju bunara...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 27 stu 2009, 23:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Hm, sudjelovao sam na tom forumu na indexu kad je taj post bačen sa linkom na Narodne novine. Isti taj tekst je objavljen prije 2 mjeseca i ovaj put je bilo oko 4x manje postova na forumu, što znači da je većini ljudi ipak jasno da Hrvati BiH nisu krivi za stvari koje se danas događaju u Hrvatskoj. A mi moramo priznat da je i dio političara koji je nas predstavljao u posljednjih 20-ak godina stvorio lošu sliku o nama. No na vlasti zadnjih 10 godina su bili i SDP i HDZ i naravno Mesić a ni u jednom ni u drugom mandatu se nisu mogli riješit ljudi koji objektivno ne zaslužuju da ih se zove Hrvatima. Ko god je mrkno par milijuna eura, od Mesića pa nadalje nije Hrvat i nije sposoban nego je zadnje ljudsko smeće.

Isto morate znat da na takvim forumima bude puno Srba i Bošnjaka koji se u najboljem slučaju predstavljaju kao građani Hrvatske a ne kao ono što jesu.

Kontraproduktivno je nasjest na provokacije i objašnjavat trgovinsku razmjenu, davanje struje i kupovinu hr proizvoda. Najkontraproduktivnije je objašnjavat kako su Hrvati BiH jako pomogli obrani Hrvatske. Ovi kvislinzi jedva dočekaju da se zakuha na tu temu.

Treba inzistirat na istini a ona je: Nama treba prije svega politička pomoć, ovo je smo pranje nečiste savjesti, kad bi imali entitet ne bi nam Sarajevo uzimalo love koliko dobijemo iz Hrvatske, uz pretpostavku da konačno imamo političare kojima su važniji Hrvati nego lova.

Treba naglašavat da se ima para, da je HB bogatija od Slavonije, da je Inzko na radiju neki dan apostrofirao Vitez, Kiseljak i Kreševo kao priču koju treba podržat, ali da nas Sarajevo guši sa svojom silnom socijalom i državnim poduzećima koja su prije ili kasnije osuđena na propast.

Da nam treba samo jednakopravnost u BiH, na koji god način izvedena.

Ima i Hrvata koji su protiv pomoći BiH Hrvatima ali nisu protiv Hrvata iz BiH. Sutra da se doselimo svi u Hrvatsku ne bi bio problem, čak ponekad imam osjećaj da se u Hrvatskoj takav scenarij i priželjkuje. Jednostavno ta država je bez nas i naše djece za dvadeset godina poluprazna.

No na nama je da ostvarimo u BiH što više možemo, Hercegovina se nikad nije manje iseljavala još moramo to i u Bosni postići, tu sigurnost i političku i ekonomsku i to je to.

Ulazak BiH u EU bi to mogao ispunit i više nego treći entitet. To treba biti strateški cilj. Entitet ako se mogne. Kantoni sasvim zadovoljavaju ali Federaciju treba ukinut. Jedini dobar način je jačanje BiH kao države. Zato mislim da je takav scenarij dobar za nas, bolji od Dodinih priča.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 27 stu 2009, 23:30 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Franjo je bio genij svih genija i velika većina zasluga za stvaranje hrvatske države i opstanak Hrvata u BiH pripada njemu. Da ga nije bilo svi bismo bili u Melbourneu. S jedne strane imaš udbaške smradove koji jedini imaju poznavanje državne mašinerije i organizacijske sposobnosti, ali igraju na obje strane za svaki slučaj, a s druge strane sirovine (u velikoj mjeri) iz dijaspore koji bi odmah, bez oružja, na vojarne išli, noseći na ramenima sliku Vjekoslava Maksa...Opstanak Hrvatske je ČUDO.

Što se tiče BiH: Posavina je dana za Vukovar, neka shvate svi to više. Odnosno nije dana jer ju nismo ni kontrolirali, tako da smo za Posavinu koju nismo vojno držali dobili Podunavlje koje također nismo vojno kontrolirali. I još Odžak i hrvatski dio Šamca (Domaljevac).. Mrkonjić i Šipovo su otišli Srbima za Sarajevo, pisao je Holbrooke o tome, što nije ni tako loše, jer su time Muslimani izgubili kontakt Bihaća i Jajca, koji bi oni (agresivni kakvi jesu) sigurno iskoristili i naselili se gdje treba. Zato je možda i dobro da Banja Luka nije zauzeta, jer bismo imali humanitarnu katastrofu koja bi Srbe pretvorila u žrtve, a tamo bi se ili naselili Muslimani ili se vratili Srbi (jedini način da Hrvati to uzmu je da tamo naseliš 200 000 Hrvata iz Zagreba i okolice, a s tim pokondirenim tikvama to nema šanse).

Što se tiče ove pomoći, mislim da bi bilo bolje da to još više ide u ekonomiju, obrazovanje i slično. Također se ispričavam braći Hrvatima iz Herceg Bosne na uskogrudnom, sebičnom, idiotskom mentalitetu nekih Hrvata iz Hrvatske. Jedno sam siguran, a to je da su takvi manjina, to su one tipične ljudske mizerije koje samo broje koliko drugi dobivaju, kako su ih učili roditelji partijaši.

P.S. Oprostite na OT.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 28 stu 2009, 00:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad
DarthCroat je napisao/la:
http://www.hercegbosna.org/forum/viewtopic.php?f=50&t=1350

Evo kako na to gledaju prolijevičarski mediji u Hrvatskoj.
Ta priča je počela iz bijesa tih kojima smeta da RH novčano pomaže Katoličkoj crkvi. Dakle, ovo je bilo usmereno protiv pomaganja Crkvi, a ne Hrvatima u BiH.
U biti je dio jedne sveopće kampanje koja preko Nacionala i sličnih traje već neko vrijeme.
A počela je s "inicijativama" nekih saveza protestanskih "crkava", u stvari sekti koje su se odnedavno pojavili u Hrvatskoj. Ti su izbacili parolu: "Hrvatska nije katolička zemlja, već demokratska zemlja". :ucelo

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 28 stu 2009, 00:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ulazak BiH u EU bi to mogao ispunit i više nego treći entitet. To treba biti strateški cilj. Entitet ako se mogne. Kantoni sasvim zadovoljavaju ali Federaciju treba ukinut. Jedini dobar način je jačanje BiH kao države. Zato mislim da je takav scenarij dobar za nas, bolji od Dodinih priča.


:ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 28 stu 2009, 00:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Zamisli jednu hipotetsku situaciju koja i nije tako daleko od trenutne i nije nemoguća:

Da su Hrvati većina i u KSB te da je ukinuta Federacija a njene institucije prebačene na državu.

Ko bi bio za hrvatski entitet na tragu Kreševske deklaracije? Hrvati ili Bošnjaci?

Dodo daje ono što nije njegovo... A bez obzira što trenutno su u blagoj prednosti, Bošnjaci u odnosu na nas, i to isključivo zbog postojanja entiteta, situacija se okrene sad pa sad. Nemojte mislit da nas se ne boje... I oni i Srbi. Mi držimo ključeve samo se treba odmaknut od stila nalik na RS, i njih će lagano, i već jesu, sasjekli dobro. Prije nekoliko godina ih je bolio k. imaju li Hrvati entitet ili ne.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 28 stu 2009, 00:49 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Junuz Djipalo je napisao/la:
Zamisli jednu hipotetsku situaciju koja i nije tako daleko od trenutne i nije nemoguća:

Da su Hrvati većina i u KSB te da je ukinuta Federacija a njene institucije prebačene na državu.

Ko bi bio za hrvatski entitet na tragu Kreševske deklaracije? Hrvati ili Bošnjaci?

Dodo daje ono što nije njegovo... A bez obzira što trenutno su u blagoj prednosti, Bošnjaci u odnosu na nas, i to isključivo zbog postojanja entiteta, situacija se okrene sad pa sad. Nemojte mislit da nas se ne boje... I oni i Srbi. Mi držimo ključeve samo se treba odmaknut od stila nalik na RS, i njih će lagano, i već jesu, sasjekli dobro. Prije nekoliko godina ih je bolio k. imaju li Hrvati entitet ili ne.


Ja kažem ako Dodik ovoliko nateže treći entitet,onda je sigurno i spreman dat hrvatski teritorij u RS-u.Naravno on to neće priznat jer misli da glupavi hrvati neće ni pitat,ali sam siguran da kada bi mi stisli, Dodo bi neočekivano lako popustio.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 28 stu 2009, 00:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ako su spali na to da šalju djetinjaste "chain poruke" po internetu, nisam zabrinut, to je krik očajnika.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 28 stu 2009, 00:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Junuz Djipalo je napisao/la:
Zamisli jednu hipotetsku situaciju koja i nije tako daleko od trenutne i nije nemoguća:

Da su Hrvati većina i u KSB te da je ukinuta Federacija a njene institucije prebačene na državu.

Ko bi bio za hrvatski entitet na tragu Kreševske deklaracije? Hrvati ili Bošnjaci?

Dodo daje ono što nije njegovo... A bez obzira što trenutno su u blagoj prednosti, Bošnjaci u odnosu na nas, i to isključivo zbog postojanja entiteta, situacija se okrene sad pa sad. Nemojte mislit da nas se ne boje... I oni i Srbi. Mi držimo ključeve samo se treba odmaknut od stila nalik na RS, i njih će lagano, i već jesu, sasjekli dobro. Prije nekoliko godina ih je bolio k. imaju li Hrvati entitet ili ne.


Piše Perica zadaću,da objasni pojam FIKTIVNO i FAKTIČKI,ali nema pojma...Pita mudrog tatu.

Veli mu tata-pazi sad ovo,pa upita mamu-Ej,stara,bil' se ti sexala za milion eura?Uh,hoću,tko nudi-poviče mater sva sretna.

Pita onda kćer-Ej,mala,bil' se ti sexala za milion eura?
Naravno,tko nudi?-pita kćerka.

Eto,vidiš-kaze mu ćaća-mi u kući imamo 2 miliona eura FIKTIVNO,a u stvari imamo FAKTIČKI dvije kurve...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 28 stu 2009, 01:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Dobro je, ne želim na ovoj temi čitati prepirke na relaciji RS-HB, za to već ima bezbroj tema i hipotetskih scenarija o "razmjenama".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 28 stu 2009, 11:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Junuz Djipalo je napisao/la:
Zamisli jednu hipotetsku situaciju koja i nije tako daleko od trenutne i nije nemoguća:

Da su Hrvati većina i u KSB te da je ukinuta Federacija a njene institucije prebačene na državu.

Ko bi bio za hrvatski entitet na tragu Kreševske deklaracije? Hrvati ili Bošnjaci?

Dodo daje ono što nije njegovo... A bez obzira što trenutno su u blagoj prednosti, Bošnjaci u odnosu na nas, i to isključivo zbog postojanja entiteta, situacija se okrene sad pa sad. Nemojte mislit da nas se ne boje... I oni i Srbi. Mi držimo ključeve samo se treba odmaknut od stila nalik na RS, i njih će lagano, i već jesu, sasjekli dobro. Prije nekoliko godina ih je bolio k. imaju li Hrvati entitet ili ne.


Odličan članak...

http://www.pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=71973


Vrh
   
 
 Naslov: Re: PROSLIJEDI DALJE DA I DRUGI VIDE ŠTA NAM RADE !!!
PostPostano: 28 stu 2009, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Mar-kan je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Zamisli jednu hipotetsku situaciju koja i nije tako daleko od trenutne i nije nemoguća:

Da su Hrvati većina i u KSB te da je ukinuta Federacija a njene institucije prebačene na državu.

Ko bi bio za hrvatski entitet na tragu Kreševske deklaracije? Hrvati ili Bošnjaci?

Dodo daje ono što nije njegovo... A bez obzira što trenutno su u blagoj prednosti, Bošnjaci u odnosu na nas, i to isključivo zbog postojanja entiteta, situacija se okrene sad pa sad. Nemojte mislit da nas se ne boje... I oni i Srbi. Mi držimo ključeve samo se treba odmaknut od stila nalik na RS, i njih će lagano, i već jesu, sasjekli dobro. Prije nekoliko godina ih je bolio k. imaju li Hrvati entitet ili ne.


Odličan članak...

http://www.pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=71973


Napisao sam da bi Bošnjaci lako mogli biti zagovornici stvaranja entiteta, Federacija je u komi, već su imali napad "zaslužnih" na skupštinu a tek je počelo. Nastavak postojanja iste je nemoguć bez kredita. Krediti se neće davat socijali. Možda je planiraju i ukinut, nekako mi je logično ako se jača središnja vlast. Na mala vrata se puštaju priče o trećem entitetu zadnje vrijeme, kao da se puštaju probni baloni. U KSB većina Bošnjaka radi poljoprivredu ili građevinu bez dana staža kao da je srednji vijek. Ja očekujem veliko iseljavanje iz njega a nastavak doseljavanja Hrvata iz drugih kantona Bosne a i prestalo je iseljavanje. U HNŽ se već zna da budućnost nije naklonjena Bošnjacima. Još će popis pokazat da od "poklapanja" nema ništa.

Ako se takav scenarij počne ostvarivat sve nade u bilo kakvu bošnjačku državu (a to im je ipak glavni cilj a ne multikulti) osim na trokutu padaju u vodu. Čak ni povezivanje sa bihaćkom Krajinom bi bilo nemoguće a kamo li cijela BiH.

A u slučaju da se podupre ideja o Kreševskoj Deklaraciji, Federacija se ukida, jača BiH, Bošnjaci ne gube dio Hercegovine a hrvatske enklave na sjeveru ne mogu prekinut san o što većoj bošnjačkoj državi daleko u budućnosti.

Kao što rekoh sami će ga oni tražit. Meni to ne izgleda nerealno. U postocima hrvatski entitet zauzima jako malo teritorija, puno manje od nekadašnje HB i u diskontinuitetu je.

Ostalima je pokazano već dosad da se može lijepo živjet tamo gdje Hrvati vladaju tako da ne vidim razloga zašto bi po njih bilo to išta loše.

Što se mene tiče, meni se više sviđa da kantoni ostanu.

Svakako treba radit na ukidanju bespotrebne Federacije. Jedan od najvažnijih koraka k tome je jačanje države.

Ne brane se hrvatski interesi uvijek kako se čini nekim velikim Rvatinama. Svojedobno se napadalo iz Busovače Vitežane ili Kiseljačane, ta zašto se otvaraju "******". Danas Kiseljak i Vitez su jamac budućnosti Hrvata u Bosni a Busovača je otvorenija za Bošnjake od njih. teorija jedno praksa drugo što bi Markan rekao... :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: daramo, Naša Kvačica, nesorta, Tomba17 i 423 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO