HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 15:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 214 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 14:21 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Ne znam ni jednog.

Da li je vama poznat neko u Zagrebu ko bi zelio hrvatsku granicu na Drini?

Da li je Seselj sa svojim projektom Velike Srbije jos uvijek poslanik u Narodnoj Skupstini Srbije?


Koji narod je danas jedini u BiH koji želi tudji etnički teritorij.

Tko gura nos u Neum, a nema ga ni 1% ?


Ne znam ko gura nos u Neum. Mozda turisti i oni koji imaju kuce dole...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 14:25 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Je li psihička bolest činjenica da većina Muslimana u BiH želi nestanak Hrvata?


Ko god zeli nestanak Hrvata u BiH je psihicki bolesnik.

Da li imate ime bilo kojeg pojedinca koji je javno izjavio da zeli nestanak Hrvata iz BiH?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30081
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Tko gura nos u Neum, a nema ga ni 1% ?


Ako ne znaš ja ću te naučiti.

Gura nos Komšić, Džaferović, Pomorsko društvo iz Sarajeva i većina muslimanskih komentatora na portalima.

Ti si vjerojatno bio na Marsu pa nisi vidio.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 14:36 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Tko gura nos u Neum, a nema ga ni 1% ?


Ako ne znaš ja ću te naučiti.

Gura nos Komšić, Džaferović, Pomorsko društvo iz Sarajeva i većina muslimanskih komentatora na portalima.

Ti si vjerojatno bio na Marsu pa nisi vidio.


Mislio sam da oni guraju nos prema Peljescu a tamo im nije mjesto.

Luka koju BiH koristi su Ploce dokle vode i ceste i pruga i gdje postoji lucka infrastruktura.

Ploce su pomorski izlaz Bosne prema svijetu a to je hrvatska luka.

Dakle, pomorski izlaz BiH ne blokira Peljeski Most nego losi odnosi sa Hrvatskom i EU...

Da nesto nije u redu sa Peljeskim Mostom, to bi zaustavile evropske okolisne komisije i sama Hrvatska jer bi zatvorilo mnogo veci dio hrvatske obale nego bosanskohercegovacke...

Pametni ljudi vjeruju svojim bliznjim.

Tu se radi o gluposti a ne psihickoj bolesti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Jebati neprijateljima nanu naninu i proslaviti kako dolikuje.
Od kad je svijeta i vijeka i ratova tako je bilo i tako će biti.
Smrt fazismu sloboda narodu!

slika

Eeeee da ste vi znali kako su naši preci izđenosajdisali Turke, Austrougare i Naciste... ne bi nikad na Srbina udarili. Peticom ste prošli, slavi dan kad ste uopste ostali ovdje. A tek da smo ko Ameri imali atomsku bombu da je bacimo na Hirosimu/Sarajevo... Jel i Ruzvelt psihicki bolesnik?


Hvala vam sto ste prakticno podrzali i dokazali moju hipotezu.


Da si se ovako 1948. bunio protiv eliminacije fasista mi bi te poslali na Goli otok.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 15:20 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Aleksandar Makedonski nije bio veliki vojskovodja nego brilijantni politicar i intelektualac, mislilac na nivou Aristotela i Platona.

On je prvi stvorio koncept da je vas dojucerasnji neprijatelj danasnji prijatelj.

Aleksandar Veliki bi se vec sutra borio rame uz rame sa ljudima koje je danas porazio.

To je ta genijalna strategija koja mu je omogucila da pokori citav drevni svijet i stigne do Afganistana.

To je taj vrhunski svjetonazor o kojem vas gnjavim svo ovo vrijeme, samo se nisam ranije sjetio kako da vam pokazem prakticnu snagu te teoretske ideje...

Nije to ludost nego genijalnost!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Aleksandar Makedonski nije bio veliki vojskovodja nego brilijantni politicar i intelektualac, mislilac na nivou Aristotela i Platona.

On je prvi stvorio koncept da je vas dojucerasnji neprijatelj danasnji prijatelj.

Aleksandar Veliki bi se vec sutra borio rame uz rame sa ljudima koje je danas porazio.

To je ta genijalna strategija koja mu je omogucila da pokori citav drevni svijet i stigne do Afganistana.

To je taj vrhunski svjetonazor o kojem vas gnjavim svo ovo vrijeme, samo se nisam ranije sjetio kako da vam pokazem prakticnu snagu te teoretske ideje...

Nije to ludost nego genijalnost!


slika

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Dobar je ovaj internet.
I poslednji zajzatucaniji Hrvat u najizolovanijem mestu može da pročita i vidi istinu.
Jedini ludaci na ovim prostorima su pripadnici bosnian muslims.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 16:01 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2019, 15:28
Postovi: 246
Postoje razna psihicka oboljenja, i mnogi ljudi boluju od njih. Depresija, anksioznost, schizo, zasto ljude koje boluju od ovih bolesti omalozavas. Ovo sto ti radis je ravno rasiszmu. Moze biti psihicki bolesnik i najveci humanista.

_________________
Izučavaći budalizma su budalisti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 16:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Aleksandar Makedonski nije bio veliki vojskovodja nego brilijantni politicar i intelektualac, mislilac na nivou Aristotela i Platona.

On je prvi stvorio koncept da je vas dojucerasnji neprijatelj danasnji prijatelj.

Aleksandar Veliki bi se vec sutra borio rame uz rame sa ljudima koje je danas porazio.

To je ta genijalna strategija koja mu je omogucila da pokori citav drevni svijet i stigne do Afganistana.

To je taj vrhunski svjetonazor o kojem vas gnjavim svo ovo vrijeme, samo se nisam ranije sjetio kako da vam pokazem prakticnu snagu te teoretske ideje...

Nije to ludost nego genijalnost!

Jedan od najvećih i najbrilijantnijih vojskovođa svih vremena. Čovek nije izgubio nijednu bitku, a u većini bitaka je bio brojčano slabiji. Bitka kod Gaugamele je vojno remek delo.

To što se borio rame uz rame sa ljudima koje je juče porazio je rezultat činjenice da ti ljudi nisu bili Persijanci i da su ga gledali kso osloboditelja od Persijskog carstva. Kada je došao u samu Persiju (današnji Iran), nije dočekivan kao oslobodilac i poraženi se nisu borili na njegovoj strani (mada je istina da je u svakoj satrapiji našao ambicioznog Persijanca koji bi se za moć i pare stavio u njegovu službu i bio postavljen za satrapa). Kada je osvojio Persepolis, nije dočekan od strane oduševljene mase kao u Vavilonu ili Egiptu. I nije poštedeo Persepolis, spalio ga je do temelja i pobio skoro sve njegove stanovnike.

Evo kad te već mrzi da čitaš knjige, barem te neće mrzeti da pročitaš moje postove i naučiš nešto o istoriji, da ne bi lupetao napamet.

Dakle zaključak:

Bio je ne veliki, nego jedan od najvećih vojnih umova u istoriji, možda i najveći (ne mogu da se odlučim između njega, Hanibala, Džingis Kana, Fridriha Velikog i Napoleona. Mada najviše naginjem Napoleonu.)

Ljudi sa kojima se borio nakon što ih je porazio su bili porobljeni od strane Persijanaca, i borili su se za njega jer ih je oslobodio od Persijanaca.

Pošto vidim da te jako interesuje istorija, a da nemaš ni predškolsko znanje o njoj (što je jako čudno, mene kad nešto zanima, ja to proučim iz čistog zadovoljstva, a tebe izgleda mrzi i dokumentarac da pogledaš, da ne pričam o knjigama), evo čisto iz dobre volje sam ti napisao ovaj post da naučiš nešto, pošto očigledno da sam to ne želiš iz nekog razloga. Eto, da ne bude da te stalno podjebavam i podsmevam.

Nadam se da te nije mrzelo da pročitaš ovoliki tekst.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Bit cu kratak je napisao/la:
Postoje razna psihicka oboljenja, i mnogi ljudi boluju od njih. Depresija, anksioznost, schizo, zasto ljude koje boluju od ovih bolesti omalozavas. Ovo sto ti radis je ravno rasiszmu. Moze biti psihicki bolesnik i najveci humanista.

Apsolutno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Izvinjavam što davim sa oftopikom, ali samo još jedna jako zanimljiva stvar u vezi Aleksandra velikog, u persijskoj vojsci se borila hrpa grčkih najamnika. Prema njima nisu imali milosti. Nisu im dopuštali da im se pridruže, nego bi ih svaki put sve pobili bez milosti. Prezirali su ih. Paralela sa Muslimani se nameće težinom Himalaja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Karadzic, Krajisnik, Plavsic, Seselj i Mladic.

Slazem se, idioti koji ne znaju zavrsiti posao do kraja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 18:35 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6798
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Ok, znaci kod Muslimana 0.

Hvala.

Otvorio si temu da porucis da su samo Srbi (i valjda Hrvati) sposobni izroditi psihicke bolesnike.

I nije točno da su najmanja strana. Sada su najveća, u BiH.


Ne pricam niti o Srbima niti Hrvatima niti Bosnjacima nego o psihickim bolesnicima koji bi pobili i protjerali svoje komsije i susjede.

Gluho bilo da su Srbi takvi. Ima li i jedan takav na ovom forumu?

Bio je neki na Klix-u koji je samo pisao o psihopatama. :zubati

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 18:46 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6798
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Jedini psihički bolesnik koji se pojavljuje na političkoj sceni državne zajednice BiH za koga znam, je onaj bivši policijski inspektor iz Prijedora danas istaknuti član udruženja građana Pravda za Davida.Takva udruženja i jesu plafon za psihičke bolesnike.Pod psihičkim bolestima treba podrazumijevati shizofrenije i sumanute ideje ili kombinaciju istih.Ta dva poremećaja mogu znatno da utiču na opažanje realnosti i upravljanje svojim postupcima.Većina ostalih poremećaja nema veći značaj.Među političarima sigurno ima psihopata ali to i nije prihička bolest.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Samo je psihickim bolesnicima normalno izvrsiti genocid, protjerati milione ljudi sa njihovih ognjista, granatirati, ubijati, izgladnjavati, pljackati i silovati i na kraju jos se javno hvaliti time te proslavljati ono sto su napravili.

To se u normalnom svijetu ne desava te takvi ljudi ostatak covjecanstva ne mogu razumjeti. Stoga misle da ih drugi mrze i diskriminiraju protiv njih bez ikakvog razloga.

Psihicki bolesnici iskljucivo vide greske drugih ali svoje ne mogu primjetiti jer krecu od uvjerenja da su oni savrseni a za sve lose sto se desi da je odgovoran neko drugi.

Takvim ne vrijedi ni objasnjavati ni pricati ni razgovarati sa njima jer nisu kadri razlikovati dobro od loseg.


Realističniji, iznijansirani pogled na svijet ti ne bi škodio. Fatalista si, koje god se teme dotakneš. Ne znam je li to zbog srpskih gena ili islamske vjere. Ali je mix ubitačan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 19:27 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
“Psihička bolest se može ispoljiti na mnogo različitih načina, ali se tipično radi o promjenama u načinu na koji razmišljate i osjećate, te u Vašem ponašanju. Zato bolest utiče i na Vašu ličnost i na način na koji sebe doživljavate, te na Vaš kontakt sa drugim ljudima i način na koji oni doživljavaju i kontaktiraju Vas. Psihička bolest može imati manji ili veći uticaj na Vaš život, zavisno od Vaših simptoma.

Većina osoba uspije da se oporavi od psihičke bolesti.

Različito je, međutim, od osobe do osobe i zavisno od dijagnoze, koliko dugo simptomi traju. Važno je podvući da dijagnoza ne karakterizuje Vas kao osobu,već označava bolest koju imate.

Zato ne treba, na primjer, reći da ste šizofreni, već da bolujete od bolesti koja se zove šizofrenija. Pošto je psihička bolest nevidljiva, drugima može biti teško da imaju stav prema bolesti ili da pokažu obzira.
Možda doživljavate da Vam drugi žele nauditi ili da Vas ogovaraju...”

Dakle, sta je psihicka bolest?

PROMJENE U NACINU NA KOJI RAZMISLJATE I OSJECATE, PROMJENE U VASEM PONASANJU, PROMJENE U NACINU NA KOJI SEBE DOZIVLJAVATE, PROMJENE U KONTAKTU SA DRUGIM LJUDIMA.

DOZIVLJAVATE DA VAM DRUGI ZELE NAUDITI...

NEDOSTATAK OSJECANJA, SAMILOSTI ILI LJUBAVI PREMA DRUGIM LJUDIMA, NESPOSOBNOST DA KONTROLISETE SVOJU MRZNJU I NETRPELJIVOST PREMA OSTALIMA...

Sada, u skladu sa navedenim, da li je opravdano zakljuciti da je nacionalizam psihicka bolest?

Znaci, nije u redu kazati da je neko nacionalista nego da pati od bolesti koja se zove nacionalizam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 19:32 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
buenos aires je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Samo je psihickim bolesnicima normalno izvrsiti genocid, protjerati milione ljudi sa njihovih ognjista, granatirati, ubijati, izgladnjavati, pljackati i silovati i na kraju jos se javno hvaliti time te proslavljati ono sto su napravili.

To se u normalnom svijetu ne desava te takvi ljudi ostatak covjecanstva ne mogu razumjeti. Stoga misle da ih drugi mrze i diskriminiraju protiv njih bez ikakvog razloga.

Psihicki bolesnici iskljucivo vide greske drugih ali svoje ne mogu primjetiti jer krecu od uvjerenja da su oni savrseni a za sve lose sto se desi da je odgovoran neko drugi.

Takvim ne vrijedi ni objasnjavati ni pricati ni razgovarati sa njima jer nisu kadri razlikovati dobro od loseg.


Realističniji, iznijansirani pogled na svijet ti ne bi škodio. Fatalista si, koje god se teme dotakneš. Ne znam je li to zbog srpskih gena ili islamske vjere. Ali je mix ubitačan.


Buenos Aires,
u pravu ste, izvinjavam se.
Ova zadnja recenica koju ste citirali doista nije u redu. Stavio sam je zbog dramskog efekta i sok terapije. Sasvim je sigurno da treba nastojati pomoci psihickim bolesnicima i olaksati im njihove strahove.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 19:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Realističniji, iznijansirani pogled na svijet ti ne bi škodio. Fatalista si, koje god se teme dotakneš. Ne znam je li to zbog srpskih gena ili islamske vjere. Ali je mix ubitačan.


Buenos Aires,
u pravu ste, izvinjavam se.
Ova zadnja recenica koju ste citirali doista nije u redu. Stavio sam je zbog dramskog efekta i sok terapije. Sasvim je sigurno da treba nastojati pomoci psihickim bolesnicima i olaksati im njihove strahove.


Dramski efekat. Dobar si.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 19:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Samo je psihickim bolesnicima normalno izvrsiti genocid, protjerati milione ljudi sa njihovih ognjista, granatirati, ubijati, izgladnjavati, pljackati i silovati i na kraju jos se javno hvaliti time te proslavljati ono sto su napravili.

To se u normalnom svijetu ne desava te takvi ljudi ostatak covjecanstva ne mogu razumjeti. Stoga misle da ih drugi mrze i diskriminiraju protiv njih bez ikakvog razloga.

Psihicki bolesnici iskljucivo vide greske drugih ali svoje ne mogu primjetiti jer krecu od uvjerenja da su oni savrseni a za sve lose sto se desi da je odgovoran neko drugi.

Takvim ne vrijedi ni objasnjavati ni pricati ni razgovarati sa njima jer nisu kadri razlikovati dobro od loseg.

A vidi, i narod RS će jednog dana prihvatiti činjenicu da metode stvaranja RS nisu bile u potpunosti u skladu sa pristojnim ponašanjem, kao što Amerikanci danas tvrde sami za sebe u vezi sa tretmanom Indijanaca u 19. veku. I isto kao Amerikanci, neće ukinuti rezultate nepristojnog ponašanja, vratiti zemlju Indijancima, nego razmišljati o budućnosti i biti deo Srbije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 20:03 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Jedan od najvećih i najbrilijantnijih vojskovođa svih vremena. Čovek nije izgubio nijednu bitku, a u većini bitaka je bio brojčano slabiji. Bitka kod Gaugamele je vojno remek delo.

To što se borio rame uz rame sa ljudima koje je juče porazio je rezultat činjenice da ti ljudi nisu bili Persijanci i da su ga gledali kso osloboditelja od Persijskog carstva. Kada je došao u samu Persiju (današnji Iran), nije dočekivan kao oslobodilac i poraženi se nisu borili na njegovoj strani (mada je istina da je u svakoj satrapiji našao ambicioznog Persijanca koji bi se za moć i pare stavio u njegovu službu i bio postavljen za satrapa). Kada je osvojio Persepolis, nije dočekan od strane oduševljene mase kao u Vavilonu ili Egiptu. I nije poštedeo Persepolis, spalio ga je do temelja i pobio skoro sve njegove stanovnike.

Evo kad te već mrzi da čitaš knjige, barem te neće mrzeti da pročitaš moje postove i naučiš nešto o istoriji, da ne bi lupetao napamet.

Dakle zaključak:

Bio je ne veliki, nego jedan od najvećih vojnih umova u istoriji, možda i najveći (ne mogu da se odlučim između njega, Hanibala, Džingis Kana, Fridriha Velikog i Napoleona. Mada najviše naginjem Napoleonu.)

Ljudi sa kojima se borio nakon što ih je porazio su bili porobljeni od strane Persijanaca, i borili su se za njega jer ih je oslobodio od Persijanaca.

Pošto vidim da te jako interesuje istorija, a da nemaš ni predškolsko znanje o njoj (što je jako čudno, mene kad nešto zanima, ja to proučim iz čistog zadovoljstva, a tebe izgleda mrzi i dokumentarac da pogledaš, da ne pričam o knjigama), evo čisto iz dobre volje sam ti napisao ovaj post da naučiš nešto, pošto očigledno da sam to ne želiš iz nekog razloga. Eto, da ne bude da te stalno podjebavam i podsmevam.

Nadam se da te nije mrzelo da pročitaš ovoliki tekst.


Cestitam Seselju,
Pozitivna promjena tona.
Ovo sto ste napisali je i logicno i kvalitetno i prihvatljivo.
Medjutim, poput Alberta Ajnstajna pokusavam razviti univerzalnu teoriju koja objasnjava citav svijet a ne samo Aleksandra Makedonskog.
Problem sa vasom hipotezom je sto umanjuje zasluge grckog vojskovodje te kreditira njegovu sposobnost da mobilizira lokalno stanovnistvo visedecenijskoj opresiji od strane Perzijskog Carstva.
Moja teorija pripisuje zasluge direktno Aleksandru Velikom. On je mogao opljackati i iznova porobiti nekadasnje suznje iz Perzije ali preko noci bi se to stanovnistvo okrenulo protiv grckih okipatora.
Medjutim, Aleksandar im je pruzio ruku, prihvatio ih kao ravne sebi a ostalo je istorija.
Moja teorija je u stanju objasniti i zasto su se Srbi borili na strani Osmanlija 1396 godine na Nikopolju. Vazalni odnos je uvijek prisilan, ali traje samo do pocetka bitke. U tom trenutku Osmanlije se bore protiv ogromne kriscanske vojske, Srbi imaju perfektnu priliku udariti na Turke sa ledja, ali biraju da se bore na njihovoj strani.
Posto Srbi u tom trenutku nisu bili potcinjeni od bilo kakve strane zemlje, otpada vasa hipoteza jer se ne moze upotrijebiti. Osmanlije nisu oslobodili Srbe ni od koga...
Ostaje kao potencijalno korektna moja teorija koje daje kredit Osmanlijama na njihovoj sposobnosti da mobiliziraju lokalno stanovnistvo da se bore na njihovoj strani...
Znam da se ta teorija ne poklapa sa nasim nacionalnim historijama ali je kompatibilna sa osvajanjima Aleksandra Makedonskog po Aziji...
Moja teorija daje kredit i Aleksandru Makedonskom i Osmanlijama i komunistima na njihovoj sposobnosti da mobiliziraju siroke mase...
I jedni i drugi i treci su im ponudili zajednistvo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30081
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
DOZIVLJAVATE DA VAM DRUGI ZELE NAUDITI...

NEDOSTATAK OSJECANJA, SAMILOSTI ILI LJUBAVI PREMA DRUGIM LJUDIMA, NESPOSOBNOST DA KONTROLISETE SVOJU MRZNJU I NETRPELJIVOST PREMA OSTALIMA...

Sada, u skladu sa navedenim, da li je opravdano zakljuciti da je nacionalizam psihicka bolest?

Znaci, nije u redu kazati da je neko nacionalista nego da pati od bolesti koja se zove nacionalizam.


Prvo, nacionalizam ne znači da mrziš druge nacije, nego da voliš svoju. To je slično kao kad voliš svoju obitelj. To ne znači da mrziš druge obitelji, nego samo da voliš svoju.

Ono što si vjerojatno pokušao reći se zove šovinizam.

Interesantno je kako si u gornjem citatu opisao muslimane. Oni nemaju ni samilosti ni ljubavi prema nemuslimanima. Redovito im je smiješan genocid nad Armenima ili Jezidima. Netrpeljivi su prema drugim svjetonazorima. U svojim državama ne dozvoljavaju prava drugim vjerama, a ateiste često i teško kažnjavaju. Izlazak iz islama također je praćen ozbiljnim prijetnjama po život.

Ispada da je islam psihička bolest.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
O postupku srpske vojske na Nikopolju nije odlučivao srpski narod, nego njihov komandant despot Stefan Lazarević, čija sestra je bila udata za turskog sultana Bajazita. Narod niko ništa nije pitao, ponovo ti kažem da stvari moraš da posmatraš u kontekstu vremena u kojem su se dešavale. Nakon osmanlijskog poraza u bici kod Angore (Ankare) 1402., izbio je građanski rat u Osmanskom carstvu. Despot Stefan Lazarević se umešao u taj rat i pomogao sultanu Mehmedu I da 1413. pobedi i tako obezbedio Srbiji period mira iako je prekinuo vazalni odnos sa Osmanlijama nakon bitke kod Angore, što je u Srednjem veku značilo objavu rata svom sizerenu. Pošto je pomogao Mehmedu da pobedi, Turci nisu napali Srbiju i ostavili su je na miru do 1455, kada je konačno pokorena od Osmanlija nakon pada Smedereva.

I prestani da pokušavaš da stvoriš univerzalnu teoriju, spusti se na zemlju, nisi Albert Ajnštajn.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
I odakle ti to da Aleksandar nije pokorio narode Persijskog carstva? Oni su ga dočekali sa oduševljenjem, jer su mrzeli persijsku vlast, ali on je postao njihov novi vladar, nije im dao nezavisnost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 17 srp 2019, 21:19 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
DOZIVLJAVATE DA VAM DRUGI ZELE NAUDITI...

NEDOSTATAK OSJECANJA, SAMILOSTI ILI LJUBAVI PREMA DRUGIM LJUDIMA, NESPOSOBNOST DA KONTROLISETE SVOJU MRZNJU I NETRPELJIVOST PREMA OSTALIMA...

Sada, u skladu sa navedenim, da li je opravdano zakljuciti da je nacionalizam psihicka bolest?

Znaci, nije u redu kazati da je neko nacionalista nego da pati od bolesti koja se zove nacionalizam.


Prvo, nacionalizam ne znači da mrziš druge nacije, nego da voliš svoju. To je slično kao kad voliš svoju obitelj. To ne znači da mrziš druge obitelji, nego samo da voliš svoju.

Ono što si vjerojatno pokušao reći se zove šovinizam.

Interesantno je kako si u gornjem citatu opisao muslimane. Oni nemaju ni samilosti ni ljubavi prema nemuslimanima. Redovito im je smiješan genocid nad Armenima ili Jezidima. Netrpeljivi su prema drugim svjetonazorima. U svojim državama ne dozvoljavaju prava drugim vjerama, a ateiste često i teško kažnjavaju. Izlazak iz islama također je praćen ozbiljnim prijetnjama po život.

Ispada da je islam psihička bolest.



Ako patriota voli svoju zemlju i sve ljude koji zive u njoj, onda nacionalista voli samo svoju naciju, a to implicira mrznju prema svojim zemljacima koji mu nisu identicni.

Nacionalizam moze dakle biti pozitivna rijec samo u zemlji koja je nacionalno monolitna, sto kod nas nije slucaj, a sto je inace izuzetno rijetko u danasnjem svijetu.

Ne treba brkati islam sa nacionalizmom. Nacionalisti vole svoju naciju a mrze druge, te se time odricu svoje vjere.

Kvacice, mozete li podijeliti sa nama ime bilo kojeg pojedinca kojem je smijesan genocid nad Armenina ili jezidima? Ispalo bi da se smije i genocidu u Srebrenici, a to je izuzetno sramotno i vrlo tesko prihvatljivo...

Da muslimani nemaju samilosti prema kriscanima, kako bi kriscanske crkve u Jerusalemu prezivjele 12 stoljeca pod muslimanskom vlascu prije moderne mantre o multikulturalnosti, humanizmu i toleranciji?

Kako bi srpski manastiri na Kosovu ostali netaknuti punih pola milenijuma?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 214 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 480 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO