HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 18:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 214 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 19 srp 2019, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Tito nije ujedinio nikog. On je postavljen na vlast u Beograd od strane Centranog komiteta SSSR. Nemačka je 1945. htela nekog da rasparča!? =)) Isto važi i za ostale zemlje gubitnice rata koje si naveo. Jugoslavija je obnovljena odlukom velikih sila, ne vođe šumske gerile koja je ceo rat protiv provela bežeći od Nemaca sa planine na planinu i onda posle rata ta bežanja zvala "ofanzivama".



Sto Staljin ne postavi nekog drugog na vlast u Beogradu 1948 godine? Nije bas tako kako mislite.

Niko ne kaze da je Njemacka htjela nekog rasparcati 1945 godine nego 1941, 1942, 1943 i 1944. U tom periodu je Tito postavio temelje bratstva i jedinstva, mobilizirao ljude, promovirao ideologiju, stvorio oruzane snage i lokalnu vlast...

Nije mu to palo sa neba niti uzeo na kredit.

Staljinu je gurnuo prst u oko svojom nezavisnoscu a Rooseveltu i Churchillu svojim komunizmom.

Ove danasnje pudlice na vlasti mogu samo glabati koske koje im se bace u cosak sa bogate trpeze...

Nije ga postavio na vlast 1948., nego 1944. Zato što ga je već bio postavio za generalnog sekretara KPJ davno pre početka Drugog svetskog rata.

Nemačka jeste prilično rasparčala Jugoslaviju 1941.-1945.

Oružane snage koje su isterale Nemce iz Jugoslavije su se zvale Crvena armija.

Ruzvelt je 1948. bio mrtav već nekoliko godina, a Čerčil tada nije bio premijer UK.


Gomiletina gluposti na jednom mestu, kao i svaki put od tebe. Zato ti i nonstop govorim da ne komentarišeš stvari o kojima nemaš blage veze.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 19 srp 2019, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Jesu li sehidi oni sto jebu 70 i kusur djevica kad umru?
Budu li im žene ljubomorne kad ih sahranjuju?

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 19 srp 2019, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27385
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
novem je napisao/la:

Imali su ekstra bonuse.

- Nisu nimalo kažnjeni za masovno učešće u ustašama
- Dobili su status naroda na osnovu razmjerica Srba i Hrvata
- A i preko Srba, Hrvata i Slovenaca su se ekonomski uzdigli.

Dobijali su prosječno godišnje 230 milijuna eura u današnjoj vrijednosti
punih 25 godina, što izravnih sredstava, što kredita!!!

TE Tuzla, TE Kakanj, Energoinvest, Hidroelektrane na Neretvi, Agrokomerc...,
sve je to najvećim dijelim stvoreno tuđim novcem.
Bilandžić je opisao jednu takvu zgodu o prelijevanju kapitala,
gdje mu se je jedan hrvatski političar požalio: "Energoinvest
je u odnosu na Končar bio prčvarnica, sada je 3x jači".


Ovo je jedna od najboljih pohvala koje su Muslimani ikada dobili. Time su uporedjeni sa Jevrejima. Ispadne da su to jedine dvije grupe ljudi koje napreduju i prosperiraju pod tudjom vlascu. Tu uporedba Koncara i Energoinvesta legne kao slag na tortu. Energoinvest i jeste stvorio Jevrej Emerik Blum... Genijalac...


Da odmah završim s tobom. Naporan si i dosadan koliko sam upratio. Nemam volju s tobom diskutirati.
Blumu nisu pale pare s neba a ni Miljacka ih nije donijela. Ćao.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 19 srp 2019, 13:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30410
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Dakle, konačno razumiješ da se ne isplati propagirati zajedništvo?

Ako već hoćeš promjene, onda prije svega trebaš mijenjati ljude da ne budu glupi. Na to se koncentriraj.

Jugoslavija sa glupim ljudima bi opet završila u krvi. Dokle god su ljudi glupi, dotle bolje da se ne ujedinjujemo jer ćemo izabrati slične Vučiću. Glupi ljudi glupo biraju, to je jasno kao dan.

Orijentiraj se na uzrok problema, da ljudi budu pametniji, a ne na krajnji željeni rezultat (da se ujedine). Ljudi će se ujediniti sami od sebe kad budu pametni. Ljudi se neće ujediniti ni po cijenu rata dok su ovakvi kakvi su. Pričati o Jugoslaviji je besmisleno.


U biti ne pricam o Jugoslaviji. Objasnjavam benefite zajednistva i brisanja nepotrebnih i stetnih granica izmedju ljudi.

Kako Srbi, Hrvati i Bosnjaci zive pomijesani u Bosni nema smisla raseljavati ih ratom iz njihovih domova. Nema smisla ni praviti granice izmedju Srba i Srba, ili Hrvata i Hrvata.

Dakle, zajednistvo koje promoviram moze biti i vece i manje od nekadasnje Jugoslavije...


To možeš najlakše shvatiti ako usporediš sa obitelji i kućom. Kuća ima ulazna vrata sa ključem. To je kao granica kod države.

Zaključavaš li ulazna vrata svog stana ili kuće? Barem po noći?

Zašto ljudi zaključavaju vrata? Pa jednostavno hoće da se osjećaju sigurno. Ako bi recimo vjerovali svim ljudima u gradu, onda ne bi zaključavali vrata. Znači zajedništvo je stvar povjerenja.

Recimo po selima je bio običaj nikad ne zaključavati vrata. Obzirom da je mala zajednica, svi se poznaju i vremenom steknu povjerenje.

Ukratko, ne možeš tražiti zajedništvo. Zajedništvo je posljedica. Ono dođe samo kad se ispune uvjeti. Uvjet za zajedništvo je da ljudi imaju povjerenje jedni u druge. Ali ne možeš tražiti ni povjerenje, i to je posljedica. Uvjet za povjerenje je da se zasluži, tj. da ljudi budu bolji.

Znači, jedino što možeš tražiti je da ljudi budu bolji jedni prema drugima. Kad se to dogodi, onda će doći do povjerenja, pa onda i do zajedništva. To tako ide od dna prema vrhu. Ne možeš graditi zajedništvo bez temelja.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 19 srp 2019, 13:32 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Samo sam se nadovezao na ovaj vas komentar. Moja zaoka je bila okrenuta protiv Alije, Bakira, SDA i uleme, tako da sam vas samo podrzao u vasoj opravdanoj kritici.


Dakle ja nisam napisao da su poginuli Armije BiH šehidi kako mi stavljaš u usta, nego sam napisao da se ZOVU šehidi.

Tako ih zovu sarajevski političari, nisam im ja dao to ime.

Mene ne zanima jesu li oni šehidi ili nisu, svakako ne vjerujem u tu vjeru koja traži da ratuješ da odeš u raj.

Ono što mene zanima je onaj koji im daje taj naziv, a to je Bakir i kompanija.



Izvinjavam se, nesporazum.

Drago mi je da ste taj problem ponovo postavili u prvi plan.

Da imam pristup zagrebackim medijima, trljao bih nos Bakiru, SDA i islamskoj ulemi dok se javno ne izvinu svima.

Kite se tudjim perjem i ovlastima. Gurnuli su ljude za Alijom i SDA u nepotrebnu avanturu a kada su nastradali potpuno nenaoruzani i nepripremljeni dali su im naziv "sehid" da skrenu paznju sa svoje licne nesposobnosti i kratkovidnosti.

Cinjenica je da niko u Bosni nije poginuo boreci se na Bozijem putu nego slijedeci Milosevica, Tudjmana i Izetbegovica.

Bog vam je propisao zajednistvo, dobrosusjedstvo i ljubav prema vasim bliznjim tako da je svaki rat direktno suprotan Bozijim Uputama.

Nema nikakve suverene Bosne u Bozijim Knjigama. Dakle, ne mozete ni tvrditi da ste poginuli na Bozijem Putu.

Politicari NISU bogovi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 19 srp 2019, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Dakle ja nisam napisao da su poginuli Armije BiH šehidi kako mi stavljaš u usta, nego sam napisao da se ZOVU šehidi.

Tako ih zovu sarajevski političari, nisam im ja dao to ime.

Mene ne zanima jesu li oni šehidi ili nisu, svakako ne vjerujem u tu vjeru koja traži da ratuješ da odeš u raj.

Ono što mene zanima je onaj koji im daje taj naziv, a to je Bakir i kompanija.



Izvinjavam se, nesporazum.

Drago mi je da ste taj problem ponovo postavili u prvi plan.

Da imam pristup zagrebackim medijima, trljao bih nos Bakiru, SDA i islamskoj ulemi dok se javno ne izvinu svima.

Kite se tudjim perjem i ovlastima. Gurnuli su ljude za Alijom i SDA u nepotrebnu avanturu a kada su nastradali potpuno nenaoruzani i nepripremljeni dali su im naziv "sehid" da skrenu paznju sa svoje licne nesposobnosti i kratkovidnosti.

Cinjenica je da niko u Bosni nije poginuo boreci se na Bozijem putu nego slijedeci Milosevica, Tudjmana i Izetbegovica.

Bog vam je propisao zajednistvo, dobrosusjedstvo i ljubav prema vasim bliznjim tako da je svaki rat direktno suprotan Bozijim Uputama.

Nema nikakve suverene Bosne u Bozijim Knjigama. Dakle, ne mozete ni tvrditi da ste poginuli na Bozijem Putu.

Politicari NISU bogovi.


Ti da imaš pristup zagrebačkim medijima pustio bi ezan i bio glavni hađija u Republici 24%.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 19 srp 2019, 13:37 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

U biti ne pricam o Jugoslaviji. Objasnjavam benefite zajednistva i brisanja nepotrebnih i stetnih granica izmedju ljudi.

Kako Srbi, Hrvati i Bosnjaci zive pomijesani u Bosni nema smisla raseljavati ih ratom iz njihovih domova. Nema smisla ni praviti granice izmedju Srba i Srba, ili Hrvata i Hrvata.

Dakle, zajednistvo koje promoviram moze biti i vece i manje od nekadasnje Jugoslavije...


To možeš najlakše shvatiti ako usporediš sa obitelji i kućom. Kuća ima ulazna vrata sa ključem. To je kao granica kod države.

Zaključavaš li ulazna vrata svog stana ili kuće? Barem po noći?

Zašto ljudi zaključavaju vrata? Pa jednostavno hoće da se osjećaju sigurno. Ako bi recimo vjerovali svim ljudima u gradu, onda ne bi zaključavali vrata. Znači zajedništvo je stvar povjerenja.

Recimo po selima je bio običaj nikad ne zaključavati vrata. Obzirom da je mala zajednica, svi se poznaju i vremenom steknu povjerenje.

Ukratko, ne možeš tražiti zajedništvo. Zajedništvo je posljedica. Ono dođe samo kad se ispune uvjeti. Uvjet za zajedništvo je da ljudi imaju povjerenje jedni u druge. Ali ne možeš tražiti ni povjerenje, i to je posljedica. Uvjet za povjerenje je da se zasluži, tj. da ljudi budu bolji.

Znači, jedino što možeš tražiti je da ljudi budu bolji jedni prema drugima. Kad se to dogodi, onda će doći do povjerenja, pa onda i do zajedništva. To tako ide od dna prema vrhu. Ne možeš graditi zajedništvo bez temelja.



Slazem se sa svim sto ste rekli. U biti i trazim da budemo bolji ljudi. Zajednistvo jeste samo posljedica dobrote.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 19 srp 2019, 13:42 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
novem je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Ovo je jedna od najboljih pohvala koje su Muslimani ikada dobili. Time su uporedjeni sa Jevrejima. Ispadne da su to jedine dvije grupe ljudi koje napreduju i prosperiraju pod tudjom vlascu. Tu uporedba Koncara i Energoinvesta legne kao slag na tortu. Energoinvest i jeste stvorio Jevrej Emerik Blum... Genijalac...


Da odmah završim s tobom. Naporan si i dosadan koliko sam upratio. Nemam volju s tobom diskutirati.
Blumu nisu pale pare s neba a ni Miljacka ih nije donijela. Ćao.


Dva brata dobiju podjednako nasljedstvo. Jedan ga odmah prokocka i propije a drugi utrostruci vrijednim radom.

Tacno je i da vam treba pomoc drugih u kljucnom trenutku. To se nekada strucno zvalo "zajam za nerazvijene".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 19 srp 2019, 15:00 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Bozija Knjiga jeste stara nekoliko milenijuma ali je tek Izetbegovic krajem dvadesetog stoljeca osamostalio Bosnu.
Poginuli borci Armije BiH su se dakle borili na Alijinom putu. Bosna i Hercegovina nema nikakve veze sa cistom vjerom jer je obicna ljudska kreacija.
“Sehidi” su oni koji poginu boreci se na Bozijem putu.
Ispadne da SDA i ulema smatraju da je Alija bio Bog.
Javno propovijedati takvo nesto je ozbiljna psihicka bolest i poremecaj.
Svaki put kada su Beograd i Zagreb imali priliku da sjebu Aliju oni su mu pomogli.
Kada ste mogli ovakvu analizu procitati u njihovim medijima?
Sehidska groblja postoje iskljucivo zato sto niko ne zeli da kaze istinu.
Ako vas politicari odvedu u rat, borite se za politicare a ne Boga.
Ovo vrijedi za sve tri strane. Svi koriste istovjetnu laz. Svi su se navodno borili za Boga i vjeru.
Slobo, Franjo i Alija su vam komandovali a vi ih slijepo slijedili mada vam je vjera to izricito zabranjivala.
Radi toga i vlada grobna sutnja o ovom problemu.
Svi se prave blesavi. Niko ne zeli da javno kaze da carevi nisu bogovi i da su njihove lazi ogoljene.
To jeste ozbiljan socijalno-psihicki problem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 19 srp 2019, 15:08 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Da li nas kler doista misli da je Bog tripolaran pa stoga ima tri vojske koje se bore jedna protiv druge na Bozijem Putu?
Ili je nas kler bipolaran pa vjeruju da mogu istovremeno sluziti Boga i politicare?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 19 srp 2019, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Svi su se navodno borili za Boga i vjeru.


Mi smo se borili za Republiku Srpsku.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 19 srp 2019, 15:24 
Online

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Sarajevcu nije jasno da BiH postoji samo zato da bi političari mogli da kradu.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 19 srp 2019, 17:15 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Znati li kako istinski intelektualac razmislja?
Ako moje komsije tvrde da se bore za Boga i vjeru a ne bore se, ako moji susjedi tvrde da se bore za Boga i vjeru a ne bore, to samo znaci da kada ja tvrdim da se borim za Boga i vjeru da sam u krivu bas kao i oni.
A ako smo svi u krivu zasto onda ratujemo?
Zasto upiremo prst u nase bliznje umjesto da odmah ispravljamo sopstvene greske?
To se u logici zove dedukcijom - iz opce tvrdnje se izvlaci pojedinacni zakljucak.
Svi ljudi grijese.
Ja sam covjek.
Dakle, ja grijesim.
Da li je moguce da medjusobno ratujete sto godina zato sto vam nije poznata osnovna logicka metoda?
Mi se drzimo parole: “Svi grijese osim mog vodje, moje stranke i mene”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 19 srp 2019, 17:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Psihicki bolesnici u politici? :smijeh

Citat:
„Mi, bo­san­ski Mu­sli­ma­ni, ni­smo oda­ni nje­mač­kom na­ro­du zbog tre­nut­nog ra­ču­na i in­te­re­sa .Iako ži­vi­mo u ovoj ze­mlji u ko­joj ve­ći­nu či­ne sla­ven­ski na­ro­di, iako go­vo­ri­mo bo­san­skim je­zi­kom, ko­ji je sli­čan srp­sko-hr­vat­skom, po ra­si i kr­vi mi ni­smo Sla­ve­ni, već got­skog po­ri­je­kla. Mi, Bo­šnja­ci, do­šli smo sa Sje­ve­ra na Bal­kan u tre­ćem vi­je­ku kao ger­man­sko ple­me pod ime­nom „Bo­sni“ u do­ba rim­ske ilir­ske pro­vin­ci­je. U VI vi­je­ku rim­sko ime na­še ze­mlje za­mi­je­ni­li smo na­šim na­rod­nim ime­nom „Bo­sna“. U na­šem sta­rom je­zi­ku „bo­sen“ zna­či do­bar čo­vjek.; na­su­prot to­me, „bi­je­san“ zna­či „rđav čo­vjek“..




slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 20 srp 2019, 18:37 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
bezimeni12 je napisao/la:
Psihicki bolesnici u politici? :smijeh

Citat:
„Mi, bo­san­ski Mu­sli­ma­ni, ni­smo oda­ni nje­mač­kom na­ro­du zbog tre­nut­nog ra­ču­na i in­te­re­sa .Iako ži­vi­mo u ovoj ze­mlji u ko­joj ve­ći­nu či­ne sla­ven­ski na­ro­di, iako go­vo­ri­mo bo­san­skim je­zi­kom, ko­ji je sli­čan srp­sko-hr­vat­skom, po ra­si i kr­vi mi ni­smo Sla­ve­ni, već got­skog po­ri­je­kla. Mi, Bo­šnja­ci, do­šli smo sa Sje­ve­ra na Bal­kan u tre­ćem vi­je­ku kao ger­man­sko ple­me pod ime­nom „Bo­sni“ u do­ba rim­ske ilir­ske pro­vin­ci­je. U VI vi­je­ku rim­sko ime na­še ze­mlje za­mi­je­ni­li smo na­šim na­rod­nim ime­nom „Bo­sna“. U na­šem sta­rom je­zi­ku „bo­sen“ zna­či do­bar čo­vjek.; na­su­prot to­me, „bi­je­san“ zna­či „rđav čo­vjek“..




slika


Da li vi vjerujete politicarima? Da li se palite na jeftino laskanje i lose udvaranje?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 20 srp 2019, 20:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27385
novovrijeme je napisao/la:
Jesu li sehidi oni sto jebu 70 i kusur djevica kad umru?
Budu li im žene ljubomorne kad ih sahranjuju?


IVZ u SA je u II sv. ratu obznanila da su šehidi poginuli u ustašama,
domobranima, ali ne i u partizanima. Službeno.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 20 srp 2019, 20:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
novem je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Jesu li sehidi oni sto jebu 70 i kusur djevica kad umru?
Budu li im žene ljubomorne kad ih sahranjuju?


IVZ u SA je u II sv. ratu obznanila da su šehidi poginuli u ustašama,
domobranima, ali ne i u partizanima. Službeno.

A u cetnicima?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 21 srp 2019, 04:19 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
novem je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Jesu li sehidi oni sto jebu 70 i kusur djevica kad umru?
Budu li im žene ljubomorne kad ih sahranjuju?


IVZ u SA je u II sv. ratu obznanila da su šehidi poginuli u ustašama,
domobranima, ali ne i u partizanima. Službeno.


Da li je ovo istina ili se zajebajete?

Cak i najvece budale znaju da su se ustase borile na PAVELICEVOM putu a nacisti na HITLEROVOM...

Ali niko ne moze biti veca prodana dusa od klera za saku para.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 21 srp 2019, 04:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
novem je napisao/la:


IVZ u SA je u II sv. ratu obznanila da su šehidi poginuli u ustašama,
domobranima, ali ne i u partizanima. Službeno.

Nista iznenadjujuce,

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 21 srp 2019, 05:02 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
bezimeni12 je napisao/la:
novem je napisao/la:


IVZ u SA je u II sv. ratu obznanila da su šehidi poginuli u ustašama,
domobranima, ali ne i u partizanima. Službeno.

Nista iznenadjujuce,

slika


I kakva je bila beogradska stampa iz tog istog perioda?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 21 srp 2019, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27385
bezimeni12 je napisao/la:
novem je napisao/la:

IVZ u SA je u II sv. ratu obznanila da su šehidi poginuli u ustašama,
domobranima, ali ne i u partizanima. Službeno.

A u cetnicima?


Ne spominju ih.

slika
Derviš Sušić, "Parergon"

Sumnjam da su ovu odluku revidirali. Tako da su Harmijaši uz bok ovima. :smijeh

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 21 srp 2019, 13:45 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
“Fond za nerazvijene: BiH od 1966. -1990. od Hrvatske dobila 2,165 mlrd € ili prosj. godišnje 86,7 mil €”

“Fond za nerazvijene” mozete shvatiti u slucaju Hrvatske i Srbije kao materijalnu nadoknadu za razne zlocine koji su pocinili tokom Drugog Svjetskog Rata na teritoriji BiH protiv civilnog stanovnistva.

U slucaju Slovenije mozete doprinos za nerazvijene shvatiti kao carine na uvoz tehnicke robe na trziste na kojem su imali monopol.

Znate li koliko su bile Gorenjeve masine za ves a koliko su kostale u Njemackoj ili Austriji?

Knjigu treba procitati od korica do korica…


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 21 srp 2019, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27385
Kod muslimana sve naopako. Danas se pozivaju na antifašizam - poginuli
im nisu šehidi, a fašisti i tzv. Harmija BiH jesu. :zubati
Bolesno.

novem je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:
A u cetnicima?


Ne spominju ih.

slika
Derviš Sušić, "Parergon"

Sumnjam da su ovu odluku revidirali. Tako da su Harmijaši uz bok ovima. :smijeh

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 21 srp 2019, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Tog udvaranja pobjednicima imaš svuda, nisu ni oni izuzetak. A boljševizam i jeste odvaratan. Greota je čime su Rusi bili zaraženi...

A od 1945 do 1991 zvanično i mi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihicki bolesnici u politici
PostPostano: 21 srp 2019, 17:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27385
buenos aires je napisao/la:
Tog udvaranja pobjednicima imaš svuda, nisu ni oni izuzetak. A boljševizam i jeste odvaratan. Greota je čime su Rusi bili zaraženi...

A od 1945 do 1991 zvanično i mi.


Sve bi to još bilo prihvatljivo da se oni kao vjerska skupina ne pozivaju na taj boljševizam.
Nije čudno uvlačenje, nego perverzija pristupa svemu.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 214 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, nesorta, Patriota, Srpsčanin i 357 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO