HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 01:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 108 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pusićka okrenula ploču
PostPostano: 11 stu 2009, 23:30 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
Znaci da smo u corsokaku, Bosnjacima to odgovara svakako (ziva istina), nece Bosnjaci nikad pristati na hrvatski entitet, barem ne u ovakvom obliku kao sto su rs i fbih, mislim na institucije i dalje, ali ako ikad bude prihvacen entitet (zupanija, kanton, regija bilo sta) onda isti nece zasigurno imati etnicko glasanje. Sad ces me i pitati, pa cemu onda svrha tom entitetu, pa svrha je da ostanu pare tu gdje treba da ostanu i da se kultura provodi itd. itd. Naravno da se uz to mora ugraditi u Ustav, da se entitetske granice mogu samo vecinom sva tri naroda mjenjati ili ukidati, a tako bi se isto tretiralo i pitanje referenduma o izdvajanju iz BiH. DRzavna pitanja su drzavna, entitetska su entitetska i gotovo. Ali posto to nece biti (u narednih 10god. nece sigurno) moramo gledati kako da FBiH i RS napravimo barem podnosivljijim za sve nas. Realnost je da imamo ovaj ustav i njega moramo mjenjati, a ne neke iluzione floskule.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pusićka okrenula ploču
PostPostano: 11 stu 2009, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Bihac-Krajina je napisao/la:
Znaci da smo u corsokaku, Bosnjacima to odgovara svakako (ziva istina), nece Bosnjaci nikad pristati na hrvatski entitet, barem ne u ovakvom obliku kao sto su rs i fbih, mislim na institucije i dalje, ali ako ikad bude prihvacen entitet (zupanija, kanton, regija bilo sta) onda isti nece zasigurno imati etnicko glasanje. Sad ces me i pitati, pa cemu onda svrha tom entitetu, pa svrha je da ostanu pare tu gdje treba da ostanu i da se kultura provodi itd. itd. Naravno da se uz to mora ugraditi u Ustav, da se entitetske granice mogu samo vecinom sva tri naroda mjenjati ili ukidati, a tako bi se isto tretiralo i pitanje referenduma o izdvajanju iz BiH. DRzavna pitanja su drzavna, entitetska su entitetska i gotovo. Ali posto to nece biti (u narednih 10god. nece sigurno) moramo gledati kako da FBiH i RS napravimo barem podnosivljijim za sve nas. Realnost je da imamo ovaj ustav i njega moramo mjenjati, a ne neke iluzione floskule.


Ako ti glasaš za SDP, ne znam kakvi su ovi ostali što glasuju za SDA i Stranku za BiH. Etnicitet ti je strašno važan i nacionalni interes svoga naroda. Dapače i kad isti nacionalni interes provodi majorizaciju i preglasavanje, bitno je tebi se držati istoga cilja.

Eh sad ili su ljevičarske stranke u Hrvatskoj jedno 100 godina ispred ili na bošnjačkom jeziku se socijaldemokracija drukčije prevodi, odnosno ista u BiH dobiva sasvim druge konotacije.

Koja je svrha države kao umjetne društvene tvorevine?

Ili da služi svojim rezidentima ili da smo mi tu radi države i da ispunjavamo njenu formu?

Po tebi je barem 50% stanovništva BiH tu radi države. Tvoja srednjovjekovna razmišljanja izgleda, ne može ispraviti ni deklarativna socijaldemokracija, ni obrazovanje, ni inozemstvo.

Funkcionalnost je osnov funkcioniranja svih modernih država i države su uvijek rade radi ljudi na jednom (širem) području.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pusićka okrenula ploču
PostPostano: 11 stu 2009, 23:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Bihac-Krajina je napisao/la:
Znaci da smo u corsokaku, Bosnjacima to odgovara svakako (ziva istina), nece Bosnjaci nikad pristati na hrvatski entitet, barem ne u ovakvom obliku kao sto su rs i fbih, mislim na institucije i dalje, ali ako ikad bude prihvacen entitet (zupanija, kanton, regija bilo sta) onda isti nece zasigurno imati etnicko glasanje. Sad ces me i pitati, pa cemu onda svrha tom entitetu, pa svrha je da ostanu pare tu gdje treba da ostanu i da se kultura provodi itd. itd. Naravno da se uz to mora ugraditi u Ustav, da se entitetske granice mogu samo vecinom sva tri naroda mjenjati ili ukidati, a tako bi se isto tretiralo i pitanje referenduma o izdvajanju iz BiH. DRzavna pitanja su drzavna, entitetska su entitetska i gotovo. Ali posto to nece biti (u narednih 10god. nece sigurno) moramo gledati kako da FBiH i RS napravimo barem podnosivljijim za sve nas. Realnost je da imamo ovaj ustav i njega moramo mjenjati, a ne neke iluzione floskule.


Bošnjaci su pred raspadom sistema.

Tko spominje etničko glasanje unutar entiteta? Ja nigdje, to se odnosi samo na izbor članova Predsjedništva BiH.

Samo napomena za DNZ - njihovi zastupnici koji nisu Hrvati izjašnjavaju se Muslimanima. Dakle, nisu Bošnjaci. Sutra ću postaviti poveznice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pusićka okrenula ploču
PostPostano: 12 stu 2009, 08:51 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
Uopce nije bitno si Musliman, Bosanac, Bosnjak, Hrvat itd. bitan je cilj, pustimo to za druge teme. Vi jednostavno imate neki pik na sve sto nije Hrvatsko, cak vam smeta ako je Hrvat nesto uradio "protiv nacionalnih interesa Hrvata" koliko je smijesno toliko je izalosno. Tako Dodik radi, za njega Milorad Barasin (Tuzitelj BiH) nije pravi Srbin, jer (tako Dodo misli) radi protiv njega i rs. U biti znamo dobro ko i sta je Dodo, nemojte spasti na njegov nivo. Mene uopce ne interesuje ko se kako izjasnjava i koliko koga ima, meni je bitno da vecina prihvata BiH kao svoju drzavu. Etnicitet kao sto gore lider navodi jeste bitan, ko ovdje kome uzima bilo kakav identitet? Molim vas de mi to recite!? To je kao da kazete da je Dodo kriv za stanje u Federaciji, floskule se nastavljaju. Ja vam uvijek navodim formulu DA BI NESTO DOBIO, MORAS I NESTO DATI. Kada to shvatimo, eh onda mozemo i postici neki ustroj po zeljama svih nas. Opet vam kazem, previse se obazirete na broj Bosnjaka ili Bosanaca, fakt je da imamo ustav kakav imamo i da od njega moramo napraviti nesto bolje. Da, ja glasam za SDP - i evo jos cu nesto teze izgovoriti za Mostarce SVIH narodnosti, vama pase samo gradjanska opcija, jer ste po sastavu (mislim na grad i opcinu) izmjesani do grla. Cudite se sto nemate nacelnika? Prica o tome kako je VP to naredio ne pije mnogo vode, jer je to ZAKON i on se mora provoditi. Mi u Bosni i Hercegovini zaista mislimo da ce za nas doci neki Mesijas i rijesiti sve probleme Hrvata, Bosnjaka, Srba itd. NECE. Lupati u prazno mogu i ja, ali i razumijem negdje narod, vecinom nepismeni (ja ne smatram pismenim onog ko je zavrsio osnovnu, jer kvalitet nastave kaska mnogo) ljudi koji su zasljepljeni pricom o Hrvatstvu, nezavisnoj rs i Islamskom Bosnom, koja retardiranost, pa do kad vise???

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pusićka okrenula ploču
PostPostano: 12 stu 2009, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Hrvatstvu, nezavisnoj rs i Islamskom Bosnom

Još bi dodao na popis i snove o komunističkoj mini Jugoslaviji, što nije ništa drukčije od ovog što si naveo.

Neka se ukine Federacija, ostanu kantoni, dodaju još dva od pocijepane RS i prijenos dijela ovlasti entiteta na državu dijela na kantone i dosta.

Ne bi niko od ove četiri skupine bio zadovoljan. Ali nekako mi se čini da je to ona sredina koju tražimo.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pusićka okrenula ploču
PostPostano: 12 stu 2009, 10:34 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
Junuz Djipalo je napisao/la:
Hrvatstvu, nezavisnoj rs i Islamskom Bosnom

Još bi dodao na popis i snove o komunističkoj mini Jugoslaviji, što nije ništa drukčije od ovog što si naveo.

Neka se ukine Federacija, ostanu kantoni, dodaju još dva od pocijepane RS i prijenos dijela ovlasti entiteta na državu dijela na kantone i dosta.

Ne bi niko od ove četiri skupine bio zadovoljan. Ali nekako mi se čini da je to ona sredina koju tražimo.


Evo potpisujem odmah, sto ne radimo onda zajedno na tome?

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pusićka okrenula ploču
PostPostano: 12 stu 2009, 11:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Bihac-Krajina je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Hrvatstvu, nezavisnoj rs i Islamskom Bosnom

Još bi dodao na popis i snove o komunističkoj mini Jugoslaviji, što nije ništa drukčije od ovog što si naveo.

Neka se ukine Federacija, ostanu kantoni, dodaju još dva od pocijepane RS i prijenos dijela ovlasti entiteta na državu dijela na kantone i dosta.

Ne bi niko od ove četiri skupine bio zadovoljan. Ali nekako mi se čini da je to ona sredina koju tražimo.


Evo potpisujem odmah, sto ne radimo onda zajedno na tome?


Zato što Bosanci, Bošnjaci što li već još od 90-ih sanjaju svoju nacionalnu državu poput Hrvatske na teritoriju BiH.

To su i u praksi pokazali na primjeru Federacije. Da nisu preglasavali, hegemonizirali sve što su mogli sad bi lako bilo uvjerit susjedne zemlje, MZ pa i Srbe da nisu opasni i da se RS treba ukinut. Ovako su dali vjetar u leđa ostanku entiteta.

Što je najsmješnije i Hrvatska kao i cijela Europa ide prema regionalizaciji, tj. nečem sličnom kantonizaciji.

Pa kad može Hrvatska zašto ne bi i BiH samo što bi se malo više uvažavao etnički kriterij nego u Hr.

Još nakon ukidanja samouprave od Hrvata je predloženo ukidanje Federacije i prenošenje ovlasti na državu, čemu bi se i Srbi kad tad priključili.

Ali ne, hoće hegemonisti svoju prčiju, makar bila samo na pola BiH.

Je li ti sad malo jasnije. Sve ovo drugo su samo posljedice ponašanja ludih glava kod Bošnjaka, Bosanaca...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pusićka okrenula ploču
PostPostano: 12 stu 2009, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Glazbenik je napisao/la:
Samo napomena za DNZ - njihovi zastupnici koji nisu Hrvati izjašnjavaju se Muslimanima. Dakle, nisu Bošnjaci. Sutra ću postaviti poveznice.


Nermin Purić, nacionalnost: Musliman
http://www.parlamentfbih.gov.ba/bos/predstavnicki_dom/organizacija/biografije/nermin_puric.html

Hafeza Sabljaković, nacionalnost: Muslimanka
http://www.parlamentfbih.gov.ba/bos/predstavnicki_dom/organizacija/biografije/sabljakovic_hafeza.html

Elvira Abdić-Jelenović, nacionalnost: Hrvatica
http://www.parlamentfbih.gov.ba/bos/dom_naroda/organizacija/biografije/abdic_elvira.htm

Kenan Keserović, nacionalnost: musliman (sic!)
http://www.parlamentfbih.gov.ba/bos/dom_naroda/organizacija/biografije/keserovic_kenan.htm


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 108 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 378 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO