HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 17:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
malo bi se osvrnuo na Milećeve putešestvije po Bosni u tri dijela.

Par zapažanja. Milić se latentno vraća bratstvu i jedinstvu. Slabo je obišao hrvatske krajeve. U hercegovini osim Š. Brijega, ostalo je nezainteresirano i letimično preletio. Iz Mostara nešto kratko, a sa hrvatske strane ništa. Srednju Bosnu osim Žepča uopće nije posjetio. Čak ni Vitez, koliko se sjećam. Jedino je malo bolje odradio Bos. Posavinu. Većinu vremena je proveo promovirajući sredine poput Sarajeva, Tuzle, Zenice i tamo ispod stola glorificirao multietnićnost. Glorificiranje Banjaluke. I na kraju u komentaru da neće spominjati rat ali ipak on zna za Srebrenicu, pa onda redom,Ahmići, Heliodrom, zna ko je počeo rušiti Mostar a ko ga je nastavio rušiti, Stupni Do, stari most u Mostaru, dakle nije propustio priliku da bude na liniji HTV-ea pa je na kraju spomenuo samo Grabovicu i Bugojno, valjda reda radi. Srednju Bosnu je opet izostavio, osim Ahmića.

I na kraju mi je upala jedna stvar, malo ipak tužna, iz reportaže iz Brčkog, ona stara muslimanka koja nema nikoga i koja dobije od dobrih ljudi nešto za jelo. Nema nikoga. Na stranu sve tenzije, to je tragedija. I još mi je zapalo u uho da govori na način koje govore naše stare bake bez onog odsutnog govora kakvog obično vidimo kod starih muslimanki.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 11:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Once a YUTEL-ovac, always a YUTEL-ovac

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Znam ali u zadnje vrijeme je bio prohrvatski raspoložen. Pod utjecajem žene, navodno, koja je iz žestoke ustaške :mrgreen: obitelji ( iz pouzdanih izvora) . Ali izgleda da su mu na HTV-eu opet dali lekciju.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 12:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Inkvizitor je napisao/la:
Znam ali u zadnje vrijeme je bio prohrvatski raspoložen. Pod utjecajem žene, navodno, koja je iz žestoke ustaške :mrgreen: obitelji ( iz pouzdanih izvora) . Ali izgleda da su mu na HTV-eu opet dali lekciju.


Neko mi je jednom rekao da je on pravoslavac...Hrvat ali pravoslavac. Vjerojatno patka

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 12:36 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Njegove reportaze su vise kolaznog tipa.

Pretpostavljam da je smisao reportaze obuhvatiti cijelu BiH, i to je uradio. Nema sumnje da urednicki kolegij zahtjeva odredjeni smisao neke emisije.

Ne smije on bas ni biti pristran u takvim reportazama, ipak je to zabavni program.

Milic kao Milic, jos je i najbolji na prisavskom JRT-u. On bar tu i tamo kaze svoje misljenje, gle onu Culjak, gle Latina, u ratu kofol "drzavotvorni elementi" a danas poltroni. Zapravo i tada su bili poltroni, ocito.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
vanjushka je napisao/la:
Njegove reportaze su vise kolaznog tipa.

Pretpostavljam da je smisao reportaze obuhvatiti cijelu BiH, i to je uradio. Nema sumnje da urednicki kolegij zahtjeva odredjeni smisao neke emisije.

Ne smije on bas ni biti pristran u takvim reportazama, ipak je to zabavni program.

Milic kao Milic, jos je i najbolji na prisavskom JRT-u. On bar tu i tamo kaze svoje misljenje, gle onu Culjak, gle Latina, u ratu kofol "drzavotvorni elementi" a danas poltroni. Zapravo i tada su bili poltroni, ocito.


Ma jebo ih smisao emisije...šta se prave Amerikanci, to bi ko fol trebala biti neka reportaža iz udaljene, egzotične zemlje BiH koja sve domorodce predstavlja podjednako. Kako HRT može praviti seriju o BiH, a veći dio nje ne posvetiti upoznavanju gledatelja diljem Lijepe Naše sa Hrvatima i hrvatskim regijama te BiH. Evo i ja tek preko foruma saznao za hrvatsku općinu Komušinu kod Teslića, kako će prosječni Hrvat znati o Kiseljaku, Vitezu, Rami, Žepču i sl????.....većina ih je eventualno čula za Sarajevo, Mostar, Hercegovinu (isključivo kao negativan pojam).

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 12:45 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Pa JRT radi sve u duhu bratstva i jedinstva, Ciro ujedinio Bosance, Dzeko novi Maradona, gle samo kako neki Hrvati iz Hrvatske drkaju na Cirine zmajeve, dodje ti da se ispovracas.

Budite sigurni da Milic na svoju ruku ono malo sto je obuhvatio Hercegovinu i tamosnje Hrvate, gospodarstvenike, da je on to na svoju ruku uradio u pozitivnom smislu. Mozda je neki ukor popusio, kao di ces Hercegovce predstaviti kao normalne ljude koji rade i privredjuju, kad znamo da su to lopovi koji pljackaju Hrvatsku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Zato sam ga i prestao gledati , eto ima publiku u Sarajevu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 13:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
RajvoSa je napisao/la:

Ma jebo ih smisao emisije...šta se prave Amerikanci, to bi ko fol trebala biti neka reportaža iz udaljene, egzotične zemlje BiH koja sve domorodce predstavlja podjednako. Kako HRT može praviti seriju o BiH, a veći dio nje ne posvetiti upoznavanju gledatelja diljem Lijepe Naše sa Hrvatima i hrvatskim regijama te BiH. Evo i ja tek preko foruma saznao za hrvatsku općinu Komušinu kod Teslića, kako će prosječni Hrvat znati o Kiseljaku, Vitezu, Rami, Žepču i sl????.....većina ih je eventualno čula za Sarajevo, Mostar, Hercegovinu (isključivo kao negativan pojam).


Baš tako. Jedno vrijeme je bio u hrvatski medijima i u politici barem neutralan stav a u zadnje vrijeme je opet bratstvo jedinstvo u điru. Propagira se taj multietnićki šarm. Pa se kako kaže vanjushka divi repki BiH, a ni riječ o kolektivnom masturbiranju na Turke na prošlom EU. Ovi naprave nezamisliv nacioanlni dernek kad Hrvatska izgubi od Turske, ono mrze Hrvatsku više nego ikoga a ovi se dive Ćiri i zmajevima. Hrvati su generalno uvijek bili glupi.

pa vidjeli smo na onom Forumu kako su se Hrvati iz HR divili pobjedi zmajeva a banirali su svakoga ko se usudio podsjetiti na turkoeforiju u Bosni lani.

No da se vratimo Miliću, on sam po sebi i nije toliko kriv, mada ono spominjanje ratnih mjesta na kraju reportaže ide njemu na dušu. To mu nitko nije pisao. Ali da pretpostavi zenicu, Tuzlu, Banjaluku npr Vitezu, Novoj Biloj to ne mogu razumjet. Npr nije posjetio nijedan naš samostan koji je i u europskim mjerilima sakralno i kulturno poznato mjesto. Kreševo, Fojnica, Guča Gora. Ništa.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Inkvizitor je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Ma jebo ih smisao emisije...šta se prave Amerikanci, to bi ko fol trebala biti neka reportaža iz udaljene, egzotične zemlje BiH koja sve domorodce predstavlja podjednako. Kako HRT može praviti seriju o BiH, a veći dio nje ne posvetiti upoznavanju gledatelja diljem Lijepe Naše sa Hrvatima i hrvatskim regijama te BiH. Evo i ja tek preko foruma saznao za hrvatsku općinu Komušinu kod Teslića, kako će prosječni Hrvat znati o Kiseljaku, Vitezu, Rami, Žepču i sl????.....većina ih je eventualno čula za Sarajevo, Mostar, Hercegovinu (isključivo kao negativan pojam).


Baš tako. Jedno vrijeme je bio u hrvatski medijima i u politici barem neutralan stav a u zadnje vrijeme je opet bratstvo jedinstvo u điru. Propagira se taj multietnićki šarm. Pa se kako kaže vanjushka divi repki BiH, a ni riječ o kolektivnom masturbiranju na Turke na prošlom EU. Ovi naprave nezamisliv nacioanlni dernek kad Hrvatska izgubi od Turske, ono mrze Hrvatsku više nego ikoga a ovi se dive Ćiri i zmajevima. Hrvati su generalno uvijek bili glupi.

pa vidjeli smo na onom Forumu kako su se Hrvati iz HR divili pobjedi zmajeva a banirali su svakoga ko se usudio podsjetiti na turkoeforiju u Bosni lani.

No da se vratimo Miliću, on sam po sebi i nije toliko kriv, mada ono spominjanje ratnih mjesta na kraju reportaže ide njemu na dušu. To mu nitko nije pisao. Ali da pretpostavi zenicu, Tuzlu, Banjaluku npr Vitezu, Novoj Biloj to ne mogu razumjet. Npr nije posjetio nijedan naš samostan koji je i u europskim mjerilima sakralno i kulturno poznato mjesto. Kreševo, Fojnica, Guča Gora. Ništa.


Ma multietniĆka BiH je svakom jugonostalgičaru san i ideal. Pokušavaju (na silu) dokazati da je tu sve OK, da se sva tri naroda okupljaju oko Ćirinih zmajeva i sl....pokušavaju začeti neke klice nove YU.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 13:18 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
A i taj Ciro, nije izlazio iz dupeta Tudjmanu, a danas se nudi Zvezdi i Srbiji, nakon sto zavrsi posao u BiH.

Bice zanimljivo u barazu, ako Hrvatska i BiH udju u baraz, dajem glavu da ce se nastimati medjusobni susret. Osobno bih volio, samo da debili koji drkaju na Cirine zmajeve dobiju jednaku dozu ljubavi nazad od bosanskih multietnickih gazija.
Nece ih ni to opametiti, ali cisto da puknu od muke kada se na tribinama zaviore arapske i turske zastave.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
vanjushka je napisao/la:
A i taj Ciro, nije izlazio iz dupeta Tudjmanu, a danas se nudi Zvezdi i Srbiji, nakon sto zavrsi posao u BiH.

Bice zanimljivo u barazu, ako Hrvatska i BiH udju u baraz, dajem glavu da ce se nastimati medjusobni susret. Osobno bih volio, samo da debili koji drkaju na Cirine zmajeve dobiju jednaku dozu ljubavi nazad od bosanskih multietnickih gazija.
Nece ih ni to opametiti, ali cisto da puknu od muke kada se na tribinama zaviore arapske i turske zastave.


ma neće, nema tu pomoći, ma kakvi.

Sjećam se kad je bila riječ o tome da je onaj kvaziznalac, onaj umišljeni Santana ustvrdio.." pa šta..i kod nas ima debila koji nose ustaške znakove na utakmici". Njemu i sličnima je slovo U koje se nađe tu i tamo jednako tisućama turskih zastava.

nemožeš ti njima jugoslavenstvo koje se sad prezentira kroz bosanstvo izbiti iz glave, čak ni toljagom.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 14:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69266
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ma ok je emisija, nije sad trebao obilazit svaku općinu u zapadnoj hercegovini. Bio je u Š-B, Livnu, Tomislavu i Neumu.
U Širokom su progovorili i fratri o tragediji u 2. sv. ratu., što je u HR potpuno nepoznato.
Studentica iz Zagreba na Likovnoj Akademiji koja je nahvalila zajedništvo u Širokom. Super.
Šteta jedino što nije bio u Vitezu.

To je putopisna emisija, a ne emisija za glorificiranje svake hrvatske općine u BiH, da budemo jasni. :mrgreen:

Gledao sam samo prvi dio, pa zar niste vidjeli kako je zajebavao počiteljskog muftiju, kad ga je pitao za koga navija kad igra BiH-Turska? :mrgreen:
Muftija je gestama i govorom pokazivao žestoke komplekse niže vrijednosti.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Robbie MO je napisao/la:
Ma ok je emisija, nije sad trebao obilazit svaku općinu u zapadnoj hercegovini. Bio je u Š-B, Livnu, Tomislavu i Neumu.
U Širokom su progovorili i fratri o tragediji u 2. sv. ratu., što je u HR potpuno nepoznato.
Studentica iz Zagreba na Likovnoj Akademiji koja je nahvalila zajedništvo u Širokom. Super.
Šteta jedino što nije bio u Vitezu.

To je putopisna emisija, a ne emisija za glorificiranje svake hrvatske općine u BiH, da budemo jasni. :mrgreen:

Gledao sam samo prvi dio, pa zar niste vidjeli kako je zajebavao počiteljskog muftiju, kad ga je pitao za koga navija kad igra BiH-Turska? :mrgreen:
Muftija je gestama i govorom pokazivao žestoke komplekse niže vrijednosti.



Prva emisija je bila još najbolja. Ostale dvije su već bile lošije i po kvaliteti i po ovome o čemu pričamo.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 14:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69266
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ima ko link za druge 2 emisije?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 14:44 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Robbie MO je napisao/la:
Ima ko link za druge 2 emisije?


U drugoj emisiji o Bosni i Hercegovini, Goran Milic obilazi Sarajevo, Mostar, Zenicu, Posusje, Drvar i Zepce i biljezi sto je obnovljeno i izgradjeno.
Zasto je Sarajlija prebacio cijelu zgradu s lijeve na desnu stranu Miljacke i nazvao je "Inat".
Kako je Gojko Jelacic, vlasnik hidroraznja kod Jablanice, uspio nesmetano raditi tijekom rata?
U zenickom zatvoru robijasi rade za placu od 200 maraka, a glavni je slogan "Izvozimo domace".
U Mostaru, gopodarski sajam s velikim brojem inovacija.


http://rapidshare.com/files/230730825/I ... .part1.rar
http://rapidshare.com/files/230731073/I ... .part2.rar
http://rapidshare.com/files/230731396/I ... .part3.rar
http://rapidshare.com/files/230731648/I ... .part4.rar
http://rapidshare.com/files/230731707/I ... .part5.rar

U trecoj emisiji iz Bosne i Hercegovine Goran Milic donosi reportaze iz Tuzle, Orasja, Brckog, Gradacca, Modrice, Odzaka, Banje Luke, s Plehana. Kako je Tuzla izasla na Panonsko more? Za razliku od ostatka BiH, Orasje proizvodi hranu i za izvoz. U Odzaku umirovljenici milijunasi? Distrikt Brcko jedinstveno je uredjeni prostor u inace kompliciranoj drzavi. S trznice Arizone otisli Kinezi! Banja Luka u velikom usponu, na ulicama nema ni papirica, a gradonacelnik Davidovic zeli grad po uzoru na Salzburg. S biskupom Komaricom na Veliki petak. BiH je drzava u kojoj ni premijer ne zna koliko jos ima premijera.

http://rapidshare.com/files/232868078/I ... .part1.rar
http://rapidshare.com/files/232868484/I ... .part2.rar
http://rapidshare.com/files/232868857/I ... .part3.rar
http://rapidshare.com/files/232869336/I ... .part4.rar
http://rapidshare.com/files/232869371/I ... .part5.rar

Citam bas komentar jednog zepcaka (jel se tako zovu?) pa necu objasnjavati, samo cu citirati covjeka

Iako ce ovo biti okarakterizirano kao spam, moram se osvrnit na ovu zadnju epizodu serijala, jer sam iskreno razocaran povrsnim prikazom Žepča. Ja dolazim iz toga grada i shvacam da je to malo mjesto i da mu nece biti posveceno puno vremena ali ne mogu shvatit da jedan novinar Miliceva kalibra ostavi toliko vremena reportaze u razgovoru s nekim likom(citaj: idiotom), umjesto da spomene neke vaznije stvari kao npr. KŠC "Don Bosco", srednju skolu koja je pocela sa radom 1999 i koja je najsuvremenije opremljena srednja skola u BiH, u sklopu koje je ove godine osnovan i fakultet racunalstva.

Mozda je ovo neko sa naseg foruma, ne znam :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
gdje si to našao Vanjushka..taj komentar.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 14:47 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
warezhr forum, tamo uzimam rapid linkove za emisije, filmove i serije koje hocu skinuti sa neta, ne volim torrente pa zato.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 22:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23319
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Nisam gledao emisiju, jer u to vrijeme imam nogomet, ali ne mislim da je Milić općenito negativno nastrojen prem BH Hrvatima. Sjećam se dnevnika, koje je on uređivao uvijek je bivao barem jedan prilog o BH Hrvatima.

Za prošlost mu znam, ali ne vjerujem da je opet promijenio dres. Mislim da ima emociju prema područjima BiH, jer je jedno vrijeme živio u Sarajevu.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 17 svi 2009, 22:47 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
lider30 je napisao/la:
Nisam gledao emisiju, jer u to vrijeme imam nogomet, ali ne mislim da je Milić općenito negativno nastrojen prem BH Hrvatima. Sjećam se dnevnika, koje je on uređivao uvijek je bivao barem jedan prilog o BH Hrvatima.

Za prošlost mu znam, ali ne vjerujem da je opet promijenio dres. Mislim da ima emociju prema područjima BiH, jer je jedno vrijeme živio u Sarajevu.


Da, slazem se, a imao je i onu emisiju (ne mogu se sjetit imena), u skoro svakoj spomene BiH Hrvate.

Ovo je ipak vise emisija zabavnog karaktera, a opet su tri emisije posvecene BiH.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 18 svi 2009, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5928
vanjushka je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Ima ko link za druge 2 emisije?


U drugoj emisiji o Bosni i Hercegovini, Goran Milic obilazi Sarajevo, Mostar, Zenicu, Posusje, Drvar i Zepce i biljezi sto je obnovljeno i izgradjeno.
Zasto je Sarajlija prebacio cijelu zgradu s lijeve na desnu stranu Miljacke i nazvao je "Inat".
Kako je Gojko Jelacic, vlasnik hidroraznja kod Jablanice, uspio nesmetano raditi tijekom rata?
U zenickom zatvoru robijasi rade za placu od 200 maraka, a glavni je slogan "Izvozimo domace".
U Mostaru, gopodarski sajam s velikim brojem inovacija.


http://rapidshare.com/files/230730825/I ... .part1.rar
http://rapidshare.com/files/230731073/I ... .part2.rar
http://rapidshare.com/files/230731396/I ... .part3.rar
http://rapidshare.com/files/230731648/I ... .part4.rar
http://rapidshare.com/files/230731707/I ... .part5.rar

U trecoj emisiji iz Bosne i Hercegovine Goran Milic donosi reportaze iz Tuzle, Orasja, Brckog, Gradacca, Modrice, Odzaka, Banje Luke, s Plehana. Kako je Tuzla izasla na Panonsko more? Za razliku od ostatka BiH, Orasje proizvodi hranu i za izvoz. U Odzaku umirovljenici milijunasi? Distrikt Brcko jedinstveno je uredjeni prostor u inace kompliciranoj drzavi. S trznice Arizone otisli Kinezi! Banja Luka u velikom usponu, na ulicama nema ni papirica, a gradonacelnik Davidovic zeli grad po uzoru na Salzburg. S biskupom Komaricom na Veliki petak. BiH je drzava u kojoj ni premijer ne zna koliko jos ima premijera.

http://rapidshare.com/files/232868078/I ... .part1.rar
http://rapidshare.com/files/232868484/I ... .part2.rar
http://rapidshare.com/files/232868857/I ... .part3.rar
http://rapidshare.com/files/232869336/I ... .part4.rar
http://rapidshare.com/files/232869371/I ... .part5.rar

Citam bas komentar jednog zepcaka (jel se tako zovu?) pa necu objasnjavati, samo cu citirati covjeka

Iako ce ovo biti okarakterizirano kao spam, moram se osvrnit na ovu zadnju epizodu serijala, jer sam iskreno razocaran povrsnim prikazom Žepča. Ja dolazim iz toga grada i shvacam da je to malo mjesto i da mu nece biti posveceno puno vremena ali ne mogu shvatit da jedan novinar Miliceva kalibra ostavi toliko vremena reportaze u razgovoru s nekim likom(citaj: idiotom), umjesto da spomene neke vaznije stvari kao npr. KŠC "Don Bosco", srednju skolu koja je pocela sa radom 1999 i koja je najsuvremenije opremljena srednja skola u BiH, u sklopu koje je ove godine osnovan i fakultet racunalstva.

Mozda je ovo neko sa naseg foruma, ne znam :-zubati


O super, nisam gledao pa ću pogledati. Milića inače ne mogu lako svrstati- dugo bio Yutelovac, branio Tuđmana kad je to bilo nepopularno (emisija 2003 ili 2004), inače OK. Glede BH ne sjećam se da je išta rekao, politički, ni amo ni tamo.

Ćiro je muljator, no isto nisam protiv njega. On ostaje Hrvat, a od Muslimana radi kino. Hebiga, njima treba uvijek neki Tito.

Točno je da napose mediji ostentativno guraju jugo-priču (kretenska farma koju ne gledam, Dionisije Ćirilov u svojim sranjim od emisije,...)- no ne bih rekao da su Milić i Ćiro dio projekta Zapadni Balkan.

I osobno ne mislim da taj projek ima uspjeh- no, možda je to tema za neki novi slijed. Kao i svinjarije na forumu.hr, koliko ja mogu vidjeti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 18 svi 2009, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
lider30 je napisao/la:
Nisam gledao emisiju, jer u to vrijeme imam nogomet, ali ne mislim da je Milić općenito negativno nastrojen prem BH Hrvatima. Sjećam se dnevnika, koje je on uređivao uvijek je bivao barem jedan prilog o BH Hrvatima.

Za prošlost mu znam, ali ne vjerujem da je opet promijenio dres. Mislim da ima emociju prema područjima BiH, jer je jedno vrijeme živio u Sarajevu.


I u brisanom prostoru je svojedobno imao dosta priloga iz BiH i Hercegovine pogotovo. Uostalom on je od Slanog a to je blizu Hercegovine. A u jednoj emisiji je "oprao" muslimane u BiH kad su mu se neki kojima su smetali neki prilozi javljali mailovima da kao muslimani nisu crkve srušili na svom teritoriju. Onda je on napravio prilog sa srušenim i spaljenim crkvama po Konjicu i Srednjoj Bosni. Meni je Milić drag mada mu moram kritizirat ovaj serijal o BiH. Jednostavno mi se čini da je to radio "preko neke stvari".

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 18 svi 2009, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5928
Dodajte- što je on ono sve imao u putovima ?

Sjever (Skandinavija)
USA
Sjeverna Amerika (Mex plus Ca)
Latinska Amerika
Rusija
Australija
????


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 18 svi 2009, 16:47 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Zahvaljujuc Vanjuski bas sam pogledao dio 2, i moram rec da je dosta losiji od 1 djela, pa di samo zaboga nadje onog lika u Zepcu :shock: , kod autobusne stanice, ja misli ono cedo na kvadrat, kad lik prozbori tisuca :shock:

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Putešestvije po Bosni
PostPostano: 18 svi 2009, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Na onom spomeniku u Tuzli piše "proučite fatihu i pomolite se" no Milić je to preveo u "proučite fatinu".

proučite fatinu..to je malo bezobrazno.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 232 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO