HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 06:05.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Razjedinjeni Hrvati BiH
PostPostano: 26 lip 2009, 15:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 00:14
Postovi: 235
Lokacija: Gluha Bukovica, džamijska svlačionica
brezovka je napisao/la:
globalni_dzihad je napisao/la:
Hrvati BiH nisu razjedinjeni a cinjenica da imamo 2 HDZ-a ne govori bas nista o "razjedinjenosti" Hrvata.
99,9% nas je za Hrvatski entitet a to je najvaznije, zar ne :-zivio ?

Govori itekako. Ne pomaže nam gurati glavu u pijesak. Imamo problem nepovezanosti nacionalnog bića u BiH.
Što ne znači da su Hrvati protiv hrvatskog entiteta koji bi garantirao i promicao opstojnost BiH Hrvata.


Izvini, ne razumijem pojam "problem nepovezanosti nacionalnog bića u BiH".

Nego, prihvatimo cinjenicu da su posavski Hrvati gubitnici ovog rata, bas kao sto smo i mi, sarajevski Hrvati. Sto vise, trenutno je puno lakse biti Hrvat u Derventi nego u multietnicarskom Sarajevu. Sa druge strane, svi Hrvati zdravog razuma moraju dati nepodijeljenu podrsku HercegBosni i Trecem entitetu!!! Ne samo da se "spasi sta se spasiti moze" nego i da se stvori solidna baza za opstanak preostalih Hrvata u Bosni. Sve drugo je puhanje u jedra polupotonulom bosnjackom splavu...

_________________
biće Treći, biće...

------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=fWI0f-DFJ9E

http://www.putvjernika.com/
http://www.islambosna.ba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razjedinjeni Hrvati BiH
PostPostano: 26 lip 2009, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Dodao bih i Banjalucke Hrvate koji su izgubili (uz Posavske i Sarajevske)..
A sto se tice naseg entiteta, samo ludak nije za takvo sto..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razjedinjeni Hrvati BiH
PostPostano: 26 lip 2009, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32012
Što bi rekli kod nas - lako je biti katolik u Rimu...

Činjenica je da Hrvati moraju imati svoju teritorijalnu jedinicu , zovite je kako hoćete , baš zbog tog reciprociteta u drugim teritorijalnim jedinicama , jer onda će se paziti na sve 3 strane kako se ponaša prema "manjiskim" elementima u svom domicilnom teritoriju.Pa nije Dodik blesav , zna da ima i Srba u Federaciji, mora se brinuti i za njihove interese.Što ih je više , njemu teže jer mora praviti kompromise sa ostalim.I obrnuto - ako će biti lijepo Muslimanima i Srbima u hrv. entitetu , onda će biti i Hrvatima u muslim. i srpskom , i tako u krug.Mi sada nemamo takav instrument zaštite , zato nas i handre ovako.To se mora promijeniti i te neke "razjedinjenosti" unutar HR korpusa će biti puno manje , ako je već i ima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razjedinjeni Hrvati BiH
PostPostano: 29 lip 2009, 15:22 
Offline

Pridružen/a: 11 lip 2009, 18:01
Postovi: 337
Mar-kan je napisao/la:
Što bi rekli kod nas - lako je biti katolik u Rimu...

Činjenica je da Hrvati moraju imati svoju teritorijalnu jedinicu , zovite je kako hoćete , baš zbog tog reciprociteta u drugim teritorijalnim jedinicama , jer onda će se paziti na sve 3 strane kako se ponaša prema "manjiskim" elementima u svom domicilnom teritoriju.Pa nije Dodik blesav , zna da ima i Srba u Federaciji, mora se brinuti i za njihove interese.Što ih je više , njemu teže jer mora praviti kompromise sa ostalim.I obrnuto - ako će biti lijepo Muslimanima i Srbima u hrv. entitetu , onda će biti i Hrvatima u muslim. i srpskom , i tako u krug.Mi sada nemamo takav instrument zaštite , zato nas i handre ovako.To se mora promijeniti i te neke "razjedinjenosti" unutar HR korpusa će biti puno manje , ako je već i ima.

Točno. Hrvati moraju imati svoj entitet u BiH. Slobodu hrvatskom narodu neće pokloniti ni Dodik ni Tihić.
Naši političari se od rata još nisu dogovorili što hoće.

_________________
Posavina je tri puta ubijena i izdana ali posavljaci tri života imaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razjedinjeni Hrvati BiH
PostPostano: 29 lip 2009, 23:31 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:40
Postovi: 278
Tulkas je napisao/la:
Dodao bih i Banjalucke Hrvate koji su izgubili (uz Posavske i Sarajevske)..
A sto se tice naseg entiteta, samo ludak nije za takvo sto..



Ja mislim da postoji rješenje za našu nazovi razjedinjenost...neka nam cilj bude treći entitet a maximum zahtjeva neka bude Brod,Šamac,Derventa pa ako bude i entitet bez tih dijelova moramo biti zadovoljni. Zajednički cilj bez osvrtanja na prošle događaje rješenje je za naše jedinstvo, a što se Posavine tiće, neka moji Posavljaci izađu svake godine u 6 naših opčina i u svaku neka pošalju 6 odbornika, biće dosta da i naši projekti krenu. :-top

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=wUvnedzHJqM&feature=channel_page


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razjedinjeni Hrvati BiH
PostPostano: 30 lip 2009, 09:13 
Offline

Pridružen/a: 11 lip 2009, 18:01
Postovi: 337
Easternborder je napisao/la:

a što se Posavine tiće, neka moji Posavljaci izađu svake godine u 6 naših opčina i u svaku neka pošalju 6 odbornika, biće dosta da i naši projekti krenu. :-top

Koji projekti? Navedi.
Nadam se da nije lizalica.

_________________
Posavina je tri puta ubijena i izdana ali posavljaci tri života imaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razjedinjeni Hrvati BiH
PostPostano: 30 lip 2009, 23:45 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:40
Postovi: 278
brezovka je napisao/la:
Easternborder je napisao/la:

a što se Posavine tiće, neka moji Posavljaci izađu svake godine u 6 naših opčina i u svaku neka pošalju 6 odbornika, biće dosta da i naši projekti krenu. :-top

Koji projekti? Navedi.
Nadam se da nije lizalica.


Pa za sada mi kao koalicija i SNSD kao stranka čiju pomoć načelno očekujemo nemamo nekih većih planova, razlog je buđetsko preopterećenje i usmjerenost na neke opčenite komunalne i infrastrukturne projekte koje SDS i SNSD moraju isfinancirati jer vračaju dugove iz kampanje :-zubati

Povratak izbjeglih i programi za njihovo vraćanje nisu u nadležnosti opčina osim u djelu komunalne inf.i jednokratnih pomoći pa čak nisu toliko briga niti RS već MInistarstva u sarajevu, koje pomaže na kapaljku. Zadnje je poduzetnička zona u Modriči dobila neke novce od Ministrastva a ostalo sve ide preko ILDP-a . Ministarstvo lok.samouprave RS samo je partner u tom projektu ali sve ključne odluke i novac iz programa ide preko Ministarstva izbjeglica u Sarajevu.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=wUvnedzHJqM&feature=channel_page


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razjedinjeni Hrvati BiH
PostPostano: 03 srp 2009, 07:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lip 2009, 08:52
Postovi: 10
ne znam gdje da stavim ovaj link.....
mislim da bi ovdje odgovarao

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/bi ... 2/index.do


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razjedinjeni Hrvati BiH
PostPostano: 03 srp 2009, 09:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
johnny je napisao/la:
ne znam gdje da stavim ovaj link.....
mislim da bi ovdje odgovarao

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/bi ... 2/index.do


Zadovoljavajući podaci, što se RS tiče Derventa odličan interes kao i Bosanski Brod i Doboj (očito su se Dragalovčani probudili nakon obnove crkve). Pelagićevo bi moglo imati znatan udio Hrvata, u Tesliću s još većom obnovom i još povratnika nikad nećemo izgubiti absolutno hrvatska naselja, forsirao bi Bosanski Šamac, sjeverni dio modričke općine je ionako naš i uvijek će bit.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO