HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Sada je: sri tra 24, 2019 10:35 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Razjedinjeni Hrvati BiH
PostPostano: pet lip 26, 2009 4:09 pm 

brezovka je napisao/la:
globalni_dzihad je napisao/la:
Hrvati BiH nisu razjedinjeni a cinjenica da imamo 2 HDZ-a ne govori bas nista o "razjedinjenosti" Hrvata.
99,9% nas je za Hrvatski entitet a to je najvaznije, zar ne :-zivio ?

Govori itekako. Ne pomaže nam gurati glavu u pijesak. Imamo problem nepovezanosti nacionalnog bića u BiH.
Što ne znači da su Hrvati protiv hrvatskog entiteta koji bi garantirao i promicao opstojnost BiH Hrvata.

Izvini, ne razumijem pojam "problem nepovezanosti nacionalnog bića u BiH".

Nego, prihvatimo cinjenicu da su posavski Hrvati gubitnici ovog rata, bas kao sto smo i mi, sarajevski Hrvati. Sto vise, trenutno je puno lakse biti Hrvat u Derventi nego u multietnicarskom Sarajevu. Sa druge strane, svi Hrvati zdravog razuma moraju dati nepodijeljenu podrsku HercegBosni i Trecem entitetu!!! Ne samo da se "spasi sta se spasiti moze" nego i da se stvori solidna baza za opstanak preostalih Hrvata u Bosni. Sve drugo je puhanje u jedra polupotonulom bosnjackom splavu...

------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=fWI0f-DFJ9E

http://www.putvjernika.com/
http://www.islambosna.ba

Vrh

PostPostano: pet lip 26, 2009 4:19 pm 

Dodao bih i Banjalucke Hrvate koji su izgubili (uz Posavske i Sarajevske)..
A sto se tice naseg entiteta, samo ludak nije za takvo sto..

Sta fali nasoj "povjesti" . Utemeljena je na cinjenicama
Imamo kontinuitet vladara vec 2000 godina. Imena prezimena, mesto rodjenja, sahrane. Z A D U Z B I N E

Vrh

PostPostano: pet lip 26, 2009 4:44 pm 

Što bi rekli kod nas - lako je biti katolik u Rimu...

Činjenica je da Hrvati moraju imati svoju teritorijalnu jedinicu , zovite je kako hoćete , baš zbog tog reciprociteta u drugim teritorijalnim jedinicama , jer onda će se paziti na sve 3 strane kako se ponaša prema "manjiskim" elementima u svom domicilnom teritoriju.Pa nije Dodik blesav , zna da ima i Srba u Federaciji, mora se brinuti i za njihove interese.Što ih je više , njemu teže jer mora praviti kompromise sa ostalim.I obrnuto - ako će biti lijepo Muslimanima i Srbima u hrv. entitetu , onda će biti i Hrvatima u muslim. i srpskom , i tako u krug.Mi sada nemamo takav instrument zaštite , zato nas i handre ovako.To se mora promijeniti i te neke "razjedinjenosti" unutar HR korpusa će biti puno manje , ako je već i ima.

Vrh

PostPostano: pon lip 29, 2009 4:22 pm 

Mar-kan je napisao/la:
Što bi rekli kod nas - lako je biti katolik u Rimu...

Činjenica je da Hrvati moraju imati svoju teritorijalnu jedinicu , zovite je kako hoćete , baš zbog tog reciprociteta u drugim teritorijalnim jedinicama , jer onda će se paziti na sve 3 strane kako se ponaša prema "manjiskim" elementima u svom domicilnom teritoriju.Pa nije Dodik blesav , zna da ima i Srba u Federaciji, mora se brinuti i za njihove interese.Što ih je više , njemu teže jer mora praviti kompromise sa ostalim.I obrnuto - ako će biti lijepo Muslimanima i Srbima u hrv. entitetu , onda će biti i Hrvatima u muslim. i srpskom , i tako u krug.Mi sada nemamo takav instrument zaštite , zato nas i handre ovako.To se mora promijeniti i te neke "razjedinjenosti" unutar HR korpusa će biti puno manje , ako je već i ima.

Točno. Hrvati moraju imati svoj entitet u BiH. Slobodu hrvatskom narodu neće pokloniti ni Dodik ni Tihić.
Naši političari se od rata još nisu dogovorili što hoće.

Vrh

PostPostano: uto lip 30, 2009 12:31 am 

Tulkas je napisao/la:
Dodao bih i Banjalucke Hrvate koji su izgubili (uz Posavske i Sarajevske)..
A sto se tice naseg entiteta, samo ludak nije za takvo sto..

Ja mislim da postoji rješenje za našu nazovi razjedinjenost...neka nam cilj bude treći entitet a maximum zahtjeva neka bude Brod,Šamac,Derventa pa ako bude i entitet bez tih dijelova moramo biti zadovoljni. Zajednički cilj bez osvrtanja na prošle događaje rješenje je za naše jedinstvo, a što se Posavine tiće, neka moji Posavljaci izađu svake godine u 6 naših opčina i u svaku neka pošalju 6 odbornika, biće dosta da i naši projekti krenu. :-top

Vrh

PostPostano: uto lip 30, 2009 10:13 am 

Easternborder je napisao/la:

a što se Posavine tiće, neka moji Posavljaci izađu svake godine u 6 naših opčina i u svaku neka pošalju 6 odbornika, biće dosta da i naši projekti krenu. :-top

Koji projekti? Navedi.
Nadam se da nije lizalica.

Vrh

PostPostano: sri srp 01, 2009 12:45 am 

brezovka je napisao/la:
Easternborder je napisao/la:

a što se Posavine tiće, neka moji Posavljaci izađu svake godine u 6 naših opčina i u svaku neka pošalju 6 odbornika, biće dosta da i naši projekti krenu. :-top

Koji projekti? Navedi.
Nadam se da nije lizalica.

Pa za sada mi kao koalicija i SNSD kao stranka čiju pomoć načelno očekujemo nemamo nekih većih planova, razlog je buđetsko preopterećenje i usmjerenost na neke opčenite komunalne i infrastrukturne projekte koje SDS i SNSD moraju isfinancirati jer vračaju dugove iz kampanje :-zubati

Povratak izbjeglih i programi za njihovo vraćanje nisu u nadležnosti opčina osim u djelu komunalne inf.i jednokratnih pomoći pa čak nisu toliko briga niti RS već MInistarstva u sarajevu, koje pomaže na kapaljku. Zadnje je poduzetnička zona u Modriči dobila neke novce od Ministrastva a ostalo sve ide preko ILDP-a . Ministarstvo lok.samouprave RS samo je partner u tom projektu ali sve ključne odluke i novac iz programa ide preko Ministarstva izbjeglica u Sarajevu.

Vrh

PostPostano: pet srp 03, 2009 8:25 am 

ne znam gdje da stavim ovaj link.....
mislim da bi ovdje odgovarao

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/bi ... 2/index.do

Vrh

PostPostano: pet srp 03, 2009 10:21 am 

johnny je napisao/la:
ne znam gdje da stavim ovaj link.....
mislim da bi ovdje odgovarao

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/bi ... 2/index.do

Zadovoljavajući podaci, što se RS tiče Derventa odličan interes kao i Bosanski Brod i Doboj (očito su se Dragalovčani probudili nakon obnove crkve). Pelagićevo bi moglo imati znatan udio Hrvata, u Tesliću s još većom obnovom i još povratnika nikad nećemo izgubiti absolutno hrvatska naselja, forsirao bi Bosanski Šamac, sjeverni dio modričke općine je ionako naš i uvijek će bit.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Stinger19, Velocidad i 52 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: