HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 77 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 18 lis 2019, 11:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
Index.hr:

Citat:
POČETAK gradnje autoceste od Beograda do Sarajeva, duge 285 kilometara, prije deset dana svečano su otvorili turski predsjednik Erdogan u pratnji predsjednika Srbije Aleksandra Vučića i članova predsjedništva BiH, ali nisu se baš svi time oduševili.

Naime, potpredsjednik Republike Srpske Josip Jerković usprotivio se izgradnji autoceste u sjevernom dijelu tog entiteta, jer bi se zbog toga moralo rušiti više obnovljenih kuća hrvatskih povratnika u mjestu Garevcu u općini Modriči te je zatražio promjenu te trase.

Potpredsjednik Jerković iz reda hrvatskog naroda je pojasnio kako bi u slučaju da se izgradi, zbog autoceste moralo biti srušeno više od 100 obiteljskih kuća hrvatskih povratnika, kako je javila Hina. Sadašnjom trasom predviđeno je da autocesta prođe uz objekt tamošnje škole i župnog ureda.

Ponovno rušenje kuća obnovljenih nakon stradanja u ratu

U Garevcu je prije rata živjelo više od 2.300 Hrvata, sada manje od 400. Tijekom rata gotovo sve kuće su bile uništene, a Hrvati prognani. Nakon rata najveći broj obiteljskih kuća je obnovljen.
"Mi ovdje imamo ucrtano negdje oko 60 kuća koje bi se trenutno rušile tom dionicom autoputa. Ne računajući ove kuće koje su tik uz sami autoput, dvadesetak metara uz autoput'', kazao je za RTL Vlado Tokić, predsjednik Mjesne zajednice Garevac.

Župnik Anto Stjepanović kaže pak: "Problem je iza mojih leđa. Tu bi ona prošla nekih 30 metara. Pošto autocestu prate i one zelene površine, ona bi zahvatila i moju kuću. U toj cijeloj priči je najmanji problem moja kuća. Problem je što bi se rušilo još 100 kuća."

Projekt je sada u javnom savjetovanju i primaju se primjedbe. Prema proceduri, nositelji projekta obvezni su izvršiti korekciju trase tako da ne prolazi preko naseljenog područja kako bi se u što većoj mjeri izbjeglo rušenje stambenih objekata.



Bruna Esih na Facebooku:

Citat:
Bruna Esih
October 15 at 8:57 PM ·
[ SUSTAVNO UNIŠTAVANJE HRVATA U BOSNI I HERCEGOVINI ]

Jesmo li zaboravili naše Hrvate u Bosanskoj Posavini? Zna li itko, osim tek njih samih, kako živi naš narod s druge strane Save? Zanima li ikoga od odgovornih teško stanje u kojemu se nalaze, osobito na onom području koji je u entitetu tzv. RS-a, gdje su Hrvati i katolici od nekadašnjih preko 150 tisuća (prema popisu iz 1991.g) pali ispod 10 tisuća? Ono što nije uspjelo Osmanskoj okupaciji kroz vjekove, a komunistima nakon Drugog svjetskog rata, nažalost, uspjelo je agresorima nakon zadnjeg rata.

Iako su se malobrojni Hrvati vratili u svoju djedovinu i obnovili svoje kuće bez ičije pomoći, vlasti tzv. RS-a čvrsto su namjerile trasu plinovoda i autoceste Banja Luka – Doboj – Bijeljina – Rača – Beograd postaviti upravo kroz ta povratnička hrvatska mjesta: Garevac, Donji Kladari i Čardak kod Modriče. Provedba ove sulude i zle namjere mještanima spomenutih sela značila bi potpuno i konačno uništenje. Srušilo bi se 80 obnovljenih domova te za povratak trajno onemogućilo još 140 obitelji. Srušene bi bile škola i župna kuća u Garevcu odmah pored crkve. Za izgradnju autoceste postoji alternativa lijevo ili desno od sela, ali postoji i volja za istrebljenjem Hrvata.

Politika koja stoji iza ovoga plana našem narodu ne može oprostiti što se i dalje nazivaju Hrvatima, što ispovijedaju vjeru kao katolici i, konačno, jer žele ostati u svom domu, na svojoj zemlji, u svom zavičaju.

Ovim putem upućujem apel institucijama Republike Hrvatske da bez odlaganja djeluju te omoguće nužnu i Ustavom zajamčenu skrb i brigu Republike Hrvatske prema našem hrvatskom narodu u BiH, jer je Republika Hrvatska dužna skrbiti o Hrvatima izvan RH temeljem članka 10. Ustava RH, stavka 1. i 2. u kojima stoji: „Republika Hrvatska štiti prava i interese svojih državljana koji žive ili borave u inozemstvu i promiče njihove veze s domovinom. / Dijelovima hrvatskog naroda u drugim državama jamči se osobita skrb i zaštita Republike Hrvatske.“

„Gledaj zlatna polja, našu Posavinu, grobovi su puni njenih sinova.
Sa svih strana svijeta dolazile tvrde sile mraka
ko' da narod tamo gine iz meraka…“


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 20 lis 2019, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21
Postovi: 4112
Zanimljivo je kako nitko ne reagira na srpski pokušaj etničkog čišćenja malobrojnih preostalih Hrvata u Modriči.
Da nešto slično pokušavaju napraviti muslimani već bi bilo 5 stranica teme.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 20 lis 2019, 15:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Ne rusi niko nista nego se tek planira trasa.

Citat:
Projekt je sada u javnom savjetovanju i primaju se primjedbe. Prema proceduri, nositelji projekta obvezni su izvršiti korekciju trase tako da ne prolazi preko naseljenog područja kako bi se u što većoj mjeri izbjeglo rušenje stambenih objekata.


Obično ljudi mole boga da im autoput predje preko imanja jer se dobro plaća.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 20 lis 2019, 15:58 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Jefferson Davis je napisao/la:
Index.hr:

Citat:
POČETAK gradnje autoceste od Beograda do Sarajeva, duge 285 kilometara, prije deset dana svečano su otvorili turski predsjednik Erdogan u pratnji predsjednika Srbije Aleksandra Vučića i članova predsjedništva BiH, ali nisu se baš svi time oduševili.

Naime, potpredsjednik Republike Srpske Josip Jerković usprotivio se izgradnji autoceste u sjevernom dijelu tog entiteta, jer bi se zbog toga moralo rušiti više obnovljenih kuća hrvatskih povratnika u mjestu Garevcu u općini Modriči te je zatražio promjenu te trase.

Potpredsjednik Jerković iz reda hrvatskog naroda je pojasnio kako bi u slučaju da se izgradi, zbog autoceste moralo biti srušeno više od 100 obiteljskih kuća hrvatskih povratnika, kako je javila Hina. Sadašnjom trasom predviđeno je da autocesta prođe uz objekt tamošnje škole i župnog ureda.

Ponovno rušenje kuća obnovljenih nakon stradanja u ratu

U Garevcu je prije rata živjelo više od 2.300 Hrvata, sada manje od 400. Tijekom rata gotovo sve kuće su bile uništene, a Hrvati prognani. Nakon rata najveći broj obiteljskih kuća je obnovljen.
"Mi ovdje imamo ucrtano negdje oko 60 kuća koje bi se trenutno rušile tom dionicom autoputa. Ne računajući ove kuće koje su tik uz sami autoput, dvadesetak metara uz autoput'', kazao je za RTL Vlado Tokić, predsjednik Mjesne zajednice Garevac.

Župnik Anto Stjepanović kaže pak: "Problem je iza mojih leđa. Tu bi ona prošla nekih 30 metara. Pošto autocestu prate i one zelene površine, ona bi zahvatila i moju kuću. U toj cijeloj priči je najmanji problem moja kuća. Problem je što bi se rušilo još 100 kuća."

Projekt je sada u javnom savjetovanju i primaju se primjedbe. Prema proceduri, nositelji projekta obvezni su izvršiti korekciju trase tako da ne prolazi preko naseljenog područja kako bi se u što većoj mjeri izbjeglo rušenje stambenih objekata.



Bruna Esih na Facebooku:

Citat:
Bruna Esih
October 15 at 8:57 PM ·
[ SUSTAVNO UNIŠTAVANJE HRVATA U BOSNI I HERCEGOVINI ]

Jesmo li zaboravili naše Hrvate u Bosanskoj Posavini? Zna li itko, osim tek njih samih, kako živi naš narod s druge strane Save? Zanima li ikoga od odgovornih teško stanje u kojemu se nalaze, osobito na onom području koji je u entitetu tzv. RS-a, gdje su Hrvati i katolici od nekadašnjih preko 150 tisuća (prema popisu iz 1991.g) pali ispod 10 tisuća? Ono što nije uspjelo Osmanskoj okupaciji kroz vjekove, a komunistima nakon Drugog svjetskog rata, nažalost, uspjelo je agresorima nakon zadnjeg rata.

Iako su se malobrojni Hrvati vratili u svoju djedovinu i obnovili svoje kuće bez ičije pomoći, vlasti tzv. RS-a čvrsto su namjerile trasu plinovoda i autoceste Banja Luka – Doboj – Bijeljina – Rača – Beograd postaviti upravo kroz ta povratnička hrvatska mjesta: Garevac, Donji Kladari i Čardak kod Modriče. Provedba ove sulude i zle namjere mještanima spomenutih sela značila bi potpuno i konačno uništenje. Srušilo bi se 80 obnovljenih domova te za povratak trajno onemogućilo još 140 obitelji. Srušene bi bile škola i župna kuća u Garevcu odmah pored crkve. Za izgradnju autoceste postoji alternativa lijevo ili desno od sela, ali postoji i volja za istrebljenjem Hrvata.

Politika koja stoji iza ovoga plana našem narodu ne može oprostiti što se i dalje nazivaju Hrvatima, što ispovijedaju vjeru kao katolici i, konačno, jer žele ostati u svom domu, na svojoj zemlji, u svom zavičaju.

Ovim putem upućujem apel institucijama Republike Hrvatske da bez odlaganja djeluju te omoguće nužnu i Ustavom zajamčenu skrb i brigu Republike Hrvatske prema našem hrvatskom narodu u BiH, jer je Republika Hrvatska dužna skrbiti o Hrvatima izvan RH temeljem članka 10. Ustava RH, stavka 1. i 2. u kojima stoji: „Republika Hrvatska štiti prava i interese svojih državljana koji žive ili borave u inozemstvu i promiče njihove veze s domovinom. / Dijelovima hrvatskog naroda u drugim državama jamči se osobita skrb i zaštita Republike Hrvatske.“

„Gledaj zlatna polja, našu Posavinu, grobovi su puni njenih sinova.
Sa svih strana svijeta dolazile tvrde sile mraka
ko' da narod tamo gine iz meraka…“



Ma to je pljacka i otimacina. Jos kada se doda tzv. "legalizacija", sve je receno.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 20 lis 2019, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
Treba pripaziti da pomenuta trasa autoputa ne prodje kroz ni jedno dvoriste RVI borca prve kategorije,samohranog roditelja,lokalnog SDS-ovca,LGBT-ovca,neke Fate Orlovic...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 20 lis 2019, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Autoput se mora izgraditi, a tu ionako skoro niko ne živi, na stranu naduvana brojka s popisa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 01 stu 2019, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Eto rijeseno.

Citat:
Dodik mijenja trasu autoceste u Republici Srpskoj, neće rušiti kuće Hrvata u BiH

POTPREDSJEDNIK Republike Srpske (RS) iz reda Hrvata Josip Jerković izjavio je da se kuće hrvatskih povratnika u općini Modriči neće rušiti jer će se izmijeniti trasa buduće autoceste, nakon razgovora hrvatskog premijera Andreja Plenkovića i srpskog člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika te zauzimanja hrvatskih političkih predstavnika u tom entitetu.

"Ide izmjena te trase. To mi je u razgovoru potvrdio gospodin Dodik s kojim je hrvatski premijer Andrej Plenković jučer razgovarao o ovome problemu te zatražio promjenu trase autoceste", rekao je Jerković Hini.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/dod ... 28711.aspx


Sa Srbima se sve lako dogovori. Samo ne treba biti *** i Srbi na lijep gest uzvrate sa 3 lijepa gesta.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 01 stu 2019, 19:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
A ne znam. Ja da sam imao tu zemlju hebao bih majku prvo ovim što se bune pa onda Dodiku jer je promijenio trasu.

Mogao sam uzeti dobru lovu za kuću i zemlju a ovako će da zaraste i propadne.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 01 stu 2019, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Bobovac je napisao/la:
A ne znam. Ja da sam imao tu zemlju hebao bih majku prvo ovim što se bune pa onda Dodiku jer je promijenio trasu.

Mogao sam uzeti dobru lovu za kuću i zemlju a ovako će da zaraste i propadne.


Pa tako je kod nas u 99% slucajeva.
Kad je prosla trasa prema Prijedoru niko nije bio srecniji od vlasnika parcela i kuca kojom prolazi trasa. Placa se milion maraka po kilometru.



U ovom slucaju ljudi nisu htjeli da im trasa prodje preko zemljista i ok, ima ko hoce. Vjerovatno su Hrvati dobro situirani, vjerovatno i ne zive tu i vaznija im je sentimentalna vrijednost od materijalne.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 01 stu 2019, 20:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27115
Vujadin na aparatima.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 01 stu 2019, 20:10 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Eh da oce meni autocesta preko kuce...
Ali svaka cast dodiku (po ko zna koji put)...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 02 stu 2019, 00:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Bobovac je napisao/la:
A ne znam. Ja da sam imao tu zemlju hebao bih majku prvo ovim što se bune pa onda Dodiku jer je promijenio trasu.

Mogao sam uzeti dobru lovu za kuću i zemlju a ovako će da zaraste i propadne.

Nisu se bunili samo Hrvati, vec i Srbi tog podrucja, koji su takodje bili protiv. Nekim ljudima sijece imanje, neki bi morali da porezu vocnjak, neki bi ostali bez njive, a neki bi se morali odseliti zbog toga sto bi im magistrala bila pored kuce. U Posavini, gdje mnogi ljudi zive od zemlje, bitnija je ravnica, koja stalno radja, nego pare, koje se potrose. Dugorocni i (samo)odrziv opstanak iznad svega.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 02 stu 2019, 14:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30069
Bravo, nakon mosta u Gradišci još jedan dobar primjer.

Islamisti na aparatima.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 02 stu 2019, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Odluka je plod razgovora Plenkovića i Dodika.

Objavila HDZ-ova stranica na Facebooku


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 02 stu 2019, 15:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30069
Bolje most za most i put za put, nego oko za oko i zub za zub.


Otkrivam svoju pjesničku stranu za koju nisam ni znao da postoji. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 02 stu 2019, 17:15 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 17:17
Postovi: 64
novovrijeme je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
A ne znam. Ja da sam imao tu zemlju hebao bih majku prvo ovim što se bune pa onda Dodiku jer je promijenio trasu.

Mogao sam uzeti dobru lovu za kuću i zemlju a ovako će da zaraste i propadne.


Pa tako je kod nas u 99% slucajeva.
Kad je prosla trasa prema Prijedoru niko nije bio srecniji od vlasnika parcela i kuca kojom prolazi trasa. Placa se milion maraka po kilometru.



U ovom slucaju ljudi nisu htjeli da im trasa prodje preko zemljista i ok, ima ko hoce. Vjerovatno su Hrvati dobro situirani, vjerovatno i ne zive tu i vaznija im je sentimentalna vrijednost od materijalne.



Bajramlije na aparatima. Čitam ove njihove portale i kad pogledam komentare to je bože sačuvaj koja mržnja iz njih izbija. Komentiraju najviše ovi što zive po americi, skandinaviji itd. Em što mrze hrvate i srbe em što su nepismeni. Moraš 5 puta da pročitaš tekst da bi shvatio šta je htio/htjela da kaže.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 03 stu 2019, 03:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Naša Kvačica je napisao/la:
Bravo, nakon mosta u Gradišci još jedan dobar primjer.

Islamisti na aparatima.

Jos "samo" pitanje odlaganja nuklerarnog otpada na Trgovskoj gori da se sredi i to na nacin da spomenuto odlagaliste ne bude tu, niti bilo gdje drugdje blizu granicom sa BiH.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 03 stu 2019, 09:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30069
Vladimir RUS je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Bravo, nakon mosta u Gradišci još jedan dobar primjer.

Islamisti na aparatima.

Jos "samo" pitanje odlaganja nuklerarnog otpada na Trgovskoj gori da se sredi i to na nacin da spomenuto odlagaliste ne bude tu,


Naravno. :palacgore1

Vladimir RUS je napisao/la:
niti bilo gdje drugdje blizu granicom sa BiH.


Čini mi se da ima odličnih mjesta pored Bihaća. :biceovodobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 04 stu 2019, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Pored Bihaca su povratnicka mjesta, a i bilo koja opcija blizu granice sa BiH, kao i u BiH, dovodi u rizik 10 odsto populacije BiH (po nekim procjenama), a to znaci da to nije dobro ni za koga.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 05 stu 2019, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
:laugh
Aj da vidimo rasplet.

Citat:
DRUGI BOŠNJAČKI ČLAN PREDSJEDNIŠTVA
Komšić poručio Dodiku: Promijeni trasu autoputa...

stu 05, 2019

Drugi bošnjački član i predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić pozvao je danas potpredsjednika Republike Srpske Ramiza Salkića i člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika da učine zajedničke napore kako bi imovina povratnika u Kozarcu kod Prijedora ostala neoštećena, budući da predviđena trasa autoputa prelazi preko povratničke imovine u Kozarcu.

- Imajući u vidu da se tako postupilo i u slučaju imovine povratnika kod Modriče, smatram da bi se shodno tome moralo identično postupiti kada je riječ i o imovini povratnika u Kozarac - kazao je Komšić u priopćenju iz Kabineta predsjedavajućeg Predsjedništva BiH.

Pozdravio je odluku da se trasa autoputa Banja Luka-Bijeljina izmjesti u dijelu trase koja prolazi kroz nekoliko povratničkih naselja u Modriči, kako ne bi došlo do rušenja kuća povratnika.

Zbog toga očekuje da se na isti način postupi i u slučaju trase autoputa Banja Luka-Prijedor koja prolazi kroz bošnjačko povratničko naselje jer se predviđenom trasom to povratničko naselje presijeca dva puta i predviđeno je rušenje više privatnih stambenih objekata povratnika.

Dnevnik.ba

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 05 stu 2019, 21:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
E sad cemo im to porusiti iz inata. :thumbup
RS ima zakon o eksproprijaciji, hoces neces pare svejedno, sruse ti kucu pa se onda zajebavaj po sudovima. Zato je najpametnije uzeti pare i zapucati u Svedsku, ha ja.

slika
Kozarac tačno popola :zubati

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 05 stu 2019, 21:52 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
predlažem izmjenu trase autoputa ispod zenice da se makne ravno kroz kaćune. popola bato. nisu srbi ludi. znaju kako se to radi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 05 stu 2019, 22:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
BBC je napisao/la:
:laugh
Aj da vidimo rasplet.

Citat:
DRUGI BOŠNJAČKI ČLAN PREDSJEDNIŠTVA
Komšić poručio Dodiku: Promijeni trasu autoputa...

stu 05, 2019

Drugi bošnjački član i predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić pozvao je danas potpredsjednika Republike Srpske Ramiza Salkića i člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika da učine zajedničke napore kako bi imovina povratnika u Kozarcu kod Prijedora ostala neoštećena, budući da predviđena trasa autoputa prelazi preko povratničke imovine u Kozarcu.

- Imajući u vidu da se tako postupilo i u slučaju imovine povratnika kod Modriče, smatram da bi se shodno tome moralo identično postupiti kada je riječ i o imovini povratnika u Kozarac - kazao je Komšić u priopćenju iz Kabineta predsjedavajućeg Predsjedništva BiH.

Pozdravio je odluku da se trasa autoputa Banja Luka-Bijeljina izmjesti u dijelu trase koja prolazi kroz nekoliko povratničkih naselja u Modriči, kako ne bi došlo do rušenja kuća povratnika.

Zbog toga očekuje da se na isti način postupi i u slučaju trase autoputa Banja Luka-Prijedor koja prolazi kroz bošnjačko povratničko naselje jer se predviđenom trasom to povratničko naselje presijeca dva puta i predviđeno je rušenje više privatnih stambenih objekata povratnika.

Dnevnik.ba


Ako je tehnički moguće , trebalo bi i njima izaći u susret .Nadam se i da hoće .Rat je prošao davno,sve su stanovnici Republike Srpske i naše komšije . Taj auto put treba da im bude korist , a ne šteta.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 05 stu 2019, 22:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Inace ovaj autoput BL - Prijedor ide dalje do Novog Grada a onda do Siska i Zagreba. Dionica Sisak - ZG je skoro zavrsena.
Kad se sve zavrsi BL i ZG ce biti bukvalno na sat vremena.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Republika Srpska ruši kuće Hrvata zbog autoceste?
PostPostano: 05 stu 2019, 22:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
novovrijeme je napisao/la:
Inace ovaj autoput BL - Prijedor ide dalje do Novog Grada a onda do Siska i Zagreba. Dionica Sisak - ZG je skoro zavrsena.
Kad se sve zavrsi BL i ZG ce biti bukvalno na sat vremena.

Pa ?
Da krenemo odma da se katoličimo , ili ćemo još pričekati.. :confused1

novo vrjeme...smanji , bar za jedan zubac.. :kava

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 77 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, mrnjav, Naša Kvačica, nesorta, Robbie MO, Srpsčanin i 257 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO