HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 01:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 119 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 07:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 kol 2009, 10:51
Postovi: 110
Lokacija: među cmiljem, rudeljom i dračom
Kako bi rješili hrvatske enklave u BiH, da se dobije cjeloviti entitet?Ovo je po meni dosta teško i ozbiljno pitanje.Enklave mogu funkcionirati, ali ne znam gdje su se u svijetu, u ovakvoj situaciji pokazale kao dobro rješenje.
Evidentno, Posavina nije problem, jer graniči sa Hrvatskom, ali šta sa srednjom Bosnom?

http://img77.imageshack.us/img77/9396/bih2ql0.png

:hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 07:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Pa ja tu stvarno nisam pametan. Mislim da bi najbolje bilo pitati Bosance što žele, oni o ovome vjerojatno imaju svoj stav.

Ako je njihov stav enklave kao dio jednog hrvatskog kantona (s-b + Žepče), onda ih svakako podržati.

Problem je najveći što treba mijenjati granice općina. Kako to uopće tehnički izvesti, jer treba podijeliti skoro svaku općinu srednje Bosne. Nije da se ne bi moglo da postoji dobra volja, ali znamo s kime imamo posla.

A možda je rješenje da ostane srednje-bosanski kanton uz jasnu zaštitu identiteta kroz obrazovanje, a poticati ostanak i ekonomski razvoj Hrvata. Po modelu Viteza npr., ekonomski i demografski jaki Hrvati bi imali budućnost i u zajedničkom s-b kantonu, a tko zna možda bi im i rastao postotak.

Ovo su samo razmišljanja, kako rekoh pitati Bosance i podržati ih što god žele.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 08:49 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:40
Postovi: 278
Anton je napisao/la:
Kako bi rješili hrvatske enklave u BiH, da se dobije cjeloviti entitet?Ovo je po meni dosta teško i ozbiljno pitanje.Enklave mogu funkcionirati, ali ne znam gdje su se u svijetu, u ovakvoj situaciji pokazale kao dobro rješenje.
Evidentno, Posavina nije problem, jer graniči sa Hrvatskom, ali šta sa srednjom Bosnom?

http://img77.imageshack.us/img77/9396/bih2ql0.png

:hrvatinic



Treba zatražiti cijeli SB kanton a Bošnjaci neka riješe problem enklava. U politici je ključno da tvoj problem postane problem onog drugog :palacgore1

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=wUvnedzHJqM&feature=channel_page


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 08:53 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
Anton je napisao/la:
Kako bi rješili hrvatske enklave u BiH, da se dobije cjeloviti entitet?Ovo je po meni dosta teško i ozbiljno pitanje.Enklave mogu funkcionirati, ali ne znam gdje su se u svijetu, u ovakvoj situaciji pokazale kao dobro rješenje.
Evidentno, Posavina nije problem, jer graniči sa Hrvatskom, ali šta sa srednjom Bosnom?

http://img77.imageshack.us/img77/9396/bih2ql0.png

:hrvatinic


Nije loše, ali malo vjerojatno, enklave u sr.Bosni se trebaju podijeliti ovako

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/hr/d/d9/Bo%C5%A1nja%C4%8Dko-hrvatski_sukob_u_Bosni.PNG

Ovo je daleko najpoštenija podjela, ovo što si ti stavio je bilo 2001.-2005. kad smo još imali većinu u Busovači, N.Travniku i Jajcu.
Ali ne vidim razlog zašto bi u hrvatski entitet ušli južni dio N.Travnika ili južni dio Žepča, to bi samo povećalo postotak muslimana u hrv.entitetu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 08:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Hrvati Srednje Bosne su naviknuti na život u enklavama, ne samo zbog ovog posljednjeg etničkog čišćenja tzv.ABiH nego općenito gledano na 'suživot' koji muslimanski živalj pruža 'ostalima' kroz povijest, ukratko 'mi sebi-vi sebi', svijetla točka suživota je bilo doba komunizma koji je otupio vjerski utjecaj kod sviju, naravno pod čizmom diktature i ostalim soc-alatima za utjerivanje ideologije...

Znači, enklava kao SB normala...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 09:15 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
ne smi biti treceg entiteta bez postene solucije za hrvate srednje.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 09:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 kol 2009, 10:51
Postovi: 110
Lokacija: među cmiljem, rudeljom i dračom
Der_Stürmer je napisao/la:
Nije loše, ali malo vjerojatno, enklave u sr.Bosni se trebaju podijeliti ovako

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/hr/d/d9/Bo%C5%A1nja%C4%8Dko-hrvatski_sukob_u_Bosni.PNG

Ovo je daleko najpoštenija podjela, ovo što si ti stavio je bilo 2001.-2005. kad smo još imali većinu u Busovači, N.Travniku i Jajcu.
Ali ne vidim razlog zašto bi u hrvatski entitet ušli južni dio N.Travnika ili južni dio Žepča, to bi samo povećalo postotak muslimana u hrv.entitetu.


Onu kartu sam skinuo sa neta, nisam ju ja pravio.Kako bi danas bilo stanje, jel bi netko mogao napraviti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 10:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Enklavama koje se graniče sa RS je koliko toliko lakše. Problem su Vitez i Kiseljak. Bolno je sad ponovo prepravljati granice, pogotovo na način koji podrazumeva velike razmene teritorija npr. da se Vitez koji se u ratu održao sada preda za istočni Mostar koji se takođe u ratu održao. Iz pijeteta prema žrtvama koje su date za te granice ne mogu se tek tako vršiti razmenu teritorija.

Po meni je rešenje usvajanje ugovora o slobodnim koridorima. Po uzoru na Zapadni Berlin i SR Nemačku. To bi moglo da ide lako jer i muslimanima trebaju takvi koridori za Bihaćku krajinu.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 10:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Ma rješenje je nadohvat ruke, poštena i multietniĆka disolucija Federacije BiH na 2 kantona koja se može potpisati sutra bez prekrojavanja granica.

Kanton 1 - (Sarajevski, Tuzlanski, Bosansko-Podrinjski, Zeničko-Dobojski i Unsko-Sanski), može se preimenovati u Bosanski kanton
Kanton 2 - (HBŽ, ZHŽ, HNŽ, SBŽ i PŽ), pošto se sadrži od Hercegovine i Bosne meni je nekako logično i pošteno da se zove Herceg-Bosanski kanton. :neznam Pošteno rješenje i za Hrvate srednje Bosne i za Muslimane Hercegovine.

Kantoni zadržavaju sadašnje ovlasti a na njih se prenose i ovlasti u ingerenciji Federacije. Povećati ovlasti općina u odnosu na sadašnje, i to je to.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 10:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
aleksije radicevic je napisao/la:
Enklavama koje se graniče sa RS je koliko toliko lakše. Problem su Vitez i Kiseljak. Bolno je sad ponovo prepravljati granice, pogotovo na način koji podrazumeva velike razmene teritorija npr. da se Vitez koji se u ratu održao sada preda za istočni Mostar koji se takođe u ratu održao. Iz pijeteta prema žrtvama koje su date za te granice ne mogu se tek tako vršiti razmenu teritorija.

Po meni je rešenje usvajanje ugovora o slobodnim koridorima. Po uzoru na Zapadni Berlin i SR Nemačku. To bi moglo da ide lako jer i muslimanima trebaju takvi koridori za Bihaćku krajinu.



Razmjena teritorija pod cjenu lasvanske doline je nemoguca misija. Hrvati toga kraja su se odrzali stoljecima. Njihova ljubav prema svom kraju je neupitna, sto su dokazali u zadnjem ratu, kad su se unatoc svim pritiscima i potpunom okruzenju uspjeli odrzati.

Zrtve su bile velike, al je rezultat na kraju herojski, sto ljude toga kraja nikad nece dovesti u situaciju preispitivanja domoljublja.

Zapadni Berlin nije dobar uzor, al takva je trenutno u biti situacija!

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
aleksije radicevic je napisao/la:
Enklavama koje se graniče sa RS je koliko toliko lakše. Problem su Vitez i Kiseljak. Bolno je sad ponovo prepravljati granice, pogotovo na način koji podrazumeva velike razmene teritorija npr. da se Vitez koji se u ratu održao sada preda za istočni Mostar koji se takođe u ratu održao. Iz pijeteta prema žrtvama koje su date za te granice ne mogu se tek tako vršiti razmenu teritorija.

Po meni je rešenje usvajanje ugovora o slobodnim koridorima. Po uzoru na Zapadni Berlin i SR Nemačku. To bi moglo da ide lako jer i muslimanima trebaju takvi koridori za Bihaćku krajinu.


Koridor nije potreban.Pa i sad ga imaju svi."Granice" su odavno utvrđene ako se to može zvati granicama.Zna se točno šta je uneseno u FBiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 10:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:52
Postovi: 1859
Lokacija: forum HB
Granice postoje i bez crtanja..
Kakve zamene crne za Mostar.Drugi nacini postoje.
Posetila sam nedavno i Vitez i Kiseljak,mislim da su ti ljudi zadovoljni onim sto imaju i zadovoljniji od svih Hrvata BiH.
Cini mi se da i na ulazu..na grbu opcine ima deo sahovnice.
S druge strane odnosi Hrvata srednje Bosne i Srba uvek su billi bolji od odnosa sa Hrvatima iz drugih krajeva.
Nije mi jasno sto npr..kada spominjemo to okruzenje Sarajeva..tzv.opsada Sarajeva(mada su to sve bili prstenovi,obruc oko obruca..(sem onog nekog centralnog dela)..zasto pri toj "opsadi" .. srpske oruzane snage nisu ostavile samo izlaz, tamo prema Kiseljaku... :zubati
Tad bi Bosnje pohrlile kod svojih prijatelja..
Mnogo toga mi nije jasno....pa ni to...da nikom ne padne na pamet.. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Urbana je napisao/la:
Granice postoje i bez crtanja..
Kakve zamene crne za Mostar.Drugi nacini postoje.
Posetila sam nedavno i Vitez i Kiseljak,mislim da su ti ljudi zadovoljni onim sto imaju i zadovoljniji od svih Hrvata BiH.
Cini mi se da i na ulazu..na grbu opcine ima deo sahovnice.


Veceg ponosa i zesceg domoljublja od onoga medju Hrvatima u lasvanskoj dolini ce se tesko naci negdje drugdje. Povjesti ih je naucila i ojacala.

Vise grbova i barjaka po kucama nema nigdje u BiH, kao tamo! Nedavno sam bila u tom kraju, svaki put rado navratim jer su ljudi posebni, zrace necim, sto covjeku daje osjecaj zajednistva, srece i ponosa.

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Urbana je napisao/la:
.
S druge strane odnosi Hrvata srednje Bosne i Srba uvek su billi bolji od odnosa sa Hrvatima iz drugih krajeva.


Jer su se skupa zadesili u istim sranjima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Evo vam primjer Liechtensteina i njegove administrativne podjele. Pogledajte samo koje, kakve i gdje se nalaze enklave koje pripadaju pod jurisdikciju Vaduza. Velike, male, blizu, daleko. Nema veze.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... -admin.png

Neću računati koliko x je Liechtenstein manji od BiH pa svejedno ima 10ak administrativnih jedinica, ako su ustrojene na dobar način, nije to neki veliki trošak. Eto u BiH mogu biti samo tri (ili 4), po istom teritorialnom principu. A što se ovlasti tiče, zna se, školstvo, financije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 12:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Ali, kako je već neko reko na ovom forumu, to je Liechtenstein, mi ipak imamo na suprotnoj strani pregovaračkog stola multietnićare...

bez diskontinuiteta nema pregovora... ili nek nam daju teritorialni kontinuitet do Usore...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 12:59 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
Anton je napisao/la:
Onu kartu sam skinuo sa neta, nisam ju ja pravio.Kako bi danas bilo stanje, jel bi netko mogao napraviti?


Misliš po općinama ili po etničkim granicama?

Ako misliš po općinama probaj ovdje.

A ako misliš po etničkim granicama ovdje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Bez odgovoranja na troll mamce prosim lepo :biceovodobro

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
Pitanje 'sto cemo sa enklavama' je lazna dilema. Pravo pitanje treba bit 'kada ce se 105,000 od muslimana prognanih Hrvata vratit u svoje domove u Srednjoj Bosni? Bili smo relativna vecina ili oko polovice u Bugojnu i Travniku. Sto je sa Varesom, Kaknjom, Fojnicom...lista je suvise duga. Ako se ti ljudi vrate, mi odjseceni nismo.

Teritorijalni diskontinuitet je svakako moguce rijesenje...jer ako musliman kaze sto cete sa enklavama...a vi mu recite..pa zar vi muslimani niste enklava u krscanskom moru...zar niste sa 3 strane okruzeni Hrvatima a sa jedne Srbima ...a u samoj BIH ste okruzeni sto sa Srbima, pa Hrvatima, pa nakon toga Hrvatskom i Srbijom. Zato i tako navaljuju na Neum...ili na Gorazde...klaustrofobicni su...

Dakle Herojska Srednja Bosna je nas ponos..a zrtve koje su ti sjajni, hrabri i vrijedni ljudi dali u ratu su neprocijenjive. Ta zemlja je prekrasna, poput Svicarske, a ekonomski su ti ljudi daleko ispred nas iz nesto juznijih krajeva. Oni su nas uzor. I oni ce uvijek ne samo ostat dio Hrvatske Republike u BIH, vec ce bit njen najsnazniji dio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Frankopan je napisao/la:
Pitanje 'sto cemo sa enklavama' je lazna dilema. Pravo pitanje treba bit 'kada ce se 105,000 od muslimana prognanih Hrvata vratit u svoje domove u Srednjoj Bosni? Bili smo relativna vecina ili oko polovice u Bugojnu i Travniku. Sto je sa Varesom, Kaknjom, Fojnicom...lista je suvise duga. Ako se ti ljudi vrate, mi odjseceni nismo.

Teritorijalni diskontinuitet je svakako moguce rijesenje...jer ako musliman kaze sto cete sa enklavama...a vi mu recite..pa zar vi muslimani niste enklava u krscanskom moru...zar niste sa 3 strane okruzeni Hrvatima a sa jedne Srbima ...a u samoj BIH ste okruzeni sto sa Srbima, pa Hrvatima, pa nakon toga Hrvatskom i Srbijom. Zato i tako navaljuju na Neum...ili na Gorazde...klaustrofobicni su...

Dakle Herojska Srednja Bosna je nas ponos..a zrtve koje su ti sjajni, hrabri i vrijedni ljudi dali u ratu su neprocijenjive. Ta zemlja je prekrasna, poput Svicarske, a ekonomski su ti ljudi daleko ispred nas iz nesto juznijih krajeva. Oni su nas uzor. I oni ce uvijek ne samo ostat dio Hrvatske Republike u BIH, vec ce bit njen najsnazniji dio.


To je sve točno, ako im nije do enklava onda Turska Hrvatska u treći entitet, problem riješen. E onda je "zeleni trokut" okružen na čitavom potezu, na sjeveru od Bosanske Krupe do Bjeljine, od Bjeljine prema Jugu do Trebinja (Srbi)... Od Ravnog do Bihaća Hrvatima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 14:54 
Offline

Pridružen/a: 11 kol 2009, 19:17
Postovi: 48
RajvoSa je napisao/la:
Ma rješenje je nadohvat ruke, poštena i multietniĆka disolucija Federacije BiH na 2 kantona koja se može potpisati sutra bez prekrojavanja granica.

Kanton 1 - (Sarajevski, Tuzlanski, Bosansko-Podrinjski, Zeničko-Dobojski i Unsko-Sanski), može se preimenovati u Bosanski kanton
Kanton 2 - (HBŽ, ZHŽ, HNŽ, SBŽ i PŽ), pošto se sadrži od Hercegovine i Bosne meni je nekako logično i pošteno da se zove Herceg-Bosanski kanton. :neznam Pošteno rješenje i za Hrvate srednje Bosne i za Muslimane Hercegovine.

Kantoni zadržavaju sadašnje ovlasti a na njih se prenose i ovlasti u ingerenciji Federacije. Povećati ovlasti općina u odnosu na sadašnje, i to je to.




jedno kvalitetno i posteno rjesenje,a i brzo ostvarivo :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
ToTaalna Steta je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Ma rješenje je nadohvat ruke, poštena i multietniĆka disolucija Federacije BiH na 2 kantona koja se može potpisati sutra bez prekrojavanja granica.

Kanton 1 - (Sarajevski, Tuzlanski, Bosansko-Podrinjski, Zeničko-Dobojski i Unsko-Sanski), može se preimenovati u Bosanski kanton
Kanton 2 - (HBŽ, ZHŽ, HNŽ, SBŽ i PŽ), pošto se sadrži od Hercegovine i Bosne meni je nekako logično i pošteno da se zove Herceg-Bosanski kanton. :neznam Pošteno rješenje i za Hrvate srednje Bosne i za Muslimane Hercegovine.

Kantoni zadržavaju sadašnje ovlasti a na njih se prenose i ovlasti u ingerenciji Federacije. Povećati ovlasti općina u odnosu na sadašnje, i to je to.




jedno kvalitetno i posteno rjesenje,a i brzo ostvarivo :zivili


Samo unutar toga treba naći i rješenje koji bi zadovoljilo Hrvate Žepča i Usore.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 14:59 
Offline

Pridružen/a: 11 kol 2009, 19:17
Postovi: 48
Ministry of Sound je napisao/la:
Samo unutar toga treba naći i rješenje koji bi zadovoljilo Hrvate Žepča i Usore.


Ekvivalentni mehanizmi zastite unutar obe zupanije. Vece ovlasti opcina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 15:15 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
RajvoSa je napisao/la:
Ma rješenje je nadohvat ruke, poštena i multietniĆka disolucija Federacije BiH na 2 kantona koja se može potpisati sutra bez prekrojavanja granica.

Kanton 1 - (Sarajevski, Tuzlanski, Bosansko-Podrinjski, Zeničko-Dobojski i Unsko-Sanski), može se preimenovati u Bosanski kanton
Kanton 2 - (HBŽ, ZHŽ, HNŽ, SBŽ i PŽ), pošto se sadrži od Hercegovine i Bosne meni je nekako logično i pošteno da se zove Herceg-Bosanski kanton. :neznam Pošteno rješenje i za Hrvate srednje Bosne i za Muslimane Hercegovine.

Kantoni zadržavaju sadašnje ovlasti a na njih se prenose i ovlasti u ingerenciji Federacije. Povećati ovlasti općina u odnosu na sadašnje, i to je to.



Ti stvarno misliš da će muslimani dopustiti da jedna Županija/kanton sa njihovom apsolutnom većinom uđe baš čitava u federalnu jedinicu sa hrvatskom većinom(mislim na srednjobosansku županiju),meni to nije ni malo logično niti će se to dogoditi.U toj Županiji jedino može doći do razgriničenja na hrvatske i bošnjačke općine koji bi se poslije pripojile hrvatskoj ili bošnjačkoj fed.jedinici.Nema teoretske šanse ta ta županija pripadne jenom ili drugom narodu u cjelosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 01 ruj 2009, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
cromwell je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Ma rješenje je nadohvat ruke, poštena i multietniĆka disolucija Federacije BiH na 2 kantona koja se može potpisati sutra bez prekrojavanja granica.

Kanton 1 - (Sarajevski, Tuzlanski, Bosansko-Podrinjski, Zeničko-Dobojski i Unsko-Sanski), može se preimenovati u Bosanski kanton
Kanton 2 - (HBŽ, ZHŽ, HNŽ, SBŽ i PŽ), pošto se sadrži od Hercegovine i Bosne meni je nekako logično i pošteno da se zove Herceg-Bosanski kanton. :neznam Pošteno rješenje i za Hrvate srednje Bosne i za Muslimane Hercegovine.

Kantoni zadržavaju sadašnje ovlasti a na njih se prenose i ovlasti u ingerenciji Federacije. Povećati ovlasti općina u odnosu na sadašnje, i to je to.



Ti stvarno misliš da će muslimani dopustiti da jedna Županija/kanton sa njihovom apsolutnom većinom uđe baš čitava u federalnu jedinicu sa hrvatskom većinom(mislim na srednjobosansku županiju),meni to nije ni malo logično niti će se to dogoditi.U toj Županiji jedino može doći do razgriničenja na hrvatske i bošnjačke općine koji bi se poslije pripojile hrvatskoj ili bošnjačkoj fed.jedinici.Nema teoretske šanse ta ta županija pripadne jenom ili drugom narodu u cjelosti.


I ne treba.Onda opet imamo isti problem sa administracijom , finansiranjem , itd , itd.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 119 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Pejtonac sa juga i 254 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO